Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97701) T-master


T-master
tag

Sziasztok,

Aki vett már Homatics boxot, mennyi idő volt míg megjött? Mindenkinek Kínából jött?

(#97702) gyűrű válasza T-master (#97701) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem kb 10 nap volt. Itthon is kapható, de a CE kuponnal kintről lényegesen olcsóbb..
Csak mostmár rosegold lett a borítás.

[ Szerkesztve ]

(#97703) Joshi válasza zazenke (#97690) üzenetére


Joshi
titán

"amíg nem frissíted le az android rendszered addig ezen az alpha 1 verziós coreelecen kell maradnod."
Nekem is a régi kernel van az Androidon, de hogy tudom lefrissíteni újabbra?

(#97704) bala6120 válasza gyűrű (#97702) üzenetére


bala6120
senior tag

Nem ajánlja fel a kupon használatát :F

(#97705) zazenke válasza Joshi (#97703) üzenetére


zazenke
őstag

csak ismételni tudom magam a dune homaticson bementem a beállítások- névjegy- rerndszerfrissítés szokásos menübe és rányomtam a keresésre és kiírta hogy van új elérhető verzió. semmit nem mókóltam vagy tettem fel manuálisan . Han nem megy ez akkor a te verziódra ha pl fehér homaticsod van akkor még nem jött meg nem adták ki

(#97706) gyűrű válasza bala6120 (#97704) üzenetére


gyűrű
addikt

De igen. Pc-n próbálod?

(#97707) Elemental válasza mikrofon (#97699) üzenetére


Elemental
addikt

Én ehhez béna voltam, és újra telepítettem. :)

(#97708) gyűrű válasza Joshi (#97703) üzenetére


gyűrű
addikt

Leállt a frissítés mert találtak valami tuner hibát, de újra fog indulni majd..

(#97709) Joshi válasza gyűrű (#97708) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#97710) junkpod válasza cof (#97693) üzenetére


junkpod
nagyúr

Like

Box's don't touch!

(#97711) Gino20


Gino20
őstag

Köszönöm az infókat :R
Na rögtön egy kis problémába ütköztem.
Letöltöttem ezt: CoreELEC-Amlogic-ne.aarch64-21.0-Omega_nightly_20230628.tar
Majd ezzel [link] megcsináltam az írást, de ezt követően nem tudom megnyitni a pendrive-ot. Leválasztottam, újra csatlakoztattam, de ugye formázni akar, viszont ha rámegyek, hogy mégse, akkor nem csinál semmit sem a windows fájlkezelő, sem a TC.
Így nem tudom átnevezni a szükséges fájlt dtb.img - re

Mit bénázhatok el?

Szerk:
CoreELEC-Amlogic-ne.aarch64-21.0-Omega_alpha1-Generic.img.gz
Na ezt a GZ fájlt már engedi, de a tar-t nem. gyanítom valami egyszerű dologról van szó.

Hogyan tudom az alpha1-et csak a 0628-ra frissíteni úgy, hogy ne rakja fel a legújabb CE-t?

[ Szerkesztve ]

(#97712) zazenke válasza Gino20 (#97711) üzenetére


zazenke
őstag

én úgy tudom hogy hogy a tar végű az csak frissítő csomag és nem is azt mutattam neked ha visszanézed hanem gz végűt. válaszd akkor ki a legutolsó dátumút ami fent van a github oldalon amit linkeltem az április 30 . ami verzió neked kellene azt valahonnan le kellene vadászni de nem tudom hol tárolják mert a hivatalos coreelecen csak a legfrissebeket látom . a github oldalon meg április 30 . Ezzel is menne neked addig a 2 hétig még megérkezik az új android verziód és utána már áttérhetsz a hivatalos coreelec oldalon kilistázott legfrissebb verziókra ami itt található [link]

(#97713) zazenke válasza zazenke (#97712) üzenetére


zazenke
őstag

ez 06. 13 as nekem ennyi maradt meg a gépemen a régi verziókból [link]

(#97714) vargalex válasza Gino20 (#97711) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A tar a filerendszer file-jait tartalmazza, míg az img.gz az a lemezkép. Értelemszerűen csak utóbbit tudod kiírni lemezre (tartalmazza a partíciós táblát, stb.). Talán így érthetőbb: a tar egy tömörítetlen file/könyvtár gyűjtemény egyetlen állományban.

Alex

(#97715) gyűrű válasza Gino20 (#97711) üzenetére


gyűrű
addikt

Tedd fel ezt az Update mappába, utána, ha ezzel frissített a CE, tiltsd le az auto frissítést... amíg az android nem frissül.

[ Szerkesztve ]

(#97716) Gino20


Gino20
őstag

#97712zazenke: Igen csak Blakey ajánlotta, hogy ha alpha1, akkor azt frissítsem a 0628-ra.

#97714vargalex: Értem, köszi az infót ;)

#97715gyűrű: Ezt hogyan tudom megtenni? Mármint az update mappába, hogy másolom a 0628.tar fájlt, hol van az update mappa? CE pendrive-on nincs ilyen.

(#97717) Csabi1984 válasza Gino20 (#97716) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ezt nem a pendrivon találod hanem ha már fut a CE akkor vagy annak fájlkezelőjével ami a beállításokon belül van vagy számítógépről megkeresed a CoreElec eszközt a hálózati helyeknél és azt megnyitva sok mappa között ott lesz, hogy Update.

[ Szerkesztve ]

(#97718) zazenke válasza Gino20 (#97716) üzenetére


zazenke
őstag

én amúgy nem sok mindent vettem észre 06. 13 ról 06.28 ra . nem fontos vele küzdened 1-2 hét és úgyis megjön a droid frissítésed és akkor mehet fel a legfrissebb. de legalább kihívás gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#97719) Gino20 válasza Csabi1984 (#97717) üzenetére


Gino20
őstag

Laptopról nem tudom hogyan érem el a CE-t. Nem találom. Igazából céges laptopot használok, amin részben admin vagyok és tudok telepítgetni programokat, de a hálózati helyek beállításait úgy látom, hogy nem tudom babrálni. Amúgy nincs itthon média szerverem / PC-m / NAS-om.
Box-on lóg egy X TB-os külső HDD és boxon fut a transmission torrent kliens (vagyis a Homán még nincs telepítve).

CE fájlkezelőben meg sehol nem találok Update mappát :) .
Szerintem elengedem :) . Majd ha jön droid frissítés, akkor frissítem. A lényeg, hogy működik, van DV is és ez volt a lényeg, ha már LG-re váltottam (amin nincs HDR10+, persze tudom kevés az ilyen tartalom) a Samsungról (amin van HDR10+, de nincs DV).

#97718zazenke: Hát az Én kompetenciámmal az :D , de a leírtak alapján elengedem a dolgot :)

(#97720) zsiga68 válasza Gino20 (#97719) üzenetére


zsiga68
senior tag

Hálózaton keresztül csatlakozz tá és ott lesz az update mappa..

(#97721) Gino20 válasza zsiga68 (#97720) üzenetére


Gino20
őstag

[kép] majd [kép] , de nem enged módosítást.

(#97722) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Mennyire melegszik a Homatics? Szükség lehet plusz hűtésre ebben a "jó" időben?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#97723) tomp válasza togaba (#97722) üzenetére


tomp
félisten

Szia!
Nekem a 27fokos szobában wifiről üzemelve 4K film alatt konkrétan forró a teteje de nem lassú.

(#97724) joydrv


joydrv
tag

Én a héten vettem egy Nokia 8010-es boxot. Pár napja próbálgatom a gyári androidos felülettel. Minden flottul megy rajta. YouTobe, Netflix, Disney+ (minden más szolgáltató is ott az appok között). Bluetooth fejhalgató csatlakoztatva, RII usb-s vezeték nélküli billenytű szintén. CEC a tv-vel oda-vissza működik, mindkét táv kapcsolja a másik kütyüt is. Egyébként a Nokia távja háttérvilágítással és mikrofonnal - hangvezérléssel is működik, ami pl. YT esetén igazán jól jön. Felraktam az androidos Kodit (Nexus). Megnéztem rajta mindenféle felbontásban pár filmet, sorozatot, felirattal, az nélkül, az elérhető összes hangsávval. Semmi akadás, vagy röccenés. Nem tudom a CE ehhez mit tudna még hozzá tenni. Nem érzem semminek hiányát. Marad így, egyelőre ez tökéletes nekem. Talán, ha frissül a kernel és elérhető lesz az Alpha 2, teszek egy próbát vele, de nem tervezek visszaállni a CE-re. Melegedésre egy észrevétel, ma szinte egész nap megy és nem különösebben melegszik, kézzel tapogatva langyosnak mondanám.

(#97725) SunMount3r válasza joydrv (#97724) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HDR és a DV is megy?

(#97726) T-master válasza gyűrű (#97702) üzenetére


T-master
tag

Igen, nekem is rosegold jön.

Nagy köszönet a kuponért!

(#97727) blakey válasza Gino20 (#97711) üzenetére


blakey
titán

Elolvastad, amit írtam, az img.gz-t kártyára írod, elindítod a boxon és a tar-ral mér csak frissíteni kell. img.gz jó lemezíráshoz és frissítéshez, tar csak frissítéshez való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97728) blakey válasza joydrv (#97724) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom a CE ehhez mit tudna még hozzá tenni. - Kb. mindent, amitől médialejátszó lenne. Rengeteg hibája van az Android TV-nek ezeken a boxokon.
Semmi akadás, vagy röccenés. - van, csak nem zavar.
Nem érzem semminek hiányát.- majd fogod.

#97725 SunMount3r
A HDR és a DV is megy? - Ahogy az összes Homaticson, pont ugyanúgy viselkedik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97729) joydrv válasza SunMount3r (#97725) üzenetére


joydrv
tag

HDR / DoVi megy rendben. A YT tele van 4k/8k -ban rögzített HDR/DoVi prezentációs kisfilmekkel. Legalább 15-20-at megnéztem. A kép mindegyikkel egészen szuperul nézett ki, akadást egyikkel sem vettem észre.

Itt van egy rövid bemutató a Nokia 8010-ről: [link]

(#97730) joydrv válasza blakey (#97728) üzenetére


joydrv
tag

Szerintem, ha egy boxon hibátlanul megy a Disney+, Netflix, YouTube, Kodi, akkor az egy jó médialejátszó

Az általad említett rengeteg hibából 5 nap alatt egyet sem vettem észre. Zavaró jelenséggel sem találkoztam.
És bocsi, de inkább hiszek a saját szememnek.

A droid fejlesztői szemmel láthatóan nagyon rágyúrtak a streaming-szekcióra és a médialejátszásra. Ami nem is csoda az elmúlt 1-2 évben tapasztalt streaming-szolgáltatók előretörése után.

(#97731) Csabi1984 válasza joydrv (#97730) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) Android alatt azt írják nincs AFR de az, hogy látjuk-e vagy sem az két különböző dolog. Örülj, hogy te azok közé tartozol aki ezt nem tapasztalja ezt a hiányosságot és nem kell CoreElec-cel vacakolnod.
Akik tapasztalják az AFR hiányát ők meg azt mondják nem jó Android alatt a Kodi :)

(#97732) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Próbálom a megosztást beállítani. Életemben először. Mindent a youtube video segítségével csinálok. A pc ip címének megadása után azt írja, Hiba! Invalid argument.
Nekem a 198.168.0. után 3 jegyű a szám. Úgy tűnik, az nem tetszik neki. De akárhogy is nézem, ez az IPV4 cím... Mit rontok el? Köszi

(#97733) zsiga68


zsiga68
senior tag

Ha valakit érdekel mit tud a boxa.
Itt egy Dolby Vision tesztfájl: [link]
Ilyen ha van Dolby Vision: [kép]
És Ilyen ha nincs Dolby Vision: [kép]

(#97734) herrká válasza herrká (#97732) üzenetére


herrká
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni... Másik kérdésem, a sok nem működő fals hálózati helyet lehet valahogyan törölni a Video hozzáadása lehetőségnél? Köszi

(#97735) joydrv válasza Csabi1984 (#97731) üzenetére


joydrv
tag

Üdv! Lehet, hogy igazad van és az AFR hiányára nem vagyok érzékeny.
De úgy tudom, hogy az android 12-ben már az AFR is megoldódik. :DD

(#97736) blakey válasza joydrv (#97730) üzenetére


blakey
titán

Az jó, hogy nem vetted észre, de ettől még nagyon sok hibával küzd, kezdjük azzal, hogy nincs fps-váltás, ez némileg kompenzálja 1-2 TV algoritmusa. Az HBO Max app 1080p-ben megy, igaz Dolby Vision és Atmos van. DTS-HD, DTS:X nem működik. Ha a Dolby Vision TV-Led engedélyezve van (ennek ellenére fals információkat küld), akkor nincs HDR10/HDR10+, HLG. Player-led esetében minden formátum működik. Fix 48kHz-en küldi tovább a hangokat. És ez csak pár dolog.
Tehát az, hogy valami működik, egyáltalán nem jelenti azt, hogy hibátlan. A Disney+ is problémás. Nem hibátlan, hanem elfogadhatóan működik, nagy különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97737) blakey válasza joydrv (#97735) üzenetére


blakey
titán

De úgy tudom, hogy az android 12-ben már az AFR is megoldódik. :DD - akkor oldódik meg, ha ide beírjuk, hogy működik, addig csak pletykaszintű. Már sok próbálkozás volt, nem sikerült normálisan beilleszteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97738) joydrv válasza blakey (#97736) üzenetére


joydrv
tag

Ha a tucatnyi szolgáltató közül 1-2 esetében nem működik egyik vagy másik hangsáv, vagy HDR formátum, az nem feltétlen az android hibája. Sokkal inkább a szolgáltatókon múlik, hogy nem helyeznek elég hangsúlyt (értsd: pénzt) a minőség javítására.

Ugyanez a helyzet az AFR estében is. A tv-gyártók legtöbbje is szereti lepasszolni a fejlesztési költségeket másnak. Oldja meg valaki helyettük, csak ne az profitjuk terhére lehetőleg.

Vannak persze gyártók, akik odafigyelnek és próbálnak javítani a kép- és hangminőségen és nem csak a nagyívű, de semmitmondó műszaki hablattyal akarják eladni a tv-jüket, vagy épp a médialejátszójukat.

A választék elég nagy és mindenki döntse el mire költi a pénzét.

Nekem ez a Nokia 8010-es tetszik és nem okozott csalódást.

(#97739) blakey válasza joydrv (#97738) üzenetére


blakey
titán

Amiket írtam, azok általános, rendszerszintű hibák. A Disney+ és az HBO is az OS miatt ilyen, próbálják megoldani, a többi is OS probléma. Egyik sem app hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97740) tomp válasza blakey (#97739) üzenetére


tomp
félisten

Disney+ milyen hibával rendelkezik?
Van nálam egy Homatics.
Az HBO Max fullHD-t én is tapasztalom és az AppleTV app is bugos.(alul-felül szürke sáv). De a Disney+ rendben van.

(#97741) joydrv válasza blakey (#97739) üzenetére


joydrv
tag

Épp a HBO és a Disney komoly átalakuláson esik/esett át mostanában.
Nem véletlen, hogy gondok vannak. [link]

De biztos vagyok benne, hogy mindkét cég esetében hamarosan rendet tesznek, különben nézőket/előfizetőket fognak veszíteni. Ez pedig már a zsebükre megy.

(A Disney+ szerintem már javították is.)

[ Szerkesztve ]

(#97742) blakey válasza tomp (#97740) üzenetére


blakey
titán

Sajnos pontosan nem tudom, mert nincs előfizetésem, de mintha a hanggal lenne probléma. Az HBO Max valószínűleg már nem lesz megoldva, majd a Max-szal jó lesz.
Az Apple TV-n tapasztalt hiba valójában rendszerszintű hiba, ugyanis az L5 metaadatokat nem olvassa megfelelően, bármilyen másik program alatt is ugyanúgy hibás, ez az 5310-es FW-vel már javítva van. (eddig ez az egy hiba, amit a Homatics javított az általam felsorolt hibák közül, a többit csak részben) Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy nem 16:9-es képarányú anyagot nézel, hanem olyat, amihez a lejátszó hozzáteszi a fekete sávokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97743) blakey válasza joydrv (#97741) üzenetére


blakey
titán

Homatics fw probléma, nem app probléma, csak úgy lesz megoldva, ha a Homatics és az adott szolgáltató, valamint a Google közös nevezőre jutnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97744) joydrv válasza blakey (#97743) üzenetére


joydrv
tag

Nincs HBO előfizetésem, nem tudom milyen mélységben érinti a felhasználókat.

Szerinted a Homatics Box R 4K Plus és a Nokia 8010-es mindenben megegyező box? Homatics -ot még nem próbáltam.

(#97745) tomp válasza blakey (#97742) üzenetére


tomp
félisten

Disney+ hangsáv nálam hibátlan.
Vajon az a fw verziót mikor adják ki? Jelenleg is azt mondja a box, hogy nincs frissítés.
Shield utódját keresem és eddig úgy néz ki AppleTV 4K lesz.
A HD hangsávok nem érdekelnek mert 2.1-es soundbarom van. Viszont a normális streaming appok igen.
Jó lesz ez a Homatics majd ha helyrepofozzák. Talán a következő modell. :DD

(#97746) blakey válasza joydrv (#97744) üzenetére


blakey
titán

Igen, ugyanaz, ahogy a Rocktek G2 és a Dune (Homatics) is. Első indításnál vagy újraindításnál megjelenik a Homatics logó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97747) blakey válasza tomp (#97745) üzenetére


blakey
titán

Már kint van, nagyon sok box megkapta, viszont találtak valami DVB-C hibát, amit elvileg javítottak és küldik az új FW-t. Dune is frissült 5310-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97748) joydrv válasza blakey (#97746) üzenetére


joydrv
tag

Nem. Mindig a NOKIA felirattal jelentkezik be, majd indul az android.

(#97749) blakey válasza joydrv (#97748) üzenetére


blakey
titán

Akkor kb. ennyi a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97750) tomp válasza blakey (#97747) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor kíváncsi vagyok mikor kapja meg ez a box az új fw-t.
Amúgy a Homatics rendelkezik hivatalos Atmos licenszel? Tidal appban nincs semmilyen Atmos.
Philips TV-n és Shielden az app tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.