Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) awexco válasza Petykemano (#53800) üzenetére


awexco
őstag

Gyanítom , hogy most sok minden összejött egyszerre. És halmozott esemény , hogy nem tudnak mindenből eleget gyártani . Covid miatt több gépet is vesznek az emberek . A konzolokat is halmozni/gyártani kellett hónapokig . Noti procikat is vinnék mint a cukrot mert az oem gyártók keveset rendeltek . Nem előnyös , hogy xbx,ps4,cpu,gpu házon belül versenyez a waferért. Mindenesetre ha normalizálódnak az állapotok biztos kitalálnak majd egy megfelelő stratégiát a gyártás/piacra bocsáltás tekintetében , hogy a start készletek magasabbak legyenek . (Gyanús , hogy nem viccből őszül a ceo )

Azt , hogy valami komponensből hiány van elképzelhető .

Azt nem tudom , hogy a tsmc a lekötött , rendeléseken felül kiépít e plusz kapacitást ?
Teszem azt + 5-15% közötti menyiségben . Hogy az esetleges előre nem látható , felmerülő gyártást lassító tényezők ellenére is tudja szállítani a megrendelt mennyiségeket. Vagy extra áron piacra dobhatja a megrendelőinek . Tegyük fel van ilyen . Ha növekszik a piac akkor mondjuk 15% ha pedig csökken akkor pedig 5% .

Hogy hova is akarok mindezzel kijutni ? Lehet én emlékszem rosszul de vírus előtt mintha ilyen csökkent rendelési mennyiségekről volt szó pl apple telefon procik esetén . Ilyen környezetben biztos , hogy nem épít nagyobb kapacitásokat ki feleslegesen a gyártó az előre jelzések alapján . Fordított , növekvő pályán lehetséges ...


I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53802) Z10N válasza velizare (#53790) üzenetére


Z10N
veterán

Mar a zsebukben van, mint Brick Top-nak :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#53803) aradebil2


aradebil2
senior tag

:DD

(#53804) Busterftw válasza velizare (#53790) üzenetére


Busterftw
veterán

Siman, az AMD mar az Apple/Nvidia/Qualcomm/Intelt is outbiddeli a TSMC-nel a kapacitas miatt. Van ott love dogivel. :DD

(#53805) D013 válasza aradebil2 (#53803) üzenetére


D013
aktív tag

nagyon boldog voltam hogy nem néztem élőben, utána meg végigpörgettem :D Mondjuk engem nem érint az RNDA2, majd a 3, 22-ben, reméljük nem fordul elő mégegyszer ilyen szinten a készlethiány. Egy RX 7700-at képzelek el magamnak, kb RX 6800 nyers erővel.

(#53806) #09256960


#09256960
törölt tag

Lisa Su : Chiphiány, tarifák, GPU-k és további magok (Tom's Hardware)
A második félévre teszi a termelés normalizálásának visszaállását.
Beszélnek arról is NVnél már bejátszik a Kína miatti vám AMDnél nem.

[ Szerkesztve ]

(#53807) tisztelturam válasza #09256960 (#53806) üzenetére


tisztelturam
tag

Ez jól hangzik.De honnan lesz hirtelen ennyi chip hogy normalizálodjon? Ha most sincs akkor később mitől lenne ? Most fogják aratni őket?

(#53808) demmer123


demmer123
őstag

6700 elképzelhető hogy erősebb lesz mint az 5700xt?

(#53809) #09256960 válasza demmer123 (#53808) üzenetére


#09256960
törölt tag

VR-ben biztos :D

(#53810) Busterftw válasza tisztelturam (#53807) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem csak a kereslet fog valtozni.
A dvga/diy piac is kb fixnek tekintheto illetve nem nagy, az ev masodik felere talan felhalmozhato tobb keszlet, mert arra a tobbseg az epp elerheto heti/havi keszletbol mar megvette a cpu/dvga-t.

(#53811) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Minden attól függ meddig tart most a bányász mizéria... amíg az van, tök mindegy AMD/NV miről hadovál. :D

Ráadásul anno az AMD jól megszívatta magát hasonló helyzetben, "vicces" lenne megint elszabnák a kapacitásokat. Ez szerintem csak ilyen PR tűzoltás duma, kötve hiszem mégegyszer megkockáztatják a túltermelést.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53812) Petykemano


Petykemano
veterán

GPU chiplets using high bandwidth crosslinks - AMD
https://www.freepatentsonline.com/20200409859.pdf

(via)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53813) FollowTheORI válasza Petykemano (#53812) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes lesz, ha implementálják is majd végre egy termékbe. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53814) #09256960 válasza FollowTheORI (#53813) üzenetére


#09256960
törölt tag

Amely termék az interposer miatt majd 1500 dollárba fog kerülni és tökéletes lesz FE-nek .
Majd jól prezentálják a chiplettel a GPU olcsósítást (tehát nagyobb haszon marad nekik) :DDD

(#53815) FollowTheORI válasza #09256960 (#53814) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csaknem... :D
Ha a CPU-nál meg tudták oldani "olcsón", akkor valahogy majd itt is.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53816) #09256960 válasza FollowTheORI (#53815) üzenetére


#09256960
törölt tag

Akkor most a történelmi hűségért:
Embereeek FollowThe ORI azt mondta most aztán jön az olcsó GPUk kora !!! :) Két év múlva számon kérjük rajtad.
Intel most is meg tudja oldani a 4-8 lapkásGPU elrendezést
Van már adat ott a késleltetési időkről ?

[ Szerkesztve ]

(#53817) Yutani válasza #09256960 (#53816) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elég nagy ott a késleltetés, mert még hol vannak a piaci megjelenéstől...

;]

#tarcsad

(#53818) Simid válasza #09256960 (#53816) üzenetére


Simid
senior tag

Miért fontos a késleltetés? Volt már erről szó párszor, ha jól emlékszem. GPU-nál nem késleltetés a kritikus, hanem a sávszél.

Amúgy szerintem az is egy rossz elgondolás, hogy a CPU-nál a chiplet felépítést okoljátok a nagyobb késleltetésért. Max közvetett módon indokolja.

(#53819) Pug válasza Simid (#53818) üzenetére


Pug
veterán

Max közvetett módon indokolja.

Miért is? Ha nem lenne szükség interposer-re, akkor a latency sem lenne ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#53820) Simid válasza Pug (#53819) üzenetére


Simid
senior tag

Mert a matissnál az azonos lapkán lévő, de másik CCX-ben található mag pont ugyanolyan késleltetéssel érhető el mint a másik lapkán található mag.

Amúgy CPU-nál nincs interposer, bár lehet van ennek a szónak egy tágabb értelmezése is, amibe már az is belefér.

(#53821) Pug válasza Simid (#53820) üzenetére


Pug
veterán

Schuldi, IF , nem interposer.... :R

A cross chiplet vs same chiplet different CCX latency test-re tudsz nekem dobni egy linket, (nem sikerült ilyet találnom, valeszeg extra balfasz vagyok ma :DDD)?

[ Szerkesztve ]

(#53822) Petykemano válasza Simid (#53820) üzenetére


Petykemano
veterán

Mert a matissnál az azonos lapkán lévő, de másik CCX-ben található mag pont ugyanolyan késleltetéssel érhető el mint a másik lapkán található mag.

Így van:

Szerintem annak az az oka, hogy valójában nincs kapcsolat a két CCX között nincs kapcsolat.
Tehát az adatforgalom vagy az IO lapján megy át, de mivel sehol nincs L4$ ezért esélyesebb, hogy a CCX-ek közötti adatcsere valójában a memórián keresztül történik.

Azzal kapcsolatban nincs információm, hogy egy interposer a késleltetést csökkentené-e.
Arra vonatkozólag viszont van mérés, hogy interposeres adatkapcsolat mennyiben csökkentené a chipletek között zajló adatforgalom energiaigényét:

"LIPINCON operates at 0.3V and has a bandwidth of 8Gb/s per pin and 320GB/s total bandwidth. Bandwidth density is claimed at 1.6Tb/s/mm2. It has an energy efficiency of 0.56pJ/bit. For reference, AMD’s non-interposer Infinity Fabric consumes ~2pJ/bit, while Intel has claimed as low as 0.3pJ/bit for EMIB, and 0.5pJ/bit for MDIO."
[link]

Itt van egy érdekes tisztázó:
"EMIB and interposers are at the silicon level whereas Infinity Fabric is more of a protocol. Interposers are basically big (think ~800 mm2, right up to the 193i immersion stepper reticle limit) large geometry (think ~90nm node) silicon chips which are used as interconnect fabrics who communicate to their top chip(s) with small diameter microbumps. In essence, you can think of EMIB as a smaller interposer that only connects at the edges of the chips. Both use small (~50 um diameter) ubumps."
[link]


Szóval szrintem nincs kapcsolat a CCX-ek között még akkor se, ha egy lapkában vannak. Különben annak gyorsabbnak kéne lennie. Ha viszont interposerre kerülnének a lapkák (ad absurdum az IO lapka mint aktív interposerre kerülnének rá a compute chipletek), akkor az összes CCX egymásközötti kapcsolatában gyorsulásnak kéne bekövetkeznie.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53824) Petykemano válasza #32839680 (#53823) üzenetére


Petykemano
veterán

"Miért lenne gyorsabb az interposer miatt?"

Igazad van. Önmagában az interposertől (vagy ha az IO lapka egy aktív interposer) nem lenne kisebb a késleltetés.

konyhanyelven megfogalmazva az interposer azt teszi lehetővé, hogy kis területen nagyon széles csatornával köss össze két dolgot. A másik út a vékony csatorna, magas frekvencia. Az interposer abban segít, hogy széles a csatorna, ezért alacsony lehet a frekvencia.

Interposer abban segítene, ha az AMD szélesíteni akarná a compute chipletek és az IO lapka közötti kapcsolatot. Ez a cpuk esetén elvileg nem szükséges jelenleg. Kivéve persze ha valaki nagyon ki akarja használni az AVX2/512-t, mint ahogy a A64FX-ben látjuk.

"Annál nem gyorsabb semmi mint ha egy lapkában vannak a ccx-ek."
"Nem hiszem hogy a CCX-ek L3-a az io-dieon keresztül lett volna összekötve, inkább egy belső
IF buszon."

Elméletileg igaz, hogy annál elvileg semmi nem gyorsabb, mintha egy lapkában vannak. De ez csak akkor igaz, ha megvan a megfelelő infrastruktúra az összeköttetésre. A megfelelő infrastruktúra például ahogy mondod is, hogy a 2x 4 magos CCX-eket egyesítette és azok egymással már tudnak L3$-en keresztül adatot megosztani.

Sokáig terjedt az a gondolat, hogy a két CCX-et összeköti valami IF busz, vagy bridge.
Lehet. Én nem tudom megcáfolni ilyesminek a létezését.

Viszont ha megnézed az előbb is idézett 3950X CCX-CCX latency táblázatot [link]
Akkor ott azt látod, hogy CCX és CCX között akár azonos, akár különböző lapkán nagyjából egységesen 80+ns késleltetéssel zajlott a kommunikáció.
Ha hozzánézed ehhez az egy magra vonatkoztatott latency grafikont, [link]
akkor ott a nagy adatméret elérésénél 86ns-ot látsz. Ez a 86ns a grafikon jobb végén azt jelenti, hogy az adott adatméret elérése már olyan nagymértékben memóriából történt, hogy azon a fedélzeti cache nem gyorsított. Tehát ennyi a memóriához való kinyúlás késleltetése.

Én abból, hogy a különböző CCX-ek közötti kommunikáció és a memóriaelérés késleltetése is 80ns körüli, azt a következtetést vonom le, hogy az egyik CCX-től a másikba adatot eljuttatni a memórián keresztül történik.
Lehet, hogy van belső IF busz a CCX-ek között, de akkor az annyit ér, mint halottnak a csók.

De mondom abban tényleg igazad van, hogy ezen tényleg nem segítene önmagában interposer. A késleltetésen az segítene, ha az IO lapkában lenne L4$.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53826) Petykemano válasza #32839680 (#53825) üzenetére


Petykemano
veterán

Én a képet innen vettem: [link]

Érdekes, hogy ugyanarra a 3950X-re itt máshogy néz ki a táblázat fél évvel korábbról:
https://www.anandtech.com/show/15708/amds-mobile-revival-redefining-the-notebook-business-with-the-ryzen-9-4900hs-a-review/2

ez meg még a régi 1950X-et mutatja, ahol valóban volt különbség a között, hogy lapkán belül, vagy kívül kommunikáltál
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/camb49/threadripper_1950x_vs_3900x_intercore_data_latency/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53827) #09256960


#09256960
törölt tag

Igor Laborja volt már ?
AMD Radeon RX 6700XT 12GB vs. NVIDIA RTX 3060 12GB
– Why DLSS is so important for NVIDIA | Performance Prediction
A DIE méretek összehasonlítása mellett érdekes ez az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#53828) beef válasza #09256960 (#53827) üzenetére


beef
őstag

Az az 6700XT teljesítmény elég gyengécske a 6800-hoz képest, nevezékben inkább a 6600 vagy 6500XT nevet kellett volna kapnia, ha ez igaz.

(#53829) demmer123 válasza beef (#53828) üzenetére


demmer123
őstag

Ezek szerint sima 6700 gyengébb mint az 5700xt... :U

(#53830) awexco válasza #09256960 (#53827) üzenetére


awexco
őstag

Miért érdemes szerinted ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53831) Petykemano válasza awexco (#53830) üzenetére


Petykemano
veterán

A Navi22 40 CU-val fog rendelkezni, az eredménye a
60CU-s 6800-hoz képest meglehetősen irányban van (sőt, inkább túl lineáris ahhoz képest, hogy 1080p)
'Mennyi is a navi21? 520?
A navi22-re a jelenlegi becslések 330-at mondanak. Ez már kevésbé lineáris a ténylegesen használt CU-kal.
(40/40 vs 60/80)

Ami ennél sokkalta érdekesebb az az, hogy a 335mm2-es navi22 mennyivel gyorsabb a 250mm2-es navi10-nél? Bárcsak monddhatnánk, hogy a de már olcsóbb a gyártás. Így biztos drágább lesz, mint elődje. Vajon megér annyit a raytracing?

Ami azt illeti a szupermagas frekvenciákat elérni képes navi22-től többet vártam... vagy várnék. Azt, hogy ennél.jelentősebben megközelíti a 6800-at és a 3070-et.
Az meg egyenesen hihetetlen,.hogy azonos CU szám mellett és elvileg 30-40%-kal magasabb frekvencián mindössze 4-5%-kal legyen gyorsabb az 5700XT-től.

Az nvidiát ismerve szerintem reálisabb 1-2%kal a 3060 ti mögé várni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53832) awexco válasza Petykemano (#53831) üzenetére


awexco
őstag

Ebből azt olvasod ki kb , hogy a Navi 2 messze nincs a végletekig tökélyre reszelve . Gyanús , h AMD a vga részleget építette le “Intelesen” és kevés a jó szakember . Ez a gödröt nézve ahova a zen előtt került reális . Bár azután nekiálltak szakembereket felvenni de még nem eleget .

A cdna adataiból tűnt nekem még az , hogy lassan és gyengére sikerült termék ...

Remélhetőleg rendezik a soraikat és jobb termékeket dobnak piacra . Bár az is lehet , hogy túl sok projekt futott párhuzamosan .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53833) Petykemano válasza awexco (#53832) üzenetére


Petykemano
veterán

Én azt olvastam ki, hogy Igor téved abban ahová a 6700XT-t várja.

Az AMD részéről gigantikus bukás lenne, ha egy 335mm2-es kártya közel másfélszeres órajel előnnyel az picivel nagyobb (8nm-es) 3060Ti-hez képest gyengébb eredményt érne el 1080p-ben.

A 3060Ti shader száma úgy arányul a 3080-hez képest, ahogy a 6700XT a 6800XT-hez képest (kb 55%)
előbbi páros 1080p-ben kb 77%-os eredményhányadot produkál. Szerintem nincs okunk azt feltételezni, hogy az elérhető frekvencia szintet tartása mellett ugyanannyival kevesebb shaderrel az AMD rosszabb eredményt érne el.
[link]

Tehát ha nem nyomják magasabbra a 6700XT frekvenciáját, mint a 6800Xt-ét, akkor valahol a 3060Ti alatt kellene landolnia. Az egyébként így se jelentene túl nagy előrelépést az 5700XT-vel szemben.

De persze várjuk a rosszabb értéket, hogy ne érjen minket csalódás.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53834) Yutani válasza Petykemano (#53831) üzenetére


Yutani
nagyúr

Estimated performance

Lehet, hogy egyesek számára félisten a csávó, de miért kéne készpénznek venni a fenti chartot?

#tarcsad

(#53835) #09256960 válasza awexco (#53830) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nem idetartozik szorosan de egy említést megér a technológia :
Kikerült AMD szabvány: egy miniprocesszort építenek a magba

"The use of a mini processor inside the core complex to maximize the performance and power savings of the AMD SoC will be a game changer in Zen4."

awexco:
Maradjunk a múltkori példánál. Megfúrtuk a Fort Knox-ot.
El kell szállítanunk azt a sok aranyat 40 60 80 mázsa terhelésű autóink vannak. Alapvetően egy lineáris skálázódás van
amennyiben a 40 M terhelésű kétszer meg tudja járni amíg a másikat pakolják. Azonban felmerül egy új igény.(RT ) A lepakoláshoz szükség van egy új technológiára egy rakodóliftre (Infinity Cache )(ami azért kell mert Yutani és Yany pakolja a tömböket csigalassúsággal és különbenis megfájdul a hátuk tőle ;))
Ettől hogy felszereltél egy holtsúlyt ami fix megnövekszik az önsúly (DIE) és megváltozik a skálázódás.
De nemcsak a skálázódás hanem egy olcsóbb eszköz beszerzési ára se lesz annyira olcsó. És várható egy középkategória is 200 e FT felett ami már kezd vérciki lenni.

[ Szerkesztve ]

(#53836) Yutani válasza #09256960 (#53835) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jól mondod kolléga, nem minden egység skálázódik a CU számmal, vannak fix egységek, amelyek ugyanakkora helyet foglalnak a die-on, akármennyi a CU mellettük. Ráadásul nem tudható, hogy az Infinity Cache a kisebb modellekben is 128MB és letiltásra kerül a busz szélességétől függő mennyiség, vagy tényleg kevesebb cache-t tesznek bele a kisebb GPU-kba.

#tarcsad

(#53837) awexco válasza #09256960 (#53835) üzenetére


awexco
őstag

Említették is , hogy RDNA késve érkezik meg mobilba mert nagy a helyigénye...

Közben szállingóznak az m1 tesztek párat nézegettem .
Iszonyat durva , hogy mennyire hatékony perf/w arányban .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53838) paprobert válasza Petykemano (#53831) üzenetére


paprobert
senior tag

"Ami ennél sokkalta érdekesebb az az, hogy a 335mm2-es navi22 mennyivel gyorsabb a 250mm2-es navi10-nél? Bárcsak monddhatnánk, hogy a de már olcsóbb a gyártás. Így biztos drágább lesz, mint elődje. Vajon megér annyit a raytracing?"

Ma a 7nm egy több mint két éves, még high performance, de már nem élvonalbeli gyártástechnológia.
Az RDNA1 150 dolláros extraprofittal nyitott a piacon, a szokásos árazáson felül. Ilyen marzs mellett nehogy már sz*ros 80 mm2-en szőrszálhasogassunk ha kérhetem. Nincs technikai indok a magas árazásra. Egy ok van:
Lisa 2019-ben valószínűleg kiadta, hogy a RTG-nak is masszívan pénzt kell termelnie. Ilyen profitráta mellett termel is.

Igor pedig téved. Az RDNA2 javult, azonos CU szám gyorsabb lesz sokkal. Régi motorokban, kis felbontáson különösen.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#53839) Petykemano válasza paprobert (#53838) üzenetére


Petykemano
veterán

"Az RDNA1 150 dolláros extraprofittal nyitott a piacon, a szokásos árazáson felül. Ilyen marzs mellett nehogy már sz*ros 80 mm2-en szőrszálhasogassunk ha kérhetem. Nincs technikai indok a magas árazásra."

De gondolj a brutális kapacitáshiányra. Meg ami még jön, ha az Intel is átnyergel ide.
Én arra számítanék, hogy talán idén őszre - amikor lecseng a konzol - talán elérheti a 6700/XT ára az 5700/XT nyitóárát. És akkor még örülni fogunk, hogy hát jó, végülis 2080S $400-450-ért nem is olyan rossz ajánlat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53841) Petykemano válasza #32839680 (#53840) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát én úgy fogalmaznék inkább, hogy a kapacitásprobléma cipője nem a TSMC-nél szorít. Bárkinek szívesen ad kapacitást (egy következő rundban), ha hajlandó többet fizetni érte.

A cpu és gpu piacon természetesen közvetlenül az érezhető, hogy az amd által lefoglalt kapacitás kevés, mégha Teljesen nyilvánvaló is, hogy a konzolok miatt szűkös.
Kicsit elszámolták, de a tsmcnél sincs tartalék.

Ém csak azt akartam mondani, hogy 1-2 év múlva, amikor már a konzol lepörgött, és elvileg mindenki továbblépett, szerintem még akkor se csökken a 7nm iránti kereslet olyan alacsonyra, hogy dömpingáron lehessen adni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53843) #09256960 válasza #32839680 (#53842) üzenetére


#09256960
törölt tag

Trump a Nemzetállam amerika elnöke volt neki ezt kellett tennie a kínaiakkal.
Most Bidennél csökkenni fog a nyomás Kínával szemben és az EU is enyhébb szorítást kap. De a Huawei-t és az 5Gjét már nem tudják megmenteni. Kiváncsi vagyok a magyar gyár ezen technológiájával mikor lesz szabotázs akarom mondani előre nem látott üzemzavar.
Inkább abba lesz jobb hogy az alkatrész ellátottságokba nem jön valami új törvény ami korlátoz. De mindig van PRO KONTRA Az ITt jól fogja érinteni az embereket nem.

(#53844) Malibutomi válasza Yutani (#53834) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Foleg hogy a 6800XT teljesitmeny es fogyasztas elorejelzesei is komplett baromsagok voltak

(#53845) Petykemano válasza #32839680 (#53842) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt értem, hogy drágábban lenne plusz kapacitás. Persze.

De arról volt szó, hogy már most is hiány van - persze a konzolok miatt - és ha 250mm2-es lapka helyett 335mm2-es lapkát kell gyártani, akkor - a hiány miatt - ennek ára felfelé fog menni, hiába hogy a 7nm már elvileg érett technológia és hiába hogy az elődön már így is magas volt a marzs.

És pont azt mondtam, hogy úgy, hogy az intel be beszáll a TSMC vásárlók körébe, nem biztos, hogy hamar ki fognak kopni a vásárlók a 7nm-ről, vagyis nem biztos, hogy olyan gyorsan fog esni a 7nm-es termékek ára, mint amit mondjuk a 14nm-nél tapasztaltunk.

Ehelyett inkább az várható, hogy a 7nm-es termékeké inkább stagnál, az 5nm-es termékeké ez egekbe lő ki.

(Amúgy én azt kérdeztem, hogy vajon ez a gyártási költségekben tapasztalható drágulás megéri-e azt a 4% többletteljesítményt, amit Igor jósol. Vagy Igor téved?)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53846) Yutani válasza Petykemano (#53845) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehelyett inkább az várható, hogy a 7nm-es termékeké inkább stagnál, az 5nm-es termékeké ez egekbe lő ki.

Ugye te is látod magad előtt a folyamatos áremelkedés görbéjét? :)

#tarcsad

(#53847) Yany válasza #09256960 (#53835) üzenetére


Yany
addikt

Nekem nem a pakolástól, hanem a napi 16 óra ücsörgéstől fáj a hátam. Kéne járni úszni...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53848) Abu85 válasza Yany (#53847) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Próbáltad már az ülőlabdát?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#53849) Yany válasza Abu85 (#53848) üzenetére


Yany
addikt

Csak rövid időre, de nem gondolom megoldásnak egyik ülőmódszert sem. Az emberi szervezet (sem) arra van kitalálva, hogy ennyit üljön. Sportolni kell és fizikai tevékenységekkel megszakított munkavégzésre lenne szükség szerintem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53850) Busterftw válasza Yany (#53849) üzenetére


Busterftw
veterán

Egy ilyen asztal? Ha van ra keret vannak motorral emelhetok is.
Most home officeban nincs de meloban mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.