Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) Z10N válasza olymind1 (#54437) üzenetére


Z10N
veterán

"Lehet én vagyok finnyás, de nekem szimpatikusabb volt a régebbi AMD-s mentalitás"
Detto. Ezt mondtam korabban is.

"mikor nem járattak mindent annyira maxon"
A gpu feszt es a multimonitor mem clk-t eddig is tultoltak. Mindig finomhangolni kellett.

"idáig többnyire piros-fekete árnyalatban láttam a hw-eket, de 1-2 éve sajnos kezd megfakulni a szinezék."
Az AMD beallt az NV moge. Csak a market share-t felejtettek el megnezni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54452) Z10N válasza Petykemano (#54440) üzenetére


Z10N
veterán

Ez lenne a 6600XT? ~$379-ert? :DDD Dugjak fel jo melyre, ott raer RT-t szamolgatni a sotetben :D

"Tehát jön egy az 5700XT-vel nagyjából megegyező méretű kártya azonos áron. Közel két évvel később"
Nesze semmi fogd meg jol :D

Ebbol akkor mar lehet kalkulani, mit mennyiert adnak.

$379:
32 Compute Units
~About 236 mm2
~64MB Infinity Cache
~128-bit 16Gbps GDDR6 with 8GB VRAM

$479:
40CU
351 mm^2
96M cache
192bit 12GB gddr6

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54453) sutyi^


sutyi^
senior tag

Hát az eddig elcsepegtetett infók alapján én valami ilyesmi palettát várok.

Nevezék tant és az árakat meg mindenki tolja eggyel balrább fejben ha győz a corporate greed.

Szóval a végén még lehet megkapjuk a vágott NAVI22-est 10GB VRAM-mal 6700-nak 380-ért valamivel magasabb órajelekkel, a legeresőbebb kicsi a borsot meg 6600XT-nek drágábban...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#54454) Petykemano


Petykemano
veterán

GF/Samsung által gyártott olcsó kártya reality.check: [link]
Érdemes lenne-e backportolni a Navit, vagy újabb nodera átültetni a vegát vagy polarist? Vagy valami hibridet?

- Nem csak a wafer kevés
- más gyártónál való tervezéshez egy teljesen különálló tervezőcsapat kéne, mint akikkel az amd a tsmcvel dolgozik.
- jobban megérné ilyen szempontból a tsmcnél maradni.
- de ha mér tsmc, akkor ezt a munkát már tavaly el kellett volna kezdeni ahhoz, hogy 16/12/10nm-en ennek legyen értelme.
- Valószínűbb, hogy a régi node majd a mostani 7nm lesz
- valószínűbb, hogy nem lesz semmilyen régi design ráncfelvarrva, hanem majd a navi 22 és 23 lesz rebrandelve.

Mondjuk egy kicsit elgondolkodtató...
Ha az RDNA 3 chiplet alapú, akkor gondolom kisebb egységekből, mondjuk shader Engine egységből teszik össze.
Ebből viszont lehet kisebb gput is összerakni.

Talán valószínűbb, h az IO lapkát készítik 7nm-en. És ahhoz hozzápattintanak egy shader Engine chipletet. Ez aztán készülhet 5nm vagy 7nm-en is Végülis.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54455) hokuszpk válasza Petykemano (#54454) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Érdemes lenne-e backportolni a Navit, vagy újabb nodera átültetni a vegát vagy polarist? Vagy valami hibridet?"

asszem valamikor emlitettem, hogy fogunk még csodákat látni, akkor a Glofo 12nm+ backportolt Navira tippeltem, és most is :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54456) b. válasza Petykemano (#54454) üzenetére


b.
félisten

Samsungra talán, Glofora nem hinném. Kérdés hogy az ETH2 mennyire lesz átütő/ piacváltoztató tényező később, illetve az Intel valóban képes lesz e hamarosan egy 3070 teljesítményű 12 GB ramos kártyát piacra a dobni a saját gyártósorairól, mert akkor az nagyon kellemetlen lesz mind a zöldeknek mind a pirosaknak, kénytelenek lesznek gyártani valamit a gamereknek, midnegy min...
de tegnap volt valami YT videó hogy az AMD kap + 80 % körüli kapacitást a mostani rendeléséhez képest a TSMC től.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54457) awexco válasza b. (#54456) üzenetére


awexco
őstag

"AMD kap + 80 % körüli kapacitást a mostani rendeléséhez képest a TSMC től."

szükségük is lenne rá ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54458) hokuszpk válasza b. (#54456) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Kérdés hogy az ETH2 mennyire lesz átütő/ piacváltoztató tényező később,"

ha igaz, hogy ez egy teljesen uj valami, akkor kb. semennyire. Majd hulyek lennenek olyasmit banyaszni, amit elsokorben 0$ vagy 0.00000000000000000000 bitcoinra lehet valtani.
nomeg ha vgaval nemerimeg, akkor miert alljon at ra egy vgaval telipakolt banya ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54459) awexco válasza hokuszpk (#54458) üzenetére


awexco
őstag

Ha beválik iszonyatosan felmegy az ára...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54460) hokuszpk válasza awexco (#54459) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

meglatjuk. legyen igazad, de szvsz ez nem "bevalik" kerdes.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54461) korcsi válasza hokuszpk (#54458) üzenetére


korcsi
veterán

Ha át tudja venni a funkcióját a Ethereumnak (fizetőeszköz, gyorsabb, olcsóbb tranzakciók, nagy áteresztő képességgel, okos szerződések) akkor az Eth el fog értéktelenedni, és nem éri meg bányászni, az ETH2 meg Proof of Stake elven hitelesíti a blokkjait, tehát nem kell bányszni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#54462) hokuszpk válasza korcsi (#54461) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a problema, hogy jelenleg az egesz kriptopenzesdi nem arrol szol, hogy hasznalhato is legyen valamire, hanem arrol, hogy a banyasznak de legfokepp a befektetonek hozzon minel nagyobb profitot.
* ha a hasznalhatosagrol szolna, akkor az "elkodolt adataidat ennyi bitcoinert szabaditjuk fel" megoldason kivul ennyi ido alatt mar olyan innovacioknak kellene letezniuk, amik valos problemakra adnak valaszt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54463) Petykemano válasza hokuszpk (#54455) üzenetére


Petykemano
veterán

#54455 hokuszpk
#54456 b.

Én GF 12nm-en legfeljebb egy Polaris 40-et tartanék lehetségesnek. De Ugyanez a Daniel Nanni mondta, hogy a GF is eléggé tele van megrendelésekkel. Egyáltalán nem biztos, hogy a GF-nél állnaka 12nm-es gyártósorok AMD megrendelés hiányában. Nyilván a gyártóknak is az az érdeke, hogy semmiképp se álljon, ha kell, akkor inkább valaki másnak, valami másra de olcsóbban adják.

Érdekes, hogy ketten kétfélét mondtok.

Én jelen körülmények között meglepődnék bármin ami a GF 12nm+-on jön és nem valami IO lapka. Önmagában csábítóan hangzik a backportolás, főleg a GF-hez , ahol van tapasztalat, de amit Daniel Nanni mond, hogy a TSMC-vel való viszonyban ki van kötve, hogy nem tervezhet ugyanaz az ember TSMC gyártósorra és máshová, mert a TSMC védi az értékes tapasztalatot - amennyiben tényleg így van - az rendesen megakadályozza a gyártósorok közötti ugrálás lehetőségét.

A Samsung talán azért esélyesebb, mert a Samsung licencelte az RDNA2-t és nemsokára jön is egy Samsung Soc RDNA2 IGP-vel. Bár eléggé elrugaszkodottnak hangzik, de az esetleg elképzelhető, hogy a Samsung előállhat RDNA2 alapú gpu chipekkel is, amit saját gyártósorain készít. De ez azért elég valószínűtlen.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54464) Z10N válasza Petykemano (#54463) üzenetére


Z10N
veterán

Azon agyaltal mar, hogy most a nagy cache miatt a banyasz teljesitmeny "nem olyan jo", viszont a chipletes design mindket oldalon, milyen hatassal lehet majd a csakanyozasra?!

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54465) Z10N


Z10N
veterán

(#54466) Z10N válasza Z10N (#54465) üzenetére


Z10N
veterán

https://www.techpowerup.com/280016/powercolor-radeon-rx-6700-non-xt-fighter-pictured-confirms-6-gb-memory-size

We expect the RX 6700 to be cut down from the RX 6700 XT, possibly with a similar CU count as the RX 5700 (36 CUs). The memory bus width is unchanged form the RX 6700 XT, at 192-bit, but the memory amount is reduced to 6 GB.

Kivancsi leszek, hogy 2021-ben az 1440p-re hirdetett kartya 6GB-tal, hogyan allja meg a helyet. Illetve hogyan fogjak arazni az $349-os 5700 256 bites 8GB-hez kepest. Foleg ugy, hogy ez az 5600 XT-vel egyezik meg (36CU, 192 bit, 6GB) $279-ert. Marpedig $279 es $479 kozott tetemes az kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54467) Petykemano válasza Z10N (#54466) üzenetére


Petykemano
veterán

6GB-os 6700 szerintem: $399

Viszont ez azt sejteti, hogy még jobban vágott Navi22 tényleg nem lesz.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54468) Petykemano válasza Z10N (#54464) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem gondolkodtam rajta.
De ha az AMD kártyáit esetleg nem is lehet vinni bányába, vagy nem annyira éri meg, akkor azt, hogy az Nvidia kártyákat meg igen, azt úgy tűnik, az AMD se rest kihasználni. Oda áraznak, mintha nem lenne konkurencia.
Mondjuk teljesen mindegy, ha közben 1.5-2x szorzóval lehet ténylegesen hozzájutni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54469) Z10N válasza Petykemano (#54467) üzenetére


Z10N
veterán

"6GB-os 6700 szerintem: $399"
Akkor tudod, hova dugjak fel :DDD
$399-ert veszel lemez nelkuli PS5-t :DD
Ugyan ugy 36CU-val, de 256 biten 16GB*-tal :D

"Viszont ez azt sejteti, hogy még jobban vágott Navi22 tényleg nem lesz."
Az amd marketing reszlegenel nem lehet tudni. De amugy nem is volt rola leak, hogy lenne.

A 6600 mar N23, 64MB cache. Mar csak az a kerdes, hogy 192bit vagy 128bit. Utobbival megint ott van a dilemma, mint a masik oldalon 3060 12GB vs. 3060Ti 8GB.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54470) Petykemano válasza Z10N (#54469) üzenetére


Petykemano
veterán

6600 és 6600XT szerintem ezúttal nem tovább vágott Navi22 lesz, hanem Navi 23.
Természetesen 128 bit. 8GB
$349 és $299

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54471) Yutani válasza Petykemano (#54470) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát azt mondod, 128 bites fostalicska 135k MSRP áron? Csatlakozom Z10N-hoz.

#tarcsad

(#54472) Petykemano válasza Yutani (#54471) üzenetére


Petykemano
veterán

Abu már tett említést a 6600-ról: [link]

"úgy tudom, hogy a 12 GB-os 6700 lesz 430, a 6 GB-os pedig 380 A 6600-ak inkább 230-300 dollár között jönnek.." (Abu)

Én úgy mondtam $399-et, hogy nem gondoltam arra, hogy 6700-ból lenne 12GB-os is. Merthogy minek?
De a $399 nagyjából az átlaga annak, amit Abu mondott.

Viszont számomra az, hogy a 6600-ak (ide értve az 6600XT-t is) $230-300 közötti árral jöjjön, elég hihetetlen. Szerintem nehéz lenne $380-ért eladni egy 6GB-os kártyát úgy, hogy közben $300-ért van alatta a 8GB-os. Ezért gondolom, hogy a 6600XT drágább lesz annál, mint amit Abu mondott, tehát $349.

A tippjeimet próbálom ahhoz igazítani, hogy igazodjanak a jelenlegi wafer-szűkösséghez. Emiatt szerintem a navi 23 nem fog bekanyarodni $300 alá. Persze nagyon "örülnék", ha lecserélhetnénk a 4GB-os RX 470-emet egy másik 4GB-os kártyára $229-ért (elvileg msrp-n mérve ~90eFt)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54473) Z10N válasza Petykemano (#54470) üzenetére


Z10N
veterán

"hanem Navi 23."
"A 6600 mar N23, 64MB cache."

"Természetesen 128 bit. 8GB"
Akkor megint ott lesz a dilemma.

"$349 és $299"
Ezt meg nem csak, hogy dugjak fel, hanem forgassak is meg.
Legyen mit szamolgatnia a RecTum egysegeknek :D
Mikozben elmelaznak majd, hogy mibol lesz a f0s.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54474) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem tudom mit aggodalmaskodtok, abu megmondta 100k+ lesz a belépőszint. ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54475) killbull


killbull
aktív tag

RX 6600/ RX6500XT Bus Interface: PCIe 4.0 x8

(#54476) Yutani válasza killbull (#54475) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az PCIe 3.0 16x. Mire kevés az alsó kategóriában, ha lesz mellette 8GB memória?

#tarcsad

(#54477) Petykemano válasza Yutani (#54476) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen elméletben PCIe 4.0 x8 = PCIe 3.0 x16,
De a PCIe 4.0 x8 csak PCIe 3.0 8x, ha az alaplapod csak PCIe 3.0
nem?

Tehát "olcsó" Navikával csak akkor fogod frissíteni a régebbi géped, ha a régebbi géped is frissíted.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54478) Televan74 válasza Petykemano (#54477) üzenetére


Televan74
nagyúr

És mire nem elég abba a kategóriában a PCIe 3.0 8x sebesség? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54479) Petykemano válasza Televan74 (#54478) üzenetére


Petykemano
veterán

A kérdésedet lehet úgy is értelmezni:
Azok, akik ilyen olcsó videókártyával spúroskodnak, azoknak legyen elég az elméleti teljesítményhez képest -10-20% is. De szerintem nem erre gondoltál, hanem hogy "mit számít?"

Azért számít:

[link]

a 4GB-os RX 5500XT-nél azért eléggé és a 6GB-os RX 5600XT esetén is volt hatása.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54480) killbull válasza Petykemano (#54479) üzenetére


killbull
aktív tag

Pont ezért adtam el az RX5500 XT met, lehet annyira nem voltam lekorlátolva de kerestem 45000 et rajta úgy hogy 1 évig használtam!

Másik oldal budget PCIe kb filmezésre jó 3.0 x16: [link]
Ő pedig 12% al gyorsabb RX 5500XT nél +minden mostani technológiával, szintén x16 al: [link]
Lehet olcsóbb is mint amennyiért vettem az RX 5500XT t, ha lemennek az árak és van felette még egy TI verzió is!

Ez az én véleményem de 2019 be is csak mobilról áthozott verziók voltak és most is, úgy hogy itt nekem nem nyerő ez az árkategória! Egyszerűen mindenbe jobb amott, még Encoder minőség ügyileg sincs fejlődés AMD nél, akkor lehet maradnék mer nagy Ájemdé fan voltam eddig! :B

[ Szerkesztve ]

(#54481) awexco válasza killbull (#54480) üzenetére


awexco
őstag

Valóban az Amd vga fronton össze kaphatná magát de mint ha nem lenne érdeke ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54482) hokuszpk válasza awexco (#54481) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pedig elobb-utobb kenytelenek lesznek, vga nelkul eladhatatlanokka valnak a gpumentes procik...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54483) awexco válasza hokuszpk (#54482) üzenetére


awexco
őstag

Lehet chipletre gyúrnak , és rdna nagy részének fejlesztését kifizetették ms/sony -val .
De cdna első szériájával is késtek vagy 2-3 évet mert elég gyengusz lett. Sok munkát nem öltek bele.
Mért nem tudják azt is normálisan csinálni mint a procit ? Gyanus nincs rajta annyi profit.
Lehet nincs elég fejlesztőjük pedig zen 1 óta kb megduplázták a fejlesztők számát .
De lehet a létszám növelés marketingesekre , meg bögyös titkárnőkre mentek el ...

Az biztos , hogy vga részleg mostoha gyerek . Bár van javulás de nem elég erőteljes.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54485) Petykemano válasza #32839680 (#54484) üzenetére


Petykemano
veterán

Bocs, tényleg pongyolán fogalmaztam.

Arra a kérdésre, hogy mit számít, hogy egy 1080p-re használatos kártya esetén csak 8x a PCIe ez a válasz:

a PCIe3 és PCIe4 közötti különbség még a 6GB-os RX 5600X esetén is érezhető volt, pedig az 16x széles. a 4GB-os 5500XT 8x széles PCIe buszt kapott, a tesztből pedig az derül ki, hogy ha ezt a 8x széles buszt PCIe4 átviteli sebességgel tudod használni, akkor közel 20%-kal gyorsabb a kártya. Ez azt jelenti, hogy egy képzeletbeli 5500XT 16x széles PCIe sávval régi, PCIe3-at tudó alaplapokban is 20%-kal gyorsabb lehetett volna. Ez azért nem elhanyagolható különbség.
Ha lesz 4GB-os Navi23, ami szintén csak 8x széles PCIe sávot kap, akkor azt - régi alaplapokban - ez a hátrány szintén érinteni fogja.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54486) Z10N válasza awexco (#54481) üzenetére


Z10N
veterán

Es az a vicces, hogy most meg tartjak a markukat (egy picivel az ngreedia alatt). Bar az NV adta funkciokat en nem hasznalom (amd oldalon sem), de elismerem, hogy gyors es kenyelmes. Nekem inkabb az alapveto, mar evek ota nem javitott dolgok hianyoznak (zero core bug, multivew orajelek, vega featrures, stb). Szoval ott tartunk, hogy a markukat tartjak, de az RT nincs olyan szinten es ezek szerint a szolgaltatasok se. Szoval jon a kerdes, hogy mire fel?! Meg milyen marketshare alapjan vannak ennyire elszallva az RX5000 szeria ota.

Mert ezzel csak azt erik el, hogy az eddig AMD hu vasarlok elpartolnak. Megnezik az NV-t es picivel draggabban (normal "msrp" arakrol van most szo) azt veszik. Vagy egyiket se es mennek konzolra es rohognek mindket gyarton meg az egesz lufin. Tehat abszolut nem latszik a ceg strategiaja, hogy ezzel mit akar. Marmint az arakat latjuk, de azt nem kapjak meg, max a banyaszoktol. Es ezzel el is erkeztunk az "Advanced Mining Devices" temahoz...

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54487) awexco válasza Z10N (#54486) üzenetére


awexco
őstag

Market share helyett átmentek a nyereség alapu elgondolásra ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54488) Z10N válasza awexco (#54487) üzenetére


Z10N
veterán

"Nyereseg"?! :D
Az A4 lapra nyomtatott kartyakkal?! :D
Azzal aztan lehet nyereseget realizalni :D

Ezenkivul lasd elobbi, kicsivel dragabban vesznek NV-t. Az AMD 2017-ig legalabb versenykepes volt arban. Es ez a velemeny kulfoldon is. Ahol van fizetoskepes vasarlo kozonseg is. Szoval ebbol nem nyereseg lesz, hanem marketshare vesztes es veszteseg...

A banyaban is a mostani zold kartyak jobban teljesitenek. Szoval amint a polaris csakanyok elkopnak a banyakban akkor majd nezhetnek mas utan...

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54489) awexco válasza Z10N (#54488) üzenetére


awexco
őstag

Na jah csak most nem 200 dolcsiért adnak el kártyát hanem 2000 ért ...
Mind1 ... mehet a vita ha van értelme :)

Lényegtelen ... gáz ami megy ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54490) Petykemano válasza Z10N (#54486) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért teszik/tehetik meg ezt, mert
1) Mindent megvesznek tőlük, amit legyártanak
2) Nem áll rendelkezésre több kapacitás

Én nem hiszem, hogy most arról lenne szó, hogy ha tudnának, ne gyártanának többet és direkt fognák vissza a gyártási volument. Bár megcélzott margó biztosan van, de még csak arról sincs szó szerintem, hogy kitaláltak volna egy margót és/vagy egy árat és úgy döntöttek, hogy annál olcsóbban semmiképp se adják, még ha az alatt kéne árulni, akkor inkább rohadjon rájuk a wafer.

Természetesen benne van a corporate greed és szerintem is elmehetnek a fenébe. De amúgy tényleg keveset tehetnének a helyzet ellenében. Legalábbis most.
A wafer ellátásuk javul a következő negyedévben, lehet reménykedni abban, hogy a radeon árak helyreállnak. csak ugye ez még mindig legjobb esetben is a vastagon fogó ceruzával írt msrp, és nem az, amennyit jószívvel adna érte bárki gamer a világon. De az áresőhöz be kéne zuhannia a bányának, ami szerintem nem fog földindulásszerűen bekövetkezni.

A nagy genyaságot nem most, hanem majd 1-2 év múlva érhetjük tetten, ha esetleg tényleg csökken a bánya-kereslet és mégse állnak helyre az árak. Akkor persze majd az lesz, hát az 5nm az már aztán tényleg különösen drága. És akkor majd azt fogjuk kérdezni: akkor miért nem gyártanak 7nm-en. De nem fognak nekünk a keresleti nyomás csökkenése esetén sem olcsó videokártyákat gyártani régi technológiával.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54491) b. válasza Petykemano (#54490) üzenetére


b.
félisten

Hát nekem azért abban is van valami amit lenox írt délután az Nv-s topikban.idézve :

"En ebben nem vagyok ennyire biztos. Az osszes banyasz haszon az a coinokba bearalmo penztol fugg. Ez elegge fuggetlen a vga eladasoktol. Tehat ha 10-szer ennyi kartya lenne, akkor ugyanazon a penzen osztozna a tobbszoros hashrate, tehat leesne az egy kartyara juto bevetel, maris nem erne meg. Tehat ha nem lenne chiphiany, akkor maris nem erne meg annyira banyaszni, jutna kartya masra is.
"

Nem lehetséges hogy a gyártók is ügyelnek erre a kényes egyensúlyra, hogy ne ömlesszék el bányászkártyákkal a piacot? mert jelenleg igazából nem igazán tudja senki hol rakódik rá ez a rohadt sok árrés az MSRP -re, mert a kiskereskedők azt mondják, már a nagykerekben is horror árakon vannak a kártyák. Lehet a gyártók is már busás haszonnal adják a cuccot ki, messze nem MSRP áron, ügyelnek erre a megtérülésre, ha már nincs waffer, már ha valóban nincs.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54493) atok666 válasza #32839680 (#54492) üzenetére


atok666
őstag

Erre a “tranzakciora” adnal linket? Erdekelne mire gondolsz.

Atok

(#54494) Petykemano


Petykemano
veterán

Meg vagyunk mentve
SMIC to build New 28nm plant

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54495) Petykemano válasza b. (#54491) üzenetére


Petykemano
veterán

Én is mindig ezt mondtam, hogy a kripto árfolyamokat nem a bányászat okozza, hanem fordítva.

Itt azt mondják, hogy az ETH esetében az elmúlt 1 év leforgása során 2.5x-ére, 200k-ról 500k-ra emelkedett a GH/s hálózati összkapacitás.
[link]

Itt pedig egy profitabilitási mutató:
[link]

Itt Pedig az árfolyam:
[link]

Amíg az árfolyam megy fölfelé, addig a kapacitás ugyanolyan mértékű bővülése azonos megtérülést fog eredményezni.
Tehát vagy a kapacitásnak kéne meredekebben nőnie, ami valószínűleg a termelési korlátok miatt nem fog, vagy az árfolyamemelkedésnek kéne megállnia.

Tehát a 10 annyi gpunak csak akkor lenne értelme, ha közben az árfolyam annyi marad, mint most. (Bár már önmagában elég viccesen/ijesztően hangzik, hogy majd akkor lehet gput kapni normál áron, ha 10 argentinányi villamos energia megy csak a légkör fűtésére)

Viszont mitől csökkenne az árfolyam? A pénznyomtatás ingyen van. A pénznek, amit a jegybankok teremtettek a gazdaság megmentése érdekében, és ami döntően nem rászorulókhoz került, az van most befektetve részvényekbe és kriptodevizákba. Ebből fújódik a buborék. Ezt a pénzmennyiséget meg kellene semmisiteni. Ennek pedig egyetlen módja az adóztatás. Persze értelemszerűen nem a munkáért remegő kisembert adóztatására kell itt gondolni, hanem azokra a helyekre, ahol ez a vagyon - bármilyen formában, részvény kötvény, arany, kriptodeviza, stb - lényegében csak pang.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54497) beef válasza #32839680 (#54496) üzenetére


beef
őstag

Meg hogy Musk gyorsan kiírta twitterre: #bitcoin, ezzel szépen feltornázva azonnal az értékét.

(#54498) Yutani válasza Petykemano (#54485) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én csak a 4GB-os 5500XT-nél látok jelentős különbséget High textúra beállításnál. Lejjebb véve eltűnik a különbég. És hát egy 5500XT 4GB kártyát ki fog kimaxolt beállításokkal használni?

Egyébként igazad van, régebbi gépnél a 8 sáv 3.0-án pont a fele a 4.0-nak, mert a 8 sáv a VGA oldalán nem változik. Na ezért kell 4.0-ra váltani. ;)

#tarcsad

(#54499) Petykemano válasza Yutani (#54498) üzenetére


Petykemano
veterán

Igazad van, Low esetén tényleg nem érződik a hatása
Egy 5500XT 4GB-ot nem is hiszem, hogy bárki max beállításokkal akarna használni.
De itt elsősorban arról volt szó - részemről - hogy lesz-e 4GB-os Navi23. Márpedig ahogy az 5600X-et, úgy a navi23-at is elvileg 1080p-hez fogja reklámozni az amd.

És igen, ezért kellene váltani, csak hogy az ember azt gondolná, hogy 4GB-os navi23-mal relatív olcsón tud majd fejleszteni. És nem, mert lehet, hogy kénytelen leszel új alaplapot is venni. Én csak ezen hőbörögtem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54500) killbull válasza Petykemano (#54499) üzenetére


killbull
aktív tag

Én beláttam, AMD alsó kategória kb talán RX 580 ig létezik de az is már régi! RX 590 175 Watton elég kazán, meg még undervoltolgass hogy használható legyen.
Másik oldalt pl egy 1660 Super 125 Watt, vagy 1660Ti 120 Watt és alapból több fps RX 590 től és 5500XT től is.
PCIe 3.0 x16 alapból, és náluk nem megengedett hogy fagyogasson a géped driver miatt, végül is ahogy én olvasom soha nem látok ilyet hogy fagyás bugot javítgatnának a zöld oldalon, AMD nél meg szinte mindig!

Érdekesség hogy 1 hónapja fogyogatott a gépem RX5500XT vel, egy régebbi driverrel abbahagyta, tegnap jött WIN 10 update, ma reggel már kezdte is a hibát hogy magától újraindult fórumozás közben, és fixen ott van a kritikus kernel power hiba az eseménynaplóba úgy hogy csak egy R7 260X van most a gépben.

Ez az AMD ami miatt már undorodom, és régen nem volt ilyen! Senkit nem sértegetnék de nagy fanboynak kell lenni hogy ezt valaki tűrje...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.