Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) hokuszpk válasza Petykemano (#54950) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mielott megneznem. ABUra hivatkozik ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54952) Petykemano válasza hokuszpk (#54951) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem. Az info valószínűleg ugyanonnan jöhet, mint a traversal coprocessor.
Én semmiképp nem hinném el, de gondoltam, hátha valakit sikerül összezavarnom. :)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54953) awexco válasza hokuszpk (#54949) üzenetére


awexco
őstag

Vagy felosztjuk , hogy kié a páros ill a páratlan nap és hol piros , hol zöld festékkel öntjük le 🤣

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54954) Piszmaty76 válasza b. (#54941) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Pedig nekem úgy tűnik, hogy Abu cikkjeiben ill. hozzászólásaiban messze több szakmaiság és értelem van a személyeskedő kommentvadász ideböfögésekkel szemben. Az más kérdés, hogy ki mennyire ért egyet Abu mondandójával. Ő legalább próbálja kultúráltan elmagyarázni, miért írta azt amit írt. És nem, most nem rád céloztam. És nem, az önjelölt ügyvédje sem vagyok.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#54955) killbull válasza Piszmaty76 (#54954) üzenetére


killbull
aktív tag

Szerintem ha valami nem jó azt lehet kritizálni, csak az a baj itt amit leírunk nem jut el AMD hez hogy okuljon belőle!

És ha gamereknek akarna kedvezni akkor nem 150 Watt lenne a budget, mert a másik oldalon többféle termék is van 150 Watt alatt. Itt meg max egy a legújabb 6000 esből!

Lehet szakmailag magyarázni az x16 os sávokat de megint a másik oldalon több a választék!

Tehetne érte hogy ne így legyen de nem érdekli az AMD t!

(#54956) hokuszpk válasza Piszmaty76 (#54954) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs ABUval semmiproblema, azert kerdeztem ra, mert ha jolemlexem valamelyik cikkere hivatkozva mar irt a vilagsajto ebben a temaban az AMD keszulo innovaciojarol; csakeppen a kugliforditonak sikerult erosen bevinnie a susnyasba a kulfoldi megmondokat.

na csipasreggelvan, beneztem, masik thread .

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54957) b. válasza Piszmaty76 (#54954) üzenetére


b.
félisten

Soha nem vontam kétségbe a szakmai tudását.A fenti kommentben sem azt érte kritika.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54958) Abu85 válasza Petykemano (#54952) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jó, de a traversal coprocessorra mondta, hogy Jensen direkt nem rakta rá a termékekre, mert kiszivárogtatta. :))

#54956 hokuszpk : Ja igen. Én csak a VideoCardz cikkére reagáltam mailben. Ott leírtam nekik angolul a Radeon Boostra a dolgokat, amit a fordító elbaszcsizott. Ezt át is vették, és megköszönték. Az a funkció egyébként meg is jelent márciusban. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54959) Petykemano válasza Abu85 (#54958) üzenetére


Petykemano
veterán

Most is lehet majd mondani, hogy azért nem jelent meg júniusban, mert az AMD meglepetésnek szánta, amit Így már ő elrontott.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54960) Z10N válasza Abu85 (#54943) üzenetére


Z10N
veterán

"Mit tud tenni a média? A termékek árát a kereslet-kínálat határozza meg. A média ellenben nem kereskedelmi tényező. Ír termékekről, leteszteli azokat, ír róluk egy véleményt, aztán vagy megveszi az olvasó, vagy nem."

https://www.youtube.com/watch?v=HDmtEK3GFww

Ui: Es ha ezt egy youtuber meg tudja csinalni akkor egy nagy ceg meg plane (ezt mondtam korabban is a kuponos megoldassal, de aztan jott egy okoskodo, aki csak jelentgetni tud).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54961) Abu85 válasza Z10N (#54960) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha eladjuk a VGA-inkat, akkor nem tudunk tesztelni. Nem mellesleg nem tudjuk visszaadni őket a gyártóknak, amikor kérik. :D

Egyébként időnként fel szoktuk pakolni a hardvereinket a HA-ra, de csak azokat, amelyek már nem kellenek. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54962) KaqXar19 válasza Abu85 (#54961) üzenetére


KaqXar19
tag

a lofszt adjatok el, banyasztok ;]

AS3202T - 4 magos N3150 cerka - 4 IP kamerához liszensz - 2.5Gbit USB ethernet ajándék

(#54963) Callisto válasza b. (#54941) üzenetére


Callisto
őstag

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Still p.....c :D :D :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#54964) Z10N válasza Abu85 (#54961) üzenetére


Z10N
veterán

"Ha eladjuk a VGA-inkat, akkor nem tudunk tesztelni."
Nyilvan nem a kozepeuropai mediatol varom el a legnagyobb ilyenfele promociot, hanem a nagyobb cegektol. Ok is az EVGA-tol kaptak a kartyakat. Pedig az EVGA szerintem nincs raszorulva erre se marketing, se ceg megiteles, se anyagi szempontbol. De meg is tamogattak az anti-scalper movement-t.

"Nem mellesleg nem tudjuk visszaadni őket a gyártóknak, amikor kérik."
Azt mondtad korabban, hogy vissza se kerik neha vagy diszkont aron odaadjak.

Irni kell nekik egy nyitott korlevelet, hogy csinaltok egy ilyen promiciot (a newegg is csinalja a shuffle-t) es tamogatnak-e. Amugy is szokott lenni nyeremenyjatek a ph-n. Ha belemennek akkor ezzel meg tudnak mutatni, hogy erdekli oket a "gamer" kozosseg a nehez helyzetben is, azaz nem csak jartatjak a szajukat, hanem tesznek is azokert, akik eljutattak oket oda ahol most vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=RfCCouZ_dG8

Raadaskent ez is erdekes. Hogyan jutott valaki 72db 3060Ti-hez, lathatoan bulk csomagolasban (6x12db bulkban) es adta el $81'300-ert (x2,83 aron per darab)! Msrp-vel szamolva $52'500-os haszonnal! Ekkora mennyiseget csak cegkent lehet venni cegtol. Es ez csak egy nyereszkedo volt, egy uzlettel. Namarmost az AIB-oktol a disztributor megrendeli msrp-n, azok tovabb adjak a retial store-nak msrp-n, akkor hogyan lehetseges ez? Marpedig lathato, hogy ezt tortent. Tehat "nyugaton" benne van mindenki egytol-egyig. Ezt megerositi a taiwani videok is. Ez mar csak direkt a nyereszkedesrol szol, semmi masrol. A kapzsisag netovabbja. Es ez ellen fel kell lepni, mert ahogy mondtam korabban is ez lesz az uj standard innentol. Szoval nem csak bojkottalni kell, hanem aktivan fel is lepni ellene, mert ez mar nem csak a gamingrol szol, hanem a vallakozasokrol is akik munkaeszkoznek hasznaljak ezeket. Ugyan ez a helyzet Chia-val. Kinaban az eddig olcso xeon cuccok arat felvittek, mert kell a sok raid vezerlonek a pcie x4/x8 slot/sav a sok hdd/ssd-hez. Mexikoban nehol mar nem drogot csempeszenk, hanem vga-t. Az MSI Oroszorszagban lecsokkentette a "gamer" vga-k garanciajat fel evre (igen, az az MSI akit rajta kaptak az ebay scaplerkedesen). Egyertelmu, hogy a banyaszas miatt. Ez ellen MOST kell fellepni, kulonben kegyetlen elkurvul@s fog jonni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54965) Petykemano válasza Z10N (#54960) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez egy remek figyelemfelkeltő akció, de tíz-és-százezres nagyságrendben kéne így cselekedni.
A LTT nem ebből él, hanem az ismertségből és népszerűségből. Egy kis vagy nagyker csinálhatna hasonló akciót, de bevétele nem lenne több, mert a tömegek az msrp áron kapható termékért jönnének. Ha mindent msrp áron adna, akkor viszont.... hát itt ugye a nagy kérdés, amit nem tudunk, hogy hol pakolódik rá a haszon.
- a scalperek vásárolják fel az egyébként msrp áron áruló kiskerektől? (De hát látjuk, hogy nem)
- a kiskerek raknak rá orbitális árrést és a nagykerek árulják olyan áron, hogy a végének msrp-nek kéne lennie? (Nem, a kiskerek arra hivatkoznak, hogy már emelt áron tudják a nagykerből rendelni)
- a nagykerek emelnék az árakat, a disztribútorok normál áron szállítanak? (Nem, a nagykerek is emelkedett beszerzési árakra hivatkoznak)

Szóval nincs gazdája az árrésnek, mindenki a másikra mutat.
(és közben minden szinten minden résztvevő rekordbevételeket és profitokat ér el.)

Arról nem is beszélve, hogy egy kiskernek, vagy nagykernek nem mindegy, hogy ki veszi meg a portékát?
Akinek a renoméját javítani tudná egy ilyen akció, az a gyártó, akinek a nevét viseli a termék. Ez egyébként nem feltétlenül csak az AMD vagy az nvidia lehetne, hanem akár az Asus, vagy a Sapphire is. De mindegyikre ugyanúgy igaz, hogy tiszavirágéletű népszerűségre tudnának csak szert tenni. Szobrot talán állítanánk nekik, de senki nem vásárolna azért újra XFX, vagy MSI terméket, mert a "vészkorszakban" ezekktől a cégektől msrp áron is hozzá lehetett jutni pár példányhoz.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54966) Busterftw válasza Petykemano (#54965) üzenetére


Busterftw
veterán

Mas lehetoseg nincs, az AMD-nek es az Nvidianak kellene arulni ezeket a honlapjukrol.
Rakjanak az MSRP-re 10%-ot, hogy a futarok es a raktar ne legyen gond, vagy az legyen kulon dij.

Csak valos szemely vasarolhat, regisztralni kell az oldalra, szemelyit bekuldeni, lakcimet bizonyitani es mindenki max 2-ot vehet, itt a SLI-re gondolok, de mivel ez kb halott, korlatozhatjak 1 darabra is.

[ Szerkesztve ]

(#54967) Abu85 válasza Busterftw (#54966) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak ugye a probléma az, hogy az AMD és az NV nem gyárt saját VGA-t. A partnereik pedig inkább eladják azoknak, akik 1000 dollárt fizetnek értük. Mert nem a kereskedők kezdik el rápakolni a gigahasznot. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54968) olymind1 válasza Abu85 (#54967) üzenetére


olymind1
senior tag

Akkor elkezdhetnék, a bemutatóikon érdekes módon mindig tudják villogtatni a mostmár 2-3 ventillátoros referencia kártyáikat (meg a honlapjuk is), de eladásra nem készítenek belőle, kényelmes hozzáállás. Ők is épp olyan hibásak a partner gyártóikon a nagy- és kiskerekig az egész banda. :U

(#54969) Z10N válasza Petykemano (#54965) üzenetére


Z10N
veterán

"Ez egy remek figyelemfelkeltő akció, de tíz-és-százezres nagyságrendben kéne így cselekedni."
Igy van. Persze nem ok fogjak megoldani a valsagot. Illetve mas tollaval konnyu ekeskedni, de a kezdemenyezes meg volt. Ilyet emlitettem korabban is es le lettem hurrogva. Valahol el kell indulni.

"A LTT nem ebből él, hanem az ismertségből és népszerűségből."
Nyilvan ez is a tartalom miatt keszult, de az "idea" a fontos. Linus mar tobbszor is beszolt annak aki megerdemelte. Illetve a masik Linus is.

"Egy kis vagy nagyker csinálhatna hasonló akciót, de bevétele nem lenne több, mert a tömegek az msrp áron kapható termékért jönnének."
Ahogy a newegg is csinalja. Nem azt mondom, hogy szazezers tetelben, de csinalhatnanak sorosolat, kupon osztast, stb. Meg ha ez csak csepp a tengerben. A lenyeg a pelda mutatas. Mert akarhogyis van, a legtobb ember meg mindig primitiv majom szintjen viselkedik. Csak akkor csinal valamit, ha a masiknal is latja (a nyereszkedest is). Ezert is tartunk itt...

"Ha mindent msrp áron adna, akkor viszont.... hát itt ugye a nagy kérdés, amit nem tudunk, hogy hol pakolódik rá a haszon."
Ez az 1 millio dollaros kerdes. Ha megnezed a masik ebay-s $81'300-os videot akkor rajossz, hogy benne vannak kemenyen. Szoval mindenki benne van. Viszont Taiwanon meg az ellenkezoje van.

https://www.youtube.com/watch?v=gS5-mPDbLJw
https://www.youtube.com/watch?v=ccmb4Cq-Z2s

Valaki korabban kerte az arlistas videot.
https://www.youtube.com/watch?v=0HQEqv8jWdw

https://www.coolpc.com.tw/evaluate.php

"Szóval nincs gazdája az árrésnek, mindenki a másikra mutat."
Akkor mindegyik hazudik. A scaplerek meg plane.

"- a scalperek vásárolják fel az egyébként msrp áron áruló kiskerektől? (De hát látjuk, hogy nem)
- a kiskerek raknak rá orbitális árrést és a nagykerek árulják olyan áron, hogy a végének msrp-nek kéne lennie? (Nem, a kiskerek arra hivatkoznak, hogy már emelt áron tudják a nagykerből rendelni)
- a nagykerek emelnék az árakat, a disztribútorok normál áron szállítanak? (Nem, a nagykerek is emelkedett beszerzési árakra hivatkoznak)"

Ott vannak a taiwani arak. Szoval ahogy mondtam mindegyik hazudik. De mindjart felnezek egy nagykerhez.

"Arról nem is beszélve, hogy egy kiskernek, vagy nagykernek nem mindegy, hogy ki veszi meg a portékát?"
Persze mindegy. Foleg a nagykernek. De a kisker a hirnevebol el. Anno en is egy megadott boltba jartam, miutan dragak lettek mashova mentem. Nagykernel detto (Ramiris). Mar csak heba hoba veszek ott valamit.

"Akinek a renoméját javítani tudná egy ilyen akció, az a gyártó, akinek a nevét viseli a termék. Ez egyébként nem feltétlenül csak az AMD vagy az nvidia lehetne, hanem akár az Asus, vagy a Sapphire is."
Az Nv a founder reven tudna, ha akarna. Az AMD is a referenciat tolhatna. Az Asustol ne varjunk semmit (MSI-tol se), miutan bejelentette a dragulast "mert csak". A Sapphire csinalhatna ilyet vagy az XFX, PowerColor.

" De mindegyikre ugyanúgy igaz, hogy tiszavirágéletű népszerűségre tudnának csak szert tenni. Szobrot talán állítanánk nekik, de senki nem vásárolna azért újra XFX, vagy MSI terméket, mert a "vészkorszakban" ezekktől a cégektől msrp áron is hozzá lehetett jutni pár példányhoz."
Meglehet, de elmondhatjak, hogy valamit tettek az ugy erdekeben. A nem cselekves neha ugyan olyan rossz, mintha az arto szandek. Ezt mar bizonyitotta a tortenelem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54970) DudeHUN válasza Z10N (#54960) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Okoskodó = ellenkezik a véleménye a tiéddel.
Btw. én nem jelentettem senkit, ha rám gondoltál. Nem igazán veszem a lelkemre, ha a vitapartner nem tud kultúráltan kommunikálni.
Linus meg nem gyártó. De nem megyek bele megint, mert új érveim nincsenek.

Gamer for Life

(#54971) Petykemano válasza Z10N (#54969) üzenetére


Petykemano
veterán

Abban igazad van, hogy "ne azért ne tegyünk semmit, mert keveset tehetnénk"
Ha lenne pár kezdeményezés - Aminek persze nyilván azért feltétele, hogy aki kuponnal, feliratkozással, stb msrp áron árul, az ne msrp ár felett szerezze be - akkor talán a vásárlók előbb utóbb átszoknának arra, hogy szépen sorban állnak és elsorvadnának azok a láncok, amelyek magas áron kínálják.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54972) DudeHUN válasza Petykemano (#54971) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az egész lánc jól jár. Nagyon.
A retail lánccal, ahogy a VGA gyártókkal sem érdemes összerugni a port. Főleg az AMD-nek, akit végre komolyan vesznek a nagyobb partnerek is. Meg mire fel? Amikor mindenki rekord bevételekkel zár?
Konzolok esetében sem véletlenül nincsen digital only model. Az egyik oka pont a retail lánc, ami miatt megmaradt a fizikai adathordozós verzió.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#54973) Busterftw válasza Abu85 (#54967) üzenetére


Busterftw
veterán

Ref kartyak?
Az Nvidianak sem kell csak a gpu-t eladni a partnereknek, adhatna a kartyakat maga a honlapon 1000 dollarert.
Viszont kontrollaltan 1 kartya jutna valos emberk kezebe.

A partnerek kartyai is eleve listazva vannak az Nvidia shopban.
Itt inkabb azon van a hangsuly, hogy szabalyozva legyen a vasarlas.

[ Szerkesztve ]

(#54974) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Hát ha a Coreteks információi nem totális félrevezetések, akkor érdekes nyárnak nézünk elébe, ami nagyon felértékeli az AMD kártyákat, sőt elméletileg talán akár az Nvidia kártyáin is működhet. :Y

[ Szerkesztve ]

(#54975) Busterftw válasza Alogonomus (#54974) üzenetére


Busterftw
veterán

Ott megjegyzi, hogy Nvidian is futthat ez a DLSS-like upscaler, csak ugye ha nem AI traninges a cucc, akkor nem is lehet DLSS-like. :U
Juniusban kiderul.

[ Szerkesztve ]

(#54976) awexco válasza Busterftw (#54975) üzenetére


awexco
őstag

Alapvetően a dlss megoldásokon az igp-k nyerhetnének sokat .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54977) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.neowin.net/news/amds-rx-6600-series-may-come-with-8gb-vram-instead-of-previously-rumored-6-or-12gb/

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#54978) Yutani válasza Jack@l (#54977) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor 128 bit.

#tarcsad

(#54979) Abu85 válasza Yutani (#54978) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amit egyébként mondtam már egy ideje. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54980) awexco válasza Busterftw (#54975) üzenetére


awexco
őstag

Nem bánnám ha visszamenőleg is lenne ami támogatja .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54981) Yutani válasza Abu85 (#54979) üzenetére


Yutani
nagyúr

De mit is vártunk az új cache mellett? :D

#tarcsad

(#54982) Z10N válasza Abu85 (#54979) üzenetére


Z10N
veterán

ASRock Radeon RX 6600 (XT) series spotted in EEC filing

Es mikorra varjuk?

"At this moment AMD has made no announcements of the announcements, except for the Computex 2021 keynote. The keynote is officially covering ‘high-performance computing’ which may not necessarily mean an introduction of the mid-range Radeon RX 6600 graphics card series. We do however expect an update on the mobile RX 6000M series, which were promised to launch this quarter. It would make a lot of sense to launch Navi 23 based products for both desktop and laptop platforms at the same time."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54983) Z10N


Z10N
veterán

AMD Radeon RX 6600 XT allegedly features 2048 cores, RX 6600 gets 1792

6600XT: ETH 30M, TS 9439
6600: ETH 27M, TS 7805

"With the rumored RX 6600 specifications in mind, one would guess that RX 6700 non-XT would get a 2304 Stream Processor."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54984) Petykemano válasza Z10N (#54983) üzenetére


Petykemano
veterán

Hmm, végre megérkeztek az új GPU-k az $500-600-os szegmensbe!

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54985) Devid_81 válasza Petykemano (#54984) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt akartad mondani hogy $249/299? ;] :D

[ Szerkesztve ]

...

(#54986) Z10N válasza Devid_81 (#54985) üzenetére


Z10N
veterán

A 6800XT-hez shader szam alapjan kalkulava itt kene lenniuk ($249-299).

32/72=>$288,444
28/72=>$252,388

Es akkor ebbol meg nem lett leszamolva a a draga "gddr6" (8gb vs. 16GB), illetve az egyszerubb pcb/vrm es hutes.

A TS score alapjan, ha GS-t adtak meg akkor szinte egy az egyben 5600XT es 5700 lesz. Ugyan azt csinaljak, mint a Polaris es a korcs 5500XT-nel.

TS scores @ 2GHz
$279 5600XT ~8700 vs. 6600: 7805
$349 5700 ~9500 vs. 6600XT: 9439
$399 5700XT ~10500 vs. Tippre fole fog jonni a non-XT 6700.

Gyakorlatilag picivel "olcsobban" ugyanazt kapjuk (adtak a sz@rnak egy pofont) ket evvel kesobb. De ebbol se lesz semmi, mivel a 6600/XT lesz $300-400 kozott (tippre $329 es $379), a 6700 meg $429 :DDD Es akkor mindezt megkapjuk majd a Petyka altal mondott $500-600-ert, ami szerintem nagyon optimista :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54987) Petykemano válasza Devid_81 (#54985) üzenetére


Petykemano
veterán

csak szerettem volna :O

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54988) killbull válasza Z10N (#54986) üzenetére


killbull
aktív tag

Komédia amit az AMD csinál VGA fronton.

Kb mint a Polarisnál pumpálják bele a Wattot hogy legyen teljesítmény, azt budgetnek jó a 130 meg 125 Watt, kiherélt PCIe slottal.Témáztam már róla fentebb hogy 2020 ba vehettél egy 3x kiadott Polarist agyon tuningolt megoldást, új köntösbe RDNA1 néven, az RDNA2 is ugyan ez kb megpumpálva az RDNA1. De valahogy nem érzem a fejlesztést csak a fogyasztást.

Érdekes hogy NVIDIA még budgetbe is 32 GB/s ot tol PCIe sloton, AMD meg ilyen 2015 be jár még mindig 16GB/s al.

NVIDIA 90 Watt RTX 2060 szinten PCIe x16 al.

Érdekes lesz mikor jön az RTX 3060 Ultra, vagy frissítik az RTX eket 8 ról 7nm re.

[ Szerkesztve ]

(#54989) killbull válasza killbull (#54988) üzenetére


killbull
aktív tag

Prohardver nagyon nem akart erről az AMD s hírekről se posztolni, mert nem kompatibilis a marketingel.

[https://www.guru3d.com/news-story/microsoft-pulls-amd-driver-from-windows-update-that-causes-boot-issues.html]

Szokásos crashelgetések, még jobb mikor kijön egy új driver és hazavág minden beállítást amivel nem keveset szenvedtek az userek.

De vajon ilyet miért nem látsz a másik oldalt? ;)

Félreértés ne essék, nem sírás, csak próbálom bemutatni miért ábrándultam ki az AMD ből, és nem vonzó amit kínálni akarnak, már a marketing se hat semmit.

[ Szerkesztve ]

(#54990) b. válasza killbull (#54989) üzenetére


b.
félisten

Ez nem csak AMD-t érinti, az Nvidián is szívás volt az új Windows update,de ott a teljesítményre volt negatív hatással, elég szépen. [link] Azóta ezt orvosolták, de volt nekem Windows update visszavonása és driver telepítés addig, mire úgy ahogy jó lett. Ez nem az Amd vagy NV hibája, a Microsoft szokás szerint nem igazán veszi figyelembe a VGA gyártók megoldásait és drivereit.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54991) killbull válasza b. (#54990) üzenetére


killbull
aktív tag

Igen, az hogy nem crashelget a géped csontra állva, vagy WIN 10 lemezzel javítgathatod a rendszered. Egy egyszerű usernek ez már advenced, és NVIDIA érdekes csak lassul nem crashel.

Itt vannak a példák amit ismerős mondott, ez NVIDIA nál nem megengedett, egyszerűen nem tehetik meg az userekkel, és mindig bevillan a múltkori AMD driver mizériám ahol már azon a szinten voltam hogy hardveresen hibásodott meg a gépem valamitől, azt közbe AMD driver hazavágta a gépet hogy 30 percig se játék se youtubozás mert állóra fagyott mindig.

[ Szerkesztve ]

(#54992) solfilo válasza killbull (#54991) üzenetére


solfilo
veterán

Nem lehetne a hittérítést a vs-ben folytatni? Vagy legalább tennéd offba. Találgatós topikba (gondolom) főleg az új infókért jönnek a népek, nem azt olvasgatni, hogy ki miért ábrándult ki valamelyik cégből. Leírtad elégszer, átjött az üzenet már szerintem.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#54993) awexco válasza b. (#54990) üzenetére


awexco
őstag

"Microsoft szokás szerint nem igazán veszi figyelembe a VGA gyártók megoldásait és drivereit."

Figyelembe veszi csak felrak helyette egy régebbit ...
Nem tudom a legfrissebb AMD drivert a Lenovo laposon tartani ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54994) Abu85 válasza Z10N (#54982) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Computex.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54995) Z10N válasza Petykemano (#54987) üzenetére


Z10N
veterán

Ezekre a kartyakra ugy kell tekinteni, hogy majd jok lesznek 4-5 ev mulva hasznaltan. Addig marad a polaris, ami akkorara 9-10 eves lesz :D Vegulis tovabb fogja birni, mint a hires HD7000 szeria :D

Hacsak Elon nem tolja az egekbe a cryptokat. Mert akkor csak elvetve fogunk talalni banyaszokevenyt. Maskulonben onnan mar csak halottan kerulnek ki. Ebay-n most lattam egy rakat hibas 470/570-t. Dragabban mennek, mint korabban a hibatlanok. A vga doktorok meg tele vannak munkaval. A Chia-val pedig a sok pcie savos lapok/procik ara is emelkedik. A hdd/ssd-ket tomegesen fogjak kidobalni, foleg az utobbit.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54996) Z10N válasza Abu85 (#54994) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor meg harom het. Ez egybe vag az EEC-vel. Teszt mikorra varhato?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54997) Abu85 válasza Z10N (#54996) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor lesz kártya, akkor tesztelünk is.

#54986 Z10N : Nem érdemes a shaderekkel kalkulálni, mert a Navi 23 sokkal magasabb órajelen üzemelhet, mint a korábbi Navik. A minták 2,5-3,1 GHz között működtek. A végső órajel attól függ majd, hogy mekkora fogyasztást akarnak. Egyébként a leggyorsabb minta simán agyonveri az 5700 XT-t, a gond vele az, hogy ehhez olyan órajel kell, amivel alig fogyaszt kevesebbet, viszont tény, hogy sokkal olcsóbb gyártani.

Igazából a Navi 23 a mobilban fog durrantani. A közelében nem lesz semmi perf/wattban, és nagyon olcsó beépíteni a notebookokba a 128 bites memóriabusz miatt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54998) Jacek válasza Z10N (#54995) üzenetére


Jacek
veterán

Nem tudom hova tart a crypto de most felment az eth, 8-9 euro helyett 30 euro a napi nekem, persze bedonthetik barmikor..2 szaros gpu-val... Egy 3080 majd egyedul ennyit hoz :DDD

(#54999) Petykemano válasza Abu85 (#54997) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha ugyanakkora az áramfelvétele (vrm) és kábé ugyanakkora a lapkaméret is, akkor mitől lesz sokkal olcsóbb gyártani? 8 x 1GB helyett 4x2GB GDDR6 annyit számít, hogy az már "sokkal"?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#55000) Z10N válasza Abu85 (#54997) üzenetére


Z10N
veterán

"Nem érdemes a shaderekkel kalkulálni, mert a Navi 23 sokkal magasabb órajelen üzemelhet, mint a korábbi Navik."
Ok, de a TS pontszam alapjan ott vannak ahol a korabbiak. Euzenkivul a lapka meretet a shaderek adjak foleg, meg az inficache most mar. A gyartonak is a lapka meret alapjan fizetnek. Mivel lapka meretet nem tudunk, ezert marad a shader. Tuningolni meg mindeki tud mar.

"Egyébként a leggyorsabb minta simán agyonveri az 5700 XT-t"
Tehat a 6600XT a z 5700Xt-t? Mert az eredmeny alapjan nem ezt latjuk.

5700XT ~10500 vs. 6600XT: 9439

Vagy ez meg a korai driver miatt van? Illetve definiald az "agyonveri" fogalalmat, mert az nalam dupla teljesitmenytol kezdodik.

"a gond vele az, hogy ehhez olyan órajel kell, amivel alig fogyaszt kevesebbet"
Remek. Szoval megint agyonfeszelik, hogy elerje az orajelet, mivel kisporoltak a lapkabol az ALU-t es a cache-t. Ami 225-235W-t jelent (az alig jezlo -10%, tehat 200-210W?!). Egy kozepkategoria kozepe kartyatol 200W az rohejes, ha pedig a shader szamot es meretet figyelembe veszzuk akkor pedig szanalmas szanalmas. Nv-nel a 3060Ti fogyaszt 200W-t 4864cc-vel, meg ha felezzuk is akkor is 2432 shader.

"hogy sokkal olcsóbb gyártani."
Igen, tehat az elobbi kisporolt shaderek. Viszont ha mar kisporoltak akkor legalabb tenyleg olcso lenne. De nem lesz az, mert ugye az arazasra nem mondtal semmit. Cserebe olcson gyartjak, dragan adjak, meg agyonfeszelik, hogy meglegyen a teljesitmeny, mint a 6700XT-nel.

"Igazából a Navi 23 a mobilban fog durrantani."
Ezzel nem erunk semmit.

"A közelében nem lesz semmi perf/wattban, és nagyon olcsó beépíteni a notebookokba a 128 bites memóriabusz miatt."
Remek. Ujabb jatekszer a banyaszoknak. Ezenkivul kivancsi leszek hany gyarto es hany modell lesz. Illetve ebbol azt velem felfedezni, hogy nem is a desktop lesz a cel szegmens, tehat alig fognak beleole desktopra gyartani, mert a mobil lesz az elsodleges. Ennyit a nepkartyarol :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.