Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) imi123 válasza b. (#53600) üzenetére


imi123
őstag

Köszi viszont kívánom. :R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#53602) awexco válasza smc (#53593) üzenetére


awexco
őstag

Hát a story jó csak rövid. Kevés a tartalom ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53604) smc válasza awexco (#53602) üzenetére


smc
addikt

Nem tudom, nekem nem rohanva 35 ora volt az elso jatek, aztan asszony kezdte el es rengeteg uj dolgot lattam. Mindezt anelkul hogy kulon elolvastunk volna barmi felveheto sztorit. Ehhez kepest mutass egy jatekot ami tobbet ad.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#53605) Malibutomi válasza smc (#53604) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En semmit nem haladtam szinte a sztorival csak jovok megyek a varosban mellekkuldizek, craftolok es mar vagy 50oram an benne

(#53606) Raymond válasza Malibutomi (#53605) üzenetére


Raymond
félisten

Szinten, csak annyit mentem Jackie-vel amig megkaptam a szemem aztan mar csak mellekkuldetesek es szetcsapok a suhancok kozt ha eppen latom hogy bantanak valakit. A story meg mindig csak 7%-on all.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53607) awexco válasza smc (#53604) üzenetére


awexco
őstag



Remélhetőleg bugtalanítanak optimalizálnak és utána jön + tartalom ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#53608) #09256960


#09256960
törölt tag

Na gyerünk mondjátok el kinek hozott a Télapó 5900X/ 6900XT Kombót a fa alá ? (A vonalak nem DLSS-től kerültek a képre :DDD )

(#53609) Valdez válasza #09256960 (#53608) üzenetére


Valdez
őstag

Továbbmegyek, aki 6800-at kapott karira és nincs rá szüksége az írhat :)

(#53610) kovcsrob válasza Abu85 (#53568) üzenetére


kovcsrob
tag

(nem értek a grafikai programozáshoz)
De már komolyan kíváncsi vagyok.

Vagyok én a szemlélő. Tőlem messze van egy objektum. Legyen egy kuka. Mivel a kuka messze van és sem a memória sem a számítási kapacitás nem végtelen a kuka textúrái alacsony felbontásban vannak renderelve. Mivel a memória sem végtelen valószínűleg eleve egy alacsony felbontású verzió létezik a memóriában is.
Van egy fényforrásom. Két eset lehetséges:
1. eset: a fényforrás a kezemben van és a kukára világítok. A kukának lesz egy árnyéka, ami indokolatlanul nagy felbontású és megeszi a memóriát. (mivel sok különböző kuka van és mindet éri a megvilágítás)
Ha a kukának csak alacsony felbontási textúrája van betöltve, akkor hogy?, mitől?, miért? lesz indokolatlanul nagy felbontású az árnyék? (ami megeszi a memóriát)
Ha véges számú sugarat tudok kilőni egyáltalán, hogy lesz bármilyen árnyéka is a kukának? (mi megeszi a memóriát)
2. eset a fényforrás a kuka mögött van. Tehát indokolt lenne egy nagy felbontású árnyék. Hiszen jól látom. De itt meg az a kérdés, hogy még ha a kuka textúrája indokolatlanul nagy felbontású is. A jó minőségű árnyékhoz. (mivel szóródik) Nagyon sok sugarat kellene a kuka mögül kilőni. És ha a kuka kellően messze van, akkor ennek sincs sok értelme. Mivel úgyis teljesen halvány és szétszórt lesz a kontúr.

Tehát eleve nem értem, hogy az alacsony felbontású textúrák távolságában miért van értelme bármit is sugár követni és a memória miatt aggódni ha KB semmi nem áll hozzá rendelkezésre. Sem a sugarak száma nem elég sem az alap textúrákhoz nem elég a sugárkövetés nélküli erőforrás sem.
És ehhez az értetlenségemhez még hozzá jön, hogy mivel valós idejű sugárkövetésről van szó az eredmények nagy része valós időben eldobható. Tehát ha ki is számolom, akkor sem értem, hogy miért kellene a képkocka számolása közben megőrizni bármit, ami nem látszik.

Persze azt értem, hogy a mögöttem lévő dolgokkal is számolni kell, mert azok is hatnak az előttem lévő világra. De ez meg eleve megkerülhetetlen.
De ha ebben mindben totál rosszul értem, akkor még mindig ott van, hogy a konzol teljes memóriájából lejön minden, ami nem grafika. És a hardver is korlátos. (nem a PC top kategória és az elkövetkező X évben ez még avul is bőven) Tehát ha ott összetrükközik, akkor azt a PC nek illene erőből megoldani. (főleg mivel a háttértár meg a videókártya között még van egy tekintélyes mérető memória)
Ráadásul a konzol hardver adott. (még vagy 8 évig) Tehát csak olyan dolgokat találhatnak ki, amit már tud. Innentől meg ez szoftveres kérdés, amit PC n akár meg is kerülhetnek. (persze írhatnak PL NV-n (normálisan) nem futó konzol portokat PC re. De az meg nem szokott beválni)

És ezzel el is jutottunk oda, hogy túl sok megvalósítást még nem láttunk. (pár szárnypróbálgatást) Tehát akarnak egy elméleti szabványt egy gyakorlatban létező hardveren egy olyan dolog megoldására, amit ők nem oldottak meg jól.

(#53611) Petykemano válasza Petykemano (#52899) üzenetére


Petykemano
veterán

5. Heti globális kumulatív eladás:
PS5: 3 733 146
Switch: 2 329 638
XSXIS: 2 009 716
[link]

Ez persze nem gyártás,.hanem eladás.
De ha alig van készlet a boltokban (hogy még a walmarttól is lehetett skalpolni), akkot elvileg amit legyártanak azt el is adják.

Ez alapján az AMD az elvileg 42000wpm kapacitásának kicsit több mint felét PS5 gyártásra, és hozzávetőleg
15-20%-át fordítja xbox.chipek gyártására. Ez így azért legalább a kapacitás kétharmada. Így nem csoda, hogy minden eltűnt a polcokról.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53612) Pkc83 válasza Petykemano (#53611) üzenetére


Pkc83
őstag

Még visszatérünk abba a korba amikor 1-2 évet kellett várni
egy autóra(csak most hardver) előrendelés után. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53613) Petykemano válasza Pkc83 (#53612) üzenetére


Petykemano
veterán

Adná a jó ég, hogy úgy legyen!
Én sokkal inkább tartok attól, hogy egy dickensi jellegű korba térünk vissza: amikor rendületlen precizitással kell 16 órát dolgozni, mert így tudsz olcsóbb lenni, mint a robot, aminek legyártására 1-2 évet várni kéne.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53614) #09256960 válasza Petykemano (#53611) üzenetére


#09256960
törölt tag

És akkor hol vannak mert konzolboltba egy darab sincs.
vagy letöltötték a PS5. miner .firmware-t azóta senki nem látott egy darabot se :)
(Kérlek ne nyomj rá az azonnali vásárlás gombra MERT ez egy kép) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53615) Busterftw válasza #09256960 (#53614) üzenetére


Busterftw
veterán

Konzol vasarloi bazis sokkal nagyobb mint a dvga piac, siman felszippantottak azt a 5 milliot.
PS4-bol rajt utan 1 nap alatt 1 milliot adtak el, ket het alatt 2.3 milliot.

(#53616) TESCO-Zsömle válasza Pkc83 (#53612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viszatérünk? Jobbakra most is ennyit kell várni. "Régen" meg vártál 10-12-t...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53617) Pkc83 válasza TESCO-Zsömle (#53616) üzenetére


Pkc83
őstag

Látom sikerült a lényeget kiragadnod a hozzászólásból. :N

(#53618) Petykemano


Petykemano
veterán

Bánya

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53619) #09256960 válasza Petykemano (#53618) üzenetére


#09256960
törölt tag

És nem mondhatod azt hogy ez rád nem vonatkozik.
Mert a bányászok felvásárolják az NVt.->NVsek felvásárolják az AMD kártyákat (mert aki ki tudott fizetni 450 ezret egy 2080TI-ért az most ki tudja perkázni a 6800XT+scalper áfát, vagy a 6900XT-t. (350-500e)
AMDsek meg várják boci szemekkel hogy 6800 újra 220 ezer legyen az MRSP árba... Erről talán majd egy megkövült lelet is lesz 200 ezer év múlva ahol még mindig ott várja ...
Miután AMD elvesztette a Budget ócsóncsakazájemdét FAN táborát erősen rá kell taposnia RT-ben mert innen egyenlő elbírálást fog tapasztalni.
Ja és át kellene nevezni a VSt NV Vs NV re :D
Ha ehhez hozzátesszük azt hogy Apple M1-et is TSMC 5 nm-én fogja gyártatni és lefoglalja a termelés 80%-át akkor eljutunk oda amiért a múltkor azt mondtam AMD akkor fog 5nm-t gyártani amikor a két nagy mamut elmegy onnan és nem akkor amikor a valaki által publikált "ródmap" mutatja. De ezek legalább olyan adatok amik mutatják miért nincs kártya tehát megmyugodhatunk most már tudjuk :))

Tisztelettel: az IGP Gémör ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#53620) Petykemano válasza #09256960 (#53619) üzenetére


Petykemano
veterán

Rám nem vonatkozik. Kimondtam.

Nem tudom, helyes-e (még) amd-snek nevezni azokat, akik nem márka iránti hűségből, vagy az AMD által kínált fícsörset iránti meggyőződésből választott AMD kártyát, hanem a megítélése szerint jobb ár/teljesítmény miatt?

A maradék 20%-ot megvevő céget nem nevezném nagy mamutnak. De való igaz, hogy arra lehet számítani, higy az amdnél szolíd előrelépés lesz jövőre - még mindig 7nm-en.

A jelenlegi ellátás fog azért javulni, amennyiben csökken a kereslet a PS5 és xbox iránt. De ez szerintem még legalább 2-3 negyedév.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53621) #09256960 válasza Petykemano (#53620) üzenetére


#09256960
törölt tag

"Rám nem vonatkozik. Kimondtam." :DDD Olyan vagy mint egy gyerek akire fordított logikával kell parancsolni akkor mostantól nem beszélhetsz ONban !!!
Jó akkor nem próbállak menteni büdöös nagy OFFot nyomtál, majd jön a arany sárkány azt jól kapni fogsz !
Számomra mindegy hogy nevezzük a nagyokat milyen szóval, elég ha leveszik azt az emberek nem hogy most de lehet következő generációnál sem lesznek kártyák és nem biztos az 5nm sem !
Ez azért mellbevágó.
Na de majd a 20 GB-os NV odacsapja, csak 2 GBos modul sincsen akkor mi van ? :)
Karácsonykor nem itt lógtunk de azért közben volt egy hír mégpedig MSI-ről.
Akik is azt nyilatkozták hogy csak a GAMING-et fogják gyártani
(4 félét) mert kevés a GPU.
Nem a memória, nem a bármi más kovid kínja
nincs elég GPU. LINK Egyértelműen a TSMC a hunyó !!!
"No supply from AMD and board partners" kifejtettem múltkor a két okát igaz törölték a modik de aki akarta elolvasta.

[ Szerkesztve ]

(#53622) Petykemano válasza #09256960 (#53621) üzenetére


Petykemano
veterán

De ki mondott mást?
Abu a RAM modulokat a nvidia kártyák hiányával összefügggésben mondta: GDDR6x hiánycikk. Hogy ez igaz-e azt nem tudom, az elfeledett 500e-s szállítmány kacsa volt.
Igazságtartalma biztos lehet. Csak az nem mindegy, hogy havi százezer vagy havi 5millió darabot ad el az nvidia, miközben RAM modul hiányra hivatkozva nem tud többet. Persze nyilvánvalóan az van, hogy többmillió példányt értékesít. Bányászoknak. És a Samsung gyártósorai megengednék a még nagyobb volumenű gyártást, de RAM nincs több.

A tsmcnél pedig nyilvánvalóan az AMD rendelkezésére álló tsmc kapacitás kevés. Ha az msi is ezt nyilatkozza és a konzol eladási számokból is az jön le, hogy az AMD havi wafervolumenjének nagy része arra megy, akkor úgy is van.

Azt nem tudom, hogy ki fogja még - az AMD elől - a 7nm kapacitásokat. Sokan arra számítanak, hogy jövő év elejétől felszabadul 7nm kapacitás. Az nem világos, hogy az AMD által foglalton belül - a konzol arányának csökkenése által - vagy azon túl?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53623) Chiller válasza Petykemano (#53622) üzenetére


Chiller
őstag

Valószínűleg az apple már mindent 5nm-en gyárt jövőre.

Persze ha fel is szabadul akárhonnan is, biztos vannak tülekedők a helyére, így nem biztos hogy pont AMD VGA lesz belőle :(

(#53625) Chiller válasza #32839680 (#53624) üzenetére


Chiller
őstag

Sejtelmem sincs, nem érdekel ennyire, hogy találgassak. De akár az intel is lehet.

(#53626) Alogonomus válasza #32839680 (#53624) üzenetére


Alogonomus
őstag

5nm-en az Nvidia valószínűleg csak a professzionális chipeket fogja gyártatni, ahogy a mostaniakat is a 7 nm-en, mert drága a technológia. 5 nm-es gaming GPU csak még drágább lenne.

(#53629) TESCO-Zsömle válasza #32839680 (#53628) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjuk jó kérdés, hogy a gyenge kihozatal olcsóbb gyártás, vagy a jó kihozatal de drágább gyártás érte meg-e jobban az NV-nek.

Ez tipikusan az a dolog, amit nem nagyon tudhatsz meg, mert teljes mértékben a kötött megállapodástól függ.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53630) Petykemano válasza #32839680 (#53627) üzenetére


Petykemano
veterán

Intel gpu lehet

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53631) #09256960 válasza Petykemano (#53630) üzenetére


#09256960
törölt tag

B.U.É.K. dúd
Japánban a következő szállítmány dátuma a képen olvasható:

(#53632) Pkc83 válasza #09256960 (#53631) üzenetére


Pkc83
őstag

B.U.É.K.

Ha jól értelmezem a képet ami nem biztos akkor ez a kártya japánban
92,509 Jenbe kerül? Mert az csak 0,74 euro. :Y

Mert ez esetben megéri várni rá és rendelni vagy 100-at. :DDD

(#53633) tisztelturam válasza Pkc83 (#53632) üzenetére


tisztelturam
tag

Nem jól értelmezed

92 509 japán jen = 736,20 euró

(#53634) Pkc83 válasza tisztelturam (#53633) üzenetére


Pkc83
őstag

Ja értem. Mondjuk arra nem gondoltam ,hogy náluk a
tizedesvessző mást jelent. :D :R

(#53635) tisztelturam válasza Pkc83 (#53634) üzenetére


tisztelturam
tag

És ha így vesszük drága nagyon, mikor majd lehet kapni alzán olcsóbban hozzájutsz.

(#53636) TESCO-Zsömle válasza Pkc83 (#53634) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nemzete válogatja, hog ytizedes vessző vagy tizedes pont.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53637) Pkc83 válasza TESCO-Zsömle (#53636) üzenetére


Pkc83
őstag

Persze világos. Azt én sem gondoltam komolyan ,hogy 74 centért
ideadják. :N
Csak erre pont nem gondoltam mert szerintem az ott a képen egyértelmüen
egy tizedesvessző és ha így vesszük akkor elég megtévesztő. Bár ha náluk
ez a szokás akkor gondolom a jamcsikat nem. :DDD

(#53638) Pkc83 válasza tisztelturam (#53635) üzenetére


Pkc83
őstag

Drága hát de szerintem ezt az árazást jobb lesz megszokni mert
elnézve a helyzetet ez nem mostanában fog megváltozni ha megfog
egyáltalán. :F

(#53639) Petykemano


Petykemano
veterán

AMD gpu chiplets (patent)
RDNA3+

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53641) Laja333 válasza Petykemano (#53639) üzenetére


Laja333
őstag

Az ilyen chipet designnak milyen hatása van a teljesítményre?
Minimális késedelem gondolom lesz a monolitikushoz képest, még ezzel a linkkel is :F

(#53642) TESCO-Zsömle válasza Laja333 (#53641) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vedd alapul a Ryzen procikat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#53643) #09256960


#09256960
törölt tag

Ez nem hal.

forrás

(#53644) Petykemano válasza #09256960 (#53643) üzenetére


Petykemano
veterán

Rogame szerint ez Navi21 ES

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#53645) #09256960 válasza Petykemano (#53644) üzenetére


#09256960
törölt tag

És akkor most a Nashira Point-nál mi a gyűjtőfogalom a mélytengeri halak után ?

(#53646) Yutani válasza Petykemano (#53644) üzenetére


Yutani
nagyúr

Videocardz szerint meg valami más.

#tarcsad

(#53647) Valdez


Valdez
őstag

[link]

XTXH.... HBM esetleg?

(#53648) #09256960 válasza Valdez (#53647) üzenetére


#09256960
törölt tag

Annyit tudok elképzelni hogy csinálnak egy Founder Editiont HBM-el (1500 dollárért 32 GB HBM-el ) és akkor azt lehet majd kapni.
Így is 350 a hiénáknál a 6800xt , most azt hova emelné ?
Meg azt a 100 dbot hbm nélkül is el tudja adni amit legyárt ;)
A Nashira Point az meg vagy CDNA vagy mobil GPU
mert 6700 mitől gyártódna le eladható árban ?

[ Szerkesztve ]

(#53649) Petykemano válasza Valdez (#53647) üzenetére


Petykemano
veterán

a HBM-et csak akkor tartom elképzelhetőnek, ha valaki leigazolja, hogy létezett már olyan kódnév, ami csak az XLXT-stb jelölésben tért el, miközben egy másik lapkát jelentett.

A Navi10 HBM-es változata Navi12 volt és az egy másik lapka.
És a Navi 21 lapkán én nem látok beépített, de nem használt HBM vezérlőt [link]
Ha valaki megtalálja, akkor persze lehet.

Nekem az sem kristálytiszta, de nem mentem bele, hogy miért biztos, hogy a Nashira point az a Navi 21 XTXH?

A nashira point egyébként szó szerint bármi lehet, hiszen még ábrát is mutattak, hogy kipróbáltak sokféle VRAM konfigurációt. Tehát lehet, hogy kipróbálták HBM-mel is a Navi21 core részét és elvetették, mert árazás szempontjából az SRAM+GDDR jobbra jött ki, vagy akár az is lehet, hogy most csinálnak belőle terméket. DE ezt akkor szerintem nem hívnák Navi21-nek.

A Navi21 XTXH attól függetlenül lehet egy Low Power változat, afféle, mint a zöld oldalon azok, amiből MaxQ jelölésű kártyát építenek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.