Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) hokuszpk válasza Petykemano (#54043) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Vannak ezek a boinc, meg folding@home, ami kutatási célú számítás. De csak pontot ad, meg dicsőséget."

lehet kapni oklevelet :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54052) Robi BALBOA válasza hokuszpk (#54051) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Látod milyen vagy, nem, hogy te is nyerészkednél a bányászattal, ehelyett kutatásra fordítod az erőforrásaidat, orvos látott már?(Hofi) :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#54053) hokuszpk válasza Robi BALBOA (#54052) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en mashol probalok eredmenyrejutni :D
nincs gyermekem, de imádom a keresztlányomat, akinek mióta ez a pandaizé van, nemlehet egy puszit adni, mert előtte két hét karanténra kötelez.
ezért a lehetőségeimszerint beszálltam a vakcinabizniszbe :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54054) awexco


awexco
őstag

Ahogy nézem minden szűk keresztmetszet lett kb.
Most pl a dacia-k gyártását állították le mert valami félvezető hiány cikk lett.
Merkel is tsmc-vel tárgyalt , hogy a kocsikba kerülő termékek előbbre legyen sorolva.
Ez utóbbi érdekes mert nagyon elavult technkát raknak a kocsikba a prém kategóriát leszámítva .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54055) Z10N


Z10N
veterán

GPU Mining farms are causing power outages in Iran

Chinese companies are reportedly moving their mining operations to Iran, where the electricity cost is 4 times lower than in mainland China (1.8 to 2.2 cents per kilowatt-hour). The country is now allegedly hosting 14 large mining farms that consume around 300 megawatts of power. This is comparable to the power consumption of a city with 100K inhabitants. According to research by the University of Cambridge, Iran is among the six popular destinations for mining farms in the world.

No comment.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54056) Televan74 válasza Z10N (#54055) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem van egy commentem hozzá. A cégeknek mindegy kinek adják el. A játékos társadalmat elárulták. Amíg be nem dől a coin piac, mi jó magasról le vagyunk tojva! :N :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54057) Yutani válasza Televan74 (#54056) üzenetére


Yutani
nagyúr

Márpedig... :Y

#tarcsad

(#54058) awexco válasza Z10N (#54055) üzenetére


awexco
őstag

Be Kellene tiltani a virtuális valutákat ... pár gazdag számára vagyonokat a nagy többség számára kárt okoznak .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54059) hokuszpk válasza Z10N (#54055) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem is van kommentem hozzá, ha kitiltanak, hozzatok virágot a síromra :D
Atomot Iránra !

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54061) b. válasza #32839680 (#54060) üzenetére


b.
félisten

Állítólag már nálunk is volt termeléskiesés az Audinál ez miatt. Elég érzékeny most, mert ugye ha nekik ez nem is nagy dolog, de például nálunk az autógyártás elég nagy részt dob hozzá a GDP hez.
12 nm például a Parker /Xavier SOC épp a Hunday is bejött , áttért az Nvidiára , Toyota+a német gyártók ,Mercedes, VW, Audi,+ a Volvo ezek mind ettől függnek. Szerintem akár 5 x akkora pénzt is kifizetnek érte a TSMC nek, amit ha úgy veszel nagyon szép summa, mert alapból a bevételük 5 % részét adják az autóba való SOC-ok, de ha ezt akár 3-5 x áron adják akkor máris 15-25 % bevételt generál nekik ez a szegmens.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54062) beef válasza Televan74 (#54056) üzenetére


beef
őstag

Bányász elviszi = nem kell drivert csiszolni a naponta 200 megjelenő játékhoz.
Nekik pont olyan jó az egy évvel ezelőtti is.

(#54064) b. válasza #32839680 (#54063) üzenetére


b.
félisten

Nem annyira elavultak azok, 12 nm-n készülnek a Xavierek ( Turing), igazából az előző generáció GPU gyártása.
Természetesen nem Magyarország GDP-je hanem az autógyártók nagysága és gazdasági befolyása számít. Mivel például ebből a Mercedes és az Audi nálunk ( is ) készül ezért írtam csak bele kis hazánkat. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54065) Televan74 válasza beef (#54062) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szinplán csak a bevétel érdekli őket. És ha visszatérnek a dolgok a rendes kerékvágásba, ugyan úgy meg fogjuk vásárolni a terméket játékra. És ezt tudják ők is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54066) awexco válasza #32839680 (#54063) üzenetére


awexco
őstag

Ezeknél gárthatsz
A piacii részesedésük százalékosan :

Samu helyében tuti felvásárolnám az UMC+Glofo párost.

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#54068) b. válasza #32839680 (#54067) üzenetére


b.
félisten

:K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54069) Yutani válasza #32839680 (#54067) üzenetére


Yutani
nagyúr

Meg úgyis drágulnak folyamatosan az új autók, belefér.

#tarcsad

(#54070) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD FidelityFX Super Resolution technology may launch this spring

...According to Prohardvare, AMD now plans to launch its big driver update somewhere in this spring. This means that at the earliest we might hear more about the FFSS in March...

Amikor a magyar cikket lehozzak a videocardz-on ;] :D

...

(#54071) Yutani válasza Devid_81 (#54070) üzenetére


Yutani
nagyúr

Be proud!

#tarcsad

(#54072) hokuszpk válasza Devid_81 (#54070) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szép votl ABU !
jól átvertük megvezettük őket :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54073) Abu85 válasza hokuszpk (#54072) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyébként nem azt hozták le, amit írtam. :D Talán a fordító nem elég jó magyarisról anglishbe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54074) Devid_81 válasza Yutani (#54071) üzenetére


Devid_81
nagyúr

I certainly am sir! :D

...

(#54075) Robi BALBOA válasza hokuszpk (#54053) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ritka jószívű ember lehetsz te. :)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#54076) Televan74 válasza Robi BALBOA (#54075) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak Abu Fan! :P ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#54077) hokuszpk válasza Abu85 (#54073) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kersz helyreigazitast ? sajntoper, vaskos karterites tervben ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54078) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

AMD’s FidelityFX Super Resolution Allegedly Launching in Spring To Tackle NVIDIA’s DLSS, Radeon Boost Also Receiving Update

"AMD's much-awaited response to NVIDIA DLSS which will be known as FidelityFX Super Resolution is expected to arrive this Spring, reports Prohardvare."
Na már a wccftech is :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54079) Abu85 válasza szmörlock007 (#54078) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Belehalnának, ha legalább az oldal nevét leírnák helyesen? :C

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54080) Devid_81 válasza Abu85 (#54079) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolhatod mekkora fejfajast okozott nekik eleve a forditas (foleg, hogy nem is lett jo)...aztan meg az oldal nevet is irjak le jol mi? ;] :D

[ Szerkesztve ]

...

(#54081) hokuszpk válasza Robi BALBOA (#54075) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

inkább önző. vissza akarom kapni a keresztlanyommal a normalis erintkezesi formakat :D
Ne kelljen mar kezfertotlenitovel gargalizalnom, ha atmegyek hozzajuk, meg ilyesmi. Mondom, kicsit tulparazta a virust.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54083) Devid_81 válasza #32839680 (#54082) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Prohardvarez...jah az valami mas :))

...

(#54084) Z_A_P válasza szmörlock007 (#54078) üzenetére


Z_A_P
addikt

Abu :D :R

OK

(#54085) velizare


velizare
nagyúr

hogy kell ezt ejteni? prohárdvér? vagy dzsipósan prohá'vír? ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#54086) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

(#54087) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a durva, hogy a TechARP Youtube csatornán van egy alig megtekintett videó, ahol az AMD beszél az új Boostról. [link] - szar a minősége, mert 720p-ben van feltöltve, de lényegében ezt az infót kaptam én is, hogy így működik az új Boost. Nem tudom, hogy ez a videó kinek készült, bőven elképzelhető, hogy a partnereknek.

Na mindegy, akkor new Boost confirmed. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54088) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

szoval elkepzelheto, a borkabatos ma nemalszik valami jol :D
holnap szerzodtet egy Magyar tolmacsot...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54090) Petykemano


Petykemano
veterán

Kiváncsi vagyok egyedül vagyok-e ezzel a véleményemmel.

Amióta hiány van a 7nm-ből és gyakorlatilag minden gpu-ból, még a 2016-os polarisokból is, valamint cpu-ból is, és mindent a bányászok vásárolnak fel - azóta kevésbé érdekel, hogy mi lesz. Tehát úgy hagy hidegen, mintha egy autós újságban olvasnám, hogy a Jaguar vagy a Bentley mit tervez jövőre. A mégerősebb hardver lehetősége miatti izgatott helyett egyféle rezignált legyintés lesz úrrá rajtam: teljesen mindegy, mit nem tudok megvenni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#54091) regener válasza Petykemano (#54090) üzenetére


regener
veterán

A kriptók menjenek végre 8GB minimum fölé, azután lesznek 8GB kártyák is elérhető állapotban.
A 4GB-os kártyák már szabadulnak ki, mert nem hoznak elég profitot.

Az új kártyák viszont nem 4GB és azalatti memóriával jönnek, így igen, egyelőre a "mit nem tudok megvenni" érvényes rájuk.

(#54092) paprobert válasza Petykemano (#54090) üzenetére


paprobert
senior tag

Ugyanez a helyzet.

Sőt, a youtuberek is így vannak ezzel. Minek kiértékelni, minek összevetni, ha nincs konkrét ár? Üres puffogtatás bármilyen véleményt megosztani a nézőközönséggel, ha a valóság ezzel köszönőviszonyban sincs.

Amikor pedig a jól bejáratott árakon is csak olyan PC-t lehet összerakni, amire már egy fél évtizede is csak legyintett volna az ember... Értelmetlen. Marad a bojkott.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#54093) Yutani válasza Petykemano (#54090) üzenetére


Yutani
nagyúr

Same here.

#tarcsad

(#54094) Abu85 válasza Yutani (#54093) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Same here. Ránézek a sarokban porosodó Radeonokra és Ryzenekre, amikért az AMD nem jött a vírus miatt, és nem érzek semmi belső hangot arra, hogy összerakjak belőlük egy sokadik gépet. :))Ellenben a PS4 nagyon csábít. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54095) TESCO-Zsömle válasza Petykemano (#54090) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szintén zenész.

Ráadásul idén amúgy is az van tarvben ,hogy autót veszek a videókártya árából. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54096) Jacek válasza TESCO-Zsömle (#54095) üzenetére


Jacek
veterán

Egyre jobbat :D

(#54097) #25954560 válasza Petykemano (#54090) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugy. vettem jo aron par honapja egy vega56 nano-t, mert a nano-k mar regota izgatjak a fantaziamat. asphalt9 siman fut rajta ;] a tobbi projekttel meg elszuttyogok boldogan

(#54098) hokuszpk válasza Abu85 (#54094) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vannak jofele Radeonok a sarokban ?
es meg nemcsinaltal belole banyagepet ???

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#54099) TESCO-Zsömle válasza hokuszpk (#54098) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy olcsó áram nincs a sarokban... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#54100) TESCO-Zsömle válasza Jacek (#54096) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na ja... "Elefántos" 206 van tervben, az kiviteltől függően pont RX6800XT-RTX3090... :O

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.