Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Speed® válasza weri (#39200) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azok a sünök sokat nem érnek a VRMen..figyelj oda a huzatra/hőmérsékletre terhelve..a GPUt lazán megoldja, abban nyerő :K

(#39202) weri válasza Speed® (#39201) üzenetére


weri
senior tag

Majd akkor meg oldom azt a problemet valahogy :D Szerintem hamarosan lecserelem a gephazat is, ez a TT A23 nem er semmit + az elso ket venti kb. csak disznek van mert levego nem fer at a winyok kozott...

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39203) abridabri válasza oliba (#39193) üzenetére


abridabri
veterán

"Alphacoolnak biztos van rá blokkja"
Ja van az osszes 390 re blokkjuk, de csak a gput huti, a vrm / vram csak egy nagy bordat kap . Ha ilyet veszel mindenkeppen fujatni kell kozelrol egy ventivel a bordat ,mert melegszik nagyon a VRM.
Tomb Raider kozben nekem pl 83fokigment fel.
Pedig 3 ventis is tolja ra alulrol a levegot, igaz eleg messzirol.
Tegnap beszereltem egy 12es ventit a kartya elejehez ,igy "csak" 75ig megy max a VRM.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#39204) weri válasza abridabri (#39203) üzenetére


weri
senior tag

En is hasonlot akarok moge tenni, mert lattam mar mas videokon is hogy tesznek ele ventit :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39205) oliba válasza abridabri (#39203) üzenetére


oliba
őstag

Ja tudom. A VRM értékeid elég gyászosak a 3 venti ellenére. Ha tippelnem kéne, akkor a gyári gap pad egy kalap szart sem ér és emiatt ilyen magas a hőmérsékleted.

(#39206) abridabri válasza oliba (#39205) üzenetére


abridabri
veterán

Nagyon messze van az also 3 venti (itt jobban latszik a tavolsag) ,meg egy radi is van alattuk szoval sok levegot nemigen tudnak szivni.
Az alphacoolhoz kapott gap pad pedig tokeletsen teszi a dolgat ,mivel forro a bordazat ,tehat siman atadja a hot. Nem passziv hutresre vannak tervezve ezek a R9 390 VRM ek sajna, tul nagy az aramfelvetel.

[ Szerkesztve ]

(#39207) hackeeeee válasza oliba (#39205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

85 fok gyászos? Nekem PCB hűtéssel elmászik 90 fok körülig. Bár, most, hogy hűvösebb van, nem jellemző.

A 6,5GB annyira nem megelepő, Én majdnem megetettem vele a 8GB-t. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39208) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Véleményetek szerint R9 390-re (XFX) csak az újabb Raijintek Morpheus II-t lehet felrakni, vagy a korábbi verziókat is? Köszönöm! :R

(#39209) oliba válasza hackeeeee (#39207) üzenetére


oliba
őstag

Ahhoz kepest, hogy elmeletileg vizhutesrol beszelunk, igen eleg gyaszos

(#39210) hackeeeee válasza oliba (#39209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaha, Nekem csak a hőfokkal való probléma tűnt fel, sorry.

A rendszerrel is lehet alapból gebasz.. Kicsit lassú áramlás..stb. De persze, amit Te is említettél, simán lehet gond a GAP-pel is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#39211) ghostmat


ghostmat
tag

Üdv mindenkinek!!

Elsősorban Giga G1 gaming r9 390-es topiklakóktól kérdezném, hogy volt e már valaki aki lecserélte a "remek" hűtést.

Igen, ilyet sikerült vennem, tudom nem ajánlott pont a hűtése miatt. :R

Egy Raijintek Morpheust találtam elég jó áron és érdekelne valaki használ e ilyet 390en.
A hűtő dobozán csak r9 290-en szerepel (2015-ös vásárlás), így félek nem fog passzolni 100%-ra a 390-re.

Úgy tudom a G1 Gaming custom PCB-s ráadásul...
Ha valaki csinált már ilyet, akár más típust szerelt fel, írjon akár priviben is mi volt a megoldás.

Vizezni nem szeretném, max 15-20e amit rászánnék.

Thx :R

(#39212) LLKobe válasza ghostmat (#39211) üzenetére


LLKobe
veterán

Nézd meg a kártyán milyen furattávolságok vannak, és a morpheuson milyenek vannak.
Valamint a VRM hűtést sem szabad elfelejteni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39213) abridabri válasza oliba (#39209) üzenetére


abridabri
veterán

vizhutesrol miert beszelunk ha csak a gpun van viz ? mint latod az max 65fokig ment 1100 mhre huzva , ami egyaltalan nem gyaszos.

(#39214) Milka 78 válasza ghostmat (#39211) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A gpu-ra fel fog menni,pl az MSI 390-re is felment.Inkàbb a vrm az érdekes,mert a borda csavaros/rugós megoldás és ott a furatoknak passzolnia kell.
Csekkolni kéne a kártyád és a ref 290 pcb-je közti különbséget.
A ref 290 vrm része egysoros fényes ez meg 2 soros és középen foghíjas,lehet nem fog felfeküdni,rátakarni a borda.

(#39215) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Adott egy Sapphire 290 Tri-X, 20%-on áll a ventilátor fordulata, nem hajlandó feljebb menni. Még a Crimson megjelenésekor olvastam az ehhez hasonló hibáról, volt fent korábban Afterburner és Speedfan is, le lett törölve minden, driverek DDU-val, a helyzet azonban változatlan.

Van esetleg még valami amit kihagytam, vagy elrontottam?

Köszönöm előre is!

"Bad reklám is reklám too"

(#39216) Cifu válasza Integrale (#39215) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elviekben az újabb driverekben ezt a bugot kilőtték. De ha még sem: katt ide.

Nálam anno (még 7950-esnél) az volt a megoldás, hogy teljesen leszedtem a drivert, töröltem a registry-ből az AMD-s bejegyzéseket, és újra felraktam a drivert, be sem mentem az Overdrive-ba, csak az Afterburnert használtam utána a finomhangolásra (tuning és venti fordulat szabályozás). Úgy nem volt probléma.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39217) Integrale válasza Cifu (#39216) üzenetére


Integrale
veterán

Így sem jó, fixen 20%-on pörög, terhelve 30-ra megy fel, de nem tovább, manuális állítgatásra sem változik a fordulata.

"Bad reklám is reklám too"

(#39218) Cifu válasza Integrale (#39217) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miben állítod / nézed?

A gyári szoftot felejtsd el. Régi driver letöröl, DDU takarítás, legújabb driver felrak, de nem nyúlsz hozzá. A finomhangolásra csak MSI Afterburner.

Most próbaképpen megcsináltam magamnál (Win 10 x64, Radeon Crimson 16.8.2), AB-ben hibátlanul működik. Előtte bementem a Crimson finomhangolós részébe, de nem sikerült most előhoznom a hibát (tavaly Radeon 7950-essel sikerült beleugranom nekem is ebbe).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39219) weri


weri
senior tag

Hello! Vettem egy giga ref 290-et peter hutessel es a kovetkezoket kaptam ujratelepiteskor:

mikor fel tettem a legujabb drivert akkor kep hibakat (szines csikokat) folyamatos driver fagyast kaptam. Vagy 3x ujra inditottam es mar win10 betoltesekor is csinalt kepi hibakat. Most letoroltem de igy is elo jott egyszer egy kicsi.
[link]
ilyet csinal.

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39220) Integrale válasza Cifu (#39218) üzenetére


Integrale
veterán

Én csak közvetítő vagyok. Egy haverom szenved vele, Catalystban állítja manuálisan és nem változik, de automatikusra kapcsolva sem pörögnek fel a ventilátorok terhelésre.

"Bad reklám is reklám too"

(#39221) Cifu válasza weri (#39219) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet GPU és/vagy memória hiba, túlmelegedés, kábelhiba.

1.: Lehet túlmelegedés. Rakj fel GPU-Z-t, válts a sensor fülre és tesztprogram futtatása alatt nézd meg, hogy nem-e melegszik túl. Az érzékelő adatok alján vannak a VRM értékek (lehet le kell scrolloznod), mivel custom hűtés van rajta, lehet, hogy a VRM-ek melegednek túl. Ha a VRM vagy a GPU hőmérséklete 90°C fölé kúszik, akkor gubanc van. Nézd meg, hogy a VRM-eken vannak-e sünik. Ha vannak, akkor nézd meg, hogy egy ventit a kártyára irányítva javul-e a helyzet.

2.: Próbáld meg például Live Linux (USB-ről futó Linux, pl. Ubuntu) alól elindítani a rendszert, az alatt 3D tesztprogramokat futtatni. Ez azért jó, mert teljesen független a Windows-os driver problémáktól. Ha így is jelentkezik a jelenség, akkor nem szoftveres a probléma.

3.: Lehet kábelhiba. Anno egy Radeon HD 4870X2-nél szívattam halálra magam ezzel - már sokadszorra raktam újra a rendszert, alulfeszeltem, túlfeszeltem, mire nagy nehezen rájöttem, hogy a HDMI kábel volt hulladék. Másik kábellel gond nélkül ment. Szóval lehet egy próbát megér hogy másik kábellel is csinálja-e.

4.: Driver miatt elviekben nem fordulhat elő ilyen probléma. De azért próbáld meg a legújabb drivert felrakni.

5.: Sajnos a végső konklúzió, ha a fentiek egyike sem segít az, hogy lehet, hogy a kártya bizony a halálán van. Első sorban a memória szokott megdögleni, de lehet, hogy GPU hiba. A fene tudja. Ha most vetted a kártyát, az eladóval mindenképpen vedd fel a kontaktot.

@Integrale: Amit írtam. Sajnos anno összeveszett a driver és a third-party tuningprogramok ventiállítása, de állítólag ezt azóta javították.

De mint tudjuk a lehetetlen és a kizárt szavak a számítástechnikában nem léteznek, szóval DDU-val driver leszed, legfrissebb driver felrak, mellé a legfrissebb MSI Afterburner. Én javaslom, hogy a finomhangolásra csak az AB-t használja, és a gyári szoftvert felejtse el.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39222) Integrale válasza Cifu (#39221) üzenetére


Integrale
veterán

Kipróbálta másik gépben is, ugyan ez a helyzet. Lehet, hogy meghalt a kártya? Viszont akkor miért forog 20%-on, terhelve 30-on?

"Bad reklám is reklám too"

(#39223) Integrale válasza Integrale (#39222) üzenetére


Integrale
veterán

Úgy néz ki, hogy meg van a hiba. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#39224) Laja333 válasza Integrale (#39223) üzenetére


Laja333
őstag

:DDD

(#39225) weri


weri
senior tag

Ugy nezki tenyleg nalam halt meg a vga :( Biosba lepeskor meg mozgattam a kartyat a foglalatban es szinesen villogott. Szerintem (nem ertek ehez) reball problemaja lehet :\

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39226) Speed® válasza weri (#39225) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szedd ki, pucold meg az érintkezőket, PCIe foglalatba is mehet kontaktspray egyúttal, aztán rögzítsd rendesen, üzem közben pláne ne mozgasd, ha nem akarsz üzenni az indiánoknak füstjelekkel :U

(#39227) weri válasza Speed® (#39226) üzenetére


weri
senior tag

Most gtx 770-el megy a gép, és ezzel hibátlan. Nem macerálom tovább a cuccot, inkább nézze meg a tulaj is. Kárt nem akarok tenni a kártyában fizikailag.

Bár annyit meg tettem hogy egyszer levettem a gpu-rol a hutot es a kozepso nagy negyszog alaku reszen kivul is van paszta nehany helyen azokon a kis egysegeken. Nem tudom az zavarhatja-e a gpu-t. Ha igen akkor szerintem szallitaskor is oda razkodhatott :\

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39228) Speed® válasza weri (#39227) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függően, hogy vezeti-e a delejt a kence, okozhat gondot, de tippre nem ott a bibi..a VRM/RAM részleg szokott gond lenni ezekkel a böszme bordákkal, ott kaphatott előtted. VRAM órajel csökkentés esetleg megpróbálható, de ha garit vállalt, inkább legyen az ő gondja..mondjuk ebben a szituban én nem vettem volna le a hűtőt sem..ha nem megy érintetlenül, hibás, vissza a feladónak.

Tápod elég..? Esetleg még az okozhat anomáliát..ill. a régi lap okán egy friss BIOS is hozhat változást, nekem anno P67+7950el volt nyűgöm pl., amit a BIOS megoldott.
Szerk.: oké, 550 Raider nem csirke, BIOS meg Ivy miatt gondolom friss..akkor ez így megáll a karinál..mi van a RAM/FET részen, gyári ref. lemeze vagy sünik? Ventik rajta a bordán vagy a Peter távolabb tartó keretes megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#39229) weri válasza Speed® (#39228) üzenetére


weri
senior tag

Ő kérte hogy vegyem le, mivel egy hűtő borda kiesett a dobozból. De nem a kártyáról esett le. Nem tudtam vele mit csinálni, már win betöltésekor is fagyott később. Olyan volt mintha fokozatosan romlana a kártya le. :\
1 év gari még van rá, és ahogy néztem unboxingokat ezen nem volt elvileg matrica a csavarokon és a régi hűtése még meg van.

Táp elég 550 Raider. Munkatársam is ugyan ilyen konfiggal él. Neki megy már 1,5 éve.

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39230) Speed® válasza weri (#39229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Közben látom a kieget..ha ez így van, gyári állapotba vissza, teszt és jó eséllyel gari..aztán a sünöket el kell felejteni kb.

(#39231) weri válasza Speed® (#39230) üzenetére


weri
senior tag

Ezt már a tulaj fogja meg lépni. Sajnos így jártunk :\

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#39232) hackeeeee válasza Integrale (#39223) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép..

Véleményem szubjektív...

(#39233) Cifu válasza Integrale (#39223) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az tényleg szép.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39234) Omli85


Omli85
őstag

Tudom van rá topic de még is csak 390 meg itt jobb a társaság szal beírnám ide remélem nem gond. ;)

Azon filózok, hogy el kéne adnom az Asus DC2 390-et EK FC blokkal de ötletem nincs mennyire árazhatnám be. A vga garis(lenne) ha meg lenne a matrica a csavarról de max valahonnét hajtok fel egyet eredeti hűtés stb megvan vissza aplikálható nem sérültek a csavarok stb.
Szóval alapjáraton gari nélkül mennyire árazhatnám ha netalántán nem tudok matricát szerezni :D ?
Mert nézegetem a jelenleg használt árakat és hát fene tudja..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#39235) Speed® válasza Omli85 (#39234) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Garimentes 390..? Nehéz ügy..70 körül talán elmegy. Mondjuk garival se sokkal több, felette a 480/1060, vagy használtan a 980 pl.

(#39236) Omli85 válasza Speed® (#39235) üzenetére


Omli85
őstag

FC blokkal ? Mert igazából nem igen akarnám megbontani :/ .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#39237) Cifu válasza Omli85 (#39236) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az EK FC blokk eleve behatárolja a vásárlókat is. Akinek nincs vízhűtése (és a vásárlók jó részének nincs), az nem is fog foglalkozni vele. A vásárlók pedig inkább a garit nézik. 80e Ft körül már van garis 390.

Felrakhatod 80e Ft körül, monitorozva a keresletet, de csodát én nem várnék...

Az igazi kérdés persze az, mennyire sürgős az eladás. Ha valóban eladni akarod, akkor igen, ~70e Ft körül tenném fel én is maximum.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39238) Omli85 válasza Cifu (#39237) üzenetére


Omli85
őstag

Sürgősnek annyira nem sürgős ha meg ennél lejeb mennek az árak a közel jövőben akkor inkább megmarad, mindenesetre köszi mindkettőtöknek kb ilyesmi árakra gondoltam én is. :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#39239) irhejja


irhejja
tag

Üdv mindenkinek.

Pár hete vettem egy MSI R9 390X GAMING 8G-t. Pont előtte egy nappal adta meg magát az akkori alaplapom, szóval öcsém gépében tudtam csak tesztelni (ASUS Crosshair V Formula Z + FX-8350), lefuttattam pár benchmarkot (3DMark, Unigine Valley, Unigine Heaven), minden rendben volt. Minimális OC-val 1100/1500 MSI Afterburner-rel is minden rendben volt.

Időközben elkészült az új gépem, (MSI Z170A GAMING M7 + i7-6700K) ezzel viszont ugyanazzal a minimális OC-val 1100/1500 MSI Afterburner-rel 3DMark alatt nagyon artifactol... Unigine Valley és Unigine Heaven teszt nem volt még. Alap órajelen 1080/1500 minden rendben. Hőmérséklet maximum 72°C.

Ha öcsém gépében nem működött volna minden tökéletesen akkor még azt mondanám, hogy egyszerűen borzasztóan rosszul tuningolható videokártyát fogtam ki... de így?

Egyébként meg elvileg OC módban (MSI Gaming App) 1100/1525-ön kéne futnia a videokártyának :F

(#39240) LLKobe válasza irhejja (#39239) üzenetére


LLKobe
veterán

Alap órajelen jó? Ha igen, akkor ennyi. Tuningra nincs garancia.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39241) N3urotic


N3urotic
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van mint itt fentebb a kollégának. Csíkozódás, fekete képernyő, kék halálok minden formája. Főleg terhelés alatt, de péládul egy alt+tab is néha előidézi. Rengeteget böngésztem a neten, meg korábban írtam már itt. Aztán jelentkezett egy újabb tünet, mégpedig, hogy hideg indításnál mikor bejön a Windows 10 logó egyszerűen lekapcsol a gép. Második nekifutásra már elindul a rendszer. Ez után gondoltam akkor itt tápegység hiba lehet, a neten is sok helyen ezt írták, hogy ez lehet a gond. Vettem is egy új tápot amivel aztán minden hiba ugyanúgy jelentkezett :D

Mindenféle voodoo varázslatot próbáltam már, overclock, underclock, biosban feszültség állítás, force constant voltage, disable ulps. Nem nagyon használt semmi. Ez utóbbiak lehet még rontottak is a dolgon, mert előfordult olyan is, hogy egy újraindítás sem oldotta meg a problémát és minden szét volt csúszva. Majd egy driver újratelepítés után szólt, hogy visszaállította a gyári feszt.

Belefutottam ilyen ötletbe is a neten, hogy lehet kompatibilitási probléma az alaplap és a videokártya között, és a biosban kell VCCSA-t állítani, de ez sem nagyon működött. Ez egy régebbi alaplap (Asus P8P67 Pro Rev3), a kártya pedig egy Asus R9 290x dc2 oc. Az alaplap nem támogat PCIE 3.0- csak 2.0-t a kártya az meg ugye 3.0-s. Bár ennek elvileg nem kéne gondot okoznia.

A kártya hibát korábban kizártam, mert még viszonylag új és más kártyával is jelentkezett korábban a csíkozás és fekete képernyő. Az elősző kártya elfüstölt. Az kb ugyanez volt csak nem x-es. Meg bár ritkábban, de két HD6970-el CF-be kapcsolva is előjött néha a csíkozás és a fekete kép. Bér kék halálig nem fajult a dolog.

Úgyhogy most a leggyanúsabb tényező az alaplap. Okozhat az ilyen hibát? Vagy mégis a kártya lenne a ludas? Bár akkor az összes kártya rossz ami a gépben volt :D

http://gamernaplo.hu

(#39242) Habugi válasza irhejja (#39239) üzenetére


Habugi
addikt

Próbáld ki MSI Gaming App nélkül.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39243) LLKobe válasza N3urotic (#39241) üzenetére


LLKobe
veterán

Olvastam régebben, hogy bizonyos régebbi alaplapokat nem nagyon szeret az R9-es széria, és azt hiszem a P67-es chipset köztük volt.

Lapon egy BIOS update ajánlott ha még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39244) irhejja válasza Habugi (#39242) üzenetére


irhejja
tag

Én az MSI Afterburner-t használom. Az MSI Gaming App elvileg a "hivatalos" módja annak, hogy OC módba lehessen állítani a kártyát.

Itt az érdekes az, hogy ugyanazokat az MSI Afterburner beállításokat használva öcsém gépén nem jelentkeztek az artifactok.

Feszemelés segíthet ilyen esetben?

(#39240) ll-kobe

MSI egyébként így hirdeti:

Core Clock / Memory frequency
1100 MHz / 6100 MHz (OC Mode)
1080 MHz / 6000 MHz (Gaming Mode)
1050 MHz / 6000 MHz (Silent Mode)

Szerintem ez azt jelenti, hogy az 1100 MHz-t tudnia kéne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#39245) Habugi válasza irhejja (#39244) üzenetére


Habugi
addikt

Nem teljesen világos számomra a metotika egyelőre..

Öcséd gépén MGA-val jó volt, nálad pedig MAB-vel nem?

Totál szubjektív.., de szerintem a Gaming App szemétre való.
Lehet amikor "OC" módba kapcsolod tol a kártyának extra feszt és/vagy TDP limitet stb..

Szerintem felejtsd el az egészet, ~20Mhz az shemmi, kár fennakadnod ezen a történeten.

MSI AB és kezd el megkeresni hol a kártya vége alapfeszen de kitolt TDP-vel, majd ha megvan és mennél tovább/tudod hűteni akkor mehet neki extra fesz is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39246) irhejja válasza Habugi (#39245) üzenetére


irhejja
tag

Lehet félreérthetően írtam.

Szóval én csak az MSI Afterburner-t használtam eddig. Öcsém gépén ment, enyémen nem.

Az MSI Gaming App úgy került képbe, hogy "OC" módba hivatalosan azzal lehet kapcsolni (nincs a kártyán gomb vagy switch). És mivel az MSI úgy hirdeti a kártyát, hogy OC módban tudja az 1100/1525 órajelet, gondoltam, hogy ezt MSI Afterburner-rel manuálisan beállítva is tudnia kéne. Öcsém gépén tudta is.

Elképzelhető, hogy a két alaplapon különböző feszt kap a videokártya? A TDP limit gondolom ugyanannyi.

Egyébként tudom, hogy a +20 MHz semmi, de én reméltem, hogy 1100 MHz-nál többet fog tudni, ha már ezt sem tudja akkor elég szomorú :)

[ Szerkesztve ]

(#39247) Habugi válasza irhejja (#39246) üzenetére


Habugi
addikt

Mint minden "automatikus" tuning softver, az MGA is előre beállított sablonokkal dolgozik, függetlenül az adott chip/GPU tudásától.
Ahogy CPU OC softverek esetében is, itt is rendre túl nagy fesszel kínálják adott órajel mellé adott, ugye jelen esetben GPU-t. Ugye belőnek egy olyan fesz és/vagy TDP értéket, ami tuti hogy még egy gyengébb GPU/CPU esetén is elég adott előre megadott órajel mellé.

Kvázi függetlenül attól, hogy momentán a saját configodban nem tudod használni/nem bírja valamiért, jó eséllyel MSI AB-vel kis gondoskodás/próbálgatás után adott, egyelőre ismeretlen MGA "OC profil" által használt beállításokkal többet is tudna a kártya/GPU, mint 1100-at.

Egy 8350 egyébként hogyan is fogalmazzak, szóval nem ugyan úgy hajtja a 390X-et mint egy 6700K.. :N :B

Szóval simán elképzelhető, hogy amit abban a configban bírt, mert mondjuk nem minden esetben ment 100%-on a GPU, az nálad már hibázik.

Ettől függetlenül szerintem egyszerű softveres turbulencia ez a MGA "OC" profilos történet, millió dolog lehet kb, Win.., driver stb..

Szerintem az MGA-t felejtsd el, mintha meg sem történt volna, nem érdekes az MSI mit mivel hírdet/marketing bullsh1t, ha engem kérdezel egy fokkal kevésbé súlyos mint pl a "Military Class" dumájuk.. :DDD ;]

MSI AB, eddig is azt használtad.., TDP limitet kitolod és 5-10Mhz-es lépcsőkkel elkezded emelni a GPU órajelét és közben tesztelgeted meddig stabil/hibátlan. Ez totál GPU függő, van a topicban akinek azonos gyártó mellett alapfeszen 1120-1140et tud a kártyája, van akinek ugyan ezekhez az órajelekhez már +100mV kell.
Tehát függetlenül attól hogy nem tudjuk azt, amikor az MGA-ban az "OC" profilra nyomsz nyomtál ott miből mennyit kapott a kártya, az egészen biztos hogy 1100-at bírni fogja, így vagy úgy.., extra fesszel vagy anélkül.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39248) irhejja válasza Habugi (#39247) üzenetére


irhejja
tag

Köszönöm a segítséget!

Igen, végül is így össze áll a kép, én is arra gondoltam, hogy az FX-8350 mellett nem lett úgy kihajtva a videokártya mint az i7-6700K mellett.

Akkor jöhet a kis OC játék 5-10 MHz-s lépésekkel... Egyébként TDP limitet mennyire célszerű kitolni? Illetve +feszt milyen lépésekben célszerű adni?

[ Szerkesztve ]

(#39249) Cifu válasza irhejja (#39248) üzenetére


Cifu
nagyúr

TDP limit maxra.

Plusz feszt mondjuk 10-es lépésekben.

Szerintem.

Mondjuk én drasztikusabb voltam - fogtam, adtam neki +50mV feszt, és felhúztam 1100Mhz-re. Ment. Megpróbáltam 1150Mhz-en. Ment. Megpróbáltam 1200Mhz-en. Nem ment. Felhúztam +80mV-ra a feszt. Nem ment. Felhúztam +100mV-ra a feszt. Továbbra se mentem. Oké, GPU jó lesz 1150Mhz-en.

A ram pedig az itt olvasottak alapján +25mV-ot kapott (MSI AB-ben Aux), és megpróbáltam 1625Mhz-en. Ment. 1700Mhz-en már hibázik. Ha további feszt adtam neki, a VRM már 90°C fölé ment, szóval maradt 1625Mhz-en és +25mV-on.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39250) hackeeeee válasza Habugi (#39245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kb. arra, havernál az összes játék játszhatatlan volt GTX770-nek, ha a Gaming app telepítésre került.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.