Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) k.soma válasza Raggie (#39848) üzenetére


k.soma
senior tag

A mostani bios-t lementve, átírva benne ami kell, es visszaflashelve jó lehet a dolog? Vagy mi a megoldása?

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#39852) HSM válasza k.soma (#39851) üzenetére


HSM
félisten

Először próbáljátok pl. MSI Afterburnerrel némi +Offset voltage-el, hogy jó-e. :K Ha igen, akkor érdemes nekiesni a BIOS-nak. ;)

(#39853) k.soma válasza HSM (#39852) üzenetére


k.soma
senior tag

Rendben, köszöntem :)

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#39854) norbert1998


norbert1998
veterán

Megcsináltam a javasolt feszkó emelést, már dx12 alatt is stabil az 1100 MHz.

Javasolt dolog amúgyy a moddolt 390x meg egyéb kártyákból összetákolt bios?

(#39855) KYZRR válasza norbert1998 (#39854) üzenetére


KYZRR
őstag

Mennyi plusz feszültséget adtál neki?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#39856) Habugi válasza Xaels (#39847) üzenetére


Habugi
addikt

Ez Win10 sztory, nem pedig VGA.. :N

TDR delay és társai, nálam bő fél éve megoldódott de nem tudnám neked felsorolni mi mindent haxoltam hogy ez az állapot előálljon, a kártyával semmit és momentán ez itt a lényeg.

(#39841) norbert1998:

Áúúááá, én itt lakom vazze.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39857) norbert1998 válasza KYZRR (#39855) üzenetére


norbert1998
veterán

20 mV-al már stabil volt dx12 alatt is (szóval withcer3 elment alapfeszen is 1100-al, de a dx12 szemetelés után összeomlott driverrel köszöntött. )
de nem igazán tudom, meddig szabad elmenni a fesszel.

Hablaty: nem látom a habokat :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#39858) Xaels válasza Habugi (#39856) üzenetére


Xaels
félisten

A Dual-Xes VGA-m idejében nem volt még W10 és ugyanezeket produkálta. Egyébként kis feszemelés óta nincs panasza havernak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39859) HSM válasza norbert1998 (#39854) üzenetére


HSM
félisten

Ha azonos a PCB, és rendesen beállítottál benne mindent, akkor szvsz nincs ok aggodalomra.

Nálam ennyit hozott a saját kártyámra beállított, mókolt időzítéses 390X BIOS a gyárihoz képest:
TimeSpy: [link]
FireStrike: [link]

A sebességnövekedés amúgy inkább a finomhangolt időzítéseknek tudható be szvsz, mint magának az új BIOS-nak.

[ Szerkesztve ]

(#39860) Buky87


Buky87
tag

Sziasztok.

Van egy R9 390-es Nitro kártyám ami 2D-ben hibázik. Random fagyások és villogó textúrák.
3D-s alkalmazásokban semmi problémám nincs. Találtam egy videót ami segítséget is nyújtott, hogy ne legyenek a fagyások. Az asus tuning programja megoldja a gondomat de azt szeretném, hogy ne kelljen használnom. A memória sebességem esik le 6000-ről 600-ra. Win, driver, bios csere volt mindig van a hiba.
Itt a videó a jelenségről és a megoldásról: https://www.youtube.com/watch?v=ch6WAbFfLiA&list=LLUjnxDlYH8yK9OMDwPiwpKA
Valakinek nincs esetleg más alternatívája, hogy mivel lehetne ezt a hibát kiküszöbölni?
Ha volt a téma 1000 sry.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#39861) Buky87


Buky87
tag

A hiba megoldódott. Át kellet kapcsolnom uefi támogatásra a kártyát. :W

(#39862) Beast007


Beast007
aktív tag

Szerintetek be lehet vállalni egy 390x-el 1440p-n a játékokat 21:9es képarány mellett? Esetleg van valakinek tapasztalata ezen a téren?

(#39863) energy4ever válasza Beast007 (#39862) üzenetére


energy4ever
addikt

Mar ez volt tema joparszor.
Irj egy benchmarkot, es leirom, hogyan teljesit 1db 390X 5760x1080-as felbontason. ;)

(#39864) GeneraL_XTX válasza Beast007 (#39862) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

felejsd el. :(

(#39865) norbert1998 válasza energy4ever (#39863) üzenetére


norbert1998
veterán

Doom-ot esetleg nem tudsz nézni, ha szépen kérem? Sajna pár beállítás a 4Gb vRam miatt nem elérhető nekem, így nem teljesen maxon megy, de majd mondok délután beállítást és fps-t 1920*1080p-ben.

(#39866) Raggie válasza norbert1998 (#39865) üzenetére


Raggie
őstag

"Sajna pár beállítás a 4Gb vRam miatt nem elérhető nekem"
???

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#39867) norbert1998 válasza Raggie (#39866) üzenetére


norbert1998
veterán

Közli hogy 5Gb kell neki, leokezom és visszalép arra ami előtte volt.

(#39868) Beast007 válasza GeneraL_XTX (#39864) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Ennyire rossz lenne a helyzet? Jó pár benchmarkot néztem 2560x1440 és 1-2 esetet leszámítva elég szépen teljesített a R9 390(X) a mostani illetve tavalyi címekkel. Nem feltétlenül erőltetném én a ultra részletességet egy általános magas beállítások mellett élsimítás nélkül átlag 50 környéki fpsel már kiegyeznék, ha idén nem is de jövőre úgyis cserélném a vga-t nálam egyik sem marad max. 2 évnél tovább. Ennyire megfognák a vga-t a 21:9-ből adódó plusz pixelek?

[ Szerkesztve ]

(#39869) Raggie válasza norbert1998 (#39867) üzenetére


Raggie
őstag

o.O

Ez furcsa. Nekem minden maxon van és nem kiabál a 4 GB memória miatt...

Clint Eastwood FTW

(#39870) PhilBrick válasza Beast007 (#39868) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mégiscsak másfélszer annyi pixel. De ha úgyis tervezed mindkét cserét, szerintem vedd meg a monitort nyugodtan! Aztán majd játszol amivel tudsz. :)

(#39871) Beast007 válasza PhilBrick (#39870) üzenetére


Beast007
aktív tag

:) :R
Ez valószínűleg így is lesz csak 370 ezert kiadok egy monitorért amit vagy ki tudok használni a jelenlegi vga-val ahogyan én szeretném vagy nem akkor ott áll az asztalon mivel 1070-ra akartam idén cserélni , de szeretném megvárni a következő évben megjelenő vga-kat is mégis csak jobbak lesznek. (remélhetőleg)

[ Szerkesztve ]

(#39872) Picco válasza Beast007 (#39868) üzenetére


Picco
addikt

eleg nagy a kulonbseg a ket felbontas kozott ahogy irtak mar. 2560x1600-on viszont a r290-em is szepen dolgozik alap orajelen. mod: pedig mar az is dupla annyi pixel FHD-hoz merve.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39873) energy4ever válasza norbert1998 (#39865) üzenetére


energy4ever
addikt

Vulkan api-val vegigtoltam ultran. Az OSD felulet nem mukodott amit hasznalok, igy FPS-t nem tudok irni. De nem akadt meg egyszer sem! :K

(#39874) Fandango válasza Beast007 (#39868) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is 390X van, viszont 4k monitor.
Nem sok játékot próbáltam amióta ezek megvannak (aktívan csak WoW-al játszok, azt majdnem max grafikán) ami releváns lehet az a Metro Last Night ami max grafikán teljesen jól játszható volt (fpst sose néztem, teljesen akadás mentesen ment, nekem az volt a lényeg). Illetve a WoT ami 40-50 fps között ment szinte max grafikán.
Ezek nem tudom mennyit segítenek a dolgoba, de gondoltam leírom.

Viszont egy barátomnak ilyen konfig van: i7-5820K, 32GB, GTX980, LG 34UC87C-B (21:9es monitor 3440x1440) és teljesen jól elvan több játékkal is (GTA V, Overwatch, stb) és nem minimum grafikán játszik. Ezt csak a monitor miatt írtam, mielőtt valaki jön azzal, hogy de hát az nVidia.

[ Szerkesztve ]

(#39875) Raggie


Raggie
őstag

Szerintem itt a kulcs az lesz, hogy kell-e a kollégának a fullMAX grafikai beállítás valamint, hogy mit tekint elfogadható FPS-nek.
Ha jó a minimális kompromisszumos max beállítás és ha a kb 40-50 FPS még bírható, akkor szerintem nincs gond ekkora felbontáson a 390X-el.

Clint Eastwood FTW

(#39876) norbert1998 válasza energy4ever (#39873) üzenetére


norbert1998
veterán

Van beépített fps jelző :)

(#39877) energy4ever válasza norbert1998 (#39876) üzenetére


energy4ever
addikt

Valoban. :K
Jatszottam vele kb 3-5 percet. 5760*1080 Ultra-ban. Gyari OC mentes 390X-el 51 FPS minimum 79FPS maximum.

(#39878) Beast007


Beast007
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Ezek és az általam megtekintett tesztek alapján úgy gondolom, hogy kompromisszumokkal el leszek a 390x-el is amig jövőre le nem cserélem.
Nekem egyébként a játék folyamatossága a fő szempont ha ezért butítanom kell a grafikát nem halok bele. Bár megjegyzem én mindig 120-150k árszegmensben váloggatam vgat ahol azért elvártam hogy magas részletesség mellett tartsa a stabil 60 fpst.( ez sajnos nem minden címnél jött össze :) )

(#39879) Macka válasza Beast007 (#39878) üzenetére


Macka
veterán

Ez a szegmens ugye jelenleg a 1070, AMD-nek jelenleg nincs alternatívája ezen a téren. 4K-ban viszont 1070-nel (980Ti)-vel kompromisszumokat kell kötni. Szerintem még min 2 generáció, amire 4K-t egy 120-150K árszegmensbe sorolható vga kompromisszummentesen biztosítani tud.

(#39880) Beast007 válasza Macka (#39879) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ezt én is hasonlóképpen gondolom azért is merek egy drága monitort venni 1440-re mert ha csak 2 évig használom akkor nekem már megérte.(kérdés, hogy FHD-hoz képest milyen különbséget tapasztalok majd)

(#39881) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv!
Van egy adott problémám:
Asus strix r9 390 VGA -- Philps 4K 288P6LJEB/00 monitor
A probléma az hogy a DP porton az 1.2 nem jó csak az 1.1 beállítás (1.2-őn frissítene 60Hz), na most vettem egy HDMI 2.0-ás kábelt, illetve egy DELOCK ADAPTERT amivel ugye mennie kellene 60hz-es frissítéssel de nem megy valami miatt. Várom az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39882) Picco válasza Blue Thunder (#39881) üzenetére


Picco
addikt

1.1 beallitast hol latod? milyen felbontas/hz-et tudsz kivalasztani?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39883) Blue Thunder válasza Picco (#39882) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

a monitor osd menüjében van ilyen állítási lehetőség hogy 1.1 illetve 1.2, na most az 1.2 nem működik

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39884) Picco válasza Blue Thunder (#39883) üzenetére


Picco
addikt

DP kabelbol legjobb tudomason szerint csak egy fajta van, tehat ez nem lehet problema.
Kartya tud 4k60hz-et, tehat ez is kilove.
Monitorod adatlapja szerint tud 60hz-et, tehat ez sem valoszinu.
Egyedul szoftver marad akkor, windows 10-et hasznalsz? probaltad mar legyalulni az AMD drivert teljesen majd letolteni a legujabbat es ujra feltenni? van esetleg valami asus specifikus videokari software a gepen?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39885) HSM válasza Picco (#39884) üzenetére


HSM
félisten

"DP kabelbol legjobb tudomason szerint csak egy fajta van"
Rossz minőségű kábellel előfordulhat, hogy gondok adódnak amúgy. Főleg ilyen nagy sávszélesség igényű felhasználásnál. :K

(#39886) Blue Thunder válasza Picco (#39884) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na akkor hogy az elsőt cáfoljuk:

Display Port

1.0 - 1.4 ig van

Kártyám még a 75Hz-et is tudja csak nincs ami kivinné a jelet. Hdmi ami rajta van az 1.4, szóval ezen kimegy a UHD de csak 30hz-en, DP port az elvileg ezen 1.2 aminek viszont ki kéne hogy vigye a jelet, de mivel a monitoron a DP port csak 1.1-en frissít (30Hz), az 1.2 verzió nem működik, így vettem a fent is említett delock adaptert és 4K kábelt aminek DP porton keresztül átalakítva HDMI 2.0-ra és azt a monitor HDMI 2.0-ás aljaztába dugva működnie kéne de 30Hz en megy így is.
Egyébként a monitor még a magasabbat is tudja.
igen win 10-et használok és a legújabb driver van fent tiszta driverrel, vagyis minden esetben letörlöm a régi verziót és az újat rakom fel.
A GPU tweak van fent hozzányúlás nélkül, illetve húzva sincs semmi.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39887) Picco válasza Blue Thunder (#39886) üzenetére


Picco
addikt

igen, leteznek kulonbozo DP szabvanyok, de maga a kabel nem valtozott.
gozom sincs miert nem akar neked 60hz-en menni, ha lehet akkor nyomj egy resetet a monitorra is OSD-bol.
minden tweaker-t uninstallalnek a helyedben, mert ha csak nem valami gany kabeled van HSM emlitette, ez nekem szoftveresnek tunik.

vegso eselykent ha van masik vinyod akkor gyorsan probakeppen feltehetsz ra egy friss W10-et, hogy azzal mukodik e.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39888) Habugi válasza Xaels (#39858) üzenetére


Habugi
addikt

Ezesetben mea culpa és pusztán érdekességképpen felvehető a listára hogy softveres eredetű is lehet.

Nem mellesleg előrehaladott Win10-itiszem van.., igyekszem kordában tartani de néha nem sikerül.. :B

(#39869) Raggie:

Mert Ultra Presettel játszol és mivel nincs magasabb azt hiszed az a teteje, nem az. :N
Van két beállítás amit nem tesz maxra és mindkettő vRamhoz kötött/figyelmeztet ha nincs elég.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39889) Blue Thunder válasza Picco (#39887) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az odáig rendben van csak hogy nem DP kábellel megy hanem egy vatta új DELOCK ADAPTERREL és egy kimondottan 4K HDMI KÁBELLEL.
A tweakert mindjárt leszedem azt megnézem de azt nemrég telepítettem igaz úgy sem használom.
A legújabb win10-em van fent egy jó kis ssd-n...viszont a másik topikban belinkelt egy srác az ő adapterjáról egy képet és ott az ablak címében már a monitor neve volt illetva a VGA neve....nálam ez úgy jelenik meg hogy PnP monitor plusz nekem is a VGA típusa....amire ő kérdezte illetve nekem is beugrott hogy nem e esetleg telepíteni kéne a saját cd-jével mert lehet az a baj...és láss csodát néztem a gyári oldalt és bizony kellene lennie hozzá lemeznek illetve vannak is szoftverfrissítések is ha jól láttam.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39890) Picco válasza Blue Thunder (#39889) üzenetére


Picco
addikt

jah, en a hdmi-s dolgot eleve figyelmen kivul hagytam, ugy gondoltam h nem ment a DP-DP ezert probalkozol aktiv atalakitoval. erdekes, nekem volt aktiv DVI-D->DP plusz USB-rol szivta az aramot, de nem kellett hozza semmi driver/software. akkor orulok hogy megoldodott :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39891) Blue Thunder válasza Picco (#39890) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Valamit elértettél. Sajnos még nem oldódott meg :(

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39892) Picco válasza Blue Thunder (#39891) üzenetére


Picco
addikt

feltelepitetted a szoftveret?
megvolt a driver uninstall->ujrainditas->legujabb driver letolt es feltesz?

mod: nem mellesleg van 3 Display Port a VGA-n es a monitorodon is van legalabb egy, minek az atalakito? :F
ha azert vetted mert nem ment alapbol a DP-DP vagy meginkabb mert TV-re is ki akarod kuldeni akkor megertem?!

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39893) Blue Thunder válasza Picco (#39892) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem tudom mivel nincs telepitő lemez! De mint irtam már azt is hogy a monitoron a dp port jo de csak az 1.1 beállitásnál frissit, 1.2-őn nem (ez frissitene 60hz-en) ezért kellett az adapter hogy a monitor hdmi 2.0-ba tudjuk dugni de ott se frissit 60hz-re uhd-n

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39894) Picco válasza Blue Thunder (#39893) üzenetére


Picco
addikt

probalkozz azzal amit leirtam, pluszt toltsd le e win8-as drivert a monitorodnak, lehet az lesz a bibi.
jah es felejtsd el azt az atalakitot, csak plusz hibaforrast ad a keplethez.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39895) Blue Thunder válasza Picco (#39894) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az már megvolt. De amit gyári oldalról le lehet tölteni szoftvert, ahhoz is a gyári lemez kellene, mivel önálló futtató fájl-lal nem rendelkezik. Az adapternek semmi köze más is használ ilyet és másik márkát is....egyre inkább azt hiszem hogy ez szoftveres hiba lesz a monitor részéről, vagy csak kell az a qrv@ lemez. Ha nem oldodik meg valahogy akkor hónap elején go Pest, profiszerviz, mert még garis, ha nem görcsölnek akkor cseréltetem.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39896) Picco válasza Blue Thunder (#39895) üzenetére


Picco
addikt

hat en erosen ketlem hogy a monitor "szoftvere" a hibas...de ha nem csinalod meg azokat amiket javasoltam, akkor nem is fog kiderulni...no mindegy, te idod/penzed/idegesseged, csak azt nem ertem miert szorakoztattuk egymast. :U

mod: nem feltetlenul kell exe a driver telepitesehez, bar nekem ebbol az jon le hogy nem szukseges hozza. phillips-et hivnam fel, ha azok nem mukodnek amit en javasoltam.

mod2: monitoros topic esetleg segithet.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39897) Blue Thunder válasza Picco (#39896) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Már nem tudom én se, de az biztos hogy egyszer volt szervízben és ott azt mondták a tulajnak hogy kapott egy szoftverfrissítést, hazament, kipróbálta, és ugyanolyan szar volt ahogy bevitte. Valószinűleg lóturót se foglalkoztak vele a szervízben, oszt rámondtak valamit. (szerintem meg a srác szerint is)
Gyári oldalon lestem le, azaz ezt írta hogy a telepítőlemez kell ahhoz hogy a kemény 3db fájl-t, tudja indítani, az egyik ini fájl meg bat ha jól emlékszem.
Nekem is eszembe jutott a telefonos segítség azt is megpróbálom holnap ha sikerül.
De egyébként meg arra hogy erősen kétled hogy szoftveres hiba lenne...a furcsa hogy se DP porton nem frissít se HDMI-n se 60hz-re....
De mondjuk azért az is poén hogy ez elvileg tavaly év eleji monitor a win10 meg év közepén jött be és 1 év alatt nem tudtak esetleg egy win10 frissítést is kiadni?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39898) Picco válasza Blue Thunder (#39897) üzenetére


Picco
addikt

en eleve azt nem ertem h milyen szoftverrol beszelnek a monitorban...
elozo tulajnal ment a 4k@60hz?

amikor en szoftveres gondot emlitettem, akkor arra a geped szofverere ertettem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39899) Blue Thunder válasza Picco (#39898) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem őnála sem ment, tudtam a DP portos hibáról.
Gépemmel minden tökéletes...valahogy úgy érzem ebből gariztatás lesz

Ráadásul VGA hiba is kizárva mert vagy 3 különböző kártyával próbálta

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#39900) Picco válasza Blue Thunder (#39899) üzenetére


Picco
addikt

es ezt mi a jo budos pics@ert nem emlitetted korabban? eszem megall de tenyleg :W :W :W

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.