Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Motion_Blur válasza RMZ250 (#4998) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Volt már ilyen pár hónapja, szintén Sapphire 290 volt 53K-ért, de nem hozták ki.
Mivel a visszaigazolás nem minősül ajánlattételnek a részükről.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5002) N.Ferry válasza Mr Bond 007 (#4996) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Azt nem mondtam,hogy a fele se igaz,viszont tartom magam ahhoz hogy várjuk meg míg élesben megmutatja hogy mit tud.
Sajnálom hogy nekem még mindig hihetetlen kicsit,hogy ez ennyire jó lesz,hidd el nem vagyok ellene,mert nyilván én is örülnék,ha még 40%-al erősebb lenne a kártyám.

Walking Dead

(#5003) MiklosSaS válasza N.Ferry (#5002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 40 % az csak marketing duma. En meg 20 %-nak is orulnek ha rendesen mukodne.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5004) daveoff válasza MiklosSaS (#5003) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem a mantle nem csak arról szól, hogy a mostani DX-es játékok mennyit fognak gyorsulni, hanem ennél sokkal többről. Ezzel a low level API-val sokkal jobban kiaknázhatóvá válnak a GCN architektúrában rejlő lehetőségek. Ez nem csak teljesítményben, hanem akár új effektekben, vagy látványban is előrelépés lehet. És ez főként olyan játékoknál fog látszani, amiket direkt erre az API-ra írnak. Én nagyon kíváncsian várom. De mindjárt elzavarnak minket az offolásért....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5005) h.adam.92 válasza kovsol (#4968) üzenetére


h.adam.92
őstag

Na meg az sem mindegy, hogy milyen 5-6 játék jön vele, mert az ijéj gémsz az nem a minőségről híres manapság...

(#5006) Abu85 válasza MiklosSaS (#5003) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt megpróbálja érthetően elmagyarázni a Civ5 motorprogramozója ezt az egészet. A kétkedőknek érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5007) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

"BTW, Star Swarm (the benchmark) is going to go up on Steam this month so all this admitted hyping I'm doing is something you will be able to verify first hand in a few weeks."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5009) Drizzt válasza Abu85 (#5006) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez a videó milyen kétlryt is kellene, hogy eloszlasson? Számomra semmilyet nem sikerült. Ha mondjuk fullhd-n r9 290-nel BF4 15%-nál nagyobb mértékben gyorsul, rettenetesen meg leszek lepve. És ezen semmit nem változtatott ez a videó sem.

I am having fun staying poor.

(#5010) Ubran


Ubran
tag

Scan-en ma tunt fel az elso Msi r9-290 elorendelessel, kb 120K forintban.

(#5011) Sonja válasza Ubran (#5010) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban ~130eHUF, mert 359 font. :) Örülnék, ha ennyi is lenne itthon. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5013) Ubran válasza Sonja (#5011) üzenetére


Ubran
tag

Pardon :R
Ugy fest a 340-es szorzo kevesnek bizonyult. :)

(#5014) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Érdekes teszt a tomshardware-en, hogyan viselkednek a 290-ek zárt házban: [link]

(#5015) Sonja válasza Malibutomi (#5014) üzenetére


Sonja
veterán

Nagyon jó az a Sapphire, úgy néz ki. Kár, hogy ilyen nagy lett. Nem merem bevállalni. :B :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5028) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A topicban tilos bármilyen offtopic hozzászólás írása!

Ilyen célra használjátok a Lokál fórumban található offtopicot.

⭐ Stella

(#5029) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

290X Lightning új képek:

(#5030) Sonja válasza Malibutomi (#5029) üzenetére


Sonja
veterán

Szép hosszú lett ez is. Durva hűtés, de elfogadnám. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5031) #35434496 válasza Malibutomi (#5029) üzenetére


#35434496
törölt tag

A legerôsebb 290x. -120fokon megnézném mit tud. ;] Ez a hûtô kb mennyi helyet foglal? Ahogy nézem a tàpcsatik 8-8-6 :C

[ Szerkesztve ]

(#5032) Malibutomi válasza #35434496 (#5031) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

3 slotos az már tuti, hogy milyen hosszú azt nem tudom,

(#5033) Malibutomi válasza Malibutomi (#5032) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jól néztem az arányokat nem olyan hosszú ez a kártya, kevesebb mint 30centi, inkább 29 körül.

(#5034) piero86


piero86
aktív tag

milyen proci kell egy 290x- hez ami teljesen ki tudja hajtani pl BF4 alatt?

(#5035) SkyS1gn válasza piero86 (#5034) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egy 4magos I5-ös nagyjából. 1 monitoron 70-80% cpu használatot mértem.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5036) Tomdriver válasza SkyS1gn (#5035) üzenetére


Tomdriver
őstag

És i7 3770K 4,5 GHz-n ielég lehet 3 monitoron?

(#5037) cyberkind válasza Malibutomi (#5029) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennek a hátuljára miért nem tették fel azt az "izét"?

Paranormal Cocktivity

(#5038) piero86 válasza SkyS1gn (#5035) üzenetére


piero86
aktív tag

egy fx8320 is elvinné 4GHz-en?

(#5039) MPowerPH válasza Tomdriver (#5036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elmeletben eleg. Ez a 3 monitoros dolog erdekes egyebkent. Extra nagy felbontas, gondolna az ember, hogy ott mar nem a cpu a korlatozo. Es nem igy van.... Nekem 4GHz-rol 4.45GHz-re emelesnel no az FPS, nem is kicsit. A 3 monitoros felallas a procit is jobban terheli, mar volt errol szo.

Malibutomi: Hol a GPU reactor? Egyebkent ugyan az... Hiaba lightning, amig nem valogatjak ra a GPU-t, addig rakhatnak ra akarhany tapcsatit es fejlet VRM-et, lutri marad.(na persze a plusz kraft extreme kornyezetben jol jon)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5040) Tomdriver válasza MPowerPH (#5039) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, én is észrevettem valami CPU limitet VGA max kihasználtság mellett. 3,5 vs 4,5 GHz bizonyította, komoly fps növekedést okozott.

(#5041) SkyS1gn válasza MPowerPH (#5039) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen 3 monitornál cpu limitem (is) van, de medium-highon jól fut, nem semmi a kártya.... majd a Mantli megsegít cpu ügyben :))

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5042) Wellin


Wellin
csendes tag

Szép Napot!
Anno egyértelműen a hangja miatt nem vettem R9 290/290x-et , ahogy olvasgattam Január vége felé jönnek Magyarországra az új hűtésű / ventilátoros darabok ,amik gondolom javulnak valamennyit. Na mármost előreláthatólag mennyi új típus jöhet ki Februárig , illetve ezeken csak a hűtést / ventilátort cserélnek vagy becsúszik néhány tuningolt darab is ? Mit lehet előre tudni érdemes ,majd ezekre hamar lecsapni ( gondolok itt elsősorban arra,hogy viszonylag kevés darabszámú jön Magyarországra, így hamar elkapkodják) ? Rengeteg helyen lehet olvasni ,hogy az AMD-s driverek nem éppen a legkiforrottabbak , ez javult valamennyit az r9 290/290x-nél vagy ugyanúgy el kell vele szórakozni egy darabig ,míg használható állapotba kerül ? Mantle már régen ki lett vesézve mindenhol , nem is az a kérdésem elsősorban,hogy mégis mekkora teljesítmény javulást eredményezhet , hanem ,hogy mégis mennyire lehet ez egy bevált dolog a játékoknál a jövőben ,hogy a következő 1-1.5 évben a legtöbb tripla A-s cím támogathatja-e ?
Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket előre is.

(#5043) Malibutomi válasza Wellin (#5042) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha elhatároztad hogy vennél, akkor érdemes hamar venni, mert eléggé viszik őket.
Ahogy mondod igen javulnak a custom hűtéssel lényegesen, ezekkel már teljesen normális 75-80 fokon üzemelnek a kártyák mint a többi.
Jelenleg a Sapphire Tri-X hűtés a legjobb úgy tűnik de elég hosszú 305mm, szóval meg kel nézni befér-e a házadba. Az Asus sem rossz, az MSI-ről még nincs teszt.
Driverben nem tudok tanácsot adni neked, nekem évek óta vannak AMD kártyáim, és sosem fagyott a driver miatt vagy ilyesmi, ha eszembe jut vagy nagy változás van felrakom az újabbat, amúgy csak használom és kész.

Mantle-től még nincs elsőkézből infonk, elvileg nemsokára kellene jönnie a BF4 patchnek amivel támogatja, illetve február végén érkezik már a Thief, és a Garden Warfare amik Mantle támogatással jönnek. Elvileg ezeken kivül vagy 10-15 játék -ról lehet tudni amik már támogatni fogják.
Ha minden igaz még ebben a hónapban lesz steamen a Star Swarm benchmark is, amivel már ki tudjuk próbálni mit is tud a Mantle valójában. Addig csak annyit tudunk amit hallani róla, meg hogy a járékfejlesztők közül sokaknak tetszik, és nagyon jó dolgokat mondanak róla.

[ Szerkesztve ]

(#5044) daneeeeee válasza Wellin (#5042) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

Februárig elvileg meg fognak érkezni az egyedi hűtős 290/290X-ek, biztosan lesznek közöttük gyárilag "tuningolt" darabok is (persze itt nagy órajel emelésre nem kell számítani)
A drivereket illetően a saját tapasztalatom, hogy az utóbbi 1 évben drasztikusan javult a minőségük. Anno az HD 5870-emmel még megszenvedtem, a mostani 7970-jeimmel azonban nincs probléma már egy jó ideje.
A Mantle-t pedig egyenlőre elég nehéz megítélni igazából nyilán függ attól milyen játékokat vársz illetve mikkel szoktál játszani. Jelenleg azt mondják 15-20 játék fogja támogatni.

(#5045) Wellin válasza daneeeeee (#5044) üzenetére


Wellin
csendes tag

Játékoknál jómagam mindössze csak kettőt várok a Watch Dogs-t , Witcher 3-t ( Nvidia exlusive-ok) , de most 2 játékért nem hiszem ,hogy megérné venni 780ti-t +30 ezer forintért , illetve azok mindössze grafikai tuningot adnak hozzá ,amit bőven túlélek , ezért is gondoltam a r9 290 / 290x-re mégis jobb árban vannak / lesznek.

(#5046) Gilthanas válasza Wellin (#5042) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Malibu jól mondja és én is úgy gondolom, hogy a Sapphire R9 290X Tri-X OC az egyik legjobb - 1 GPU-s AMD - választás jelenleg (de valóban hosszú a kártya. Emiatt új házat is vettem:) és ilyet is foglaltak le nekem a nagykerből (westlake úr jóvoltából mivel 3 óra alatt elkapkodták az összeset). Ha minden igaz hétfőn hozzájutok :) Utána leírom ide tömören mire jutottam vele :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#5047) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Rossz helyre ment :B

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#5048) Malibutomi válasza Gilthanas (#5046) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A vicc az hogy kb 1 centit csak a műanyag lóg túl rajta, amúgy beférhetne bárhová.

(#5049) SzlobiG válasza Malibutomi (#5048) üzenetére


SzlobiG
félisten

Le kell csippantani belőle és már jó is. ;]

(#5050) Gilthanas válasza Malibutomi (#5048) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Igen én is néztem, de biztos, hogy oka van és nem "elmérték" a mérnökök egy durva tivornyázós este után:) Valamiért csak hűvösebb a kártya. Egy icipicivel a lapja is hosszabb amúgy, mint pl az asusé nem csak a hűtőrész.
Amúgy mivel ennyire hosszú lett így akár lehetett volna még 5-8 centi a hűtőborda még egy ventillátorral hiszen emiatt úgy is ki kell szedni az egyik HDD rekeszt a legtöbb házból, hogy beférjen :D 4 Ventivel biztos még hűvösebb lenne. Max még több áramot szív:)

De ezt a kövér lúd fejlesztést biztos megtartják a következő kártyához hisz ezt így is úgy van aki megveszi (pl Én) :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.