Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Gilthanas válasza MrM94 (#12993) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Úgy, ahogy Malibu mondja, annó én is adtam az eladott 290X-es karimra 7 naptári nap személyes garanciát. Szóval ha van rá mód, minimum 3 napot kérjél :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#13002) MrM94 válasza GeneraL_XTX (#13000) üzenetére


MrM94
őstag

Dragabb es lassabb? Vá vá vá vá,290x az erosebb egy ref 780 nal.. tudasom szerint,rosszul tudom?
Bar tesztek alapjan amit neztem,nagyon nem sok kulombseg van...De nem celom a flame keltes,vagy hasonlo.
Amugy legjobban mivel lehet elohozni ezt a hibat?Lattam topicot ahol elpida ramoknal fordul elo legtobbet [link]
Koszonom a valaszokat andro93 & gbors & OcskaAmcsiverdás & Gilthanas

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#13003) GeneraL_XTX válasza MrM94 (#13002) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Előhozni ram húzással, de a legtöbb karinál így jelen van.

Ha gyári órajeleken van BS, azt valószínüleg 10-15 percen belül észre fogod venni. Amikor én rossz kártyát vettem, akkor 5 perc nem kellett, és már el is ment a kép.

Dragabb es lassabb?

Jah rosszul írtam, természetesen drágább és gyorsabb akart az lenni :) :DDD

(#13004) MrM94 válasza GeneraL_XTX (#13003) üzenetére


MrM94
őstag

Tehat,aztmondtak,hogy Heaven+3Dmark Vantagel elojon. Lefuttatok mindbol vagy 3 4 kort s ha addig elojon akkor mehet haza a gyerek a kartyajaval egyutt,ha nem akkor tartom a kartyat 2 3 hetig aztan majd eladom.
Ha meg olyan szerencsetlen vagyok ,hogy nem veszem eszre akkor legaranciaztatom,s majd az uj bontatlant adom el :DDD

Vettem en mar anno 580at, 27k forintert amikor meg 70k korul mozgott az ara,s tokeletes volt :DDD meghozza Asus DC2 es volt 3 slotos hutessel :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#13015) Joshi


Joshi
titán

Hogy-hogy megszűntek a hsz-ek? :F Néhány nappal ezelőtt még napi 20-30 hsz volt most meg olyan mintha kihalt volna az ATI társadalom. :D

Egyébként megjött a 27"-os WQHD monitorom és nyomattam néhány perc BF4-et 2560x1440-es felbontásban Fullos beállítással egyedül az élsimítást vettem le 1x-re. Sajnos újra kellett raknom a játékot és az első pályán(single player) 50-70 fps-em volt Fraps-al mérve. Szerintem nem is olyan rossz. Azt tudom hogy DX-ben vannak pályák ahol gyenge a holmi de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#13016) Erdei88 válasza Joshi (#13015) üzenetére


Erdei88
veterán

Át is nevezzük, elégedett 290(X) tulajok klubjára :D

(#13017) Joshi válasza Erdei88 (#13016) üzenetére


Joshi
titán

Főleg most hogy ősz van mert ez a hőmérsékleteknek is jót tesz. :D

Vettem egy Thonet & Vander Kürbis BT hangfalat is hála a PH ajánlónak. :C :R A gond az hogy egy kicsit nagyobb mint amire számítottam. :B Mindenesetre nagyon bejövős és a telóról simán játssza a zenét Bluetooth-on keresztül. Most már csak használni kell a rendszert. :))

(#13018) andro93 válasza Joshi (#13017) üzenetére


andro93
aktív tag

De ez most off. Az eddigi kommenteket is azért törölték, mert off. Ez a topic a 290/290x topic, nem a mostvettemhangfalat, meg bf4 topic. :DDD

(#13019) Joshi válasza andro93 (#13018) üzenetére


Joshi
titán

Igazad van csak az is elég uncsi hogy milyen ventiprofilt állítson be az ember. :D Egyébként meg nincs túl sok tapasztalat WQHD felbontással csak ezért írtam a bf4-et.

(#13020) Gilthanas válasza Joshi (#13019) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

én is WQHD-ben tolom az életet és a 290X tri-X el simán ment DX-ben a BF4/ 4x msaa val is 60-70 fps-el alapon.

Eddig egyedül a Tomb Raider adott facepalmot 1440p ben ott bizony nem volt MSAA beállítva ;)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#13021) Cole86


Cole86
senior tag

Azt nem vágom ebben a toppicban ,h minek valleyket tolni, amikor az kimondottan nvidia program.
3dmark 13 firestrike pl nem jobb? :U

(kerestem összehasonlítási alapként ,de szinte csak valleykat rakott fel mindenki.. )

Akkor megbontanám ezt a láncot, remélem folytatódik ilyen irányba :P :

(#13022) Ghoula : ki mondta ,h én fizettem érte? freeware (ingyenes) verzió is létezik belőle, meg hát egyéb ugye.,. :DDD

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#13022) Ghoula válasza Cole86 (#13021) üzenetére


Ghoula
senior tag

Gondolom nem mindenki szeretne fizetni egy benchmark programért... :U
Fűteni jó az is. :)

Szerk.: az egyébb része főleg nem tartozik ide :)
Nem a számok voltak a lényegesek, hanem VRM és GPU hűtéseket hasonlítottunk össze.
A pontvadászoknak van külön topikja. :)

[ Szerkesztve ]

(#13023) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Használ valaki 290 CF-et? Ha igen el tudná mondani hogy mennyire stabil játékot alatt és hogy vannak-e vele olyan gondok mint régebben?

(#13024) Maotun


Maotun
őstag

Üdv! clubbtag lettem :D
egy fórumtárs jóvoltából sikerült jó árba szert tenni egy Msi r9 290X lightning vga.-ra
kellett ez az fx 9590 cpu mellé, nem tesztelek ,csak játszok 1080p ultra Bf4-el, 60fps a minimum :C
7970 matrix platiniumot váltott de jó biznisz volt!

(#13025) Szinyák válasza Cole86 (#13021) üzenetére


Szinyák
őstag

Nice.. :R Nem kért feszt 1120/1500-hoz ??? Így mennyi volt a max vrm-ed illetve gpu °C ? Nem 3d mark ba ,mert az nem terheli meg rendesen, hanem pl intenzív játék után pl Metro LL. Asus. nál melegedni szokott rendesen a vrm... Gondolom nem gyári fan profilt használsz ?

Szinyák

(#13026) deadwing válasza WaterWawe (#13023) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem egész jól megy, persze itt már cpu limites 1-2 game. Problémát nem tapasztaltam. Kivéve azt, amikor nem húztam úja a wint a 2 kari berakása után. Szaggatott mantle alatt mint az állat, és semmilyen driver update nem oldotta meg, csak a reinstall.
1-2 beakadás viszont előfordul BF4 alatt, de elviselhető, nem túl gyakori.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13027) WaterWawe válasza deadwing (#13026) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszönöm a választ. :R

Referencia kártyáid vannak?

(#13028) deadwing válasza WaterWawe (#13027) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, Sapphire Hynix memósak, mindkettő. És mivel 80 fokra limitáltam a max hőt, jelenleg Szu-27 Editionnak nevezném :DDD
-amíg vissza nem jön garból a ventivezérlő panelem ez így is marad...-

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13029) WaterWawe válasza deadwing (#13028) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én MSI R9 290 Gamingeken gondolkodom, de félek tőle hogy a felső kártya meg fog sülni.

(#13030) daveoff válasza WaterWawe (#13029) üzenetére


daveoff
veterán

CF-be nem ajánlott a Gaming, szétfűtik a házadat, nagyon jó szellőzést kell csinálni két ilyen kártyának. Te lapodban hány slotot tudsz üresen hagyni a két kártya között? Ha előröl csinálsz neki megfelelő légáramlatot 2db 140-es ventivel akkor akár még jó is lehet.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13031) WaterWawe válasza daveoff (#13030) üzenetére


WaterWawe
őstag

2 slot lenne üresen a 2 kártya között. Ez a lapom van. Az 1. és a 3. piros slotba lennének a kártyák.

(#13032) daveoff válasza WaterWawe (#13031) üzenetére


daveoff
veterán

A kártyáktól is függ, az is számít, hogy mennyire melegedőseket fogsz ki, mert ilyen téren is van azért szórás. A 2 slot üres hely az nem lenne rossz nekik, csak valami jó ventik kellenek előre, amik kitolják a meleget. 750D van neked ugye, 7950Cf ebben a házban volt, vagy az még az Air 540-ben?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13033) WaterWawe válasza daveoff (#13032) üzenetére


WaterWawe
őstag

7950CF az 540 Air-ben volt, viszont ott 1 slot volt köztük és rohadtul melegedtek.
1db 290 Gaming mennyire lenne elég mondjuk egy 2560x1080-as felbontáson?

[ Szerkesztve ]

(#13034) HSM válasza WaterWawe (#13029) üzenetére


HSM
félisten

Én inkább a házad miatt aggódom, Corsair 750D. Nem tűnik túl szellősnek két 290-es hűtésigényéhez képest. :( A nyitott hűtős karik átlags terhelésen fűtenek be fejenként 200W-ot a házba tuning nélkül. Ami azon a házon aggasztó, hogy elöl sincs túl nagy hely a bemenő levegőnek, és hátul, a kártyák mellett is tömör a ház (a vízhűtő kivezetőcsonkot leszámítva). :(
Ilyen hűtés mellett én csak referenciakártyát tudok elképzelni, akár komolyabb NV-ről, akár komolyabb AMD-ről is legyen szó.

(#13035) WaterWawe válasza HSM (#13034) üzenetére


WaterWawe
őstag

(#13036) daveoff válasza WaterWawe (#13033) üzenetére


daveoff
veterán

Elég lenne 1db is, de szűrőket már elfelejthetnéd, szerintem medium-high beállítás a játékokban, természetesen elsimítás nélkül, hogy meglegyen a 60fps.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13037) WaterWawe válasza daveoff (#13036) üzenetére


WaterWawe
őstag

Pfff.... hát az nagyon gyenge. :(

(#13038) daveoff válasza WaterWawe (#13037) üzenetére


daveoff
veterán

1440p-hez nem elég egy GPU, ha min 60fps-t akarsz, miért nem jó a 780SLi?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#13039) odorgg


odorgg
addikt

Megjöttem! :))

Megszabadítottam ricshard444-et a problémás Ref Giga 290-től, majd a VGA-t a porszívótol, és megkínáltam egy Alpenföhn Peterrel.

Negyed óra Heaven, 2db 12-es 1000Rpm-es ventivel:

Egész jó lett az eredmény, pedig a VRM-re is az AC féle kis alu vackokat ragasztgattam, 2 oldalas hővezető ragasztó szalaggal:

Egyébként nálam nem jelentkezett sem kékhalál, sem egyéb anomália eddig.

BF4-et szereti a cucc, és a hatalmas FPS dropok is megszüntek a 290-el, ami még a húzott 7970-el elég gyakran előfordultak.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#13040) CsonkaImo válasza odorgg (#13039) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Grat! Remélem hibamentes szolgálatot tesz! :R Én is 7970-ről váltottam, más játékokban is lesz javulás bőven. ;)

(#13041) hszilard666 válasza WaterWawe (#13037) üzenetére


hszilard666
veterán

Vaaaaagy, vedd emg mind2t és tolj rájuk1-1 PETERt :DDD Aztán rakd őket közel egymáshoz, és szerelj rájuk oldalról 2db 200mm es ventit! Hűvős lessz és kussolni fog :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#13042) Joshi válasza daveoff (#13038) üzenetére


Joshi
titán

Ultra beállítással tényleg kevés lehet multiban de kis ügyeskedéssel a beállításoknál teljesen játszható.

(#13043) korcsi válasza odorgg (#13039) üzenetére


korcsi
veterán

Egy darab memória kimaradt. :D

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13044) WaterWawe válasza daveoff (#13038) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem 1440p... 2560x1080. A 2 között van különbség!

(#13045) HSM válasza WaterWawe (#13035) üzenetére


HSM
félisten

Szép kis masina. Sajnos a fotókról nem fogom tudni megítélni, mennyire szellőzik jól. Nekem nagyon hiányzik a karik mellől a szellőzőrács. :B Csak fenn, a hátsó kifújónál tud kimenni a meleg.

(#13039) odorgg: Szép munka, grat! :C

(#13046) odorgg válasza CsonkaImo (#13040) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi! :R

Remélem én is, hogy nem lesz vele baj. 780 volt am a terv, de most már nem is bánom, hogy nem lett meg rá a lóvé, illeltve nem nagyon láttam 100k alatt, felette meg nem kell VGA.

(#13043) korcsi

Azt csak Peti utánn lehet feltenni, hogy minnél passzosabb legyen,. 1-2 millimétert fölé lóg a rögzítő keret, ezért annyival kintebbre kell tenni a sünt :)

(#13045) HSM

:R

Jobb mint a Windforce :D

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#13047) HSM válasza odorgg (#13046) üzenetére


HSM
félisten

Olcsón sikerült megvennem, annyiért pazar a WF3 hűtés. ;) Valamirevaló tuninghoz csirke (legalábbis, visítozás nélkül) de alapon throttling mentesen és hűvösen elviszi. ;)
Még a Furmark-tesztes szivatásom is elbírta [link], igaz, 4000-en már visított a kopter, majdnem olyan volt, mint a refi normál üzem közben, 3000rpm-en. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13048) Cole86 válasza Szinyák (#13025) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem kért feszt! :N

köszi! :K

1170mv körüli a gpu.. az alapfesze..

saját porfil, de nem hangos nagyon.. 60% max.. amúgy pedig 80 fok körül van a vram max. ;)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#13049) Sontir Fel válasza odorgg (#13039) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szép munka :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#13050) daveoff válasza odorgg (#13039) üzenetére


daveoff
veterán

Grat a kártyához! Most aztán lehet tuningolni, ráadásul jól is megy, nem? Akkor bebizonyosododd, amit mondtunk, hogy nem a kátya a rossz. Abu egy másik topikban írta, hogy a garba BS-el visszaküldött kártyák 98%-a tökéletesen működik.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.