Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) abridabri válasza proci985 (#38500) üzenetére


abridabri
veterán

76 + 66 az iszonyat meleg ? Nekem vizzel is eleri a 83at doom alatt a msi 390 ;)

(#38502) Daffchy válasza abridabri (#38501) üzenetére


Daffchy
őstag

Valami nálatok akkor nem kerek, ezek nagyon magas értékek vízzel... :(

proci985 kollégánál lehet a CFmiatt.

[ Szerkesztve ]

(#38503) abridabri válasza Daffchy (#38502) üzenetére


abridabri
veterán

Ja nalam a proci is 50fokrol indul terheles nelkul alatt ,de a pumpam csak kopkodi a vizet ,alig kering a rendszerben :W Lusta vagyok szetszedni es kitakaritani a pumpat /blokkokat. Tul nagy melo lenne. Jo nekem a proci 70 vga 80-83 fokon is.

(#38504) zolee0307 válasza GRaul (#38499) üzenetére


zolee0307
őstag

A hardveraprón van egy srác, aki tud ennyiért hozni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38505) N3urotic válasza Speed® (#38497) üzenetére


N3urotic
csendes tag

Egy i7-2600-es proci van benne, terhelés alatt nem néztem mennyi feszültséget kap. A biosban ezekhez az értékekhez nem nyúltam, mind autora van állítva. Nem is tudom mi lenne az az érték amire be kéne lőni. Vagy ez ilyen próbálgatás útján derül csak ki?
Egyébként van egy venti a ház oldalán aminek a teteje egy vonalban van a kártya tetejével, szóval pont a hűtőbordákból kijövő csőre és a kártya alá fújja a levegőt. Ez esetleg okozhat gondod? Bár én úgy tudom, hogy ez így a jó.

http://gamernaplo.hu

(#38506) GRaul válasza zolee0307 (#38504) üzenetére


GRaul
őstag

Akkor az felejtős. Azt hittem boltbol. :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#38507) Speed® válasza N3urotic (#38505) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott van, hogy nem auto a fesz, hanem +offset. Ha nincs a szorzó feltolva (P/Z lappal 39), akkor valszeg bőven többet kap, mint kéne. De ez abSandy topikban legyen téma inkább.

Oldallapi venti általában kifelé kell dolgozzon, a kártya alá kell friss levegőt tolni első/alsó ventikkel..de kártyafüggő is a dolog. Vertikális bordák oldalra dolgoznak, a DCII ugye nem ilyen..neked kell kitapasztalnod mit szeret.

(#38508) zolee0307 válasza GRaul (#38506) üzenetére


zolee0307
őstag

Itt 90 [link]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38509) proci985 válasza abridabri (#38501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a kulcs teljes ventimozgas mellett:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38510) abridabri válasza proci985 (#38509) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam 11 venti megy ,igaz nem teljes fordulaton hanem lap vezerli oket :P
Nem mintha szamitana mondjuk, mert megneztem max fordulaton is a radiventiket. Hoztak kb 2 fokot :DD

(#38511) Ghoula válasza abridabri (#38510) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szetfeszelve 70 fok alatt van boven, vsync mellett inkabb 60 alatt. Ha kinyitom a hazat es a ket hatso/felso radi kap friss levegot akkor az minusz 5 fok legalabb. Pedig itt sincs hideg a panelban. ;)

(#38512) deadwing válasza N3urotic (#38492) üzenetére


deadwing
addikt

Pont hogy lehet a táp is a ludas, ugyanis melegedés esetén a fogyasztás is növekszik :K

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#38513) N3urotic válasza deadwing (#38512) üzenetére


N3urotic
csendes tag

Igen, van akinek a tápcsere oldotta meg a problémát. De már pár napja bújom az internetet és szinte bármi okozhatja. Táp, túlhajtás, driver, hardverek amik annyira nem szeretik egymást. Egyébként két HD6970-es kártyával is volt egy enyhe képernyő villogás, de fagyásig sosem ment el a dolog. Szóval már fogalmam sincs. Azért köszönöm mindenkinek a segítséget.

http://gamernaplo.hu

(#38514) teko99 válasza N3urotic (#38513) üzenetére


teko99
tag

Ha van lehetőség próbáld ki valaki havernál akinek más lapja van,erődebb tápja.

BAZINGA!

(#38515) kp59


kp59
aktív tag

Tegnap frissítettem a 16.6.2 meghajtóra és onnantól üresjáratban is 1040/1500MHz órajelen működött a kártya. Egyáltalán nem tudtam semmit csinálni vele így kénytelen voltam letörölni és visszarakni a 16.6.1 meghajtót.

Van erre amúgy valami mód hogy egy ilyen esetben az üresjárati órajelet normalizálni lehessen újratelepítés nélkül?

(#38516) N3urotic válasza teko99 (#38514) üzenetére


N3urotic
csendes tag

Sajnos erre nincs nagyon lehetőségem. A tápot egyébként szétszedtem és kipucoltam, elég poros volt, a hűtőt is vastagon fedte a por. Reménykedtem, hogy ez megoldja a problémát és először úgy tűnt jó is. De sajnos nem, ugyanúgy villog a kép néha és elfeketedik. Pedig pucolás után a táp teljesen úgy néz ki mintha új lenne. A kondik sincsenek rajta megduzzadva.
Egyébként utánaolvastam kicsit a tápegység gyengülés jeleinek és a legtöbbet produkálta a gép. Viszont régebben volt olyan probléma ami most nem jön elő, szóval nem tudom.

Bocs az offolásért, de mivel a videokártyán keresztül jelentkezik a probléma, talán elfér itt. Valahonnan majd megpróbálok szerezni egy tápot kölcsönbe, most jobb ötletem nincs.

http://gamernaplo.hu

(#38517) teko99 válasza N3urotic (#38516) üzenetére


teko99
tag

táp takarítás nemigen oldja meg a gyengülését de legalább tiszta :)

Nálam is mutatott gyenge táp jeleket a kártya,cseréltem tápot és mégsem az volt a bajom.
Ilyen ez tesztelgetni kell,bár mondjuk én ahogyan korábban is írtam rájöttem hogy mi volt a hiba..

BAZINGA!

(#38518) N3urotic válasza teko99 (#38517) üzenetére


N3urotic
csendes tag

Úgy voltam vele, hogy ártani biztos nem árt, és amilyen vastagon volt benne a por szinte biztos voltam benne, hogy az okozhatja a gondot, hogy a táp túlmelegszik. A kártya hibát lehet lassan teljesen kizárom, mert ilyen jeleket korábban is produkált a cucc, még akkor is volt egy minimális villogás mikor a két HD 6970 volt benne, bár akkor fagyásig nem ment el. Bár fura, hogy ilyen problémákra teljesen eltérő megoldások vannak, és van akinek egy egyszerű driver csere megoldott mindent.

Egyébként elég jó kártya ez az R9 290x, de mióta megy ez a szívás kezdem megérteni azokat akik váltottak koznolra. Bár én sosem fogok, mert pc-n szeretek játszani, de jó lenne néhány talicska pénz amivel minimalizálni lehet a konfigban felmerülő problémákat :D

http://gamernaplo.hu

(#38519) Hunork


Hunork
veterán

No kérem, 3dmark lefuttatva.
Íme a graphics score táblázat. A netes tesztek alapján jónak tűnik. Adatlapomon a teljes gép paraméterei.
Vélemény?

És kész a cikkem is, még várok a jóváhagyásra. Amint kint lesz, belinkelem! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38520) Don't Panic válasza Hunork (#38519) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Egy ssd elferne :) am grat a ponthoz

(#38521) teko99 válasza Hunork (#38519) üzenetére


teko99
tag

Ezt honnan lehet leszedni megbîzható helyről?

BAZINGA!

(#38522) CsonkaImo válasza teko99 (#38521) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Steam-ről.

(#38523) Hunork válasza teko99 (#38521) üzenetére


Hunork
veterán

A hivatalos oldaláról. 3dmark Igaz, az ingyenes csak Performance módra jó Fire strike esetében, de bőven elég, ha nem akarsz hetente teszteket írni. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38524) teko99 válasza Hunork (#38523) üzenetére


teko99
tag

hmm igen azóta megtaláltam,csak telóról láttam a teszted és azért kérdeztem :D

BAZINGA!

(#38525) Hunork válasza Don't Panic (#38520) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R
Azért kár, hogy elég kihalt a topic, ezek szerint ennyire sok az NV kártya tulaj? :F :B :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38526) Hunork


Hunork
veterán

Nemsoká!
Hamarosan
:K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38527) proci985 válasza Hunork (#38525) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Elég sokan read only módban olvassák a topikot / simán elégedettek, úgy meg nem pörög a számláló.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38528) Hunork válasza proci985 (#38527) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ebben igazad lehet! :R
Már nagyon rég nem volt AMD kártyám, eljött most az idő, és mindenféle szóbeszédtől mentes a drága! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38529) TeeBee73 válasza proci985 (#38527) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1 :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#38530) Hunork


Hunork
veterán

No de hogy ne legyen kihalt a topic: van a Frontlines Fuel of War játék. Még NV kártyánál is kellett a Physx program, csak úgy indult el. Most viszont kijön a betöltő képernyő, és a program kilép. Most megy a Steam játékfájlok ellenőrzése. Fent van a 9.12.1031 Legacy. Másik verzió kell, vagy mifene? Jó lenne, mert nagy kedvencem volt, és végig szeretném tolni max beállítások mellett! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38531) Raggie válasza proci985 (#38527) üzenetére


Raggie
őstag

Igen én is jelenleg csak olvasgatok. Majd nyár végén lesz újra tervben valami újítás, akkor előtte-utána aktívkodom megint! :D

Clint Eastwood FTW

(#38532) Badlof2k válasza Hunork (#38525) üzenetére


Badlof2k
senior tag

[link] en ezt a karit varom most es nv karit cserelek vele :DD :D nagyon várom már a "kis" pajtit azt hiszem jó barátom lesz egy időre :))

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#38533) CsonkaImo válasza Hunork (#38525) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Meg mindkét gyártónak vannak új kártyái, így inkább azok a topicok pörögnek most.

(#38534) Daffchy válasza proci985 (#38527) üzenetére


Daffchy
őstag

+1 :))

(#38535) Hunork válasza Hunork (#38530) üzenetére


Hunork
veterán

Megoldva. Kicsit röhejes módos: Igen, kell a Legacy Physx szoftver, de plusz nem a Steam-ből indítom, hanem a parancsikonnal, Vista Sevice Pack1 kompatibilitás mód + rendszergazda. :W De megy, nagyon szép! :K

RAGE: hát kiváncsi voltam, mert anno sok gondot olvastam AMD kártyáknál. Nekem ez is nagy kedvenc (tudom, fejlövéses vagyok, de Carmack a király). Azonban: rohadt jól néz ki, a színek teltebbek, és NINCS textúra újrarajzolás, ha körbeforgok a terepen. Nemrég még a GTX960 is csinálta, igaz már nem olyan csúnyán, mint a 660. Tehát ismét egy piros pont a piros kártyának! :C :K

(most aztán kipróbálok minden kedvenc gammát...)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38536) Ghoula válasza proci985 (#38527) üzenetére


Ghoula
senior tag

Sokkal jobb mint a write only agymenés ami néhol megy :)
De hogy írjak értelmeset is, végre eljutottunk oda,hogy megy a VSR Opengl alatt az új driverrel, így végre meg tudtam nézni a Doom-ot nagyobb felbontásban is. Nehéz szülés volt, bár én hdmi-t használok, lehet csak azzal nem ment. Mind1,most megy, bár a hdmi recsegés idle-ben visszajött pár driver óta,ezzel meg ha lekapcsolom a tv-t, akkor hajlamos( naponta 1x min. ) eldobni magát, onnan csak reset. :) De megy a VSR, valamit valamiért. ( verziókövetés mond nekik valamit? :F )
1440-ben vajsima 60+ ultrán (vsync), ~4K-n 5X fps, kis tuninggal, mondjuk ha értelmes fesszel tudnám stabilizálni 1250-en már meglehetne ott is.

(#38537) TeeBee73 válasza Hunork (#38530) üzenetére


TeeBee73
addikt

Only multi, vagy single része is van? (3 napig nem leszek gépközelben, de, ha Carmack írta, "instant get" nálam.) :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#38538) Hunork válasza Ghoula (#38536) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, igen, a Virtual Super Resolution-ról ejtek is pár szót majd a tesztben. :K
Ami jobban érdekel, az a Frame Rate Target Control. Kérdésem: van, aki bekapcsolta? És mit tapasztalt? Mire lőtte be, mekkora értékre? Én is még csak kísérletezek, két hetes a kártya, ezért érdekel annyira, ki, mit állít be, tapasztal a gyakorlatban. (Természetesen a teszt idejére kikapcsoltam, hogy valós fps értékek szülessenek!)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38539) Hunork válasza TeeBee73 (#38537) üzenetére


Hunork
veterán

Inkább only single! :K
Szerintem zseniális játék lett, a játék oldalak pedig eléggé megosztottak. De ez nem von le semmit az értékéből, rengeteg mellékküldetés, mini játékok, fejlesztések, kütyü-fegyver-robbanószer-löveg...stb készítése tárgyakból.
És van magyarítás, ha érdekel, úgy élvezetesebb szerintem. Itt egy teszt
Multi: ez a rész nagyon gyengus, mostanában nem is néztem. Kapsz kocsit is multiban, van három játékmód, ha jól emlékszem. Az ID-hez képest gyenge lett, bár még mindig jobb lett, mint a DNF multija. :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38540) Hunork


Hunork
veterán

Ismét egy kis szakmai: az teljesen jó, hogy üresjáratban az alap GPU/Memory Clock 300/150 MHz? Illetve ez tuti, hogy igen, viszont 10 mp-ként a Memory felmegy egy másodpercre 1500-ra. Semmi terhelés, netezés, fórumozás. Vélemény? :F
(kis plusz: most, hogy nincs kánikula a panelban, 45% venti mellett a GPU 37 fok terheletlenül. Nagyon király!)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38541) Don't Panic válasza Hunork (#38540) üzenetére


Don't Panic
senior tag

nekem is felmegy 1325 re
amugy 23% os ventivel nálam 53fok

(#38542) falijja


falijja
őstag

Sziasztok
Olvasva a forumot a sapphire Nitro ajanlott.
Kerdesem egy 550 es fsp raider 80+ táp eleg lenne egy i2500k tarsasagaban?
Arban apron 80 alatt vannak garisak, ez a max amim lenne ra.
Vartam az rx480 at, de nekem sok erte az a 100 ezer,refet tudnek abbol is venni szoval az vagy a Nitro ?
Valaszotok koszi es bocsi az ekezetekert, ps rol kin volt ez is. :R

[ Szerkesztve ]

(#38543) proci985 válasza falijja (#38542) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elég lenne. a táp és a proci is (lehet nem lesz 1szálas programoknál tökéletes a tempó, de nem lesz érezhetőbben lassabb).

házhűtés legyen elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38544) GeneraL_XTX válasza falijja (#38542) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem tudom mi.yen kártyád van most, de én már várnék a helyedben ~1 hónapot hogy jöjjenek a custom 480-ak es kicsit javuljon az áruk (mert fog legalabbis a külföldi árak láttán) .

Én már nem vennék most 290/390 szériát.

Táp/proci elég lesz hozzá, de házhűtés is legyen dögivel ;) a Nitro az egyik legjobb választás amúgy.

(#38545) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok!

Van egy XFX 390-em.
Alapvetően elégedett vagyok a hűtésével, de előbb utóbb szeretném vizezni.

Nézegettem pár kompakt hűtést, de nem igazán találtam olyat amit csak fel kéne tenni "mókolás" nélkül...
Hogyan fogjak neki ? :DD van ajánlott?

Köszi előre is!

(#38546) Casoli


Casoli
őstag

Videókártya vajon okozhat ilyen furcsa hibát? Van hogy 20 perc, de előfordul, hogy 3 óra terhelés után újraindul a gép. A windows logban is csak annyi látszik, hogy ismeretlen belső ok vagy áramkimaradás miatt újraindult a gép.

Most egy másik gépben szabadon próbálom a VGA kártyát, a hőfokok is rendben vannak, több órája megy a furmark... A házban olyan 88 fokig futott fel a kártya (MSI R9 290 4G), tesztpadon 76 fölé nem megy.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#38547) teko99 válasza Casoli (#38546) üzenetére


teko99
tag

Tápod nincs elöregedve,vagy elég a cufla a kártyának?

[ Szerkesztve ]

BAZINGA!

(#38548) proci985 válasza Semin (#38545) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fullcover blokk, ha van, viszont azok dragak sajnos:(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38549) Casoli válasza teko99 (#38547) üzenetére


Casoli
őstag

Tápot akkor vettem, mikor a VGA-t, 630Wattos moduláris Tt táp. Én is arra gyanakszom, de ezt így egyenlőre nehéz lesz gariztatni. Hétvégén szétkapom a házat, összerakom újra, hátha kontakt hiba.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#38550) teko99 válasza Casoli (#38549) üzenetére


teko99
tag

Én szívtam jó ideig a kártyámmal bár nálam más volt a hiba,de a tápom egyik ága is gyengébb volt és akkor ujraindulgatott a gép terhelés alatt. Átkötöttem külön a másik ágra a vga tápot és klappolt az áramellátás onnantól,persze azóta már lecseréltem. Hány A-t ad le a vga ágon a táp? De van tápos topik is,írj oda is ott hamarább belebotlasz valakibe akinek pont olyan tápja van mint a tiéd.

BAZINGA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.