Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Motion_Blur válasza Goldmen75 (#3000) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze, visszaraktam a gyári hűtést amíg nem készül el a víz.
Nem húztam semmivel, az X-nek ennyi az alapórajele ;)

mod: szerintem nem kell OFF-ba írnod ezeket

mod2: egyébként hangügyileg óriási különbség van a 47 és az 52-54%-os ventifordulat között, előbbi még belefér nálam, mondjuk elég hangosan játszom

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3002) krisztian922


krisztian922
tag

Ahogy halad a topik egyre jobban csak várom a nem ref hűtőket, remélem jók lesznek :D
Különben úgy érzem venni kéne egy kamion nitrogént hűtésre :x

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#3003) Enclave válasza Motion_Blur (#2999) üzenetére


Enclave
aktív tag

A Call of Duty - Ghosts-ot sosem néztem és nem is fogom, viszont a mérésed eredményét nem teljesen értem:

Az első sorban ha jól értem, az adott idő alatt ("Time: 284171ms") került kiszámításra ennyi darab képkocka: "Frames: 19331"

A második tesztben viszont eltérő a képkockaszám: "Frames: 38050" (hogy az ehhez szükséges idő nem egyezik az érthető, hiszen a mért fps értékek is eltérnek)

Ha ugyanazt hasonlítod össze, akkor miért nem egyforma a képkockaszám?
Vagy eltérő teszt (pálya, bejárt útvonal, stb.) van összehasonlítva? (ennek nem látom értelmét, ha nem azonosak a teszt körülményei)
Vagy én értek félre valamit? :F

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#3004) Motion_Blur válasza Enclave (#3003) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez nem összehasonlítás, csupán két különböző pályán is mértem :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3005) Padre


Padre
tag

Múlt héten vettem egy MSI R9 290-es kártyát, amire bár a gyártó oldala szerint nem kompatibilis, tettem egy Accelero Twin Turbo II.-t.
A hűtő teljesen jól rámegy a kártyára, egyedül egy memóriamodul fölé lóg be. Erre egy a csomagban található VRM bordát raktam. Ez is szépen lefedi és hűti.
A kártyát 1100/1350-re húztam AB-vel. A ventilátorok 70 foktól 100%-on mennek (2100RPM), de teljesen halkak.
Húzva, 21 fokos szobában Furmark Xtreme Burn-In módban 72 fok volt a max amire melegedett a kártya, a VRM-ek 61 és 72 fokosak voltak.
Szóval az Accelero Xtreme III. mellett ezzel is jól megoldható a kártya gyári hűtő cseréje, jóval olcsóbban.

(#3006) Goldmen75 válasza Padre (#3005) üzenetére


Goldmen75
őstag

Jól hangzik, képet esetleg tudnál ide rakni?

(#3007) Macka válasza MPowerPH (#2971) üzenetére


Macka
veterán

Azért a CoH2 nem mondhatni, hogy gagyi... :U

(#3008) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Na, pár kép Peter-ről:) :
Borda ragasztgatás közben

A kész kártya

Így néz ki házon kívül

Gépben

Felülnézet

Nem kicsi:)

A ventik

VRM1

VRM2

(#3009) Macka válasza Goldmen75 (#3008) üzenetére


Macka
veterán

Szabályos.... :C

(#3010) Motion_Blur válasza Goldmen75 (#3008) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Grat, "szép" lett :) Sokkal gusztusosabb mint az AC3 :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3011) h.adam.92 válasza Goldmen75 (#3008) üzenetére


h.adam.92
őstag

Király, meddig tartott a menet?
Ja és a gyári csavarokról tudsz valamit mondani? Kérlek mondd, hogy nem 2Ft-os egyből elnyírósok...

(#3012) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Gondoltam próbátteszek,és megpróbálom beflash-elnia 290x bios-át. De sajna valami nem stimmel,mert azt írja ki, hogy a bios file-t nem találja.
A Techpowerup-ról szedtem le a gyári Sapphire 290X bios-t.
Ugyanazt a kötegelt fájlt használtam,amit fenteb linkeltetek a speckó Sapphire BIOS-nál, csak a flash.bat fájlban a rom nevét átírtam a 290X rom nevére. De ennek ellenére azt írja nem találja.
Ez van benne:
atiflash -p -f 0 Sapphire.R9290X.4096.130930.rom

Mi lehet a gond? A BIOS kapcsoló hátulra van állítva, a videó kimenetek felé.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3013) ricshard444 válasza mcwolf79 (#3012) üzenetére


ricshard444
veterán

atiflash -p -f 0 Sapphire.R9290X.4096.130930.rom

atiflash.exe és legyen a neve mondjuk 1.rom.

Bár nem 100%, hogy mindenképp kell az exe vég oda, nem ismerem a Dos-t annyira, anélkül még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#3014) ffodi


ffodi
veterán

Egy képpel még én is adós voltam. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3015) Motion_Blur válasza mcwolf79 (#3012) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Guide

Ha kell, linkelem a tökéletesen működő ASUS 290X BIOS-t, amit én is rágyógyítottam a kártyámra.

fontos kérdésem lenne: a memóriára a VRM-ekre száradt ragasztóanyagot mivel távolítsam el? 70%-ol gyógyszertári alkohollal próbáltam, de nem ment, semmit nem "áztatott fel"

Mi kell ide, nitro-hígító? Arról azt olvastam hogy nem ajánlott mert mar. Izopropil-alkohol meg helyben kb. beszerezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3016) mcwolf79 válasza Motion_Blur (#3015) üzenetére


mcwolf79
veterán

Sapphire kártyára is felmegy?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3017) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#3012) üzenetére


mcwolf79
veterán

Na nem nyert :(
A GPU-Z szerint a GPU órajele 1000 Mhz, viszont a shader-ek száma maradt 2560.
Ami még változott, hogy a 290X feszültségét kapja a VGA 1000 Mhz-en.Ez ha így hagyo okozhat instabilitást? Gondolom igen, mert nemhiába kap alapból magasabb feszt a sima 290.

Motion_Blur:
Gondoltam hátha szerencsém lesz,és a shader-eket is unlock-olhatom :U

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3018) Motion_Blur válasza mcwolf79 (#3017) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze, mit vártál?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3019) SkyS1gn válasza Motion_Blur (#2999) üzenetére


SkyS1gn
félisten

BF4 kajak jobban fut mint az az mw2... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3020) ricshard444 válasza mcwolf79 (#3017) üzenetére


ricshard444
veterán

Benne van, hogy instabil lesz, de nem valószínű, 1GHz-hez kétlem, hogy kéne a gyárilag belőtt fesz, hiszen miket mennek itt mások alapon.

Tesztelgesd és kiderül, baja nem lesz.

Vannak dolgok...

(#3021) radi8tor válasza ffodi (#3014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fésű tükörrel? :)

⭐ Stella

(#3022) mcwolf79 válasza ricshard444 (#3020) üzenetére


mcwolf79
veterán

Más előnye lehet a 290X-es bios-nak a 290-en?
Itt rákerestem a fórumban a BIOS flash -re,és valahol írták,hogy a 290-ek jobban mennek 290X BIOS-szal.
Szal megéri rajta hagyni ha stabil, vagy inkább menjen rá vissza a gyári 290 BIOS?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3023) Motion_Blur válasza mcwolf79 (#3022) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én így használom és lényegesen nem magasabb a fesz, de legalább nem kell AB-t telepíteni egy kis tuninghoz :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3024) janos666 válasza Motion_Blur (#3018) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én még mindig abban reménykedem, hogy szerzek egy unlock képes 290-et. :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3025) janos666 válasza ricshard444 (#3013) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötelező az exe, de így átláthatóbb.
Ha stimmel az ID, akkor még a forced sem kell.
Érdemes lehet berakni ezt egy autoexec.bat-ba, és akkor automatikusan lefut bootoláskor. Én régebben ezt úgy csináltam, hogy az autoexec az eredetit írta vissza, és így nem kellett másik VGA, ha nem adott képet a kártya. De dual-BIOS esetén nincs ilyen gond, csak kapcsolni kell (és persze egyszerre csak egyet piszkálni).
Ja, és crossfire esetén 0 után az 1-esre is meg kell ismételni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3026) adatfalo válasza janos666 (#3024) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én is :W Sikerült elköltenem a vga-ra szánt pénzem vízhűtős dolgokra. Így 1-2 hetet csúszik a vga vétel, erre mit látok?! Hogy már a powercolor, xtx, vtx3d és társaik se biztosabbak. Elvileg csak az első pár hétben gyártott kártyák voltak unlockolhatók teljesen... "kétségbe" vagyok esve

ricshard444 ironikus kétségbeesés, de azért jó lett volna/ lenne kifogni egy unlockolható verziót

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#3027) ricshard444 válasza adatfalo (#3026) üzenetére


ricshard444
veterán

5-10% miatt? Ez játék közben aligha fogok észrevenni

Vannak dolgok...

(#3028) Marcsel


Marcsel
tag

Helló most vagyok kártya vasárlás előtt és mi a véleményetek erről ? [link] vagy inkább gtx 770 ? :R

Csak a végén lesz vége

(#3029) Macka válasza Marcsel (#3028) üzenetére


Macka
veterán

Egyértelműen 290. A GTX 770 gyakorlatilag egy átnevezett GTX 680.

(#3030) Goldmen75 válasza h.adam.92 (#3011) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hát melóba csináltam s mivel közben ügyfeleztem is stb, egész nap pöcsöltem vele:) De amúgy hamar meglett volna így visszagondolva, csak ugye első "átalakítás" nem akartam elkapkodni. Csavarokkal minden stimm, A VRM-ekkel tököltem egy ideig hogy hogyan s mit tegyek rájuk:) Na meg amit adnak hozzá Alpenfön felirattal venti összefogó az nálam nem jött be, közelebb vannak rajta a lyukak mint a ventiken, de sebaj, tart rendesen így is:) Már csak azt kell megoldanom, hogy szerezni kábelt, hogy a vga vezérelje a ventiket

(#3031) Goldmen75 válasza Marcsel (#3028) üzenetére


Goldmen75
őstag

Haver 680-at cserélt le 290-re, nagyon örül neki! Szebb a kép is no meg mindenhol megvan a kellő FPS:)

(#3032) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Skacok, hol a rákban vannak már a custom hűtős 290-ek? :Y Ha egy 3 napon belül rendelhető státuszban lennének, akkor már lépnék is. Most már pedig egyre jobban a HD7990 felé húzok, az még éppen kitudná szolgálni a 3 moncsit, ellenben a single 290-el. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3033) SzlobiG válasza MPowerPH (#3032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Paraméterezik abu szerint, idén ezek itthon úgyse lesznek szvsz.

(#3034) Goldmen75 válasza MPowerPH (#3032) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mo-ra tuti dec közepe vége felé de inkább jövőre....na meg a tesztjeik stb...ez ilyen:D

(#3035) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Találtam hazai boltban XFX 290-et. Már elhatároztam, hogy berendelem és legfeljebb visszaküldöm, ha hardware lockos a shaderblokkja, vagy örülök, ha nem, de aztán feltűnt egy olyan apróság a webáruház leírásában, hogy erre csak 1 év gyártói garancia van, szemben a Sapphire/Gigabyte 2 és ASUS 3 évével. Mivel 1 év alatt azért gondolom nem esik le aprópénzre a kártya értéke, így talán többet ér egy év garancia, mint egy maroknyi shaderproci (főleg, ha még vízhűtés alatt sem tartja majd mindig az elméletileg elérhető legmagasabb órajelet a fogyasztáslimit miatt...?).

Az iPon írta el a garanciaidőket, vagy ez tényleg ennyire (1-3) eltér a gyártók közt a referenciamodellek esetén is?

(Attól most tekintsünk el, hogy elvileg amúgy is ugrik a gari unlock és FC blokk esetén is.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3036) Asbee válasza janos666 (#3035) üzenetére


Asbee
veterán

Nem fog ugrani a gari blokk esetén, ha nincs rajta matrica. A 290-en nem szokott lenni. A másik biossal sem ugrik, visszateszed a simát aztán szevasz. Amúgy nem értem miért olyan nagyon fontos neked az a pár %, hogy emiatt vissza küld. Rendelj akkor UK-ból ami flashelve van.

[ Szerkesztve ]

(#3037) Goldmen75 válasza janos666 (#3035) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mi is 1 év garival kaptuk...sztem ennyi itthon:)

(#3038) janos666 válasza Asbee (#3036) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem vennék 290X-et bolti áron, pedig vannak, akik megteszik.
Ők még hülyébbek, mint én, aki 290 áron szeretne 290X-hez jutni? :DDD

Annak nem igen lesz olcsóbb a vége, mint itthonról egy 290X.

Az lenne nekem a legjobb ajánlat, ha valaki 290 listaáron eladna egy használt unlock-olhatót valami olyasmi indokkal, hogy inkább Geforce-ra vált. :K
(De olyan márkából, ami minimum 2 évig garis.)

Elvileg szerintem ugrik a gari mindkettőtől. Tudom, hogy gyakorlatilag egyiktől sem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3039) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Mennyire gáz referencia R9 290X et hajtani és játszani?!
Mennyire melegedik, milyenek a tapasztalatok?
Lövésem sincs hogy melyiket válasszam.

ÁdiBá

(#3040) Enclave válasza MPowerPH (#3032) üzenetére


Enclave
aktív tag

Egy néhány napos hír szerint az elkövetkező hetekben várhatóak a Sapphire kiadások:

"...Sapphire has announced that in the coming weeks it will be coming out with various different R9-290 graphics cards built on its own designs, with better cooling solutions..."

Forrás

Ahogy mások is említették, ezek szerint kicsi az esélye, hogy idén kaphatóak legyenek itt (külföldről rendelve talán más lesz a helyzet, ám ha karácsony előtt jelennek meg, nagy eséllyel hiánycikkek lesznek kint is)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#3041) Padre válasza Goldmen75 (#3006) üzenetére


Padre
tag

Este rakok fel!

(#3042) radi8tor válasza ÁdiBá (#3039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Referenciából szerintem oly' mindegy melyiket veszed mivel mindegyik ugyanazt a hajszárítót kapta.
Amelyikre több gari van és megéri neked azt válaszd.

⭐ Stella

(#3044) p87 válasza ÁdiBá (#3039) üzenetére


p87
senior tag

Ha én vennék 290X-et mindenképp terveznék egy hűtőcserét, veszett hangos gyárilag ha nem akarod, hogy ugráljon az órajel és még tuningot is akarsz. Amúgy elég jó tuning potenciál van még benne ezt kihozni is csak jobb hűtővel lehet és érdemes ha nem akarsz fülvédőt használni.

Nagyon jó ki GPU és kártya csak nem a gyári hűtővel, ha nem olyan sürgős akkor még várhatsz pár hetet hátha jönnek már a non-ref modellek, de lehet már csak jövőre lesznek.

Nem tudom milyen távra tervezel, de ha min. 1 év akkor pláne AMD mellett maradnék a Mantle miatt, a Kepler már nem egy hosszútávú befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#3045) Mr Bond 007 válasza ÁdiBá (#3039) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Semmi gond velük, de ha húzni akarod akkor várj a tuning verziókra! Én is 290x-et akartam, de alig van difi teljesítményben közte meg a sima 290 között (árban viszont bőven van). Szerintem refből hülyeség x-est venni.

[ Szerkesztve ]

(#3046) ÁdiBá válasza Mr Bond 007 (#3045) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezekre a kártyákra lehet kapni tuning hűtőt?

ÁdiBá

(#3047) adatfalo válasza ÁdiBá (#3046) üzenetére


adatfalo
senior tag

Van pár léghűtés ami jó rá, meg van már 1-2 elég komoly vízhűtős blokk is.
1 2 3 4

www.adatfalodesign.hu

(#3048) ÁdiBá válasza adatfalo (#3047) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Tudnál mondani léghűtőt?

ÁdiBá

(#3049) Malibutomi válasza ÁdiBá (#3048) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pl. Alpenföhn Peter [link]

[ Szerkesztve ]

(#3050) Goldmen75 válasza Malibutomi (#3049) üzenetére


Goldmen75
őstag

:) Hőfokok kicsit visszább! De jól teljesít (alaplapra kötött, BIOS vezérelt ventikkel, egyenlőre)

Merlinék aztat mondják, hogy megszaporodott a Peter vásárlása, kiegészítőkkel, gyanítom hogy sokan vettek ref 290/X-et s egyre többen "moddingolják":)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.