Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) pendre54 válasza HopeckoR (#697) üzenetére


pendre54
addikt

Ez most már szerintem teljesen egyértelmű, mint ahogy az én esetem is bizonyította, hogy ez az OC-s ASUS BIOS-a gyárilag ilyen, hogy maxon járnak az órajelek. Itt legfeljebb csak azt lehet reklamálni a cég felé, szerintem jogosan, hogy ezt az infót miért nem teszik be a termékismertetőbe. Azután a vásárló majd eldönti, hogy így kell-e neki, vagy nem.
Azért továbbra is azt javaslom akiknek marad ez a kártya, hogy főleg a nyári nagy melegben figyeljenek oda a ház rendes szellőztetésére, mert a memória túlmelegedése viszont továbbra is fennállhat, és ezt az értéket nem lehet monitorozni, csak a GPU hőfokát. Nálam is kb 90% annak az esélye, hogy a textúra hibákat ez túlmelegedés okozta.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#702) #85552128


#85552128
törölt tag

Visszavonom amit korábban mondtam ezek debilek a magyar supporthoz képest.
Nem is arra válaszoltak amit kérdeztem (Igazából nem is kérdeztem semmit, csak írtam, hogy jó lenne csinálni vele valamit...):

Thank you for contacting ASUS Customer Service.
My name is Carol and it is my pleasure to help you with your problem.

For the problem, system power supply requirement needs 450w. External Power needs 6pin.
And the vbios on your card is latest. So there is no new vbios for the card to update.
Please use tweak to adjust fan speed.

If you have another problem, please get contact with us ASAP.
Have a nice day! :)
An email survey will be sent to you within the next 5 days. Please be sure to rate the service I provided to you today.

Az enyém ha lejön lementem a gyári BIOS-t és felrakok egy másikat, bőven elég a 6.6 GHz-es memória is, valószínű nálad is azért textúrahibázik, mert a memória max 7 GHz-et bír.
A nem OC-s Asus R7 260X DirectCU II egyébként hardverileg ugyanaz, mint az OC-s csak a BIOS más szóval azé jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#703) laychi válasza #85552128 (#702) üzenetére


laychi
veterán

Nem jó rá a nem oc-s biosa,legalábbis ami a [linkelt] oldalon található,az biztos nem. tegnap próbáltam rárakni és nem engedte.Subsystem hibára leálla az atiwinflash

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#704) #85552128 válasza laychi (#703) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mivel más típusról van szó azt szerintem DOS-ba bootolva atiflash-sel -f (force) kapcsolóval kell felrakni.

atiflash -f -p 0 vbios.rom

Én jövő hét vége felé tudom kipróbálni, max ha nem jó rá bekapcsolom az IGP-t és visszarakom a gyári vagy a másik OC-s BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

(#705) laychi válasza #85552128 (#704) üzenetére


laychi
veterán

Ez érdekelne,esetleg egy leírást tudnál mellékelni pm-ben,hogy hogy kell,illetve,ha nem jó,akkor visszarakni a mostanit.
Kipróbálom és kiderül

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#706) #85552128 válasza laychi (#705) üzenetére


#85552128
törölt tag

A gond az, hogy ha nem jó és nincs másik VGA-d, vagy IGP amit engedélyezhetnél előfordulhat, hogy nem tudod visszarakni, mert nem lesz kép...
Ezért mondtam, hogy én kipróbálom előtte, de majd ha lejön/beszerelem ami kb. a jövő hét vége felé esedékes (remélem).
Addig szerintem felrakhatod az OC-s BIOS-t, hogy legalább a PowerPlay működjön.

Egyébként itt egy angol leírás a DOS-os USB készítésével együtt: [link]

Egyébként korábban írta valaki, hogy emiatt a ZeroCore nem működik, ki tudnátok ezt bővebben fejteni, hogy visszaírjam az ASUS supportnak ?
Mert erre talán esélyesebb, hogy reagálnak (mégis csak egy reklámozott feature), mint a melegedéses/élettartamos gondokra...

[ Szerkesztve ]

(#707) laychi válasza #85552128 (#706) üzenetére


laychi
veterán

Most az OC-s biost raktam fel,de nem tökéletes. IGP van 4670K-m van,szóval nem lenne gond elméleti síkon,korrigálható lenne,ha hibádzik.(találtam egyébkénz most egy videót.[link]
Ez így gondolom kivitelezhető lenne.
Feltételezem,ha nem lenne jó a sima bios rá,akkor ugyanezzel a módszerrel fel tudom rakni az eredetit.

Egyébként tegnap néztem pár ati catalystet(gyári,márciusi beta,legújabb 14.4 beta)
azt figyeltem meg,még az eredeti bios mellett,mert most a 039-es van fent,hogy amikor nem volt fent az ati driver,akkor szépen visszavette 300 mhz-re a vga-t,nem tudom driverrel miért csinálja ezt a maxon járatást.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#708) HopeckoR válasza #85552128 (#706) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Én írtam, miután tegnap visszaírt a Magyar Support, meg is írtam nekik, hogy ez akkor mi várom még a választ.

GPU-Z -vel teszteltem ott van ilyen opció, hogy loggolja a kártya adatait folyamatosan.

Először kinyomtam én a monitort, hogy úgy mit reagál rá. Nem volt semmi kb 10 percig hagytam úgy a gépet.

Később megnéztem úgy is, hogy a Windowsban volt beállítva a monitor kikapcsolása de logolás alapján ugyan úgy max órajeleken futott a kártya.

(#709) sepsi0 válasza laychi (#703) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Akkor ha felrakom a linkelt oc-s biost, visszaveszi az alap órajelre a gpu-t és a memoriát?
Ha így van, akkor rendelem is....

Teljesítmény csökkenés nincs a régebbi biossal?

[ Szerkesztve ]

(#710) laychi válasza sepsi0 (#709) üzenetére


laychi
veterán

Visszaveszi,de van,hogy 100% terhelést mutat a grafikus magra és ugyan úgy fut,holott nem terheled semmivel,de a memória órajelet visszaveszi. Nem tökéletes sajnos.
Meg ugye,ami a korábbi képen látszik,hogy ugrál a memória használat.

Ma megpróbálom szerintem megint felrakni a videón látható módszerrel a nem OC verziót,kíváncsi leszek arra.

Az a baj,hogy elfelejtettem lementeni az eredeti biost,megbeszéltem HopeckoR-ral,hogy lementi és átküldi nekem,majd azt is megpróbálom újra rakni,hátha ezzel a felülírás/újrarakás után jó lesz,majd kiderül.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#711) #85552128 válasza HopeckoR (#708) üzenetére


#85552128
törölt tag

Írtam nekik megint, most már megemlítettem a textúrahibákat és a ZeroCore-t is, meg azt is, hogy jó lenne ha továbbítaná a levelemet egy technikusnak (aki ért is hozzá és nem azt fogja mondani, hogy emeljem a venti sebességet)...

[ Szerkesztve ]

(#712) Vefy


Vefy
csendes tag

Sziasztok!

van egy 7790-es kártyám már egy ideje. Most olcsón (csere) tudnék egy r7 260 (tehát sima) kártyához jutni. a kérdésem, hogy a fent említett kártyával is menne -e crossfire? mert akkor elgondolkodtatna. Elvileg mind a kettő bonaire magos ha jól tudom.

válaszaitokat előre is köszönöm!

Gábor

Xiaomi A1 | x99 e5-2660v3 | CLEVO xmg p505

(#713) HopeckoR válasza #85552128 (#711) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Köszi :) Minél többen annál jobb... Mondjuk én a textúra hibát nem írtam bele az sajnos kimaradt... de ha nem jön értelmes válasz majd a külföldi brigádnak majd leírom minden bajom a kártyával...

Meg hova kéne emelni a venti sebességet? de komolyan.. annyira 1 játék alatt sem melegedett , hogy bármi gondja kéne hogy legyen.. de ha ígyvan kezd egyre jobban az lejönni nekem hogy ez egy összetákolt s*** kártya akkor szépen fizessék vissza az árát és dugják fel oda maguknak ahova akarják...

első és utolsó asus termék...

[ Szerkesztve ]

(#714) laychi válasza #85552128 (#711) üzenetére


laychi
veterán

Az a hiba viszont nekem is elő jött mindkét biossal bf4 alatt.igaz nem úgy,ahogy egy korábbi hozzászólásnál beszúrt képnél látszik. nekem pici kockák voltak,de ugyanígy nagyobb sávot ki pixelezett

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#715) royalka


royalka
őstag

Sziasztok.
GIGABYTE GV-R726XOC-1GD R7 260X 1GB GDDR5 PCIE ehhez mit szóltok?
Baj hogy OC? Vagy érdemes más gyártótól venni?
Az alap lapom is Gigabyte. :B

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#716) #85552128 válasza HopeckoR (#713) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ja és még azt is megemlítettem, hogy korábban egy Asus HD7790-DC2OC-2GD5 volt tőlük és az visszavett (nem volt ilyen de az nem érdekes :DD ) a két kártya pedig ugyanaz.

@(#714) laychi: Annak szerintem a 7 GHz-es memória órajel az oka, 6500 a referencia, 6600/6800-on érdemes lenne megpróbálni.
Külföldi oldalon mondjuk azt is írták, hogy a driver is okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#717) laychi válasza #85552128 (#716) üzenetére


laychi
veterán

lehet annak a biosa kellene rá :)

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#718) HopeckoR válasza #85552128 (#716) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nekem a legújabb Win8 beta driverrel már nincs textúra hiba az előzővel még volt..
De az is lehet az oka, hogy most pár fokkal hűvösebb van a szobában mint amikor a képet felraktam.. Lassan úgyis jön a jó idő majd kiderül..

(#719) kisza25 válasza royalka (#715) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem ugyanez van 2GB-ban, nincs vele gondom, 1275Mhz-ig még tovább is lehet húzni felette hibázik, idle 40%-ról indul a ventije, de telepítőlemezen van egy program (gigabyte oc guru) amiben beállíthatsz más ventiprofilt(nekem 30%-most idle így hangtalan)
mondjuk én a 2GB-ost venném

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#720) royalka válasza kisza25 (#719) üzenetére


royalka
őstag

Sokat jelentene a 2Gb ram?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#721) #85552128 válasza royalka (#720) üzenetére


#85552128
törölt tag

A legtöbb játék még ha teljesen nem is használja ki, de sok már 1.2 ill 1.5 GB VRAM-ot is használ, ehhez még a kártya is elegendő.
A Bioshock Infinite, Skyrim például előszeretettel pakolja tele a memóriát, ezzel minimalizálva a töltési időket és a mikrolaggokat. Inkább legyen tartalék a VGA-n, mert ha a rendszer memóriából kell pótolni ahhoz egyrészt nincs is közvetlen hozzáférése, másrészt a DDR3 sokkal lassabb mint a GDDR5.

[ Szerkesztve ]

(#722) kisza25 válasza royalka (#720) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sok új játék igényli és mikor kifogy az 1GB-ból a rendszermemóriába kezd írni ami miatt mikrolag jelentkezhet játék közben, mint ahogy már előttem Szaby59 kolléga is kifejtette :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#723) NyuszyCaster válasza laychi (#694) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

én ezzel nem kisérleteznék
már mintt a biossal csak a rá valót tenném föl
a memória órajele zafiron is ugrál üresjáratban.....
de nekem ez az asus kari akkor is hogy úgy mondjam kicsit gagyinak tünik hogy nem tudja egy ilyen gyártó rendesen megcsinálni.... szidjuk itt a zafirt sokszor de nem hiába referencia gyártó ettől függetlenül biztos nagyon jó kari az asus és a többi más gyártó által kiadott r7 260x de én maradok a kicsit lassabb zafirnál . bár mindenkinek szive joga hogy mit választ a monitorom pl asus garis volt még mikor bedöglött álandóan a menüt pakolgatta ki és a fényerőt nyomta maxra magától

korektül küldte érte a futárt az asus kb 5 hét után vissza jött a müködő cseredarab amin az a hiba hogy van egy főlt a képen ami nem pixel hiba hanem a rétegek között van valami szennyeződés.. ezt is normálisan elmondta az asus .
erre én de nekem a mésikon nem volt ilyen akkor ez nem uj?? de uj csak épp gyártás közben előfordulhat ilyen és mostmár ezzel kell együttélni mert a készülék müködését nem befolyásolja! vagy vegyek másikat esetleg más gyártótól igy az asus
akkor most mi is van én vagy mi fogyasztók együk amit kapunk??

HTC desire 500

(#724) TIT válasza NyuszyCaster (#723) üzenetére


TIT
veterán

Befolyásolja mert zavar ha ránézel.
Jó,hogy nem asust vettem,5 éve a 4770-nél is szar volt az asus.
A His 7790-nél is ugrál a memo órajel.
Ha jót akarsz csak gigát nem veszel vga-ba.

[ Szerkesztve ]

(#725) laychi válasza NyuszyCaster (#723) üzenetére


laychi
veterán

na ja csak ezzel valamit kezdeni kellene.
most is indítom a bf4-et,fraps megy mellette,nem vált fel 300 mhz-ről és szaggat mint egy disznó meg megy 10 fps-sel 35-40 helyett :S
inkább majd visszarakom a régi biost,mert ez sem normális

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#726) #85552128 válasza NyuszyCaster (#723) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha tudtam volna hőcsöves verziót szerezni a Sapphire-ból akkor én is azt veszek, a sima hűtőst én nem vállaltam be, az ASUS mellett is a DCII hűtő volt a fő szempont, a PowerPlay hiányát tudom orvosolni egy BIOS frissítéssel, vagy Afterburner profillal.
Egyébként a többi R7 260X elég érdekes számomra, a referencia ugye 6500 MHz-es memória órajel, a Sapphire és még pár gyártó a "sima" verziókat 6000-re konfigolta valamilyen oknál fogva...
Szóval egyik sem tökéletes.
Az ugrálás valószínűleg azért van, mert több PowerPlay state van konfigurálva a BIOS-ban, általában van Boot, UVD, 2D-low, 2D-high, és 3D órajel.

[ Szerkesztve ]

(#727) NyuszyCaster válasza TIT (#724) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

mint irtam a zafirnál is ugrál üresjáratban ami azt jelenti hogy 300 ról egy pillre 315 lesz

HTC desire 500

(#728) NyuszyCaster válasza #85552128 (#726) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát hogy őszinte legyek én is hőcsövest akartam de nem azt kaptam mert mikor megrendeltem a pcx től még volt de mire küldeni kellet volna már nem volt igy fölhivtak hogy a sima van csak ami szintén oc csak éppen nem 1150/6600 hanem 1050/6000 és hogy igy kell e mert a másik már nem is lesz hát itt áltunk félig halott vga val kellet persze csak hogy a sima is a hőcsöves árában volt de a futárdijat lefelezték hát igy van most ben hőcsöves OC

én is gondolkodtam az ASUS ban de eddig 4 asus lapom volt és mindel volt valami gond igy vga ban kihagynám ahogy a gigát és az msi t is ezzel nem alartam senkit megbántani
valószinüleg a következő vga is zafir lesz vagy ha nem akkor xfx

jajjj
pcx es dologhoz még annyit hogy megérkezett a kari és rá kétnapra már volt hőcsöves 2000 ft vel olcsóban mint ahogy a nemhőcsöves érkezett nekünk.............

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#729) #85552128


#85552128
törölt tag

Érdekesség:

HD7770-DC-1GD5: Core Clk: 1120.00 MHz

HD7770-DC-1GD5-V2: Core Clk: 1020.00 MHz

Gyanús, hogy a textúrahibáknak a túlzott OC lesz az oka, főleg, hogy a 260X-ből is hamarosan jön a V2...

[ Szerkesztve ]

(#730) NyuszyCaster válasza #85552128 (#729) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerintem igazad van "túlhúzták" gyárilag a karit....

HTC desire 500

(#731) TIT válasza NyuszyCaster (#728) üzenetére


TIT
veterán

Mindjárt gondoltam,hogy "rá kétnapra már volt hőcsöves 2000 ft vel olcsóban"mivel kisebb órajellel és nem olyan hűtéssel adni ugyanannyiért elég gyanús.

(#732) NyuszyCaster válasza TIT (#731) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát igen de mostmár ez van végül is nem rossz csak a ház sem a leghüvösebb meg asztalban van de megoldottam ezt is a ccc ben játék alatt 70% ra teszem a ventit igy max 60 fok igy jó de nagyon gondolkodom egy 265 ben már csak a 256 bit miatt is

HTC desire 500

(#733) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Megjött a válasz az Asus-tól: ...

Tisztelt Ügyfelünk!

A tuning és az energiamegtakarítás egymással ellentétes, sem alaplapon sem videókártyán nem működnek a speciális energiamegtakarítási funkciók. Az AMD Zerocore kizárólag DVI csatlakozón összekötött és éppen kikapcsolt állapotú monitor esetén működik, de ha a háttérben történik asztal frissítés akkor szintén kikapcsol. Az AMD zero core OC-s kártyák esetén nem működik csak gyári AMD referencia órajelek esetén, mindegy milyen gyártóról van szó. A DirectCU hűtéssel rendelkező kártyák esetenként akár 20 C°-al is hűvösebbek a referencia modelleknél ahol a 100-110 fok is megengedett az AMD részéről.

Tisztelettel,

ASUS szerviz-ügyfélszolgálat

(#734) laychi válasza NyuszyCaster (#728) üzenetére


laychi
veterán

3 napon belül szépen visszavittem volna,hogy akkor téves vásárlás,és megvettem volna a másikat+2000 visszajár.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#735) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#733) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

áááááááááááááááááááááááááááá
ilyen nincs esetleg a régi karik a nagyon őslények mehetek 100/110 fokig már a 3870 is 90 foknál megált.... az pedig nem egy mai darab az oké hogy a tuning és a takarékosság nem passzol össze de azért mert valami oc azért még nem kell folyton max on mennie... azért azt a -20 fokot is megnézném a referencia karikhoz képest de mindegy az asus tudja..

HTC desire 500

(#736) NyuszyCaster válasza laychi (#734) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nekem nem igazán könnyü mozognom rokkant vagyok de mostmár mind1
végül is el vagyunk vele amit nekünk kell viszi rendesen csak akkor dühitett a dolog persze most épp megint nincs hőcsöves a pcx nél

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#737) HopeckoR válasza NyuszyCaster (#735) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Jah -20 fok.. ha csak megy a gép 50 fok felett van a kártya...

(#738) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#737) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

[link]
akkor én jobb ha halgatok....

HTC desire 500

(#739) #85552128 válasza HopeckoR (#733) üzenetére


#85552128
törölt tag

Bullshit...
Legalább nézze már meg a kártyájuk adatlapját, ott virít rajta a ZeroCore mint feature...
28 nm-es kártyával már a 80 fok is sok ha normális a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#740) HopeckoR válasza #85552128 (#739) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Tudom én is erre hivatkoztam de arra semmi érdemi válasz nem jött.. szóval ezzel nincs vége a történetnek...

(#741) pendre54 válasza HopeckoR (#740) üzenetére


pendre54
addikt

Az eddigi válaszokból, illetve elhallgatásokból nekem nagyon úgy tűnik, hogy megy az ASUS részéről a szerecsenmosdatás. Én azért a helyetekben csak forszíroznám, hogy miként is van az, hogy a termékismertetőben és a dobozon ott virít a Zero Core technológia, ami nagyon nincs öszhangban az ASUS válaszaival, és erről miért nincs korrekt tájékoztatás a termékismertetőben. Továbbá érdemes lenne ütni a vasat a memóriák esetleges túlmelegedése miatti memóriahibákra utaló jelek miatt is, hogy ezzel kapcsolatosan mi az álláspontjuk. Úgy szőrmentén azt is meglehet pedzegetni, hogy van ám fogyasztóvédelmi felügyelőség is kishazánkban, és nem biztos, hogy maradéktalanul osztanák a hivatalos ASUS véleményeket.
A félreértések elkerülése végett, senkit nem akarok feleslegesen beleugrasztani egy jogi procedúrába, főleg nem úgy, hogy szerencsére egy napja már boldog nvidás kártyatulajdonos lettem, de úgy vélem, hogy három év gari ide, három év oda, azért jó ezeket a kérdéseket, még az elején letisztázni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#742) HopeckoR válasza pendre54 (#741) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Az esetek 99%.ban ha az ember megemlíti a Fogyasztóvédelmet vagy a felügyeleti szerveket már másképpen állnak a dolgokhoz tapasztalat... Távközlési cégnél melózom és itt is ez a helyzet ...

Nem is fogom annyiba hagyni az biztos...

(#743) TIT


TIT
veterán

Hiába van 3 év gari rá ha hónapokig szervízben van,cserekarit bezzeg nem adnak.
Ha az oc-s kariknál nincs zerocore akkor miért anyáznak annyian,köztük én is a húzott HIS 7790-nel?
Az a furi,hogy valamikor visszakapcsol a moncsi.

(#744) pendre54 válasza HopeckoR (#742) üzenetére


pendre54
addikt

Na most gondolj bele a következő szituba, amire egyébként a kártyát eladó cégnél hívták fel a figyelmem. Az átlag vevő aki nem olvas Prohardveres fórumot, megveszi a kártyát, berakja, nem vergedődik ilyen Zero Core-val, meg maxon járó órajelekkel, egyszerűen örül annak, hogy működik a kártya. Azután tegyük fel, hogy a memóriatúlmelegedés miatt előjönnek neki a textúrahibák, ezért azt gondolja, hogy hibás a memória, visszaviszi gariztatni. A cég elküldi, és normál esetben a bevizsgálást egy független labor végzi. Az ottani tesztkörnyezet viszont jó eséllyel olyan, hogy ott nem lesz túlmelegedés, így a problémák sem jönnek elő, a labor jogosan megállapítja, hogy a memóriák rendben vannak, az ügyfél meg visszakapja, hogy a memóriáknak semmi baja. Újra elkezdi használni, majd újra jelentkeznek a gondok, és kezdődik minden előről, mivel a kártya tájékoztatójában nem volt leírva, hogy Jóskapista, ha megvetted a kártyát, akkor gondoskodjál megfelelő légkavarókról is, hogy minden rendben legyen, ráadásul ugya a memóriák hőfokát nem is lehet monitorozni, csak a GPU-jét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#745) HopeckoR válasza pendre54 (#744) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Igen ezt tudom. Eleinte én is csak a textúra hibákkal kezdtem problémázni. Korábban nekem is feltünt a folyamatos maximális órajelen járatás de nem foglalkoztam vele, mondom biztosan csak hibásan írja... hát nem.

De látom, hogy a magyar supportal semmi sem értek szóval elindulok az Asus globál supportjához, más ötletem nincs egyenlőre.

Mellékesen azért még visszaküldöm azt a BIOS-t amit a te kártyádra raktak fel, hogy az akkor mégis micsoda..

[ Szerkesztve ]

(#746) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Amúgy milyen ramok vannak vga-don ? Hynix vagy .... ?

(#747) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Most akkor minden asus r7 260x tulajnál előjön ez a hiba?
Írhatna valaki akinek jól működök, ha van ilyen....
Én ma rendeltem meg a PCX-nél 34e-ért (2db-ot), ma emelték 38e-re nekem még 34-ért számolták, de csak 2 év garit adnak....
Na szóval ha mindenkié hibás, én inkább lemondom a megrendelést!
Várnék megnyugtató hozzászólást......
:R

Asus R7 260X 2GB DDR5 R7260X-DC2OC-2GD5 videokártya 24 hó gar. érkezik 34,163 Ft 2 68,326 Ft

[ Szerkesztve ]

(#748) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

nah vazz , ezt most miért csinálta :F másikat szerkesztettem és dobott egy újat :))

[ Szerkesztve ]

(#749) laychi válasza _DiEGO_ (#746) üzenetére


laychi
veterán

igen,hynix van rajta

közben sikerült lecserélnem a biost a nem OC-sra,
1100/6500MHZ most,65 fok bf4(ultra beállítás) alatt 30%-os fordulatnál,~ 30 fok idle
memóriaugrálás megvan,majd meglátjuk milyen lesz.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#750) NyuszyCaster válasza HopeckoR (#745) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerintem sem kell hagyni őket ha ez valóban igyvan hogy bizonyos dolgok nincsenek leirva akkor ez a vásárló férevezetése! ezt nem lehet hagyni de hogy pont egy ilyen gyártó mint az asus hát szoval hová is jutotunk főleg úgy hogy van nekik másik lapgyártójuk is más néven :W és manapság ott tart a dolog hogy az asrock jobb lassan mint az ASUS pedig azt mondták régen hogy az asrock lapokat az asus éjjeli müszakja csinálja és azért sz@rok hát nem is tudom de a párom nézett egy am3+ lapot ami szintén asus volt hát ezek után nem is tudom lehet maradunk a gigánál

HTC desire 500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.