Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Csapoati válasza $R64 (#400) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kártyafüggő. Nekem anno az X1950XT-mnek 120 fokot írtak maglassulási küszöbnek, ehhez képest 105 fokon megfőtt. Mindenesetre a 85 fok biztos, hogy sok, még akkor is, ha a PH-s tesztben is ennyire melegedett fel. Az én 7790-em még 60 fokos se szokott lenni, igaz, hogy van egy oldalsó házventim is, ami direkt a vga-ra szívja be a hűs levegőt. Ja és ki van alakítva egy előlapi + hátlapi ventivel egy szép kifelé irányuló áramlás. Filléres dolgok ezek, de látod mennyit számítanak. Ja, a házam egy 11 ezres Cooler Master, szóval semmi extra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#402) Jeollam válasza $R64 (#398) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Hát nem tudom, nekem is ilyen van, és és most nyomtam egy furmark tesztet 15 percest, ez volt most 71C ZÁRT házban.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#403) Steelmanus válasza $R64 (#400) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy regebbi hozzaszolasodbol:
sapphire 2gb. alapon 35-38 fok a kari. crysis 3al játszottam és a játék egy fél óra után lefagyott, atom meleg volt a ház, ömlött a forróság kifele, gyorsan nyomtam egy teszt progit, 85 fokot mutatott, 2-3 percre az "incidens után". most tesztelgettem
Mivel 2-3 perc utan nezted a hofokot, es akkor 85 fokot mutatott, igy akar 90-100 fok kornyekere is melegedhetett, es mint tapasztalhattad kifagyott a rendszer, vagyis elerted a maxot.
Szerintem azert is melegedett ennyire az egesz geped, mert a procihuto is forditva van felteve, es a proci hoje is a haz belsejet melegiti, ezaltal maga a VGA is melegebb mint kellene.
nyitott házzal most nekem is 68-70 körül
Ez is azt mutatja hogy nem szellozik a hazad rendesen.

(#404) $R64 válasza Steelmanus (#403) üzenetére


$R64
tag

Nyilván ezért ijedtem meg, mert 100 fok felé tippeltem én is.
Most nyitva van a ház, ~35 körül van alapjáraton, terhelés alatt 70. Nekem 4 éven így van felrakva a proci venti - kifelé "mutat" - így kifele fújja a hűt? proci elég hűvős. sztem a videokarinak van valami baja, és több hát termel a kelleténél. de fordítok a processzőr hütőjén, és felteszem a házra a falat. megnézzük hány fokot lehet nyerni vele

(#402) Jeollam - nyomok én is egy tesztet :)

Köszi all

[ Szerkesztve ]

(#405) $R64 válasza Jeollam (#402) üzenetére


$R64
tag

Nekem 77 fok (megfordítottam a proci hűtőt - semmit sem értem vele, sőt) és nyitott házban, 77 fok. szerintem ez magas. pláne, hogy neked zárt házbna 71 :))

(#406) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Ha egy naprakész képet akarok kapni a PCmről milyen teszt progit vagy progikat futtassak ami mindent vizsgál! (ezer éve nem csinőáltam ilyet azért kérdem!) Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#407) Jeollam válasza $R64 (#405) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Próbáld meg újrapasztázni, hátha valami nem stimmel.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#408) zeusz55


zeusz55
senior tag

még egy bocsi, csak lejárt a szerk... ha alaplapi VGAról váltok R7 re akkor az alaplapi VGA drivert el kell távolitanom, vagy elég ha csak letiltom biosba, ill hogy ha HDMIvel lesz a tv vel összekötve a pc akkor az audiót letiltsam biosba, vagy nem szükséges, valamint ha letiltom a fülhallgató bemeneteken nem lesz hang?? Köszi és bocs a noob kérdésekért! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#409) bazsi83vp válasza $R64 (#405) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem arra akar a kollega kilukadni, hogy az az 1 szem befúvó venti most épp nem elég.
Amúgy amit befúj annak egy része szépen elindul a táp felé, mert ott ugye szívóhatás van. Ha pedig azért nem akarod feltenni a hátsó ventit, hogy kevesebb legyen a zaj, akkor vezesd ki a procin keletkező hőt. Mondjuk egy méretre szabott, illeszkedő henger a hátsó szellőzőfuratok és a venti közé. De ily módon megoldhatod a videókártya friss levegőellátását, ha kiveszed alul még azt a takarólemezt és origamizol egy jót :)

Amúgy ezzel együtt is magasnak tűnik és +1 voks a pasztázásra, ha a fenti nem segítene. Persze olyan hűvös szerintem sose lesz épkézláb hangerő, mint a szemre nagyobb, hőcsöves változat.

(#410) $R64 válasza bazsi83vp (#409) üzenetére


$R64
tag

Köszi a tanácsokat, megfogadom. A kártya (sapphire 260x) amúgy nagyon halk - terhelés alatt is. Szóval ár/értékben nekem 5* :)

(#411) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megérett a cserére a korosodó VaporX 4850..7790 lett belőle, Giga féle..
Mondanom sem kell, a ventije ~2 hónaposan elkezdett csörögnizörögni.
A megoldás egy AlpenFöhn Heidi lett, 12cm/600rpm ventilátorral ellátva.
Egy réz lapka segítségével oldódott meg a kis GPU érintkezési gondja..
Ez ~-30°Ct jelentett, a 4 hőcsőből 2 nem dolgozott lényegében enélkül..
Így viszont ~20°C deltaTt produkált fánk alatt, ami eszméletlen pozitív ;p
Elégedett vagyok a karival, stabil, hűvös, és a teljesítmény is korrekt :K

(#412) Gainka válasza Speed® (#411) üzenetére


Gainka
őstag

Azigen
De sok ilyet olvastammàr...
És meg a multkor én lettem be oltva hogy, hogy hogy nem merem ajànlani a giga karikat a milyen videokàrtyàt topikban....

(#413) kisza25 válasza Speed® (#411) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az kemény, de legalább tudod gariztatni pár hónappal a a garancia idő előtt és jó esetben kicserélik egy újra, ne csak mi szívjunk már a fogyasztói társadalom miatt:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#414) Speed® válasza Gainka (#412) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kivétel erősíti a szabályt..építettem be jópárat vevőknek és nem hallottam eddig problémáról. Törvényszerű volt, hogy a sajátom lesz sz@r :DDD

kisza25
Nem feltétlenül gariztatható ezért még, mert nem konstans a hiba..bizonyos fokú terhelésnél jön csak elő, 45-50% ventifordulatnál. Ha nem sajnálták volna ennyire az anyagot a burkolatból, nem rezonálna valszeg..egy ideig úgy ment havernál, hogy gyorskötözővel rá volt picit szorítva..aztán 1x meguntam és felkerült rá a Heidi..amivel viszont ~75°C körül üzemelt..akkor nem is nagyon értettem miért, de mivel csendben volt és nem halt bele, úgy maradt..
Most viszont, hogy hozzámkerült, gondoltam átpasztázom, aztán gyanús volt, hogy azért, mert a 4ből csak a 2 középső hőcső ér a GPUhoz..ezért jött az ötlet, hogy valahogy szélesítsem meg, mintha lenne rajta IHS, ami teríti a hőt. Bevált..még szerencse, hogy tele vagyok hűtőbigyókkal..a régi Musashi rézlapkája így végre munkába állhatott :)
Egyébként ezért nem vagyok híve a DHTs hűtőknek..az a minimális hőlépcső, amit az egybetalp okoz, kiküszöböli ezt a problémát..mondjuk a gyártók is elgondolkodhatnának a nagy gyártástechnológia hajszában, hogy mi történik, amikor egyre kisebb területen adjuk le az egységnyi hőt..spórolnak pár centet az IHS/forrasztás témán, cserébe nincs az megoldás, ami el tudja vonni a hőt normálisan..
Durva, az egész gép üvegre terhelve 150W alatt van :) Nemrég még Sandyi5K+GTX480 kombóval több, mint duplája volt..igaz, teljesítményben picit jobb volt, de nem annyival, amennyi bosszúságot okozott a hűtés csendesítése..persze hiányzik a bütykölés és az ördög nem alszik, egy 750TI lehet beugrik, ha lesz jó áron..1920x1200hoz jól jönne a +kakaó :B

(#415) Grave_444 válasza Gainka (#412) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerinted normális, hogy 2 hónaposan kukázhatod a ventillátort? :)

(#416) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

egy kárya után érdeklődenék vélemények tapasztalatok érdekelnek az r7 260x kariról ha valaki tud rólla valamit irjon köszönöm :)

teszteket már olvastam de inkább érdekelne olyan véleménye aki már hatja ezt a karit :K

HTC desire 500

(#417) Gainka válasza Grave_444 (#415) üzenetére


Gainka
őstag

Egyàltalàn nem :)
Főleg egy olyan gyàrtotól aki 3év garit ad a termékért.
Nyuszycaster
Az egyventis sapphie 7790 hutos 260x rol tudok nyilatkozni, hutése szinte hangtalan és siman huvösen tartja a gpu-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#418) xmaas válasza NyuszyCaster (#416) üzenetére


xmaas
őstag

Nem igazan ertem mire vagy kivancsi ott van ezer millio teszt arrol hogy mire kepes mennyibe kerul stb. te kell tudjad hogy ez kell neked vagy erosebb kartya kell, megvan adva melyik gyarto kartyajat erdemesebb valasztani ezen tul nemtudom mit szeretnel

[ Szerkesztve ]

(#419) NyuszyCaster válasza xmaas (#418) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

csak arra hogy megbizható e és persze a 7770 el szemben mire képes
egyépkint egy 3870 et váltona attól mindenképp jobb szerintem
inkább tapasztalatokra lettem volna kiváncsi ő a kiszemelt

[link]

a gyártónál meg szeretnék maradni :)

HTC desire 500

(#420) xmaas válasza NyuszyCaster (#419) üzenetére


xmaas
őstag

Ha te gondolod hogy ez igy rendjen van hogy veszel Zafirt ami csak 2 eve garit ad a kartyaira ahelyett hogy veszel valami mast ami ad 3 ev garit MSI. Asus stb. akkor hajra a te penzed :)

(#421) NyuszyCaster válasza xmaas (#420) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nézelődtem egy kicsit

Zafir kariban nem csalődtam még de az MSI is szinpatikus

HTC desire 500

(#422) $R64 válasza NyuszyCaster (#419) üzenetére


$R64
tag

Jó a sapphire. Én ilyet vettem, pont a pcx-ről. Kupon kódokat is megkaptam, ami plusz egy pont.
Kicsi, halk, mi kell még? 2 év gari? nem mindegy hogy 2 vagy 3? ami 2 évig elmegy az elfog 3ig is. Nekem az ismeretségi körömben többen vagyunk akik ilyen kártyára cseréltük ki a régit. Mindenki meg van elégedve! Vedd meg nyugodtan a sapphire 2 gb-st, jól fogsz járni vele, ár érték arányban és jó vétel! :)

(#423) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Erről vélemény, tapasztalat valakinek esetleg?!?

GIGA R7

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#424) Gainka válasza zeusz55 (#423) üzenetére


Gainka
őstag

Lehetoseged van ra ne gigat, msi asus sapphire, olvass vissza egy kicsit, eleg sok panasz van a gigàkra.

(#425) zeusz55 válasza Gainka (#424) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi!

MSI esetleg? Mennyire hangosak ezek a 9 cmes ventivel? Mert a giga mellett csak a 10 cm szólt meg a 3 év gari, de erre is 3 év a gari, és még olcsóbb is!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#426) TIT


TIT
veterán

Hiába van 3 év gari az asusra ha gondok vannak vele(állandóan szervízbe viheted ahol hónapokig ellesz)..msi,giga szintén felejtős.
Amúgy 3 év van a His-re is csak találj.
Sapphire a legnagyobb gyártó és elvileg minőségbe is.
Vehetsz powercolort is ha találsz de azokra is 2 év gari van.
Amúgy a driverrel több gond lesz mint a karival :)

[ Szerkesztve ]

(#427) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na nekem visszatért a high ping kidobás, pedig a netem rendben van:(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#428) NyuszyCaster válasza TIT (#426) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

meg is rendeltem Sapphire R7 260X 2GB DDR5 OC őt reméllem jó lesz :)

HTC desire 500

(#429) zeusz55 válasza TIT (#426) üzenetére


zeusz55
senior tag

Hmm... akkor minden vga b.shit? Akkor MSI vs GIGA között segitsetek dönteni. Giga lapom van! Hálás thx

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#430) TIT válasza zeusz55 (#429) üzenetére


TIT
veterán

Ha a kettőhöz ragaszkodsz akkor inkább Msi de az sem az igazi,ha a 3 év gari kell akkor inkább asus.

[ Szerkesztve ]

(#431) zeusz55 válasza TIT (#430) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi, MSI és GIGA is 3 év garis.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#432) tPedro_ válasza tPedro_ (#201) üzenetére


tPedro_
őstag

Rakerdeznek ujra, hatha. Futott bele valaki azota a 7790 kekhalalba?

Esetleg tudtok ra megoldast? Olvasgattam, keresgeltem kulfoldi forumokon is, de nem talltam ra biztosat.

Koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

(#433) TIT válasza tPedro_ (#432) üzenetére


TIT
veterán

Lekaptad a régi drivert telepítés előtt?

(#434) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

ááááá
ezt nem hiszem el nem lesz meg a héten a pcx ből az r7 260x :W

rendelés után rögtön jött egy emil hogy fogadták a rendelés és majd értesitenek az átvétel időpontjáról
ma ujabb emil hogy beszerzés alatt majd értesitenek......... :W :(

HTC desire 500

(#435) xmaas válasza NyuszyCaster (#434) üzenetére


xmaas
őstag

Hova sietsz ? :D Amugy ha gondolod miert nem nezzel szet apron bazarosoknal zsir uj termekek es eleg nagy a valoszinusege hogy van valamelyik gyartmany a raktaron es kikuldik 24 oran belul

(#436) tPedro_ válasza TIT (#433) üzenetére


tPedro_
őstag

Persze, minden megvolt mar, 2 lehetoseg maradt csak. Az egyik a csupasz driver feltelepitese ccc nelkul, a masik pedig ez a leiras amibe most futottam bele es elvileg segit.

[ Szerkesztve ]

(#437) NyuszyCaster válasza xmaas (#435) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

már egyszer megjártam a bazárosokal elvileg egy hónapos volt a 6770 vapo-x nem is volt azzal baj csak hát ram hibás volt és mivel utólag kiderült mivel nem uj termék volt igy csere nincs a javitásban meg nem segitett mert az is csak a kicsomagolás uzán derólt ki hogy szlovák garis a kari

igy inkább kihagytam őket

HTC desire 500

(#438) xmaas válasza NyuszyCaster (#437) üzenetére


xmaas
őstag

Van 3-4 ember aki evek ota csinalja es nem volt sosem gond veluk rendesen inteznek garit meg mindent es zsir uj cuccokal foglalkoznak ,zsir uj bontatlan termeket kapsz mindig kezben peldaul 1 es 2 es de persze a te dontesed :)

(#439) kisza25 válasza xmaas (#438) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk annyira nem is olcsók, mert boltban 2eFt-al drágábban 2-3 év garral vannak ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#440) NyuszyCaster válasza kisza25 (#439) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

:K :K

HTC desire 500

(#441) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Nem rég én is egy ASUS R7 260X gazdája lettem :)

Versenyen kaptam, és reménykedtem hogy lesz benne játék kupon, de sajnos nem így van :(

Az ASUSnál nem lehet valahogy kérni? :U

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#442) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

:( hivtak a pcx től hogy az általam rendelt OC kari nincs és hogy jó lesz e ez nekem helyette az OC árában! mert hogy már OC nem is lesz de ők megnézték a zafir oldalán és álitólag ez is OC

[link] fájdalom dijúl elengedik a szálitási dij felét... nem tudom mit csináljak HELP :W

HTC desire 500

(#443) MolGabi válasza NyuszyCaster (#442) üzenetére


MolGabi
aktív tag

3,000 Ft-ot nem ér az "OC", pláne ha valóban igaz az, hogy őrült jó tuning potenciálja van ezeknek a kariknak. Épp azt hiszem tegnap láttam egy külföldi tesztben ezt. Ha jól tuningolható, nem sokban maradsz már el a 7850/r7 265-től - szerintem -

( Én is épp vásárlás előtt állok, és vacilálok, hogy 33-ért 260x, vagy egy tízessel többért r7 265 legyen )

[ Szerkesztve ]

(#444) Jeollam válasza NyuszyCaster (#442) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Ez egy remek kártya, jó hűtése van, és valóban OC ez is :K :K

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#445) NyuszyCaster válasza MolGabi (#443) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

csak hogy ami nem oc nak van irva az oc árában adják és mint irtam a futár dij felét el engedik

HTC desire 500

(#446) NyuszyCaster válasza Jeollam (#444) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi főnök kezdek megnyugodni
:R

igy már hétfőre itt lesz a kari

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#447) MolGabi válasza NyuszyCaster (#445) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Valahol láttam már 33e alatt is, 1600 ft-os futárdíjjal .... nagyon szét kell nézni, az árúkereső meg nem mérvadó, sokszor nem dobja ki az árban legjobb boltokat, ami nem túl korrekt.

(#448) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Lecserélném a jelenlegi kártyámat, egy OC-s(1188/7000 MHz) ASUS-ra, mivel most igen baráti áron, akciósan, 34 ezerért beszerezhető Lecnél, ha minden igaz. Erről a kártyáról van szó:[link]
Amennyiben valaki már belebotlott egy ilyen kártyába, írhatna röviden egy-két személyes tapasztalatot, különösen a használt drivert illetően.
Előre is köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#449) TIT


TIT
veterán

Nem árukeresőt kell használni,hanem árgépet.
Le akarnak húzni és az nem oc-s mivel csak 6000-es 6400 helyett.

(#450) NyuszyCaster válasza TIT (#449) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

a gyártó szerint OC

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.