Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) kisza25 válasza Grave_444 (#150) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

260x-ből van már valami ajánlott és nem ajánlott modell? 2GB-ost tervezek venni, mert csak pár ezres a különbség

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152) koxos:8] válasza Grave_444 (#148) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tehát akkor csak az órajelekben különböznek, amúgy azonos a két kártya?
Igazából a tdp közti különbséget nem értem, miért eszik annyival többet a 260X?

(#153) Gainka válasza kisza25 (#151) üzenetére


Gainka
őstag

Ha jobban megnézed oket azért vannak kulonbsegek. Pl a fekete sapphirenak nem olyan hatekony a hutese mint az asusnak meg az msi-nek.

(#154) kisza25 válasza Gainka (#153) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát ezt ránézésből nehéz eldönteni, láttam már hatékonyabb és halkabb 1 ventis megoldást, mint 2 ventist szóval ezért érdekelnének a tapasztalatok
Guri1885: valószínűleg a +100 Mhz-hez adtak egy kis + feszt és lehet ebben benne van már a 2GB RAM is, bár eddig amit néztem kártyát egyik sem ment 1100Mhz-en :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155) kisza25 válasza kisza25 (#154) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

közben találtam 2db modelt amik 1188Mhz/6500Mhz-en( a Gigabite 260x 2GB OC) és 1175/6500Mhz-en(msi 260x 2GB OC) mennek, az összes többi 1000 vagy 1050 Mhz/6000Mhz ezeknél tutira csak átnevezték a 7790 karikat :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#156) stevve válasza kisza25 (#155) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindnél átnevezés történt tulajdonképpen, csak emeltek az órajelen gyárilag.

Hogy melyiket érdemes venni? Jó kérdés, eleve csak 2 GB-osat és én két ventiset vennék. A gyártó nagyjából mindegy, egyik sem csinál használhatatlan kártyát.

(#157) kisza25 válasza stevve (#156) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elméletileg csak a 2GB-ost lehetne nevezni 260x-nek, az 1GB-osoknál tuti csak átnevezés van,
hiszen az amd ref 1100Mhz/6500Mhz 2Gb és ugye a true audio, de a jelenleg forgalomban lévő 260x-ek nagy része 1GB-os és egyik sem megy 1100Mhz/6500Mhz-en sőt van amelyikre azt írják hogy OC és 1050/6000Mhz-es :U egy példa ez azért már pofátlanság szerintem,
amik tényleg 260x-ek és 2GB-osak és tényleg OC-k:
GIGABYTE GV-R726XOC-2GD R7 260X 2GB GDDR5 PCIE 1188Mhz/6500Mhz
MSI R7 260X 2GD5 OC 2GB GDDR5 PCIE 1175Mhz/6500Mhz
én ezek közül fogok választani ráadásul mindkettő 3év garis és 37eFt :K
csak még azt kell kiderítenem melyiket érdemesebb, mert mostanában ez a 2 gyártó nem nagyon brillírozik :N
mondjuk ez már 2db ventis, de 38,5eFt akkor már lehet inkább gtx 750ti 40eFt-ért
az a baj, hogy a 2db venti sem biztosíték semmire, a mostani sapphirom 2db ventivel hangos(HD7870OC), az előtte lévő 1db ventis megoldások mind halkabbak voltak(Asus HD7850, Sapphire HD6850/7850, Sapphire HD7790)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158) Honzi válasza kisza25 (#157) üzenetére


Honzi
senior tag

Még régen írtam ezt de átnevezés miatt ez nem változott. [link]
A sima 1 ventis változat [link] pedig ez.
Ez a kis hűtő elég gagyi bár biztos nem fog felforrni a cucc azzal sem a hang más kérés.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#159) KMT válasza Honzi (#158) üzenetére


KMT
addikt

Ránézésre lehet, de amúgy meg nagyon jó hűtő. Alapon 20%, <40 °C, terhelve 30-40%, 60-70 °C és alig hallani. 45% körül jön meg a hangja, nagyon halk gépben.

De persze ezzel is előjön, hogy ha stand-by-ba megy a monitor, akkor utána nem mindig kapcsol vissza a kártya. :W

[ Szerkesztve ]

(#160) Writz válasza KMT (#159) üzenetére


Writz
tag

A Stand-by-os problémára van megoldás? Mert nekem is elő szokott jönni. :U

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#161) stevve válasza Writz (#160) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez alaplapi probléma. A power management részt kell átnézni és egy olyan állapotra váltani, amiben még visszajön a kártya is. S3 vagy ilyesmi.

(#162) Writz válasza stevve (#161) üzenetére


Writz
tag

Engedélyezve volt a C6 azt kilőttem, majd meglátjuk.
Általában akkor nem jön vissza a VGA ha lemegy annyira alvóba, hogy még a ventik is megállnak, és csak a power led villog. (Lemegy C6-ba)

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#163) Carline


Carline
őstag

Nekem ez a kis Sapphire van: [link]
Szapuljátok a hűtését, de ennek a kártyának szerintem nem kell jobb.
Venti fordulatszám még manuálisan 100%-ra állítva is szinte csendes (5870, 6950-hez viszonyítva)
NFS Rivals játékban fél óra után sem megy a kártya hőfoka 60-62 °C fölé úgy, hogy a venti automatán max 900 RPM-en (36%) volt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#164) KMT válasza Carline (#163) üzenetére


KMT
addikt

Szinte csendes = süvít mint a zállat, egyébként igazad van. :D

(#161) stevve
Biztos, hogy alaplapi? Nem az egész gép altatásáról van szó, akkor jól megy, hanem akkor van ez, amikor csak a monitor kapcsol ki (magától).

(#165) Writz válasza KMT (#164) üzenetére


Writz
tag

Most jut eszembe, hogy olyan is volt hogy csak a monitor kapcsolt ki, és utána a vga nem "kelt fel" :F :))

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#166) Carline válasza KMT (#164) üzenetére


Carline
őstag

Nálam a 260x nem süvít egyáltalán.
Egyről beszélünk?
100%-on olyan csendes mint egy 6950-es 50-60%-on.
Eddig játékok alatt nem ment fel a venti 50%-ig sem. Zárt házból ki sem hallatszik akkora fordulatszámon.
100% eddig csak Trixx alatt kézzel beállítva volt.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#167) KMT válasza Carline (#166) üzenetére


KMT
addikt

Egyről. Na jó, ez 2 GB-os.

Igen, terhelve is halk, ahogy fentebb is írtam. Nekem elég csendes a gépem, azért írtam, hogy 45% körül már hangosodik/kihallatszik. Csak ezt nem érte még el játék alatt sem.
De kézzel a 100% a "szinte csendestől" elég messze van. (Azt nem tudom, hogy 6950 milyen hangos.)

(#168) TIT válasza Writz (#165) üzenetére


TIT
veterán

A zerocore miatt van ez a vga nem tér magához képernyőkímélőből(win 8.1-nél nem is engedi változtatni nekem)
Itt egy progi ami kilövi.Drivercsere is megoldhatja.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#169) Helmoras válasza Carline (#163) üzenetére


Helmoras
őstag

nekem is ez van és teljesen rendben van szerintem is :)

(#170) Writz válasza TIT (#168) üzenetére


Writz
tag

"Disable Zerocore :)"
Tetszik :D
Köszönöm, ez remélem megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#171) TIT válasza Writz (#170) üzenetére


TIT
veterán

Szívesen de szánalmas,hogy nem tudnak normális drivert vagy biost írni rá.
Mindenki visszavinné csak megcsinálnák.
Biosbeállítás biztos nem,mert 4770-el semmi gond nem volt,csak a 7xxx sorozattal.

(#172) Writz válasza TIT (#171) üzenetére


Writz
tag

Én már nem bánom a driver bugokat. Csak sürgessék már a Mantle-s játékokat, meg a Mantle elterjedését. Meg ösztönözzék a programozókat, hogy ne lustálkodjanak, hanem menjenek le alacsony szintre. :K :))

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#173) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

:) hUPP , topik

(#174) kisza25 válasza Writz (#172) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ameddig a mantle kiforrja magát addigra már 2x VGA-t kell cserélni szerintem:P
BF4 alatt próbáltam hd7870-el, valóban több lett a max FPS, de olyanokat droppolt, hogy játszhatatlan lett a játék szóval ki is löttem, a többségnek fagy tőle a játék és hasonló anomáliák...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175) Writz válasza kisza25 (#174) üzenetére


Writz
tag

Nekem a Mantle csak jót tett, főleg hogy CPU limitem van. :))
lol. Most nézem, hogy kvázi-tag lettem :DD

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#176) Writz


Writz
tag

Találják már fel a bővíthető memóriájú vidkarikat. :K

Kifogy NFS Rivals Közben a VRAM és lassított felvétel lesz a játékból :(((
Valaki nem cserél egy 2GB-os 7770-et egy 7790-re? ;]
Itt jön a kérdésem: Egy kis plusz mem. sávszél segítene a problémámon?

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#177) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali!
Van egy Sapphire HD7790 VaporX és játék alatt nem vált át a 3D-s órajelekre. A legújabb Catalyst 14.1 beta van fent. Miért van ez? Eddig nem volt.

(#178) marcus1 válasza Writz (#176) üzenetére


marcus1
tag

olvastam netten hogy a NFS Rivals játékkal sok a gond.pld erős gépen is szaggat sok benne a bug. úgyhogy sztem nem a gépeddel van a gond.

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#179) Writz válasza Milgram1 (#177) üzenetére


Writz
tag

1. DIsplay Driver Unistaller-t lefuttatod 1x.
2. Felrakod a 13.12-es drivert.
3. Reménykedsz. ;]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#180) Writz válasza marcus1 (#178) üzenetére


Writz
tag

Stabilan fut 60FPS-el, és néha "bekapcsol" egy ilyen slow motion fícsör :((
Marha zavaró. Először azt hittem, hogy a vinyó lassú és nem tudja tartani velem az iramot :DŰ
Aztán monitoroztam a VRAM használatot, és 900MB alá be se megy... Mellesleg nem is FHD-ban játszok hanem csak 1280x1024-ben... :O

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#181) CirrMee válasza Milgram1 (#177) üzenetére


CirrMee
addikt

DDU ahogy írta a kolléga, majd 13.12 feltesz.
A minap a párom gépébe lepasszolt 7790 is megcsinálta a bétással, úgy látszik ez a 14.1b -s nem szeretni a 7790 -eseket... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#182) Writz válasza CirrMee (#181) üzenetére


Writz
tag

Fel se merem tenni a 14.1-es drivert. Inkább legyen mikrolagos a BF4. ;]
Bár korábban megtettem és nem volt valami jó... De legalább sokat segített a CPU limiten. :)

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#183) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Fellett rakva és jó. :R :R

(#184) Hawk1979


Hawk1979
őstag

(7790)
Tegnap Win7 telepítés.
13.12 Cata természetesen. Öröm bódogság.
Kis netezés, és láss csodát, a Chrome alatt pár odalon fel-fel villanó csíkok gazdagítják a felhasználói élményt.
Hmm. Akkor most újrarak a win.
13.9 Cata és nincs villogás.
2óra kellemes eltöltése a gép előtt emiatt.
Köszönöm AMD.

(#185) greenface válasza Writz (#180) üzenetére


greenface
aktív tag

"Stabilan fut 60FPS-el, és néha "bekapcsol" egy ilyen slow motion fícsör"

Lehet, hogy game is bugos, de én is pont erről írtam nemrég 1GB vs 2GB VRAM kapcsán: tehát benchmarkokban, fps számban nincs difi, és ebből aztán levonják sokan azt a következetetést, hogy nem érdemes 2GB-os karit venni. Sok netes teszt is erre a következtetésre jut.

Igen ám, de amint elkezdesz valóban játszani, egyre inkább érezhető lesz a különbség, 2GB-al jóval kevesebb a mikrolag, a 'röccenés', belassulás, vinyó swap.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#186) Gainka válasza Writz (#176) üzenetére


Gainka
őstag

Nekem a COH 2-ben a 7750-el is 1giga volt a mem használat. 100x le lett már irva hogy a mem használatot nem lehet tökéletesen monitorozni.
[link]
[link]

Válasz:
[link]
[link]

És ez igy is van.

[ Szerkesztve ]

(#187) raisechip86


raisechip86
csendes tag

Sziasztok!Sapphire R7 260X van nekem is az 1050\6000 MHZ-es változat,szerintetek érdemes lenne feljebb húzni az órajelet és kb meddig lehetne,hogy stabilan működjön?

(#188) Writz válasza raisechip86 (#187) üzenetére


Writz
tag

Nekem 1200/6600-on stabilan megy. Sapphire Trixx-el húzd és a Power limitet is told ki +20%-ra. :R

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#189) Writz válasza greenface (#185) üzenetére


Writz
tag

Van valami abban amit mondasz, mert pl. a Skyrim szanaszét van modolva(4K textúrák,ENB,Grassmod,stb.) és itt is el van használva elvileg az összes VRAM, de mégsem tapasztalok akadást. Persze mikrolag van néha de elviselhető mennyiségben. :F Esetleg nem lehet kiterjeszteni a VRAM-ot rendszermemóriából? Mert abból van sok ami nincs kihasználva. (3-4GB mindig üresen áll)

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#190) stevve válasza Writz (#189) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt is leírtam, mit gondolok a több memóriáról a VGA-n: Link

"Esetleg nem lehet kiterjeszteni a VRAM-ot rendszermemóriából? Mert abból van sok ami nincs kihasználva. (3-4GB mindig üresen áll)"

Értelmesebb játékok addig tömik a VRAM-ot, amíg tudják, mert azt a GPU gyorsabban éri el. Ha kifogy, minden esetben megy a cucc a rendszermemóriába és onnantól a CPU is beszáll a betöltésbe. Amelyik játék meghal attól, mert "túlcsordul" a VRAM, az bugos.

[ Szerkesztve ]

(#191) CirrMee válasza stevve (#190) üzenetére


CirrMee
addikt

Röviden ennyi... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#192) Helmoras válasza raisechip86 (#187) üzenetére


Helmoras
őstag

Milyen proci van alatta?, mert pl nekem egy g3420 és nekem is megy gond nélkül 1200/6600 on (még extra áramot se kér) de nálam cpu limit van szal nem éri meg rángatni.

(#193) Writz válasza stevve (#190) üzenetére


Writz
tag

Akkor a Rivals-al nem játszunk :DDD

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#194) raisechip86 válasza Helmoras (#192) üzenetére


raisechip86
csendes tag

Egy AMD Athlon II X 4 740-es!

(#195) Helmoras válasza raisechip86 (#194) üzenetére


Helmoras
őstag

szerintem az kihajtja, de könnyen letesztelheted egy frapsel.

(#196) Carline válasza Writz (#193) üzenetére


Carline
őstag

Nekem egy Core-i3 540 proci van 8GB rammal a 260x mellett és nem tapasztaltam akadást.
Lehet azért mert csak 1280x1024-es a monitor, nem fhd.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#197) Writz válasza Carline (#196) üzenetére


Writz
tag

Megpróbálom FHD-ban is. Lehet jobb lesz, mert olvastam valahol hogy a GCN-es Radeonok ROP-jai nem szeretik az alacsony felbontást. Még a 7770-emmel tapasztaltam, hogy pl. a 2012-es NFS Most Wanted Jobban futott FHD-ban mint a kis monitorom natív felbontásán. :F

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#198) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Így a videót elnézve nem is olyan rossz ez a kis 260X.

[link]

PS4 és Xbox One megjelenítésével van összehasonlítva. Ilyen teszteknél azért nehéz megmondani az igazat, de látszik, hogy szépen teljesít. Másik meg az, hogy 1080P-be dolgozik a kártya, míg az Xboxnál 720P volt felskálázva.

Live poor, die ritch.

(#199) Writz


Writz
tag

Na akkor. Feltoltam a TV-re a képet, és csúnyákat művel a cucc. Fut a játék szépen ahogy kell, (kérdezem: Direkt van lekorlátozva 30FPS-re a játék? Se kevesebb se több.) Low-ra véve a grafikát, nem változik sok, konkrétan kevesebb levél repked a levegőben és 830MB-ra csökken a VRAM használat.
Csináltam egy képet.
Amerre járok, a hegyek így néznek ki... :F

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#200) gyáliSanyi válasza Writz (#199) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

2:10-nál láthatod is a videón, hogy 30FPS-re van korlátozva.
[link] Videó

Vezetés közbe ne a hegyeket nézd. :D

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.