Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

hmmm ma terhelés alatt 73 fokot mértem az még belefér?

HTC desire 500

(#552) kisza25 válasza NyuszyCaster (#548) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ccc-ben lehet állítani és meg is változott, másképpen néz ki, mint 7870-nél pedig nem raktam újra a drivert
így néz ki most:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#553) NyuszyCaster válasza kisza25 (#552) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

tudom nekem is ilyen

HTC desire 500

(#554) pendre54 válasza Speed® (#550) üzenetére


pendre54
addikt

Ez akkor most azt jelenti, hogy folyamatosan zabálja az áramot maximumon ? Ja és még valami, létezik magyarországi elérhetősége az ASUS-nak, ahol konkrétan rá lehetne erre kérdezni, az angol nyelvű nem játszik, nekem még a hatvanas években az orosz volt a kötelező.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#555) bolcsodal válasza kisza25 (#552) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pipáld ki a Graphics Overdrive engedélyezése opciót...akkor menni fog... :U Már ha még fennáll a proléma. Nálam +20/+20 símán megy.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#556) Speed® válasza bolcsodal (#555) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem ennél összetettebb a probléma ;p
Valszeg a Giga progi nullázza ki a beállítást.

(#557) kisza25 válasza bolcsodal (#555) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD azért ekkora láma nem vagyok, ez az egész be sem jön, ha nem fogadod el a feltételeket, miután felraktam a Gigabyte OC gurut azóta nem engedi kipipálni sem, de előtte mikor kipipáltam sem tudtam megemelni 20%-ra, mert elfogadásnál visszaugrott mindig

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#558) NyuszyCaster válasza pendre54 (#554) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

[link]
itt próbálj meg valamit mást nem igen tudodk nekem innen hozták vitték a monitort és cserélték is

HTC desire 500

(#559) Speed® válasza pendre54 (#554) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól, hogy nem vesz vissza, még nem zabálja..de többet fogyaszt, mint kéne, az tény. ASUS Magyarország..esetleg a marketingesük.

(#560) kisza25 válasza kisza25 (#557) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a fogyasztásra visszatérve így már azért eszik a kicsike plafonba 222W-ot kajált a gép, 7870-el a plafon 1175/1250-en 256W volt és még a fogyit ki sem toltam +20%-al mert nem lehet, 7870-el meg kivolt:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#561) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello HD7790 mellé most melyik drivert érdemes feltenni? illetve, ha kalibrált monitorom van, és be akarom állítani a színprofilt, hogyan csináljam, hogy az amd-s cucc ne zavarjon be?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#562) CirrMee válasza kalozhun100 (#561) üzenetére


CirrMee
addikt

13.12, ha gond adódna vele, 13.9.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#563) kalozhun100 válasza CirrMee (#562) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ha nem telepitem fel a CCC-t csak a többbi nem tudom én miket az nagy gond? Csak mert a CCC belenyúl a színprofilba. A többi meg nem tudom mit csinál, az egyik a driver az tuti.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#564) bolcsodal válasza kisza25 (#557) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jóvan na! Egyébként símán be tudod állítani a csúszkát akkor is ha nincs kipipálva...ilyenkor visszaugrik default értékre. Én voltam olyan láma, hogy megtapasztaltam... :U

Ezért írtam, hogy hátha ez van.

(#563) kalozhun100: Win7 alatt viszonylag egyszerűen be tudod állítani.Screen resolution/advanced settings/Color managmement...onnan már elég érthető. Behívod a lementett színprofilt és beállítod default színprofilnak.

Mondjuk van olyan Win7 build, ami gyakran elfelejti a gamma beállításokat, de ez ismert és még nem javított hiányosság...

Én így használom és nem szól bele a CCC, pedig semmit nem állítottam rajt...mondjuk biztonság kedvéért ránézhetsz az ottani beállításokra is.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#565) bolcsodal válasza kisza25 (#552) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mellesleg a linkelt képeden sincs kipipálva, aminek kell... :U A csúszka mégis +7.5%-on áll...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#566) kisza25 válasza bolcsodal (#565) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert giga oc programmal húzva volt és azt mutatta, így inaktívan is,azóta újraraktam catalystot így már jó,de nem tudtam tovább húzni ígysem, azt még nem néztem,hogy esetleg kitolt csúszka nélkül veszi-e vissza az órajelet, azt még megnézem
Régebben volt hd4830-am onnan ismerlek, más volt az avatarom,nem tudom emlékszel-e

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#567) bolcsodal válasza kisza25 (#566) üzenetére


bolcsodal
addikt

OK! Így már kerek a történet! :R

Nekem is volt HD4830-am, máig a legdurvább tuningbarát VGA...

"onnan ismerlek" Már akkor is ilyen kötekedő p*cs voltam, vagy miért mondod? :DDD :B

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#568) kisza25 válasza bolcsodal (#567) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem ott jókat diskuráltunk ;)
A régi avatarom talán így jobban emlékszel
Az izlésünk most is hasonló:) ez se rossz majdnem megy 1300Mhz-t és tulajdonképp egy 7790 ami ugye csak 1000Mhz alapon

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#569) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

nem tudom érdekel e valakit de most nézegettem a zafir trixx nevü progiját elég korektül engedi álitan a feszt is és a ram gpu sebeségét is valamint a venri sebeségét is és van azthiszem 4 db profil ahová menthetjük a saját beálitásankat
csak nem merem vele húzni a karit hiába oc a zafirszerint nem tudom menyit szabad rajta húzn nem nagyon tuningoltam még.. vga t

HTC desire 500

(#570) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A hétvégén itt is jeleztem, azt a problémámat, hogy az új ASUS kártyám órajelei maxon pörögnek terheletlenül is, a hőfok meg 45-47 C. Számos javaslatot kaptam a probléma megoldására, amit ezúton is köszönök, többek között a Win 7 is újra lett rakva, de sajnos egyik sem hozott eredményt.
Erről a kártyáról van szó:[link]
Viszont ma született megoldás ami eddig úgy néz ki, hogy bevált, ezért leírom, hátha másnak is segít.
Ma visszavittem a kártyát ahoz a céghez ahol vásároltam, szerencsére csak 20 km-re van. Ott is kiróbálták egy másik gépben, és ott is maxon jártak az órajelek. Belenéztek a kártya BIOS-ába, és azt a fura dolog derült ki, hogy csak max órajeleket tartalmaz a BIOS, nincs benne alapórajel.
Mivel különösebben nem kellett magyarázni, hogy ez így nem igazán nyerő, felajánlottak egy másik típust, de előtte még kutakodtak az ASUS honlapján, és ehhez az R7 260X-es szériához találtak egy korábbi BIOS verziót, felrakták erre a kártyára, és láss csodát:

Mint látható terheletlenül azonnal alapra álltak vissza az órajelek, és nem 45-47 fokos volt a kártya, hanem 30 alatti.
A következő képen már a jó BIOS verzió látszik, szóval, ha valaki hasonló cipőben jár, akkor ezt próbálja felrakni, addig amig az ASUS ki nem javítja a később megjelenő kártyáknál ezt a hibát.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#571) pendre54 válasza pendre54 (#570) üzenetére


pendre54
addikt

Valamiért nem lett jó a link, próbálom újra[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#572) Speed® válasza pendre54 (#570) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És ezzel az új-régi BIOSal nem tapasztalsz idle problémákat?

(#573) pendre54 válasza Speed® (#572) üzenetére


pendre54
addikt

Nem szerencsére, amúgy meg valami iszonyat csendes, és jó a hűtése. Próbaképpen a proci hűtőjének fordulatszámát minimálisra vettem, hátha hallok valamit, de egyszerűen nincs hangja a kártyának, csak a procihűtő által keltett minimális zaj hallatszik. Szóval reménykedek, hogy happy endel végződik a történet.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#574) woodworm


woodworm
veterán

Többször panaszkodtam, kérdeztem a 7790-nél tapasztalható fagyásokkal kapcsolatban. Mivel az enyém is oc, a napokban kialakult tuningos eszmecsere alapján kipróbáltam továbbhúzva a kártyát. Úgy néz ki a power limit megemelése hatással van az alacsony state állapotokra is, mivel megszűnt a probléma.

Még egy dolog ami nem működik, semmilyen monitorozó program nem tud információt adni a feszültség adatokról. Ez mitől függhet, gyártói bios korlátozás, driver?
Asus HD7790-DC2OC-1GD5

(#575) Speed® válasza pendre54 (#573) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így legyen :K

Amúgy ezt a GPUt nem művészet hűteni..ugye OCval is <100W. Csak sajnos a legtöbb gyártó emiatt vérszemet kap, és ipari hulladékot tesz rá hűtőként (nos, igen, a Giga..szegényeket már néha sajnálom..ja, mégse ;] ), hogy 3 centet spórolhasson..

(#576) kisza25 válasza Speed® (#575) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Semmi baj a giga hütésével

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#577) Speed® válasza kisza25 (#576) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Te példányodon, egyelőre..Én viszont ~1.5 hónaposan hűtőt kellett cseréljek, mert többe került volna a gariztatás a kerregő hulladék miatt, amit ráraktak. Ráadásul a borda egy filléres hőcsőmentes alu vacak, 12es ventivel megtámogatva is 70+°C volt.

(#578) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Következő géphez veszek videokártyát:

Gigabyte GA-H81M-DS2V alaplap
Intel Pentium G3420 processzor
Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1/4G memória

ASUS Radeon R7 260X DirectCU II OC 1GB ez van tervben, kérdés kell ebből a 2GB-os verzió, vagy elég az 1GB?
A gépösszerakó topikban azt írják, hogy hamarabb fogy el a kártya ereje, mint a memória...
Tehát kérdés, hogy megér 5-6e ft felárat a +1GB?
Cél Battlefield 3 lenne fullhd-ban.
Köszönöm! :R

(#579) Grave_444 válasza sepsi0 (#578) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elég az 1GB-os, viszont a procid kevés lesz hozzá.
HD 7770 is elég lenne oda. BF3 főelg proci igényes.

(#580) sepsi0 válasza Grave_444 (#579) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem az enyém lesz hanem a gyerekeké...
Nekem I5 van 270x-el :)
Mindenhol azt írták eddig, hogy elég a proci hozzá, de akkor majd kiderül...
Akkor a lényeg, hogy elég az 1GB változat...
Köszönöm!

Nekem 4eft felárat megér a 260x, mindenképp Asus lesz....

[ Szerkesztve ]

(#581) Grave_444 válasza sepsi0 (#580) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már pedig nem lesz elég jó pár helyen.

(#582) sepsi0 válasza Grave_444 (#581) üzenetére


sepsi0
őstag

Az akkor baj mert már megrendeltem....
Hát akkor cumi van...

(#583) kisza25 válasza sepsi0 (#582) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Aa kártya elég lesz,de a proci lesz kevés nagy létszámú pályákon, idövel oda is dobsz egz i5-öt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#584) sepsi0 válasza kisza25 (#583) üzenetére


sepsi0
őstag

Még jó, hogy mindenhol azt írták elég lesz hozzá.....
I5-t biztos nem, max majd megkapják a miénket. Majd csinálok egy próbát és jelentkezem...
Remélem azért ér meglepetés :R
Köszönöm a válaszokat!

(#585) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

uraim eza kis kari fantörpikus !!
a crysis3 ma érkezett meg és majdnem minden egészen pontosan az antializing és az árnékolás kivételével minden fullon és viszi gond nélkül igaz 70 fok de a ház sem húvös asztalban van.... a proci igaz csak egy phenom 9600 BE és a ram is csak ddr2 4 giga de akkor is hatalmas amit a kari teljesit... AMD :R

HTC desire 500

(#586) greenface válasza pendre54 (#570) üzenetére


greenface
aktív tag

"Belenéztek a kártya BIOS-ába, "

Milyen szoftver tud 7790/260x bios-ba belenézni...?
Én nem tudok ilyenről.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#587) Hawk1979 válasza greenface (#586) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem a belenézéssel van a baj, hanem a visszaírással módosítás után.
Én olyan progiról nem tudok amivel lehet módosítani majd visszaírni a BIOS-t.
A 7790 sanyarú sorsú gyerek.

(#588) kisza25 válasza sepsi0 (#584) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

BF3 al több mint 1600 órát játszottam, az i3 kevés volt 64főre (FPS drop) persze játszani tudni fognak csak lesz lag ideegesítő, de nem játszhatatlan, alacsony létszámù pályákon nincs gond(32fő)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#589) pendre54 válasza greenface (#586) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Fogalmam sincs, nem értek hozzá, az ASUS honlapjáról szedték le, és rakták föl a mostanit, és számomra pillanatnyilag az a lényeg, hogy normális értékre visszaállnak az órajelek, ha nincs terhelve a kártya. Azután majd meglátjuk, hogy hosszabb távon mit produkál, a 3 éves gariba belefér.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#590) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

No, további kellemest az uraknak, mától ex7790 tulajjá lettem..

(#591) kalozhun100 válasza Speed® (#590) üzenetére


kalozhun100
őstag

És mit vettél helyette? Miért adtad el és mennyiért milyen típusú volt?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#592) TIT


TIT
veterán

Csak az a gond,hogy ezért(nem áll vissza alapórajelre)nem gariztatnak.
Ha a 7790 sanyarú akkor az újabbak is 260X stb.
Az én His-em alapon van de valamikor maxon megy.

[ Szerkesztve ]

(#593) pendre54 válasza TIT (#592) üzenetére


pendre54
addikt

Nézd a helyzet szerintem azért nem ilyen egyszerű. Az igaz, hogy ha gyárilag olyan BIOS van a kártyán amivel állandóan maxon járnak az órajelek, akkor elvileg az valóban nem tekinthető hibának, és így nem garanciális indok.
Viszont az én meglátásom szerint, ez akkor lenne igaz, ha ez a sajátossága a kártyának egyértelműen le lenne írva a termékismertetőben, és a vásárló ennek ismeretében döntené el, hogy veszi, vagy nem veszi, márpedig én semmi ilyen infórul nem olvastam, csak arról, hogy milyen jó hűtés, csendes, energiatakarékos, stb. Na mármost, ha én tisztába lettem volna ezzel a sajátosságával, tuti, hogy nem ezt a kártyát veszem meg.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#594) Speed® válasza kalozhun100 (#591) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyelőre amíg összekaparom a lét egy 680ra, 480 került a helyére.
Nem tudtam kibékülni a microlaggal GTA4 alatt, és a drivertémával.
Ettől függetlenül jó kártya, csak szerencse kell hozzá meg türelem.
Giga/1GB volt, EKL Heidivel szerelve, 29ért adtam el, 2.5 év garival.

(#595) Tournament válasza greenface (#586) üzenetére


Tournament
aktív tag

Hex editor csak 7790/260xre azzal lehet modositani az jó hozzá csak hexaba találd is meg amit akarsz persze / ati flash ami ráirja

(#596) greenface válasza Tournament (#595) üzenetére


greenface
aktív tag

"csak hexaba találd is meg amit akarsz"

Na ja, 'csak' ennyi az egész. :)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#597) TIT


TIT
veterán

Netezés közben egyszer csak sötétség,aztán 10 mp.múlva restart és a venti felpörgött párszor(gondolom a vga és nem a proci)
Lehet vga miatt restart ill.honnan tudom mitől volt a restart?
Ja 7790 :)

(#598) kalozhun100


kalozhun100
őstag

A héten észrevettem, hogy néha beugrik a képernyőre egy ilyen fehér csík, de nem ér végig a kijelzőn. HD7790 kártyám van. Nem tudom miért csinálja. Nem zavar csak azért kiváncsi vagyok miért csinálja?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#599) NyuszyCaster válasza kalozhun100 (#598) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nekem a 6770 csinálta zöld csíkkal és az ram hiba volt :(

HTC desire 500

(#600) suspi


suspi
újonc

Üdv!
Gb 7790 2gb videokártya van a gépben. Ha facebookon a játékot teljes képernyősre állítom rövid időn belül kikapcsol a monitor, és csak áramtalanítás után reagál a számítógép is. Vatafakk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.