Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) _DiEGO_ válasza Ger_man (#799) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Technikai KO :D :F nekem meg , egyből frankón felment , de előtte az [AMD Clean Uninstall Utility] -vel pucoltattam előzőt ... azaz RC -t :C

[ Szerkesztve ]

(#802) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sapphire 7790 Dual-x, Win7 32bit, amd platform, halott ügy 13.12-től felfelé. Ennyi.

(#803) Ger_man válasza _DiEGO_ (#801) üzenetére


Ger_man
senior tag

Én nem rég raktam win7 újra, akkor egyből a 14.4Betát toltam fel, friss érintetlen rendszerre, de akkor is ez volt... nem merem már felrakni :B

(#804) #85552128


#85552128
törölt tag

14.4 WHQL Release notes: "System will TDR or BSOD when encoding with Power Director 11"

Azért akármennyire bírom az AMD-t, de ilyen changeloggal nem tudom, hogy lehet WHQL drivert kiadni...
Mondjuk ebből is látszik, hogy teljesen felesleges várni a WHQL-re mert semmivel nem stabilabb mint a béta release-ek.

@(#787) sepsi0: Na írok is nekik, hogy mi a különbség, kíváncsi vagyok a halandzsára.
Amúgy másnak is ilyen lassú az ASUS oldala ? Percekig kell várni mire a supportos rész betölt...

[ Szerkesztve ]

(#805) _DiEGO_ válasza Hawk1979 (#802) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor ezek szerit mázlista volnék ... :D hurrá :C

A Dual-X annyiban különbözik , hogy picivel magasabb a GPU és RAM órajel ... ennyi - és 2 venti van rajta .

(#806) Csapoati válasza Hawk1979 (#802) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem lehet, hogy a 32bit miatt van? Nekem ugyanez a kartya hibatlan 64 bites Win7-tel, az osszes driverrel 13.12 ota.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#807) Ger_man válasza Csapoati (#806) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nem, mert nekem 64bites rendszer van.

(#808) HopeckoR válasza Ger_man (#799) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nekem az Asus kártyájával ugyan ezt eljátszotta Win7 64 bit alatt kétszer is... Szval én ezek után már semmin nem lepődök meg... :W

(#809) _DiEGO_ válasza Csapoati (#806) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Lehet gondja , mert eleve 4GB DDR2 RAM + az 1GB GDDR5 VRAM :K

Oda meg ugye már eleve Win7 Professional X64 illene :C , hogy rendesen kezelje/ megcímezze össze memóriát !

[ Szerkesztve ]

(#810) laychi


laychi
veterán

Na megvolt firefox használat alatt az 1. black screen-em az dc2oc v2 oldalán található driverrel.nem tudom,hogy a driver okozta e,vagy az,hogy vissza volt véve a feszültségből 25mV
jelenleg a dc2oc driver van fent megint(amelyik vissza veszi az órajelet
.039...,nem a
.042-es)

(#804) Szaby59
elég gáz az asus oldal,tegnap tegnapelőtt pl azt játszotta velem,hogy fehér oldalakat hozott be :S

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS)

(#811) Hawk1979 válasza _DiEGO_ (#809) üzenetére


Hawk1979
őstag

Szóval mert nincs megcímezve az összes memóriám, a 32bites win miatt, ezért nem mennek az újabb driverek. Értem ;]

[ Szerkesztve ]

(#812) _DiEGO_ válasza Hawk1979 (#811) üzenetére


_DiEGO_
őstag

anyám borogass ...

Description:
Package contains the following graphics drivers and dependent/required software for the products specified in the current version's official release notes for the 64 bit version of Windows 7, Windows 8 and Windows 8.1:

[ Szerkesztve ]

(#813) Hawk1979 válasza _DiEGO_ (#812) üzenetére


Hawk1979
őstag

Most akkor mivan? :DDD

(#814) Ger_man válasza Hawk1979 (#813) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nem azt írta. Azt írta hogy érdemes lenne x64-et felraknia, mert nem tudja megcímezni a memót, akkor meg mindek a 4GB... VGA driverről szó sem volt. :U

Hát elég kiábrándító a helyzet... remélem valamikor jön új bios... mert ez nagyon gáz az ASUSnak és AMD-nek is. Bár mit érdekli őket, már megvettük :D

SZERK: Mármint neked lenne érdemes :U

[ Szerkesztve ]

(#815) HopeckoR válasza Ger_man (#814) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Jah már megvettük ez tény, remélem aki így találta ki csuklik egész nap...
Csak a következőt már nem biztos, hogy innen fogom venni..

Nah viszont a véletlen folytán megnéztem valamit..
Netezés közben előjött a Windowsban a textúra hiba, ekkor ránéztem az ASUS GPU Teak softverére ahol látható, hogy 7000Mhz-ről valamiért leesett az órajel 4752-re. Ötlet? Akkor ezek szerint ennyire stabil ez a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#816) pendre54 válasza HopeckoR (#815) üzenetére


pendre54
addikt

Lehet, hogy mégis csak vissza kell térni a kályhához, vagyis a memória túlmelegedéshez, mert amig megvolt ez a kártyám , a kb. egy hét alatt én is tapasztaltam ilyeneket, nem egyszer.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#817) HopeckoR válasza pendre54 (#816) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Ezt csak azért nem tudom elhinni mert mostanság nem jött elő ha játszottam is valamit.. Se BF4, se D3, se LoL közben nem volt ilyen kb 1 hete.
Most meg simán Facsbokozás közben, csak képeket nézegettem... Szóval a kártya eggyel talán nem volt terhelve

[ Szerkesztve ]

(#818) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

sziasztok
föltettem én is az uj hivatalos drivert win7 32 bitre semmi gond nincs vele 4 giga ddr 2 ram van a gépben és simán fölment indult a vin rendesen nem volt semmi gond

HTC desire 500

(#819) Ger_man válasza NyuszyCaster (#818) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nem kekeckedésből mondom, de miért nem raksz fel 64bitet? 2GB-os a VGA-d?

Nekem miért nem jó a 64bites? Soha nem volt még ilyen... kiakaszt a dolog :W

(#820) Hawk1979 válasza Ger_man (#819) üzenetére


Hawk1979
őstag

Tegyél fel 32bitest. :DDD Ja nem, az se jó. Akkor marad a Win 3.11.

(#821) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Kezdek lassan megbékélni a ASUS AMD 7790 2GB-s kártyám hibáival, illetve nagy részüket úgy-ahogy sikerült megszüntetnem (ennek ellenére is azt mondom, hogy szégyen a gyártóra nézve, hogy ilyen kártyát a piacra dobott, nagyot esett szememben az ASUS). Egy hibával viszont sehogyan sem tudok dűlőre jutni: az Adobe Shockwave rendszeresen fagyasztja a gépet. Majdnem minden nap az első bekapcsolás után, ha videót szeretnék megnézni (YT, inda, bármi), az esetek 90%-ában lefagy a videó. A lejátszó elindul, de a videóképernyő fekete marad. 10-15 mp-el később vagy kiírja, hogy összeomlott az Shockwave, vagy nem, lefagy a gép (i7 4770, 2 x 4Gb Vengeance, GB Z87-HD3, Win7, Firefox, Shockwave legfrissebb, CCC 13.12). Újraindítás után ritkán játssza el ismét, de másnapi indítás után ismét előjön a hiba. Tapasztaltatok hasonlót? Sikerült rájönni a hiba okára?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#822) Hawk1979 válasza Fotonhámozó (#821) üzenetére


Hawk1979
őstag

Chrome...

(#823) #85552128


#85552128
törölt tag

Szerintem az lenne a legjobb ha minél többen írnánk a külföldi ASUS-nak.
Megint egy hasonló eset:

R9280X-DC2T-3GD5 -> R9280X-DC2T-3GD5V2

Ez pedig a "V1" letöltéseinél: "BIOS update to remove rare artifacting events during gaming, Please also update the Catalyst driver to 13.251 or above"

A fórumokon megnézték és a GPU órajel/feszültséget csökkentették, remélhetőleg hamarosan jön a BIOS frissítés, V2 már felbukkant a support oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#824) Steelmanus válasza Fotonhámozó (#821) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha Firefox-ot hasznalsz kapcsold ki a ProtectedMode -ot. Es nem art kikapcsolni a hardveresgyorsitast az FF Bealitasoknal.

(#825) Ger_man válasza Hawk1979 (#820) üzenetére


Ger_man
senior tag

16GB rendszermemória mellé 32bit igazán botor megoldás lenne. :U

(#826) Fotonhámozó válasza Steelmanus (#824) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm! Este átállítottam a leírtak szerint, azóta nem fagyott le. :R

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#827) #85552128


#85552128
törölt tag

Na én írtam az official fórumra is, igaz annyira lassú az oldal, hogy taiwani proxy kellett hozzá, de minél több helyen hangoztatjuk annál valószínűbb, hogy csinálnak vele valamit.

Linkeltem az egyik ide postolt képet, ha valaki tudna ugyanerről de AIDA-t angolra állítva (mellete GPU tweak ahol látható, hogy maxon jár+ hőmérséklet) akkor kicserélem: ASUS R7 260X DirectCU II OC - black screens, graphics glitches/artifacts, high temperature

Valahol láttam egy videót is a textúrahibákról (valamelyik NFS-sel játszottak) youtube-on, de most nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#828) Gainka


Gainka
őstag

Kint az uj WHQL 14.4 :))

(#829) CirrMee válasza Gainka (#828) üzenetére


CirrMee
addikt

...napok óta... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#830) Ger_man


Ger_man
senior tag

Érdekességként. Ma megpróbáltam lepucolni a régi 12.4 ccc-t az AMD uninstallerrel. Felraktam a 14.4-et. A win logonál megáll a töltés.

Gondoltam átrakom a HDD vezérlést ACHI-ról IDE-re, úgy feláll a rendszer... :U

Kész vagyok ettől a dologtól...

Köszi Szaby a kiírást!

(#831) HopeckoR válasza #85552128 (#827) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Szia!

Ennyit tudtam hirtelen összeszedni hozzá.
Esetleg azt még hozzá tehetnéd, hogy a ZeroCore sem működik pedig a weboldalon fent van és a dobozán is szerepel. Opsz látom ezt hozzátetted nem szóltam :)

Én is láttam videót de sajnos én sem találom :( Az Pedig WoW-al volt.



[ Szerkesztve ]

(#832) NyuszyCaster válasza Ger_man (#819) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

mert az egyik ramnak valami gondjavan és 64 biten folyton kékhalál van de mivel a dd2 ramok már aranyárban vannak igy hagyom uj masinára meg nincs pénzem most

HTC desire 500

(#833) #85552128 válasza HopeckoR (#831) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az is benne van, meg a címbe beleírtam még, hogy no power saving.
De ahogy látom nem nagyon olvassák...
Mindenesetre a listában amikor ki kellett választani a kártyát már volt a sima 2 GB-ből is V2 változat...
Viszont ahogy olvastam, más kártyáknál az ő official BIOS frissítőjük csak akkor enged frissíteni ha asus alaplapod van :C
Thx a képeket, majd még elküldöm a supportnak is, eddig kamu címekről írtam nekik, hogy lássák "többen" vagyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#834) HopeckoR válasza #85552128 (#833) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nah ez az a videó... Ezt az Asus fórumán találtam korábban, oda ez volt írva hogy Asus R260X OC 2GB kártyával volt

https://www.youtube.com/watch?v=Kfx6_whThFg

(#835) NyuszyCaster válasza #85552128 (#833) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#836) #85552128 válasza NyuszyCaster (#835) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ja igen, bár ez Giga, annyit nézegettem már, hogy keverem őket. :DD

[ Szerkesztve ]

(#837) NyuszyCaster válasza #85552128 (#836) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

jaja én is azért töröltem mert gigade most ténleg ekkora fost mint az asusnak ez a karija szoval sajnálom a tulajokat nagyon az asus meg ügyfelezés szempontjából 1 alá.... reméllem sikerül valamit intézni

én meg próbáltam a zafirnál regelmi hát nem sikerül sajnos

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#838) laychi válasza #85552128 (#827) üzenetére


laychi
veterán

Köszi,írtam egy támogatlak reply-t :)

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS)

(#839) royalka


royalka
őstag

Kicsit elbizonytalanodtam srácok. :( Elég nyűgösnek tűnik ez a kártya vagy csak az asus generálja ezt a pixel hibát? Én Gigát vennék vagy azzal is baj van?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#840) NyuszyCaster válasza royalka (#839) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nemrég belinkeltem egy videót de töröltem mert nem asus hanem giga kari vot a srác tolja valamelyik nfs t és a kép kb fele tiszta hiba

HTC desire 500

(#841) royalka válasza NyuszyCaster (#840) üzenetére


royalka
őstag

Hát így nem valószínű hogy ezt a karit veszem. Esetleg valami más javaslatotok van hasonló ár/teljesítménybe?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#842) #85552128 válasza royalka (#841) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem ez az OC verziók betegsége (gyártótól függetlenül), túlhúzták/feszelték a GPU-t...
A sima verziókkal legalábbis nem jelentkezik vagy nem olyan gyakran. Az enyém ha lejön első dolgom lesz rárakni egy normális BIOS-t, ha meg kell akkor Afterburner/GPU tweakkel is feljebb tudom venni.

[ Szerkesztve ]

(#843) Hawk1979 válasza royalka (#841) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ár/teljesítmény értéket nézve az S3trio 64V+ ami még ilyen.

(#844) NyuszyCaster válasza royalka (#839) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

tessék itt a giga is

[link]
hát én nagyon úgy nézem hogy lett mondva hogy gagyi a zafir lehet hogy az de ilyeneket nem produkál mint az asus és társai...

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#845) NyuszyCaster válasza Hawk1979 (#843) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

neked olyan van amit irtál?? :DD

HTC desire 500

(#846) Hawk1979 válasza NyuszyCaster (#845) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ja.Wolfenstein, Doom 1-2, Duke Nukem remekül szalad. Nincsenek driver gondjaim sem.

(#847) HopeckoR válasza laychi (#838) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Én is írnék ha menne normálisan ez a weboldal... :W

(#848) woodworm


woodworm
veterán

Az sem biztos, hogy egyedül az asus a hunyó, csak előrébb tartott a "hibaelhárításban", és házon belül a bios manipulálásával akarták gyógyítani a bonaire betegségét. Nekem például minden probléma nélkül felment a 14.4, de azt figyeltem meg, hogy amíg a 13.12-nél a ram órajele böngészés közben 150 MHz-en tanyázott és néha felugrott maxra, addig az új driverrel inkább maxon megy és néhe lecsökken az alap 150 MHz-re. Az átlagos hőmérséklet magasabb lett 6-7 °C-szal. Tehát driver szinten elindultak abba az irányba, amit eddig biosból tettek.

(#849) kisza25 válasza NyuszyCaster (#844) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem Giga van és hibátlan 1275Mhz-re húzva is és idle halk load hűvös
royalka: gtx 750ti pl. MSI 3év garral

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#850) NyuszyCaster válasza kisza25 (#849) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szerintem kifogtál egy jót örülök neki :)

HTC desire 500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.