Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) TIT válasza Vartanus (#4200) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Miben?

(#4202) Vartanus válasza TIT (#4201) üzenetére


Vartanus
őstag

Ha lehet érdekelne egy WoT enCore eredmény 1080P, mediumon élsímítással és anélkül is. :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4203) TIT válasza Vartanus (#4202) üzenetére


TIT
veterán

Ja.
Azzal nem játszom sajna,de már eladtam a karit.

(#4204) Vartanus válasza TIT (#4203) üzenetére


Vartanus
őstag

Azért köszi :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4205) TIT válasza Vartanus (#4204) üzenetére


TIT
veterán

Nincsmit.
Youtube-on esetleg semmi?

(#4206) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Sajnos ugy néz ki elhalálozott a 7790-esem. Bekapcsoláskor venti maxon pörög, de nem ad képet vele a gép, másik vga-val megy rendesen. Semmi külsérelmi nyomot, égést nem látok rajta, kondik is éppek. Ha jól sejtem ez menthetetlen, bár nem értek hozzá...

Amúgy a windows 10 decemberben frissült egy ujabb verzióra, és bár nem tudom lehetett-e köze hozzá, de azóta fagyott a gép néha-néha csak netezés közben, mindenféle terhelés nélkül. Unokatesóm 7850-es VGA-val szerelt gépe is azóta hasonlóképp fagyogat néha, és nem tudom lehetett-e köze a dolognak a VGA-hoz, esetleg vmi driver problémhoz?!

(#4207) motocoder


motocoder
aktív tag

Nekem AMD R7 250 kártya nem megy 120Hz-n,csak 60 Hz-t tud.
Van hozzá valami driver amivel menne?

(#4208) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv mindenki!
Még anno újonnan vettem egy Zafír 2GB-os R7 260X-et. Takargatni, csak úgy a külsejét takarítottam. Ma azonban szétszedtem szépen, pasztát is cseréltem.
Mennyi az IDLE és a terhelt hőfok ennél a típusnál? Az az igazság sosem volt a ventinek hangja olyan lassan forgott (max 10%) nyáron és most is a fűtött szobába, de sose néztem a hőfokokat! Mert sosem fagyott, csíkozott. Most sem, csak kíváncsi vagyok nyeretem e vagy rontottam e azzal, hogy a száraz pasztát kicseréltem. Mert, hogy utoljára mikor láttam a GPU chip-et nem terítette el egészen a hűtendő felületet.
Szokás szerint a közepére nyomtam egy kicsit, szürke pasztát. Gyárilag is ez volt rajta, de ők nem sajnálták.... Nem csak az egész GPU rész olyan volt... :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#4209) Barret001 válasza mtomi95 (#4208) üzenetére


Barret001
addikt

Nem mondtál semmit.Hőfok? Ha nem rontottad el,akkor a pasztázás biztosan jót tett. Nekem R7 360 van,70 fokba simán belefut. Hűtő csere előtt a 80-ba is...

(#4210) Cyberboy42 válasza Kroni1 (#4206) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a win update biztos nem tehet a kártya haláláról. ugyanakkor fagyogatni szokott különféle leginkább régebbi konfigokon.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4211) Cyberboy42 válasza motocoder (#4207) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ez a kártya nem támogat ekkora frissítési frekvenciát. talán ha 75-re képes némely felbontásokon...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4212) saby97


saby97
tag

Sziasztok!

Ha már aktivitást látok, rákérdezek, hogy mi újság van az uj driverrel R7 260X 2GB mellett.
Freesync képes monitort vettem (Lg 29wk500-p), ezért gondoltam veszek egy olyan kártyát, ami támogatja is.
Nagy probléma nincs is vele, de a radeon overlay néha jó, néha nem... A 18.12.3-as driverben éppen stabilabb, mint eddig. A wattmanra hivatkova többször is kifagyott már Watch Dogs közben. A Freesync kikapcsolt és bekapcsolt állapota között kb nincs különbség, pedig be van kapcsolva monitoron, driverben és játékban is.

Maga a kártya egy pozitív csalódás volt, pár hónapja vettem használtan és újrapasztáztam. 60 fokon volt a teteje terhelés mellett. A ventillátor viszont ennél is 20%-on jár jó ideig. Talán 30%-ra felengedi 100%-os terhelésnél. :DDD
A driver csodás ventillátor szabályzója pedig maga a használhatatlanság. Egy darab csúszka van ahol valamennyitől 4000rpm-ig lehet állítani. Ezen kívül semmi. Ha jól emlékszem a ph cikkben (az amd adrenalin 2019) azt is újdonságként vetették fel, hogy kap fan controlt. Ez a kártya miatt lehet ilyen?

Freesync-kel mik a tapasztalatok ezeknél a kártyáknál?
40-75Hz tartományban tud a monitor variálni, ez lemaradt.

(#4213) Cyberboy42 válasza saby97 (#4212) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a freesyncel nem tudom mi lehet a bajod hogy nem veszel észre különbséget, talán ajénlatos lenne chill-el használni, és a tartományt pont eme 40 és 75 közé rakni... single player játékoknál még a vsync-et is rá lehet tolni hogy ne legyen stutter.
Ami a drivert illeti, tényleg elég elfuseráltan sikerült. nem működik minden rendesen, de még a vegákkal sem. Én az afterburner venti profilját használom az r9 380 hoz. Az amd overlay meg windows alatt működik szépen, meg egy-két támogatott játék ahol rendesen bejön, és van a többi, ahol vagy működik vagy nem ;]
a wattman habár elérhetű játék közben, nem lehet igazán használni, menet közbeni változtatások általában fagyasztanak ,vagy driver újraindítással járnak. Más a helyzet ha windows-ban lövöd be, és utána indítod a játékot, ha nem adsz meg nagyon extrém tuningot akkor szépen működik.
a Venti kezelést mindenképpen javítaniuk kell, remélem ezen dolgoznak a leginkább :((( :W

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4214) saby97 válasza Cyberboy42 (#4213) üzenetére


saby97
tag

Nem állítom, hogy még egyik driverrel sem működött nekem a FreeSync. Talán a 18.9.1-es driver volt a legfrisebb amikor vettem, azt is tettem fel. Nem igazán tudtam hogy kéne tesztelni úgyhogy annyira nem is érdekelt.

A Chillt használtam, bár a fogyasztás nem zavart annyira, de gondoltam miért ne. Ahogy mondod, 40 és 75 közé lőttem be, egészen sokáig így használtam, aztán feltettem a GRID-et, megnézni mit tud egy régebbi játékban a kártya. 50-60 közötti FPS-t hozott, FHD-ban. Ezen eléggé meglepődtem, mert 2008-as játékról beszélünk. Chill off után és FRTC 300-ra felvitele után 120 felett volt a számláló.
Nem vagyok elégedetlen az 50fps-sel sem, de ha már a monitor képes 75fps megjelenítésére és a játék nem pörgeti ki a kártyát 75fps-nél, akkor igazán hozhatná Chill mellett is.

Még a 9600GT-hez én is Afterburnert használtam és most is fenn van, de azt olvastam fórumokon, hogy előszeretettel fagy ki az amd settings tőle. Pedig abban ezer éve adott a normális fan control, és a Wattman speckó beállításait is kiválthatja. Az AMD Setting nélkül viszont gondolom nem megy a FreeSync, ezért nyugdíjaztam az Afterburnert.

Talán a Dirt 3-ban láttam (vagy beképzeltem a marketingnek köszönhetően) a FreeSync értelmét. Ott tényleg szép smooth volt az egész. Bár maga a játék sem valami gépigényes.

Valamelyik nap letöltöttem azt a szélturbinás Freesync demo programot, de úgy szaggat beállítástól függetlenül, hogy öröm nézni. Lehet, hogy nem véletlen nincs fent már hivatalosan, meg azt hiszem nem is Win10-re csinálták, szóval betudom ennek, de azért elrontotta a kedvem.
Egyedül a FreeSync adott okot, hogy AMD-re váltak. Nem bántam meg így sem, de annyira meghozták a kedvem, hogy nem biztos, hogy maradok náluk...

(#4215) Cyberboy42 válasza saby97 (#4214) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hát a windmill demo az már felejtős, nem szabad belőle kiindulni..
Mivel minden játékban külön megadhatod a csill értékeket ,ezért belőheted az adott játékban a minimumot 75-re a maximumot is 75-re, és így szépen tartani fogja azt :) ráadésul chill-el. És ha mellé betolod az enhanced synced akkor kiküszöböld a frame pacinget, a stuttert és az imput laggot egyszerre :)
Ez a kombináció nem mindenhol működik jól, de néhol meglepően fasza az eredmény.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4216) saby97 válasza Cyberboy42 (#4215) üzenetére


saby97
tag

Köszi, ezt a beállítást majd lehet, hogy kipróbálom, hátha... :)

(#4217) mtomi95 válasza Barret001 (#4209) üzenetére


mtomi95
senior tag

Indítottam egy 3D mark tesztet. Eddig max 72 fokos volt közben, de ezt úgy, hogy elviselhetetlen meleg van bent... Komolyan, atléta, boxer...
Ez jó hőmérséklet? Vagy holnap szedjem szét és cserélném ki az ezüst pásztát fehérre? Úgy hogy elkenődjön az egész chipen?
Játék nélkül az Aida 45 fokosnak írja teszt után pár perccel.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#4218) Barret001 válasza mtomi95 (#4217) üzenetére


Barret001
addikt

Az teljesen jó,ha már nem megy feljebb huzamos ideig sem.

Annyit még hozzátennék,hogy nem minden játékban egyforma a hőfok! Változik a terhelés függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#4219) Barret001 válasza mtomi95 (#4217) üzenetére


Barret001
addikt

Én FurMark teszttel szoktam ellenőrizni,de figyelni kell,mert durván fűti a kártyát :D Ha ott bírja,nem kell aggódni a továbbiakban. Erősebben terhel,mint egy átlagos játék.

(#4220) mtomi95 válasza Barret001 (#4218) üzenetére


mtomi95
senior tag

Kicseréltem a Revoltec 10%-os ezüst pasztat, gyári ID Cooling szürke szilikonra és 66 fok a max, normális szobahőmérsékleten... 6 fokot javult! Igaz az ID Coolingnak jobb a hővezető képessége papíron, de hogy a fenébe lehet ez? A Revoltecbe mégis csak ezüst van... Ki érti ezt?
Arra sem lehet fogni, hogy sokat nyomtam volna, mert nem...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#4221) Barret001 válasza mtomi95 (#4220) üzenetére


Barret001
addikt

Lehet hogy kiszáradt a régi paszta? Ezért szokták időnként újrapasztázni. Idővel a jelenlegi pasztád is veszíteni fog a hővezető képességéből.

(#4222) mtomi95 válasza Barret001 (#4221) üzenetére


mtomi95
senior tag

Igen tudom, ezért is cseréltem le a gyárit ami már száraz volt a Revoltecre! 1-2 napos volt és bőven folyós még! :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#4223) mileston3


mileston3
csendes tag

Sziasztok!
Sapphire R7 260X OC 2GB videokarim van, a 19.12.1-es Radeon frissítés óta állandóan elmegy a hang, amikor új drivert rakok fel. Baromi idegesítő, mert utána állandóan arra jutok, hogy visszarakom a régit. Tud valaki valami megoldást, hogy mi a búbánatos rongybatekert f-ért nem teszi fel az AMD HD audiót? Meg az új szoftvereknél amikor újraindul a gép, onnantól kezdve állandóan nyitja és bezárja az AMD folyamatokat, gondolom emiatt nincs hang sem, mert a részfolyamatok nem nyílnak meg.
Eredetileg most a Football Manager 2020 miatt tettem fel, mert az meg azért zuhant össze, hogy nincs fenn az új videokari driver, mondom jó akkor felrakom. Nem lehet hogy mind a játék, mind a Radeon újabb szoftverei már csak win10-re használhatók normálisan? Mert nekem még win7 64bitem van és semmi kedvem újratolni a gépet... :(

[ Szerkesztve ]

(#4224) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Használ valaki közületek 7790-es kártyát Win10 alatt?

Az enyém (Sapphire Radeon HD7790 1GB, ASRock B450 Gaming, Ryzen 3 2200g, 16GB RAM, Enermay Liberty 400W, dual monitor) az alábbi tüneteket produkálja:

Ha futtatok egy játékot (World of Warcraft, mással mostanában nem szoktam játszani) és mellette indítok egy media playert vagy egy stream-et (twitch), akkor időközönként szétesik a kép.
A kép kb felső 10 centije esik szét, sok kis színes kocka jelenik meg, stb.
Ilyenkor jó esetben ha leállítom és újra elindítom az adott programot akkor működik tovább, de van, hogy csak az újraindítás segít.

Ha csak az egyik fut, akkor sosincs gond.

Ami gyanús, hogy azóta tapasztalom ezt a problémát (vagy csak véletlen egybeesés), amióta win10-et használok. Előtte nem volt ilyen gondom.

Driverből többet is próbáltam már, mindnél előjött ez a hiba. Most 20.11.2-es van fent, ezzel is előjön a hiba.

Aki használ ilyen kártyát, meg tudná írni, hogy pontosan melyik drivert használja?

Köszi előre is.

Üdv.

(#4225) mtomi95


mtomi95
senior tag

m ide...

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#4226) Abel-0101 válasza mileston3 (#4223) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha folyamat elmegy a hang, vagy driver, vagy hangkártya hiba lehet, inkább utóbbi a gyakoribb.
Említetted hogy a vga driver okozhatja, benne van a pakliban, hogy nem kompatibilis az új vga driver a hangdriverrel, probáld frissiteni a hang drivert.
Ha a fentiek után sem jó, probáld újra tenni, de inkább windows 10et tegyél fel :B

(#4227) makoj30


makoj30
aktív tag

Sziasztok!

Itt a HA vettem egy Gigabyte 1 ventis R7 360 kártyát 1 hónapja,ami tegnapig tökéletesen ment. Elkezdte a villogok néhányat aztán abbahagyom dolgot,akár játék közben is. A kártya hőfoka 70-80C között lehet. Természetesen vásárláskor újra pasztáztam illetve kitakarítottam. Kezd tönkremenni a kártya? (Ma is játszottam vele FHD,Vsync off meg minden max és 1x villogott az elején utána már nem.) A tápom egy 700W Chieftec,nem hiszem hogy azzal lenne a baj. RGB-van a monitor,ajánlott a másik használata? (YBcBr)

A VGA driver a legutolsó stabil WHQL

Ennek a kártyának mi az optimális under voltage értékei?

Köszi a választ előre is. :R

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4228) babati


babati
aktív tag

Üdv. Nekem egy asus hd7790em van oc-s. A gyári asus driverrel mindjárt indulásnál kifagy ha megnyitom a jutúbot. Az ati driverrel ilyen gond nincs viszont azzal random menet közben marad úgy a kép. Gondoltam megosztom ezt az észrevételt hátha okosabb valaki és így rájön a problémára. Illetve az lenne a kérdésem hogy ugye a vga tudja a pcie3.0át de az alaplapom csak a 2.0át támogatja. Ez lehet gond?

(#4229) makoj30


makoj30
aktív tag

Az aláirásomban szereplő kártya nem tudja az UEFI-t. Valaki tud egy olyan BIOS küldeni amelyik tudja?

Erről a kártyáról van szó:

[link]

Köszi előre is. :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4230) makoj30 válasza makoj30 (#4229) üzenetére


makoj30
aktív tag

A link nem lett jól beillesztve:

[link]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4231) makoj30 válasza makoj30 (#4230) üzenetére


makoj30
aktív tag

Megoldottam a gondom. :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4232) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok, van egy R7 260X - em , igazából csak WOT-ra használom, de sajnos kezd kevés lenni, lenne értelme mellé még 1 R7 260X CF-be ? Új kártyák nagyon drágák lettek sajnos.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.