Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) TomiLi válasza arn (#3099) üzenetére


TomiLi
addikt

:R

Bogyóka

(#3102) arn válasza TomiLi (#3101) üzenetére


arn
félisten

rajottem, hogy psban is tudom a kepet modositani, nem kell excel :) viszont a blogspot adminfelulete vmi ritka szar... olyan htmlkodot general, amitol osszefossa sajat magat. 15 percnyi hajtepes utan sikerult egy szaros kepet beilleszteni.

ez azert nem semmi, ahhoz kepest, hogy webfejlesztessel foglalkozom :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3103) Rica válasza b3er (#3078) üzenetére


Rica
senior tag

:K Ne felejtsd el, hogy az 5770 csak 128 bites.

ko-ko82: mielőtt bármit vesztek érdemes lecsekkolni itt az eladót. Ha pedig valaki surmó, azt tessék beírni a megfelelő szabályok szerint a Kivel nem érdemes üzleteni totyikba a többiek érdekében.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3104) csdm


csdm
senior tag

Hali! 400 W-os FSP táp elég lenne vajon egy HD 5850 hez ?

(#3105) lsc válasza csdm (#3104) üzenetére


lsc
nagyúr

Elég .

Az élet kegyetlen .

(#3106) arn válasza BullKoxa (#3064) üzenetére


arn
félisten

a masik is ugyanezt csinalta? olyan mintha a venti tengelye mozogna, vagy nem lenne lerogzitve a venti. ha nagyon nem akarjak kicserelni, szedd szet a hutot... hatha.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3107) eszakas válasza arn (#3106) üzenetére


eszakas
senior tag

Én is ugyan ezt javaslom, ha nem cserélik és hibátlan a kártya valamit csinálni kell a hűtéssel, nem szabad így hajtani mert tönkre megy a kártya. Az eladót pedig le kell járatni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3108) luciferk válasza eszakas (#3107) üzenetére


luciferk
senior tag

Érdekes, hogy az előző giga 5850-es kártyájánál is ugyan ez a hiba volt :U jó volna tudni, hogy ki volt az eladó nehogy más is szívjon vele.

(#3109) eszakas válasza BullKoxa (#3091) üzenetére


eszakas
senior tag

Kíváncsian várjuk a fejleményeket ha nem cseréli akkor kérnénk a nevét, hogy tudjunk szólni hogy ne vásároljanak tőle.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3110) janos666 válasza eszakas (#3109) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem ő tehet róla, hanem a gyártó.
Ha bontatlanok a dobozok, tuti nincs hozzá köze, de ha bontottak, akkor is hihetetlen lenne, hogy a nagykernél/forgalmazónál kibontogatják mindet, megkeresik a hibásakat, és ahelyett, hogy visszaküldenék a gyártónak, hogy cseréljék ki hibátlanra, inkább eladják valakinek olcsóbban, csak hogy ő teljes áron adja tovább, átbaszva az embereket.
Szerintem az eladó 99,5%-ig ártatlan, és valószínűleg a forgalmazó/nagyker is, egyszerűen kifogott az eladó egy hibás szériát, ami így jött le sorba a gyártósorról, és mondjuk mind a 10, amit akkor elhozott az eladó, hibás.
Nem kell amögött is összeesküvést látni, ahol nem látható a tiszta haszon. (még csak nem is szívódott fel az eladó, hanem cserélte, ez így akkor végképp nem poén neki).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3111) wannabeinla


wannabeinla
tag

jo kis leiras, egyre jobban tetszik az 5850 :D

#DD00FF

(#3112) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hi , menyire éri meg lecsrélni egy 4870 -est egy 5850-re menyivel gyorsab?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3113) Mach5 válasza tgulyas (#3112) üzenetére


Mach5
aktív tag

Olyan 30%al lehet gyorsabb a HD5850!

(#3114) tgulyas válasza Mach5 (#3113) üzenetére


tgulyas
senior tag

kösz, van már hozá valami jó driver?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3115) banderasz77


banderasz77
addikt

Mikor lesz már a PH-n 5850 teszt??? :U

(#3116) arn válasza luciferk (#3108) üzenetére


arn
félisten

szerintem az en gigam is ugyanabbol a szeriabol valo... majd megvizslatom jobban a ventijet. bar ez feltunt volna, mert az alap 1100rpmet is hangosnak hallom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3117) arn válasza tgulyas (#3112) üzenetére


arn
félisten

alapon nem eri meg lecserelned, tuningolva szvsz igen [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3118) Mach5 válasza tgulyas (#3114) üzenetére


Mach5
aktív tag

Hát nem hinném, hogy még van hozzá valami jó driver, szerintem még kell vele várni, mivel nem rég jött még csak ki.

(#3119) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Hi!Újra itt.A Boltos ezt írta a videóra!!

" Játék alatt tökmindegy milyen hangja van, ha nem játszol akkor meg csendes.
Lehet rá tenni Accelero vagy Zalman VGA hűtést utólag is, az csendesebb
".

[ Szerkesztve ]

(#3120) banderasz77 válasza BullKoxa (#3119) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez hülye bazzeg! Hát nem egyszerű neki visszavinni a nagykerbe, ezt a tökfejet. Ezt még egy láma szervizes 10 dioptriás szemüveggel is látja, hogy a lapát el van szabadulva....
Menj, be az üzletbe, vidd vissza mindenestől és mondd meg neki, ha nem intézkedik beszólsz a fogyasztóvédelemnek. Azok meg úgy is szeretnek csekket írni... ;]

(#3121) vhunor válasza BullKoxa (#3119) üzenetére


vhunor
őstag

Cserélnie kell, a videón tisztán látszik és hallatszik, hogy gyárilag hibás a hűtése...

(#3122) Voyage


Voyage
aktív tag

Akadt nekem egy kis bajom az Asus 5850-el.
Ma szétszedtem a gépet, portalanítás miatt. Előtte szuperül ment 4 napig, semmi baj nem volt vele. Összerakom, ahogy szoktam, indítom, majd iszonyat hang, venti 100%-ra felpörög, de se kép, se hang. Lehúzom tápkábelt, akkor csipog. Visszadugom, megint süvít, egészen addig, míg tápot le nem kapcsolom. Ha simán hosszan nyomom a ki-bekapcs gombot, semmi nem történik.
Ilyenkor mi a frász van? :F :U
Megnéztem, hátul, a kis lyukon, a venti csatlakozó ugyanúgy van, mint előtte, és különben is csak le volt téve az asztalra, semmit nem csináltam vele. Kétszer szétszedtem, meg összeraktam megint a gépet, csak 100%-on jár a venti, és továbbra is se kép, se hang.
Mi lehet a baja? :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#3123) BullKoxa


BullKoxa
őstag

De nem akarja cserélni!!!!Mit tegyek???+ kell ütni vagy mi????Mert akkor az lesz!

Na most már 2D-ben is van hangja!!és 71C°-os 2D-ben!

[ Szerkesztve ]

(#3124) zuchy válasza BullKoxa (#3123) üzenetére


zuchy
őstag

Fogyasztóvédelem. Azzal kell fenyegetni. Szét fog esni. Ne használld. Le kell cserélnie. :(((

(#3122) Voyage: Legutóbb nálam is volt ilyen eset, más VGA-val. Én se tudtam mi, azt hittem meghalt a vidkari. Aztán hagytam pár órára, és megjavult. Fogalmam sincs hogy mért. :F Cmos-Clear se segített rajta.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#3125) BullKoxa válasza zuchy (#3124) üzenetére


BullKoxa
őstag

ezt is írta a boltos!Ja az is ilyen volt azért küldtem vissza neki!!

" Mindegyik kártya ilyen, amíg megy addig nincs gond vele. A másik kártya, amit visszaküldtél, annak sincs semmi baja, tökéletesen csendes a ventije. Játék alatt van hangja, mint minden más kártyának is. "

[ Szerkesztve ]

(#3126) arn válasza BullKoxa (#3123) üzenetére


arn
félisten

ha nagyon nem csereli ki, hagyd ott furmarkkal egy idore :DD megteszi a hatasat. de lehet barmelyik jatek is megfelel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3127) arn válasza BullKoxa (#3125) üzenetére


arn
félisten

nah ott a valasz... amig megy :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3128) BullKoxa válasza arn (#3126) üzenetére


BullKoxa
őstag

És akkor kicseréli ha azért döglik be mert játék alatt elszállt??PL:Hőmiatt,mert nem hűt rendesen.Szerinted??

[ Szerkesztve ]

(#3129) Voyage válasza zuchy (#3124) üzenetére


Voyage
aktív tag

Hmmm, jó ötlet. :DDD
Most beszéltem az eladóval, mondta, hogy ok, vigyem vissza, megnézi, ha szar valóban, cseréli. :F :)
Te a gépben hagytad a vga-t? Vagy kivetted?
Én már be is vágtam a dobozába... :DDD
Van másik. ;]

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#3130) Abu85 válasza arn (#3126) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Furmark-kal nem lehet kinyírni a HD 5800-at. :D A VRM dinamikusan állítja a lapka terhelését. Mindig csak annyira dolgozik, amennyire a VRM engedi. :) Az ilyen power vírusoktól már 100%-osan védett a HD 5800 széria.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3131) arn válasza BullKoxa (#3128) üzenetére


arn
félisten

o mondta az elobb... amig megy, addig jo. nyilvanvaloan nem fog sokaig menni igy. bar lehet elobb szejjelfagy parszor, mintsem legyilkold ezzel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3132) arn válasza Abu85 (#3130) üzenetére


arn
félisten

de itt jo esellyel nem a vrm melegszik tul, hanem a gpu :) amig a vrm 120 fok alatt van, addig gyilkolhatod a kartya tobbi reszet. bar szvsz elobb elszall, mintsem megdoglene.

ahhoz az kellene, hogy magas homersekletnel is stabil maradjon. bar ha nem stabil, akkor meg azert csere...

ps: most irtam a blogban rola vazze :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3133) eszakas válasza arn (#3132) üzenetére


eszakas
senior tag

Szerinted kicseréli akkor? Szerintem nem fogja. Valószínűleg netten rendelte és ez nehezíti egy kicsit Írd meg neki hogy ha nem cseréli ki akkor felteszed a nevét a nem megbízható eladók listájára. Ha boltja van akkor fogyasztóvédelem, mivel második kártya valószínűsíthető hogy tudott róla, akkor ez csalás! 20e felett pedig már bűncselekménynek számít.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3134) janos666 válasza BullKoxa (#3125) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, visszavonom, amit korábban írtam, ez az ember tényleg egy fasz. Lehet nem is tudja értelmes módon intézni a garit a forgalmazónál, ilyen-olyan okból, és ezért nem akar foglalkozni veled. (Bár azt még fenntartom, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy tudatosan direkt rosszat adott el neked, esetleg annyi, hogy volt pár ilyen szar azok közt, amit elhozott -akár mind, amit aznap átvett- és azokat adogatja körbe-körbe, mert nem akarja/tudja cseréltetni, és reméli, hogy valakire rá tudja sózni, aki belemegy, hogy inkább hűtőt cserél rajta). Persze ha teljes bruttó kiskeráron vetted, nem értékcsökkentett baráti nettóban, akkor ez még szopatás.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3135) BullKoxa válasza eszakas (#3133) üzenetére


BullKoxa
őstag

igen 20k felett bűncselekmény!!!Sitt a kis hamisra, vagy tepsi :DD ??Ha felteszem a nevét a Nem megbízhatók közé,akkor onnan le is fogják szedni.

János666:63 K ért vettem 10.18.-án!Az elsőtt vissza küldtem 10.19.-én!Ide ért az új 22.-én,10.25.én írtam neki nem jó ez sem (azért csak ekkor mert igazán nem tudtam használni haver itthon volt Győrből,Pénteken + Pápán voltam Tanfolyamon,mihez 11.28.án remélhetőleg lesz fegyvervizsgám is)

[ Szerkesztve ]

(#3136) zuchy válasza Voyage (#3129) üzenetére


zuchy
őstag

Bennt maradt.

ko_ko: 11.28.án remélhetőleg lesz fegyvervizsgám is

Hu, akkor én gyorsan lecserélném azt a kártyát. :DD

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#3137) BullKoxa válasza zuchy (#3136) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szülinapomon :DDD

és mert öregszem + int 1 évet :(

[ Szerkesztve ]

(#3138) wannabeinla


wannabeinla
tag

hali! sztetek egy E8400 @ 4ghz melle jo egy 5850es?(kesobb 5850x2) vagy eleg neki egy gyengebb kartya is?

#DD00FF

(#3139) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Csak érdeklődnék, hogy a vásárlók tisztában vannak vele, hogy mekkora hanggal jár egy 5870...
Erre épp előbb találtam rá youtoube-on: [link]
Az alap órajel (20%) ~hangtalan. DE 40%on olyan mint az én 88GT-mnek 100%on (50%fölé amúgy soha nem megy csak 1x kipróbáltam milyen max fordulatszámon (rémisztő)), 70%RPM-el meg elviselhetetlen az 5870!!! Hogy lehet ilyen szemetet kiadni?!! Sztem ez elfogadhatatlan... :(((

wannabeinla: Most tökéletes, de az X2nek már karcsú lesz

[ Szerkesztve ]

(#3140) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na Új fejlemény!!!Felhívtam a Boltost és azt mondta Vissza adja pénzem.Nagyon korrekt volt a telefonban!! :C (a héten vissza viszem személyesen neki)

(#3141) WesTM válasza Blood Mage (#3139) üzenetére


WesTM
senior tag

Akkor használd jó sokáig az nvidia termékeit, a szemetet meg majd mi....

Jelzem leírtak alapján 3d-ben, játék alatti terhelésen sem vészesen hagos, a venti nem pörög nagyon fel...

OFF OFF

(#3142) Voyage válasza zuchy (#3136) üzenetére


Voyage
aktív tag

Kivettem pár órácskára, dobozában pihent, előbb visszatettem a gépbe, ugyanúgy porszívó, kép nélkül. :(

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#3143) Blood Mage válasza WesTM (#3141) üzenetére


Blood Mage
senior tag

figyelj , ha veszel nekem egy 5870et akkor nincs ellene kifogásom, persze ha adsz mellé még valami normális hűtőt is 8-10k értékben. :)
Csak azt mondom, hogy ha pl. most fogám magam és minden pénzemet feláldoznám egy csúcs gépért akkor rettentő csalódott lennék, és visszavinném a boltba, mert nekem ez így semmiképp nem lenne elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#3144) wannabeinla válasza Blood Mage (#3139) üzenetére


wannabeinla
tag

koszonom szepen a gyors valaszt, asszem megvan a tavaszi VGA jelolt :D(ha nem lesz, addig megjobb) remelem akkorra normalis driver is lesz,hutes is, meg dx11, stb..

#DD00FF

(#3145) Blood Mage válasza wannabeinla (#3144) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ja, hogy csak tavasszal veszed meg?? Már nem azért , de az még odébb van egy picit, és addigra az nV is kidob tucatnyi vga-t csak úgy mint az ATI. Tavaszra teljesen más lesz a helyzet mint most. addigra egy mostani 5850x2 árából kijön majd egy leendő 5890es van az ennek megfelelő konkurens termék.

mod: nevo mondom én!! :D

[ Szerkesztve ]

(#3146) boeing válasza wannabeinla (#3138) üzenetére


boeing
senior tag

Hát ez majd a DX 11 gamak alatt kiderül :K ,de szerintem kevés lesz a kártyának. :(((

(#3147) nevo válasza Blood Mage (#3139) üzenetére


nevo
aktív tag

Ennek nagyon durva hangja van már 40%-on is.

(#3148) boeing válasza Blood Mage (#3143) üzenetére


boeing
senior tag

Figyu,a venti fordulatszámát lehet szabájozni, :K nekem 30% van mindig és pont jó a hangja és jó a hütése neki. :K

(#3149) nevo válasza boeing (#3148) üzenetére


nevo
aktív tag

30% mellett milyen a hőmérséklet?

(#3150) zuchy válasza Blood Mage (#3139) üzenetére


zuchy
őstag

És egy videórol meg tudod mondani, hogy valójában mennyire hangos? :F
DE 40%on olyan mint az én 88GT-mnek 100%on Ezt megint honnan veszed? Volt már nálad HD5870? Mert ha nem akkor csak alaptalan vagdalozás.

PC-STYLE.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.