Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Még mindig fennál az 5xxx sorozat HDMI bugja?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3452) keIdor válasza katt777 (#3449) üzenetére


keIdor
titán

Akkor ez már szerintem oprendszer lesz, mert most RV770, RV790 az mindegy.

feka: HD4850?

(#3453) katt777: Másra nem tudok gondolni... de igazából mindegy, mert #3448 lép életbe, nem gáz összeg

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3453) katt777 válasza feka007 (#3450) üzenetére


katt777
félisten

A nagyon régi játékok (pl. DX7) többsége fut, inkább a 3-4 évesekkel van probléma.

Keldor papa: De miért lenne OS??? :F Már mondtam: ami nem megy, az 3-ból egyiken sem, ami meg igen, az mindegyiken fut! :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3454) Sz.Miki válasza katt777 (#3444) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Akkor jól sejtettem a dolgot.
Csak durva, hogy nincs proci ami kihajtaná rendesen ezt a kártyát, ha meghúzom az E8500-öm félelmetes mekkorát gyorsul a kártya. Látszik, hogy órajeléhes szörnyeteg :)

(#3455) feka007 válasza keIdor (#3452) üzenetére


feka007
nagyúr

Ja. :K

(#3456) kasa85 válasza katt777 (#3449) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi a részletes segítséget!
Akkor holnap bemegyek és ott elötte kérhetem egyből a kártya letesztelését?Illetve a Kermi vizsgállat az mit takar,ha esetleg idáig fajúl az ügy hogy eztkell mondjam.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#3457) katt777 válasza Sz.Miki (#3454) üzenetére


katt777
félisten

Ne a procit tuningold, hanem a grafikai összetettséget állítsd maximumra. A honlapomon van jó pár teszt, még ha 4870-nel is, de max. összetettséggel lényegében aludt a processzorom, nem hogy limitálta volna a rendszert.

kasa85: Ha bemész, kérd meg őket, hogy mutassák már meg, hogy rendben megy a kártya, mert neked továbbra sem jó egyik driverrel sem, így nehéz elhinned, hogy valóban jó lenne. Ha megmutatják, és ott nincs hiba, akkor viszont valami más gáz lesz a rendszeredben, bár nem tudom elképzelni, mi lehetne. Ha meg nem akarják megmutatni, akkor mondd meg, hogy szerinted meg kéne tenniük, de beugrasz a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez megkérdezni a biztonság kedvéért, úgysem tudod pontosan azt sem, hogyan megy egy KERMI vizsgálat. De vágj ám nagyon ártatlan képet! :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3458) gbors válasza katt777 (#3435) üzenetére


gbors
nagyúr

régen volt nálam 4870 - 9.3-mal készült a teszt... de hagyjuk a dolgot, látom nem vagy hajlandó elhinni, hogy az AMD nem szándékosan Téged akar megszívatni :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3459) katt777 válasza gbors (#3458) üzenetére


katt777
félisten

Nem csak engem. Csak egy picit kell érteni a burkolt marketinghez (szinte minden téren, mindenféle gyártó él a nyomásgyakorlás efféle eszközeivel a mosóporoktól az autókig), hogy az ember értse a tesztek eredményét. De logikailag is, ha A esemény okozza B-t, B pedig C-t, akkor nagy eséllyel A okozza C-t. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3460) kasa85 válasza katt777 (#3457) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi remélem bejön.Sajnos mindig ez van ha az ember vásárol egy szart miért nem lehet egyből cserélni ezeket a sz..Gondolják ,hogy ezután hirtelen megjavúlt?Vicc ez az egész ,hogy ebben az országban csak a rablás megy gusztustalan :(( Bocs .de muszály volt kiadnom mert ez már kibíthatatlan ez az állapot.Sajnos 2 hetet vártam rá ,hogy csináljanak valamit és kiderűl mikor kijön a 9.10 driver durván 1 hét után(ma) ,hogy ez a gond a driver.Azt szeretném megtudni,ha a biosz a kártyán megbütykölték hogy ne jöjjön elő a gondom ,hogyan tudnám ezt kideríteni?Nehogy úgy verjenek át (ahogy leírtad állítsak a kártyán órajelet stb).de a hiba ugynúgy fizikális csak szoftveresen megbütykölik.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#3461) Abu85 válasza katt777 (#3459) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre csak te panaszolod a gondjaid, mástól nem hallottam ezeket a problémákat. :) Sőt én sem tapasztalom, pedig ősrégi ATI-jaim vannak, bár már nem sokáig. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3462) kasa85 válasza Abu85 (#3461) üzenetére


kasa85
őstag

Igen és pont ez a megkhökkentő,hogy itt akkor mindenkinek gondokkal kellene küszködnie a kártyával kapcsolatban driver hiba miatt.Amúgy azt lefelejtettem,hogy amit írtam fent a gariztató is bele ütközött ebbe a gondba vagyis nem az én rendszeremmel van akkor a gond.Csak erre a válasz ,hogy megtaláltuk a hibát a driver a biztos hibás pf.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#3463) RI/OS válasza katt777 (#3445) üzenetére


RI/OS
őstag

Nyugodtan beteheted.
19x200
ram 1600 cl7-7-7-21
vga 1000/1400

Jelentem opengl-en 5870-el is elfeketedik a heaven :D

[ Szerkesztve ]

(#3464) Sz.Miki válasza katt777 (#3457) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Végigolvastam a teszted, igen tanulságos volt.
Gratulálok. és köszönöm! :C

(#3465) RI/OS válasza katt777 (#3446) üzenetére


RI/OS
őstag

[link]

Aztán elég legyen már ;)

(#3466) eszakas válasza kasa85 (#3460) üzenetére


eszakas
senior tag

Egyszerű a kártya paramétereit ismered nem hiszem hogy új biosz jött ki azóta. Nekem anno a 9500pro volt ugyan ilyen és beleégették a 9700pro bioszát. Azóta tökéletesen megy vele, természetesen az órajeleket gondosa beállították előtte.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3467) ImI87


ImI87
őstag

katt777:
Már itt is kezdődik a hülyeségáradat tőled! :(((
Nincs is ilyen kártyád, akkor mindek szemeteled tele a topikot a f@szságaiddal?

Idejön az ember jóindulattal olvasgatni, és minden második hsz a tiéd, ráadásul köze sincs az 5xxx szériás kártyákhoz. Most már kezd elegem lenni. :W
A saját kártyádról a 4xxx topikban irogass, és ott panaszkodj, ha nem jó v.mi driver. Ezt a topikot meg ne írd tele, mert senki sem kiváncsi a kamuidra!

(#3468) stamy válasza Abu85 (#3461) üzenetére


stamy
csendes tag

milyen kártyát tervezel venni?:D

(#3469) Abu85 válasza stamy (#3468) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Radeon HD 5850. Valamelyik gyártótól. Azzal remélem elleszek megint két évig. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3470) BullKoxa válasza Abu85 (#3469) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia!Csak ne Gigabytet vegyél,én 2 vel is szívtam,Kattogtak!!Most Sapphire van és teljesen + vagyok vele elégedve :K .

(#3471) vhunor válasza Abu85 (#3469) üzenetére


vhunor
őstag

Veeennniii? Nem adott a Heike ittmaradós sajtópéldányt? (vagy hogy hívták anno az ATI-s marketinges csajt, ezer éve volt, nem emlészem, de már biztos nem ő az :O :D )

[ Szerkesztve ]

(#3472) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Helló minden kedves HD58xx tulajnak!

Nemrég szert tettem egy zsír új bontattlan ASUS EAH5870-es karira elég jó áron.
A kari Nagyon jó mondhatni tökéletes!
A venti alapból 21%-on megy és így 38 fokos a kari, terhelés alatt 31-33% között megy a venti és 80 fok körül marad a gpu a vrm pedig jóval hűvösebb.
Én mondom ez a legjobb gyári hűtő amivel eddig találkoztam!
2d alatt halk és 3d ben is nagyon visszafogott.

Még jó, hogy nem vettem Gigabyte 5850-es karit, mert az lett volna csak hozzádobtam még egy keveset és szerencsére így lett ez :D

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3473) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Még mindig azt mondjátok, hogy nincs értelme 5870-et venni, mert 5850 jobb ár/érték-et képvisel? Mégis csak 40k különbség van a két kártya között...

⭐ Stella

(#3474) voodoo98


voodoo98
addikt

Sziasztok,

Szerintetek a Physx-s játékok mennyival futnak gyengébben ATI kártyákon (főleg ATI 5800-asra gondolok), mint hasonló nvidiákon? :F
Köszi!

szerk: mert, ha pl.: BIA HH-t nézzük, akkor annyira nem:
http://www.guru3d.com/article/brothers-in-arms--hells-highway-vga-performance-review/5

szerk2: ez egy jó hír:
http://www.hoc.hu/hir/19218-az-nvidia-letiltja-a-physx-et-ha-ati-kartya-is-van-a-rendszerben.html

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3475) barks válasza Sz.Miki (#3454) üzenetére


barks
csendes tag

Szia Miklós!Te meddig tudtad húzni a procidat?Én az E8400-emet felhúztam 3,4 Ghz-ig,de ha tovább húzom már nem örül... :P

Gigabyte P55-US3L;Intel core i5 750;4GB DDR3 RAM;Gigabyte Radeon HD 5870

(#3476) voodoo98 válasza barks (#3475) üzenetére


voodoo98
addikt

Tudom, nem nekem szól a levél, de én 3,825-ig bírtam húzni (stabilan) ASUS P5QL PRO lappal. ASUS P5B-vel még 3.4-ig se talán.
Most azért veszek másik lapot, hogy tudjam 4.2-4-5-ig is. :S

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3477) Abu85 válasza voodoo98 (#3474) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez érdekes kérdés. Elsősorban tegyük tisztába a dolgokat, a PhysX-es játékok a procin számolják a fizikát tehát tök mindegy hogy NV vagy ATI van a gépben. Ilyen a linkelt BIA HH.
A GeForce PhysX-es játékok számolják a GeForce-on a dolgokat, így azok sokkal gyengébben futnak ATI-n, de az effekteket ki lehet kapcsolni úgy, hogy csak procis számítás maradjon a rendszerben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3478) Abu85 válasza vhunor (#3471) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a tesztpéldányok a PH-nak járnak, így azokat nem tudom megvenni. Amúgy senki sem adott a HD 5850-ből tesztre motyót így azt is be kellett szerezni.

ko-ko82: Egyelőre úgy néz ki Asus lesz. De majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3479) barks válasza voodoo98 (#3476) üzenetére


barks
csendes tag

Szia!Nekem Giga P35-DS3 lapom van,akkor nálam ez a max. húzás?Gondolom cpu fesz. növeléssel nem kéne próbálkozni gyári hűtéssel...

Gigabyte P55-US3L;Intel core i5 750;4GB DDR3 RAM;Gigabyte Radeon HD 5870

(#3480) voodoo98 válasza barks (#3479) üzenetére


voodoo98
addikt

Igen, a feszt. mindenképpen emelni kell, ha feljebb akarsz menni. Megéri. ezt a procit fel lehet húzni 4.2-4.5-ig. Vegyél rá hűtőt, ha nagyon melegedne a ref hűtés.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3481) voodoo98 válasza Abu85 (#3477) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi! Félreértésben voltam.
Tehát csak akkor vagyok bajban ATI kártyával, ha Geforce PhysX-es a játék.
Hogyan lehet kikapcsolni a PhysX-et, játékból vagy driverből?
(Mert akkor lehet gáz, h játékból nem lehet...)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3482) Abu85 válasza voodoo98 (#3481) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden GeForce PhysX-es játék tartalmaz egy kapcsolót valahol a beállításokban. Általában amúgy alapból ki van kapcsolva. Persze attól, hogy nincs GeForce karid, még aktiválni is lehet csak lassú lesz. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3484) Haart válasza P00By (#3483) üzenetére


Haart
addikt

Ez aggódásra ad okot: - Zero stable overclocking headroom on our sample :W

(#3485) RI/OS válasza Haart (#3484) üzenetére


RI/OS
őstag

Faszság, bénák

Bármelyik megy 1000-et stabilan...(+fesszel persze), de fesz nélkül is mennie kell 925-950 körül...
Az enyémnek a vége 1060-on van...

[ Szerkesztve ]

(#3486) Haart válasza RI/OS (#3485) üzenetére


Haart
addikt

De akkor meg végképp nem értem hogylehet béna valaki tuningban. Ott a progi csak az értékeket kell beállítani. Mi sem egyszerübb. És ezek egy kanyit se tudnak húzni rajta? LOL.

(#3487) RI/OS válasza Haart (#3486) üzenetére


RI/OS
őstag

Hát nem tudom. De mindegyik referencia megy 1000 körül.
Nem hiszem, hogy a vaporx-be meg direkt kiválogatták a hulladékabb gpu-kat

(#3488) zuchy válasza P00By (#3483) üzenetére


zuchy
őstag

Durván néz ki a kártya, azért sikerült befordítaniuk a két tápcsatit. :)
Csak azt nem értem mire fel ez a korai tesz, ha januártól, vagy mikortól lehet csak egyedi tervezésű kártyákat kapni.

PC-STYLE.hu

(#3489) P00By válasza zuchy (#3488) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is csodálkoztam :)

(#3490) katt777 válasza Abu85 (#3461) üzenetére


katt777
félisten

Bizonyára nem jársz a megfelelő fórumokon, és nem használod megfelelő beállításokkal a kártyáidat. Mindenesetre 48xx tulajok jó része már most pakolja vissza a 9.9-es drivert, mert ugyanazt tapasztalták, amit én.

RI/OS: Már meg is tettem. Megkaptam privátban az E8-as teszteket, kíváncsi leszek azokra is, de majd csak du. lesz időm megnézni. Kösz az újat :R , na most a DX11-eset nem találom. :B :W

Sebaj, ha fekete, majd Abu85 megmondja, hogy az ő kártyáin az is OK. :DDD (Gyengébbek kedvéért: a smiley azt jelzi, hogy nem komolyan mondtam.)

Sz.Miki : Örülök neki. Nemsokára lesznek E8-as teszteredmények is.

ImI87: Nem tehetek róla, ha nem érted, miről írok. :P Mások szerencsére igen, még ha tisztázni is kellett pár dolgot (pl. hogy feltételezéseket írtam, ezért kérdeztem, és a válaszokat is megkaptam olyan emberektől, akiknek nem jelent leküzdhetetlen kihívást több mondat, netán több hsz értelmezése, hogy a félreértéseket tisztázó válaszokról ne is szóljak). Nem hiszem, hogy ezúttal is megértenéd a szavaimat, de azért próbálkozom, hátha... :U Mellesleg meg nem igazán értem (én bevallom), hogy hol másutt kéne érdeklődnöm az 58xx VGA-k teljesítményét illetően... :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3491) gbors válasza radi8tor (#3473) üzenetére


gbors
nagyúr

ez gusztus dolga. ha szigorúan fps/forint alapon döntesz, akkor biztosan jobb az 5850, de az 5850-nél meg jobb a 4890. itt nagy kérdés, mi az elég. én a jelen árak mellett a 4890 (olcsó) és az 5870 (brutális) között döntenék, az 5850-et félmegoldásnak tartom. de ez csak az én véleményem...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3492) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok!

Lehetséges az hogy Far Cry 2 alatt az 5870 Vapor gyorsabb a ref kártyánál, és h az 5850 is gyorsabb 1280ban , ill 1680ban ugyan azt teljesíti mint az 5870refi?? [link]

Hasonló jelenség Warhammer 40,000: Dawn of War II- nél. [link]

:F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3493) radi8tor válasza gbors (#3491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Brutális-t az árára értetted vagy a teljesítményre?

⭐ Stella

(#3494) Abu85 válasza gbors (#3491) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát az lehet, hogy a HD 5850 félmegoldás, de a pénz nagyúr. :D Ha erre futja, akkor nincs mit tenni. Én is venném inkább a HD 5870-et, de hát ... :( ... ez van. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3495) Robi BALBOA válasza boogie84 (#3492) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A 1280 és 1680-as felbontáson készült teszterdmények nagyon-nagyon furák, de a 1920-as felbontásban a ref 84fps a Vapor-x(alapon 870/5000) 89fps nekem ez is fura, de még belefér, szerintem a leg hitelesebb eredmény a 2560-as felbontásu lehet. Ezeket persze a FC2-re értettem a másik game esetében nem tudom miért van ez az anomália, de van 1-2 tippem.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3496) radi8tor válasza boogie84 (#3492) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy olvastam valahol, hogy a VaporX változat gyorsabbra van állítva.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3497) radi8tor válasza Abu85 (#3494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5850 crossfire-ben már elég jól teljesít, úgyhogy jól bővíthető a későbbiekben.

⭐ Stella

(#3498) RI/OS válasza boogie84 (#3492) üzenetére


RI/OS
őstag

Ez képtelenség.

5870-ben több a shader meg nagyobbak az órajelei
Hacsak nem vmi driver mizéria...

(#3499) gbors válasza Abu85 (#3494) üzenetére


gbors
nagyúr

ezért mondtam, hogy akkor inkább 4890 - teljesítményben 20-30%-kal lesz jobb az 5850. mondjuk ha tuning fronton elszánt vagy, akkor lehet ráció az 5850-ben is - én egy harvestes GPU esetében nem lennék optimista (és ezt most tapasztalatból mondom).

radi8tor1: teljesítmény. ezek a kártyák azoknak szólnak, akiknél nem a költség az elsődleges.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3500) gombcomp válasza radi8tor (#3496) üzenetére


gombcomp
senior tag

A két változat: ref/vapor-x

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.