Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
Az 5890-ről lehet valamit tudni, sejteni már? Vagy ez még nagyon korai lenne?

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mikor lesz már atiéknál is a memória sávszélesség 512bit? Vagy NV-vel szemben ezt a "hiányosságot" a GDDR5-ös memóriával kompenzálják? Ugye ott DDR3-ast használnak 512bit-tel a felsőkategóriában (1GPU)

Bogyóka

(#3352) katt777 válasza --Rawlings-- (#3340) üzenetére


katt777
félisten

Skacok, nem tudom, Logout-on mikor jelenik meg, de ha valakit érdekel, a honlapomra már feltettem a HD4870 ún. Requiem-tesztjét (nem a játék :DDD ). Unigine benchmarkok DX10-ben, DX10.1-ben, DX11-ben, DX9-ben, és OpenGL-ben, valamint régebbi benchmarkok összehasonlítás végett, és az ATI drivereinek szándékos avultatását bemutatandó. Szívesen fogadok minden véleményt, kivéve azokat, amelyek azt kifogásolnák, hogy miért maximális összetettséggel, 8XAA és 16XAF mellett nyúztam a VGA-t. :DDD (Ez a fixa ideám, ha már csúcs VGA-m van, még ha öregecske is.)

Nagyon megköszönném, ha valaki 58xx kártyákon lefuttatná a cikkben szereplő Unigine teszteket hasonló beállításokkal, esetleg egy vs. 4870 cikk keretében.

bolic: Miért kellene játékra quad egy 5xxx kártya alá? Amúgy sztem azért más a neve, hátha valaki nem jön rá, hogy 2 magos kártyáról van szó.

Crytek: Az első 3, 4xxx sorozatra írt driverrel a 4870-em lassabb volt a 3870-emnél DX10-ben, úgy lassabb, hogy kb. 1/3-a a teljesítménynek. Szokásos ATI driver szarakodás, én már az 5xxx sorozat előtt mondtam, hogy majd fél évvel a megjelenés után lesz érdemes ilyen kártyát venni.

eszakas: Az Unreal Engine-ben Havok Phisics támogatás van. Most toltam végig a Bioshock-ot újra, csökkentett órajelű VGA-val.

ceaser: Az ATI-k eleve sokkal jobban kezelik a VRAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3353) DrJános


DrJános
aktív tag

Végre 1 teszt ami felméri a különböző módok közti "erő" külömbséget mostmár tényleg csak 5870, 5850 kéne és teljes lenne a kép.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#3354) eszakas válasza katt777 (#3352) üzenetére


eszakas
senior tag

Ezt mondom neked én is.

http://prohardver.hu/teszt/radeon_hd_5870/tesztek_iii.html

olvass és láss:)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3355) ImI87


ImI87
őstag

Az ASUS 5870 bios-ában ki van ütve az órajel limit?
Ha ezt rárakom egy XFX kártyára, akkor nem lesz semmi más változás, ugye? Ventiszabályzás meg ilyenek nem fognak eltérni drasztikusan? Ha van itt ASUS 5870 tulaj mondja meg légyszi, hogy mennyi az alap ventifordulat!
És még annyi, hogy ha nem jön be a dolog, akkor bármikor simán vissza tudom tenni az eredeti XFX bios-t, és azt senki sem fogja észrevenni?

(#3356) katt777 válasza eszakas (#3354) üzenetére


katt777
félisten

Itt nem arról van szó, amit én teszteltem, azaz azonos tesztekben, max. graf. mellett OGL vs. DX9 vs. DX10 vs. DX10.1(11)

Te PhysX-et linkeltél, ráadásul NoAA vs. 4XAA vs 8XAA, amiből az első 2 az igényes felhasználót nem is érdekli. :DDD

DrJános: Remélem, akad majd valaki, aki rászán egy estét v. délutánt a tesztekre. Én az eredményeknek is örülnék, és akkor megcsinálnám a tesztet a 2 kari között, ahogy anno egy ph-s kollégával 3870x2 vs. 4870 is megtettük.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3357) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ha valakinek van kedve és ideje, próbáljon már meg futtatni egy Witchert 5870-en

Nálam ezt produkálja még mindíg!! Witcher gond

[ Szerkesztve ]

(#3358) Abu85 válasza Crytek (#3345) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze ... szándékosan így írták meg. Nem tud mást csinálni az NV, játékokat kell vásárolnia, mert nincs válasza a Radeon HD 5000-re. Nyilván a gaming piac már nem alternatíva az NV-nek, így már nem érdekli őket az, hogy az ilyen akciók károsak a PC-s gamer piacra. Amíg teljesen el nem fogy az NV a GPU piacon, addig lesznek ilyen játékok, ahol felborul a valós erősorrend. A teljes fejlesztési pénz a marketingre megy már, az AMD-től R. Huddy pontosan ezért nyilatkozta a héten azt, hogy az NV felhagy a PC-s gamer piaccal. Vásárolni kell a teljesítményt, mert erőből már nem életképes a GeForce. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3359) Razermazer válasza katt777 (#3356) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát talán én rászánom magam bár időm nem sok van, meg nem tudom melyik konfigon lássak neki :F ,az e8400.on vagy a most összeállított, vagyis szeretném azt is összeállítani quad 9550-en mert így olvasva édes mindegy, hogy melyik proci van alatta a régi core családból. És milyen oprendszer alatt Vista vagy Seven alatt :F

Sz.Miki: A Witcherhez milyen patcheket raktál fel, mert nekem csak az 1.1 és az 1.2-van meg lehet, hogy jött ki még újabb is hozzájuk, amióta én utoljára játszottam vele. Majd megnézem neked, úgyis most ilyen nosztalgiába vagyok. Bár így olvasva katt777 tanulságos írásait, van igazságtartalom benne a régi xp-n simán ment a éppen nevezett Republic Commando 1950pro kártyámon régi driverekkel. Bár most evvel a szörnyeteggel nem próbáltam de lehet azt is beizzítom most így ezek után. Arról nem is beszélve más téma igaz hogy a régi star wars-os játékok( jedi knight meg a jedi academy nagyon jó kis modokkal) éppen a Vista opengl támogatásának gyenge volta miatt nem mennek. Szóval jó megvagyunk ám kutyulva innen is onnan is, user fizess ha akarsz valamit, és akkor sem biztos hogy kapsz valamit :U

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3360) eszakas válasza Abu85 (#3358) üzenetére


eszakas
senior tag

Viszont ez nekünk nagyon rossz volna. Konkurencia nélkül az árakat az egekben lehet tartani.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3361) Sz.Miki válasza Razermazer (#3359) üzenetére


Sz.Miki
őstag

1.4 és 1.5 patch van fent, alapverzióval nem próbáltam ki.

Vista és Win 7 alatt is produkálja. 9.10 catalyst

[ Szerkesztve ]

(#3362) Abu85 válasza eszakas (#3360) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jelen pillanatban kétfelé fordulhat a piac. Vagy az AMD lesz az isten a Radeonokkal, és az NV megy. Vagy mégis elterjed a CUDA és az NV szétszopatja a konkurenseket, és ők lesznek egyeduralkodók. Egyik sem jobb a másiknál, de az NV annyival rosszabb lesz, hogy a CUDA zárt mivolta miatt soha többé nem lesz majd olyan cég, aki szembeszáll a vállalattal. Az AMD most még a nyílt szabványokért kapálózik, így a későbbiekben valaki felfejlődhet olyan szintre, hogy újra esélye legyen a trónért a Radeonokkal szemben ... pl.: Intel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3363) Dashes


Dashes
őstag

(#3364) M@trixfan válasza Abu85 (#3358) üzenetére


M@trixfan
addikt

Fermit akkor már ne is várja az ember, hogy méltó ellenfele lesz az 5870-nek játék szempontból?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3365) koxminator válasza M@trixfan (#3364) üzenetére


koxminator
senior tag

nem tudni, mi lesz belőle, mire megjelenik. akár méltó ellenfele is lehet, sőt. nekünk mindenképpen az lenne a jó, ha jól sikerülne a fermi, mert akkor konkurrencia=verseny=árharc=vásárlók elégedettebbek lesznek. de tényleg nem tudni előre.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#3366) eszakas válasza Abu85 (#3362) üzenetére


eszakas
senior tag

Én azért nem írnám le a Microsoftot sem, ha ő nem engedi be az OS-ba az egyeduralkodót, /nem hinném hogy hagyna a dx-et befuccsolni/ akkor problémák lehetnek a saját motorok futásával.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3367) Abu85 válasza M@trixfan (#3364) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Majd ha megtaláljuk a chipben a textúrázókat és a tesszellátort, akkor lehet várni tőle valamit. Addig ez a Fermi esélytelen a versenyre. :)

eszakas: Az MS a maga módján intézi a dolgokat. Nyilván nem véletlen nincs a DX11-ben olyan technika, amit az NV fejlesztett. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3368) eszakas válasza Abu85 (#3367) üzenetére


eszakas
senior tag

Pedig az NV-t a MS nevelte ki a 3DFX-el szemben:)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#3369) barks válasza Sz.Miki (#3338) üzenetére


barks
csendes tag

Hello!Az a GS fórumos idézet tőlem származik. :K Sajnos még mindig nem javították ki ezt a hibát(se patch,se driver).Várakozhatunk tovább... :O

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P55-US3L;Intel core i5 750;4GB DDR3 RAM;Gigabyte Radeon HD 5870

(#3370) Sz.Miki válasza barks (#3369) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Akkor üdv sorstárs :(

Neked is u.a. a jelenség, mint amit belinkeltem?

Neked milyen márkájú a radeonod? Nekem Sapphire.
Nemsoká megjelenik a 9.11-es catalyst, bízom benne , hogy javítják, mivel az egyik kedvenc játékom, ráadásul eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#3371) zuchy válasza Sz.Miki (#3370) üzenetére


zuchy
őstag

A márka még tök mindegy, mindegyik kártya a referencia modellre épül. Csak a matricát teszik rá, meg a többi kellék lehet más.

PC-STYLE.hu

(#3372) katt777 válasza Sz.Miki (#3357) üzenetére


katt777
félisten

Majd 4-5 hónap múlva jó lesz a driver. :P Talán.

Abu85: Az AMD is sok szarságot csinál, pl. a driverek avultatásával. Az senkit nem érdekel, hogy a userek mivel járnak rosszul, de csak úgy járhatnak.

Razermazer: Természetesen W7 alatt mentek a tesztek, csak ott van DX11. ;) Most próbáljam ki a JK-t is? :DDD Játékok alatt azzal a procival tudod jobban meghajtani a VGA-t, amely nagyobb tuningot bír. A 4 magos teszt miatt jobb lenne a quad, viszont arra is nyilván sokan kíváncsiak lennének, hogy az E8400 mennyire maradna el ettől, ha elmaradna. Az én Vantage és játék méréseim szerint 3-4% lenne csak a hátránya. Persze nem kell egy alkalommal lefuttatni az összes tesztet, csak ahogy időd engedi. Majd összejön a cikkre való. Én meg addig majd tűkön ülök, meg akik még kíváncsiak rá. :)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3373) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Az N.F.S Scift mindenkinek szaggat némely pályán.9.09-s Driver??Mert nekem valahol leesik 15-30 Fps-re és (amúgy 50-80Fps) mindegy hogy minden Max-on van vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#3374) tome.jr válasza koxminator (#3365) üzenetére


tome.jr
addikt

Azért elég vicces, hogy az ATI júzerek azért imádkoznak hogy a szemét nv végre kiadja a Fermit, hogy a "kedvenc" gyártójuk ne tudja szopatni őket a magas árakkal + áremelésekkel. :DDD

Borderlands: Akkor ha azt akarom hogy normálisan fusson ez a fasza kis játék akkor nv kari kell hozzá? ;]

És látom még mindig a csoda drivert várják egyesek. Azt hittem már rég kijött. :U

[ Szerkesztve ]

(#3375) Tommmmka válasza tome.jr (#3374) üzenetére


Tommmmka
senior tag

sicc

(#3376) barks válasza Sz.Miki (#3370) üzenetére


barks
csendes tag

Nekem egy Gigabyte jutott.Egyébként elsőre sikerült belefutnom ebbe a witcher hibába,nemrég vettem,jó kis díszdobozos EE változat ,erre tessék...Na de akkor várjuk ezt a 9.11-es drivert. :U

Gigabyte P55-US3L;Intel core i5 750;4GB DDR3 RAM;Gigabyte Radeon HD 5870

(#3377) katt777 válasza tome.jr (#3374) üzenetére


katt777
félisten

Az még hagyján, de amikor a tapasztalt ATI-s azért is várja az nV DX11 válaszát, mert unja a szívatást a driverekkel, akkor hirtelen az nV is elkezd olyan Forceware-eket kiadni, amelyek hol itt hibáznak, hol ott, hol az új játékok nem mennek vele, hol a régiek... :Y :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3378) oliba válasza tome.jr (#3374) üzenetére


oliba
őstag

1680x1050-be csak a Dinamic Shadow-t kellett levennem és így a 4770-esemmel 60FPS limittel megyek végig. AA-t nem tudom hogy nyomták be, ugyanis nincs a játékba és driverből én nem tudtam erőltetni

(#3379) jegenye77


jegenye77
addikt

Nem tudom hogy volt-e?Bocs ha igen.
[link]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#3380) keIdor válasza Dashes (#3363) üzenetére


keIdor
titán

Hát nem tudom... nekem még mindig nem jön be ez a nyújtottság...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3381) lordring


lordring
aktív tag

Helló!

Az Asus/Gigabyte/Sapphire 5750-k között van valami, ami egyik felé billenti a mérleg nyelvét? Úgy tudom csak az ASUS-on lehet feszt állítani, egyébként mind a három egyforma referenciakártya. Egy árban lennének.

(#3382) bigdigit válasza lordring (#3381) üzenetére


bigdigit
addikt

semmi különbség hiszen mind ati.
jönnek ezzel a dx11-el de a dx10-re se tudtak normális drivert kiadni.resident evil 5-öt nyomom épp de kénytelen vagyok dx9-ben játszani mert dx10-ben vagy nincs videó vagy akad mint a k..a isten...vagy épp hang nincs.röhejes ez az egész bagázs.

[ Szerkesztve ]

(#3383) lordring válasza bigdigit (#3382) üzenetére


lordring
aktív tag

Hú, olvastam, hogy sokan szitkozódnak a driverek miatt. :O Akkor lehet, hogy jobban járok 2/3-d áron egy 4890-nel... :U Úgysem sokat játszom. :N

(#3384) keIdor válasza lordring (#3383) üzenetére


keIdor
titán

Akkora driver problémák vannak hallod, hogy nálam sosincs semmi rendellenesség... milyen érdekes... szerintem user error...
HD5700-at vegyél, DX11, kisebb fogyasztás, halkabb... HD4890 egy kazán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3385) RI/OS válasza keIdor (#3384) üzenetére


RI/OS
őstag

Nálam sem. Nem tudom ki mit csinál a gépével :D

(#3386) lordring válasza keIdor (#3384) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszi a tippet, utánanézek az 5700-nak, mit is tud. :)

(#3387) bigdigit válasza keIdor (#3384) üzenetére


bigdigit
addikt

új win7 64bit friss 9.10 catalyst első install a gépen.
szerinted milyen user error lehet itt??átírom a gamek kódját vagy mire gondoltál?

ja azt elfelejtettem írni a residentet 4870x2-őn próbálom élvezni nem a 5850-en.de végül is mit várjak egy kártya driverétől ha egy 1 éves kártyára se tudtak normális drivert kiadni.

megrögzött atisok sose fogják elismerni a hibákat.viszont én nem vagyok piros szemű.

[ Szerkesztve ]

(#3388) RI/OS válasza bigdigit (#3387) üzenetére


RI/OS
őstag

megrögzött atisok sose fogják elismerni a hibákat.viszont én nem vagyok piros szemű.

Ja, tudom nálunk is szar, csak hazudjuk, hogy jó.
Majd ha elindítok egy játékot, és lefagy/anomáliázik, stb. akkor majd azt mondom ati a k*rva anyád. De ilyen még nem történt. Hozzáteszem még Nvidiával se.

3389: ja mindenki össze vissza telepíti a catalysteket, meg a codeceket, azt lesnek, hogy háááá szétbasztam a rendszert...köcsög ati

[ Szerkesztve ]

(#3389) keIdor válasza bigdigit (#3387) üzenetére


keIdor
titán

Én még Xbox360-on játszottam ki a Resident Evil 5-öt, tavasszal, de PC-n is megnéztem, hogy milyen lett. Nálam semmi probléma nem volt.
Én sem vagyok piros szemű, volt GTX-280, és azzal is elégedett voltam.
Engem inkább az ATi nem létező hibáinak "terjesztése" zavar.

Ha ennyire elégedetlen vagy, miért nem veszel GeForce-t? Ennyi lenne az egész... nem tetszik, oké. Ott a másik oldal, ki tudja meddig... használd ki...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3390) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Én pont most nyomom az RE 5öt. Vista DX10-ben cata 9.10-zel. Eddig nincs paranormális jelenségem. Két HD3850 dolgozik a cuccon. Majd megnézem a HD 5850-nel is, de nem várok hibát. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3391) bigdigit


bigdigit
addikt

[OFF]pedig bekapcsolt AI esetén nincs video resident 5-ben dx10 választása esetén....tudomásom szerint így meg nem megy a 2 mag 4870x2-őn.vizes pályák meg állóképpé képesek merevedni.
még a vantage se megy nálam most első tesztben bug nélkül.

nincs fent semmilyen kódek.MPHC megy könyvtárból indítva ha szükséges.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#3392) Abu85 válasza bigdigit (#3391) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bekapcsolt AI-vel játszom másképp nem működne a CF. :)) Minden videó normális. Szvsz a Win 7 lesz itt a ludas. :) Bármennyire is jó az új oprendszer ... közel sem hibátlan még a csomag, majd gyünnek rá a javítások. Már egy csomó kiadó jelentett be Win7 patchet egyes játékokra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3393) katt777 válasza bigdigit (#3391) üzenetére


katt777
félisten

Elméletileg kikapcsolt AI kell a CF-nek, de van, hogy nem. Próbálkozni lehet. Az ATI driverek meg tényleg szarok kezdetben (ezért szoktam fél év ráhagyást javasolni), főleg, ha magas minőségben akarsz játszani (a kifutás idejére pl. már a 3870-ek is verték a 8800GT-ket magas minőségben), csak azt ugye nem véletlenül nem tesztelik a "nagy" tesztoldalak. Különben még kiderülne, hogy egy 5870 is csak 5-6FPS-szel visz egy játékot DX11-ben is akár. Nézd meg a honlapomon, milyen eredmények jöttek ki DX10-ben és fölötte Unigine benchmarkokkal; szánalmas. Persze nem kell elhinni, hogy pont most fogunk majd egy 100.000Ft-os VGA-val maximális minőséget kapni játszható szinten. A user majd szépen alacsonyabbra rakja az összetettséget (mint a tesztekben), aztán elhiszi, hogy a driver-rel minden OK. :P

Más: Sorban jelennek meg az új ATT verziók, érdemes nézni a letöltőoldalt.

Abu85: Minden játék szépen fut nálam Win7-en, viszont HD4870-em van, némileg kiforrottabb driverrel (9.9, mert a 9.10 a HD5xxx támogatás miatt néhol már szarakodik), ergo nem feltétlenül a Win7 a hibás. Azok a patch-ek inkább HD5xxx-W7 javítások lesznek sztem. Csodálkoznék, ha tavasz előtt minden rendben lenne az 5xxx meghajtókkal. :DDD

Hogy van ez a CF-rel? Amikor nekem volt, az ATI-nál azt írták, hogy ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3394) RI/OS válasza katt777 (#3393) üzenetére


RI/OS
őstag

Ezzel a fos driverrel is megy a DX11 így:
[link]
/És ez max beállítás kisebb AF vagy AA-val lenne 40-50fps.
Szóval nem kell a hülyeség!
(Különben még kiderülne, hogy egy 5870 is csak 5-6FPS-szel visz egy játékot DX11-ben is akár.)

3395: Nálam elindul, látod. Akkor most erre mit mondasz? Szar ati?

[ Szerkesztve ]

(#3395) bigdigit válasza RI/OS (#3394) üzenetére


bigdigit
addikt

az Unigine benchmark nálam el se indul dx11-ben 5850-el csak dx10-ben.cata 9.10. :U

(#3396) katt777 válasza RI/OS (#3394) üzenetére


katt777
félisten

Ez szép! :C Viszont akkor már most szopatják a HD4xxx-tulajokat! :W Jó kis adalék.
Én csak abból indultam ki (ezt hangsúlyozottan írtam a cikkben a gyengébbek kedvéért, de látom, még annál gyengébbek is vannak, mint azt képzeltem :P ), hogy 3FPS-t tud a 4870, és 60%-kal jobb (ennyit +1x a netes tesztekről) a HD5870.

Éppen azért kértem, hogy tesztelje valaki 58xx kártyán, mert tudom, hogy az ATI miket csinál (illetve nem csinál) driverek terén (meg is jegyeztem a cikkben, hogy vsz. driver a ludas a dologban), szóval az a hülyeség, hogy ezt nem fogtad föl. :P :B

OpenGL-ben megnézted? Nálad is befeketíti némelyik tesztet?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3397) RI/OS válasza katt777 (#3396) üzenetére


RI/OS
őstag

Nem néztem. Talán este. Mit is feketít be? Megint valami anomália?:)

(#3398) katt777 válasza bigdigit (#3395) üzenetére


katt777
félisten

Ott akkor tényleg nem feltétlenül a driver a ludas.

RI/OS: Ja, akkor nem is olvastad a cikket, úgy könnyen nyilatkozol marhaságot. :DDD :R A 23 tesztből 5-ben v. 6-ban a HD4870-nel nagy feketeség jelenik meg, mintha a köd helye kitakarná a képet, csak néhány közeli objektum bukkan elő a semmiből. 9.9. és 9.10 között annyi a különbség, hogy utóbbival néhány C64-sprite szintű, fényes kör megjelenik a sötétségben (cikkben írva szintén). Kizárólag OpenGL használata esetén. Köszi, ha megnézed.
Mindenesetre nagyon úgy tűnik, hogy ATI-nál megint avultatják a régi hardvert... Azért rákérdezek 4xxx topicban, másnak is az a 3-4FPS jön-e ki, mint nálam, de a visszaesés ugyanekkora volt tropics és heaven esetén is, míg sanctuary-ban megvolt 21 FPS (ergo megint csak az ATI driver tűnik ludasnak).
Ha megnéznéd a Sanctuary-t is (lehetőleg 1680x1050-ben), azt megköszönném, mert akkor kiderülne, hogy csak a 2 újabb programban ócska a driver, vagy ált. rossz direktbe a HD4xxx karikon. Elméletileg, ha 27FPS-t kaptál ott, ahol én 3-at (ráadásul 1920-ban), 189 FPS fölött kéne kapnod.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#3399) keIdor válasza katt777 (#3393) üzenetére


keIdor
titán

"Az ATI driverek meg tényleg szarok kezdetben"
Megint nem értek egyet... hogy lehet akkor, hogy a HD4870-el semmi bajom nem volt megjelenéskor? :U Gyorsulni meg minden kártya gyorsul, emiatt ne szóld le a kezdő drivereket. Képzeld a GeForce is gyorsulni szokott újabb drivereken, véletlen-e ez?

bigdigit: Nálad más lesz a gond... nem egyből az ATi a hibás mindig.

katt777: Csak azon csodálkozom, hogy miért nincs még az aláírásodban az ATi? :D Annak is durván a felével nem értek egyet...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3400) bigdigit


bigdigit
addikt

akkor tisztázzuk a dolgokat.
resident 5-öt egy p5q deluxe lapon nyomom 4870x2-vel.
resident 5 bugzik.vantage első teszt bugzik.

dx11 tesztprogit meg p55-ös lapon nézném 5850-es kártyával ha indulna.
ez utóbbi 4 napos szűz telepítés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.