Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) RI/OS válasza LackoMester (#2499) üzenetére


RI/OS
őstag

Elég disznón néz ki :)

(#2502) LackoMester válasza RI/OS (#2501) üzenetére


LackoMester
addikt

ja
off

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2503) lancy


lancy
tag

Tud valaki boltot ahol lehet kapni (raktaron) van es nem csak igergetik az ati5870-t xfx vagy sapphire?

thx help

(#2504) Kwisatz


Kwisatz
tag

Sziasztok!
Megnéztem az új STALKER beta verzióját, hát nem semmi ez a kis 5870-es kari :D
Full HD minden maxon, full élsimítás és végig 30 fps felett tudja tartani kint a terepen is! :)
Elég szépen néz ki a game, és végre egy olyan gém aminek az elején nem intel és nvidia logó virít hanem ATI RADEON és AMD :C

Itt egy [képecske]!

Remélem ezért nem jár ejnye-bejnye! :DDD

(#2505) kelzsoca válasza lancy (#2503) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

[link]

https://vertigostore.eu

(#2506) lancy válasza kelzsoca (#2505) üzenetére


lancy
tag

koszi
probaltam mindkettot de csak hetvege jovo het elejet igertek (kulso raktar=nagyker gondolom nincs keszlet)

(#2507) kelzsoca válasza lancy (#2506) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

https://vertigostore.eu

(#2508) janos666 válasza RI/OS (#2497) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Háhá-Háhá... Szerintem ha a driveren múlik, az nem szándékosság, hanem mulasztás, pl hanyagul van még összetákolva a kettévágott shadertömb automatikus munkamegosztása, vagy amíg ezzel szarakodtak, addig a tesztelők által kedvelt játékokhoz sem volt idő hozzáigazítani az alkalmazásspecifikus optimalizációkat az új chiphez. Az esetleg lehet, hogy direkt nem is siettették ezeket túlzottan, de hogy már kész lenne egy jól működő driver, csak visszatartják, hááát, most melyik kezüket harapják...? Mert megjelenéskor készül a tesztek túlnyomó többsége, még januárban is az októberi grafikonokat fogják átfésülni a vásárlók.

Még az R600 kudarcnál érthető volt a csodadriver várás, de most mikor nincs bukta, egyszerűen csak "a világmegváltás ma elmarad, térjetek haza békével (de 5870-el a hónotok alatt)" hibaüzenet, akkor miért kell egy drivertől várni a csodát?

(#2504) Kwisatz - És tetszik a látványvilága? Mármint szerinted reális arányban áll a gépigény a képminőséggel? (és itt inkább a komplex esztétikai élményre gondolok, nem a részletekre, hogy elmosódik-e az árnyékok széle, hanem ha egészében nézed a képkockák folyamát, más játékokhoz képest, vagy önmagában.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2509) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Valaki le tudná nekem írni, h. mit kell átírni és hol h. át tudjam lépni az 5850-em GPU-jának max. 775mhz-es felső határát? :U

A feszemelés már megy az MSI Afterburner + ini fájl átírással.

(#2510) janos666 válasza cowboy_bebop (#2509) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használd az AMD féle tuningprogramot, vagy ha támogatja már, akkor a RivaTuner-t, vagy ATT-t. Vagy ha már lehet, akkor próbáld meg a Radeon BIOS Editorral szerkeszteni a kártyád BIOS-ában a limiteket (ez a legtutibb, bár leg rizikósabb is, de max vissza kell flashelni a backupot).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2511) KTTech válasza janos666 (#2510) üzenetére


KTTech
veterán

Az ATT nem támogatja az 5xxx-es szériát, kék halálba megy tőle a gép...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2512) RI/OS válasza cowboy_bebop (#2509) üzenetére


RI/OS
őstag

Asus bios kell hozzá.

(#2513) #65755648 válasza DrJános (#2486) üzenetére


#65755648
törölt tag

Khmm... Legjobb tudomásom szerint az összes ATX-es táp 1 darab 12Voltos ággal rendelkezik. Ha kettő lenne, akkor 2 transzformátor kellene, 2 egyenirányító, 2 feszültségstabilizáló stb. csupán a 12 voltos ághoz. Ezen kívül meg persze kell mindenből 1-1 az 5Voltos ághoz is. De ha belenézel bármelyik tápba rögtön láthatod hogy csak 1 van mindenből 12Volt-on is.
Itt van például a legutolsó PH! táp-teszt. Látszik hogy mindkét tápban csak 1 db 12Voltos transzformátor van (azt a legkönnyebb azonosítani: a nagy felülről nézve téglalap alakú sárga alkatrész az, ami körbe van tekerve szigetelővel. És mellette látszik egy kisebb ugyanolyan, az az 5Voltos.

Ez az egész 2 db 12 voltos ág sztem csak marketing. 2 ág csupán feleslegesen drágítaná a tápot és mellesleg csökkenne a hatékonyságot is... Arról nem is beszélve, hogy akkor tényleg számítana hogy melyik ágon mennyit bír a táp. Hiába bírna mondjuk 2*17 A-t, mert akkor egyik ágát 18-20 amperrel terhelve (pl proci + egy vga) simán behalna. De mivel egy ág van, ilyesmi nem fordulhat elő.

Ja és a kábelek melegedéséről annyit hogy egy 1m-es kábel ellenállása tippre (meg tudnám nézni, hogy mennyi de lusta vagyok kikeresni, a gyakorlatban mindig elhanyagoljuk a kábel ellenállását) legfeljebb milliohm-os nagyságrendű (pl legyen 1mOhm. Ha mondjuk 20A-t fogyaszt vmi akkor tehát a kábelen eldisszipált hő: P = I^2*R = 20^2*1 = 400 mW = 0,4W. Tehát kevesebb mint fél Watt 1 méternyi kábelen. Ez azt jelenti még csak nem is érzed hogy melegebb lenne mint a környezete, leolvadni biztos nem fog, sőt még akkor sem ha ennél 10-szer vagy 100szor nagyobb lenne az ellenállása (vagy a rajta átmenő áram).

(#2514) cowboy_bebop válasza RI/OS (#2512) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Az meg nincs még 5850-re, csak a 70-esre. :(

(#2515) RI/OS válasza cowboy_bebop (#2514) üzenetére


RI/OS
őstag

Akkor techpowerupos bios editorban lehet az utolsó fülnél állítani hogy mennyi legyen a max amit enged Az overdrive. Ezt megpróbálhatod, bár nekem ez a rész soha nem müködött

(#2516) cowboy_bebop válasza RI/OS (#2515) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Na igen, nálam sem működik. Majd jön az ASUS bios.

(#2517) Kr/\toS válasza Kwisatz (#2504) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Keveslem azt a 30fps-t 100ezeré.. :D

(#2518) luw2win válasza Kr/\toS (#2517) üzenetére


luw2win
őstag

Mit szeretnél még egy meg sem jelent játéknál ahol az össze kari (egymagos) úgy felakad hogy az játszhatatlan. Ez meg megy ~30 fps körüli értékeket, ami bőven jó.
Nekem egy szavam nincs rá.
:R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2519) janos666 válasza cowboy_bebop (#2514) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezeket nézted? AMD GPU Clock Tool v0.9.26.0 - 5800-at és 5700-at is kezel.
MSI AfterBurner 1.20 - Ehhez talán elég a BIOS-ban átszerkeszteni a vendor-t MSI-re, illetve egyszerűbb egy MSI BIOS-t ráflasheni, és még a feszeket is állíthatod, nem csak az órajeleket.
Illetve Radeon BIOS editorral nem a csúszkatologatós, hanem a hash módszer, ha majd lesz unlocked BIOS valahol. (de ha átállítod az ID-t 5870-re, akkor most is működhet, és szerintem nem lesz gond a driverrel, csak 70-esnek írja és kész...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2520) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szeretnék VGA-t újítani.

Egy pár kérdés: Elég egy 5850-hez egy Corsair VX450-es táp, C2D E8400 @ 4.0 GHz.

A cserét azért szeretném megvalósítani, mert a 4850-nek az 1680x1050-ben, mintha már elfogyott volna az ereje, még a régi játékoknál is. Kevés a VRAM.
Szerintetek ésszerű cserélni? :B

5850-ből is lesz nem ref. változat? A ref. elég hangos nekem...

Mennyi lesz a legalja az 5850-nek, mondjuk jövő év elején? :F

(#2521) lsc válasza Vasinger! (#2520) üzenetére


lsc
nagyúr

A táp kérdésre már a tápos topicban választ kaptál, még párszor megkérdezheted . A proci is valószínűleg elég lesz . Teljesítmény,fogyasztás /annyit eszik mint a 4850 /. Azt hogy a csere megér-e neked 40e körüli összeget azt neked kell eldönteni /a 4850-ed talán egy 20-ért elmegy, az 5850 60e körül van/. Biztosan lesznek egyedi hűtés megoldások, de azt nem igazán értem honnan vetted hogy a hűtése hangos . Az árakat meg majd meglátjuk jövő év elején, talán lemennek 50 alá .

Az élet kegyetlen .

(#2522) Vasinger! válasza lsc (#2521) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A táp kérdését, azért tettem fel itt, is, hogy itt talán személyes tapasztalatokat találok ez ügyben. Azon, hogy annyit fogyaszt, mint a mostanim, csak bámulok. :Y

40e körüli összeget nem érne meg nekem, de olyan 30-at talán.

A jelenlegi kártyám nem hétköznapi, mert jól tuningolható és egy ACC. S1 hűtés van rajta, 12-es ventivel, ami hangtalan, ezért is írtam a reg 5850-re, hogy hangos. :)
Hallottam már videókon a porszívót.

(#2523) tom_tol válasza cowboy_bebop (#2509) üzenetére


tom_tol
addikt

ha elárulod hogy tudsz feszt emelni megmondom mivel tudsz órajelet :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2524) DrJános válasza Vasinger! (#2520) üzenetére


DrJános
aktív tag

Jézus ember E8400 @ 4.0 GHz. mivel hűtöd ezt le? (vagy ha víz akkor nem nagyon szóltam, de ez elég meredeknek tűnik nekem még úgy is) Bár lehet, hogy azért mert nem vagyok, a túlhajtás híve, így nem tudom miből mit lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2525) Vasinger! válasza DrJános (#2524) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Semmi extra. Egy Scythe Mugen 2 léghűtéssel. Most télen IDLE/LOAD: 38/58 fok.

(#2526) lsc válasza Vasinger! (#2522) üzenetére


lsc
nagyúr

Az új GPU alacsony fogyasztásának hála az 5870-esen található hűtőrendszer is megfelelőnek tűnik, a kártya üresjáratban – bár nem hangtalan, de – csendes, és a ventilátor terhelve is csak alig gyorsul be: egy egy bővítőhelyet elfoglaló VGA-hoz, például a 3850-hez képest teljesen némának mondható. A felmelegedett levegő jó része működés közben a számítógépházon kívülre távozik a monitorkimenetek mellett található szellőzőrácson.

Idézet innen, ez az 5870, az 5850 hűtése ugyanaz csak kevesebbet fogyaszt emiatt kevésbé melegszik . Akkor nem értem "megállapításod" . Itt van mérési eredmény is, tudod viszonyítani az 5870-hez . Igaz ezt magad is megtehetted volna .

Az élet kegyetlen .

(#2527) Vasinger! válasza lsc (#2526) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerinted én ezt én nem tudtam? De, igenis tudtam. Sőt, én ezt is megnéztem: [link]

A mostani, ACC. S1+ 12-es venti szabályozva (~hangtalanságra) jóval halkabb az 5800-as széria referencia hűtésénél. A jövőbeli kártyámat sem szeretném sokkal (bár ez szubjektív) hangosabbnak a jelenleginél. :N

[ Szerkesztve ]

(#2528) dangerzone válasza DrJános (#2524) üzenetére


dangerzone
addikt

Nekem ment az E8500-am 4,5ghz-n is . :)

Vasinger!
: Tuti hogy a helyedben várnék a konkurencia kártyáinak a megjelenéséig a vétellel...De te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#2529) Vasinger! válasza dangerzone (#2528) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most Te az nVidiára gondolsz? Mert ha igen, akkor tápot is kéne vennem. :B

[ Szerkesztve ]

(#2530) dangerzone válasza Vasinger! (#2529) üzenetére


dangerzone
addikt

Mert, van jelenleg más jelentős konkurense is az amd-nek az asztali pc piacán? :)

Tápot? Minek? qx9770-es procit is akarsz újítani az új vga-d mellé , vagy mi?

(#2531) Vasinger! válasza dangerzone (#2530) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, csak úgy hallottam, hogy nem kicsit lesznek energia zabálok, ugyanúgy, mint a többi nv.

(#2532) dangerzone válasza Vasinger! (#2531) üzenetére


dangerzone
addikt

Viszont lejjebb viszik az árakat. ;)
Annyival meg nem hinném ,hogy többet ennének. Azért ott is 40 nm lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2533) DrJános válasza dangerzone (#2528) üzenetére


DrJános
aktív tag

Szép eredmény, gratulálok hozzá. Sajnos úgy néz ki, hogy nekem is meg kel majd rángatnom a E 7400 at mert gyenguska lenne a az 50-és 70 es hez is,( pedig tényleg nem vagyok a híve az eféle dolgoknak,( és ráadásul itt hosszú távról kell beszélnünk mert nem lesz pénzem erősebbet venni jó ideig) de én csak addig fogok menni hogy a mostani gyári hűtvel csinálok 1 tesztet és megnézem a hőmérsékletet, utána rakok rá 1 Cooler Master Hyper TX3 és csak addig húzom amíg ugyanazon teszt mellet ugyanannyira melegszik alatta vagy valamennyivel kevésbé (a teszt az progival lesz csak most még nem ismerek ilyen progikat, de a Proci topikban biztos akadnak bőven, akik tudnak segíteni ebben)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2534) Vasinger! válasza dangerzone (#2532) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ebben viszont igazad van. Akkor várok. :)

(#2535) calf válasza Vasinger! (#2534) üzenetére


calf
tag

jo az a 7xxx szeria
nekem 7300 4ghzet vitte mint a kisangyal egy asus hutovel
fesz emeléssel kifutott volna a vilagbol :D
kár h mennie kellet :S
sztem jol meghuzva elega 5850hez

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#2536) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Na csatlakozok csütörtökön ATI-k táborába egy Gigabyte 5870-el.
Remélem a procim maximálisan ki tudja majd hajtani. Amit kicsit sajnálok, hogy hogy fog mutatni az NVIDIA házamban ;]

(#2537) calf


calf
tag

tudok olcson olyan szervizt aki leszedi az nv matricat es lecsereli neked :D
en 2k-ert valalom :D

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#2538) -XadAnuX+ válasza calf (#2537) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Ennél a matricát?[link]
Fura lenne ;]

(#2539) dangerzone válasza -XadAnuX+ (#2538) üzenetére


dangerzone
addikt

Francnak vettél nvidiás házat. :) Bár lehet ,hogy pár év múlva újra divatba jön. :)
Amúgy milyen proci van alatta? i7 975 EE ? :DDD

(#2540) -XadAnuX+ válasza dangerzone (#2539) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Eltaláltad a procit.
Remélem hamarabb divatba jön. Nagyon kíváncsi vagyok erre a karira. Ahogy olvastam, nem nagyon hangos, és ehez jó teljesítménye is van :K
295-ösöm olyan hangos volt mint egy traktor, ha felpörögtek a ventik alatta. Nekem fontos, hogy csendes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2541) calf


calf
tag

2k-ért szét flexxelem :DD
up a haznak jol nez ki nagyon
jon amugy majd az nvidia is ne aggodjatok
olyanok mint az orszag vezetoi kuzdenek egymas ellen de egyutt rohognek rajtunk :S

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#2542) kriszbon válasza -XadAnuX+ (#2538) üzenetére


kriszbon
őstag

Matricázd át, hiszen az NV-nak úgy is mindegy ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#2543) dangerzone válasza -XadAnuX+ (#2540) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát nyami. Jó cucc az a proci. :) Biztos meghálálja majd a radeon. Kiegyensúlyozottabb teljesítménye is lesz, mint a 295-nek, az biztos.

(#2544) calf válasza dangerzone (#2543) üzenetére


calf
tag

ez a radeon mar olyan h helyetted bemegy dolgozni és hazaadja a pénzt :DD
x2 be milyen lesz?? huuuuuuuu

[ Szerkesztve ]

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#2545) dangerzone válasza calf (#2544) üzenetére


dangerzone
addikt

Nagy, és nehéz. Abból már házat építhetsz! ;)

(#2546) calf válasza dangerzone (#2545) üzenetére


calf
tag

annyira nem vok benne de hawer mondta h egy pcie slotba 1 gef kari 2x2 maggal bakker
mi ezt istenitjuk de valojaban mik lehetnek már?? :Y
amugy meg ha hazat is épit megveszem :D
kevesebb palinka fogy

Telefonos Ügyfélszolgálatom 0-24!! +36 HETVEN /394-6ÖT-3HAT Ha több pirosad van mint nekem előre utalok!

(#2547) dangerzone válasza calf (#2546) üzenetére


dangerzone
addikt

Házat nem épít. Neked kell vele. Azok már akkora téglák lesznek. Szerintem még a Leier is árulni fogja őket.... :DDD
Hát a 2x2 magos kártyákat meg hiszem, ha látom. :) Azokhoz már új reaktort kéne építeni Pakson...:)

(#2548) Leatherface


Leatherface
csendes tag

Én is csatlakozok a héten egy Sapphire HD 5870-essel a klubba :) :

Egy Phenom II X4 965-ös proci lesz alá. Jó lesz hozzá viszonylag?

(#2549) dangerzone válasza Leatherface (#2548) üzenetére


dangerzone
addikt

Tökéletes. :))

(#2550) gbors


gbors
nagyúr

Elkészült a HD5800-as szériával foglalkozó tesztem - itt található.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.