Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na nagy nehezen összejött!
de nem annyira simán.. persze így volt kiindulási pontom, szal köszi mégeccer!
tehát először begépeltem ezt: com1:2400,N,8,1,P
enter, majd utána ezt: CTTY COM1:
és szépen a C: gyökerébe áttolta a norton alap file-jait, talán 5-6-7 file-t összesen... ezt elindítottam, kiválasztottam a link-nél az LPT1-t master/slave, és már tudtam is mindent áthúzni :DD
Szal bocsi a sok lámáskodásért de hát bakker , sose' csináltam még iylentet... mostmár ezt is tudom azt ha valaki kérdezi akkro már 1 hsz-ben tudom mondani, mit kell csinálnia :))

(#22952) frescho válasza bacsis (#22951) üzenetére


frescho
addikt

De hat kiirja a szerencsetlen, hogy mit irjal oda be neki a parancssorba. Tipikus PBMAC RTFM. Ja es kimaradt a LOL :))

https://frescho.hu

(#22953) bacsis válasza frescho (#22952) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen.. kiírta... jóvammá :B
viszont kell hozzá valami DOS szerűség is különben bad command or fiel name-t kapsz :U

(#22954) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Összerakva képek a retró vasról: (3DFX Voodoo 2 12 MB, Abit BX133 RAID, Nvidia Asus Riva TNT2 32 MB)




[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22955) bacsis válasza zoltanz (#22954) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát a retro ház hol marad? ;)

(#22956) gban válasza bacsis (#22955) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azok nálam vannak :D

Postázást nem vállalok.

(#22957) DarthSun válasza bacsis (#22955) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mé' , jó ez a ház sztem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22958) MasterDeeJay

Adott három egyforma magos proci: (915 chipset, dell D410)

Pentium m 755 (2ghz 400fsb)
Pentium m 745 (1.8ghz 400fsb)
Pentium m 770 (2,1ghz 533fsb)
(van még egy 1.4-es celeronM de az alapból gyenge lenne)
Melyik alkalmasabb legnagyobb tuningra. Azt tudom hogy pinmoddal tudok csinálni 533-as fsb-t a 400-asokból, ezért valószínű előnyben vannak. De nem próbáltam még szoftveres úton a dolgot így lehet hogy a nagyobbiknak is van esélye. Ram freki nem lényeg mert alapból 800-ast raktam melléjük.

Szóval melyikből lehetne többet kihozni extra fesz nélkül legkevesebb kockázattal?
(ezekből csak egy lehet az enyém)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22959) bacsis válasza MasterDeeJay (#22958) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mindegyiknek kb 2,6-28Ghz körül van a vége teszt

(#22960) MasterDeeJay válasza bacsis (#22959) üzenetére

Notiba lesz, most még csak a 770-es van meg de egyenlőre se SetFsb, se clockgenel nem tudom húzni. Egyszerűen nem találom a megfelelő PLL-t.
A 2ghz-es ha megérkezik megnézem 533-as fsb-vel, az pont 2660mhz remélhetőleg tudja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22961) bacsis válasza MasterDeeJay (#22960) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

háááát... feszkót is lehet hogy már kérne....

(#22962) Peter789 válasza MasterDeeJay (#22960) üzenetére


Peter789
senior tag

csak vakon próbálkozol a PLL-ekkel? nem nézted meg hogy mi is van az alaplapon? (ha szerencséd van, akár az everest / aida / sisoft sandra is megmondhatja)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22963) MasterDeeJay válasza Peter789 (#22962) üzenetére

Lapon kerestem korábban de nem találtam a PLL-t, lehet megint szétszedem hátha meglesz. AIDA-val sem találtam meg. Vakon próbáltam párat de rengeteg van.
Itt egy aida report, ebből nekem nem derült ki. [link]

bacsis
Vmod-ra is van pinmodom bár elcseszné az üzemidőt ha kis órajelen is többfeszt kapna.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22964) Peter789 válasza MasterDeeJay (#22963) üzenetére


Peter789
senior tag

Latitude D410 ? ott figyel ki az ICS PLL sarka a "DIMM A USE DDR 2 ONLY" fekete takaró műanyagcímke alól:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22965) Peter789 válasza MasterDeeJay (#22963) üzenetére


Peter789
senior tag

Latitude D410 ? ott figyel ki az ICS PLL sarka a "DIMM A USE DDR 2 ONLY" fekete takaró műanyagcímke alól:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22966) MasterDeeJay válasza Peter789 (#22965) üzenetére

Na megvan köszi: cy28411zxc

Eszembe sem jutott volna felhajtani korábban azt a fóliát.
Ott volt felette egy felirat hogy DO NOT REMOVE. :DDD

bacsis

mindenképpen írok mire jutottam, most még csak rakom össze

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22967) bacsis válasza MasterDeeJay (#22966) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

számolj majd be mire jutottál :))

(#22968) MasterDeeJay válasza bacsis (#22967) üzenetére

Nagyon úgy tűnik hogy setfsb és clockgen-be sincs ilyen pll.
A legközelebbivel (CY28404/405OC) nem megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22969) Peter789 válasza MasterDeeJay (#22968) üzenetére


Peter789
senior tag

cypress PLL van rajta, nem ICS? pedig a képeken mindenhol egyértelműen csak az utóbbit találom...

sajnos úgytűnik felejtős vele a tuning: [link]

CPUCooL does not support the following PLL's because they do not have a System Management Bus connection or the FSB could not be set via System Management Bus. So there is and will be no program that supports these PLL's!!! There is absolutely no chance!

és ott van a listában a CY28411 is... bár elvileg I2C buszon keresztül szoftverből programozható ([link]), de úgylátszik nem az SMBus-ra csatlakozik hanem valami más, szabványostól eltérő vonalra, ezért nem érhető el...

ha nagyon elszánt vagy, akkor esetleg meg lehet próbálkozni azzal, hogy leválasztod az I2C buszt és egy saját mikrokontrollerrel baxtatod a regisztereit, de ez nem kis projekt, ennyit lehet nem ér meg a dolog... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22970) MasterDeeJay válasza Peter789 (#22969) üzenetére

Köszi!
Kár érte, de ha megérkezik a többi 400 fsb-s akkor azokkal megpróbálok pinmodot.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22971) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Haverommal vetettem egy Audigy2ZS- t, de nem tudtam felinstallálni egy Phenom 9550 + Asus lap kombinációban.Mikor a drivert toltam fel mindíg kékhalállal elszállt a WinXP - irq_not_less üzenettel. Keresztpróba viszont ok, 754- es saját szintén Asus lapban is ilyen kártya van, ennek helyére betéve a most vásároltat, tökéletesen működik, oprendszer ugyanaz az XP SP3. Mi okozhatja hogy a Phenom mellett behal :F

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22972) gban válasza DarthSun (#22971) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is árulok egyet, az XP SP3 alatt ment, szintén Asus lapban, 775-ösben, E7200 mellett, gond nélkül.
Nem árt ha szerzel némi tapasztalatot, ha az is bajlódna vele aki majd megveszi ;)

Postázást nem vállalok.

(#22973) DarthSun válasza gban (#22972) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát nekem elég sok tapasztalatom van a Creative kártyák beüzemelésében, de ez már inkább szívás volt, egyszerűen nemtom miért nem ad neki irq- t. Így most a nyakamon maradt, immár kettő ZS- em van, mondjuk nem baj mert gyűjtöm az SB szériát, csak bosszant hogy rábeszéltem: ennek penge hangja van, az ő lapjában meg végül nem megy :W

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22974) gban válasza DarthSun (#22973) üzenetére


gban
Közösségépítő

Végigpróbáltátok minden PCI slotban?

Postázást nem vállalok.

(#22975) DarthSun válasza gban (#22974) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, egy van a lapján :DDD, mATX.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22976) spista222 válasza DarthSun (#22973) üzenetére


spista222
addikt

Most én is szívok egy Phenom 9550 +nforce párosítással. első indításra nem mindig indul el rendesen(win7 nem áll fel) és már én sem tudom mit tegyek, újraindítás után minden ok többórás játék után is :F
Az a Phenom alatt is nforce van?

(#22977) DarthSun válasza spista222 (#22976) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nem is néztem, nem nForce az biztos, de hogy milyen nem is emlékszem, XP felismerte mert a telepítés végén újraillesztette a vinyókat.

Ha elsőre nem indul akkor nagy eséllyel a táp a ludas

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22978) spista222 válasza DarthSun (#22977) üzenetére


spista222
addikt

Egyébként más kártya megy abban a PCI slotban?

(#22979) DarthSun válasza spista222 (#22978) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arra gondoltam én is hogy lehet hogy nem ok a slot, más kártyát nem dobtam bele, esetleg van egy R7000PCI- m, avval tesztelhettem volna. Viszont a Win PnP érzékeli a kártyát, kiírja az új hardvert és a nevét.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22980) gban válasza DarthSun (#22979) üzenetére


gban
Közösségépítő

Letiltottad az alaplapit?
Multimédiánál ki tudod választani lejátszásnál a ZS-t?

Postázást nem vállalok.

(#22981) DarthSun válasza gban (#22980) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az alaplapi letiltásával kezdtem.Multimediánál nem lehet kiválasztani a ZS- t, mivel a driver nem megy fel, ezért nem aktív az eszköz.

szerk: de például a 754- es és a socketA- s gépeimben ha az alaplapi nincs letiltva akkor is műkszik, mindegyik megjelenik a multimediánál, 939- en már csak akkor ok ha az alaplapi le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22982) snake1977


snake1977
őstag

Próbálj egy szimpla cmos resetet úgy hogy benne az sb kártya, nekem ez segitett mikor sehogy sem akart menni egy sb128 a lapomban, reset után betöltött a win7 simán feltelepitette,pedig előtte nem is látta csak a hardverazonositókat, utána beállitgattam a bios-t ujra, és nem volt gond. Egy próbát megér talán.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22983) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na uraim! Ilyen lapok lennének:

jól leharcoltak, akkuk a nagy százalékban szétfolyva, memória foglalatok si elég lestrapáltak, de szerencsére vannak kevésbé leharcolt szép állapotúak is!
van jó sok, így ha kell valakinek akkor tesztelhetek ki 1-2db-ot.. a full halottak mennek a méh-be.... 500Ft/db áron tudnám anni :R

(#22984) bacsis válasza bacsis (#22983) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

4db vállalható állapotú van

(#22985) DarthSun válasza snake1977 (#22982) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, az kimaradt, majd kiprószálom, most már nincs nálam a gép.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22986) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Nincs valakinek egy ilyen C2D matrikája? tegye férre nekem pls. :DDD
kep

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22987) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22986) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem van de más a színösszeállítása, ilyen:

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22988) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#22987) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Még várok vele, de ha más nincs, akkor ez is jó!
Kösz a felajánlást! :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22989) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22988) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, ha kell akkor privátban egy cím és elküldöm levélben.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22990) gban


gban
Közösségépítő

Ilyenre nem vadászik senki?
Az ár jó, bár a 2 napos reg hagy némi kételyt az embrben, pláne hogy csak posta látszik megoldhatónak.

Postázást nem vállalok.

(#22991) DarthSun válasza gban (#22990) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megéri ha el is küldi és működik is :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22992) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#22989) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Lerendeztük, Köszi nagyon! :R :R :R :R :R :R :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22993) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22992) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincsmit, akkor majd megy :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22994) laci1128 válasza DarthSun (#22981) üzenetére


laci1128
tag

Érdekes, mind 754-n (nForce 3), 939-n (nForce 4 SLI) és AM2-n (NF 570 Ultra) ASUS lapokban az alaplapi hang letiltása nélkül vidáman* ment az alap SB Audigy, gondolom olyan brutális eltérés nincsen az alap Audigy és a ZS között, valami specifikus gond lehet ott.
*754-en (ASUS K8N-E Deluxe) az nForce hálózati vezérlőt le kellett tiltani a hangkártya telepítésének idejére, különben telepítés közben kékhalál volt a jutalmam (igaz az azt követő újraindítás után már fenn volt az illesztőprogram), viszont a másik két platformon semmi atrocitás nem érte a kártyát. :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#22995) DarthSun válasza laci1128 (#22994) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is megy mindenhol, ez az egy volt eddig ahol nem, a hálókártya-letiltási trükköt nem ismertem, gyanús hogy ennél is ezt kellene :U Az alaplapi hangot meg csak az Asus A8V- nél kellett letiltanom. Sima K8N- en nem kellett semmit mókolnom.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22996) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#22995) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

miven nem szar VIA van alatta. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22997) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22996) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyébként én már óvatosan kezelem ezt a dolgot, ezekból a lapokból nyilván a Viás gyengébb, de viszont a tendencia szerint hosszabb életű lesz - nForce elhalálozások. Mondjuk itt már a Via nem is olyan rossz :U

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22998) spista222 válasza DarthSun (#22997) üzenetére


spista222
addikt

Így van ha csak 1-2 tesztre kell akkor nforce mert jobb de ha használni is szeretnéd még 5 évig akkor VIA.

(#22999) spista222 válasza spista222 (#22998) üzenetére


spista222
addikt


Ez mennyire ritkaság?

(#23000) bacsis válasza spista222 (#22999) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Leginkább notikba kerültek ilyen kupakos Coopermine procik... ha "sima" (nem mobil) P3 Celeronos notit vadászol erősen valószínű hogy ilyen lesz benne.. természetesen a "mezei" coppermine Celeronoknál jóval ritkább de nem beszerezhetetlen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.