Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22552) 800.henrik válasza zoltanz (#22551) üzenetére


800.henrik
senior tag

:DD :C

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22553) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

gyerekek. Ötezer! Csak vinné már el valaki!
Cyrix GXm+de$hka

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22554) zotyesz66 válasza Ganz-[HUN] (#22553) üzenetére


zotyesz66
őstag

Pusztán kíváncsiságból: milyen alaplap ez?

(#22555) Peter789 válasza zoltanz (#22547) üzenetére


Peter789
senior tag

az alap funkcióit ellátja 32 megával is, de openwrt-vel 8-9MB szabad RAM marad összesen egy alap boot után, amit hamar elhasznál a transmission, samba, perl script-ek. 64 megával ~40MB szabad területtel indul, ami már bőségesen elég ezeknek a funkcióknak a kiszolgálására, és még cache-elni is tud belőle az oprendszer... mostanra már vannak gyárilag 128MB-os típusok is elég megfizethetően, de a költséghatékonyság jegyében inkább megtuningoltam pár olcsóbb kisebb, de már USB-vel rendelkező tplink routert

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22556) snake1977


snake1977
őstag

Uraim lenne egy kérdésem, az alább látható képeken van egy alkatrész, beazonosítani nem tudom mert nem értek hozzá, egy finom kis gigabyte p45-ös lapon van, egyik este egy jó ismerősöm leállította a gépet, majd másnap bekapcsnál érzett némi égett szagot, jelenleg bekapcsol a lap, de hevül az alkatrész, és érezhető az égés szaga, igy inkább nem kisértettem a sorsot, tippet várnék hogy mi ez és lehetséges lenne e a cseréje, illetve az alkatrész lehet e hibás, előregedett, vagy más egyéb ok lehet a kiváltója?
Előre is köszönök minden segitséget, hozzászólást. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22557) Peter789 válasza snake1977 (#22556) üzenetére


Peter789
senior tag

gondolom a 4R7 feliratú izéről van szó - ha minden igaz, akkor az egy mezei ellenállás. a mérete jóval nagyobb mint egy átlagos kis alaplapi ellenállásnak, szóval a gyártó elvileg nagyobb áramra tervezte, de hogy most miért megy rajta még annál is több mint amire méretezték, az jó kérdés... a mellette lévő (realtek?) hálócsipp nem melegszik érezhetően? cserélni ugyan lehet egy ilyen ellenállást, de 99% hogy nem ő maga a hiba okozója, hanem már csak az elszenvedője. egy ilyen értékű lapnál egyszerűen leforrasztanám azt az ellenállást - ha utána a hálókártya elhallgat akkor így járt, kaphat egy pci/pcie-s kártyát ha szükség van rá... viszont ha így járatod tovább, akkor nagyobb károk is keletkezhetnek - átég a nyák és olyan vezetékek is sérülhetnek ami már nem helyreállítható, vagy ki is gyulladhat akár...

szerk: ahogy nézem, ez egy Gigabyte GA-EP45-DS3 amin ráadásul 2 független LAN is van, szóval nagy valószínűséggel kibírható veszteség... lehet biztos ami biztos alapon inkább az érintett hálócsippet is leforrasztanám... úgy tűnik hogy az ellenállat padjától a vastag vezeték megy be a csipp alá, nyilván ezen keresztül kapja a tápot és valamitől megbolondult és sokkal nagyobb áramot vesz fel a kelleténél - talán villámkáros?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22558) snake1977 válasza Peter789 (#22557) üzenetére


snake1977
őstag

A lap tipusa telitalálat! :)
Én a codegen tápra tippelek ami eddig hajtotta, valószínüleg instabil darabról lehet szó, nem is kisérleteztem vele, bár állítólag volt áramszünet is de ezt nem tudja pontosan mert dolgozott, a szomszédok mondták hogy nem volt áram fél órán át, de azt nem hiszem hogy a hálókártya részt megpiszkálta volna a kimaradás, a realtek chipet nem tudom leforrasztani sérülés nélkül pillanat pákával, de az ellenállást még igen, szóval ha eltávolítom lehetséges hogy túléli a lap, azaz használható marad?
Megerősitettél, mivel én is ezen gondolkodtam, kiváltó ok nélkül nem próbál elfüstölni az az ellenállás, de hogy a táp, vagy áramszünet, (villámkár) vagy egyéb ok lehetséges e, az részemről talány, sajnos komolyabban nem értek a témához.
Köszönöm a tanácsot. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22559) Peter789 válasza snake1977 (#22558) üzenetére


Peter789
senior tag

a színe alapján asrock vagy giga lehet, így a P45-el kiegészítve a keresést hamar meglett hogy milyen típusról is van szó :)

villámkár alatt inkább arra gondoltam, hogyha kábelen kapja a netet, akkor abból az irányból jöhetett esetleg valami tüske - de még az is lehet hogy egy statikus kisülés is okozhat hasonlót amitől a csipp meggajdul - mondjuk 100-ból 1 esetben... pillanatpákával tényleg ne állj neki, max hőlégfúvóval - de azzal is óvatosan kell bánni, mert az meg a környező elkókat és egyebeket is bánthatja...

akár a kodgány is lehet a bűnös, bár azért nagy valószínűséggel akkor előbb megy tönkre bármi más - vinyó, vidkártya, akár a teljes alaplapi procimeghajtó áramkör...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22560) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Itt egy jó képekkel illusztrált útmutató Voodoo 2 Sli kábel készítéshez:
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22561) snake1977 válasza Peter789 (#22559) üzenetére


snake1977
őstag

Valóban kábelen kapta a netet, egy régi smc vezetékes routeren át. :K
Ha az ellenállás leszedése után forrósodna a chip akkor majd megkérek rá egy ebben jártas embert hogy szedje le, nemsokára leműtöm a lapról, és kiderül megszünik e a probléma, a lan elvesztése nem nagy érvágás ha cserébe életképes marad, mert ddr3-as 775-ös lapot beszerezni mostanság nem egyszerű és aránytalanul drága is. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22562) zoltanz válasza Fenyő (#19759) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"V1 mellé Pentium dukál (egy 133-as már nagyjából kihajta), szóval a POD83-assal (bacsisnak, ez már Pentium, akármilyen 486-ost lenyom Fpu-ban, ami a 3D-hez kell)"

Intel Pentium Overdrive 83 (MHZ) - PODP5V83 miért ne lenne Pentium? A magja az, más kérdés egy 486-os lapban lassabb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22563) Fenyő válasza zoltanz (#22562) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze, hogy Pentium én is azt írtam (ez már Pentium), méghozzá teljes értékű, csupán ugye az adatbusza lett a 486-os lapkákhoz igazítva, így azonos órajel esetén egy 10-15%-al lassabb a rendes Pentium-os lapos (S5/7) testvérénél.
Általános használtban -alacsony órajele okán- valóban lassabb egy jól felpumpált 486 (5x86) -osnál, kivéve persze fpu-ban (ami a 3D-hez leginkább kell), mert abban még egy P60-as is kb pariban van egy 160-ra tekert 5x86-ossal.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22564) DarthSun válasza Fenyő (#22563) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megnéztem a Voodoo1- et 166- os P1MMX- en, kihajtja rendesen.Csak néhány fps külömbség van a 262MMX- hez képest.Viszont azt a timedemo értéket nem sikerült elérnem a 262- essel sem, amit a korábbi hozzászólásodban írtál.Emiatt nem a 262- est jumpereltem vissza hanem összereaktam egy másik gépet 166 proccal, másik Voodooval.Timedemo kicsit kevesebb, de szubjektíven teljesen jó, játszható.Arra gondoltam hogy a nagyobbik géppel valami gáz van, de mindegyiken kisebb a timedemo.Te milyen verziókkal mértél? Az én mérésem:
Quake v1.09 Gl 0.96 + Voodoo1 Diamond 4.10.01.1600 driverrel futott..

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22565) Fenyő válasza DarthSun (#22564) üzenetére


Fenyő
őstag

Glquake verzióra nem emlékszem (de majd megnézem hogy 0.96, 0.97 vagy 0.98), de a hivatalosan 3dfx-hez kiadott glquake patch, tehát nem a legeslegutolsó 3rd-party modernebb kártyákra is írt patch, utolsó diamond v1 driver stimmel, ill 1.49-es minigl driver (ami gyengébb, ill amd procikhoz sokkal inkább javallott mint a wickedgl, mert tele van 3dnow, mmx stb optimalizációkkal)

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22566) Ganz-[HUN] válasza zotyesz66 (#22554) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ALD. Oda van írva. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22567) Ádyka válasza DarthSun (#22564) üzenetére


Ádyka
őstag

Én is úgy hittem annó, hogy a P1 262 MMX kihajtja a voodoo1-et. Így is reklámozták, hogy processzortól független sebesség, persze ez marhaság.

Szóval amikor váltottam BH6 + Celeron 300A@450-re, hát egyértelműen szebben folyt az akkori NFS mittudoménmi.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22568) DarthSun válasza Fenyő (#22565) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 1.49- es minigl stimmel, a glquake akkor nem biztos :U

(#22567) Ádyka : végülis a szükséges mértékben kihajtja még a 166- os is, mert szépen játszható. Processzorfüggetlenség marhaság, egy K5- el pld. jóval akadósabb.Mai gépen sem illik gyenge procit erős videokarihoz tenni.

Megnéztem AthlonII X2 laposon csak 800MHz- en hajtva a procit direct3d- vel, 300fps lett a timedemo :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22569) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Voodoo-nak vanértelme DOS-hoz?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22570) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22569) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Inkább Windowshoz, de vannak Voodoo patchek DOS játékokhoz is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22571) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes miért van külön Asus P2B és P3B alaplap? Mindegyik max 1.0 GHz Slot 1-es P3-at támogat, ugyanaz a chip-set is (i440BX). :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22572) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#22570) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Péel?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22573) Fenyő válasza Ganz-[HUN] (#22572) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát amik így hirtelen eszembe jutnak; Tomb Raider 1, Shadow Warrior, Descent 2, Screamer Rally, Pandemonium, Carmageddon 1, meg jópár már a feledés homályába vész (de gugli 1. találatnak ezt a listát köpte ki).
Kihajtás - nem kihajtás témához, persze minél erősebb procival mind inkább ki lehet hajtani egy adott vga-t, de ez egy idő után már inkább átcsap masszív vga limitbe (mint pl az említett Celeron 300A@450 + V1 kombónál, egy 233MMX+V2 páros akár gyorsabb is lehet emiatt), általában azért ha korban közel álló hardvereket pakolunk egymás mellé akkor nagyjából arányos lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22574) benedekco válasza Ganz-[HUN] (#22572) üzenetére


benedekco
addikt

Voodoo1-et inkább dos-hoz tudnám elképzelni.
hi-octane, carmageddon, quake, descent (1?-hez is talán), tombraider, blood, fatal racing, gta, screamer2, shadow warrior, de biztos volt még egyéb dos-os gamma is.

Imádtam a 3dfx logóját, annak idején a zöld, aztán a csillogó narancs-ot is. De a kezdeti időkben a zöld szürke 3dfx logo, dosban mekkora érzés volt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22575) Ganz-[HUN] válasza benedekco (#22574) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ez DOS 6.22-esen mennek? összedobtam a P1 configot. Dos is van, minden, csak Game kéne. :D

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22576) benedekco válasza Ganz-[HUN] (#22575) üzenetére


benedekco
addikt

Én 7-est használtam 95osr2 megjelenése óta.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22577) gban


gban
Közösségépítő

Kezdetnek, próbára jó lesz.
Hasonlóra keress gugliban, van sok ilyen oldal.

Postázást nem vállalok.

(#22578) Fenyő válasza benedekco (#22574) üzenetére


Fenyő
őstag

Descent 1-hez is van glide patch, de az már windowsos, utólag fanok által készített patch. A Bloodhoz készült meg nem igazán működik, kb 5-10 perc után mindenképp kilépeget, nagyon alpha stádiumban maradt, sosem fejezték be.
Ganz[hun]: V1-nek min win95 kell (ahhoz van driver), ami a 7-es dosra épül, onnan viszont már csak rajtad múlik, hogy dos alól vagy Windows alól futtatod, előbbi természetesen lassabb gépeken jóval gyorsabb.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22579) Ganz-[HUN] válasza Fenyő (#22578) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

szóval dos alól felejtős. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22580) benedekco válasza Ganz-[HUN] (#22579) üzenetére


benedekco
addikt

0 vagy 1?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22581) Ganz-[HUN] válasza benedekco (#22580) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Voodoo 1. de mire is dondolst? :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22582) zoltanz válasza benedekco (#22574) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó a Vudu 1 32 bites Windows-hoz is, szépen megy vele a Quake 2-3, UT, NFS2SE, és nem néznek ki rosszul.

Nekem a zöld logo kimaradt valahogy. akkoriban szoftveres 3D-ben nyomtuk csak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22583) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

auch...

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22584) benedekco válasza Ganz-[HUN] (#22583) üzenetére


benedekco
addikt

Ilyet én is tudok ;]

Vagy az saját?

Nekem csak ilyenem van:

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22585) Ganz-[HUN] válasza benedekco (#22584) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

jujj... :C

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22586) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én még egy Voodoo 3 vagy 4 vagy 5-nek örülnék, azok mellé nem kellett 2D karesz, elég gyorsak is voltak az újabb game-ekhez. Voodoo 1-2-vel (SLI már elég fürge) ugye nem megy mindennel, csak azokkal amiknél a játékban (DirectX-ben vagy OpenGL-ben, kivétel a Q3) ki lehet választani a 3DFX-et, amúgy az elsődlegesen megy. Ha ez az elsődleges eszköz nem tartalmaz DirectX vagy OpenGL-t el sem indul sajna.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22587) Peter789 válasza zoltanz (#22586) üzenetére


Peter789
senior tag

...Ha ez az elsődleges eszköz nem tartalmaz DirectX vagy OpenGL-t el sem indul sajna.

ez sztem nem egészen így van - gond pont akkor lehet ha az elsődleges kártyának van némi D3D gyorsítása, a program viszont nem ad lehetőséget az eszköz választására és mindenáron az elsődlegesen indul el, hiába van ott a voodoo (bár a dxdiag-ban tiltva a D3D-t lehet ez is kiküszöbölhető, ezt még nem próbáltam)... ha a progiban lehet választani render eszközt, akkor a kompatibilitási problémákat leszámítva menni fog

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22588) DarthSun válasza zoltanz (#22586) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam erre van a Ti4200+Voodoo2SLI P3 lapban.Ha viszont csak Voodoo3 van benne akkor az erősebb D3D játékok nyögnek.Így meg mehetnek a Ti4200- on.

(#22587) Peter789 : a legtöbb korabeli játékban ki lehet választani a render eszközt, legalábbis Win98 alatt, gond inkább XP alatt van, hiába van fenn a Voodoo driver nem mindíg kiválasztható, sokszor kell mókolni hogy összejöjjön.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22589) zoltanz válasza Peter789 (#22587) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom nekem normális elsődleges kártya nélkül nem indultak a programok.
Sztem ha a DirectX-ben letiltod, akkor sehol nem lesz ilyen gyorsítás, nemhiszem, hogy ott ki lehet választani az eszközöket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22590) benedekco


benedekco
addikt

Más.

Morgul mod player-el van valakinek tapasztalata dosboxban?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22591) zoltanz válasza DarthSun (#22588) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kiprószáltam, ha a DX-ben kikapcsolom a D3D-t, akkor a társkártyán is kikapcsolja. :DDD
Megpróbáltam azt, hogy a WinMe a saját TNT2 driver-ét pakolja fel (amivel csak a DirectX megy), hátha így lesz Voodoo 2-vel OpenGL-el, (gyári meghajtóval, lehet másik kéne) de nincs. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22592) DarthSun válasza zoltanz (#22591) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt nem próbáltam még, de Win9x-WinMe alatt a játékokban ki tudod választani a rendert.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22593) Fenyő válasza DarthSun (#22592) üzenetére


Fenyő
őstag

Megerősítve, win95 osr2.1 alatt is (K6-III+) simán tudok rendert választani (Geforce2 GTS + V2) mind játékokban, mind teszprogikban, ill. dxdidagban is, szóval a régebbi dolgok mehetnek glideban, amihez meg kicsit erősebb d3d/opengl kell, ahhoz meg ott a Geforce2.
Egyébként egy 256 megás agp-és Matrox Parhelia mennyit érhet kb, csak mert most kaptam egyet 2K-ért.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22594) benedekco válasza zoltanz (#22591) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt én sem értem. Az akkori játékok nagy részében lehetett választani kép megjelenítő eszközt. Vagy be lehetett állítani az elsődleges 3d kártyát.
Amúgy a voodoo5 nem biztos, hogy jó buli. Nekem még nem sikerült az enyémet belőni, nem volt eddig még olyan konfigom, most már van, de manapság már nem töltök vele időt, hogy ilyen masszívan retrozzak. De egy kedves barátom még azt mondta, hogy a glide az egy kicsit szívás az 5-el. De a részletekre sajna nem emlékszem, ez ilyen nesze semmi fogd meg jól.

re: (#22593) Fenyő

Tyűűű. Egy időben nagyon vágytam egy olyan karira! Matrox volt az álmom, aztán beszereztem egy p650-est, de az már nem volt olyan izom akkoriban. Cserébe gyönyörű képe volt a crt-n.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22595) zoltanz válasza DarthSun (#22592) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elvileg van erre (3D Control Center 1.0 [link]) egy app, de nem működik. :DDD
Én azokról beszélek amik nem engedik, hogy kártyát válasz, csak DX vagy OpenGL max (esetleg szofver, de az nem néz ki valami jól).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22596) Fenyő válasza benedekco (#22594) üzenetére


Fenyő
őstag

Mindig is kíváncsi voltam erre a karira én is, mert eléggé elüt a felépítése az átlagtól (4x4-es renderelő futószalag felosztás, ami még a 7500-ös Radír 2x3-asánál is furcsább, 1.3-as pixel shader, de 4 db 2.0-ás vertex shader, 512 bites gpu, 256bites memóriainterfész, de alacsony órajelek), a "szokásos" Matrox 2D minőség és számomra haszontalan trialhead technológia. Amikor kijött (2002) videoszerkesztéshez ez volt az isten, de 3d-ben sem volt kutyaütő (bár ahogy most tesztelgetem eléggé hullámzó a teljesítménye, van ahol alig gyorsabb egy Geforce3 Ti200-nál, néhol meg egy Ti4200-at / 8500-ast is megeszik), bár ár/érték arányban a vert mezőnyben volt, magyarán rohadt drága volt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22597) DarthSun válasza zoltanz (#22595) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hirtelen eszembe is jut egy ami megvan és nem enged választani, az "F15 3Dfx". Mint a nevében is benne van ez Voodoo- ra íródott, mindenképp azon indul csak, de XP alatt megvan az az előnye hogy nem kell mókolni a kártyaválasztással :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22598) DarthSun válasza Fenyő (#22596) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2K- t biztos megért, elég ritka már sztem :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22599) Peter789 válasza Fenyő (#22596) üzenetére


Peter789
senior tag

a parhelia 3D szempontból irtó nagy bukta volt a matroxnak - előre valóban istencsászárnak tűnt a paraméterei alapján, reggelire meg kellett volna ennie mindenhol a Gef4 Ti4600 ultrát - sőt, akár még a R9700Pro se nagyon tudott volna tőle elszaladni, még ha picit erősebb is - de a gyakorlatban elég hullámzóan és általában harmatosan szerepelt... valószínűleg a paramétereit tekintve szintén nagy elvárásokat támasztó XGI Volari V8 Duo-hoz hasonlóan a drivereken vérzett el a vas, de lehet olyan hardveres hibák is voltak benne ami miatt saját magát akadályozta (belső sávszélesség és szervezési problémák)

rémlik hogy középiskolás koromban olvastam a parhelia-ról és rettentően izgatottan vártam a megjelenését - pénzem persze nem nagyon lett volna rá :) - és nem kis csalódás volt olvasni a gyakorlati tudásáról... több reményt fűztem hozzá, mert annó a Millenium G200 kártyámat imádtam és jó ár/érték arányú kártyának tartottam... amikor megvettem akkor még nem sokat tudtam az egész világról, csak "rámsózták" relatív olcsón. akkor jöttem rá, hogy bizony az aktuális 4.x powerdesk-el elég sok játék egyszerűen nem indult el rajta - volt amihez volt patch, de az meg a crack-elt játékokkal nem igazán volt összeegyeztethető :) hát ezért kaptam meg olcsón... viszont alig pár hét múlva kijött az 5.x sorozatú powerdesk csomag hozzá, ami már teljesértékű OpenGL-t tudott és gyakorlatilag nem volt olyan D3D-s játék se ami ne indult volna el vele tökéletesen, bugmentesen... akkor hirtelen már nem bántam, hogy megvettem :))

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22600) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Összemértem egy P3-as társaságában a Asus TNT2 (sima verzió) és a Voodoo 2 12 MB-ost Q3-ban (800/600).
A TNT2-őn 32 bitet használtam mert amúgy pöttyös a kép, igaz a 3DFX kártyán meg néhol csíkos (kicsit homályosabb is, de az csak ritkán látszik, játék/mozgás közben), de még így is szebb szerintem a színkeverése, így egál a kettő kb.

Voodoo 2 12MB: 35 FPS
TNT2: 41,3 FPS

Ez nem nagy difi, ha azt vesszük a TNT2-nek a párja a Voodoo 2 SLI lenne. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.