Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) bacsis válasza gabor9108 (#22500) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

FX is működik még simán, de ott se a legfrissebb drivert rakd fel.. nekem úgy volt a leggyorsabb ha az Asus saját driverét raktam fel :)
tpower! Jahh soros port kellett, desikerült IO kártyával megoldani, letiltódott a HDD és FDD vezérlő...
Most olyan gondom van hogy 1: Win3.11 alatt nincs hang, DOS alatt viszont igen...
2: a Gravis Ultrasound akad aDOS-os CD ROM, ASPI driverével.. ezeket próbálom kiküszöbölni :)

(#22502) Fenyő válasza gabor9108 (#22500) üzenetére


Fenyő
őstag

Menni fog FX-el is, talán 44.03-as az első FX-es driver, viszont a 45.23-asban már tuti benne vannak az FX-ek, de Nv fronton ez a max amit belepakolhatsz (bár Gf2 fölött szvsz szinte mindegy, mert az is keményen procilimites), Atiból pedig 9000pro / 8500 amivel még tuti elmegy, fizikailag amúgy a 9800Pro is belemenne még, de nekem nem még nem sikerült egyetlen SS7 lapban sem képet kicsiholnom belőle (bár van akinek igen, de jellemzően inkább atx-es méretű Viás lapokkal van rá sansz), talán nem bír elég naftát leadni a lap vagy Ali chipset révén szó vmi kompatibilitási nyűgje lehet.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22503) bacsis válasza Fenyő (#22502) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na és az univerzális AGP-s Geforce7950GT is adhat képet :)) Bár itt már a feltelepítés lesz a gond, mivel ehhez már csak olyan driver van ami SSE-t mindenképpen igényel :U

(#22504) gban válasza bacsis (#22503) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elsőre azt hittem, ez is valami SIS rettenet lesz a végén, csak a mókolt driver miatt írja ki azt amit.

Postázást nem vállalok.

(#22505) gabor9108 válasza bacsis (#22503) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Win 7 alatt? Hát ha magától felismeri akkor nem kell driver. Vagy most nagyon merész ötletet adtam?
K6-2esen már én is kipróbáltam a win7et, 512rammal nem is volt olyan veszélyes.

(#22506) gabor9108 válasza Fenyő (#22502) üzenetére


gabor9108
csendes tag

Lefuttattam a 3dmark2001se-t és egy pöppet kevesebb pontot kaptam mint a múltkor.
Mai volt 746 , elötte pedig 940et sikerült kicsikarnom belőle, bár ez lehet akkor a proci miatt van, valami lehet egy picit visszafogta a háttérben.

(#22507) zoltanz válasza gabor9108 (#22505) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Oda kell azért az 1GB Ram, XP-vel tökéletes lehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22508) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh skacok, ezn nézzétek mi a gondom:

Jahh hát nagyon amatőr dolognak tűnik első látásra...
csakhogy a Config.sys ezeket is tartalmazza:
DOS=HIGH,UMB
Device=C:\Windows\EMM386.EXE

egy korábi telepítésnél még azt írta ki hogy 536KB a free memóriám és 550KB kéne, akkor még nem volt betöltve az EMM386... betöltés után meg csak ennyit írt ki amit most mutatok...
van tippetek?
Amúgy az adaptec drivere töltődik be legelsőnek utána az AWE32-é....

(#22509) DarthSun válasza bacsis (#22508) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Device=C:\Windows\EMM386.EXE noems
Device=C:\Windows\EMM386.EXE ram

Valamelyiket próbáld. A config.sys- ben a devicehigh utasítást használd a meghajtók betöltésére, az autoexecben pedig az lh - t. Több marad a 640k- ból.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22510) bacsis válasza DarthSun (#22509) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a devicehigh eddig is bent volt a config-ba, tehát akkro az úgy rendben van?!
és akkro pontosan mit rjak az autoexec-be? mert csak úgy a semmibe belerni hogy lh az nem lesz jó gondolom :B

(#22511) frescho válasza bacsis (#22510) üzenetére


frescho
addikt

himem.sys is van az emm elott?

https://frescho.hu

(#22512) DarthSun válasza bacsis (#22510) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pld: lh mouse.com tehát lh majd az utasítás. lh mscdex.exe stb..... lh a loadhigh utasítást jelenti.

A config.sys- be pedig pld.: devicehigh=smartdrv.exe stb.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22513) bacsis válasza frescho (#22511) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen az betöltődik közvetlen a SCSI driver után :)
DarthSun! Há mér nem ezzel kezdted, hát tényleg... eddig DEVICE=... votl most szépen átírtam DEVICEHIGH-ra... Már indul is újra a telepítő, minnyá jelzek :R

[ Szerkesztve ]

(#22514) frescho válasza bacsis (#22513) üzenetére


frescho
addikt

Utan? Az elso sorban kellene lennie, az emm pedig a masodik.

https://frescho.hu

(#22515) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szerk:
Device=C:\Windows\EMM386.EXE noems
Device=C:\Windows\EMM386.EXE ram

ez így mehet mindenféle / nélkül kis betűvel?

(#22516) frescho válasza bacsis (#22515) üzenetére


frescho
addikt

A dos nem case sensitive

https://frescho.hu

(#22517) DarthSun válasza frescho (#22514) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tökmindegy mert a command.com úgyis rendszerezi és előre tölti.

bacsis: mindegy hogy kis vagy nagybetű, a / nem kell.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22518) bacsis válasza frescho (#22516) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

először van a DOS=HIGH,UMB utána a Himem.sys azt a legvégén az EMM386
megkapták a devicehigh-et az lh-t az autoexec.bat de nem engedte.. most beírtam az EMM386.EXE után hogy ram, és most elindult a telepítő, köszönöm szépen :R

(#22519) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ajj nemmá gravis telepítő végig ment, restart és szépen lefagy a SCSI betöltésekor :O tuti hogy mostmár valami ütközés van :( pedig... már majdnem megvan minden :U ma már nincs erőm, holnap tovább bogarászom

(#22520) gban


gban
Közösségépítő

Én DOS alatt QEMM-et használtam mindig, soha nem jelentkezett semminemű memória probléma.

Postázást nem vállalok.

(#22521) Ádyka válasza bacsis (#22519) üzenetére


Ádyka
őstag

Most lehet nagy hülyeségeket írok, de már elég haloványak az emlékeim, retro dos floppym meg HDD-most nincs kéznél.
Tehát ha a Base memoryt kevesli, akkor ne indíts emm386.exe-t, csak himem.sys-t.
Dos high UMB
Files=20
Buffers=40

Ha ezzel az utóbbi kettővel variálsz, akkor úgy emléxem, hogy nagyon változik free base mem. Főleg ha megemeled ezeket az értékeket, akkor nagyon lecsökken.

Aztán az is lehet, hogy pl az scsi cuccok drverei alapból sokat lekajálnak, ezért nehéz lesz elérni az 550K-t.

Annó dos alatt a The chaos engine nevű játék volt ilyen. Sok base memory kellett neki.

Ja megy ilyenek, hogy smartdrv stb, ne legyenek mert ezzel is lefogy.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22522) Ganz-[HUN] válasza Fenyő (#22452) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

fenkju. :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22523) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#22519) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

vazze, szedd ki az Össszes Devicehigh(cfg.sys) és összes Loadhigh/LHt az autoexec.bat-bú', a DOS=UMB (csak az umb-t).
Aztán MemMaker.exe a promptba :K :K :K :K

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22524) DarthSun válasza Ádyka (#22521) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha nincs EMM386 akkor nem lehet UMB-be tölteni.Az rendben van hogy a DOS a HMA-ban van de ennyi cuccnál amennyi bacsis gépében van, UMB nélkül nemigen tudja megoldani, arra is szükség van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22525) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22523) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem régebben én is próbálkoztam vele, aztán amikor sorra nem indultak a megszokott cuccaim, visszaraktam a lementett régi configot és autoexecet.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22526) bacsis


bacsis
Közösségépítő

én is inkább maradnék a "beépített" megoldásoknál, s úgy tünik, sikerül is, még az ütközést megoldom azt boldogság :)

(#22527) Fenyő válasza DarthSun (#22524) üzenetére


Fenyő
őstag

Nem feltétlen, mert vannak hardveres umb driverek is (többek között 286-oshoz is), de valszeg bacsisnál az lehet a probléma gyökere, hogy sok nagy méretű drivert próbál betölteni a sok adaptor shadow miatt korlátozott méretű umb-be. 2 dolgot tehet;
- igyekszik a driverek méretét csökkenteni, (dos szinten 7.0-ás pc-dos (ill driverei) eszik a legkevesebbet és gyak 100% ms-dos 6.22 kompatibilis, mouse helyett ctmouse csak 3kb-ot eszik pl, az mscdex-et helix-el az xms-esbe is tölthető)
- az elérhető umb méretét növeli (fölösleges adaptor shadow-ok kikapcsolásával, ill ha nem kell ems memória akkor az eleve 64kb + a felszabaduló memória az umb számára a rendelkezésre álló ems page frame végett), ill ha nem lehet legalább a fragmentáltságát csökkenti (scsi bios címzését közvetelen a vga bios után, vagy a system bios elé jumpereli), hogy a nagyobb driverek beleférjenek.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22528) Ádyka


Ádyka
őstag

Ennyi conventional mem talán elég is lenne. Ha nem indítok emm386-ot, akkor csak 19K used van.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22529) zoltanz válasza Peter789 (#22482) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg egy G400 -ast kéne így "chip-elni", valamint egy Kyro II-őt. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22530) DarthSun válasza Ádyka (#22528) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, de ebben nincsenek meghajtók, ha ide beillesztem a szokásos cuccaimat 500 sem marad a 640- ből.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22531) gban válasza Ádyka (#22528) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem így nézett ki anno az autoexec:
PATH=C:\QEMM;C:\;C:\DOS;C:\NC;C:\NC\NU;C:\UTIL;C:\UTIL\CDROM;C:\UTIL\xg
C:\QEMM\LOADHI /R:2 C:\DOS\MSCDEX.EXE /D:MSCD001 /M:10
C:\QEMM\LOADHI /R:2 IMOUSE

így meg a config.sys:
lastdrive=z
DEVICE=C:\QEMM\DOSDATA.SYS
DEVICE=C:\QEMM\QEMM386.SYS RAM R:2
DEVICE=C:\QEMM\DOS-UP.SYS @C:\QEMM\DOS-UP.DAT
DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 /SIZE=8592 C:\QEMM\QDPMI.SYS SWAPFILE=DPMI.SWP SWAPSIZE=1024
DEVICE=C:\QEMM\LOADHI.SYS /R:1 /SIZE=23072 C:\UTIL\CDrom\CDdrv.SYS /D:MSCD001 /V
DOS=HIGH
SHELL=C:\QEMM\LOADHI.COM /R:2 C:\COMMAND.COM C:\ /P

Postázást nem vállalok.

(#22532) Peter789 válasza zoltanz (#22529) üzenetére


Peter789
senior tag

G400-ból 2 féle létezik: a sima 120/160MHz-es és a G400 Max 150/200MHz-el. Memóriából is lehet rajta SD vagy SG. Ezekből 200MHz+ sebességűt csak egy szerencsésebb TNT2 Ultra szétbontásával lehet kitermelni. 16 megás SD ramos G400 tuningját meg tudnám oldani a V770U bontásából, viszont a GPU nagyon limitált lenne, nem lenne sok értelme. egy G400 Max-et kellene szerezni, plussz hozzá bontható tunyingos SG ramot, viszont ilyen kártya nem terem minden bokorban - kint az amcsiknál 10$-ért látok + a hazajuttatása - szóval nem óccó... :U

Kyro-ból csak 3D Prophet 4000XT 64MB AGP és 32MB PCI-osom van, de ezek csak Kyro1-ek - a fentihez hasonlóan nem lenne sok értelme a ramcserének, ahhoz Kyro2 4500XT kellene, de az még nincsen...

Virge és hasonló kategóriás kártyák tuningját is tervezem - már van egy Voodoo2 kártyám amiről le tudom szedni a 110MHz-es EDO-kat és foglalatokkal megkaphatják a kisebb Virge és hasonló kártyák. Továbbá Trio3D-n is lehet simán erősebbre cserélni a csippeket...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22533) DarthSun válasza Peter789 (#22532) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Voodoo2- ről leszedni a ramokat :O Ez eretnekség :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22534) Peter789 válasza DarthSun (#22533) üzenetére


Peter789
senior tag

a cél szentesíti az eszközt... :)

van egy hasonló kártyám: [link] - csak az enyémen a 110MHz-es csippek mind fel vannak forrasztva. leszedem őket, majd a helyükre SOJ foglalatokat rakok (ezeknek a kitermelésére már beszereztem egy raklapnyi virge-öt) - talán nem is csak 4-et, hanem 6 megát is leszedhetővé varázsolok - a nyák rajzolata alapján az is működhet, és a 6 megás V2 igazi ritkaság :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22535) DarthSun válasza Peter789 (#22534) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

6M- ásról nem is tudok, egy db 8M- ásom van a 12- esek mellett.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22536) Peter789 válasza DarthSun (#22535) üzenetére


Peter789
senior tag

gyakorlatilag nem is létezik 1-1 madárlátta példányt leszámítva: [link] - ezt a nyákot kifejezetten 6 megásnak tervezték, de a lenti procomp kártyán is látszik hogy opcionálisan fenntartották a lehetőséget az akár bővíthető, de csak 6 megás alapkártya kiépítésére

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22537) zoltanz válasza DarthSun (#22533) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én sem szedném le (bár ha vissza is lehetet rakni). Abban az időben csak a Voodoo 2-kre pakoltak ilyen gyors Ram-okat? Nagyobb kapacitású Ramokat nem lehet rájuk varázsolni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22538) Ádyka válasza DarthSun (#22530) üzenetére


Ádyka
őstag

Persze, hogy nincsen, de abban az időben dos játékokhoz ez elég volt, sőt 1-2 esetben kimondottan kb ennyi kellett, és semmi plussz.

Most egy gravis install idejére elég ezzel indítani, aztán mehet vissza minden sallang.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22539) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows Me-n már nem kell semmi driver az USB-s pendrive-okhoz. :)

Abit BX133Raid
Pentium 3 933 MHZ (7*133) @ 700 MHZ (7*100)
256 MB Ram (3-3-3-6) @ (2-2-2-5)
3DFX Voodoo 2 12MB
Windows Me (fájlrendszer opció módosítva: hálózati kiszolgáló)

3DMark99Max: 3259 CPU: 10 908

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22540) gban válasza zoltanz (#22539) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én úgy tudtam hogy a win2000-től nem kell, az az XP elődje, míg a a ME a win98 utódja és azon kell driver a pendrájvnak.

Postázást nem vállalok.

(#22541) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy Amd athlon xp 2400+ thorton-on hogyan kapcsoljam be az 512kb cachet, és a szorzót hogyan vegyen le kb 11-12-re?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22542) zoltanz válasza gban (#22540) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A kettőből lett egy (mindegyik jó tulajdonsága bele lett gyúrva az XP-be , nyilván ebből azért 2000-nek volt több.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22543) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#22525) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nekem semmi bajom vele.
a faya 486-osomon (4DPS ver. 2.11, 16mb EDO, AMD Am5x86 133-ADW, GUS Ace 1.0, valami Addonics yamaha ópéelhármas, Quamtum Fireball SE Scsi (bacsis nekem megy a scsi :DDD :P ))

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22544) bacsis válasza gban (#22540) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ME alá tényleg nem kell már driver pendriveokhoz :)
De mondom a legelső 16/32MB-os Pendriveokat már a Win98SE is kajolja :K természetesen ME alatt már bármilyen pendrive megy :)

(#22545) zoltanz válasza zoltanz (#22539) üzenetére


zoltanz
nagyúr

4016 ezzel a karival a világrekord, az már csak 757 pont.(SLI-s rekord meg: 6215) :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22546) Peter789 válasza zoltanz (#22537) üzenetére


Peter789
senior tag

SiS6326 kártyám van amin első ránézésre hasonló EDO-k vannak, de a 2x 4MB csippeknek oldalanként 1-1 lábbal több van, szóval abszolút kiesik mint potenciális donor... nem kezdtem el még guglizni adatlapokért, de tartok tőle hogy a dupla méretnek már más a belső szervezése, ami több vezérlőlábat kíván, így a kisebb csippekre tervezett kártya sehogy nem tudná meghajtani...

már több tplink routeren (3020, 3220, 3420) is cseréltem a 16Mx16=32MB DDR csippeket 32Mx16=64MB-osra, de ezek egyrészt azonos 66pin TSSOP tokozásban vannak, másrészt ami láb a 32 megáson not-connected, a 64-esen meg igen, azoknak a funkcióit is bedrótozta a gyártó a nyákon a csipp alá, így a csere működik...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22547) zoltanz válasza Peter789 (#22546) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért kell a router-be amúgy neked annyi Ram? Nas-ként is használod talán vagy más?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22548) Ádyka válasza 800.henrik (#22541) üzenetére


Ádyka
őstag

Kb sehogy. Én is szívtam vele, majd feladtam. Főleg, hogy valami 39. hét után készült, azaz hiába ezüstlakkoztam.

Szórzófüggetlen 2500+ bartonon viszont sikerült csinálnom fix 16X-et, hogy 2133-on hasítson, ugyanis 140 FSB felett nem szeret menni a KG7-RAID.

De mégis a 15x 2400+ Thortont használom, hiszen alig kér enni a bartonhoz képest.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22549) zoltanz válasza Ádyka (#22548) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk úgy viszont hűvösebbek voltak, és nem kellett nekik annyi fesz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22550) 800.henrik válasza Ádyka (#22548) üzenetére


800.henrik
senior tag

:(( Mindent próbáltam... és most 2460mhz-en van 1,85 v-on. Semmit nem lehet csinálni? Az alaplapra nincs bios, amiben lehet kb 2v-ot beállítani a processzornak? Asus a7n8x-x uber bios-al.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.