Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) #95904256 válasza balux33 (#13100) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kösz a tippet! :R

(#13102) #95904256 válasza Yutani (#13098) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, megjött a cucc... próbálgattam is, HSI chipes.
Tényleg nem jó semmire. :))

(#13103) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Teszteltem egyet Quake3 -al.

Asus A7N8X-XE
AMD Duron 1200MHZ (12X100)@ 1250 (12,5X100)
512 MB DDR (2,5-3-3-8)@ (2-2-2-3)
Ati Radeon 9600XT 128 MB (500/600@520/700)

Eredmény 1024/768 4xAA 16AF: 100 FPS

Adok neki nagyobb felbontás majd 720p 4xAA és 1080p 2xAA -val. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13104) benedekco


benedekco
addikt

BUÉK!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13105) djculture


djculture
félisten

ifányi ős lommal tarkított boldog újévet minden topiklakónak. :C .

(#13106) Penyus


Penyus
senior tag

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13107) peti_s válasza Penyus (#13106) üzenetére


peti_s
addikt

Szép! :R

Boldog, Sikerben Gazdag Új Évet Mindenkinek! :)

(#13108) Yutani


Yutani
nagyúr

BUÉK a retro csapatnak, és kívánom, hogy mindenkinek a legperverzebb retro PC-s álma váljon valóra! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#13109) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

(#13110) mrgg


mrgg
tag

"Békés, boldog ünnepeket minden topiklakónak utólag is!" :)

[ Szerkesztve ]

(#13111) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akosf jó lenne Socket479 Socket M SocketP SuperPI és 3DMark2001 verseny is. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13112) #95904256 válasza zoltanz (#13111) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha találok valakit, aki megtanít arra, hogy hogyan lehet létrehozni, működtetni és mások számára is elérhetővé tenni otthoni webszervert ( php, mysql ), akkor lesz ilyen is... sőt! Rendes adatbeviteli ablakkal, kereshető adatbázissal, szűrőkkel, képekkel(?), ...

Sajnos a logoutos dolog kicsit macerás. ( nehézkes az adatok felvitele, limitált a bejegyzés mérete, nincs adatbázis, stb... )

(#13113) zoltanz válasza #95904256 (#13112) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért eddig jól ment, mi a gond a bejegyzések számával? A bevitel kétségkívűl gyűszűs kicsit. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13114) #95904256 válasza zoltanz (#13113) üzenetére


#95904256
törölt tag

A logout-on max. 30.000 karakter lehet a bejegyzés. Ráadásul ebbe beletartoznak olyan dolgok is amiket "nem lát" az ember (formázó karakterek, a linkek, stb.)

szerk.: Természetesen ha valakinek ez így is megfelel, akkor szívesen átadom neki a bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#13115) nandon


nandon
tag

Boldog új esztendőt a K6-III topikosoknak!

És ha már itt vagyok...,lenne egy problémám:
Abit KG7-es lap + 1800+ Tbred CPU + Kingmax 256M/PC3200 RAM a konfig, és nem hajlandó 133-as(gyári) FSB-n elindulni, csak 100-on. A lapon a legutóbbi bios, alap beállításokkal+Softmenu-ben 1800+ (133x11,5) kiválasztva...

RISC86 Power

(#13116) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hamár akkor ezeket sem hagyjuk ki µFC-BGA 956 és a FCBGA6.

Más itt találtam egy táblázatot ami a Linux által támogatott ECC -s chipseteket sorolja fel.
[link]

@Akosf
Most mennyinél tarthatunk max kb 2000-3000 sztem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13117) #95904256 válasza zoltanz (#13116) üzenetére


#95904256
törölt tag

A blog mérete valahogy így számolható: s = 1300 + n * 190, ahol n az eredmények száma. A 30.000 bájt, olyan 150 bejegyzésig elegendő. Végülis, ez még egy darabig kitart, úgyhogy átírányítom hozzád a többieket. A részletekkel kapcsolatosan privátban kereslek.

(#13118) benedekco válasza zoltanz (#13036) üzenetére


benedekco
addikt

Jobban bánik mint az XP?
Ilyen üzeneteket dobál rám ha kifut belőle:

Ha oké bezár akkor ugye zárja a progit ha mégse akkor van, hogy szintén elszáll... ha hagyom a háttérben az ablakot akkor nincs semmi, kb baromi lassú a gép, de a progi megy tovább. Most pl memory stress test-et küldtem prime95-el. Persze, hogy elfogyasztja a ram-ot hiszen azt teszteli.... szal eléggé nem tetszik nekem ez a furcsaság. Vagy ez csak nálam van így? De ha pl képszerkesztővel egy óriási felbontású képet editálok akkor is ha a progi kifut a ramból akkor a win lecsukja. Van, hogy semmit se tehetek, egyszerűen elfogy a ram és kilövi az alkalmazást... pedig e-miatt már egy rakat szolgáltatást is lelőttem, amint látszik a témák(aero) is kilőve.

más:
3napja alszik a totyik... ekkora partik voltak, hogy ennyit kell pihenni? ;)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13119) zoltanz válasza benedekco (#13118) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Virtuális memóriat vegyed fixen a fizikai memória másfélszeresére, de persze ha több kell akkor nagyobbra. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13120) benedekco válasza zoltanz (#13119) üzenetére


benedekco
addikt

Per pill 1G van fixre állítva. XP-nek elég volt 2G ram mellé 512MB swap is, sose fogyott el... fura. Illetve ha pl bővítenék a fizikai memórián(4G-re), akkor mennyi swap az ajánlott, kevesebb?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13121) zoltanz válasza benedekco (#13120) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Természetesen X * 1,5 ahol az X a fizikai RAM sztem, de ettől lehet több.
Az SSD jó dolog mondjuk ott érdemes 20 % -ot üresen hagyni aszongyák. (mondjuk én a hagyományos HDD -k nél is szoktam 10 % hagyni.) Vannak nagyon praktikus USB ESATA -s SSD -k.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13122) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó ez a Notebookcheck nyilvántartó rendszer, de akkor lenne teljes ha a VGA -k memória sávszélessége is fel lenne tüntetve a típus mellet. (nekem mindegy mert fejből tudom őket, de most mindenki nézze át az összeset, hogy be ne fürödjön, a tesztek csak kisfelbontásban vannak?)

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13123) laci1128 válasza zoltanz (#13122) üzenetére


laci1128
tag

A legtöbb régi (és újabb, az integrált Intel Extrém HD Graphics Media Decceleratorral szerelt) notival szerintem bizonyos tesztekben csupán tized FPS-ek születnének nagy felbontáson. :)
A T60-asomban levő Mobility Radeon X1400-al sajna nem tudom a kijelző natív SXGA+ felbontását élvezni akár picit is komolyabb 3D-t használó alkalmazás esetén.
Egyébként amióta a Mobility Radeon-nal összeismerkedtem, tisztelem az Intel Extrém HD Graphics Media Deccelerator-okat is, legalábbis a fogyasztásukért és a hűvösségükért. :)

Egyébként a gyártótól is sok függ, láttam már a T60-amban szereplő X1400-ast (ami nálam a referencia magórajelnél 50 MHz-el alacsonyabban működő, 128 bites memó sávszélességű, 128 MB DDR SDRAM-os lapka) Dell gépben 64 bites memó sávszéllel DDR2-es (nyílván magasabb órajelű) memóriával. Ezeket az apró különbségeket nem mindig tartalmazza a notebookcheck, szóval ennek figyelembevételével is érheti az embert (szerencsére persze csak kisebb) meglepetés néha.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#13124) telescreener


telescreener
tag

Sziasztok!
Sikerült szert tennem egy EPOX MVP3G2 lapra, de nem tudom életre kelteni benne az alaplapi cache-t légyszives segítsetek és küldjetek egy működő cache beállításról bios fotót. A konfigom: AMD k6-2 500mhz+ 2x128SD+ a lap
Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne. Előre is köszi
TSC

[ Szerkesztve ]

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#13125) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Agyam eldobom gyári hibás egy Router... MAC cím szűrés nem működik a biztonságnál csak az IP.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13126) Penyus


Penyus
senior tag

[Ehhez] szerintetek honnan lehet szerezni kabelt, vagy milyen lehet a bekotese?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13127) #95904256 válasza Penyus (#13126) üzenetére


#95904256
törölt tag

Régebben a VGA-nak volt egy 9 pines változata. VGA (9) pinout
De a fotó alapján (táblázat) nem hinném, hogy ez VGA csatlakozó.

szerk.: Ugyanitt találtam 9 pines EGA kiosztást is: EGA pinout

[ Szerkesztve ]

(#13128) Penyus válasza #95904256 (#13127) üzenetére


Penyus
senior tag

Nem, ez egy EGA moncsi. Mind2 oldalon 2soros csati kell hozza. Nem ugy mint egyes vgak hogy egyik oldalon 2sor masikon 3.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13129) Penyus válasza Penyus (#13128) üzenetére


Penyus
senior tag

Hmm

Ez vajon tenyleg igy van? Mert ilyen kabelem van itthon. Csak nehogy kinyirodjon szegeny moncsi.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13130) bacsis válasza telescreener (#13124) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honnan veszed hpgy nem működik?
Elvileg az alapból be van kapcsolva, van egy olyan hogy external cache, az enabled-en van és ennyi... ha átteszed disabled-re akkro van tiltva...

más:
Szereztem pár 1gigás körüli lapostopos hdd-t most bodotá' van :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#13131) telescreener válasza bacsis (#13130) üzenetére


telescreener
tag

Onnan, hogy se a cpu z se az everest nem látja, és ugyan ez a problémám egy dfi k6bv3+ alaplapnál. Ezért vettem az epoxot, de ezzel se megy a segítséget pedig előre is kösz

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#13132) DarthSun válasza telescreener (#13131) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

SS7 lapnál az alaplapi cache csak korlátozott méretű RAM- ot lát be.Tapasztalatom hogy 512K cache 64M- át képes kezelni.128M- nál ( vagy nagyobb ) jelentősen visszalassul ezen redszer.1M már belátja a 128M- át.Ha a CPUZ kódja a cacheletlen memóriaterületre esik nem fog tudni az alaplapi cache- ről.A sebességcsökkenést jelentősen ellensúlyozza ha K6-III, K6-2+ vagy K6-III+ procit használsz, mivel itt a procitokban van L2 cache.

(#13133) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felraktam a Half Life CS -t az Xfire szerverkeresővel, egy szerverre enged(ne) be az is állandóan tele... :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13134) bacsis válasza telescreener (#13131) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

CPU-Z-ből nem min degyik látja az alaplapi kess-t, próbáld az 1.44-es CPU-Z-t... annak látnia kell...

(#13135) telescreener válasza DarthSun (#13132) üzenetére


telescreener
tag

nekem 1 m cache van a lapon lévén g2-es és azt írja ki h cacheable memory size 256m és pont annyi van benne. mindezt a bios post és a win töltése között.
TSC

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#13136) Rive válasza Penyus (#13126) üzenetére


Rive
veterán

Hümm. Magáról a monitorról tudnál lőni egy képet? Mert rémlik, hogy dolgoztam egy időben valami efféle csodával - vitt mindent, CGA-tól SVGA-ig (egész extrém felbontásokkal). A szokásosnál kisebb képernyője volt (érzésre olyan 13"), és tűéles képe. Nomeg mintha más-más kébel kellett volna neki az egyes üzemmódokhoz.

De ez is egy olyan hardver, amit - ha nem sürget az idő, mert annak nem vagyok bővében: nomeg, ha valaki eljuttatja hozzám - szivesen felderitek, mert megéri.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13137) telescreener válasza bacsis (#13134) üzenetére


telescreener
tag

köszönöm a segítségedet, így már látja, még egy kérdés hogy lehet 6x szorzót bejumperoni?

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#13138) snake1977


snake1977
őstag

Üdvözletem urak! :R

Van egy eladó Creative 3DFX Banshee kártyám (CT6750), agp-s 16megás ha érdekel valakit dobjon pü-t.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13139) Penyus válasza Rive (#13136) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen, szerintem egyrol beszelunk.
Sztarfotok: [link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13140) adrian87


adrian87
tag

Van egy P3-as gépem amin operációs rendszer nincs. Próbáltam rátenni ubuntut, puppy linuxot, Xp-t, de csak elkezdi telepíteni és megszakad.
Két merevlemez van hozzá 3gb és 80gbal és 700 valamennyi ramja van, 677Mhz-es processzora. Néhány hónapja 1 xp 800x600as felbontással futkosott, de meghalt és nem indul. A vga 32 mb-os, lehet bootolni CD-ről, floppyt nem tudok írni, ha a merevlemezre teszek valamilyen linuxot egy másik gépbe és ebbe vissza teszem nem indul el.

Az alaplap tipusa: EP-6VBA
HELP! :F

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#13141) Rive válasza adrian87 (#13140) üzenetére


Rive
veterán

- nézd meg a processzorslot melletti kondikat, púposak-e - a lap hirhedett volt a kondijairól.
- próbálj meg valami diskless disztibúciót bootolni és megnézni, jók-e még a vinyók
- mai vagy korabeli táp van a lap alatt?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13142) Rive válasza Penyus (#13139) üzenetére


Rive
veterán

Eeeegen, ez jó eséllyel az, amire emlékszem :K Egy időben PC-szervizben melóztam: szerettük nagyon, mert kicsi volt, jó képpel, és az égvilágon mindent rá lehetett dugni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13143) zoltanz válasza adrian87 (#13140) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bios reset, feszültségeket nézd meg nem dobja-e prirossal a Bios -ban.
HDD -ket formázd meg van-e rajta rossz szektor. Mozgasd át a a RAM -okat csatlakozókat.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13144) Penyus válasza Rive (#13142) üzenetére


Penyus
senior tag

Csak nekem az a bajom hogy most semmilyen mazzagom nincs hozza :( Olyan switchkabel sincs itthon csak com hosszabbitok, beneztem. Esetleg az gender changerrel?:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13145) Rive válasza Penyus (#13144) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem rizikós. Vagy szét kell szedni és leáramkörözni, mi merre meddig és az alapján csinálni neki kábeleket: vagy 9/15 -ös eredeti kábellel, csak a VGA-módot. Szerintem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13146) Penyus válasza Rive (#13145) üzenetére


Penyus
senior tag

De a cega ega herc meg tok egyenesen van bekotve elvileg.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13147) adrian87 válasza zoltanz (#13143) üzenetére


adrian87
tag

- a kondik tökkéletes állapotban vannak mindenhol
- mi az a diskless disztribúció? 98-as boot lemez elindul rendesen..de nem értek hozzá
- 2002-es a táp...másik hasonló korú táppal is próbáltam használni
-biost már többször rezeteltem (már a gombelemet is kivettem nehogy tönkremenjen) -biosban minden jónak tűnik és még alapbeállításokkal is próbáltam
-a Hdd-k tökéletesek a nagyobb nincs 3 éves és alig volt használva
- már többször pucolgattam a csatlakozókat

Még mit tehetek? :F (van a gombelem helyétől előre felé egy kék 4 pöckű valami "on" és "1 2 3 4" felirattal amihez még nem nyúltam )

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#13148) zoltanz válasza adrian87 (#13147) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet az alaplap PCB szakadt/nemjól érintkezik valahol.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13149) adrian87 válasza zoltanz (#13148) üzenetére


adrian87
tag

azt lehet látni valahogy? egyébként rosz újraindítás után nem indult rendesen (áram szünet)...de sztem ha az áramkör megszakad valahol akkor nem jönne be a bios sem rendesen

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#13150) zoltanz válasza adrian87 (#13149) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az teljesen kiszámíthatatlan mikor jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.