Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) bacsis válasza DBob (#13699) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Micsoda? te nem láttad a videót/cikket az én szörny 386-osomról ami röccenés nélkül viszi Windows alatt az MP3-at? :Y Ejj-ejj :(
első rész
második rész

az a 16bites mIRC érdekelne... lökhetnél egy linket :R

(#13702) DBob válasza bacsis (#13701) üzenetére


DBob
őstag

"Alaposan lebutítva az MP3-at elkezdtem játszani, ami úgy nézett ki, hogy 1 másodperc szünet, 2 másodperc zene, 1 másodperc szünet, 2 másodperc zene."

Nem tudom, nekem ez nem tűnik "röccenés" mentesnek. :))
Pláne, hogy egy 486os nem igazán tudott mp3-et lejátszani úgy, hogy nem volt minimum monora rakva a kimenet. De 100MHz-es órajel alatt még 22050 kHz-es mintavételezésre is célszerűbb volt átváltani.

Gondolom neked még tovább kellett "fokozni" a dolgot, és ezek után impluzus üzemben ment csak a lejátszás....

386-486oson hallgass inkább module fájlokat, jobban jársz. Meg sokszor jobbak is ;]

Azt hiszem ez az utolsó 16 bites verzió mIRC-ből. Várunk szeretettel :P
Meg nyilván másokat is :P

(#13703) DarthSun válasza Nowhereman (#13698) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez hasznos info.Köszi.Valszeg azonban nem fogom levenni :)

(#13704) bacsis válasza DBob (#13702) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a második teszt végén ott a vidi ahol alaposan lebutítva már télleg röccenés mentesen viszi :P :DD
Köszi a linket, le is szedtem, de most go éjcakára melózni, majd holnap feldobom :R

(#13705) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,
Tegnap kaptam egy nagy csapat vesás vga-t, úgyhogy már lassan összegyűlik egy vezás megatesztre valónyi :)) Íme az eddigi termés:
Nagy hiányzóból (legalábbis ami a vesa éra idején elterjedt volt) már csak Tseng bácsi ET4000 W32 -se és a Trident 9440-se (ebből 9400CXi van kettő, de az egyik az egyetlen rossz, (vmi életjelet ad, de azt nem nevezném képnek, kipróbáltam másik ramokkal hátha, de :( ) van, ill nincs. Jött egy Adaptec Scsi vesa vezérlő meg tán Ega kártya is, de ezeket eszköz hiányában nem tudtam tesztelni, cserealapnak viszont jók lesznek, ha vkinek van esetleg fennt nevezett vga-kból akad a kamrájában/padlásán/műhelyében (vesás io vezérlőkből, 486-os alaplapból, dx2-66 procikból is van némi feleslegem, ha valaki azt szereti)

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13706) bacsis válasza Fenyő (#13705) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a joobb alsó valami csoda EGA kártya?
az alsó sporban az a középső S3 valami nagyon dúrva!
8MB-ig fel lehet bővíteni? :Y :R

(#13707) Fenyő válasza bacsis (#13706) üzenetére


Fenyő
őstag

Arra tippelek, mivel 9 tűs monitor kimenete van (de van még rajta 2 rca bemenet is), Paradise Pega2a chip van rajta, az S3 964-es 2 mb-os alapból, szerintem, 8 megáig nem lehet felbővíteni, ha az üres helyeket mind feltölteném, akkor 6 mega jönne ki, szerintem akkor a gyári 2 megát aludni küldi...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13708) Rive válasza Fenyő (#13705) üzenetére


Rive
veterán

A felső sor középsőről tudnál valami közelebbit mondani? Mi az a két extra jack rajt'?
Meglehet, szivesen adoptálnám :K

Bacsis: abból a kocka-ramból volt ám több méret is, nem csak a negyed/félmegás. Szerintem abban a korosztályban nem volt olyan S3, amelyik két megánál többet vitt volna. Kétlem, hogy volt Virge VLB-n :(

EGA: hol lightpen bemenet volt efféle RCA aljzat, hol speciális monitorkimenet. Tipus alapján még jó eséllyel utána lehet nézni, ha másnak nem is, hát a jumperelésnek...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13709) Fenyő válasza Rive (#13708) üzenetére


Fenyő
őstag

S3 805 chipsetes Orchid Vga ess 485 auidoval kombinálva :D a 2 jack hozzá audio és mikrofon kimenet

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13710) Rive válasza Fenyő (#13709) üzenetére


Rive
veterán

S3? Azt hittem, valami combosabb. Kösz :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13711) Fenyő válasza Rive (#13710) üzenetére


Fenyő
őstag

A Cirrus 5428-as és az S3 805-ös a két legelterjedtebb vesás vga eddigi tapasztalok alapján, csupán az integrált hang révén érdekes a fenti kártya (önmagában egyik összetevője sem izgi), elmondhatom, hogy van vesás hangkártyám is :DDD , mondjuk ez része valszeg isán keresztül kommunikál, de elképzelem annó milyen jól lehetett vakítani vele...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13712) bacsis


bacsis
Közösségépítő

urak!
Trident TVGA 8800 CS-hez kéne nekem Win3.x alá driver!
udna nekem valaki segíteni?
8900-hoz van meg 9000-hez is ráadásul ahhoz origi :D
de a 8800-ashoz pont nincs :(

(#13713) DBob válasza Fenyő (#13705) üzenetére


DBob
őstag

"Jött egy Adaptec Scsi vesa vezérlő"

Típust tudsz mondani?

(#13714) Rive válasza Fenyő (#13705) üzenetére


Rive
veterán

(ebből 9400CXi van kettő, de az egyik az egyetlen rossz, (vmi életjelet ad, de azt nem nevezném képnek, kipróbáltam másik ramokkal hátha, de :( )

Ezt a részét csak most vettem észre... Abból a korosztályból vannak könnyen javítható tipushibák, szóval az effélét ki ne dobd! Alkalmadtán (nyilván egyesével nem éri meg utaztatni) majd ránézek szivesen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13715) Fenyő válasza DBob (#13713) üzenetére


Fenyő
őstag

Adaptec AHA-2842A VL kipróbálni scsi eszköz híján nem tudom, de biosa bejön bootoláskor, szóval szinte biztos hogy jó...
Rive: Nem szándékoztam, kidobni, bár szegénynek a hátlapja sincs meg, de az jó hír, hogy szerinted javítható :)

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13716) DarthSun válasza bacsis (#13712) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem nekem van, hétvégén előkeresem.

(#13717) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha úgyvesszük a Doom 3 : Resurrection Of Evil kiegészítő már egész jóra sikerűlt, nem csak sötét szűk terek vannak benne. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13718) bacsis válasza zoltanz (#13717) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én valamiért soha nem tudtam feltelepíteni :(
Mint ahogy a Doom1 pályákat sem tudtam működésre bírni, pedig anno mikor kiadták akkro asszem ment... pedig megvan a játék eredetibe :U

(#13719) DarthSun válasza bacsis (#13718) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam sem idulnak a Doom1 pályák.

(#13720) bacsis válasza DarthSun (#13719) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig anno nekem mentek, csapattam is velük :))

(#13721) DBob válasza Fenyő (#13715) üzenetére


DBob
őstag

És megválsz tőle?

(#13722) Fenyő válasza DBob (#13721) üzenetére


Fenyő
őstag

Leginkább cserélném hasonló régiségekre, vezás vga-ra vagy cyrix 5x86-os procira, esetleg 32 pines dipes 1mbites vagy törölt 27c512 biosokra...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13723) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh urak!Örömmel jelentem, hogy TÉNYLEG MŰKÖDIK!!!!
ütközések nélkül a kis 386-os úgy hogy megy a LAN, az Awe32 és a Gravis...
mind DOS és Windows alatt is :C
Nem volt könnyű de kitotóztam :))
a trükk:
jumperolható LAN karit tettem be, amit bejumperoltam 11-es IRQ-ra, szoftveresen is azt lőttem be... ezt a kártyát is NE2000-nek ismerte fel, de ez elindult 11-es IRQ-n nem úg ymint a korábbai, csak 5-ösön... aztán landolt az Awe32, amit szépen feltelepítettem, 5-ös IRQ-ra és a bázis címet kellett eltolnom 240-re, majd jött a Gravis, aminek pedig az IRQ-ját kellett eltolnom 9-esre... és lám nincs ütközés megy minden :DD
a Doomba van natív Gravis Ultrasound támogatás, de nekem az Awe32 hangja jobban tetszik :(
Ebay-en megnézegettem a felhasznált alkatrészek ára jelenleg összesen valamivel több mint 100ezer!!! Ft lenne.. személyes bejegyzésembe van pár részlet is itten

(#13724) frescho


frescho
addikt

Valakit erdekel egy SCSI-s szalagos egyseg? Tudjatok az a klasszikus fajta, amit filmekben lehet latni brutalis orsokat porgetve.

https://frescho.hu

(#13725) DBob válasza bacsis (#13723) üzenetére


DBob
őstag

"Ebay-en megnézegettem a felhasznált alkatrészek ára jelenleg összesen valamivel több mint 100ezer!!!"

EBay a legkevésbé releváns e tekintetben. Minden rohadt drága, még egy szar ISA-s hálókártyát is képesek 2-3-4 ezer forintokért árulni, miközben értéke ~0. Nekem is még zsákszámra van, senkit se érdekel :P

(#13726) DBob válasza Fenyő (#13722) üzenetére


DBob
őstag

Kár. Ha meggondolnád magad, szólj azért.

(#13727) DBob válasza Fenyő (#13722) üzenetére


DBob
őstag

mod: dupla volt

"Valakit erdekel egy SCSI-s szalagos egyseg? Tudjatok az a klasszikus fajta, amit filmekben lehet latni brutalis orsokat porgetve."

Ha arra gondolsz, amit élőben láttam, akkor azt sajnos továbbra is csak autóval lehet szállítani, és 10 emberből 9 nem tudja hova rakni :))

[ Szerkesztve ]

(#13728) gban válasza DBob (#13727) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem van egy Tekram PCI SCSI kártya meg hozzá egy HP 24 gigás kazettás rögzítő, 1 db kazettával. Most találtam, kidobni nem fogom (semmit nem dobok ki), majd meghirdetem, de ha valakinek kell, szóljon.
Úgy vagyok vele, nincs eladhatatlan dolog csak drága :)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#13729) frescho válasza DBob (#13727) üzenetére


frescho
addikt

Arra gondolok. Sajnalnam, ha kidobnak. Szerintem a szallitasahoz is minimum 2 ember es egy kombi auto kell :)

gban: Ez egy kicsit nagyobb, mint egy DLT vagy DAT. Ugy nagyjabol 30x nehezebb.

https://frescho.hu

(#13730) DBob válasza gban (#13728) üzenetére


DBob
őstag

Nincs eladhatatlan dolog, igen...csak azért a 100khufos 386oson megmosolyogtam.

Épp 35.000 ft-ért van fenn ebayen alap gravis (Ezt néztem mindössze meg). Most vaterán épp 350 ft a PnP verzió. Két nagyságrend a különbség árban a kettő közt, miközben a pnp-s gravis a legújabb, a classic meg a legrégebbi :))

Ezek után én megpróbálhatok az elfekvő gravis pnp-mért 60.000 ftot kérni, de szerintem hamar netszar-ra, mellbimbo.hu-ra, legalja.hu-ra, stb... kerülne a hirdetésem. :P

(#13731) Rive válasza frescho (#13729) üzenetére


Rive
veterán

Szegedi számtechmúzeum?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13732) frescho válasza Rive (#13731) üzenetére


frescho
addikt

Hmmm. Oda hogyan teleportalodik le?

https://frescho.hu

(#13733) DarthSun válasza bacsis (#13723) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gratulálok :R A szépséghiba csak az benne, hogy sok DOS- os game nem szereti, ill nem is működik Gravis- en ha 7-nél magasabb az IRQ.

(#13734) Rive válasza frescho (#13732) üzenetére


Rive
veterán

Jó kérdés, de szerintem haladjunk sorjában: kell-e nekik és mennyire?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13735) telescreener válasza bacsis (#13723) üzenetére


telescreener
tag

szép munka

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#13736) frescho válasza Rive (#13734) üzenetére


frescho
addikt

jo kerdes.

OFF: Egyszeruen nem talalok CPU support listat ehhez az ECS 690vm laphoz. Van valakinek otlete?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#13737) bacsis válasza DBob (#13725) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azért ez így nem igaz :N az ebayáen vannak nagyon-nagyon olcsó cuccok :K csak ezek a régi szarok a drágák! Miért? mert ott már a 90-es évek végén sem értek semmit kidobálták őket, ígyszinte beszerezhetetlenek.. jóhogy így felnyomták az árát... Hidd el, nálunk is ilyen árak lesznek 10 év múlva :)

(#13738) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Hali.

Érdekel még valakit: SD/DDR-es Tualatinos alaplap?
Azt írja a figura, hogy tesztelt hibátlan..

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#13739) gban válasza Vevőjelölt (#13738) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is adtam el vegyes ramos S370-est, Epox volt talán, nem tudom már, érdekessége az volt hogy nem kezelte a Tualatint!

Postázást nem vállalok.

(#13740) Fenyő válasza DBob (#13726) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha Vezás végéa (kivéve S3 805/964, Cirrus 5428/9, Trident 9400, Ark Logic 1000VL ezeken kívül bármilyen érdekel) vagy Cyrix 5x86-os proci kerülne hozzád, azért bármikor szívesen odaadom, nem hiszem, hogy nagyon kapkodnának addig érte :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13741) DBob válasza bacsis (#13737) üzenetére


DBob
őstag

Nyilván vannak az ebayen is nagyon olcsó cuccok. A hong-kongból érkező ipari mennyiségű china szemét. 2000 ft-ért órák, lámpák, minden "kütyü" postával együtt. Az-az ebben benne van a hajó legénységének bére, az üzemanyag ára, az előállítási költség, a munkások bére, felhasznált villamos energia ára, stb..számold ki mit ér ez a cucc forintosítva akkor :))

A régi szarok meg azért drágák ebayen, mert nem 10 millió csóró magyar pénztárcájához van igazodva az eladó mint az itthoni aukciós oldalakon, hanem 6 milliárd, nálunk sokszor jóval tehetősebb emberhez (ritkábban meg kevésbé tehetősek). Ebből a nagyobb merítésből könnyebb 1 palimadarat találni.

Én már csak egy dolgot akarok beszerezni, egy Roland LAPC-I-t. Néha fel-felbukkan az, akkor is 50khuf felett. Vogons fórumon szokták postolgatni ha találnak az emberek ebayen. Érdekes mód, azok az emberek mondják azt rá hogy röhejesen drága, akik ugyanezért a munkáért amit én csinálok 5x annyit keresnek, miközben kiadásaik azonosak, vagy még kevesebbek is mint nekem (friss mai hír Kossuth rádióból: már létező fogalom az élelmiszerturizmus, mert szomszéd országokban lassan minden közel fele annyiba kerül).

Szóval nem akarlak elkeseríteni, de ha azért raksz össze gépeket, mert jobb befektetés mint a kínai állampapír, akkor el kell hogy szomorítsalak. 10 év múlva maximum az infláció felett lesz valamivel ezeknek a dolgoknak az ára. De ha gondolod bookmarkolom a postot és visszatérünk rá 10 év múlva :P

(#13742) DBob válasza Fenyő (#13740) üzenetére


DBob
őstag

Emiatt nem fogok újra lomokat felhalmozni, hogy legyenek cserealapjaim sajnos. Már kiszórtam szinte mindent. Még CPU-t és adtam neked gratisba ;)

Várok akkor másikra, amúgy is másik típusra vágyom igazándiból....de olyanra még magyar találat sincs googleben :U

(#13743) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezt nézzétek mit találtam az e-bay-en, persze "no international shipping". :W

AMD K6-2+/570ACZ

[ Szerkesztve ]

(#13744) bacsis válasza DBob (#13741) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahha, 10 év múlva re :K
de ne azt nézzed hogy majd mennyibe kerül 10 év múlva a 4megás S3 Trió, hanem az ilyen Geforce256, Geforce2 Ultra, K6-III proci atbatb, ami már most is ritkaságba megy és kategóriáján belűl felső kategóriás ;)

(#13745) DBob válasza bacsis (#13744) üzenetére


DBob
őstag

Inkább maradjunk a témánál, és majd egy 386os gépet :K

(#13746) benedekco


benedekco
addikt

Kérlek ne haragudjatok, hogy itt szemetelek megint, de gondoltam, ez egy jó társaság és megosztanám veletek ezt a dolgot. Sok itt a modern/régimódi gondolkodású emberke. Akik talán szeretik az ilyesmiket.
Van egy klassz olajprés amit kinéztem a neten, mindenféle magból lehet házilag olajot sajtolni. Ha valaki szeretne ilyet otthonra, az itt olvashat bővebben a dologról!

Még egyszer elnézést az OFF-ért, de tényleg nincs jobb ötletem a népszerűsítéshez.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13747) Fenyő válasza DBob (#13742) üzenetére


Fenyő
őstag

Tudod mit, ha eljössz érte a 17kerbe odaadom, max ha találkozol az említett cuccok vmelyikével, gondolj rám :))

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#13748) Rive válasza frescho (#13736) üzenetére


Rive
veterán

Tudnál lőni néhány képet? Esetleg tipust?
Állapota?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13749) bacsis válasza DBob (#13745) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mivel a 386-os is volt csúcs kategóriás gép a maga idejében és nem valami kommersz low end cucc, maradhatunk ;)

(#13750) Penyus válasza benedekco (#13746) üzenetére


Penyus
senior tag

Csinalunk prociolajat :DD :DD :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.