Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) bmate7


bmate7
csendes tag

Sziasztok!
valaki tud segíteni hogy android 4.0.4.-en, hogy tudok recovery-t csinálni?
előre is kösz :DD

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#902) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Érdekes. Nekem független a teló , a /magyar/ ics van fenn! És Nekem majdnem minden nap frissit valamit az otu n! Nem kellett volna megvárniuk amig minden kész és egyszerre ránkzúditani az ics t?

(#903) bagyusz válasza nagyfejü (#902) üzenetére


bagyusz
őstag

Én a te helyedben örülnék, hogy legalább javítanak. Már az FR ics is jó volt, kisebb esztétikai hibáktól leszámítva.

(#901) bmate7: 1 hsz-ben le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#904) wood77 válasza nagyfejü (#902) üzenetére


wood77
tag

Lemaradtam? Nekem fr ICS van fenn... Létezik már a magyar offical?

(#905) hokins válasza wood77 (#904) üzenetére


hokins
addikt

függetlenekre kijött...

(#906) bmate7 válasza bagyusz (#903) üzenetére


bmate7
csendes tag

OK kösz :)
root után sikerült :DD

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#907) wood77 válasza hokins (#905) üzenetére


wood77
tag

Ha az enyém vásárolt NCK-val lett független akkor rárakható? Hol találom?

(#908) hokins válasza wood77 (#907) üzenetére


hokins
addikt

úgy tudom hogy imei alapján történik a frissités.

(#909) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, mi lett a tegnap és tegnap előtt kiposztolt Romok tapasztalata? Milyenek?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#910) szinimini


szinimini
senior tag

Felraktam én is azt a Samba app-ot. Tetszik :D
Elsőre sikerült megcsinálni, kezdem lassan lassan érteni a telom :))

(#911) ->Raizen<- válasza Jano_023 (#909) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem a tweaked rom eddig hibatlan.

(#912) d1991d


d1991d
csendes tag

Üdv!

Lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsolatban. Kb 2 hónapja vagyok a telefon tulajdonosa, és eddig nagyon tetszene a készülék, de van 1-2 dolog ami zavar és kíváncsi lennék, hogy evvel együtt kell élnem, vagy elrontottam-e valamit. Nos, a telefonon állandó adatkapcsolat van, gmail szinkronizáció és háttérben fut egy facebook kliens, plusz raktam fel egy sense-re hajazó óra widgetet. Az első ami zavar az a telefon akku ideje. Azt tudtam, hogy 1 max 2 napot bír ki, de az enyém elég sűrűn töltőn van, még akkor is ha se film, se wifi nem megy. Ez normális? A második kérdésem az, hogy elég sűrűn esik le a szabad memóriám 20 Mb vagy még az alá is! Megnéztem a futó szolgáltatásokat, lelőttem mindent, amit mertem (fb, mysincclient, gmail, stb, még az óra widgetet is) és sokszor így sem megy a memóriám 40 Mb fölé. Ez is normális? Próbáltam a 3D nézetet is kikapcsolva, így sem sokkal rózsásabb a helyzet, és nem tudom mi használja akkor a memóriát. Mivel az első androidos készülékem, így gondoltam megkérdezem az okosabbakat, mielőtt bármit is csinálnék a telefonnal. Érdemes lenne a francia ICS-t felrakni rá? Gondolom abban legalább van egy angol nyelv, úgy tudnám én is használni, és ha felraknám, azt tudom hogy garancia vesztéssel jár, de vissza lehetne teljesen alapra állítani (tehát alaprendszer. unroot), ha netalán szükség lenne a garanciára?
Kezdőként írok, nézzétek el, ha hülyeséget kérdezek :)

(#913) #03372544 válasza d1991d (#912) üzenetére


#03372544
törölt tag

Üdv!

A legegyszerűbb a 3D-s kezdőképernyőt lecserélni, azzal nyerhető valamennyi memória.
Ha ezután is alig van, akkor az alkalmazások kezelésénél menj be a ONE TOUCH LAUNCHER adatlapjára, és választ a kényszerített leállítást, mert enélkül továbbra is bent marad a memóriában.

Az Androidnál általában nem baj, ha kevés memória marad szabadon, ugyanis alapelvük, hogy a szabad memória elpocsékolt memória. Az Android ugyanis igyekszik minél több mindent a memóriában tartani (passzívan, gyorsítótárazva), ennek eredményeként a bent lévő gyorsítótárazott programokat gyorsabban el tudod indítani, visszatölteni.
Ha mégis zavar a dolog, ráadásul akadozik is a rendszer, akkor érdemes root-olni, és kipucolni az amúgy törölhetetlen felesleges gyári alkalmazásokat, ezekről van is itt valahol lista.

A francia ICS-t érdemes felrakni, ráadásul magyar nyelv is van benne.
Van a fórumon egy leírás a telepítésről (asszem az első hsz-ben), az egyből azzal kezdi, hogyan csinálj biztonsági mentést a mostani rendszeredről, magyarul később elvileg bármikor vissza tudod azt állítani.
Az unroot ugyanúgy kétkattintásos művelet, mint a root, nem egy ördöngősség.
Nekem a francia ICS van fent, root-olva, gyári vackok kidobálva, így egész jól működik a cucc.

(#914) jagr68 válasza Heimdallr75 (#649) üzenetére


jagr68
tag

Mit cseszhettem el? Bárhogy állítgatom, nem engedi törölni? Köszi előre is a választ.

(#915) iff válasza d1991d (#912) üzenetére


iff
senior tag

Ha a launchert lecseréled, nagyon sok mb szabadul fel.Itt írtam róla. Az SPB közel 100mb foglal el.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#916) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!
Ma kiváncsiságból ismét rádugtam az OTU ra és megint frissitett. De most kb 13 percig tartott az eddigi 10 zel szemben. érdekes.

(#917) Jim76 válasza nagyfejü (#916) üzenetére


Jim76
aktív tag

De mit és mire frissített? Magyar ICS-t újabb magyar ics-re, vagy francia ics-t magyarra, vagy még a 2.3-asokat szögelgetik?

Őszinténszólva elég jól belaktam a francia ics-t, és nem örülnék, ha valami 247 db. tökfelesleges app-al teletömött, de ugyanilyen sz@r kameradriverrel kiadott magyarra "frissítene" az OTU ezért rá sem merem dugni, míg valaki (hiteles) tag azt nem mondja, hogy igen, felment a magyar, és jobb a kamerája, és legalább ugyanolyan stabil, gyors, mint a francia.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#918) "ati76"


"ati76"
tag

Üdv mindenkinek!

Nagyon új vagyok még OT-995-ben, így lehet, hogy hülye kérdéseket teszek majd fel, de engem az érdekelne, hogy az itt többször említett francia ICS-t azt hol lehet elérni? Én személy szerint az OTU-val frissítettem már az első nap (még mielőtt belaknám a ROM-ot :-) ) ICS-re és mivel nem láttam magyart, így alapból angolt választottam ki, de ebben is van magyar nyelv. Viszont azt vettem észre ennél a romnál, hogy néha iszonyatosan beszaggat mind netezéskor lapozás, görgetés során, mind pedig a névjegyek görgetésénél is.
Most a másik kérdésem az lenne, hogy a frissítés során az OTU által felajánlott nyelveknél található ROM-ok mind megegyeznek, vagy esetleg különböznek valamiben?

(#919) nagyfejü válasza Jim76 (#917) üzenetére


nagyfejü
őstag

Magyr van fenn4 állitólag hivatalosan otu mást nem is lehet! és azt frissiti minden nap-másnap! Azt hogy mit még nem tudom.Ezért irtam hogy érdekes hohy minden nap frissitenek valamit?

(#920) qltsar válasza nagyfejü (#919) üzenetére


qltsar
addikt

Ugyanazt frissíted le vele elméletileg ;)! Úgyhogy felesleges folyamatosan nyomkodni, persze ha dúl benned a vérpistike nyomogasd csak :DDD!

(#921) Jim76 válasza nagyfejü (#919) üzenetére


Jim76
aktív tag

Tehát magyar ics... - ha megkérlek, készítenél vele összesen 1 azaz egy darab fényképet, pl. egy nyitott könyvről, vakuval, kb. 40-50 cm-ről?

Ne haragudj, hogy ezzel terhellek, de nekem a francia van fent, és trágya a kamerája, pedig 2.3.6-al egész jó volt, így meg, hogy tegnap az asszonynak is vettem egy 995-öt, csak fehéret, amin még a gb van, különösen bosszant, hogy az enyém használhatatlan vakus fényképezésre (napon is sokkal rosszabb) :)

Köszi előre is.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#922) ->Raizen<- válasza Jim76 (#921) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Rakd vissza a gb-t akkor.

(#923) d1991d: Az én leírásommal egy kezdő is fel tudja rakni az ICS-t.
Megéri felrakni a francia ICS-t hiszen az akksi idő sokat javult gb-hez képest. Majdnem megvolt nekem a 24 óra vegyes használattal.
Lehet brickelni a telót ha nem a leírásnak megfelelően jársz el. A romolgatástól nem fog megromlani a teló. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#923) d1991d válasza #03372544 (#913) üzenetére


d1991d
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Feltettem az iff által ajánlott launchert, leállítottam az SPB-t (köszönöm neki is) és most 100-120mb szabad memóriám van. Gondolom, abból, ahogy írtad, egy kezdő androidos is egyszerűen fel tudja tenni az ICS-t? Egyébként akku időben tapasztaltál javulást? Azt olvastam (bár ámításnak tűnt), hogy nemsoká érkezik a hivatalos magyar ICS a telefonra. Érdemes kivárni, vagy nem vesztek semmit ha megpróbálkozok a francia feltételével? Egy utolsó kérdés még: mennyire tehetek kárt a telefonban a romolgatással (azon kívül, hogy elrontom a rendszert)? Gondolom semennyire.

(#924) Jim76 válasza ->Raizen<- (#922) üzenetére


Jim76
aktív tag

Dehogy... Te is érzed, hogy ég és föld a különbség a gb és az ics közt felhasználói élményben - ezért nem tenném vissza soha az akadozós, újraindulgatós, memóriazabáló gb-t, viszont a teljes funkcionalitáshoz nagyon várok egy jó kamera update-et. Valakinek nem fontos a kamera vagy a bt, vagy akár a 3g, van akinek meg a tiszta hang a fontos zenehallgatáshoz - nekem konkrétan a ritkán, de akkor annál inkább szükséges fényképező funkció is fontos. De várok türelemmel - ha ics-ben nem , majd JB-ben már csak jó lesz :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#925) nagyfejü válasza qltsar (#920) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Az miért vérpistike hogy kiváncsi vagyok?????
Ha meg ugyanazt frissiti állandóan akkor valami nem kerek!!!!!
Ugye ugy kezdi hogy kiolvassa a telóbol az adatokat.
utána letölti
utána frissit!
Ha kiolvassa az adatot akkor miért frissit ugyanarra??
miért tölti le ugyanazt?
Miért frissit ugyanarra?
Az ha valami nem működik helyesen az nem vérpistike ség! szerintem.

(#926) nagyfejü válasza Jim76 (#921) üzenetére


nagyfejü
őstag

milyen körülmények között csináljak fotót??

(#927) Jim76 válasza nagyfejü (#926) üzenetére


Jim76
aktív tag

bárhogy jó, de ahogy írtam egy fehér lapon szöveget fényképezve, vakuval már elég egy tesztképhez - sajnos ha hibás, az mindenképp látszani fog, de így a fókusz/zár, vaku időzítés hiba is ellenőrizhető lenne. Ez mind rossz a fr ics-ben.

Köszönöm.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#928) "ati76"


"ati76"
tag

Még egy kérdésem lenne, hátha erre kapok választ majd. :DD
Az első oldalon található "Recorvery használata:" leírás az ICS-nél is működik vagy csak Gingernél? Mert én ics alatt a leírtak szerint mindent megcsináltam, viszont nekem a Terminal Emulatorba való beírás után csak simán újraindult a teló semmi különös nem történt. Ezután kikapcsolt állapotban próbáltam előcsalogatni a hangerő le és a bekapcsoló gomb együttes lenyomásával, de nekem csak a boot menü jön elő, amin persze nem megy tovább, így csak aksi kivétele után tudom újra indítani a telefont. De a recoveryt sehogysem sikerül előcsalni. :W :W :( :(

(#929) Ronam válasza "ati76" (#928) üzenetére


Ronam
addikt

ICS alatt is el lehet indítani a recoveryt Terminal Emulatorból, csak előtte a rootolást meg kéne csinálni, vagy az már megvan?

(#930) imi0424 válasza nagyfejü (#925) üzenetére


imi0424
senior tag

azért mert ha a júzer kinyirja a telót valami főzőcskével akkor ujra tudja tenni.

Ronam: root nélkül nincs joga a terminálnak a rebootra :D

[ Szerkesztve ]

(#931) nagyfejü válasza Jim76 (#927) üzenetére


nagyfejü
őstag

kb ILYEN

(#932) nagyfejü válasza imi0424 (#930) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ok!
De ha kiolvassa az adatot a telóbol jelen esetben azt hogy 4.0.4 akkor mi a szarért frissiti magát ugyanarra???
Nekem nem logikus.

(#933) "ati76" válasza Ronam (#929) üzenetére


"ati76"
tag

Helló!

Köszi a választ. A rootolást megcsináltam még talán 2 nappal ezelőtt segített nekem valaki azzal kapcsolatban. Nos azóta a helyzet annyit változott, hogy még egyszer beírtam az emulátorban az első oldalon találhatót és újra is indult most már recoveryben, viszont nem lehet lementeni a romot, mert ezt írja ki Can't mount backup patch.

(#934) imi0424 válasza nagyfejü (#932) üzenetére


imi0424
senior tag

de azzal is el lehet b'szni a telót hogy valamit kitörölsz a gyári rendszerböl...
és ezért kell neki ujrarakni a rendszert mert azt nem nézi hogy van e baja..:)
de nem tudom érthetöbben irni, ha nem érted akkor kérdezd qltsart vagy fonix32-t vagy a többi devet :)

[ Szerkesztve ]

(#935) hokins válasza "ati76" (#933) üzenetére


hokins
addikt

ICS-t nem lehet lementeni...
nemén találtam ki...jópáran írták másik fórumon...

[ Szerkesztve ]

(#936) imi0424 válasza hokins (#935) üzenetére


imi0424
senior tag

miért ne lehetne?
nekem is van egy saját mentésem...:)

(#937) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Egyet tudok skacok !

Nevem Bean................ Jelly....Bean ..... !!! :))

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#938) ->Raizen<- válasza eladogeppc (#937) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Irígykedés ON:
Ennek sok értelme volt ide kiírni.
Irígykedés OFF

;]

[ Szerkesztve ]

(#940) nagyfejü válasza imi0424 (#936) üzenetére


nagyfejü
őstag

én sem tudom. amikor rányomok hogy mentsen kiirja hogy az sd nem mountolható!

(#941) "ati76" válasza hokins (#935) üzenetére


"ati76"
tag

Azt látom az emulátorban, mintha hiányolná az mmcblk0p18 valamit.

app_101@android:/ $ su
covery.img of=/dev/block/ <
/dev/block/: cannot open for write: Is a directory
1|app_101@android:/ # mmcblk0p18
sh: mmcblk0p18: not found
127|app_101@android:/ # reboot recovery

(#942) eladogeppc válasza Jim76 (#939) üzenetére


eladogeppc
veterán

Villog a srác nidünnmá.
CCNA......

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#943) hokins válasza "ati76" (#941) üzenetére


hokins
addikt

az sdre mikor felrakod a recovery.img filet, arra figyelj hogy mikor írod a szöveget az stimmeljen. Pl ha recovery20120619 néven van akkor úgy is kell írni az emulatorba...

(#944) Jim76 válasza eladogeppc (#942) üzenetére


Jim76
aktív tag

Búcsuban lőttem... de nyilván nem ez a lényeg - a magyar ics jobban kezeli a vakut, mint a francia, úgyhogy talán érdemes lesz váltani.

Itt a vége az offoknak, elnézést azoktól, akiket nem érdekelt, és köszönet a segítségekért.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#945) "ati76" válasza imi0424 (#936) üzenetére


"ati76"
tag

Akkor én nem értem, hogy nekem miért nem sikerült megcsinálnom, pedig mindent úgy csináltam, mint ahogyan le van írva.
Viszont még azt sem értem, hogy miért nem sikerül a telefonban előhoznom a recoveryt? Rossz bilentyű kombinációt használok a hang le+ bekapcs?
Vagy ehhez is le kell tölteni a rom managert?

hokins

Igen arra figyeltem, hogy nehogy az legyen a gond, de nem változtattam rajta, csak kicsomagoltam és felmásoltam az sd gyökérba ahogy írva volt. :F

[ Szerkesztve ]

(#946) imi0424 válasza "ati76" (#945) üzenetére


imi0424
senior tag

FAIL :D
hangerő fel + bekapcs hosszan , bekapcs gombot elengeded az 1. rezzenésnél :)

(#947) 0xmilan válasza Jim76 (#939) üzenetére


0xmilan
addikt

Az expozíciókorrekciót beállítod -2-re és máris nem égeti ki. Ugyanezt csinálta nekem az OT990 is...

(#948) Ronam válasza imi0424 (#946) üzenetére


Ronam
addikt

Mi FAIL???? Gondolom arra gondolt, hogy kikapcsolt állapotból bekapcs+hangerő le gombkombinációval rögtön recoverybe bootolni..... Az megint más kérdés, hogy erre van-e lehetőség :).

(#949) imi0424 válasza Ronam (#948) üzenetére


imi0424
senior tag

ez nem a recovery-t hanem a bootloader mod-ot hozza be :)

(#950) "ati76" válasza imi0424 (#946) üzenetére


"ati76"
tag

Köszi, így már bejött a recovery. :K
Már csak az a kérdés, hogy miért nem működik?
Próbáltam az install zip from sd card - choose zip from sdcard-ot, de ott is hiba üzenet E:Can't mount /sdcard/
a backup and restore- backup-ot, de Can't mount backup path hiba üzenetem van. :F

Van valami ötletetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.