Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ->Raizen<- válasza jagr68 (#1100) üzenetére


->Raizen<-
veterán

+1

(#1102) bladegery: T-s ICS-ről nem tudok de van francia. Meg van JB is CM10 néven alpha változatban amit nem ajánlok egyelőre. De baromi gyors a telefon vele az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1102) bladegery


bladegery
senior tag

Sziasztok!
Még nem vettem meg a telefon(jövőhéten fog bekövetkezni szerintem).
Valamilyen Jelly Beanről van már hír? Vagy t-s icsről?

gergely-szabo.com

(#1103) "ati76" válasza jagr68 (#1100) üzenetére


"ati76"
tag

Vicces gyerek vagy! Kidobok majd 60 e mert nem voltam elég körültekintő vásárlás előtt. Képzeld, nekem is sikerült elsőre feltennem az ICS-t, csak én OTU-val tettem ezt meg. De veled ellentétben én mielőtt beszólok valakinek azért elolvasom az előzményeket, mert ha ezt megtetted volna akkor rájönnél, hogy itt egész másról volt szó.

(#1104) hokins válasza bladegery (#1102) üzenetére


hokins
addikt

CM10 már készült rá,de mindennapi használatra még nemjó. ICS még csak függetlenekre van...

(#1100) jagr68 a logot szerinem nemlehet cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#1105) Duma3214 válasza hokins (#1104) üzenetére


Duma3214
tag

Én a CM10-et felraktam mindennaposra és nekem tetszik :) amit hiányolok:
lassú GPS és nem lehet videót felvenni :)
de ugyis javítják majd. Most inkább az érdekelne hogy most fog megjelenni az android 4.2, hogy abból csinálnak e főzött romot :)

(#1106) jagr68 válasza "ati76" (#1103) üzenetére


jagr68
tag

Ne sértődj meg, vasárnap van! :N És tényleg csak viccelődtem, nem beszóltam! :R

hokins: és azt nem lehet letörölni? illetva a cameraclick.ogg-ot miért nem tudom törölni? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1107) hokins válasza jagr68 (#1106) üzenetére


hokins
addikt

Nemtudom, biztos lehet törölni,csak kérdés hogy a rendszernek tetszene-e... a cameraclick.ogg meg ha rootolva vagy akkor tudni kéne törölni

(#1108) jagr68 válasza hokins (#1107) üzenetére


jagr68
tag

rootolva van, s mégsem tudom törölni. :W

(#1109) "ati76" válasza jagr68 (#1106) üzenetére


"ati76"
tag

Nem vagyok sértődékeny, bírom a kritikát. :D :DD :D

Enyém is rootolva van és nálam sikerült a rootexplorerel áthelyeztetni a cameraclick.ogg-ot. Így azt tudnám törölni is, esetleg azzal próbáld, ha eddig nem próbáltad még.
Én a be és kikapcsoló hangokat szüntettem meg így.

(#1110) jagr68 válasza "ati76" (#1109) üzenetére


jagr68
tag

Szeretlek!!! :R

Sikerült, köszönöm a segítséget!

(#1111) mcsm88


mcsm88
senior tag

Nekem hiba nélkül megy a CM10, de van egy olyan problémám, hogy nincs törlési lehetőség az értesítési sávban.

http://kepfeltoltes.hu/121028/Screenshot_2012-10-28-11-58-21_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#1112) hokins válasza mcsm88 (#1111) üzenetére


hokins
addikt

Jobb felső sarokban van. Az a 3 vonal egymás alatt(olyan mint egy lépcső oldalrol).

[ Szerkesztve ]

(#1113) No$KiLL válasza "ati76" (#1099) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

120 mb? hát az elég fura, mert nekem GB alatt volt állandó 200- 205 mb Ramom, mindenféle task manager és auto kill program nélkül, most ICS-n van állandó 140-150 mb ramom, de még nincs kész az ICS, azt még babrálom picit

(#1114) KKKiart74


KKKiart74
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a telefonommal.
Hiba tünet a következő:
A telefon belső hangszórója hol működik hol nem. Azaz mikor telefonálni akarok akkor nem hallom a belső hangszóróban hogy kicsöng, s ha fel veszik akkor természetesen a masik felet sem hallom.
Ez a hiba jelenség ellmulik ha "hard reset-et" csinálok. akkor minden oké. de egy két nap elteltével újra elő jön a hiba. Előszőr arra gyanakodtam h valami kontant hiba lehet, de mivel hard reset után meg javul gondolom valami szoftveres broblémája van.
Nem vagyok egy nagy telfon spiller... talán a rootolás megoldás lenne rá a több beállítási lehetőségek miatt. De nem tudom mennyire veszélyeztetné a garanciát. a készülék T-mobi halózat függő.
Szeretném megoldani a szervice evonása nélkül mivel nem akarok heteket várni rá.
Nem tudom talalkozott el már valaki hasonló gonddal.
Minden észre vételt szíesen veszek előre is köszönöm a segítésgetek.

ui: semilyen hiba üzenet nem jön a telefonra. altalam tesztelt programmokkal vírust nem találtam.

(#1115) tuningtomi válasza KKKiart74 (#1114) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Egyszer előfordult GB alatt nekem is ez a probléma, újraindítás megoldotta, azóta tünetmentes.
Nem tudom mitől lehet, volt pár X-Aktás jelenség még de, általában újraindítás orvosolta.

[ Szerkesztve ]

(#1116) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Túl nagy boszorkányságot nem műveltem, mindössze a számomra fölösleges dolgokat kitöröltem, ami a topic elején is listázva van. Telepítettem az auto memory killer-t, az elixir2-t, és az atantu cpu mastert.
A proci alap órajelét felvettem 400MHZ körülire, pontosan nem tudom, (a teló meg most ki félig meghalt, ez ügyben majd segítséget kérek!). Elixirrel a recovery módnál átírtam a parancssort a terminálemulátoros parancsra, így a teló tud cwm recovery-vel indúlni, memory killer extrémen, a night módnál meg elixirben a kijelző szűrő funkciónál kétharmad rész szürkítést állítottam be. Így tompábbra veszi a fényerőt, mert egy szürke fátyolt húz a kijelzőre. Érzékeny szeműeknél jól jöhet. energia takarékosság szempontjából minimum fényerőnek felel meg, csak ad egy plusz árnyalatot a kijelzőnek ezért sötétebb lesz. De ez bármilyen szín lehet a spektrumból... Egyéni ízlés kérdése

Doktorok, bajban vagyok!!
Addig t5örölgettem a dolgokat, hogy sikerült az OS egy fájó pontját érintemnem. Az OS root-olva, (frissen is!) tehát elvileg root-olt, de a root chek-er szerint ez még sincs így, valamint egy root igényes program sem fut. Ennek által a recovery sem. :O
A teló kikapcsoláskor nagyon soká áll le, a gyári recovery meg be sem hozható, csak a boot screen virít. Ha normálisan indítom meg rendesen, csak nem tudom buherálni. Rádugtam az updaer-re de az 16%-on megállt. :((
Hogy a viharban tudom gyári álapotra visszahozni. Ez SE-nél egystzerűbb volt. Kell itt is valami billenytű kombonáció Pover+Volume UP??

(#1117) No$KiLL válasza KKKiart74 (#1114) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

ha sima gyári, azaz 2.3.6 os android van rajta, akkor könnyen tudod rootolni, a super one click root nevű programmal, és ha esetleg szükséged lenne később a garanciára, akkor ugyan úgy pár kattintással unroot-ot is tudsz csinálni :)
azért nem árt egy mentést csinálni a gyári állapotról, biztos ami biztos :)
további infó az 1.HSZ ben :)

(#1116) Szabónagymer
szerintem szedd le a francia ICS-t vagy más tetszőleges romot, és fastbootal recoveryben betöltöd

[ Szerkesztve ]

(#1118) KKKiart74 válasza No$KiLL (#1117) üzenetére


KKKiart74
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Nekem ez tartós jelenségnek tűnik es nem tudom miért van.
Sajnos az újra indítás nem segít a dolgon maradok a rootolásnál...
Még annak utana kell olvasnom hogy és mint mert életemben nem csináltam ilyet még.

(#1119) Szabónagymer válasza No$KiLL (#1117) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Felcsigáztál. Ezzel kapcsolatban két kérdésem van:
-Honnan tölthetem le?
-Utólagosan tudom-e a magyar nyelvi fájlt integrálni bele?

(#1120) hokins válasza Szabónagymer (#1119) üzenetére


hokins
addikt

Elsö hszben van link, és van benne magyar nyelv

(#1121) jagr68 válasza Szabónagymer (#1119) üzenetére


jagr68
tag

Keress itt vissza. Van benne magyar.

(#1122) "ati76" válasza No$KiLL (#1113) üzenetére


"ati76"
tag

Irigyellek érte, mert nekem tényleg ilyen kevés van csak. Használtam más droidos készülékeknél az eCid nevű progit az Svox-al, ami így felolvasta a bejövő hívás esetén a hívó fél nevét, sms nél az sms feladóját és ha úgy állítod be akkor az sms tartalmát is, de a két program majd 50 mb-t eszik, így sajnos ezt sem és egy pár widgetet sem, valamint az élő háttérképet sem használok. Most a gyári launcert használom mert a Go launcher is sokat eszik.

(#1123) No$KiLL válasza KKKiart74 (#1118) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

ebben a topicban az 1.hozzászólásban minden le van részletesen, ha pontosan követed a leírást, körültekintően csinálod, akkor nem lehet baj, és nem kell megijedni, az is végre tudná hajtani, akinek mondjuk először adnék droidos telefont a kezébe. nagyon korrekt, érthető a leírás, és hamar megcsinálod majd, mint ahogy azt elolvasod :)

(#1119) Szabónagymer
ugyan az a helyzet, az első hozzászólásban úgy tudom megtalálod a francia ICS-t, nem kell megijedni, attól hogy francia, ugyan úgy van benne magyar, ezt majd ha felraktad be tudod állítani, pont úgy, mint amikor először kapcsolsz be egy androidos telefont, amit kivettél a gyári dobozból :)

(#1124) No$KiLL válasza "ati76" (#1122) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

gyári tehát, GB esetén azt ajánlom hogy ne zúzd tele a telefont ilyen felesleges appokkal, mert semmi, értelme, ha megnyitod az sms-t úgy is tudod ki küldte, és hogy mit írt...az ilyen appokat mellőzd, én mondjuk feleslegesnek tartom...
pár program segítségével: root uninstaller, system app remover, titanium backup, és system tumer pro, autorun manager segítségével be tudod hangolni a telefont, és aztán csak eltávolítod az összest, és megmaradnak a beállítások... így könnyen meg tudod oldani, és gb esetén használj launcher pro-t keveset eszik, mégis van kinézete, a go launchert nem preferálom, az is sokat eszik, és csak kiegészítőkkel jó, de akkor meg több a ram fogyasztás...
ICS esetén ugyan ezeket használva finom hangolás, valamint gyári launcher és annyi

(#1125) "ati76" válasza No$KiLL (#1124) üzenetére


"ati76"
tag

Gyári ICS-m van, gyári lancherel és a számomra felesleges programok lefagyasztásával, van max 120 mb. A system app removert nem használom, mert nem szertném elqrni a telót, az autorun managert nem ismerem. A wifi erősítésére van ötleted?

(#1126) Szabónagymer válasza No$KiLL (#1124) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Köszönöm a segítséget, úgy látszik elég szorványosan olvastam át az 1.hsz.-t :B

(#1127) mcsm88 válasza hokins (#1112) üzenetére


mcsm88
senior tag

Köszi.
Akkor feleslegesen kerestem mindenhol az X-et, meg a törlés feliratot :)

(#1128) No$KiLL válasza "ati76" (#1125) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

az autorun manager egy olyan alkalmazás, aminek a segítségével a folyamatosan elinduló alkalmazások, valamint a bootoláskor induló felesleges appok elindulását tudod megakadályozni...
vannak olyan appok is, amiket hiába állítasz le, akkor is újraindulnak egyből...erre van kitalálva az autorun manager. ott mindent szépen meg tudsz akadályozni, és így nem eszi a sok felesleges dolog a ramot...
valamint ajánlom figyelmedbe az ES taskmanagert, mert az nekem olyan appokat is megmutatott hogy mik futnak még, amiket más progik nem jelenítettek meg, ezáltal azokat is le tudtam állítani.
valamint ICS-n van olyan hogy
beállítások>fejlesztés>háttérfolyamat-korlátozás

valamint ugyan itt ha kipiálod a GPU-megjelenítést akkor szebb lesz a 2D-s kezelés :)

(#1129) wwenigma válasza No$KiLL (#1128) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

csak jegelessel tudod kiszurni az ujraindulo progikat, amugy meg miert kell zabaltatni az akkut nem tudom , atttol hogy a memoriaban van elotoltve meg a rendszer ki tudja loni ha neki kell tobb memoria.... talan volt ertelme 256M ramos teloknal de igy 512nel nem ertem minek legyen uresen, ha meg kell valami akkor varhatok amig betolt. Remelrm egyre tobb guru fog erkezni, plane ellott teloval....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1130) pairnee01


pairnee01
csendes tag

Valaki megtudná mondani hogy tudom beállítani mobilnettet cm10es romban?

(#1131) Szabónagymer


Szabónagymer
aktív tag

Valaki belinkelmé a franicia ICS-t, mert az XDA-s linkről hibásan jön le a zip. "-ből 2 ször hibásan jött le, szerintem hülyeség harmadjára is letöltenem...

(#1132) No$KiLL válasza Szabónagymer (#1131) üzenetére


No$KiLL
csendes tag

[link] innen le tudod szedni, én is innen szedtem le, ez van fent, csak ki kell pucolni :)

(#1133) Szabónagymer válasza No$KiLL (#1132) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Én is innen töltöttem le, de leszedem megint.... lehet nekem vacakolt a letöltés... :U

(#1134) Szabónagymer válasza Szabónagymer (#1133) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Sajnos ismét hibásan jött le! :(( Win zip megnyitja, de sem kicsomagolni, sem másolni, sem javítani nem tudom... :W

(#1135) hokins válasza Szabónagymer (#1134) üzenetére


hokins
addikt

mindjárt feltöltöm neked valahova

(#1136) ->Raizen<- válasza Szabónagymer (#1134) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jó lenne egy memória tesztet lefuttatnod. Ha az egyik ram sz@r akkor szokott hibásan letölteni dolgokat a gép néha.

[ Szerkesztve ]

(#1137) mcsm88 válasza pairnee01 (#1130) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ezt a hozzászólást olvasd el:
[link]

(#1138) Szabónagymer válasza ->Raizen<- (#1136) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Eddig minden mást jól tölt le, és vadonat új a gép, legalább is a ramok, nyáron vettem boltból. De azért lefuttatok megyet a biztonság kedvéért. Elég lassan 10perc alatt jött le.

(#1139) Ted-Mosby válasza Szabónagymer (#1131) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

(#1140) Milo629 válasza Szabónagymer (#1138) üzenetére


Milo629
aktív tag

Onnan nekem is szarul szedte le, asszem' harmadszorra sikerült jól leimádkozni onnan és nekem is minden mást tökéletesen szed le...

(#1141) pairnee01 válasza mcsm88 (#1137) üzenetére


pairnee01
csendes tag

Nekem APN adatok kellenének nincs kedvem visszarakni addig a gyári romot!(t-mobile)

[ Szerkesztve ]

(#1142) pairnee01 válasza pairnee01 (#1141) üzenetére


pairnee01
csendes tag

Sikerült közben köszönöm!

(#1143) qltsar válasza pairnee01 (#1142) üzenetére


qltsar
addikt

Tehát megy nálad a mobilnet?

(#1144) hokins


hokins
addikt

Nekem a CM10nél a gappsot az istenért nem akarja felrakni...

(#1145) Szabónagymer válasza Ted-Mosby (#1139) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Hálás köszönet!

(#1146) Szabónagymer válasza Ted-Mosby (#1139) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Az alcatel_ics_fr mappa alapból üres?

(#1147) pairnee01 válasza qltsar (#1143) üzenetére


pairnee01
csendes tag

Igen Működik!

(#1148) pairnee01 válasza hokins (#1144) üzenetére


pairnee01
csendes tag

cyanogenmod CWM-al rakd fel a romot is meg a gapsot is és jó lesz!

(#1149) Bass


Bass
addikt

Üdv
Havernak felraktam az ics fr-t viszont a teló elég sokszor restartol és leginkább akkor azt mondja amikor a mobilnet be van kapcsolva,wifin nem csinálja,felraktam ugyan ilyen telóra ezt a szoftot de ott nem jelentkezett a hiba,volt már valakinek ilyen jelensége?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#1150) qltsar válasza pairnee01 (#1147) üzenetére


qltsar
addikt

ez érdekes, nálam nem működik, képtelen elmenteni az apn beállításokat.

@hokins: mielőtt feltennéd a gapps-ot, mountold a /system és /system/app particiókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.