Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) rzoli válasza Gh0sT (#150) üzenetére


rzoli
senior tag

Szia!

Közben rájöttem 1-2 dologra.. :)

Tényleg, a feladat megfogalmazása, és a tudásunk szintje ad okot némi félelemre.

A felajánlást köszönöm, ha nagyon elakadok, még igénybe venném a segítségedet.

szia
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#152) Gh0sT válasza rzoli (#151) üzenetére


Gh0sT
addikt

Rendben, úgyis Access-ezek egész hétvégén... :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#153) Gregorius válasza Gregorius (#145) üzenetére


Gregorius
őstag

Ahamm.

(#154) ollie válasza rzoli (#148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a probléma ezzel? Csinálsz egy formot, teszel rá gombokat, és hozzájuk rendeled a többi formot ill. lekérdezést.

***

(#155) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Problémám lenne:

Adott egy lekérdezés, amiből csináltam egy űrlapot. Namost azt kellene csinálnom, hogy ürlap szinten kellene néhány gombhoz hozzárendelnem a sorbarendezést.

A példa kedvéért:

Név                        Születési dátum
Gipsz Jakab 1929.12.29.
Cserepes Virág 1985.10.10



A Név és a Születési dátum mellé kellene tennem valami gombot, amivel sorba tudnék rendezni. A gombot még csak-csak beteszem, de nemtom, hogy a Form-nak melyik tulajdonságát kell átböknöm.. és hogy mire...

Valaki?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#156) Gh0sT válasza Gh0sT (#155) üzenetére


Gh0sT
addikt

^

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#157) jeges válasza Gh0sT (#155) üzenetére


jeges
senior tag

ez most azt jelenti, hogy
a. az űrlapon van egy lista pl., amit sorba szeretnél rendezni
b. az űrlap ''mögötti'' tábla adatait akarod rendezni, hogy a léptetéskor sorban legyenek
?

az előbbihez én makrot vagy modult használnék. utóbbival még nem találkoztam. mire kellene a sorba rendezés? nem egyszerűbb egy másik űrlapról ''meghívni'' az adattábla megfelelő elemét (szerk: szerkesztés módban természetesen)?

[Szerkesztve]

(#158) Gh0sT válasza jeges (#157) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az űrlap mögötti lekérdezés adatait szeretném rendezni. Vagyis ez tűnik számomra logikusnak.

A lényeg: valahogyan VB-ből el kellene érnem a lekérdezést (nemtom hogyan kell rá hivatkozni) és abban a megfelelő mezőt csökkenő, vagy növekvő sorrendbe raknom. Aztán frissíteném az űrlapot a már átírt lekérdezés alapján.


''nem egyszerűbb egy másik űrlapról ''meghívni'' az adattábla megfelelő elemét (szerk: szerkesztés módban természetesen)?''

Na ezt most nem értettem teljesen. :U A lekérdezést elvileg meg tudom nyitni szerkesztő nézetben az űrlapról egy parancsgombbal, de az azért nem játszik, mert kényelmetlen, ráadásul a userek nem értenek hozzá. Szóval valahogyan a háttérben kellene okoskodnom valamit... De hülye vagyok hozzá... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#159) jeges válasza Gh0sT (#158) üzenetére


jeges
senior tag

nem jól értem, h az a cél, hogy egy meghatározott tétel adatait lásd az űrlapon, ill. ki tudd választani, melyik tételt akarod látni?
ezt anno úgy oldottam meg, h nyitottam egy vak űrlapot, amin csak egy választólista vagy hasonló elem van, amiben megjelennek a kívánt lekérdezés/tábla sorai, esetleg csak a dátumok, de azonosíthatóan persze. a user kiválasztja, melyik rekordot akarja szerkeszteni, és megnyomja az OK-t, mire megnyílik a táblára/lekérdezésre épített másik űrlap, immár úgy, hogy ''rááll'' a kiválasztott rekordra, ami azonnal szerkeszthető.

pl:
X tábla tartalma:
AAA ügyfél, 2003.03.12
BBB ügyfél, 2004.10.23
CCC ügyfél, 2001.04.10

az első űrlapon egy legördülő listában megjelenik AAA, BBB, CCC, amiből kiválasztod pl. BBB-t. OK megnyom, erre megnyílik az X táblára épült űrlap, és azonnal BBB rekord adatai jelennek meg.

a sorba rendezésnek nem tudom, mi más előnye lehet, mivel ha jól értem, az űrlapon egyszerre csupán egyetlen rekord adatait akarod látni/láttatni.

(#160) jeges válasza Gh0sT (#158) üzenetére


jeges
senior tag

egyébként megnéztem, hogyan lehet sortolni.
kiraksz egy gombot a form-ra, és onclick eseményre code builder (azaz csinálsz hozzá egy modult).
a modulba a köv. kódot rakod:

Me.OrderBy = ''XXX''
Me.Refresh

ahol XXX a sort-olás szempontja (szerk: az a vezérlő, aminek a forrása a sort-olós mező).
ahány gombot kiraksz, annyiféle mezőre sort-olhatsz.

egyébként nyolván lehet más vezérlővel is dolgozni, de hirtelen a gombot néztem meg.

[Szerkesztve]

(#161) Gh0sT válasza jeges (#159) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem, nem így akarom, ezzel én is tisztában vagyok.

A tábla úgy néz ki, ahogy leírtad:

 Ügyfél neve   Érkeztetve    Prioritás        Kapcsolattartó
Ügyfél1 2005.10.01 normál Kapcsolattartó1
Ügyfél2 2005.10.02 normál Kapcsolattartó1
Ügyfél3 2005.10.23 normál Kapcsolattartó2
Ügyfél4 2005.10.21 normál Kapcsolattartó5
Ügyfél5 2005.10.27 sürgős Kapcsolattartó1




Namost... képzelj el egy űrlapot, amin van kb 50 ügyfél. A keresgélés benne nehézkes, ezért lenne szükség a különböző sorbarendezési lehetőségekre. Egyszer Kapcsolattartó szerint, egyszer prioritás szerint, stb...

Még kipróbálom, amit a másik hszben írtál...


[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#162) Gh0sT válasza jeges (#160) üzenetére


Gh0sT
addikt

''ahol XXX a sort-olás szempontja (szerk: az a vezérlő, aminek a forrása a sort-olós mező).''

Na, ez nekem most teljesen kínai... :(

Gombot kirakom, onclick eseményre rendezném, de az XXX-el vagyok gondban. Hogyan hivatkozok az adott mezőre? A nevével valamiért nem tudok... Pedig eddig mindig azzal hivatkoztam...

Szóval most ezt írtam be:

Private Sub Parancsgomb52_Click()
Me.OrderBy = ''Ügyfélneve''
Me.Refresh
End Sub



Az ''Ügyfélneve'' a mező címe, vagy esetleg előtte meg kell adnom, hogy melyik lekérdezésben van a mező? Mondjuk így: [Ügyfél].[Ügyfélneve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#163) Gh0sT válasza Gh0sT (#162) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ilyen nincs...

Kipróbáltam egyesével az alábbiakat:

Me.OrderBy = ''Ügyfélneve''
Me.OrderBy = Ügyfélneve
Me.OrderBy = Ügyfélneve.Value
Form.OrderBy = Ügyfélneve
Form.OrderBy = Ügyfélneve.Value



Utána persze refresh... és semmi hatása nincs... :(

Ha csinálok egy másik parancsgombot mondjuk az alábbiakkal akkor az persze működik:

Private Sub Parancsgomb53_Click()
Ügyfélneve.Visible = False
End Sub



Hol a hiba? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#164) regent válasza Gh0sT (#162) üzenetére


regent
aktív tag

Szerintem ne használj ékezetes karaktert. Amúgy meg, igen próbáld meg megadni a lekérdezést is.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#165) jeges válasza Gh0sT (#163) üzenetére


jeges
senior tag

én is próbáltam, de folytonos űrlapon vmi miatt nem akar működni :(
''normál'' űrlapon megy...
megnéztem, folytonos űrlapon is megy (látszik az űrlap tulajdonságai közt, h order by változott), de nem frissíti :(

szerk: ékezettel nincs gond, nekem is ment

[Szerkesztve]

(#166) regent válasza Gh0sT (#163) üzenetére


regent
aktív tag

A második példádban nem a lekérdezést bizergálod, hanem magát a formot, amin van egy Ügyfélneve nevüü elem. Ez persze müüködik, a mögötte lévöö lekérdezést viszont valamiért nem tudod változtatni.
Mindjárt nyitok egy accest aztán megnézem mit tudok tenni.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#167) Gh0sT válasza regent (#164) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát igen, itt viszont felvetődik az alapprobléma: hogyan hivatkozok adott lekérdezés egy mezőjére. Eddig ezt a formát használtam:
[Lekérdezés].[Mező neve]

Ezt nem eszi meg a VB.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#168) Gh0sT válasza jeges (#165) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát igen, nekem folytonos űrlapjaim vannak csak... Viszont felvetődik még egy érdekes kérdés: az adatbázist egyszerre használja 10-15 user. Hamost az eredeti elgondolás szerint a lekérdezést módosítom, akkor gondolom a többiek is azt fogják látni, amit én. Ez így nem jó... Valahogyan csak az űrlapon kellene rendezni... a lekérdezést nem kellene bántani, mert az mindenkire hatással van... Jól érzem?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#169) jeges válasza Gh0sT (#168) üzenetére


jeges
senior tag

sztem jól érzed (bár a sort-tal nem ártasz különösebben).

közbe' megvan: a két sorocska elé köll írni:
me.orderbyon=true

valszeg a folytonos űrlapon ez default no, ezér' nem ment elsőre.

szerk: hja, és a hivatkozás ''simán'' normál idézőjellel :)

[Szerkesztve]

(#170) Gh0sT válasza jeges (#169) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy klikkelés erejéig működött... most valami paramétert kér... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#171) regent válasza Gh0sT (#170) üzenetére


regent
aktív tag

Nekem megy, és még az eredeti lekérdezést sem módosította, szóval ez a probléma is kilööve.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#172) jeges válasza Gh0sT (#170) üzenetére


jeges
senior tag

nekem nem kér semmit...
biztos jó az ''XXX''?
''ügyfélneve'' a jó megoldás...



[Szerkesztve]

(#173) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Most a rendezés megy, de nem értem, hogy miért kapok 2 db felbukkanó ablakot Ügyfélneve paraméter megadásával... :F Nem tudnátok mailben elküldeni amit csináltatok? :U

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#174) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Közben megnéztem, hogy mi történik.

Van ugye a Form, aminek van egy Rendezés tulajdonsága. Ezt alapesetben kitörlöm... A parancsgombhoz beírom a kódot és klikkelek. Erre feljön egy ablak, először az első mezőben szereplő ügyfél nevével, legyen mondjuk Cserepes Virág, aztán megcsinálja a sorbarendezést.

Kilépek, majd megnyitom ismét az űrlapot. Megnézem a tulajdonságait és mit látok a Rendezés mellett: [Cserepes Virág]

Ezután ha nyomok megint egy klikket a gombon, akkor már kétszer jön fel a kis paraméter kérő ablakocska, és mindkétszer [Cserepes Virághoz] kér paramétert... ami ugye abszurd...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#175) regent válasza Gh0sT (#173) üzenetére


regent
aktív tag

Küldtem mailt

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#176) Gh0sT válasza regent (#175) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi... még nem jött meg...

Közben az is feltűnt, hogy a rendezés - annak ellenére, hogy a lekérdezésben nincs megadva semmilyen sorrend - össze vissza történik... Randomrendezés... ez ám az igazi...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#177) regent válasza Gh0sT (#176) üzenetére


regent
aktív tag

Ja, nálam úgy vetem észre alapból az ugyfelnevre rendez, ha müüködés közben akarod látni, írd át a kódban az ugyfelnevet szamra, ilyenkor átrendezi, aztán meg vissza névre.
Vagy csinálj egy másik gombot.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#178) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Váááááááháháhá! Sikerült!!!! :DD

Elmondom hogyan:

Private Sub Parancsgomb54_Click()
Me.OrderByOn = True
Me.OrderBy = ''Lekérdezés.Mező neve''
Me.Refresh
End Sub



És a Mező neve az nem az űrlapon szereplő mező neve, hanem ami a lekérdezésben van... És kell az idézőjel is...

Köszönöm a segítséget! :R

Ui.: Csökkenőbe hogyan kell rendezni, mert ez biza növekvő...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#179) jeges válasza Gh0sT (#178) üzenetére


jeges
senior tag

orderby ='''' után ''desc''-et köll írni :)
javallom a helpet a szintaxishoz :U

(#180) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Újabb kérdés:

Létre kellene hoznom valamilyen módon egy dokumentumhoz egy hivatkozást. Amolyan csatolás jellege lenne a dolognak. Az egyik űrlapon bebrowse-olom a doksit, a másikon pedig egy klikkeléssel meg tudom nyitni. Átmenetileg megoldottam úgy, hogy be kell kézzel pötyögni a könyvtár illetve a file nevét. Ez viszont nem feltétlenül elegáns. Egyszerűbb lenne, ha klikkelnék egy gombon, megnyilna egy ablakocska, ahol lehetne túrni a filerendszert, a kiválasztott doksinak pedig az elérési útja és neve tárolásra kerülne. Erre pedig már tudnék hivatkozni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#181) jeges válasza Gh0sT (#180) üzenetére


jeges
senior tag

nos, lapozz vissza egyet, és #129ben a megoldás :)
mint a köv. hsz-ek mutatják, nem feltétlen működik minden környezetben, és nem lehetetlen, h be köll ''emelni'' 1-2 utasításcsomagot, de nekem általába' megy. :)

(#182) Gh0sT válasza jeges (#181) üzenetére


Gh0sT
addikt

Működik, köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#183) jeges válasza Gh0sT (#182) üzenetére


jeges
senior tag

így teljesüljön minden kivánságod :)

(egyébként nem értem, ilyen eljárást miért nem dokumentált a ms az access helpjében. szerintem sokaknak lenne rá szüksége, de anno qrva nehezen sikerült megtalálni - talán vhol a netes knowledge base mélyén, ami persze pár éve még sokkal jobb volt.)

(#184) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nah, mindig van valami gond:

Szintén űrlap a tettes és rajta egy mező. A mező szélessége fix, de előfordulhat, hogy nagyobb adat kerül bele, mint amit meg tudok jeleníteni a képernyőn (a megjelenítés középre igazított). A probléma pusztán esztétikai.

Azt kellene megoldanom, hogy ha az adat nagyobb, mint az űrlapon lévő Textbox mérete, akkor CSAK A MEGJELENÍTÉSBEN vágja le a szöveg végét és ...-tal helyettesítse.

Viszgálni tudom a szöveg hosszát, és mondjuk ha hosszabb mint 20 karakter, akkor valahogyan a Textbox formátumán kellene valamit állítsak. De mit?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#185) nofreenick


nofreenick
aktív tag

sziasztok!

van egy 1.5GB-os access adatbázisom, és van benne néhány ismétlődő sor.
van rá vmi mód, h kiszűrjem ezeket, vagy vhogy töröljem a duplázásokat? :F

(#186) Gh0sT válasza nofreenick (#185) üzenetére


Gh0sT
addikt

1,5 GB???

Ez kb hány rekord?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#187) nofreenick válasza Gh0sT (#186) üzenetére


nofreenick
aktív tag

2274648 sor 11 oszlopban, és pontosan 1458200576byte :)

(amúgy nem a volt csajaim telefonszám-listája, hanem munkahelyi dolog, de itt senki nem tud ebben a kérdésben segíteni... :( )

(#188) Gh0sT válasza nofreenick (#187) üzenetére


Gh0sT
addikt

Barbár dolgot mondok:

Mi van akkor, ha a mező tulajdonságainál belövöd, hogy az érték nem lehet azonos?! Ilyenkor ugye feljön egy figyelmeztető ablak, hogy blabla több azonos rekord van és a módosítás adatvesztés fog eredményezni. Ez ugye brutálisan hangzik, de neked most szvsz pont ez kellene... Vagy nem? Én megpróbálnám... persze csak biztonsági másolat után.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#189) nofreenick válasza Gh0sT (#188) üzenetére


nofreenick
aktív tag

használhatónak tűnik... namost nekem angol accessem van szal a mező az 1 cella? nekem úgy kéne, h csak azonos sorokat töröljön, mert a cellák tartalma ismétlődhet függetlenül az azonos soroktól is... tehát én sorokat szeretnék összehasonlítani...
erre is működhet az ötleted?

(#190) Gh0sT válasza nofreenick (#189) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szóval... én ezt úgy képzeltem el, hogy megnyitod a táblát tervező nézetben. Kiválasztod azt a mezőt (mondjuk ügyfél név, szem szín, stb...), amiben nem szeretnéd, hogy ugyanaz az érték kétszer előforduljon. Eztán a mező tulajdonságainál van egy olyan opció, hogy indexelt. Ebben kiválasztod az indexelt (nem lehet azonos)-t és nemtom mi lesz... :F

Nah, közben kipróbáltam és elvileg jó lenne, de gyakorlatilag nem működik... Azt mondja, hogy így nem hajlandó menteni a táblát, mert több azonos érték szerepelne indexben, vagy elsődleges kulcsban... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#191) Gh0sT válasza nofreenick (#189) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megvan:

Csinálsz egy lekérdezést a varázslóval! Van olyan, hogy azonosakat kereső lekérdezés. Ezt lefuttatod, és kidobja neked az összes azonos rekordot, amiket szépen manuálisan lehet törölni. Kicsit macerás, de kikeresned legalább nem kell őket.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#192) nofreenick válasza Gh0sT (#190) üzenetére


nofreenick
aktív tag

az a baj, h nincs unique mező... főleg kódokból és számsorokból áll a tábla, és van ismétlődés, mivel ezek kapcsolatban vannak 1mással. importálás közben volt olyan, h néhány sor többször is belekerült... azóta ezekkel sok gondom van, de nem tudom kiszűrni őket. 1esével érthető módon nincs kedvem nekiállni, mert csak a megnyitás is 10perc... főleg query-ket futtatok, ahhoz meg sem kell nyitni...

szerk: hol van ez a lekérdezés?

[Szerkesztve]

(#193) nofreenick válasza nofreenick (#192) üzenetére


nofreenick
aktív tag

találtam 1 ilyet: Table Analyzer Wizard sztem ez lesz, de ez nekem kínai :(

(#194) Gh0sT válasza nofreenick (#193) üzenetére


Gh0sT
addikt

Beszúrás --> Lekérdezés

Ezt írja róla: megtalálja a többször előforduló mezőértékeket egy táblában vagy lekérdezésben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#195) nofreenick válasza Gh0sT (#194) üzenetére


nofreenick
aktív tag

megvan, most fut... hozzáadtam 10 oszlopot (annyi a max) és remélem, h nem külön-külön fogja nézni öket, hanem 1ben... ha a mind a tíz oszlopban 1ezés van, az tuti, h duplázás... meglátjuk :)

szerk: ja, lehet módosítást is beállítani, de egyenlőre azt állítottam, h csak mutassa az eredményt...

[Szerkesztve]

(#196) jeges válasza Gh0sT (#184) üzenetére


jeges
senior tag

ez nekem logikailag nehezen jön össze:
vagy kizárólag megtekintésre nyitod meg a táblát, ekkor lehet formattálni úgy, ahogy szeretnéd, vagy írásra nyitod meg, akkor viszont nem biztos, h menni fog az ilyesmi.
előbbi esetben lehet pl. külön lekérdezést csinálni, amibe be lehet képletezni ilyen formatot (mid() fv pl), erre lehet definiálni külön űrlapot. utóbbi eset olyan kérdéseket vet fel, h mit enged bevinni a spec formattált textboxba az access, és ehhez képest mit tárol le. ezt én spec nem forszíroznám, helyette inkább a vizuális elemeket próbálnám meg úgy elhelyezni, h legyen látható minden.

(#197) jeges válasza nofreenick (#195) üzenetére


jeges
senior tag

ha bazi nagy a tábla, és sokáig fut egy lekérdezés, én inkább futtatok egy táblakészítő lekérdezést, ami jelen esetben megmondja, mely rekordokból van minimum 2 (count), és lementi az eredményt egy külön táblába. ezután a lekérdezést visszajoinolom az eredeti táblába (inner join). ez a legutóbbi eredményül éppen a kívánt rekordokat adja. mondjuk törölni inkább manuálisan lenne célszerűbb, de ez már a Te dolgod.
később már meg lehet azt is csinálni, h egy-egy importot vmi tmp táblába rakjon (ez mégis kisebb), ebből ki lehet gyomlálni a ''felesleget'', és ezután adja hozzá a ''nagy'' táblához (pl. külön hozzáfűző lekérdezéssel, ami külön funkcióval futtatható).

(#198) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes próblémával fordulok a hozzáértő fórumozókhoz. Accessben készítettem lekérdezéseket egy táblához, s szükségem volt paraméteres lekérdezést kreálni. Tudjátok az a fajta, mikor futás során bekér a felhasználótól egy paramétert (pl. egy nevet) és arra szűri a táblát. Ekkor ugye megadom a lekérdezésszerkesztőben az adott mezőhöz tartozó feltételnél például, hogy like [név:]. Ezzel viszont csak annyi a baj, hogy bedob egy ablakot beviteli mezővel és várja az inputot. Viszont nem mindenki tudja milyen adattartalmai vannak az adott mezőnek.

Hogyan lehetne elérni, hogy a paraméter bevitelére megjelenő ablakban egy legördülő menüből ki lehessen választani az adott mezőben már meglévő adatok közül, hogy melyikre kívánom szűrni a táblát???

Köszi a segítséget!

(#199) regent válasza Gh0sT (#184) üzenetére


regent
aktív tag

Azt csinálhatnád, hogyha hosszabb mint 20 karakter, akkor olvassa be egy változóba, vágd le az elsöö X karaktert (amennyi belefér a textboxba szépen), adj hozzá ''...'' ot, és ezt a változót írasd ki.
Ha nem hosszabb, akkor semmit ne csináljon, feleslegesen nem kell beolvasni a változóba, úgyis ez lesz a gyakoribb gondolom.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#200) regent válasza wolffy (#198) üzenetére


regent
aktív tag

èn ezt eddig mindig úgy csináltam, hogy készítettem egy üürlapot, amin volt egy legördülöömenü, amibööl választott a user, és ez alapján megcsináltam a lekérdezést, majd kiírattam.
Nem tudom lehet-e a paraméter bevitele ablakában ilyet csinálni, szerintem nem, de mondjuk jó lenne.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.