Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jeges válasza doc (#49) üzenetére


jeges
senior tag

a maszkot meg így próbáld: aAAAAAAAAAAAAAAA
:)

(#52) doc válasza jeges (#50) üzenetére


doc
nagyúr

nem nyert :(
azt mondja minkettőre:

A(z) 'masik].[adat' mező nem található

azért köszi a tippet, esetleg más ötlet?

(#53) doc válasza jeges (#50) üzenetére


doc
nagyúr

nem nyert :(
azt mondja minkettőre:

A(z) 'masik].[adat' mező nem található

azért köszi a tippet, esetleg más ötlet?

(#54) jeges válasza doc (#53) üzenetére


jeges
senior tag

egész pontosan milyen környezetben szeretnéd használni?
lekérdezés feltételében (select where záradéka) pl. tuti így köll, de pl. scriptben (ill. modulban) ilyen módon télleg nem fog menni (ott a []-re nincs szükség, és meg köll adni az objektumot is)
:)

(#55) rdi válasza DrSoul (#45) üzenetére


rdi
veterán

1)úgy emléxem, hogy van a példák között egy ilyen adatbázis
2) automatikus űrlapgenerálás (hogy is hívják, ööö, varázsló???)

A nagy varázslat :)

Fej! Tor! Potroh!

(#56) rdi válasza doc (#49) üzenetére


rdi
veterán

Te milyen tankönyv az ?
Vagy arról van szó, hogy a beviteli mezőből kiprogramozod a a különböző rekordokat? Hogy lehet ilyen bevitel:
4200 Hajdúszoboszló Vörösmarty u 2. Micsoda hülyeség ez?

Egyébként a táblák szerkesztés üzemmódban, ha beviteli maszkot akarsz csinálni kidobja a segítséget...

Fej! Tor! Potroh!

(#57) jeges válasza rdi (#56) üzenetére


jeges
senior tag

''Egyébként a táblák szerkesztés üzemmódban, ha beviteli maszkot akarsz csinálni kidobja a segítséget''

na hja, csak hülyeséget ír ki :Y
korábban is ezér' nem maszkolgattam, tegnap negyed órámba telt, míg rájöttem, hogy pont fordítva van a kötelező/nem kötelező páros - legalábbis nálam :)

ezér' köllött úgy beírni, hogy aAAAAAA...

(#58) rdi válasza jeges (#57) üzenetére


rdi
veterán

jééé, tényleg?
na yo én persze nem használok accest, csak az emlékeimből élek...
bár mostmár készülnöm kell majd belőle, ha tanítani akarom :D

akkor ez egy bug?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#59) jeges válasza rdi (#58) üzenetére


jeges
senior tag

vagy a fordítást vagy a programot elcseszték...
persze lehet, ez csak a kérdésfeltevőnél meg nálam van így... :U
mindenesetre én spec tökéletesen elégedett vónék az accesszel (vagy hogy is köll ezt helyesen írni :U), ha csak ennyi baja lenne ;]
:DDD

(#60) maszat


maszat
senior tag

Segítségre lenne szükségem!

Emeltszintű infóból érettségizem, de problémám akadt egy feladattal:

Készítsen személy adatok nyilvántartására alkalmas táblát (név, cím, irányítószám, telfonszám)! Készítsen űrlapot az adatok felviteléhez. Az űrlapban az irányítószámot kombinált lista segítségével segítségével lehessen kiválasztani az irányítószám táblából. Az irányítószám tábla az irányítószámot és a város nevét tartalmazza. Töltse fel a táblkat adatokkal. Készítsen jelentést, amelyben az adatok név szerinti rendezettségben jelennek meg!


A kombinált listával van a problémám. Hogyan lehet az irszám táblából előszedni az irszámot, miyen módszerrel?

(#61) jeges válasza maszat (#60) üzenetére


jeges
senior tag

jól értem, hogy a feladat az lenne, hogy új rekord rögzítésére szolgáló felületen (űrlapon) egy kombinált listából tudd kiválasztani az irányítószámot, aminek a lehetséges értékei az irszam táblában vannak? lehet az irányítószám maga az irszam tábla elsődleges kulcsa? ha igen, a következő a teendő:
a kombinált listának van egy sorforrás (source) jellemzője (az ''adat'' csoportban). ha beleklikkelsz a jellemző ''sorába'' a tulajdonságokban, egy, a lekérdezés-szerkesztőhöz hasonló varázslóval tudsz kiválasztani értékkészletet a kombinált listának. gyakorlatilag kiválasztod az irszam táblát, és abból kiválasztod az irányítószámot tartalmazó mezőt.

amennyiben nem az irányítószám az irszam tábla elsődleges kulcsa, válaszd ki az elsődleges kulcsot és az irányítószám mezőjét is, majd o.k.-zd le! menj a kombilista ''Formátum'' jellemző-csoportjába! az ''oszlopszám''-ot állítsd 2-re, az ''oszlopszélességek''-hez írd be: ''0cm;10cm'' (a macskaköröm közöttit írd)!

ha igaz, akkor most az történik, hogy a kombilistán megjelenik az irányítószám, és ha kiválasztasz egy értéket, azt írja be az eredeti táblába (az első esetben a négyjegyű irányítószámot, a második esetben az irányítószám (ill. a város) elsődleges kulcsát.

:)

(#62) maszat válasza jeges (#61) üzenetére


maszat
senior tag

Köszönöm a választ, de ez még így is magas nekem.

Akkor konkretizálva, ezek vannak eddig:
Nyilvántartás tábla (név, cím, irszám:kulcs, tel)
Városok tábla (város, irszám:kulcs)
és persze az űrlap, amivel most szórakozok:(((

Légyszi, magyarázd el innentől újra!:U

(#63) jeges válasza maszat (#62) üzenetére


jeges
senior tag

no szóval... :)
űrlap rekordforrás tulajdonságába gondolom be van állítva a nyilvántartás tábla, ez az első lépés.
(az érthetőség végett: az űrlap bal felső sarkában van egy kis négyzet, azon jobb klikk, és ''tulajdonságok'' menüpont, majd ''adat'' fül, a legfelső sor a ''rekordforrás'' tulajdonság, ott köllene látnod a forrástáblát, ami jelen esetben a ''nyilvántartás'' tábla)
ha ez megvan, létrehozod a kombi panelt (eszközkészlet menüsoron minden vezérlőelemet elérhetsz), majd annak is előhívod a tulajdonságait (amennyiben a ''tulajdonságok'' panelt nem zártad be, mindig a kijelölt objektum tulajdonságait köll lásd rajt', tehát egyszerűen bal klikk a most létrehozott kombi panelre).
a kombi panel tulajdonságai is füleken vannak, klikk az ''adat'' fülre, annak az első sora mutatja, hogy a forrástábla melyik mezőjét mutatja a kombi panel, azaz ha kiválasztasz majd rajt' egy elemet, melyik mezőbe íródik vissza a megfelelő érték (ennek most az irszam mezőt kéne mutatnia, de ha nem, akkó' ha a sorra klikkelsz, a megjelenő legördülő menüben jelöld be az irszam mezőt!). ugyanezen a fülön a negyedik sor mutatja, hogy honnan származnak a kombi panel kiválasztható elemei, klikk a sorra, ahol most megjelenik a szerkeszthetőséget jelző ''...'' gombocska. klikk rá!
jó esetben most megjelent egy lekérdezés szerkesztő panel, ebben két klikk a városok táblára, majd a városok tábla megjelenő mezői közül húzd rá a megfelelő oszlopokra az irszam és város mezőket! - épp úgy, mint egy sima lekérdezésnél.
zárd be, ''igen'', szeretnénk elmenteni. :)
ha jól csináltad, a sorforrás soron megjelent a listát generáló select utasítás.
ezután át a ''formátum'' fülre, ott köll két dolgot átállítani:
''oszlopszám'' legyen kettő, ''oszlopszélességek'' pedig a következőt írd: ''0cm;10cm'' (persze a macskaköröm nem köll a sorba, csak a két oszlop szélességét így, pontosvesszővel köll elválasztani :) )
ha jól csináltad, most azt érted el, hogy a ''városok'' tábla megfelelő ''irszam'' mezője kerül a ''nyilvántartás'' táblába, ha a kombi panelen kiválasztasz egy várost (persze az irányítószám láthatatlan marad a kombi panelen)
remélem, érthető vótam :DDD

(#64) maszat válasza maszat (#62) üzenetére


maszat
senior tag

Egyszerre, akkor nézem

[Szerkesztve]

(#65) jeges válasza maszat (#64) üzenetére


jeges
senior tag

jó az aláírásod :D
nem lenne jobb az ''exchange'' helyett ''replace''? :U

(#66) maszat válasza jeges (#63) üzenetére


maszat
senior tag

űrlap rekordforrás tulajdonságába gondolom be van állítva a nyilvántartás tábla, ez az első lépés.
(az érthetőség végett: az űrlap bal felső sarkában van egy kis négyzet, azon jobb klikk, és ''tulajdonságok'' menüpont, majd ''adat'' fül, a legfelső sor a ''rekordforrás'' tulajdonság, ott köllene látnod a forrástáblát, ami jelen esetben a ''nyilvántartás'' tábla)


Sajna már itt sem világos, mert a ''rekordforrást'' seholsem találom
A kombi listát sikerült beszúrni, de csak 1szer lehetett az irszámot kiválasztani, ls onnantól mindekinek ugyanazt adta (nem lehetett külön módosítani)

Akkor játszuk azt, hogy megvan a két tábla, és most az űrlapot kezdem el. Miket tegyek bele, a nyilvántartás tábla mind a 4 elemét? (varázslóval tudok dolgozni)

(#67) jeges válasza maszat (#66) üzenetére


jeges
senior tag

ok-ok :)
sz'al akkó' varázsló: jelöld be alul a 'nyilvéntartás' táblát, majd autóürlap: oszlopos, és ok. :)

[Szerkesztve]

(#68) maszat válasza jeges (#67) üzenetére


maszat
senior tag

Ennyi ment magamtól is, majd így szórakoztam vele. Ezután?

(#69) jeges válasza maszat (#68) üzenetére


jeges
senior tag

ok. :)
tervező nézet, itt van az űrlap bal felső sarkába' egy kis négyzet, arra jobb klikk, majd tulajdonságok a helyi menüben...

(#70) maszat válasza jeges (#69) üzenetére


maszat
senior tag

Kis négyzet megtalálva (most már a rekordforrás is)

(#71) jeges válasza jeges (#69) üzenetére


jeges
senior tag

''irszam'' mezőre jobb klikk, majd típus megváltoztatása -> kombi panel

(#72) maszat válasza jeges (#71) üzenetére


maszat
senior tag

megvan

(#73) jeges válasza maszat (#70) üzenetére


jeges
senior tag

ok. ha megvan a típus megváltoztatása, a máe fent leírtakat tudod követni...
(a varázsló miatt a rekord- és sorforrásoknak jónak köllene lenniük)
:)

(#74) maszat válasza jeges (#73) üzenetére


maszat
senior tag

Suxx -> success:C:C:C

Sikerült!


Már csak egy rövid kérdésem volna:

Hogyan kell beállítani, hogyha beírom, hogy budapest, csak a Bp-i irszámok jelenjenek meg (csak azt lehessen kiválaszatni)?

[Szerkesztve]

(#75) maszat válasza jeges (#65) üzenetére


maszat
senior tag

Eresetileg ''change''-t akartam írni, majd így lett ''exchange''.
Replace. Jó az is (erre nem is gondoltam), de már nem javítok bele, mert lassen új aláírást kéne találnom

(#76) jeges válasza maszat (#74) üzenetére


jeges
senior tag

ehhez köll egy új beviteli mező, ide lehet majd beírni a város nevét.
nézd meg, mi a beviteli mező neve, majd menj vissza a kombi lista tulajdonságaiba, ''adat'' fül -> ''sorforrás''
lépj be a lekérdezés-szerkesztőbe (''...'' a sor végén), majd keresd meg a város mezőt benne!
legyen pl. a beviteli mező neve ''bevitelimezo10'' és az űrlap neve ''urlap5''
a ''feltétetel'' kezdetű sorba írd be: like [forms]![urlap5]![bevitelimezo10]

ezután keresd meg az ú beviteli mező tulajdonságai között a következőt: ''módosításra'' (a 3. fülön van)
lépj bele, ''...'', majd ''Kódszerkesztő''
legyen mondjuk a kombi panel neve ''kombi3'' (ezt nem árt előre megnézni)
a megjelenő szerkesztőfelületen írd be:
me.kombi3.requery

ha jól csináltad, amikor elkezdesz beírni egy városnevet az új beviteli mezőbe, az olyan nevű városok fognak csak megjelenni :)

hátránya, hogy ha sok város van a táblában, kissé lassúcska lesz. ez elkerülhető, ha a fenti requery sort egy új gomb klikkelésre tulajdonságához kötöd. így akkor frissül (azaz szűrődik) a kombi panel, ha megnyomod a gombot

(#77) lao ce


lao ce
aktív tag

no, jo lenne ha erre jarna egy guru, itt van egy kerdes

aki access gurunak erzi magat es tudja hogy nincs megoldas azt is irja mar ide legyen kedves, mert az is ertekes szamomra ha tudom hogy kar izzadni.

sajnos nem biztos hogy access-szakszeruen irom:

egy autonum fieldet kell atirnom number-ra
(ALTER TABLE [Dict_Category] ALTER COLUMN [CategoryID] Number)
de erre azt irja hogy nem lehet mert a relationship van rajta. nem lehet kezzel csinalni a torolgetest, upgrade-elni kell a programot klienseknel, automatikusan.

design time-ban be lettek 'rajzolva' dolgok a relationshipbe (viccbol, meg a fejlesztes elejen, el is lett felejtve), ezeket kellene kitorolni, de struktura modosito paranccsal (oledb-n keresztul, delphi hajtja meg a dolgokat)!

szoval (erzem mar hogy lehetetlen ez)
van valami parancs arra hogy a relationshipekbol ki legyen hajigalva minden?

ja, igen, access 2000, ole db 4 korul vagyunk.


[Szerkesztve]

nicht kompot

(#78) lao ce válasza lao ce (#77) üzenetére


lao ce
aktív tag

azt hiszem megoldottam, persze kerulo uton.

csinalni temp tablat (ez csak a strukturat es az adatokat viszi at!):
SELECT * INTO [tmpTable] FROM [oriTable]

atirni amit at kell irni a tempben:
ALTER TABLE [tmpTable] ALTER COLUMN [TableID] Number

eldobni a regit:
DROP TABLE [oriTable]

ujra letrehozni de mar a temp tabla alapjan:
SELECT * INTO [oriTable] FROM [tmpTable]

eldobni a temp tablat
DROP TABLE [tmpTable]

leirtam, hatha egyszer valaki ezt meg megkoszoni nekem, persze igy utolag ez gyerekjateknak tunik :)

nicht kompot

(#79) rdi válasza maszat (#60) üzenetére


rdi
veterán

Ez nagyon tankönyv ízű feladat

Fej! Tor! Potroh!

(#80) ollie


ollie
MODERÁTOR

Van egy kis (nekem nagy) problémám.

Eléggé kezdő vagyok Access-ben, és a következő dolgot kéne megoldanom.

Tehát adott egy nyílvántartó program, melynek lényege, hogy kocsik által megtett utat tart nyílván. Ehhez adott egy rendszám, meg egy kezdő és egy végső kilométer minden rekordhoz.
A probléma ott van, hogy új rekord felvitele esetén a formnak automatikusan ki kéne töltenie a kezdő kilométert oly módon, hogy megkeresi azt az utolsó rekordot, melyben ugyanaz a rendszám szerepel, és a megtalált rekordból bemásolja az végső kilómétert az új rekord kezdő kilométerébe.

Tehát pl:
Rekordban van RSZ, KEZDOKM, VEGSOKM mezők.
Új rekordnál miután beírták az RSZ-t, megkeresi az előző ugyanolyan RSZ-ű rekordot, és onnan bemásolja a VEGSOKM-et, az éppen kitoltés alatt álló KEZDOKM-be.

Én az onChange esemény-re gondoltam, mitn kiindulópont, de azt sem tudom, hogy hogyan keressem meg az előző azonos RSZ-ű rekordot (SQL-t sem meg Visual Basic-et, na meg az Access-t sem isemrem nagyon).

Előre is köszi a segítséget.

***

(#81) ollie válasza ollie (#80) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

UP! :D

***

(#82) ollie


ollie
MODERÁTOR

UP!

***

(#83) jeges válasza ollie (#80) üzenetére


jeges
senior tag

dmax függvényt használd a kikereséshez, és a form oncurrent eseményére írj makro-t vagy eljárást! (bővebben: access help)
izé...arra azér' vigyázz, h ha a formba' hátra is lehet lépegetni, már ne írja felül a korábban (gondolom) eltárolt értéket! azaz csak akkor írja be a dmax-szal kikeresett értéket, ha a mező értéke üres.

(#84) ollie válasza jeges (#83) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! :D

***

(#85) Winetoo001


Winetoo001
tag

Hi!

Lenne egy láma kérdésem.
Van 5db .DBF fájlom, 100-300e sor. és ezt kéne excelbe átraknom havonta 2x.
Azért kérdezem itt mert Accessban már nyomok rá pár lekérdezést, de ezt nem tom megvarázsolni.

(#86) ollie válasza Winetoo001 (#85) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

File/Export menüponttal próbálkoztál már?

***

(#87) Winetoo001 válasza ollie (#86) üzenetére


Winetoo001
tag

Yaya. Csak az a gáz, hogy az excelnek 64xxx sor a max, ezek a táblák meg 100-300 sorosak, uh vmi olyan kéne ami darabolja.

(#88) Winetoo001 válasza Winetoo001 (#85) üzenetére


Winetoo001
tag

UP

(#89) jeges válasza Winetoo001 (#85) üzenetére


jeges
senior tag

tuti excelben akarsz ezekkel dógozni? :U
nem lesz túl gyors...
nem jó access-be importálni? legalább teljesek maradnak az állományok...

(#90) jeges válasza ollie (#86) üzenetére


jeges
senior tag

hja, és grat a lyánykéréshez :DDD

(#91) scang


scang
senior tag

Sziasztok adatbázisk zsenik.

sürgös help kéne.
vannak *.snp kiterjesztésű fájlok amiket nem tudok megnyitni.
letöltöttem snapshot wiewert de nem tudom telepíteni mert kiírja, hogy nem találja a shell.dll-t????
mi ez a shell.dll
mivel tudom őket megnyitni?
előre is köszi

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#92) scang


scang
senior tag

Sziasztok adatbázisk zsenik.

sürgös help kéne.
vannak *.snp kiterjesztésű fájlok amiket nem tudok megnyitni.
letöltöttem snapshot wiewert de nem tudom telepíteni mert kiírja, hogy nem találja a shell.dll-t????
mi ez a shell.dll
mivel tudom őket megnyitni?
előre is köszi


bocs, nem volt szándékos:)

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#93) Winetoo001 válasza jeges (#89) üzenetére


Winetoo001
tag

Én Access-ban dolgozok vele, csak ki kell szednem excel-be is, mert a többieknek csak az jó. viszont nincs kedvem kézzel szétszedegetni.

(#94) Winetoo001


Winetoo001
tag

UP

(#95) Winetoo001


Winetoo001
tag

Senkinek nincs 5let? :(

(#96) PWR


PWR
aktív tag

Hello, access 2000-ben a következö x-akta problemam van: csinaltam modulban egy wherecondition-t, mely egy keresöformon müködik es a következöt csinalja: van egy gomb, ami egy formon megadott keresesi felteteleknek megfelelö rekordokat listazza ki egy masik formon es egy gomb, ami meg uezt, csak reporton listaz. A ket gomb eventjeben egy-az-egyben uaz a wherecondition van, copy/paste-vel masoltam at.
ha a formot nyitom meg müxik rendesen de ha a reportot, akkor parametereket ker be. A wherecondition 6 keresesi kriteriumot figyel. ebböl az elsö 3 müködik a reporton is a masik 3 nem, ezekre parametert ker. de, mint irtam, uaz a whercondition! most mi van??? :O :U :F
ja, van egy query is, ahol a qbe racson szinten ezeket a felteteleket adtam meg es ott is müxik! mi a különbseg a reportnal es a formnal ill. query-nel megadott feltetelek kiertekelesenel? Ha erre valaki tud valamit, akkor :C

Üdv

(#97) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

10. Készítse el az országonkénti éremtáblázatot lekérdezéssel és jelentéssel! A jelentésben az országokat emelje ki! (J)



heelp me van egy tábla ezt kell előle megoldani

Sztem AMD a tutti!

(#98) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hogyan lehet letiltani az egérgörgőt accessben? Konkrétan az érdekel, hogy ne lehessen a görgővel a rekordok között mászkálni.

***

(#99) zsi


zsi
tag

Hi!

Kellene csinálnom egy munkalapot acces-ben. Az adatbázis részével nincs is gondom, mindent szépen betudok kérni. Viszont hogy tudom a következőket meg oldani?
- az adatbázisból nyomtatni egy rendezett oldalt.
Mivel egy csomó mindet bekérünk, mint pl. munka felvétel idő pontja, hiba leírás, tel., email, felhaszn. anyag, és még jó pár dolog. Az űrlap elrendezését hogy tudom meg jeleníteni egy A4-es lapon?
- és volna egy másik problémám, hogy az utolsó sor a munka lap zárolása a dátummal. Hogy tudom megoldani, hogy a munka lapot, a dátum beírása után lezárolódjon, és ne lehessen újra módosítani, viszont a munka lapot bármikor ki lehessen nyomtatni, és félre tenni amíg ez az utolsó sor be nem íródott

Mivel nem vagyok nagyon elmélyülve az access-ben, és programozó sem vagyok, egy kicsit elakadtam.

Ha tud valaki valamilyen megoldást esetleg acces helyett azt is kipróbálnám.

Válaszkat előre is köszönöm...

(#100) Poctar


Poctar
senior tag

Access-ben melyik a Logikai típus a tábláknál? Jól tudom, hogy az IGEN/NEM????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.