Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

Sziasztok,

Access-ben lehetséges az excel-hez hasonló feltételes formázás?

(#602) Fehér Mancs válasza Fehér Mancs (#601) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Megtaláltam.

(#603) Sytex


Sytex
tag

Sziasztok!

Nem tudom megoldani a következő próblémát, segítsetek lécci:

Adott egy tábla: beteg_id torzsszam nev szul_ido (van több mező is de most ez a lényeg)
Adott egy ''Új beteg felvétele'' ürlap, ami kezdéskor egyből új rekord hozzáadására ugrik.
Probléma1: Hogy tudom megoldani hogy a törzsszám mező automatikusan kitöltésre kerüljön, mégpedig úgy hogy megnézi mi a legnagyobb törzsszám (előző törzsszám) a táblában, ehhez hozzáad 1et.
Probléma2: Egy adott személynek nem lehet 2 törzsszáma, tehát a felvétel gomb megnyomása után, megnézi van-e már ilyen nével (ha van akkor melléhasonlítja a születési dátumot) ember, és ha van akkor hibaüzi, ha nincs akkor saverec.

THX

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#604) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

A következőt szeretném megoldani. Van egy ilyen típusú táblám:

VTSZ Érték1 Érték2
A
A
B
A
C
C
D

Az Érték1 és kettőnél vmilyen értékek (szám) vannak. Szeretnék egy összesítést, hogy VTSz különböző előfordulásira mennyi az összértéke Érték1 és 2-nek, tehát vmi ilyesmi:

VTSZ Érték1 Érték2
A Σ Σ
B Σ Σ
C Σ Σ
D Σ Σ

:U


[Szerkesztve]

(#605) Sytex válasza lordring (#604) üzenetére


Sytex
tag

SELECT Tabla.VTSZ, Sum(Tabla.Ertek1) AS SumOfErtek1, Sum(Tabla.Ertek2) AS SumOfErtek2
FROM Tabla
GROUP BY Tabla.VTSZ;

Azaz:
[link]


MOD: Kép linké alakítva

[Szerkesztve]

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#606) lordring válasza Sytex (#605) üzenetére


lordring
aktív tag

Ez az, erre gondoltam! :C Köszi szépen! :R

(#607) Menhir


Menhir
csendes tag

Szevasztok!
Az volna a kérdésem, hogy Access2003 alatt megoldható e valahogy az adattáblák oszlopainak színezése? Ha a formátum menüben próbálkozom, akkor átszínez mindent, de nekem csak egy-egy oszlopra lenne szükségem. Nagyban segítené az áttekinthetőséget. Technikai akadályát mondjuk nem látom. Űrlap módban működnek rendesen a színek, de ha átkapcsolok adattáblára, ott már minden fehér alapon fekete betűvel látszik.
Ugyan ez lenne a kérdésem a sorok színezésére is. Olyat szeretnék, hogy amikor egy jelölőnégyzetbe pipát rakok, akkor a vele egy sorban lévő adatok betű, vagy háttérszíne megváltozzon.
Köszi!

(#609) shift+ő


shift+ő
senior tag

Üdv Access Mágusok!

Elkezdtem ACCESS-ezni, a 2007-est ahsználom. Egy régi clipperben és dBase-ben készített feladatomat vettem elő. Olyan gondom, van, hogy két tábla között úgy szeretnék, kapcsolatot létrehozni, hogy a tábla egy mezőjének a közepéből kivágott karakter sorozat lenne a kapcsolódó mező.

MID(FOGYASZT:FOGYSZ,4,4) --------------------- UTNYILV:UTKOD

Bogarásztam a helpet, de nem találtam rá utalást. Meg lehet-e ezt oldani segéd tábla nélkül.

(#610) shift+ő


shift+ő
senior tag

Még egy kérdés, van 3 táblám. Egy áramszolgáltató adatai:
1. fogyasztói törzs
2. mérő törzs
3. mérő olvasás adatai

a fogyasztó és a mérő 1:N -es kapcsolat
A mérő és az olvasás 1:1-es ideális esetben, de vannak mérők amikhez még nincs rekord az olvasás táblában.

Ha létrehozok egy kimutatást mindhárom táblából akkor annak annyi sora lesz, amennyi az olvasásban van, ha csak 10 rekord, akkor 10 sor az egész. Az lenne a célom, hogy ahol nincs a méröhöz rekord az olvasásban, az a mérő is kerüljön bele a kimutatásba. Hogy csináljam?

(#611) shift+ő válasza shift+ő (#610) üzenetére


shift+ő
senior tag

#610 meg van. :DD

De újabb kérdés merült fel, (ha egyáltalán olvassa valaki):

A jelentésben lehet-e számított mezőt felvenni?

(#612) shift+ő válasza shift+ő (#611) üzenetére


shift+ő
senior tag

Közben szépen rájöttem mindenre. :DD Így jobban megmarad. :D

(#613) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
az érdekelne, hogy hogyan tudom beállítani a számláló típusú mezőnél, hogy egy másik mező adataira vonatkozva változzon?
konkrétan az igen/nem helyett város/község kellene nekem, és ha a lakosság mező X érték felett van akkor automatkusan várost, ha alatta, akkor községet írjon. köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#614) potic


potic
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki valami lehetőséget a max. 2 GB-os adatbázis méret kikerülésére, áthidalására? Én Office 2000-et használok, talán az újjabb verziójú Access nincs lekorlátozva 2GB-nál?
Elég gagyi, 600 könyv után vége az adatbákzisnak :F
Előre is köszi.

Ha ugyanazt gondolod, amit Én mondok, lehet, hogy Te meg Én, mégsem vagyunk bolondok

(#615) lordring


lordring
aktív tag

Helló!

Egy táblában vannak a következő mezők:

Név Bizonylatszám Bizonylatösszeg

Ezt szeretném úgy átalakítani, hogy az azonos névhez tartozókat csoportosítsa és a végén az összeget összesítse. :U

(#616) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a feladat:
Van egy szállítói tábla benne szállító név és kód.
Van egy iktatási tábla, melybe történik az iktatás. (dátum, iktatószám, szállító név, szla sorszám)

Addig eljutottam, hogy az iktatás táblában a szállító nevet legördülő menüből választja.
A feladat az lenne, hogy a felhasználó tudjon olyan listát előállítani, hogy adott szállítónak milyen iktatószámú levelei vannak nyilvántartva. Pl. tábla első oszlopában kiválasztja a szállító táblából a kívánt szállítót majd a követekő oszlopokban megjelennek az iktatószámok. Ilyet lehet csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#617) ohanxi


ohanxi
csendes tag

Sziasztok, légyszi segítsen valaki.
Beállítottam egy access adatbázisra a security beállítások között néhány fiókot, és hozzá jelszavakat is. A probléma az, hogy azok a fájlok, amik ezzel a beállítással létrejöttek eltűntek (és nem is jönnek vissza).
Az igazi probléma nem az hogy ezt az egyetlen fájlt nem tudom megnyitni, hanem egyetlen access adatbázist sem hajlandó megnyitni, mert kéri a jelszót, amit hiába írok be nem fogad el..
Ezzel most valami visszafordíthatatlant csináltam?
Ha újratelepíteném az Access-t akkor megjavulna?
Segítsetek légyszi!

(#618) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Lenne 1-2 két apó kérdésem:

Szóval adott egy könyvtárszerkezet -termékadatbázis, amiben a könyvtárak nevei valamilyen szabály szerint vannak. "a b c xx yyyyy d e f", ahol a,b,c,d,e,f: adott karakterek, szavak; xx, yyyyy: pedig egész számok.

Lehetséges-e az, hogy egy access táblába egy űrlap, vagy bármilyen megoldás segítségével a user által megadva ezt a könyvtárat, akkor a tábla sorai ezekből az adatokból töltse fel? Magát az elérési utat pedig mint link ugyancsak mentse el a köetkező cellába.
Olyan űrlap készítése, ahol a fenti adatokhoz megadhatok egy fájlt, aminek a linkjét/abszolút elérési útját berakja az adott sorban szereplő adatokhoz a következő cellába.
Ugyancsak ezen az űrlapon tudjak képet csatolni (jellemzően a vágólapról) az adott sorhoz, akár a következő cellába a sorban.
A jelentésben/exportált fájlokban adott cellaértéktől (jellemzően igen/nem cellák) legyen függő az adott sor színe/formátuma.

Előre is köszi.
nem ígérem, hogy nem lesz több kérdésem...:D

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#619) _Hunter_


_Hunter_
őstag

616-os HSZ-m már tárgytalan, megoldottam.

A következőben kérném a segítségeteket.
Űrlapot szerkesztettem, és azt szeretném, hogy az utolsó beviteli mező során mikor entert nyomunk akkor ugorjon egy új felviteli lapra. Ez megy is viszont az utolsó beviteli mező lesz aktív és én azt szeretném, hogy ilyenkor az első mező legyen az aktív.

Előre is köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#620) Gh0sT válasza _Hunter_ (#619) üzenetére


Gh0sT
addikt

Bár elég régen használtam Access űrlapokat, de nincs a controlnak TabIndex tulajdonsága? Esetleg egy ControlNév.Focus-al próbálkozhatsz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#621) _Hunter_ válasza Gh0sT (#620) üzenetére


_Hunter_
őstag

Ez gondolom azután kellene beírnom az eseményszerkesztőbe mikor már a frissítés lefut.
Megnézem.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#622) _Hunter_ válasza Gh0sT (#620) üzenetére


_Hunter_
őstag

Private Sub Számla_sorszáma_AfterUpdate()

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

End Sub

Sajna nem jöttem rá.
Valahova ide kellene bevarázsolni, hogy az új rekord létrehozásakor ugorjon az Iktatószám_vonalkód_ mezőre.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#623) Gh0sT válasza _Hunter_ (#622) üzenetére


Gh0sT
addikt

UrlapNev.ControlNev.Focus
vagy Setfocus :F

Nem tudom, nincs ilyen?

MOD:
Jobban belegondolva ezt lehet, hogy az űrlap load eseményébe kéne belerakni.
Rég volt, hogy Access-szel foglalkoztam, bocs ha hülyeségeket írok.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#624) Gh0sT válasza _Hunter_ (#622) üzenetére


Gh0sT
addikt

Talán így: :F

Private Sub FormNeve_Load()
Me.MezoNeve.SetFocus
End Sub

Most nézem, hogy a Controlnak van Bejárási index tulajdonsága, még azzal is variálhatsz. Vedd le 0-ra és akkor nem kell kódot írnod hozzá!

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#625) _Hunter_ válasza Gh0sT (#624) üzenetére


_Hunter_
őstag

Thx.
A ME sor az új sor létrehozása elé került, így a frissítés után átugrik az adott mezőhöz és ott hozza létre az új rekordot. :R

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#626) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Az iktatás űrlapon belül létrehoztam egy segédűrlapot, mely megjeleníti az összes bevitt adatot táblázatosan.
Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy fordított sorrendben mutassa, tehát az utoljára felvitt adatok szerepeljenek az első sorban?

Előre is köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#627) Gh0sT válasza _Hunter_ (#626) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem tudom, hogy milyen a táblaszerkezet, de két lehetőség adott:
1. Ha a rögzítésnél használsz időbélyegzőt, akkor úgy írod meg a lekérdezést, hogy datum szerint csökkenőbe rendezed az adatokat (order by datum desc).
2. Ha nincs időbélyegző, akkor az ID lehet kiindulási pont, amennyiben számláló típusú. (order by ID desc)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#628) _Hunter_ válasza Gh0sT (#627) üzenetére


_Hunter_
őstag

Ok. És ha nem lekérdezés lenne rá, hanem az űralpon belül lenne egy segédűrlap?
A képen lent látható tábla első oszlopa szerint csökkenőbe kellene mutatni az értékeket:
[link]

[ Szerkesztve ]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#629) Gh0sT válasza _Hunter_ (#628) üzenetére


Gh0sT
addikt

Gondolom a segédűrlap meghív egy lekérdezést. Azt kellene átírni. Nézd meg, hogy a segédűrlapnak mi a rekordforrása (jobb klikk --> tulajdonságok --> adat --> rekordforrás)
Itt szerkesztheted a lekérdezést és a végére ha beleraksz egy "order by Rögzítés ideje desc" kifejezést, akkor a kívánt hatást fogod elérni.

MOD: bár nem ismerem az adatbázist, de az első oszlopban eltárolod a teljes dátumot ugye (év.hónap.nap óra:perc:mp)? Nem tudom, hogy mi a cél, de ha csak óra:perc:mp formátummal dolgozol, akkor keveredés lehet a későbbi lekérdezéseknél. (pl. nem fogod tudni, hogy adott rekor melyik napon került rögzítésre, mert csak az óra:perc fog látszani)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#630) Gh0sT válasza Gh0sT (#629) üzenetére


Gh0sT
addikt

Most látom, hogy ott van a dátum is, de biztosan jó ötlet két mezőben tárolni a pontos dátumot? :F

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#631) _Hunter_ válasza Gh0sT (#630) üzenetére


_Hunter_
őstag

Két dátum van.
Az első a beékrezés napja a másik meg a tényleges rögzítés (óra-perc)
A rögzítés végén a lenti két parancsikont kell lefuttatni. Az egyik egy hozzáfűző lekérdezés mely a nagy adatbázisba teszi át a felvitt sorokat a másik pedig egy törlő lekérdezés, mely kitörli a felvitt adatokat. Természetesen a két lekérdezést egymásba akarom illeszteni.
Napi rögzítés végén kitörlésre kerülnek az adatok, így nincs két azonos óra-perc a táblában.
Mindjárt nézem az előbbi hsz-ben vázolt megoldást.

Király. Adatforrásnál megadtam neki egy lekérdezést, mely csökkenő sorrendben hozza a rögzítés dátumát és tökéletes. :C :R

[ Szerkesztve ]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#632) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!

Űrlap menyitása esetén hol kell beállítani, hogy ne adatlap nézet hanem rögtön űrlap nézetként nyissa meg?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#633) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Újabb kérdés. :)

Az űrlapon történő rögzítés végeredményeképpen egy iktatás táblába kerül be az összes adat.
Azt szeretném, hogy az iktatás táblában legyen egy olyan oszlop ami egy hiperhivatkozás lenne a számla képére. A számlakép címe mindig ugyanaz csak a vége más ami mindig az iktatószám.pdf
Valahogy így:
1808-as iktatószámú számla helye:
x:\1808.pdf

Ezt hogyan lehetne megcsinálni?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#634) Gh0sT válasza _Hunter_ (#633) üzenetére


Gh0sT
addikt

Erre jeges copyzott be egy példát valahova ide a topicba. Szerintem a kód egyik részét tudod használni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#635) Gh0sT válasza Gh0sT (#634) üzenetére


Gh0sT
addikt

Itt is van.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#636) _Hunter_ válasza Gh0sT (#635) üzenetére


_Hunter_
őstag

Sajnos hasonló hibára fut az Access mint a másik kollegának. :(

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#637) Gh0sT válasza _Hunter_ (#636) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor egy példa. Egyelőre ez annyit tud, hogy egy labelre ha klikkelsz, akkor megnyit egy pdf dokumentumot:

Option Compare Database
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub Hivatkozas_Click()
ShellExecute 0&, "open", "Elérésiút\Filenév", "", "", vbNormalFocus
End Sub

Innen már csak egy lépés a Te verziód. :) Remélem... :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#638) Gh0sT válasza Gh0sT (#637) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kicsit finomítottam rajta, mert nagy hirtelen nem láttam a szintaxist. :)

Option Compare Database
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub Hivatkozas_Click()
ShellExecute 0&, "open", Hivatkozas.text & ".pdf", "", "EleresiUt", vbNormalFocus
End Sub

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#639) Gh0sT válasza Gh0sT (#638) üzenetére


Gh0sT
addikt

Három a magyar igazság. :)

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub Hivatkozas_Click()
ShellExecute 0&, "open", Hivatkozas.Caption & ".pdf", "", "EleresiUt", vbNormalFocus
End Sub

Ahol Hivatkozas a link neve, EleresiUt meg a könyvtár, ahol tárolva vannak a pdf-ek.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#640) _Hunter_ válasza Gh0sT (#639) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nagy királyság.
A Captiont kicseréltem Value-ra mert az iktatószám értéke kell.

Viszont az is kéne, hogyha nem találja a fájlt akkor adjon valami hibaüzenetet.
Most csak lefut és nem csinál semmit ha nem talál fájlt.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#641) Gh0sT válasza _Hunter_ (#640) üzenetére


Gh0sT
addikt

Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hWnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Function PdfLetezik(Fajlnev As String) As Boolean
On Error GoTo Hibakezelo
PdfLetezik = (GetAttr(Fajlnev) And vbDirectory) = 0
Exit Function
Hibakezelo:
MsgBox ("A keresett pdf dokumentum nem található")
End Function

Private Sub Hivatkozas_Click()
PdfLetezik ("EleresiUt" & Hivatkozas.Value & ".pdf")
ShellExecute 0&, "open", Hivatkozas.Value & ".pdf", "", "EleresiUt", vbNormalFocus
End Sub

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#642) _Hunter_ válasza Gh0sT (#641) üzenetére


_Hunter_
őstag

:R :R :R
Azt hiszem most már majdnem tökéletes az iktató adatbázisom.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#643) lordring


lordring
aktív tag

Űrlap esetén a csoportlábat nem lehet méretezni? Vagy egy 1,23 cm magas csoportláb területem, aminek elég lenne a fele magasság, de nem engedi átméretezni. A jelentés és oldallábat igen, de a csoportlábat nem. :O
Nincs vkinek ötlete mi lehet a baja? :U

(#644) _Hunter_ válasza Gh0sT (#641) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szia!

Tudjuk még esetleg cifrázni. Itt arra gondolok, hogy több könyvtárban kellene keresnie, vagy azt, hogy az almappákban is keressen.

Üdv

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#645) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!

Van egy űrlapon, több mezővel. Megtörénik az első adat felvitel. Jön a második és azt szeretném, hogy a második adat felvitelnél az első mező értéke legyen ugyanaz mint az első adat felvitelekor megadott első mező értéke.
Ezt hogyan tudom megtenni?

Előre is köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#646) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

egy light kérdés
mit kell beírni a frissítő lekérdezés módosító rublikájába, hogy kicserélje a 2004.10.1 -et 2005.10.7-re.

(#647) MIFtIli válasza MIFtIli (#646) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

már tudom :)

(#648) rákász


rákász
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi, MS Access problémával gyűlt meg a bajom.

Van egy formom, a neve Open, ezen létrehoztam egy unbound text boxot, a neve Text1.
Az Open formon található egy subform, Kitting plan névvel. A Kitting plan subformon egy többoszlopos adathalmaz található. Ebből a DNN nevű oszlop lesz nekem érdekes.

Azt szeretném VB kóddal megfejteni, hogy

1. Szűrje le a Kitting plan subform adatait a DNN oszlopra, Text1-be beírt szövegnek megfelelően, gombnyomásra.
2. Egy RESET gombbal a szűrés után ismét a teljes adathalmazt lássam.

Tudnátok nekem segíteni a kód megírásában?
Köszönöm szépen előre is!

Fight is won or lost far away from withesses, behind the lines, in the gym, or out there on the road, long before I dance under those lights - Muhammad Ali

(#649) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

Sziasztok,

Van ötlete valakinek, hogy hogy lehet saját fügvényeket létrehozni az Access-ben úgy, hogy akármelyik lekérdezésben vagy form-on fel tudjam használni?

Kösz

(#650) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

Megtaláltam, már nem kérdés az előző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.