Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) jeges válasza lordring (#500) üzenetére


jeges
senior tag

no akkor ezt próbáld:

SELECT Promotion.[Order No], cikkszám.F1, Promotion.[Designation-C/B], Promotion.Grade, Cikkszám.F2, Cikkszám.F3, Promotion.Quantity, Promotion.[Order Date], Promotion.[Handling No], Promotion.State
FROM Promotion LEFT JOIN cikkszám ON ((Promotion.[Designation-C/B]=cikkszám.F2) AND ((Promotion.Grade=cikkszám.F3) Or (trim(Promotion.Grade)='''' And isnull(cikkszám.F3))));

üdv

(#502) lordring válasza jeges (#501) üzenetére


lordring
aktív tag

:(

A Mai levelem odaért?

(#503) jeges válasza lordring (#502) üzenetére


jeges
senior tag

persze, már az alapján írtam az utolsó hsz-t. nálam tesztelve, és helyes eredményt adott.

(#504) jeges válasza lordring (#502) üzenetére


jeges
senior tag

az a helyzet, hogy magam sem értem, miért, de a két <null> mező esetében különböző feltételt köll megadni. sajna hiába küldöm át az én verziómat, mer' én már importáltam a táblákat excelből, nálad emiatt más jöhet ki.
én azt csináltam, hogy a két eredeti táblára külön-külön kipróbáltam, melyik a jó feltétel: isnull(), isempty() függvények vagy a mező='''' feltétel. neked is csak ezt tudom tanácsolni, főleg a cikkszám tábla esetében fontos, mer' a három feltétel, ill. függvény más-más eredményt ad. lehet, hogy az egyikkel kihozza az <üres> értékeket, a másikkal meg nem. ha megtalálod, melyik adja ki az üreseket, azt köll használni az eredeti lekérdezésben is.
nálam a fenti lekérdezés hozott jó eredményt (az OR után -> (trim(Promotion.Grade)='''' And isnull(cikkszám.F3)) ).

(szerk: ezt már a mai 2. mééledre írt válasznak szántam)

[Szerkesztve]

(#505) lordring válasza jeges (#504) üzenetére


lordring
aktív tag

Húha, nem semmi. Na majd hétvégén kibarchobázom. :C

(#506) lordring válasza jeges (#504) üzenetére


lordring
aktív tag

Akkor az 9 lehetőség, első helyen 3 és a másodikon is 3. Majd kipróbálomom őket.

(#507) jeges válasza lordring (#506) üzenetére


jeges
senior tag

(nem, ez csak 6 lehetőség: első táblában kipróbálsz hármat, ebből az első tábla kijön, majd a másodikból is kipróbálsz hármat, ebből meg a második jön ki. a két kijött függvényt beírod a lekérdezés feltételébe. ;] )
:D

(#508) lordring válasza jeges (#507) üzenetére


lordring
aktív tag

No, megnézem a 2 táblát. Az egyikben a szűrés is null-ra szépen működik. A másikban viszont erre üres táblát ad, holott a szűrt mező jónéhány esetben üres. Szűrési feltételként az az isemptyt nem fogadja el.

(#509) lordring


lordring
aktív tag

:D :D :D
Megvan! Amikor az SQL-ben a a lekérdezést próbáltam , az is null kifejezés végén ott maradt az ='''' .
Kivettem és így már működik.
Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#510) erdey_a


erdey_a
őstag

Szép napot!

Volna két kérdésem.
Van nekem egy szép kis datbázisom, Ghost fórumtársnak hála. Hogyan tudom megoldani benne, hogy egy adott beviteli mezőe ne csak 7 karaktert, hanem 10-et is be lehessen írni? Ezt hol állíthatom be?

A másik dolog: lehet-e egy beviteli mezőbe hiperhivatkozást megadni. Magyarul lehet-e olyat, hogy egy termék datainak megadása mellett megadom a bizonylat beszkennelt példányának elérési útját, melyre kattintva az megnyílik. (mint pl. az excelben a hiperhivatkozások).

Előre is köszi a segedelmet.

Vérboci

(#511) jeges válasza erdey_a (#510) üzenetére


jeges
senior tag

1. ha tudod, melyik táblára épül az adott űrlap, úgy a tábla megfelelő mezőjének hosszát köllene fejlebb venni 10 karakterre, és ha kötelező format van akár az eredeti mezőn, akár a beviteli mezőn, azt is lehet, h módosítani köll.
2. igen lehet. mivel ilyennel nem dolgoztam, nem tudom, hogyan (én anno a dokumentum elérési útját tároltam el az adatbázisban, és modulból hívtam meg a doksit), de az bizonyos, hogy különböző access verziókban más lehet a módja, ill. a funkció elérhetősége.

(#512) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hogyan tudok olyan gombot tenni egy formra, ami mondjuk az adott formon megjelenített adatokat sorba rendezi? Lényeg, hogy nem használható a toolbar sorbarendezője.

***

(#513) jeges válasza ollie (#512) üzenetére


jeges
senior tag

a form orderby tulajdonságát makróból, modulból tudod manipulálni

(#514) ollie válasza jeges (#513) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ó köszi! :)

***

(#515) lordring


lordring
aktív tag

Hogyan lehet egy tábla rekordjaiból kiszűrni azokat, amelyekben egy adott mező értéke egyezik? Ez elég alap dolog, de nem bírok rájönni autodidakta Access tudásommal. :D

(#516) lordring válasza lordring (#515) üzenetére


lordring
aktív tag

Hehehe, van rá varázsló beépítve. :D

(#517) lordring


lordring
aktív tag

Jó estét! Most a következővel akadtam el: :D egy adott oszlopban különböző értékek vannak. A mező neve cikk_itj. van vagy 1500 rekord, amiben a mező értéke 5-10 különböző érték, különböző számú előfordulással. Szeretném kigyűjteni, hogy milyen értékeket vesz fel a mező és melyiket hányszor. :U

(#518) jeges válasza lordring (#517) üzenetére


jeges
senior tag

group by záradékot köllene használni, és a count() függvény megmondja, hányszor forul elő az adott érték.
(access-ben a view -> totals menüpontot köll kijelölni, majd megmondani neki, hogy melyik mező szerint öszegezze és milyen függvénnyel)

(#519) lordring válasza jeges (#518) üzenetére


lordring
aktív tag

sikerült összebarkácsolnom, köszi. :D

(#520) lordring


lordring
aktív tag

No, ebben vajon mi a missing expression? :U

SELECT [20060908006].carton, Cikkszám.Field1, [20060908006].név, [20060908006].grade, [20060908006].menny, [20060908006].ár, [20060908006].összár
FROM 20060908006 LEFT JOIN Cikkszám ON (([20060908006].grade = Cikkszám.Field3) AND ([20060908006].név = Cikkszám.Field2) Or isnull(20060908006.grade) And isnull(cikkszám.Field3));

:O

(#521) L3zl13 válasza lordring (#520) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Isnull alapján hogy lehet összekapcsolni két táblát? Az Or utáni részt máshogy kéne megoldani.

Aki hülye, haljon meg!

(#522) lordring válasza L3zl13 (#521) üzenetére


lordring
aktív tag

nem csak isnull.
(a=b és c=d) vagy (a=b és (c=NUL és d=NULL))

errről van szó.

(#523) Sunzi válasza lordring (#520) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem probaltam ki, de, a JOIN ON reszebe nem szoktunk elagazast rakni. Az Or utani reszt WHERE feltetelkent kene megadni, de, az inner join miatt csak a 2006... tabla grade=null rekordjai lesznek láthatóak.
Illetve, ha mindket tabla null sorai is erdekelnek, akkor JOIN helyett az osszes feltetel mehet WHERE-be:
SELECT ... FROM a,b WHERE a.x=b.y and... or (a.e is null and b.f is null)


Mod: ja, az isnull() fv pedig true/false erteket ad vissza, tehat mar az eredeti sql string-be is isnull(a.e)=true and isnull(a.f)=true lehetne csak jo, de, javallottabb, ha lehet az IS NULL-t hasznalni.

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#524) Sunzi válasza Sunzi (#523) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Na, az utolso kiegeszitest felejtsuk el, az (isnull() and isnull()) is jo accessben....

Nekem kellemetlen :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#525) lordring válasza Sunzi (#523) üzenetére


lordring
aktív tag

Megpróbálom úgy. :)

(#526) jeges válasza Sunzi (#523) üzenetére


jeges
senior tag

igazad lenne, ha inner join lenne, de itt left join van
(a táblák pontosabb szerkezete, indexek, stb nélkül ezt nem lehet így kikövetkeztetni...szerintem)

[Szerkesztve]

(#527) lordring


lordring
aktív tag

Valaki találjon már ebben egy szintaktikai hibát, mert nekem nem megy (Syntax error in string in query expression):

SELECT Promotion.[order no#], cikkszám.Field1, Promotion.[designation], Promotion.Grade, Cikkszám.Field2, Cikkszám.F3, Promotion.q'ty,Promotion.[total]
FROM Promotion LEFT JOIN cikkszám ON ((Promotion.[designation]=cikkszám.Field2) AND ((Promotion.Grade=cikkszám.Field3) Or (isnull(promotion.Grade) And isnull(cikkszám.Field3))));

:U

(#528) jeges válasza lordring (#527) üzenetére


jeges
senior tag

nekem a Promotion.q'ty gyanús, de egyelőre csak ennyi. próbáld meg kivenni a selectből első körben.

(#529) lordring válasza jeges (#528) üzenetére


lordring
aktív tag

Na, csak sikerült. Mindig belezavarodom ebbe a sopk tábla meg mezőnév pötyögésbe. 1ébként a tábla nevét mikor kell szögletetes zárójelbe tenni? Autodidakta tanulmányaim során erre még nem sikerült pontosan rájönnöm. :D

(#530) jeges válasza lordring (#529) üzenetére


jeges
senior tag

az általános szintaktika szerint nem csak tábla, hanem mező, és általában objektumok (űrlap, vezérlőelem, stb.) neveit lehet [] közé rakni, de nem mindig kötelező. ha jól emlékszem, bizonyos esetekben csak így lehet használni (pl. űrlap vagy vezérlőelem source tulajdonságában mintha csak így lehetne). bizonyos karaktereket tartalmazó objektumokra is célszerű így hivatkozni.

(#531) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok,
Van egy ''termék'' táblám amiben tárolom a termékkódokat és termékneveket.
Van egy másik táblám ''termelés'' nevezetű, amit naponta töltök fel adatokkal, hogy tudom azt megoldani ebben a táblában, ha a termékszám mezőbe beírok egy termékszámot, egy másik mezőben - a ''terméknév'' nevűben - automatikusan megjelenjen a neve.

előre is köszi :R

(#532) donw3ga válasza donw3ga (#531) üzenetére


donw3ga
senior tag

up

(#533) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mitől van a következő jelenség: [link]
Ez egy most kreált Access file, bezárom, megnyitnám, de nem tudja? :F
se régit se olyat amit most csinálok. Márledurtam és ujraraktam az office-t de ugyanez. Wint nem akarok ujat tenni.
Az office-ban amúgy minden más tökéletesen müködik csak az Access nem :O :( .
Találkozott valaki hasonlóval?

- http://pazsitz.hu -

(#534) jeges válasza donw3ga (#531) üzenetére


jeges
senior tag

kicsit pontosabban, ha lehet kérni. rögzítéskor szeretnéd a terméknevet kiválasztani a kód helyett vagy vmi kimutatásban szeretnéd megjeleníteni? előbbire normál esetben a legördülő vagy lista elemet szokták használni. utóbbi esetben próbáld ki a varázslót.

(#535) donw3ga válasza jeges (#534) üzenetére


donw3ga
senior tag

amikor az űrlap termékszám mezőjébe beírok egy termékszámot akkor a terméknév mezőben automatikusan kerüljön be a termékszámhoz tartozó terméknév. (ne legördülő menüből kelljen kiválasztani!)

(#536) lordring


lordring
aktív tag

Nem bírok ezzel az sql-lel zöld ágra vergődni. Egy 256 rekordot tartalmazó táblából hogy adhat vissza 333.-t ez a lekérdezés? :O
A számla minden rekordjára van szüksége mellétéve a Cikkszámok2 illeszkedő rekordjait.

SELECT Cikkszámok2.Cikkszám, számla.design, számla.grade, számla.price, számla.amount, számla.quantity FROM számla LEFT JOIN Cikkszámok2 ON ((számla.design = Cikkszámok2.Design) AND (számla.grade = Cikkszámok2.Grade))

(#537) jeges válasza donw3ga (#535) üzenetére


jeges
senior tag

Te most egy kereső űrlapot akarsz csinálni? esetleg rögzítés közben informálás gyanánt szeretnéd mutatni a felhasználónak a termék nevét? vagy a termék nevét fogod elmenteni az űrlap ''alatt'' lévő táblába? légyszi, kicsit bővebben a koncepcióról, mer' így b@romi hosszadalmas lesz a dolog.

(#538) jeges válasza lordring (#536) üzenetére


jeges
senior tag

''Egy 256 rekordot tartalmazó táblából hogy adhat vissza 333.-t ez a lekérdezés?''
nem lehet, hogy a számla tábla egy rekordjához a cikkszám tábla több rekordja is tartozik? ezzel megmagyarázhatók lennének a ''többlet-sorok''. (tipikus ''hiba'' pl, ha egy számlához üres azonosítójú cikkszám van rögzítve (esetleg csak mentve), és a cikkszám táblában is léteznek defaultolt cikkszámok - üres ID-vel.)

(#539) lordring válasza jeges (#538) üzenetére


lordring
aktív tag

Először nekem is ez jutott az eszembe, de ellenőriztem és nincs duplikáció.
Közben azt vettem észre, amin megáll az eszem: ugyanaz a 2 tábla. Az irodában Office2007 Beta-val az Is Null nem talál üres mezőt, itthon a 2003 ugyanabban a táblában szépen kigyűjti. :F

(#540) lordring válasza jeges (#538) üzenetére


lordring
aktív tag

Na, mégiscsak a töbszörös szereplés miatt volt több visszadott rekord. Elsőre nem vettem észre, mert nem jól voltak ABC rendben.

(#541) donw3ga válasza jeges (#537) üzenetére


donw3ga
senior tag

Igen rögzítés közben szeretném ha a felhasználó látná melyik anyagszámhoz milyen terméknév tartozik. Ezek az adatok a termék táblában vannak eltárolva.
[kép]

(#542) jeges válasza donw3ga (#541) üzenetére


jeges
senior tag

ez esetben javallanék egy beviteli mezőt a termékkódnak, ami szabadon kitölthető, plusz egy legördülő vagy lista elemet, ami az előző beviteli mező alapján mutatja (source tulajdonságon keresztül valamilyen sql alapján) a termék nevét. utóbbi frissíthető az előző módosítására vagy külön gombra vagy akármilyen eseményre. letárolni a termékkódon kívül nem javallott semmit a termelés táblába.
pl rögzítés közben a termékkód kitöltésekor akár bármilyen módosításra (on modify - ez jelenthet egy lenyomott billentyűt, egy backspace-t, stb.) vagy enterre (on enter) vagy a mező elhagyására (on leave) vagy külön gomb megnyomására a terméknév elem frissül és mutatja, mi a kiválasztott termék. a megfelelő esemény a felhasználói igényektől és az adatbázis méreteitől függ.
halkan jegyzem meg, hogy én pl. nem így csinálnám, hanem egy külön termék-kereső űrlappal, ami meghívható a termelés űrlapról (pl. egy külön gombbal). ezen egyetlen listaelem lene, esetleg egy beviteli mező a termékkódnak. az ezen űrlapon kiválasztott kódot megkaphatja a termelés űrlap kész kódként, és mutathatja a termék nevét, vagy akármit.

(#543) donw3ga válasza jeges (#542) üzenetére


donw3ga
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :R
Kipróbálom...

(#544) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló, lenne egy kis gondom az adatbázis házival:
Keressen egy minimum 3 szintű hierarchikus szerkezetet a saját szorgalmiként választott vagy kötelezően kijelölt alkalmazásában, és jelenítse meg a felhasználó számára egymásba ágyazott altáblák rendszerével!

ez lenne a feladat, de nem tudom hogy kell altáblákat csinálni, tudom hogy egyszerű, de nem ugrik be....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#545) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!
Van egy egyszerű táblám, amiben csak 2 mező van: KÓD és Típus.
Minden cikknek le van tárolva a kódja és a típusa. A gond az,hogy egy elemhez 3 fajta csoportosítási szempont tartozik, így minden elem háromszor szerepel a táblában, így:

Kód Típus
Zoli okos
Zoli ügyes
Zoli magas

Olyan táblát szeretnék belőle készíteni, ahol az egyes elemek csak egyszer szerepelnek, mellette a három típus.

Kód Típus
Zoli okos ügyes magas

Ez autószűrővel excelben elvileg megoldható, csak az a gond,hogy 6000 tétel van, az meg így kicsit időigényes lenne. :O

(#546) Gh0sT válasza lordring (#545) üzenetére


Gh0sT
addikt

TRANSFORM Tábla1.Tipus
SELECT Tábla1.Kod
FROM Tábla1
GROUP BY Tábla1.Kod
PIVOT Tábla1.Tipus;

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#547) lordring válasza Gh0sT (#546) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszönöm! Lefuttattam, most vizsgálom, hogy mit is csinált tulajdonképpen. Első ránézésre a rekordokban a kód mellett a 3 tulajdonsággal együtt kb. 18 mező van, és a 3 rájuk jellemző tulajdonság (típus) be van írva, a többi üres. Most nincs rá időm, de este próbálok rájönni mi a gond. Ha nem zavar elküldöm a táblát, kb. 1,5 mega.

[Szerkesztve]

(#548) lordring


lordring
aktív tag

No, az lehet, hogy annyi mezőt hoz létre, ahány értéket a típus felvehet, pl. 40-t. A 40 mezőből minden kód mellett 37 üres. 3 pedig tartalmazza a kódra jellemző típusokat.
Már csak az üres mezőket kell eltüntetni. :D Mondjuk úgy,hogy feltétel: nem is null.
Csak így nem fogadja el. :D

[Szerkesztve]

(#549) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy be lehet-e importálni az access-be egy excel táblát (4 oszlop; 300 sor). Nem szeretném begépelni.
Köszi: gepesz13

(#550) Frenky89


Frenky89
őstag

Hali!

Szeretném megkérdezni, hogyha olyan kombi panelt hozok létre amibe nem csak egy mező elemeit teszem be hanem monjuk háromét, akkor hogy tudom megoldani azt, hogy ne csak az első mező értékét tárolja el a kiválasztott mezőben, hanem a többi éretéket is más-más mezőkben?
Kombipanel létrehozásánál két lehetőségem van:
1: mezőben tárolom az értékeket
2: a ''program'' megyjegyzi nekem későbbi használatra.
Szóval ez a második verzió, hogy is működik?

Thx!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.