Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#750) üzenetére


Oly
senior tag

Amiket felsoroltál az egyik sem hiba.
Direkt vannak így.

1. A dátumokat direkt így fogom megadni, mert szűrni kell majd gyakran külön a hónapra és külön a napra is.
tehát lesz olyan lekérdezés ami csak a hónapok 13. napjára vonatkozó rekordokat listázzák ki. Ez így rendben van.

2. Nincs két külön tábla a USER-ekre, csak a kapcsolatok megadásánál látszik kétszer.

A felhasználónevet már megtaláltam, hogy hogyan tudom bekérni, csak azt nem tudom, miként tudok vele dolgozni.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#752) Oly válasza Oly (#751) üzenetére


Oly
senior tag

Ja... És ami még nagyon fontos:
Ez csak egy kamu adatbázis.
A végső adatbázis bonyolultabb lesz.
Ezt csak azért dobtam össze, hogy tudjam példázni az igényem.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#753) Gh0sT válasza Oly (#751) üzenetére


Gh0sT
addikt

1. Tudsz szűrni úgy is, hogy csak egy dátum mezőt használsz.
SELECT *
FROM Tabla
WHERE ((Month([Tabla]![Mezo])=TetszolegesHonap));

2. Jól látom, hogy egy az egyhez kapcsolatokat használsz?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#754) Oly válasza Gh0sT (#753) üzenetére


Oly
senior tag

1. Minden hónapban 5 nap van amikor kerülnek be adatok.
Ahogy írtam: ez egy fiktív felépítés. Lehet, hogy egy mező lesz dátum formátumban, de elvileg így terveztük.

2. Elvileg egy a többhöz.

Az eredeti kérdésben tudtok segíteni?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#755) Oly válasza Oly (#746) üzenetére


Oly
senior tag

A kérdéseimből már csak az aktuális, hogy:

- Hogyan tudom macroval megkeresni egy adott táblából, hogy egy adott mezőértékhez, milyen másik mezőérték tartozik. (olyan exceles fkeres fv.)

- Egy macro által létrehozott változót hogyan tudok a lekérdezés feltételének megadni?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#756) Oly válasza Oly (#755) üzenetére


Oly
senior tag

Megtaláltam...

Function AZjog()
Dim rst As Recordset, dbs As Database, LUser As String, TUser As String, nev As String, jogsi As Long
Set dbs = CurrentDb()
Set rst = dbs.OpenRecordset("users")
r = rst.RecordCount
rst.MoveFirst
For x = 1 To r

LUser = "Admin"

TUser = rst("login_name")

If LUser = TUser Then
AZjog = rst("jogID")
nev = rst("user_name")

GoTo Vege
End If
rst.MoveNext
Next x
Vege:
MsgBox "Szia " & nev & "! Jogosultság: " & AZjog
End Function

Csináltam egy ilyen fgv-t és csak erre kell hivatkoznom minden lekérdezésnél...

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#757) Oly válasza Oly (#756) üzenetére


Oly
senior tag

Sziasztok

Private Sub Command21_Click()
If Lista12.Value > 0 Then
On Error GoTo Err_Command21_Click

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "data Lekérdezés"

stLinkCriteria = "[BillDay]=" & "#" & Me![Lista12] & "#"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria

Exit_Command21_Click:
Exit Sub

Err_Command21_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command21_Click
Else
MsgBox "Válassz dátumot!"
End If
End Sub

A fenti kódra Syntax errort kapok.
Az lehet azért, mert a mező dátum formátumú, a Lista elem pedig 2010.10.10.-es formátumbad adja vissza az értéket?
Szám formátumú mezőkkel simán működik a dolog.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#758) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#757) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az exit_command-okat vedd ki az IF/ENDIF struktúrából és helyezd át az ENDIF és END SUB "közé".

Ha debuggolod lépésről-lépésre, akkor konkrétan melyik soron dobja a hibát?

Fire.

UI: nem otthonról írok, nem tudom kipróbálni a makrót...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#759) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#758) üzenetére


Oly
senior tag

Szia

IF nélkül sem megy.

Nincs Debug.
Ezt kapom:

Próbáltam úgy is, hogy kivettem a # -eket.

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#760) Fire/SOUL/CD válasza Oly (#759) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A dátumot idézőjele kőzé kell tenni.
(Most mennem kell, majd kb 1 óra múlva leszek csak)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#761) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#760) üzenetére


Oly
senior tag

stLinkCriteria = "[BillDay]=" & "'" & Me![Lista12] & "'"

A # helyett ' ?

Nem jó... :((

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#762) codric


codric
csendes tag

744-re valakinek ötlet? Mit csináltam rosszul, esetleg merre induljak el?

(#763) Oly válasza codric (#762) üzenetére


Oly
senior tag

A leírásod és a kérdésed elég zavaros, viszont legalább bonyolult. :))

Asszem nem értem a feladatot.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#764) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok! Előre leszögezem hogy kb most látok accesst életemben először. Van egy elég egyszerű feladatom :)

Van egy táblám, két mezője van (Cikkszám, mennyiség). Vannak olyan cikkszámok amelyek egyszer szerepelnek és vannak olyanok amelyek többször. Lényegében a többször szereplőket kellene szummázni, az egyszer szereplőket békénhagyni és ebből kéne csinálnom egy text fájlt (tehát az egész feladatban annyi a lényeg hogy a többször szereplő cikkszámok egyszer szerepeljenek az összeadott mennyiséggel). Remélem sikerült érthetően megfogalmazni. :D

(#765) fatal` válasza fatal` (#764) üzenetére


fatal`
titán

Megoldva :)

(#766) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Űrlapon egy TextBox esetén megoldható az, hogy ne tudja a felhasználó módosítani a tartalmát, de kijelölés és vágólapra másolás működjön?

Ha az Enabled NO-ra van állítva, akkor nem lehet kijelölni... :O

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#767) ArchElf válasza Oly (#766) üzenetére


ArchElf
addikt

Locked (Data fülön könnyen megtalálod) property.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#768) Oly válasza ArchElf (#767) üzenetére


Oly
senior tag

Oh... Ezt is néztem pedig, de nemtom miért nem jött össze :B

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#769) ArchElf válasza codric (#744) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha a több táblád nagyjából azonos adatokat tartalmaz, akkor nem összekötni kellene őket, hanem összefűzni (amúgy ilyenkor felmerül a kérdés, hogy miért van 16 táblád 16 munkafázisra, amikor lehetne egy táblád +1 mezővel ami a munkafázis száma).
Amúgy jó kriptikusan adtad elő a kérdést, semmit gyakorlati dolgot nem lehet leszűrni belőle.

Összefűzére egyébként az UNION kulcsszó való - itt azonban figyelni kell, hogy az összefűzendő táblák (lekérdezések) azonos helyen azonos típusú adatokat tartalmazzanak:
beletenni ezt egy query-be (az üres helyeket ki kell tölteni valami fix, vagy számított adattal!):
SELECT "Table1", a,b,c,d,e from Table1
UNION ALL
SELECT "Table2", a,b,"TT2","",e from Table2
UNION ALL
SELECT "Table3",a,0,"TT3",d,3 from Table3
UNION ALL
...
SELECT "Table16",a,b,"TT16",d,e from Table16;

Utána már lehet dáumra szűrni (vagy aggregálni).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#770) zutyu


zutyu
csendes tag

Sziasztok! Olyan feladatom, lenne Access-el kapcsolatban ami talán nem is ide illik, de meg kell változtatnom a már elkészített Adatbázisomnak a keletkezési idejét, mintha friss lenne. Tud ebben segíteni valaki? Tudtommal valami Dos paranccsal lehet. ..de ez se biztos.

Köszi

(#771) Fire/SOUL/CD válasza zutyu (#770) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint a a fájl létrehozásának a dátumát?
Ha igen, akkor pl ezzekkel a progikkal megteheted: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#772) zutyu válasza Fire/SOUL/CD (#771) üzenetére


zutyu
csendes tag

köszi, kifogom próbálni, bár tegnap próbáltam egy két hasonló progit, de nem sikerült.

Set File Date- nevűt azzal nem sikerült.

Szerintem ez nem változtatja meg a belső óráját. Szóval megnyitom az adatbázist és azon belül van egy kezdési idő. Azt nem módosítja.

[ Szerkesztve ]

(#773) ollie válasza zutyu (#772) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért nem mented el az adatbázist Save As-el?

***

(#774) zutyu válasza ollie (#773) üzenetére


zutyu
csendes tag

az úgy nem jó.

(#775) zutyu válasza Fire/SOUL/CD (#771) üzenetére


zutyu
csendes tag

ez sem jó.. annyit tudok, hogy valahol Dos paranccsal lehet módosítani (attribútomok vagy mi fene) nem grafikus felületen.

(#776) Fire/SOUL/CD válasza zutyu (#775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy képet dobnál róla, hogy melyik dátumra gondolsz?
(Hol írja ki az Access azt a dátumot...)

UI: Vista és W7 alatt rendszergazdaként kell futtatni azokat a progikat...
(És persze az Access nem lehet nyitva, illetve az adatbázis sem lehet más progi által használatban ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#777) zutyu válasza Fire/SOUL/CD (#776) üzenetére


zutyu
csendes tag

Készült dátumot kell megváltoztatnom.

[ Szerkesztve ]

(#778) Fire/SOUL/CD válasza zutyu (#777) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A belső dátumok nem módosíthatóak azokkal a progikkal valóban...

Legegyszerűbben úgy lehet ezt kivitelezni, ha létrehozol új néven egy teljesen üres adatbázist, és a régebbiből beimportálsz mindent.
Külső Adatok fül/Access Adatbázis gomb/betallózod a régi adatbázist és OK.
Arra nagyon ügyelj, hogy valóban mindent kell importálni (összes kijelölése gomb), nehogy valami kimaradjon, bár ez esetben figyelmeztetni fog az Access. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#779) zutyu válasza Fire/SOUL/CD (#778) üzenetére


zutyu
csendes tag

kösz így már rendben van. :))

(#780) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Ötletet kérnék Access/Excel guruktól!
Az alábbi feladatot kéne megoldani Accessben vagy Excelben, amelyikben célszerűbb.
Van egy tanfolyam, X résztvevővel. A résztvevők minden hónapban havidíjat fizetnek, havi fix összeget. Az összeget elvileg minden hónapban kell fizetni az adott hónapra, de eléggé laza a társaság, ki ennyivel, ki annyival el van maradva mindig.
Pl. most novemberben három hónapnak be kéne lennie fizetve, de vkinek csak egy hónap, vkinek csak kettő van befizetve. Olyan is van akinek túl van fizetve, és már januárnál jár.
Szóval, én egy kattintással/lekérdezéssel (ld. Access) meg akarom tudni, hogy X ember X hónapnál járva (most épp nov) mennyivel tartozik.
X ember befizette szept-okt, tartozik nov=1 hó
Y ember befizette szept, tartozik okt-nov=2 hó
Z ember nem fizetett semmit=3 hó
Havidíj fix, tehát elmaradt hónap * havidíj.

A nyilvántartást szeptembertől- júniusig vezetjük=10 hó=10* havidíj alapvetően, mínusz a befizetett hónapok.
Nyilván novemberben 10-7 hó=3 hó tartozás mínusz befizetett hónapok. Kinek mennyi.
Túlfizetés adott időponthoz képest nem számít = 0 HUF tartozás.
A havidíj ugyan fix, de négy különféle havidíj van, ami csak adott embernél fix.
Pl. X ember 10 ft/hó, Y ember 15 ft/hó, Z ember 20 ft/hó.
Tud ki ötletet adni, accessben ezt hogy oldjam meg? Lekérdezés szabályai?

Köszönöm

(#781) Fire/SOUL/CD válasza dim dim (#780) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de Excelben így "követtem" el a dolgot, lehet, hogy megfelelne. [link]

Itt a cellaképlet, hogy ne a képről kelljen bemásolni, ha ki szeretnéd próbálni :DDD

=HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)=0;"Tárgyhóig rendezve";HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)>0;"Tartozás: "&(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)&" hónap ("&((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3))*B3&" Ft)";"Túlfizetés: "&DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)&" hónap ("&(DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1))*B3&" Ft)"))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#782) Fire/SOUL/CD válasza dim dim (#780) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elrontottam, bocsesz... :W

Szóval helyesen így: 2011 Májusáig előre állítottam a dátumot

Cellaképlet is egy "kicsit" módosult

=HA(ÉV(MOST())-ÉV($C$2)<>0;HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13)-DARAB2(C3:L3)=0;"Tárgyhóig rendezve";HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13)-DARAB2(C3:L3)>0;"Tartozás: "&(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13)-DARAB2(C3:L3)&" hónap ("&((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13)-DARAB2(C3:L3))*B3&" Ft)";"Túlfizetés: "&DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13)&" hónap ("&(DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+13))*B3&" Ft)"));HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)=0;"Tárgyhóig rendezve";HA((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)>0;"Tartozás: "&(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3)&" hónap ("&((HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)-DARAB2(C3:L3))*B3&" Ft)";"Túlfizetés: "&DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1)&" hónap ("&(DARAB2(C3:L3)-(HÓNAP(MOST())-HÓNAP($C$2)+1))*B3&" Ft)")))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#783) dim dim válasza Fire/SOUL/CD (#782) üzenetére


dim dim
tag

thanks!
kipróbálom!

(#784) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Ismét egy kis segítségre lenne szükségem:

Van egy űrlapom, amibe, ha beírok egy adatot, akkor arra lenne szükség, hogy a beírt adattal egyező rekordokat kilistázza az űrlapon belül.
Megtudtam oldani SubForm-mal, de az nem illik a képbe.
Egy List Box megoldást szeretbék összehozni, csak nem tudom megoldani azt, hogy a ListBox-hoz csatolt lekérdezés kritériumát az űrlapont található vezérlőtől kapja.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#785) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

egy kis segítség kellene, adott egy Excelből átimportált táblázat Dátum-Név-Dolgozott óra.

Egy jelentésben szeretném kiiratni a dolgozott órákat, Dátum és Név szerint csoportosítva. Jelentésvarázslóval sikerült megoldanom majdnem jól, de itt egymás alá írja az órákat. Van arra valami mód, hogy egy sorba írja ki őket?

MZ/X

(#786) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Egy HTML alpú táblázatból szeretnék vágólapon Access különböző celláiba átmásolni 11 oszlop tartalmát.

Excelben ha beillesztést választok, akkor ugye a 11 oszlopban külön jelennek meg az adatok.

Ezt hogyan tudnám megoldani Access-ben?

Konkrétan amúgy az lenne a lényeg, hogy a 11 tételből csak minden másodikat akarok az űrlap megfelelő vezérlőjébe automatikusan áthelyezni.
remélem érthető voltam :)

A segítséget leőre is köszönöm.

PS: Először azzal próbálkoztam, hogy egy text boxba bekopizom, majd azt valami makróval átpakolgatom, de nem megy,mert a beillesztés után nincs semmi "elválasztó", a cellák tartalma pedig nem mindig egyforma hosszúak, így a karakterszám sem jó kiindulópont.:((

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#787) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok!
Adott egy táblázat, melynek ilyen a dátum oszlopa:
2011.01.01 7:00
9:00
2011.01.02 7:00
9:00

CÉL:
2011.01.01 7:00
2011.01.01 9:00
2011.01.02 7:00
2011.01.02 9:00
Tehát nincs kiírva a teljes dátum. Na most eddig úgy csináltam, hogy excelbe átmegyek, formátum: dátum, és megírom a képletet, hogy hozzáadok 1/12-et (vagy amennyi éppen kell).

Hogy tudom ezt (pl frissítő lekérdezéssel) megoldani?
Előre köszönöm válaszotokat!
Üdv: Malwy

(#788) Fire/SOUL/CD válasza malwy (#787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát frissítő lekérdezéssel nem foglalkoztam most, de makróval kivitelezhető. Ahhoz, hogy az alábbi makró helyesen működjön, ahhoz az kell (bár lehet, hogy ez adott is), hogy kötött formátumú legyen a tábla, azaz a páratlan sorokban vannak a dátum és idő, míg a páros sorokban csak az idő értékek, amelyek (ahogy le is írtad) váltakozva követik egymást.

Option Compare Database

Sub FSCD_CorrectingDateTime()

Const MyTable = "Tábla1" 'táblázat neve, amiben a módosításokat el kell végezni
Const MyField = "dátumok" 'mező neve, amiben a dátum és idő értékek találhatóak
Dim i As Integer
Dim xStr As String
Dim MyDB As Database
Dim MyRecordSet As Recordset

Set MyDB = CurrentDb()
Set MyRecordSet = MyDB.OpenRecordset(MyTable)

i = 1
With MyRecordSet
.MoveFirst
Do Until .EOF
If (i Mod 2) Then
xStr = DateValue(MyRecordSet(MyField))
Else
.Edit
MyRecordSet(MyField).Value = DateValue(xStr) & TimeValue(MyRecordSet(MyField))
.Update
End If
.MoveNext
i = i + 1
Loop
End With

Set MyDB = Nothing
Set MyRecordSet = Nothing

End Sub

Csak a példa kedvéért egy egyszerű táblát hoztam létre
Makró futtatása előtt
Makró futtatása után

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#789) malwy válasza Fire/SOUL/CD (#788) üzenetére


malwy
senior tag

Sajnálom, de csak most sikerült megnéznem a topikot! Nagyon köszönöm, remélem beválik a módszer.
ÜDv: Malwy

(#790) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Itt a feltételnél a "!" mit jelent? :F
Katt

Bővebben a feladatról ITT 5.csoportok/ 8 feladat

[ Szerkesztve ]

(#791) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Frissítő lekérdezés.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#792) csdm válasza Fire/SOUL/CD (#791) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi..
Sajnos így sem értem igazán hogy miért így kell ezt a feladatot mitcsinalni.. Mar az előtte levő én sem értettem.
El tudnád magyarázni?

(#793) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#792) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A frissítő lekérdezés az 5/4-es feladatot érinti, ahol Kis tanárbát le kell cserélni Kun tanárnénire az Adatok tábla, Angol mezőjének alapján. Nézd el nekem de ma biztosan nem fogom az elejétől végignézni a feladatsort, de olybá tűnik, hogy az Angol mezőhöz egy másik tábla is tartozik "angol csoportok szerinti besorolás, a szint és tanár megjelölésével"
Ez 2 tulajdonság, nem hiszem, hogy csak simán az Angol mezőben van tárolva...

A frissítő lekérdezés az a megadott feltételnek eleget tevő rekord(ok) adott tulajdonságát/tulajdonságait módosítja. Van feltétel nélküli frissítő lekérdezés is, pl van egy táblád, abban 2 tulajdonság-> Termék neve és Termék ára. Ha arra van szükség, hogy 10%-al megemeld az árakat, akkor nyilván nem kézzel állsz neki egyenként az akár több ezer/tízezer rekordnak minden árat újraszámolni és beírni, hanem létrehozol egy frissítő lekérdezést (amiben nincs feltétel), ami minden termék árát felszorozza 1,1-el...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#794) csdm válasza Fire/SOUL/CD (#793) üzenetére


csdm
senior tag

Értem!
Köszi szépen ;)

(#795) csdm


csdm
senior tag

Hali!
Valaki segítsen, legyen szives!
Ez a feladatsor szintén 5. feladat(adatbázis) azon belül a 6. feladat.
Hogyan kell arra a mezőre (Meddig) beállítani, hogy 2005 legyen?
KÉP

Szerk:
Ahh megvan!

[ Szerkesztve ]

(#796) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Van egy táblám, amiben vannak dátumok és egy Yes/No oszlop is.

Ki akarom listázni a Yes értékkel rendelkező tételeket, de úgy, hogy legyen valahogy háromféle módon legyen jelölve a rekord.
A mai dátum, a múltbéli és a jövő beni dátumok.

Akár úgy ,hogy a lekérdezés "csinál" egy újabb oszlopot.
Majd ezt számolja meg... (ezt már tudom hogyan...)

Tud valaki segíteni?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#797) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Van egy nagy táblázatom ilyesmi értékekkel:

Alma - Piros
Alma - Zöld
Szilva - Kék
Szilva - Sárga
Paprika - Édes
Paprika - Csípős

Olyat akarok csinálni egy űrlapon, hogy amikor beírom az egyik textboxba az Alma szót, akkor egy másikban kiválasztható legyen a hozzá tartozó másik érték.

Valami lekérdezés kellene közé, de nem tudok hivatkozni az űrlapon lévő értékre :((

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#798) Mewryck


Mewryck
tag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni olyasvalakitől, aki jártas accesbe!
Lenne egy feladatom amibe lekérdezéseket és ER, valamint Relációs modellt kell készíteni. E feladat elkészítésében szeretnék segítséget kérni.
Aki tudna segíteni az írjon egy PM-et, bővebben ott beszéljük meg.
Üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#799) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Sziasztok! Áthozom innen, hátha itt nagyobb a forgalom:

Csatolt Excel táblákból (szám szerint momentán 62) szeretnék a linkeken keresztül hozzáférni a mögöttük lévő (szintén 62 db) folder változatos tartalmaihoz. (Bizonylatok pdf, doc formátumban, könyvtáranként változatos mennyiségben, 1-2-től több százig.) Már a 62 csatolt táblával is túllőttem a célon, azaz a lehetőségeken, egy querybe nem lehet összefogni őket, de ez al-querykkel talán uralható. Sajnos a folderek és a linkek is hosszú fájlneves, ékezettel súlyosbítva, épp csak árvíztűrő tükörfúrógép nincs - de ezt jobb híján tekintsük adottságnak... Magát az xls-t nem szeretném piszkálni (egyelőre...), de az adatait további lekérdezésekhez szeretném használni (az összesben keresve, frissíthetően, ezért a csatolás), a lényeg pedig a bizonylatok közt való egyszerű keresés, hozzáférés - tehát mögöttes adatbázisként van szükség rá alapvetően (egyelőre).Ja, még annyit, hogy az xls-ek struktúrája lehetne akár egyforma is, de miért lenne...? De apróbb eltérésekkel fogjuk rá, hogy az. Persze ez csatolt táblában megint csak adottság...

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég alaposan, tehát a lényeg - ami most megakaszt: hogy a francba jönnek át a xls hiperlinkjei, pláne, ha önmagukban is "kényelmetlenek", ékezetes, szóközökkel súlyosbított folderek, amit maga az Excel is %-okkal tölt fel, táblák közt másolgatva.

TIA for help! 1 "újra kezdő" Access 2.0-s felhasználó - már legalábbis erről van papírom. :)

(#800) Alg


Alg
veterán

Látom elég elhagyatott topic, azért teszek egy próbát...

Acess 2007-ben el lehet érni valahogy, hogy a lekérdezések mellett megjelenítse a hozzájuk tartozó leírást, mint anno a 2003-ban? Fontos lenne, mert sok a lekérdezés, és fontos információk vannak a leírásban...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.