Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) gyga


gyga
senior tag

Jöttem egy kicsit beszélgetni magammal. :) Adott egy űrlap. azt hogyan kell megoldani hogy ha popupra állítom és teljes képernyőn nyitom meg akkor a rajtalevő elemek mindig középre legyenek igazítva bármilyen felbontáson megy a monitor.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#902) buca84


buca84
őstag

Van egy különböző adatokat tartalmazó adatbázisom. Ebben keresni kellene pl bizonyos azonosítókra.
Hogyan tudnám azt megvalósítani, hogy a fő menü form-on egy text boxban beírom a keresendő azonosítót, part numbert vagy amit tudok, ezt megkeresi és le is szűri azokra a sorokra, amik tartalmazzák a beírtakat?

(#903) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Megoldható-e az alábbi probléma?

Adott egy access adatbázis, több táblával. Mindegyik tábla tartalmaz egy oszlopot, amibe csak dátum kerül.
Ha ebbe az oszlopba beírok egy dátumot, az abban a sorban szereplő adatokat szeretném megjeleníteni automatikusan az outlook naptárjában a teendők között, az access-ben megadott dátumra ütemezve.
Van erre valami megoldás?

X

(#904) Snoop-y válasza buca84 (#902) üzenetére


Snoop-y
veterán

A query feltetel mezoben megadod a formod nevet es a mezot ahova a feltetelt beirod (lehet legordulo lista is)

pl igy:

[Forms]![formneve]![mezo neve a formon] or [Forms]![formneve]![mezo neve a formon] is null

A [Forms]![formneve]![mezo neve a formon] is null azert kell moge, hogy ha ures a feltetel mezo akkor is mukodjon a szures rendesen pl egy legordulo listaban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#905) Snoop-y válasza patex1983 (#903) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Igen megoldhato de kis finomitast igenyel a dolog. Nem tudom mennyire vagy otthon az access-ben.

Accessen belul nyitsz egy VBA editort es letrehozod az alabbi funkciot

Function fncAddOutlookTask()
Dim OutlookApp As Outlook.Application
Dim OutlookTask As Outlook.TaskItem

Set OutlookApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set OutlookTask = OutlookApp.CreateItem(olTaskItem)

With OutlookTask
.Subject = "This is the subject of my task"
.Body = "This is the body of my task."
.ReminderSet = True
.ReminderTime = DateAdd("n", 2, Now) 'Remind 2 minutes from now.
.DueDate = DateAdd("n", 5, Now) 'Due 5 minutes from now.
.ReminderPlaySound = True
.ReminderSoundFile = "C:\Windows\Media\Ding.wav" 'Modify path.
.Save
End With
End Function

Ezutan annyi a dolgod, hogy kiszedjed a Task-ra vonatkozo infokat a tablabol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#906) patex1983 válasza Snoop-y (#905) üzenetére


patex1983
őstag

Hát eléggé kezdő vagyok benne, de megpróbálom az általad leírtakat, ha nem sikerül, jövök és kérdezek. :)

Nagyon köszönöm :R

X

(#907) Snoop-y válasza patex1983 (#906) üzenetére


Snoop-y
veterán

Atkuldtem a linket ahonnan leszedheted a megoldast. ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#908) gyga


gyga
senior tag

Saját formátumú sorszámot kellene előállítani pl: PT/0000001-től. Ez számla sorszám lenne tehát olyan megoldás kell ami beton biztos. Hogy lehetséges?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#909) Snoop-y válasza gyga (#908) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elso kerdes:

Fogsz torolni a tablabol?

Az baj hogy nem 0000001 lesz hanem mondjuk PT/1?

concatenate-el a siman megoldhato

Letrehozol egy oszlopot a tablaban aminek a neve PT ( default valu-kent megadod neki ezt: PT/ )
Letrehozol egy kalkulalt mezot( text ) a kovetkezo expression-el:
[PT] & [ID]

Es keszen is vagy mert a kalkulalt mezodnek lesz egy erteke ami automatikusan novekszik ( PT/1 PT/2 etc )

vagy van egy bonyolultabb mod ha ragaszkodsz a bazi hosszu 00000001 es sorszamhoz de ahhoz VBA-t kell futtatnod.

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#910) Mutt válasza gyga (#908) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A számlaazonosítod egy számláló legyen aminek a formátuma: "PT/"0000000

Ha már van egy egyedi számsorod (Szám mező a Számla táblában), akkor ez a függvény működik lekérdezésekben:
"PT/" & String(7-Len([Számla]![Szám]);"0") & [Számla]![Szám]

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#911) gyga válasza Snoop-y (#909) üzenetére


gyga
senior tag

Köszi nektek!

Nem lehet lesz majd törölni mert számlázó progi lesz.

Mutt köszi neked is úgy látom a te megoldásod a legegyszerűbb.

Ez egy új számlázó progi lesz 0ról kell kezdenem.

Ha van egyéb véleményetek akkor szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#912) Snoop-y válasza gyga (#911) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha elfogadsz egy javaslatot akkor az adatbazist egy formon keresztul kezeled majd csak es kizarolagvalamint a formon tiltsd le a rekordok torlesenek lehetoseget.

Ha lehetoseged van ra es cegen belul van SharePoint akkor ezt bombabiztosra meg tudod ugy csinalni, hogy az adatbazist Sp listakent tarolod es csak contribute - Read - Add jogokat adsz ra. Ekkor nem tudnak sem torolni sem atirni rekordokat meg akkor sem ha az Access db reszt valami scriptkiddie szejjelbombazza. ( mert kis guglizas utan mindet szet lehet meg ha a fejed tetejere allsz is )

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#913) gyga válasza Snoop-y (#912) üzenetére


gyga
senior tag

Köszönöm. Mindenképp formon keresztül kommunikál majd. A sharepoint sajna nem megoldható.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#914) gyga


gyga
senior tag

üdv.

Azt hogy tudom megoldani, hogy ha a formon levő nyomtatás gombra nyomok akkor a dátuma bekerüljön a megfelelő nyomt nevű mezőbe?

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#915) Snoop-y válasza gyga (#914) üzenetére


Snoop-y
veterán

En csak siman kirakom a formra mindig a datumot + ora perc. Mikor kinyomtatom az aktualis allas mindig rajta is van.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#916) gyga válasza Snoop-y (#915) üzenetére


gyga
senior tag

Aha, közben csináltam egy olyat hogy nyomásra makróval megváltoztatja a mező értékét a now() függvény értékére. Eddig jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#917) bobsys


bobsys
addikt

Accessnel be lehet allitani valahol, hogy a lekerdezesbol szedje ki az ures sorokat exportalaskor?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#918) Snoop-y válasza bobsys (#917) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mire gondolsz pontosan? Hogy kerul ures sor a lekerdezesedbe?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#919) bobsys válasza Snoop-y (#918) üzenetére


bobsys
addikt

Az mas kerdes :D
Csak segiteni akartam valakinek de ugy erzem keves vagyok hozza
Van 3 excel file amikben elvileg egy ID (employee ID) ugyanaz es probaltam megtalalni az egyezo sorokat mind a 3 filebol miutan importalam azexcel fileokat, de kozben az importalasnal szol, hogy egy csomo rekordot nemtudod megcsinalni (type conversion error) szoval eleve a kiindulas is rossz volt szerintem.
Amit akartam csinlani, hogy tabla1 ID es tabla2 ID kozt hozom letre a relaciot igy kapok egy olyan halmazt amiben mindenki benne van ahol az ID stimmel (tabla egy 200K sor, tabla2 400K sor) majd ezt szinten relacioba rakom a tabla3 (50+K sor) ID mezojevel es igy elvileg meglenne mindenki aki mind a 3 tablaban szerepel.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#920) Snoop-y válasza bobsys (#919) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egyenkent ki szeretned tisztitani az exceleket vagy az a cel hogy az adatok osszefesulese utan legyen egy halmazod amiben mindenki bennevan de duplikacio nelkul?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#921) Snoop-y válasza Snoop-y (#920) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha utobbi akkor ne kulon importalj hanem append egy tablaba minden aztan ereszd ra a duplikaci varazslot es keszen is vagy :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#922) bobsys válasza Snoop-y (#921) üzenetére


bobsys
addikt

Az utobbi, egy halmaz amiben mindenki benne van akinek az IDja mind a harom excelben ugyanaz.
A 3 excel oszlopai masok a kozoz csak az ID tehatmig azegyikben van mondjuk Nev, ID, Usernev addiga masikban mondjuk Firstname, lastname, ID, felvetel datuma, manager neve es a harmadikban szinten mas oszlopok es ID. Az tablazatok oszlopai kozott van atfedes de elvileg csak az ID az ami tutira passzol.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#923) bobsys válasza Snoop-y (#921) üzenetére


bobsys
addikt

Megprobaltam amit mondtal es egy baj van. Az egyik beimportalt fileban eleve vannak duplikalt sorok igy szerintem fals eredmenyt kapnak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#924) Snoop-y válasza bobsys (#923) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az nem problema a duplikacio varazslonak. max a megtalalt sornal nem 2-es fog szerepelni a vegen hanem mondjuk 17 ( ha annyiszor talalja meg :D )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#925) NGotti


NGotti
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mostanában rászokott az Access (2010) arra, hogy a táblakészítő lekérdezések futtatása után törli a lekérdezést. Hogy lehet ezt kikapcsolni? Eddig nem volt ilyen problémám.

Előre is köszönöm!

(#926) Snoop-y válasza NGotti (#925) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi a neve a query-nek es mi a neve a tablanak amit keszitesz vele?
Ha ugyanazok akkor lehet az a gond. Ha eltero akkor a MSysObjects tablad serult meg.
Utobbi esetben keszits uj adatbazist es importalj at mindent ( kiveve a query-t ami a tablat csinalja ). Aztan az uj adatbazisban hozd letre ujra a Query-t ami a tablat kesziti.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#927) bobsys válasza Snoop-y (#924) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem listazza kulon sorkent oket es nem csak irja, hogy hanyszor szerepel, gondolom azert, mert az IDn kivul a ket sor adatai nem ugyanazok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#928) Snoop-y válasza bobsys (#927) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak az ID-t add meg egyezesi feltetelnek es menni fog ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#929) bobsys válasza Snoop-y (#928) üzenetére


bobsys
addikt

Azt adtam meg, igy nez ki - In (SELECT [Employee ID] FROM [Auth] As Tmp GROUP BY [Employee ID] HAVING Count(*)>1 )

Es ez a vegeredmeny

Egyaltalan nem vagom, hogy a 3 tablabol ami tele van duplikalt elemekkel, hogyan lehetne valos adatokat kapni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#930) NGotti válasza Snoop-y (#926) üzenetére


NGotti
csendes tag

Az előző volt a probléma, egyforma nevet adtam meg :W .

Köszi a segítség! :)

(#931) Snoop-y válasza bobsys (#929) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na hat mar az a baj, hogy ha az id melle rakod a tobbi mezot akkor mivel azok mar nem egyformak kilistazza azokat is egyedinek :)

Mondjuk azt mondtad az ID-k egyediek. Nekem a tablabol ugy tunik ( barmennyire is ki vannak satirozva :D )
, hogy egyes ID-k tobb kulonbozo emberkenek is ki vannak osztva.

Vedd ki a tobbi mezodet es lesz egy ID-listad aminel mutatni fogja hogy egy ID hanyszor szerepel. Utana azt a listat lementheted es azzal kulcsolhatsz vagy kereshetsz a duplikaciokra es kitisztithatod a tablakat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#932) bobsys válasza Snoop-y (#931) üzenetére


bobsys
addikt

Ja igen, en is azt hittem, hogy egyedi az ID
ott szurtam el, hogy segiteni akartam :D

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#933) Snoop-y válasza bobsys (#932) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam hasonloba mar en is belefutottam:

Nem segitenel? Te ertesz az accesshez es az importalasnal mindig hiba tortenik.
Aztan a nyakamba soztak egy excelt amiben legalabb 400 oszlop volt... Na ott talald ki mit csesztek el meg milyen tiltott karaktert hasznaltak meg ugye oszlopnev ismetlesek etc etc :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#934) XZoli


XZoli
aktív tag

Sziasztok a 2013 Accessben nem találtam a kimutatás nézetett meg hova tüneték el?, a 2007-2010-nem még benne van. :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#935) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Ugyan először az Excel topicban tettem fel a kérdést, de mégiscsak "félig" ide is tartozik, hátha volt már dolgotok ilyennel. Egy kiváló ember készített egy Access fájlt, benne Magyaroroszág és egy pár környező európai ország városainak közúton mért távolságaival, de más-más adatbázisokban. Létezik-e arra módszer, hogy egy távolságmátrixba én ezt átrakosgatom (ideális esetben importálom) Excelbe?
Kérésre megosztom valahogy a fájlt...

www.vakbelmutet.hu

(#936) Snoop-y válasza Cheesy (#935) üzenetére


Snoop-y
veterán

Most akkor egy Access file van vagy tobb? Ha tobb adatbazisban van az tobb file lesz. Ha egy adatbazisban van akkor valoszinu kulonbozo tablakban vannak az adatok. Termeszetesen lehet exportalni excelbe akar query alapjan is ( ami mondjuk kulonbozo feltetelek alapjan produkalja neked a megfelelo adatot a tablakbol osszeszedve ) ( mondjuk en egy ilyet tuti nem pakolnek at excelbe de az mar legyen a te gondod :D )

Ha mar accessben van ez az egesz siman irhatsz olyan kimenetet ahol a felhasznalo kivalasztja a ket vegpontot es mar kopi is az eredmenyt...

Ha nem titkos info szivesen vetnek ra egy pillantast. Amugy ha megmondanad mi a celja annak amit akarsz lehet okosabb tanacsokat is tudnank adni :B

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#937) Cheesy válasza Snoop-y (#936) üzenetére


Cheesy
őstag

Segíteni szeretnék az üzletkötő kollégáimon úgy, hogy egy könnyebben kezelhető útnyilvántartó táblázatot rakok nekik össze.
Access-el kb. 15 éve kellett utoljára foglalkoznom, azóta sem.
Igazad van én fogalmaztam félre, egy adatbázis, de több tábla.

Ha jól értelmeztem, akkor a "varos" és a "tavolsag" táblákra van szükségem, az ID-k alapján lehet összekötni a kettőt.
Elrendezni pedig úgy kellene, mint egy távolságmátrixot, oszlop-sor metszéspontnál találjuk meg a kért adatot (távolság).

LINK az adatbázis fájlhoz.

www.vakbelmutet.hu

(#938) Snoop-y válasza Cheesy (#937) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Es hogy kepzeled el a hasznalatat? Ez nem akarom mondani mekkora matrix lesz. ( plane ha nem csak magyarorszag lesz benne. Ha kinyomtatod lehet nem fog elferni az irodaban :D Illetve excelben scrollozhatsz majd nem kicsit jobbra balra fel le mire megtalalod valaminek a parjat.

Esetleg az nem lehet jo megoldas, hogy egy formon beirjak honnan hova szeretnenek menni es megkapjak az eredmenyt? ( Gyakorlatilag az adatbazis teljesen kesz van hozza ahogy nezem es meg keresgelniuk sem kell majd )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#939) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hat ez igy nagyon combos. 4 es fel millio sor lenne benne ( varosbol varosba variacioknal ). Mintha olyan emlekeim lennenk, hogy a 2010-es excel valami egymillio sort kezel ( az meg kulon tortenet, hogy ehhez egy eromuvet kell alapakolnod ) Szoval ez nem annyira fog igy mukodni. Accessben lehet ezt szepen kezelni gond nelkul. Mit hasznaltok az irodaban office 2010? ( szivesen segitek megcsinalni neked ezt felhasznalobaratra )

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#940) Cheesy válasza Snoop-y (#939) üzenetére


Cheesy
őstag

Igen, Office 2010 csomag...
Akkor ma ha hazaérek már szerzek is be egy Access oktatóvideót, mert egyrészt mindig érdekelnek az új dolgok, hogyan lehet megcsinálni, másrészt rajtam kívül ezt úgy se fogja nekik megcsinálni senki.
Ki kell derítenem, egyáltalán hogyan tudok különböző táblákból egymástól függően értékeket lehívni...

Csak a magyar célpontok kellenének, de az is ha mátrixról van szó kb. 3500x3500 cella lenne :U

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#941) Snoop-y válasza Cheesy (#940) üzenetére


Snoop-y
veterán

Holnap atkuldom neked a tablat ( ma mar a design-al nem tudok foglalkozni de a nyers bol latod mit kell majd csinalni ) Query szinten mar mukodik nekem amugy ( nem kell belole semmit kivenni ( nem lesz gyorsabb vagy lassabb :D )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#942) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Talaltam egy kis problemat. Van egy olyan gond, hogy a honnan hova nem tartalmaz minden kombinaciot. Valamit csak forditva lehet megtalalni benne ( pl Aba Budapest tavolsag nincs meg csak ha Budapest Aba -kent keresed )
De azert ezzel is lehet elni :D vagy majd gondolkozok, hogy lehetne ezt automatikusan kikerulni.

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#943) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Privi ment az utnyilvantartos link-el egyutt. Sok sikert hozza :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#944) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Sziasztok!

Access DB-ben hogy tudom azt elerni, hogy uj line (ez esetben tanulo) hozzaadasakor automatikusan megadja az egy bizonyos sorrendben kovetkezo tanulmanyi egysegek szamat?

if you fall seven times, stand up eight

(#945) Snoop-y válasza t_ferenc (#944) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem biztos hogy jol ertem de autonumbert szeretnel?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#946) Snoop-y válasza t_ferenc (#944) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet hogy ezt keresed:

Vagy ez vagy egyel folotte.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#947) t_ferenc válasza Snoop-y (#945) üzenetére


t_ferenc
őstag

Nem. Minden recordnak van sajat ID-je. Azt szeretnem elerni, hogy amikor egy uj (vagy mar meglevo) tanulo kerul az adatbazisba, akkor automatikusan hozza legyenek rendelve tanyulmanyi egysegek (units) valamint minden elso, otodik es kilencedik tanulo interim, masodik, harmadik, negyedik, hatodik, hetedik, nyolcadik pedig summative fieldben kapjon egy pipat.

if you fall seven times, stand up eight

(#948) Snoop-y válasza t_ferenc (#947) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kene ertenem a logikajat, hogy mi alapjan szeretned pl az elsot:

akkor automatikusan hozza legyenek rendelve tanyulmanyi egysegek (units)

Van egy tanulod miket szeretnel hozza rendelni? ( ez minden uj tanulonal akit hozzaadsz ugyanaz vagy mas mezok ertekeit is figyelembe kell venni? )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#949) t_ferenc válasza Snoop-y (#948) üzenetére


t_ferenc
őstag

Minden elso tanulo es azt koveto negyedik tanulo recordjaban keruljon egy pipa vagy Y az interim fieldbe es minden koztes tanulo recordjaban pedig keruljon egy pipa vagy Y a summative fieldbe.

1 Surname Firstname .... Interim Y
2 Surname Firstname ..... Summative Y
3 Surname Firstname ..... Summative Y
4 Surname Firstname ..... Summative Y
5 Surname Firstname .... Interim Y
6 Surname Firstname ..... Summative Y
7 Surname Firstname ..... Summative Y
8 Surname Firstname ..... Summative Y
9 Surname Firstname .... Interim Y
es igy tovabb...

Egyelore ennyi, aztan majd bonyolitjuk tovabb. Elore is koszonom. :R

if you fall seven times, stand up eight

(#950) Snoop-y válasza t_ferenc (#949) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az adatbazisbol fogsz torolni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.