Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) t_ferenc válasza Snoop-y (#950) üzenetére


t_ferenc
őstag

Mar miert torolnek belole?

if you fall seven times, stand up eight

(#952) Snoop-y válasza t_ferenc (#951) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell kiakadni valaki szokott :D ( nekem is vannak olyan adatbazisaim amikben ideiglenesen vannak adatok )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#953) t_ferenc válasza Snoop-y (#952) üzenetére


t_ferenc
őstag

:)

Nekem tulajdonkeppen az kellene elso lepesben, hogy az elso ID recorddal kezdodoen, minden +4 record interim fieldje kapjon egy Y vagy pipa erteket, az osszes tobbi koztes field pedig a summative fieldbe kapjon Y vagy pipa erteket.

if you fall seven times, stand up eight

(#954) Snoop-y válasza t_ferenc (#953) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat a teljes megoldast most nem tudom neked ideirni de a minden N-ik record kivalasztasa nem nagy muveszet. ( remelem nem 8 millio rekord van az adatbazisban :D )

ha a unique ID-d egy teljes szam sorozat 1-tol az utolso rekordig akkor azt is hasznalhatod. Ha nem akkor sem baj akkor gyorsan szamozd be a rekordokat 1-el kezdodoen.

Ha ez megvan akkor jon a varazslat.

Hozd letre az alabbi modult:

Option Explicit
Global Cntr As Integer
'*************************************************************
' Function: NthRec(Z As String, Nth As Integer) As String
'
' Purpose: This function will return an "X" to the query for
' every Nth record as specified by the parameter in the query.
'*************************************************************

Function NthRec(Z As String, Nth As Integer) As String
Cntr = Cntr + 1
If Cntr Mod Nth = 0 Then
NthRec = "X"
End If
End Function

'**************************************************************
' Function: SetToZero()
'
' Purpose: This function will reset the global Cntr to 0. This
' function should be called each time before running a query
' containing the Qcntr() function.
'**************************************************************

Function SetToZero()
Cntr = 0
End Function

'**************************************************************
' Function: RunNthQuery()
'
' Purpose: This function runs the SetToZero function and then
' opens the qryEveryNthRecord query in Datasheet view.
'**************************************************************

Function RunNthQuery()
SetToZero
DoCmd.OpenQuery "qryEveryNthRecord"
End Function

A queryben a kovetkezot kell megadni:

Behuzgalod azokat a mezoket amit akarsz latni.
Csinalsz egy expressiont:

Expr1: NthRec([mezo neve ami a sorszamokat tartalmazza 1 -tol a vegeig],[What Nth Would You Like Today?])

Ez lemaradt az elobb: Criteria mezobe X

Ha futtatod a queryt meg fogja kerdezni hanyadik rekordokat gyujtse ki.
Ha ez megvan ezt mar tudod hasznalni egy update queryhez ( pl a kijelolt rekordok jelol mezojebe rakjon Y vagy N vagy lopikulat :D )

remelem ez segit ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#955) t_ferenc válasza Snoop-y (#954) üzenetére


t_ferenc
őstag

Koszi a segitseget, megoldottam vegul maskepp. Biztosan nem olyan jo modszer mint amit te javasoltal, de a celt elertem vele.

if you fall seven times, stand up eight

(#956) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Mi a legfájdalommentesebb módja annak, hogy egy accdb táblát JSON-ba exportáljak?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#957) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Van egy táblám ahol a Nev mezőben minden név előtt van 1db # karakter. Ezt szeretném kitörölni.
Csináltam egy frissítő lekérdezést, ahol a módosításnál próbálkoztam különböző kódokkal amiket a neten találtam, de mindegyikre hibát dobott. (Replace, Left, Mid, stb.)
Pontosan mit kellene írni a Módosításhoz, hogy az első karakter eltűnjön minden karakterlánc elejéről?

Köszi előre is!

(#958) Snoop-y válasza Matt-OPT (#957) üzenetére


Snoop-y
veterán

Probald igy

tegyuk fel hogy mezo1-ben vannak ezek a rekordok

Query-t csinalsz az adott tablarol es expressionbe mehet az alabbi:

ujmezo: Replace([mezo1],"#","")

Ezt aztan elmented. mondjuk querytisztit

Letrehozol egy update query-t

Ami igy fog kinezni:

Field: mezo1
update to: [querytisztit].[ujmezo]

Lefuttattod es keszen vagy

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#959) zhari


zhari
csendes tag

Accessben hogy lehet feltételként megadni azt, hogy egy mező első három karakterét tartalmazza-e egy másik tábla? Left-ig oké, de hogy kötöm a részt egy másik táblához?
Hozzászólásokat előre köszönöm.

(#960) Snoop-y válasza zhari (#959) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha van egy tablad benne egy mezovel ami mondjuk tartalmazza:

ABC

Ezt szeretned megkeresni egy masik tabla egy mezojeben?

Na ha pl tabla1 Field1 tartalmazza az ABC-t ( ugye ez az a mezo amiben mar leszukitetted egy masik mezo tartalmat az elso 3 karakterre )

Tabla2 Field2 tartalmazza 4545ABC23532 -t

Akkor ha csinalsz egy query-t
huzd bele mindket tablat

Queryben az elso oszlop egy expression:

Expr1: InStr(1,[Field2],[Field1])

Feltetel: >0

A query ki fogja listazni az osszes olyan rekordot amiben az ABC szerepel.

Ha nem vilagos szoljal :)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#961) Metathrone


Metathrone
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. Van egy váltó gomb, aminek ha az értéke igaz, akkor egy sql sor kitölti az adatbázis adat táblájának első 4 mezőjét, ha viszont a váltógomb értéke hamis, akkor azt szeretném, hogy az előzőleg kitöltött rekord folytatódna és az utolsó 2 mező is megkapná az értékét.
Lenti kódban jelenleg az történik, hogy az első 4 mező megkapja a megfelelő értékeket ha a váltógomb igaz és a két utolsó mező megkapja az értéket ha a váltógomb hamis, csak egy következő rekordban. Azt sejtem, hogy jó lenne egy update set sql-el próbálkozni, csak nem tudom helyesen leírni a where után azt, hogy az ID mező maximumában csinálja meg a változtatást.
Előre is köszönöm a segítséget.
Itt a jelenlegi kódom:
Private Sub gombocska_Click()

Dim sql As String
If gombocska.Value = True Then
sql = "Insert into adat (ohr,datum,kezdes,Gomb_neve) values ('" & GetUserName() & "', '" & Now() & "', '" & Time() & "', '" & "Gombocska" & "')"
CurrentDb.Execute sql
Else
'sql = "update adat set vege = ('" & Time() & "') where ID = (Max(id))" ' ez a sor nem működik
'Így működik, csak nem a megkezdett rekordot folytatja
sql = "insert into adat (vege,megjegyzes) values ('" & Time() & "', '" & "Ez egy megjegyzés" & "')"
CurrentDb.Execute sql
End If
End Sub

(#962) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Hello,

nemsokára érettségizem infóból, és jó lenne újra átnézni az Access függvényeket.

Count függvénynél megszámolok oszlopokat, hogyan írhatom át az eredményül kijött mező nevét másra? ("CountOfDat")

[ Szerkesztve ]

(#963) Snoop-y válasza bbTamas77 (#962) üzenetére


Snoop-y
veterán

query oszlopban igy:

ujnevamitakarsz: CountOfDat

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#964) bbTamas77 válasza Snoop-y (#963) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Máshogy nem lehet, csak SQL-ben megadni kézzel?

(#965) Snoop-y válasza bbTamas77 (#964) üzenetére


Snoop-y
veterán

SQL-ben ez igy fog kinezni:

SELECT tablaneveamibendolgozol.CountOfDat AS masnevamitadsz
FROM tablaneveamibendolgozol
WHERE tablaneveamibendolgozol.CountOfDat >0

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#966) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés, hogy lehet 2013-ban összetett kulcsot létrehozni, tehát elvileg 2 kulcs van 1 táblában

Xbox One: bandymnc

(#967) Krumple válasza bandi0000 (#966) üzenetére


Krumple
csendes tag

Tervező nézetben egyszerre legyen kijelölve az a két rész amiket kulccsá akarsz tenni.

(#968) Krumple


Krumple
csendes tag

Sziasztok!
Ez az első feltett kérdésem itt, eddig mindig csak én segítettem. Remélem, most ti is tudtok nekem segíteni :)

Nos, Access 2013-ba van egy SegédŰrlapom egy Űrlapba, ahol egy "OK" gomb megnyomására történik az adatok feltöltése táblába és egyben le is ellenőrzi, hogy helyesek-e a bevitt adatok. Majd egy felugró ablak, megkérdezi, hogy szeretném-e nyomtatni az imént bevitt adatokat (egy sablon űrlapba betöltve). Ezt az imént oldottam meg:

Private Sub Parancsgomb_Click()
Dim LResponse As Integer
.
.
.
LResponse = MsgBox("Kiszeretnéd nyomtatni a bevitt adatokat?", vbYesNo, "Continue")

If LResponse = vbYes Then
DoCmd.OpenForm "Sablon", , , "munkalapszam = '" & Me.Taska & "'"
'DoCmd.RunCommand acCmdPrint
Else
'{...utasítás...}
End If
Me.Form.Requery
.
.
.
End Sub

Most nem is a nyomtatás része itt a lényeges, ezért azt ki is kommenteltem.
Az én fő problémám az, hogy mikor megnyitja a Sablon űrlapot szűrve, akkor tulajdonképpen úgy néz ki mintha nem kérte volna le az adatokat, pedig ha kikapcsolom a szűrőt akkor megjelenik minden, majd ha vissza kapcsolom a szűrőt akkor szintén látok mindent(szűrve).

Szerintetek ebbe, hol lehet a hiba? Miért nem ad ki adatokat, mikor a szűrőt ki/be kapcsolva látszik, hogy rendesen megkapja az adatokat és valójában működni-e kellene.?!

Ugyanezt egy sima makrós gombbal megcsinálja szépen elsőre, nem kell külön még be/ki kapcsolni a szűrőt. Viszont, ha vba alatt egy Űrlap megnyitó makróval próbálom megnyitni, akkor szintén ugyan ez a jelenség.

Remélem elég részletesen és érthetően leírtam. Várom az ötleteket, a helyes megoldást! :)
Fontos, hogy mindenféleképpen így vba kell megoldani, nem lehet mellé egy külön makrós gombot tenni!

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#969) Krumple válasza Krumple (#968) üzenetére


Krumple
csendes tag

Közben rájöttem saját magam a hibámra.
Előbb kell requery és utána lehet bűvészkedni :)

(#970) looser


looser
addikt

Sziasztok! Most ismerkedem az Accessel és kaptam egy olyan feladatot, hogy egy adatbázist, amelybe kb. 10-en fognak dolgozni, osszam meg valamilyen módon. A db két fájlból áll, egyik része a "program", másik fele pedig az "adat". Az egy közös hálózati meghajtóra másolt két fájl nem tűnik jó megoldásnak (figyelmeztetéseket dobál, ezért arra gondoltam, hogy a kliensek gépére kerülne a program és az adat lenne csak a hálózaton, az ott tárolt táblákat unc-n linkelném be a programba. Itt már csak frissítést kellene megoldani a kliensgépeken, de ez nem ennek a topicnak a témája. Van esetleg egyszerűbb vagy elegánsabb megoldás a fenti helyett? Vagy bonyolultabb? :-)

Üdv & köszi!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#971) Gh0sT válasza looser (#970) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha jól értem, akkor valami ilyesmire lenne szükséged:
1. Adatbázis egy közös hozzáférésű hálózati meghajtón.
2. Kliens programok telepítve a felhasználók gépére.

Esetleg:
Adatbázis egy közös hozzáférésű hálózati meghajtóra, ahol az adattáblákhoz nincs közvetlen hozzáférése a felhasználóknak, hanem mondjuk űrlapokon keresztül valósul meg a kommunikáció.

Míg utóbbihoz nem kell kliens program, előbbi megoldáshoz nem árt valamilyen külső fejlesztő környezet és valamilyen programnyelv kicsit mélyebb ismerete.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#972) looser válasza Gh0sT (#971) üzenetére


looser
addikt

Igen, ahogy a hozzászólásod első felében írod! Viszont én meg a lényeget kifelejtettem: azért merült fel a külön program, mert ugye jön a "nincs kizárólagos hozzáférés" üzenet, viszont ha a programot külön másolom és egyszer frissül, változik az adatstruktúra, de valakinél nem frissül le (szabin van, elfelejtem stb.) és a régi programmal dolgozik, akkor inkonzisztenssé válhat az adatbázis, ugye? Az Access-t nem többfelhasználósra tervezték, gondolom... Egyébként Access 2010 mindenkinél van, ebben készült a db is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#973) Gh0sT válasza looser (#972) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az Access képes több felhasználó egyidejű kiszolgálására is, tudtok egyszerre többen dolgozni ugyanabban az adatbázisban.

Ha nem akarod túlbonyolítani, akkor elkészíted az adatbázist és felhasználói felületnek űrlapokat használsz. Ezek teljesen jók adatok manipulációjához. Esetleg megtámogatod makrókkal meg mindenféle VB scriptekkel a működést.

Nézd meg a Fájl menü --> Beállítások -- Ügyfél beállítások menüpont alatt a Speciális részen, hogy az adatbázis megosztott módban van-e, illetve milyen rekord zárolás van beállítva.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#974) looser válasza Gh0sT (#973) üzenetére


looser
addikt

Megosztott és nincs zárolás. Mindegy egyébként, most új feladatok is adódtak, ez az űrlap lesz a következő "fejlesztés", egyelőre választani kell a formok közül. Köszi mindent!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#975) Krumple válasza Gh0sT (#973) üzenetére


Krumple
csendes tag

Hali, nekem is így van beállítva és engedi is megnyitni több gépről egyszerre. De ennek ellenére, néha nekem is hozzáférési hibát dob.

(#976) Krumple válasza looser (#972) üzenetére


Krumple
csendes tag

Én erre a hibára azt a megoldást találtam ki, hogy egy táblában eltárolok egy aktuális verzió számot. Az adatbázis megnyitásakor pedig egy automatikusan betöltődő vba kód leellenőrzi, hogy egy a kódban is megadott verzió szám megegyezik-e a táblában lévővel és ha nem akkor kiléptet a programból.
Így elkerülhető a hiba :)

(#977) Krumple


Krumple
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan jelentést készíteni ami egy táblából soronként(rekordokként) azon belül oszlopontként(mező) négyesével csoportosítva listázza ki egymás alatt az adatokat de csak akkor, ha van bármilyen érték a "csoporton" belüli első rekodba.

Tehát valami ilyesmiből:

ID i_0 x_0 n_0 y_0 i_1 x_1 n_1 y_1 i_2 x_2 n_2 y_2 i_3 x_3 n_3 y_3
1 _1__ 1__ 1__ 1 __ 2__ 0__ 0__ 0 _____0__0__0 __3__3__3__3

Kellene ilyen:
ID
1 i_ x_ n_ y_
1 1 1 1
2 0 0 0
3 3 3 3

Elég sokat keresgéltem de nem bukkantam rá a megoldásra és az én fejembe se történt még meg az isteni szikra :( Remélem itt van aki tudja rá a megoldást! :F

[ Szerkesztve ]

(#978) Krumple válasza Krumple (#977) üzenetére


Krumple
csendes tag

Na ez gyönyörűen szétesett...

(#979) looser válasza Krumple (#976) üzenetére


looser
addikt

Ez remek ötlet, köszönöm! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#980) Krumple válasza Krumple (#977) üzenetére


Krumple
csendes tag

Na ennyi idő alatt magamnak is sikerült kiötlenem, hogy tudom ezt megcsinálni!
Köszönöm a .. :F Semmit

Segéd tábla

(#981) Krumple válasza looser (#979) üzenetére


Krumple
csendes tag

Szívesen, örülök hogy tudtam segíteni.
Közben rájöttem még egy megoldásra, ha érdekel leírom :)

(#982) looser válasza Krumple (#981) üzenetére


looser
addikt

Szia! Igen, nagyon köszönöm, ha leírod :-)

Ez lehet, hogy hülyeség, de felmerült egy ilyen kérdés, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy a combobox ne csukódjon össze, ha elvesszük a fókuszt (átkattintunk máshova)?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#983) Krumple válasza looser (#982) üzenetére


Krumple
csendes tag

Ez egy jó kérdés, én csak olyanról tudok, hogy betöltődéskor automatikusan lenyíljon. Az, hogy úgy is maradjno :F Passz.

Na a másik megoldás ami nekem még jónak tűnt, hogy a közös szerveren a "program" részt tartalmazó mappa jogosultságát átállítom úgy, hogy azt csak olvasni lehet írni nem. Így az access program írásvédett módban nyitja, és így nem dobott nekem hibát még egyszer sem.

(Persze, az adatbázis része meg egy írható mappába van.)

[ Szerkesztve ]

(#984) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

A case when then parancsot MsSQL-ben hogy kell megírni?
Írtam egy ilyet:

SELECT
p.categoryid, p.productname,
CASE
WHEN p.categoryid = 1 THEN 'Beverages'
WHEN p.categoryid = 2 THEN 'Condiments'
WHEN p.categoryid = 3 THEN 'Confections'
WHEN p.categoryid = 4 THEN 'Dairy Products'
WHEN p.categoryid = 5 THEN 'Grains/Cereals'
WHEN p.categoryid = 6 THEN 'Meat/Poultry'
WHEN p.categoryid = 7 THEN 'Produce'
WHEN p.categoryid = 8 THEN 'Seafood'
ELSE 'Other'
END AS categoryname
FROM Production.Products AS p;

Mi lehet a hiba?

Előre is köszi a választ :)

(#985) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, sürgősen segítségre lenne szükségem Access-ban.

Létrehoztam egy access adatbázist és ürlapot (gépkocsi adatbázis)

Az ürlap szuperül működik, de szeretnék egy olyat, hogy ha beírok egy rendszámot akkor a az ürlap másik mezőjébe autómatikusan beírná a gépjárműhöz tartozó egyéb adatokat. Természetesen a gépjármű adatai egy külön táblában vannak és onnan kellene egy adott sor adatait beírni. Olyan mint excel-ben az fkeres függvény.
Létezik ilyen accessban? mert nem találtam és sürgős lenne.

Fizetek is érte, csak oldjuk meg :D

(#986) Petya25


Petya25
addikt

Nálunk rengeteg projekt fut, amik MS SQL serverhez csatlakoznak az adp-kben.
Van amelyik mögött 100GB-os adatbázis van. Lassan mi is váltjuk az asztali gépeken az Office-t a 2013-as verzióra, ami viszont ezt nem támogatja.
Van lehetőség valahogy a meglévő projektjeinket a 2013-as Office-ban tovább használni?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#987) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Access 2007-ben van számított mező? Mert én sehol sem találom.
Azt olvasom, hogy Access 2010-ben már biztos van.

[ Szerkesztve ]

(#988) Polllen válasza bbTamas77 (#987) üzenetére


Polllen
nagyúr

Query-be szerintem verziótól függetlenül tudsz számított mezőt létrehozni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#989) bbTamas77 válasza Polllen (#988) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Köszönöm, így már megtudtam csinálni.

Tegyük fel, hogy van három tábla, most csak egy kitalált példát írok, amelyek:
1 Árút megrendelők általános adatait tartalmazzák (pl: Név).
2 Ha egy megrendelőnek kiszállítanak egy árut akkor, ebbe a táblába kerül, a kiszállított áruk mennyisége, és a rendelők tábla egyedi azonosítója, amely a megrendelő adataira hivatkozik.
3 Fizetés tábla: azoknak a rendelőknek a kulcsa kerül ide, akik kifizették a már átvett árút.

Kérdés az, hogyan tudom lekérdezni, kilistázni azokat a megrendelőknek az adatait, hogy ha már kiszállították neki az árút, de még nem fizetett érte? Tehát, nincs benne a rendelő azonosítója (1 Tábla) a 'Fizetés' (3 Táblában) táblában.

[ Szerkesztve ]

(#990) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Helló!

Van két adattábla, és azokat az adatokat szeretném kilistázni, amelyekben az egyik táblában nem szerepel idegen kulcsként a másik tábla elsődleges kulcsa.

(#991) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Nagyon alapszinten értek csak az accesshez inkább excelt használok de most úgy tünik excel-el nem megoldható feladattal kerültem szembe.
Szóval a segítségeteket szeretném kérni, hogy hogyan oldjam meg a következő feladatot.
Több táblában lennének adatok. mondjuk úgy 5-6 tábla. A kapcsolatokat talán még be tudom állítani de tudok olyat csinálni,hogy beviteli űrlap? Vagy valami hasonló.
Pl.:
Lehet olyan beviteli ürlapot készíteni , hogy egy mező egyik táblába a másik mező egy másik táblába tárolja le az adatokat stb? Vagy ha nem űrlap akkor mittudom én. Ha valaki lesz olyan szíves válaszol akkoir légyszi pontosan és érthető módon írjátok meg.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#992) Polllen válasza tgumis (#991) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia,

lehet ilyet, de kvázi azt kéred, hogy oktassunk le access-ből. :) Neten guglizz rá, tuti van hozzá oktatóanyag, amit szeretnél így elsőre még az alapok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#993) Petya25 válasza Petya25 (#986) üzenetére


Petya25
addikt

Erre valaki?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#994) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.

Egyetemi vizsgánál megakadtam az access-ben 1-2 feladattípusnál,(dátumok egymásból való kivonása, tetszőleges érték megadása stb) ha valaki rám szánna pár percet írjon már rám egy privit , előre is köszi.

Bálint

(#995) looser


looser
addikt

Sziasztok! Megnyitható-e egy access adatbázis read only módban? Lekérdezések, űrlapok, jelentések a kliens oldali front endben, a táblák egy hálózati megosztott mappában lévő accessben. Ugye ez nem lehetséges? Ha csak abból indulok ki, hogy a lock filet is létre akarja hozni megnyitáskor, amihez nincs joga ro usernek, már ugrott is a dolog. Vagy tévedek? A lényeg, ne tudja módosítani a táblaadatokat 1-2 kijelölt user, de lekérdezni, keresni tudjanak.

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#996) Polllen válasza looser (#995) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megoldható legalább kétféle képen is.

A nem Access releváns megoldás az, hogy a hálózaton található file-hoz csak olvasási joga van a usernek, így mindent tud futtatni, módosítani, csak nem tudja elmenti. Nem túl elegáns és ha a user nem túl jártas access-ben, sok gondod lesz vele.

Elegánsabb - de előkészíteni macerásabb -, ha az options/current database-ben végignézed a beállításokat és szépen letiltod ami nem kell. Pl. ribbon és társai. Ebben az esetben mindig a korlátozott beállításokkal nyílik meg, ha módosítani kell valamit, akkor megnyitásnál a shift-t kell nyomni és visszakapod a full controlt.
(ezt próbáld ki egy dumy adatbázison, nehogy meglepetés legyen :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#997) looser válasza Polllen (#996) üzenetére


looser
addikt

Accesshez nem nagyon értek, de amit írtál, érthető :-) Köszönöm!
Talán a file szintű korlátozás lenne a legegyszerűbb. Úgy láttam, hogy lehet az Accessen belül definiálni felhasználókat és jogosultságokat. Ez mennyire biztonságos? Megkerülhető?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#998) Polllen válasza looser (#997) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt a részét nem használtam még, nem ismerem. :(

Inkább mi az adatbázist szoktuk korlátozni ahogy írtam, nálunk az átlag felhasználóknak ez bőven elég.

Beállítjuk, hogy egy adott űrlappal induljon, ahol csak gombokat kell nyomogatnia. Egyszer kell megcsinálni, de elég macera, cserébe a felhasználó nagyon elégedett, mert semmit sem lát a klasszikus access-ből, csak a GOMBOT, amit meg kell nyomni. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#999) looser válasza Polllen (#998) üzenetére


looser
addikt

Köszi a segítséget! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1000) metalcnc


metalcnc
újonc

Sziasztok!

Egy számla nyilvántartó adatbázis készítésével bajlódunk, Acces 2010-ben. Az adatbázis a cégünk bejövő számláit hivatott kezelni.
Nagyjából sikerült felépíteni, működőképes is, viszont vannak még gyerekbetegségei.

Egyik problémánk, hogy minden beérkezett számla beszkennelésre kerül, egy jpg, vagy pdf fájlban le van mentve egy adott könyvtárba. A számla beviteli űrlapra kellene elhelyezni egy tallózás gombot, ahol kiválasztható az előbbi könyvtárból a szükséges szkennelt fájl, majd az űrlap mentése után ennek az elérési útvonalát szeretném látni.
Olyat sikerült csinálnunk, hogy a kijelölt jpg fájlt belerakja az adatbázisba a program, de így fél év után kezelhetetlen lesz az egész, mivel folyamatosan nőni fog az adatbázis mérete.
Elég lenne csak egy elérési útvonal, amire ha rákattintunk, akkor megnyílik a számla szkennelt változata.

A másik nagy probléma pedig... Adottak a számlák, amik tárolva vannak az adatbázisban. Az új számlát megadó űrlapon szeretnék egy újabb számlát hozzáadni. Itt most jelenleg van egy lista, amiben szerepelnek a már bevitt kiállítók nevei. Mondjuk ha az xy kft. már bocsájtott ki nekünk számlát, akkor az ebben a listában szerepel, és dupla klikkel tudok a nevéhez hozzáadni újabb számlát.
Ha pedig még nem szerepel a kiállító neve a listában, akkor a lista alatt lévő beviteli mezőbe tudom beírni, majd a többi adatot ugyanúgy kitölteni.
Viszont ez így használatra nem túl alkalmas, ugyanis végig kell lapozgatni szépen a már bevitt listát, hogy szerepel-e benne az a kiállító név, akit be akarok vinni, mert ha szerepel már, de én beírom, akkor hibát ír ki.
Valami olyasmi megoldás lenne jó, hogy ha én elkezdem beírni a kiállító nevét, és az már szerepel az adatbázisban, akkor az exeltől megszokott módon a további karaktereket ajánlja fel...

Előre is köszönöm a segítséget!

Tóth Ádám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.