Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Czo válasza 30z.Samu (#35850) üzenetére


Czo
őstag

Ez a Documents & Desktop azt hiszem, hogy a 10.12-ben vagy a 10.11-ben erkezett, nem mai talalmany.

(#35852) 30z.Samu válasza Czo (#35851) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem eddig külön volt, nem tudtam, hogy van olyan opció, hogy egybe veszi. :B

Sic Parvis Magna

(#35853) icecave válasza 30z.Samu (#35850) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is ráengedtem, tényleg sokkal gyorsabb. Sokat még nem tudtam tesztelfetni, munka előtt feldobtam, kipróbáltam az aiprods pro-val, ha rányomok, most nem karikázik, csatlakozik. Majd letesztelem,hogy megy-e úgy is, ahogy iPhone-iPad között,hogy oda kapcsolódik, ahol indítok egy videót/hangot.

blakey: Köszönöm! Úgy néz ki, jobb lesz megtanulnom a Forkliftben is a gyorsbilleket.

[ Szerkesztve ]

(#35854) 30z.Samu válasza icecave (#35853) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sokat én sem teszteltem, de ameddig használtam, érezhetően gyorsabb volt a gép.

Sic Parvis Magna

(#35855) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Vettem egy 512GB-s külső SSD-t a minihez. Megpróbáltam typeC-n rákötni, sekép sehang.. A telómat rákötöttem typeC kábellel, az megy gond nélkül.. Ez miért lehet? Őszntén szólva nem is ment be teljesen a csatlakozó, hiába próbálgattam.. ezért is próbáltam ki a lightning kábelt, de az simán működött, és tölti is a telót..

Más, hogy tudom leformázni az ssd-t, hogy ne ntfs legyen, hanem a mac-nek megfelelő? Sry lehet ez triviális, de nekem nem az.. Ha ez megvan, akkor mondjuk a letöltések mappát át tudom tenni ide? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35856) TigerCat válasza hackeeeee (#35855) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lemezkezelőben pl. ExFAT. Ezt minden rendszer ismeri. Ne a letöltések mappát tedd oda, hanem állítsd be hova löltsön az adott alkalmazés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35857) hackeeeee válasza TigerCat (#35856) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, oké, ez nem windows, sry. :)

És ezt alkalmazásonként kell?

köszi :)

Véleményem szubjektív...

(#35858) TigerCat válasza hackeeeee (#35857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megcsinálhatod a mappa "átirányításával" is, de szerintem nem nagy kaland átállítani a böngészőt, meg ami még letölt, hogy hova tegye a fájlokat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35859) hackeeeee válasza TigerCat (#35858) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okés, ránézek majd, köszi. :)

Sry, ezért is mondtam, hogy lehet van ami triviális másoknak, nekem még nem az.

Véleményem szubjektív...

(#35860) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35859) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nyugi, Nekem tegnap az nem volt egyértelmű, hogy mivel SoC van a gépben, így ARM Windows-zal működik csak az virtuális gép. Én úgy voltam vele, hogy a Rosetta majd megoldja. :B

Sic Parvis Magna

(#35861) Czo válasza 30z.Samu (#35860) üzenetére


Czo
őstag

De ezert van a forum :)

(#35862) 30z.Samu válasza Czo (#35861) üzenetére


30z.Samu
félisten

:K

Sic Parvis Magna

(#35863) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Èn még mindig nem tudom hogy jö ötlet lenne egy 28"4K monitor mac mini-hez vagy maradjak 27"1440p -el...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35864) Parson válasza MiklosSaS (#35863) üzenetére


Parson
addikt

Én is most vettem volna egyet, de most én is elbizonytalanodtam… pedig akármit csinálok, egy apple XDR Display Pro hiába lenne tökéletes, anyagilag (és valszeg technikailag is) totál fölösleges kiadás lenne… 6000 helyett 300(!) Eur kiadás azért mégiscsak különbség.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35865) MiklosSaS válasza Parson (#35864) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Erosen gondolkodom egy ilyenen....

XDR az egy vagyon. Annyit nem er, max a negyedebol is ha elengednek 35-40 %-ot. Meg aztan lehet venni hozza labat is...$999-ert. Csakhogy mar $999-ert is majdnem oled monitort adnak.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35866) CharlieDrop válasza MiklosSaS (#35865) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azért ez is 700 ojró

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35867) Rebelf válasza 30z.Samu (#35850) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Szerintem semmivel nem lett gyorsabb, csak azt akarod hinni,hogy az lett :) ugyan úgy tölt be mindent mint előző os . Inkább valami baj volt akkor az előző os alatt neked, és most megoldódott a frissítéssel gépeden

[ Szerkesztve ]

(#35868) MiklosSaS válasza CharlieDrop (#35866) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

£599, azért messze van a £4999 + £949-tõl.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35869) hackeeeee válasza 30z.Samu (#35860) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam persze nekem is ezért fura, ezért is kérdeztem én is.. Pl a typeC is fura, de valszeg ott a kábellel nem kerek valami, bár a PC-vel megy, a Miniben nem.. viszont a telómat tölti gond nélkül, szóval a csati tuti jó. :)

@Sas: 27-es LG-t tettem rá nemrég, UHD, skálázást beállítva teljesen jó. :)

Egészen pontosan:
LG 27'' méretű UltraFine™ UHD 4K(3840 x 2160) IPS monitor VESA DisplayHDR™ 400 és AMD FreeSync™ technológiával | LG Magyarország

HDMI-DP átalakítóval DP-n megy, mert HDMI-n a konzolok vannak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35870) TigerCat válasza hackeeeee (#35869) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hogy skáláztad? Milyen felbontásnak felel meg a beállítás? Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35871) CharlieDrop válasza MiklosSaS (#35868) üzenetére


CharlieDrop
veterán

dollárról indultunk, utána euró, majd font, várj átváltom :D

Nem azt írtam, hogy nem olcsóbb, hanem hogy azért ennek is van ára ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35872) Parson válasza CharlieDrop (#35871) üzenetére


Parson
addikt

Maradjunk az Eur-nál, ha kérhetem. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35873) hackeeeee válasza TigerCat (#35870) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt hiszem az utolsó előttire tettem, nekem az lett megfelelő. Nem megy a gép most sry, nem tudom megnézni.

Véleményem szubjektív...

(#35874) Parson válasza MiklosSaS (#35865) üzenetére


Parson
addikt

Nos én ezen gondolkodom erösen… (nem értem pontosan miért ilyen drága otthon, de végülis mindegy…) viszont lehet kapásból 2 példány fog kelleni (nem egy gépre kötve).
Azt hiszem 28 colnál nagyobb fizikai méret fölösleges már. De ez erösen szubjektív.
Eredetileg 24 colos 1920*1200-as monitorokban gondolkodtam (munkahelyen jelenleg 3 ilyen elött ülök), de aszem haladni kell a korral - úgyis hosszabb távra vesz az ember monitort.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35875) MiklosSaS válasza Parson (#35874) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fényerõ nem a legjobb, hdr tartalmaknál lehet zavarban lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35876) hackeeeee válasza MiklosSaS (#35875) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért kerestem min 400cd-t, de ahogy elnéztem, ez a kopp, ennél többet nem nagyon tud egyik sem.

Véleményem szubjektív...

(#35877) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Mac os frissítése után a bluetooth os billentyű nem csatlakozik automatikusan a géphez és itt vagyok a Mac os bejelentkező képernyőjén ahol várja hogy a jelszót írjam be de a billentyűzet egyáltalán nem reagál. mit tudok ilyenkor csinálni?

(#35878) Parson válasza MiklosSaS (#35875) üzenetére


Parson
addikt

Erre mondják, h vmit vmiért. Otthoni átlagfelhasználásra nem fontos a HDR-tökéletesség… nálam legalábbis. No meg annyira nem rossz az így se…vagy igen?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35879) Czo válasza Rebelf (#35877) üzenetére


Czo
őstag

Keyboard kikapcs/bekapcs? Gep reboot?

(#35880) 30z.Samu válasza Czo (#35879) üzenetére


30z.Samu
félisten

Esetleg újrapárosítás.

Sic Parvis Magna

(#35881) Rebelf válasza Czo (#35879) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Minden volt természetesen,eldobta teljesen a csatlakozást , de ha még itt vagyok a Mac os bejelentkezési képernyőjénél és kéri a jelszavamat addig hiába resetelem le az egész billentyűt egyszerűen nem férek hozzá a Bluetooth hoz hogy újra connectálljak. Itt a bejelentkezési képernyőnél nincs egy parancs ahol felugrik egy virtuális billentyűzet amin egérrel be tudom pötyögni a jelszavamat? Innen kellene csak túl jutnom.

[ Szerkesztve ]

(#35882) hackeeeee válasza Rebelf (#35877) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha rákötöd kábellel?

Véleményem szubjektív...

(#35883) Rebelf válasza hackeeeee (#35882) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Nem reagál rá :U elő kell Szednem egy sima usb billt úgy látom.. de ezt azért egy kicsit szánalmasnak tartom hogy a bejelentkező képernyőnél a jobb felső sarokban nem jelenik meg a Bluetooth ahol normálisan lehetne vezérelni a bluetooth os eszközöket és fel csatlakoztatni a gépre.. hihetetlen hogy ez csak akkor lehet elvégezni mikor be vagy jelentkezve már... ennyi erővel egy új bluetoothos eszközt rögtön nem tudsz használni a géppel ha van bejelentkezési jelszó ez borzasztó.... Meg tartson az ember otthon plusz egy USB s egeret és billentyűt ilyen esetekre, hogy hozzáférjen a saját gépéhez hogyha új eszközöket vásárol, vagy egy frissítés után eldobja minden kapcsolatot mint ahogy most utóbb is tette?? nagyon vicces...

[ Szerkesztve ]

(#35884) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Macbook Pro M1MAX teszt handras

Tudom, nem mindenki csípi handras-t, de itt most a gép a lényeg. Hát...aqrvaf...ba! :Y

Sic Parvis Magna

(#35885) TigerCat válasza 30z.Samu (#35884) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs bajom a sráccal és ahogy várható volt, a gép tényleg durva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35886) rkristof válasza Rebelf (#35877) üzenetére


rkristof
tag

nálam is hasonló. Big Sur alatt kb 1-3 mp kellett, hogy csatlakozzon a bluetooth-os billentűzet, most frissítés után meg itt ülök a kezdőképernyő előtt fél percet, hogy be tudjam írni a jelszavam...

(#35887) 30z.Samu válasza rkristof (#35886) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most kicsit nekem is kellett várni, nem sokat, de többet, mint Big Sur alatt. Egy pillanatra meg is ijedtem, hogy Nekem sem akar felcsatlakozni, de csatlakozott. :))

Sic Parvis Magna

(#35888) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egy kis észrevétel, a Safari is jobb lett, gyorsabb is ill. a Youtube-on nem veszi lejjebb a kép minőségét, ha mást nézek vagy legörgetek a kommentekhez. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megcsinálták ezt is.

Sic Parvis Magna

(#35889) hackeeeee válasza 30z.Samu (#35884) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért ez elég kemény.. Számítottam rá h combosabb lesz, de azt nem gondoltam h ennyivel..

Ha már itt tartunk, ezen látom h már az újabb OSX van. Erre majd mi is tudunk frissíteni, vagy hogy mint megy ez?

Rebelf: Hát ha kábelen sem megy, azért az baj. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35890) tboldi válasza hackeeeee (#35889) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már hétfő óta tudsz. :)

Beállítások → Szoftverfrissítés

(#35891) rkristof válasza 30z.Samu (#35888) üzenetére


rkristof
tag

Nálam iszonyat nagy káosz van Safariban.
Egyrészt az iCloud lapok eltűntek (maga a megjelenítés bekapcsolása is), na nem mintha eddig jól működött volna, hónapokkal ezelőtti lapokat mutatott jelenleg is megnyitottnak pl az iPhone-omon...
A telefonos Safariban pedig a könyvjelzőkön kívül egyik panel se jelenik meg, hiába kapcsolom be a kezdőképernyőn.
Azt már meg se említem, hogy gyakran órák, napok telnek el, mire szinkronizálja az előzményeket az eszközök között.

(#35892) hackeeeee válasza tboldi (#35890) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaaa, valamelyik nap néztem akkor még nem láttam. :R Köszi.

Véleményem szubjektív...

(#35893) hackeeeee válasza hackeeeee (#35892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már frissít is, köszi. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#35894) icecave


icecave
nagyúr

Már máskor is észrevettem, de lehet csak beképzelem, de olyan az egér, minha "begyorsulna" tekintve, mekkora részen húzom arrébb. Tehát nem egyenletes. Ha kis távolságokat teszek bvele, akkor lassú, de ha a monitor másik végén kattintani kell, akkor mikor meállítom az egeret, mert arra számítanék,hogy akkora mozgatásal ér oda, ahova szeretném, akkor már rég túlszalad. Ha esetleg jól érzem, ki lehet ezt a "feature"-t kapcsolni? Még megnézem, simán lehet,hogy a Logitech options csinálja.

(#35895) Czo


Czo
őstag

Itt mindig volt az egernek "gyorsulasa". Tehat, mindez a sebessegtol fugg. Ha gyorsan mozgatsz kicsit, akkor az kb megfelelhet egy lassabb, de hosszabb mozgasnak. Azert jo ez, mert igy egy 30"-as Cinema Displayen is tudtad triggerelni az aktiv sarkokat kis egermozgatassal.

(#35896) hackeeeee válasza icecave (#35894) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én olyat tapasztaltam, hogy egy ideig "lassan" megy az egér, utána beáll normális sebességre. Ergo amikor "alvó" módból felébred az egér addig lassú lenne, vagyis utána utána már jó..

Véleményem szubjektív...

(#35897) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Van egy tök jó feature az új rendszerben, igaz apróság, de számomra hasznos lesz, ha hozzászokom. Ha valamit gyorsan le akarsz jegyzetelni, akkor lehúzod a kurzort a jobb alsó sarokba és megjelenik egy lapfül. Arra rábökök és előttem is van egy új jegyzet. Zseni. :C

Sic Parvis Magna

(#35898) icecave válasza Czo (#35895) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor jobb lesz hozzászoknom, én is 34"-os 21:9-es monitoron egerezem :D

(#35899) TigerCat válasza icecave (#35894) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívtam vele eleget, de a Razer alkalmazása szerencsére elég jól lekezeli. Egy Windows-os gépen bekonfiguráltam és mivel az egér tárolja a beállítást, nem kell futtatni Mac-en. Pörfekt. Razer DeathAdder Chroma. 38 col ultrawide.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35900) Mr Bond 007 válasza icecave (#35894) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Steelseries ExactMouse appja is megoldja ha ki akarod kapcsolni. Nekem Geforce now-nál és Stadia-nál jól jött.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.