Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) mahoni válasza TechN7ne (#36148) üzenetére


mahoni
tag

Rendeltem is gyorsan 1-t
ugyan itt imac 27 2015 late eladó :)

42

(#36152) TechN7ne válasza mahoni (#36151) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jól tetted ,kiváncsi vagyok azt kapod e amit kell ,majd írd meg. :K

Abba annyi ramot raksz bele manual amennyit nem szégelsz és nem omlik össze havonta a rendszer legalább a rendszer mint az M1-nél.
Nálam az M1 Macbook havonta dob hiba üzenetet míg az i7-es iMac a 3 hónap alatt még 1x sem és a Bluetooth-os kapcsolat is sokkal stabilabb (nem dobálja el a füleseket).
Monterey rendszer meg gyorsabb mint a gyári Big Sur (legalábbis a i7 10700k+5500xt-n).

Mr Bond 007
2db M1 air is van a háztartásban ,ráadást én meg már az M1 Air-t lecseréltem 13 colos Pro-ra ,mind gyatya.
Összes sima M1 ilyen ,még a Mac mini-k is ,látszik a itteni tapasztalatok alapján - van pár panasz.

[ Szerkesztve ]

(#36153) Mr Bond 007 válasza TechN7ne (#36152) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ott neked valami nagyon komoly probléma van a géppel.

(#36154) Ear001 válasza Mr Bond 007 (#36153) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy a fejben.

(#36155) Ear001 válasza mahoni (#36150) üzenetére


Ear001
addikt

Semmilyen, de ez mondjuk azt, hogy kifutó típus, ugye látszik, hogy az M chipekre épülő gépek mennyivel gyorsabbak, hogy ezek kapnak majd oprendszer frissítést, ezekre fejlesztenek majd programokat. Szuper cucc amúgy a 27-es Imac, de Apple mércével elavulttá vált.

(#36156) MiklosSaS válasza Mr Bond 007 (#36153) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

27"-os iMac-en dolgozom, 2020-as (i7, 32 gb ram, Radeon.stb). Otthon van egy 2020-as i5-ös macbook pro meg egy alap m1-es mac mini. Mindenben érzésre a mac mini a gyorsabb.

Valahogy jó lenne moderálni a kolléga "gyöngyszemeit" mert megtéveszthet/félrevezethet sok embert akik tudatlanul bejönnek ide tanácsért vagy segitségért.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36157) TechN7ne válasza MiklosSaS (#36156) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ki mondta ,hogy gyorsabb?

Előbb értelmezd a hozzászólásom és megkérlek akadj le rólam míg nem akarsz ismét egy moderálást kapni ,köszönöm előre is!

(#36158) mahoni válasza MiklosSaS (#36156) üzenetére


mahoni
tag

Értem h gyorsabb, de
1. Mikor jön 27" M procis gép... senki se tudja
2. biztos nem 520k lesz az ára
Nekem sebbeségre elég mert word,excel, PDF, számlázásra kell csak...
Na mind1 én dec3 ra ígérték a kiszállítást, remélem nem fog valami addig kiderülni, hogy - elírták a hirdetést v. valami

42

(#36159) TechN7ne válasza mahoni (#36158) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is rendeltem egyet ,ennyit simán megér ,ha meg is jelennek az új 27 colosok akkor sem lehetne rajta bukni ,jelenleg meg csak keresni lehet vele.

Kiváncsi vagyok én is.
Kb. én lehettem az utolsó ,mert már el is fogyott.

“ word,excel, PDF, számlázásra kell csak... ”
Azért annál sokkal többre elég :K

[ Szerkesztve ]

(#36160) Alex91 válasza mahoni (#36158) üzenetére


Alex91
félisten

Azt kell nezni, hogy 520k-ert PC fronton mit kapsz. Az egyertelmu, hogy Mac fronton Intelt tulleptek. De ha PC piacot nezzuk, akkor valoszunuleg egy 5k-s ekkora es ilyen minosegu monitor, es egy hasonlo tudasu gep inkabb dragabb lesz, mint ez…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36161) MiklosSaS válasza TechN7ne (#36157) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne debitáld a hülyeségeket fútószalagon és nem lesz baj.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36162) hackeeeee válasza TigerCat (#36137) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Smoothscrollhoz van ideális beállítás? Elsőre jónak tűnt, most mégis olyannak tűnik mintha nem is lenne. Pedig fut, és engedélyezve van.

Véleményem szubjektív...

(#36163) TigerCat válasza hackeeeee (#36162) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van, Razer egérrel használom ezekkel a beállításokkal:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36164) CharlieDrop válasza TechN7ne (#36152) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom. 18 Mini. I5 random bontja az összes bt kapcsolatot, majd újra visszaáll…

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36165) Syl válasza CharlieDrop (#36164) üzenetére


Syl
nagyúr

Intel Mini Bluetooth dobálást megerősítem.
Hangszóró, Sony Fejhallgató, MagicTrackpad2 - mindhármat legalább hetente egyszer eldobja. Ilyenkor BT eszköz power off, majd újra on, és helyreáll a rend.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36166) TigerCat válasza CharlieDrop (#36164) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem a telefon internetmegtosztását dobálja az M1 MBP. Kb. percenként szakadt meg a kapcsolat. Korábbi rendszerekkel nem volt gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36167) hackeeeee válasza TigerCat (#36163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm szépen, kipróbálom! :R

Véleményem szubjektív...

(#36168) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!
Gép: mac mini M1
Miért van az, hogy az alvó állapotból a gép felébred kb 30 perc után?
A “Felébresztés hálózati hozzáféréskor” ki van kapcsolva.
Ki kell még valamit kapcsolni, hogy ne ébredjen fel?
Köszi a választ!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36169) Syl válasza TigerCat (#36166) üzenetére


Syl
nagyúr

Az tuti iOS "feature", mert nekem iPhone->iPad megosztás ment a kukába iOS15 frissítéssel. Teljesen használhatatlan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36170) icecave válasza kazsmerlaca (#36168) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem az a bajom pont, hogy ha egy időn túl megy a képernyő kímélő, semmi gomb, egér, akármi nem ébreszti fel, csak ha a power gombot megnyomom. Ezt vajon hol lehet állítani?

(#36171) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Asztali 2020 iMac-en nálam semmi ilyen probléma ,minden tökéletes.

icecave
NVRAM reset?

(#36172) moklys1


moklys1
aktív tag

Spórolni szeretnék a tárhelyemmel. 250 GB SSD-van a rendszer. Van külső 500 GB SSD, de ezt most hagyjuk. Valahol mintha hallottam volna, hogy most már opció lehet a felhőben való tárolás. Ha iCloud -ban tárolok dolgokat, az nem foglal helyet a gépen? (Mert nem így érzékeltem) Magyarázza el ezt nekem léci valaki :D Köszönöm.

(#36173) honeypot válasza moklys1 (#36172) üzenetére


honeypot
tag

Icloud mappaba teszed amit az icloudon szeretnél tárolni. Feltölti, aztán jobb gomb és remove download. Így csak az icloudon marad meg.

(#36174) moklys1 válasza honeypot (#36173) üzenetére


moklys1
aktív tag

Úh, nagyon köszönöm honeypot, ezt nem tudtam!
De akkor ha jól értem, akkor ez így pl. torrentek visszatöltésére, így ebben a formában nem lesz alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#36175) Alex91 válasza moklys1 (#36174) üzenetére


Alex91
félisten

Torrentre vegyel egy NAS-t…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36176) moklys1 válasza honeypot (#36173) üzenetére


moklys1
aktív tag

Most néztem, hogy elvileg a google drive nem használ helyet a lemezen és minden fájl elérhető. Csak arra az időre tölti be a fájlt lemezre amikor megnyitom. Fájl bezárás után és amikor kimegyek a mappából és visszalépek már törli is azaz 0 bájtnyi helyet foglal újra a lemezen.. Szerintem ez így ideális, nem kell manuálisan törölni a lemezről.
A google drive -ra amúgy is van előfizetésem, és azt látom egyelőre, hogy az iCloud nem jobb még macOS rendszerben sem.
Én most ezeket érzékelem, de lehet, hogy valamit nem vettem észre vagy nem tudok. Szívesen veszem a tapasztalatokat ha leírjátok.

(#36177) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ha itthon vagyok és hívnak akkor értelemszerűen a iMac és Macbook + minden Apple eszközöm csörög...
iMac és Macbook-on nem lehet csengőhangot változtatni?

(#36178) TigerCat válasza TechN7ne (#36177) üzenetére


TigerCat
nagyúr

FaceTime beállításokban tudod változtatni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36179) cigam válasza moklys1 (#36176) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem törli, mert sosem volt ott. A fotódon is látszik, hogy egy spéci, a helyi gépen futó (localhost) Samba megosztással van felcsatolva a felhő tárhelyed.
Kukkants be a ~/Library/Application Support/Google/DriveFS mappába. Elméletileg ott tárolja átmenetileg a fájlokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36180) moklys1 válasza cigam (#36179) üzenetére


moklys1
aktív tag

"Nem törli, mert sosem volt ott" - hát ezt nem tudom alátámasztani. Amikor megnyitom és rámegyek az infó megjelenítésére, akkor már jelzi a méretét a lemezen. Megnéztem a DriveFS mappát is, sőt rá is kerestem mappán belül, nem nem volt semmi és a mappa mérete sem változik fájlmegnyitáskor.

[ Szerkesztve ]

(#36181) nylontacsko válasza Alex91 (#36175) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem meg pont ne azt...

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36182) moklys1 válasza nylontacsko (#36181) üzenetére


moklys1
aktív tag

Akkor mit? :DD

(#36183) nylontacsko válasza moklys1 (#36182) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem ebbe, ne itt "merüljünk bele".
De a NAS torrent kliensei nem éppen a stabilitásról és megfelelő működésről híresek.
(szerintem)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36184) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Zavart érzek az erőben. Volt egy külső merevlemezem, amire mentett a TM. A hétvégén közölte, hogy Ő erre nem tud menteni. Sem a saját programja (WD drive utilities), sem a DU sem tudott vele mit kezdeni. Reboot, majd a DU azt mondta minden oké, a saját programja meg azt hogy valami nem oké. Leállítottam a TM mentéseket, és rádugtam egy másik lemezt. Készítettem rajt egy új 500GB partíciót, és erre rámásoltam a régi TM könyvtárat, majd odaadtam a TM-nek az új lemezt, és kiiktattam a régit. Látszólag gond nélkül emigráltam, viszont azóta történt 2 anomália:
- Windows-os Gépben, a HDSentinellel is lefuttattam egy hosszú SMART tesztet, és az nem talált semmilyen problémát, hibátlannak tűnik a lemez.
- Ma este, mikor felébresztettem elkezdett nyüzsögni, hogy nem tud a TM mentést végezni.
A DU az előző lemezhez hasonló i/o hibát ír, és se a TM partíció, se a másik adat partíció tartalmát nem látom.
Lehet, hogy nem is a lemezzel, hanem az USB porttal (magával a géppel) lenne gond? Viszont ha HW hiba (elfáradt alkatrész, bármi), az mitől jönne helyre az újraindítástól?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36185) Ear001 válasza cigam (#36184) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem a HD Sentinel nem jó. Nekem is hasonló estben, NAS-ból kivett lemezeknél 100%-ot mondott, viszont a DriveDX már mutatta, hogy nem százas és a WD programja is azt mondta, hogy amíg lehet, mentsek, mert kuka. (Más kérdés, hogy utána a Win alól elkezdtem a mélyformázást, ami addig jutott, hogy partícionálni már nem tudta, viszont azt meg a Mac vígan megoldotta, és most kicsit sokat használt, de amúgy jó merevlemeznek mutatja minden létező program.)

(#36186) Mr Bond 007 válasza Ear001 (#36185) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha van a gyártónak saját programja mindig azt kell mérvadónak tekinteni!

(#36187) Ear001


Ear001
addikt

Monitorfelbontás ügyben segítsetek már. Van nekem egy DELL U2713HM monitorom. Ez ugye 2560x1440 felbontás 27 hüvelyken.

Most feltettem ezt a BetterDummy nevű programot. Ezen belőttem a 4096 x 2304-es felbontást, mert ez volt a legnagyobb. Én most akkor retina displayezek?

(#36188) blakey válasza Ear001 (#36187) üzenetére


blakey
titán

Miért nem a natív felbontást használod? Egyébként ha mindent jónak látsz akkor használd úgy, de én biztos, hogy natív felbontáson használnám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36189) Ear001 válasza blakey (#36188) üzenetére


Ear001
addikt

Mert szeretek mindenfélét kipróbálni, és így minden rettentő éles lett hirtelen.

(#36190) blakey válasza Ear001 (#36189) üzenetére


blakey
titán

Oké, próbálgasd, de az éles és a jó nem biztos, hogy ugyanazt jelentik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36191) Syl válasza Ear001 (#36187) üzenetére


Syl
nagyúr

A retina felbontás az valójában x2-t jelent. A 2560x1440 felbontást 5120x2880-ban számolja és skálázza vissza az alap felbontásra. Ezért tűnik olyan élesnek minden.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36192) Ear001 válasza Syl (#36191) üzenetére


Ear001
addikt

Ja, ez megvan, csak nem találtam ezt a felbontást, csak a 4096 x 2340-et, de meglett.

(#36193) moklys1


moklys1
aktív tag

Elkezdtem használni az iCloud-ot, vásároltam 200 GB tárhelyet is.
Volt esetleg valakivel hasonló, ami megkeserítette a napomat?
Ez az idióta iCloud miért csinálja azt, hogy telefonról (IOS) lementek pl. egy képet a feltöltése mappába, akkor MacBook-on meg elkezdi letölteni az összes online fájlomat amelyek egész más mappákban vannak és közük sincs ehhez :((( Jelen esetben ez 40 GB össze mentésem volt. És amikor elkezdi letölteni le sem lehet állítani mert inaktív a kiikszelő gomb, és hosszú időre megbénítja a teljes háztartási netet.

(#36194) Czo


Czo
őstag

A "akkor MacBook-on meg elkezdi letölteni az összes online fájlomat" folyamaton az iCloud Drive-ban levo fileokra gondolsz? Az iCloud Drive ugy mukodik, hogy ami a Drive-ban van, az megvan lokalban a gepeden is es a felhoben is. Tehat "foglalja a helyet" a gepeden.

Ha viszont be van kapcsolva a tarhely optimizalasa, akkor az itt elfoglalt teruletet "szabad helynek tekinti" es ha ugy erzi, hogy szukseged van helyre, akkor torolget a helyi masolatbol ugy, hogy ezt te elvileg "nem latod" (marmint nem fog elveszni fileod). Ha valamit megnyitsz belole, akkor letolti, ha pedig ujra helyre lesz szukseg, akkor felszabaditja.

(#36195) moklys1 válasza Czo (#36194) üzenetére


moklys1
aktív tag

De ez rossz és logikátlan :( Hisz feltöltöm a fájlt és önszántamból manuálisan letöltés eltávolítását választom a fájlon. Törli is lokálisan. És ahogy írtam, ha telefonról feltöltök pl. egy képet, egész más mappába, akkor elkezdi letölteni a rengeteg GB-nyi adatot is egészen más mappákból amiknél korábban töröltem manuálisan a lokális változatot.

Ezért is választottam, hogy takarékoskodjak az SSD-vel.

#36173 honeypot kolléga írta, hogy: “Icloud mappaba teszed amit az icloudon szeretnél tárolni. Feltölti, aztán jobb gomb és remove download. Így csak az icloudon marad meg.

(#36196) blakey válasza moklys1 (#36193) üzenetére


blakey
titán

Sima felhőként használom az iCloud-ot, tehát mindenféle szinkronizáció ki van kapcsolva, a gép fájljait a gépen tárolom és manuálisan mentem vagy másolom felhőbe, nincs 2 helyen, nem tölt le semmit automatikusan, stb. Ne kérdezd, hogy miket állítottam be, mert elég régen volt és azóta is jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36197) Syl válasza moklys1 (#36193) üzenetére


Syl
nagyúr

200 gigás tárhelyem van nekem is (családdal megosztva), aktívan használom, de inkább nem kommentálom... (félek a ban-tól :DDD )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36198) moklys1 válasza Syl (#36197) üzenetére


moklys1
aktív tag

Pedig kiváncsi lennék a véleményedre.

(#36199) Czo válasza moklys1 (#36195) üzenetére


Czo
őstag

Miert akarod torolgetni? A drive lenyege, hogy minden legyen meg nalad is. Nem egy "tavoli megosztas", hanem helyben levo tartalom felhos szinkronizacioja (en tobb gep kozott hasznalom parhuzamosan). Ha azt akarod, hogy ha helyet kell felszabaditani, akkor ne az iCloud Drive legyen az, ami elfoglalja a helyet, akkor kapcsold be a tarhely optimizalast. Ekkor a helyi cachebol torolget ha ugy hozza a helyzet, hogy helyre van szukseges.

(#36200) moklys1 válasza Czo (#36199) üzenetére


moklys1
aktív tag

Be van kapcsolva a tárhely optimalizálás. Szerintem ez akkor is egy bug. Hisz egyébként máskor nem tölti le önszántából azt a rengeteg adatot amit manuálisan eltávolítottam. Meg akkor minek tették bele azt az opciót, hogy a felhasználó törölje manuálisan a lokális fájlokat? Hisz a rendszer meg visszatölti "amikor akarja" akár 10 perc elteltével.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.