Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Syl válasza WhiteAngel89 (#36700) üzenetére


Syl
nagyúr

Én céges dolgokra használom mert a levelezés Office365 előfizetésben van. Így minden azzal kapcsolatos dologra Edge van beüzemelve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36702) TigerCat válasza WhiteAngel89 (#36700) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, bár csak másodlagos dolgokra és ezt-azt csekkolni, de működik szépen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36703) blakey válasza WhiteAngel89 (#36700) üzenetére


blakey
titán

Igen, nem rossz, de mint mindennek, ennek is vannak hibái. Most épp az Opera GX-et próbáltgatom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36704) moleculez válasza WhiteAngel89 (#36700) üzenetére


moleculez
veterán

Nem hülye kérdés, használok. Mégpedig azért, hogy egyben tartsam a workflowt a windows és a Mac között. Bár az elsődleges böngetőm a Safari, ami olyan hogy a Windowsos gépen (is) elő kell venni azt Edgeben csinálom. Ezen felül az a backup, ha véletlen inkompatibils oldalba futok. (elég ritka, de megesik).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36705) kazsmerlaca válasza blakey (#36703) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Végre valaki normális böngészőt használ :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36706) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

macos monterey miért olyan hülye, hogy elfelejti a monitor Hz beállítást alvó állapot után? Hogy lehet ilyen béna valami? :O

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36707) 30z.Samu válasza kazsmerlaca (#36706) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam nem felejti el, az más kérdés, hogy a HDMi-t le kéne cserélni Display-re, mert a PC-t azon használtam és azért látszik a különbség.

(#36701) Syl: Mit csinálsz az Office-al, ami Edge-el jobban megy? Nekem is van O365-öm, de eddig nem éreztem semmiben hátrányt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#36708) Syl válasza 30z.Samu (#36707) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem írtam, hogy jobban megy. Csak szimplán elkülönítettem a céges dolgokat (beleértve a munkával kapcsolatos könyvjelzőket is) a priváttól. Nekem így kényelmes.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36709) 30z.Samu válasza Syl (#36708) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem. :B :R

Sic Parvis Magna

(#36710) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!

2014-es i5 2 mag, 8gb ram Mac minim van. Jelenleg Big Sur van rajta. Érdemes ezt Montereyre frissíteni?
Van aki esetleg használja vele?

(#36711) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Szerintem inkább a sebesség a fontos. SSD alatt a biztonsági frissítések miatt érdemes frissíteni. HDD-vel már nem nagyon próbálnám.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36712) blakey válasza kazsmerlaca (#36705) üzenetére


blakey
titán

:F
Sajnos egyik sem tökéletes, szeretem, ha az eszközeim szinkronban vannak, az Opera mobil verziója nem szinkronizálja a könyvjelzőket, legalábbis ezek az újak. Persze nem olyan vészes, mert össze van kapcsolva a géppel, tehát az előzmények működnek, de na. Egyébként gyors minden platformon, legalábbis a többihez képest, vannak jó funkciói, olyanok, amiket más böngészőkben is szívesen látnék. Sajnos egy böngészővel nem lehet meglenni, de kettő már jó lehet. Egyébként ez a GX változat eléggé "menő". :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36713) Ear001 válasza Mattb (#36710) üzenetére


Ear001
addikt

Én frissítettem, nem volt vele baj.

(#36714) mahoni


mahoni
tag

Sziasztok!
Volna egy 2021 es és egy 2015 iMac 27" , ezt valahogy össze lehet kötni úgy h végülis egy gépként kezeljem de két kijelzőnek?
Köszi

42

(#36715) Chereiose


Chereiose
addikt

Azt mi okozhatja, hogy barátnőm M1 Macbook Airjén azt mondja, hogy néha ledobja a wifit? Nekem pl. telón, Ipaden nem szokta, 2 wifi van itthon 1 a gyári digis routerből és egy saját asus, valami megzavarhatja vagy mi lehet az oka?

(#36716) kazsmerlaca válasza Chereiose (#36715) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Próbáltad 5Ghz és 2,4Ghz-n is?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36717) Chereiose válasza kazsmerlaca (#36716) üzenetére


Chereiose
addikt

Szerintem csak 2.4 van beállítva, lehet egymást zavarják be.

(#36718) kazsmerlaca válasza Chereiose (#36717) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

nekem m1 minim van 5ghz-en. De sosem dobott még le 1 év alatt.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36719) Thusor válasza Chereiose (#36715) üzenetére


Thusor
őstag

Esetleg kipróbálhatná mind a két wifin is. Lehet, hogy nem szereti valamelyiket. Nálam a Samsung A40-es telefonomon volt olyan hogy a UPC Connectbox wifit mindig eldobálta, ugyanakkor az ASUS routerét soha sem. Egy próbát megér a dolog.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#36720) Chereiose válasza Thusor (#36719) üzenetére


Chereiose
addikt

Asszem azt próbálta már, de valahogy mindig eldobja. Szerintem az lesz a megoldás, ha csak 1-et hagyok és a másikat kiiktatom.

(#36721) mahoni válasza mahoni (#36714) üzenetére


mahoni
tag

Csak nem jön össze a két iMac összekötése... Vettem egy Tunderbolt2 kábelt... na mondom dugom ... erre az új gépen nincs már csati vettem még egy TB2 - USBC átalakítót... de így se jön föl menübe h kiterjesztett monitor v. valami... kb kidobtam 37 e-t a két kábelre... YouTube on mindenhol így írtak h ez kell az összekötéshez

42

(#36722) Czo válasza mahoni (#36721) üzenetére


Czo
őstag

Nincs mar target display mode. Utoljara a nem retina iMacek tudtak ilyet, ha nem volt rajtuk frisebb rendszer, mint 10.13. Tehat, ha retina a 2015-os geped, vagy Mojave vagy ujabb a rendszer rajta, akkor peched van.

[ Szerkesztve ]

(#36723) mahoni válasza Czo (#36722) üzenetére


mahoni
tag

ne bazzz :) Írhattad volna 5 hozzászólással előbb :) mielőtt kibasztam 40 et :)
akkor mire használjam a két kábelt... második monitort rá tudok csatlakoztatni? melyik amelyik hasonló méret mint a gép és nem lépcsősen kell nézegetnem az iMac mellett? és normális felbontású?

42

(#36724) Czo válasza mahoni (#36723) üzenetére


Czo
őstag

Nem azt kerdezted, hogy mivel nem lehet :D En nem tudok arrol, hogy ezt meg lehetne csinalni.

Alapvetoen ha nem akarsz TB2 eszkozt bedugni a gepedbe, akkor nem kell a TB2-TB3 adapter. Ha direkt veszel valamit, ami TB2-es, ahhoz valoszinuleg ugyis kapsz kabelt, vagy pici kabele van es kozvetlen dugod be a portba.

Ha pl 27", de nem retina jo, akkor ha mindenaron fel akarod hasznalni a TB3-TB2 adaptert, akkor egy alig 11 eves, Apple Thunderbolt Display (2011 es 2016 kozott arulta a ceg) jo lehet. De ez se olyan magas, mint egy iMac, ugyhogy ez is lepcsos (probaltam).

Nem telt meg el a 14 nap, szerintem kuldd vissza es kesz.

(#36725) Gdi válasza Gdi (#36693) üzenetére


Gdi
senior tag

Gond nélkül felfrissítette a gép a Sierrát Catalinára. (10.12 -> 10.15)
HEIF/HEVC-vel készült médiák is szépen jelennek meg. (A már korábban megnyitott képeket először lassan tölti be /kis kör a jobb alsó sarokban teker/, de utána jó)

A rendszer nagyon lomha lett (pörgentyűs merevlemez van a gépben, nem SSD).
Elképzelhető, hogy ez idővel javul, mert most csak valami háttérfolyamat szántja a HDD-t frissítés utómunkájaként? Vagy így (is) ösztönöz az apple új termék vásárlására?

Illetve, hogy a Pages AppStore verziója már nem telepíthető erre a macos verzióra az elég blama, úgy hogy nincs már régebbi verzió letöltésére lehetőség (Appstore-n belül). Szerencsére volt egy kallódó dmg file még Pages 8-cal. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#36726) Czo válasza Gdi (#36725) üzenetére


Czo
őstag

Esetleg cserelni a merevlemezt SSD-re? En utoljara a 10.7-et hasznaltam merevlemezzel.

A megvasarolt programok kozott probaltad letolteni a Pagest? En a napokban telepitettem 10.13-ra onnan, mindenfele problema nelkul.

(#36727) Gdi válasza Czo (#36726) üzenetére


Gdi
senior tag

Javasoltam, hogy kellene, és keressen rá egy helyet ott a környékén akik megcsinálják, (légvonalban 770km-re Németo-ban van, így nekem kicsit távol, hogy innen cseréljek neki)
A hölgy kezében szerintem még nem volt az életben csavarhúzó, hogy egyedül bevállaljon egy ilyet az kizárt.
Így lehet inkább újat vesz, ha nem javul a helyzet.

27-es iMac M1-gyel valóban nincs még? Lesz?

Megvolt neki az icloud driveon Pages 8 telepítő. Tovább nem kerestem.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#36728) kazsmerlaca válasza mahoni (#36721) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Tanuló pénznek jó volt.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36729) kazsmerlaca válasza Gdi (#36727) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

"27-es iMac M1-gyel valóban nincs még? Lesz?"
Még nincs de lesz.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36730) Syl


Syl
nagyúr

Használja valaki a Synology Drive Client programot?
Régebben volt vele olyan gondom, hogy egy ideig működik hibátlanul, majd egyszer csak megzakkan és elkezdi pörgetni a sync-et, állandóan váltogat a szinkronizálás és a minden fájl rendben között.
Tavaly, még a 6.2 rendszernél futottam ebbe bele és azóta nem tettem fel újra a sync klienst.
A DSM 7.0-ás Drive Sync-kel Mac-en van valakinek tapasztalata?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36731) Boss81 válasza Syl (#36730) üzenetére


Boss81
senior tag

Használom, mert szükségem van rá, a MacBook és a szerver közötti szinkronizáció rendben van, de a külső merevlemezek, amik egy dokkolón keresztül vannak csatlakoztatva a MacBook-hoz, ott sajnos pörgeti, de egy idő után leáll, vagyis normalizálódik.
Én külső merevlemezen adtam meg az alapértelmezett fotókönyvtárat, egyedül annál vettem észre a jelenséget, a többi az rendben van.
Valahol olvastam, hogy javítás alatt van a dolog, mert sokan jelezték a Synology-nak a problémát.
A csomakezelési központban nemrég volt drive frissítés, de ha jól tudom nem azzal az oldallal van probléma, hanem a Mac-re telepített drive kliensel, arra is várható majd javított frissítés.
De effektív így is elmegy vele gond nagyobb nélkül.

(#36732) Syl válasza Boss81 (#36731) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi, akkor teszek vele újabb próbát. Én a "normál", user mappán belül szinkronizálom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36733) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Arra van lehetőség ,hogy külső ssd-re telepítek egy Windows-t az iMac-nek?

(#36734) Czo válasza TechN7ne (#36733) üzenetére


Czo
őstag

Ha az iMac-ed eleg fiatal (de nem tul fiatal, hogy M1 legyen) ahhoz, hogy UGA helyett GOP kompatibilis VGA legyen benne (valahol 2009-2010 korul volt a valtas), akkor azon mindenfele varazslat es BIOS kompatibilitasi reteg nelkul be tud bootolni a Windows 64 bites modban, ha Vista-t vagy ujabbat akarsz telepiteni. Ilyen esetben fognod kell egy EFI kepes Windows telepitot (pl. ilyen USB-t gyart a Microsoft sajat USB Download Toolja is) ezt bebootolni ugy, hogy az optionnal kivalasztod boot kozben, mint boot eszkoz, es siman feltelepited egy masik, akar kulso USB drivera.

(#36735) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Már fél éve, hogy Nálam van a Mini, durva hogy hip hop elment ez az idő. Eddig egy percig nem bántam meg, hogy megvettem és visszatértem a MacOS-re. Igaz amiket csinálok rajta, az menne egy olcsóbb Windows-os gépen is, de vannak apróságok, melyek miatt mégis azt mondom hogy megérte. Gondolok itt a hangtalan működésre, az ökoszisztémára. Tök jó, hogy nem kell a telefont keresgélni ha kapok egy üzenetet, hanem el tudom olvasni és tudok rá válaszolni gépen, vagy ha valakit fel kell hívni, azt is megtehetem. Fotók, jegyzetek, stb szinkronizálásáról ne is beszéljünk. Egyedül a 8GB RAM lehet kevés később, majd lehet váltok 16GB-s változatra valamikor, de eddig egyszer sem éreztem kevésnek a 8-at sem.

Sic Parvis Magna

(#36736) Alex91 válasza 30z.Samu (#36735) üzenetére


Alex91
félisten

Nagyon mar a Windowsos gepek se tul olcsok…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36737) 30z.Samu válasza Alex91 (#36736) üzenetére


30z.Samu
félisten

Attól függ, húgom most vett 160k-ért egy Asus gépet, amiben van 8GB RAM, Ryzen 5300G APU és 256-os SSD. Ez is megfelelne arra a célra, amire én használom, csak ez is hangosabb, mint egy Macbook vagy egy Mac. Pedig alapvetően nem hangos az Ő gépe sem, de mivel hallod a ventillátort, így hangosabb, mint a Mac, aminél olyan, mintha passzív hűtés lenne. :D

Sic Parvis Magna

(#36738) Alex91 válasza 30z.Samu (#36737) üzenetére


Alex91
félisten

Hat en amikor neztem, akkor Windowsal 200K alatt nem igen lattam ertelmes brand gepet, ami irodai munkara jo…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36739) kleinguru válasza Alex91 (#36738) üzenetére


kleinguru
addikt

Az Asus gépeket nem brand gépek :D. Hugomnak lett anno egy mini pc, olyan hangja van (asztalon monitor mellett, alatt van neki), hogy vissza akartam küldeni. Sajna ilyen mind, de őt nem zavarja.

Amúgy jó gép ár érték arányban is.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36740) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Jajj de utálom az alvó módot mac-en. Visszakapcsolás után össze-vissza elugrálnak az ablakok. Egy-két alkalmazás meghülyül tőle és nem működik.
Windows-on ilyen gond sosem volt. :W

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36741) blakey válasza kazsmerlaca (#36740) üzenetére


blakey
titán

Rendszeresen, akár naponta többször is alvó módba teszem, semmi nem ugrál, tökéletesen működik. Valami bezavar nálad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36742) kazsmerlaca válasza blakey (#36741) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Biztos a két monitor. De ez gáz....
iMAC-en nem csinál ilyet csak macmini-n

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36743) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

M1 macmini-t be lehet valahogyan kapcsolni távolról? Hogy ne a fizikai gombot kelljen nyomogatni.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36744) TigerCat válasza kazsmerlaca (#36743) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha altatod akkor igen.

Az ablakok rendezésére BetterSnapTool, vagy BetterTouchTool (ez sokkal többet tud, de nem érhető el az App Store-ból) jó megoldás, mert pl. egy billentyűzetkombinációra lementheted a teljes elrendezést, amit visszaállít. Persze csak azokat, amelyek épp nyitva vannak. Nem csak előre definiált rendezést tud, hanem bármit-bárhova rakathatsz vele. Hasznos, nagyon jó cucc.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36745) icecave válasza TigerCat (#36744) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha altatom, hogy lehet bekapcsolni akár telefonról Wake on LAN-al?

(#36746) kazsmerlaca válasza TigerCat (#36744) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Tiles-t szoktam használni ablak elrendezésre.

Az alvó móddal az a gond, hogy folyamatosan járatja a külső winyót és a CalDigit TS3Plus is bekapcsolva hagyja. Nem értem, hogyha alszik akkor miét kapcsolgatja ki-be a külső eszközöket :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36747) TigerCat válasza icecave (#36745) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Évekkel ezelőtt LogMeIn-t használtunk, de már nincs rá szükségem, keress rá, biztos van jobb megoldás is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36748) Senator válasza mahoni (#36714) üzenetére


Senator
aktív tag

Barrier az ami neked kell.
GitHub

(#36749) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Akinek M1-es gépe van, Nektek nem indul újra időnként a gép? Az elmúlt pár napban másodjára indul újra minden előjel nélkül. Nem telepítettem fel az elmúlt időszakban semmit, a felhasználási szokás sem változott.

Sic Parvis Magna

(#36750) icecave válasza 30z.Samu (#36749) üzenetére


icecave
nagyúr

Épp akartam írni, egyik nap tele sem random újraindult. Azóta nem szerencsére, de csak pislogtam, hogy ez mi volt...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.