Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Parson válasza -Skylake- (#36050) üzenetére


Parson
addikt

...És akkor most elmorzsol pár könnycseppet az összes designer, aki melóhelyen örülhet ha 24"-es monitoron dolgozhat - elöttem is 3 db álldogál egymás mellett a gépemre kötve... sajnos ez van, ezt kell szeretni...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#36052) kleinguru válasza -Skylake- (#36050) üzenetére


kleinguru
addikt

Ebben az esetben, talán érdemes lehet a minit megvenni (főleg, ha lesz belőle erősebb).
+tetszőleges perifériák.

Ha kell valakinek az integráltság és kiváló megjelenítő (nem méretben, hanem felbontásban és egyéb paramétereiben) és az integrált mikrofon és webcam, akkor sajnos muszáj várni.

43" monitort használok egy ideje, amit annyira megszoktam, hogy kisebbet már csak másodlagosnak vennék (többek között ezért is lett a mini megvéve) :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36053) amulet


amulet
senior tag

MacOS Monterey-el kapcsolatban lenne kérdésem, mert nem értem.
Biztonsági mentésnél (hálózati meghajtóra) elkezdi elkészíteni a mentést amikor kész azt írja :
Legrégebbi biztonsági mentés: nincs
Legújabb biztonsági mentés: nincs
Következő biztonsági mentés: ma

A meghajtót formáztam EXT4-re, és ugyan ez, Másnál is problémázik ez az új op rendszer?

(#36054) cigam válasza amulet (#36053) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hálózati meghajtón lényegtelen a távoli fájlrendszer típusa.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36055) Cold5


Cold5
senior tag

Mac Mini M1Big Sur-ral, hogy kell mindent letörölni róla és alaphelyzetbe tenni? Eladás lesz...

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#36056) moklys1


moklys1
aktív tag

Mac OS kérdést hol lehet feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#36057) Mr Bond 007 válasza moklys1 (#36056) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha fel tetted volna már meg is lenne a válasz :D

(#36058) moklys1 válasza Mr Bond 007 (#36057) üzenetére


moklys1
aktív tag

Jogos, de volt olyan, megkaptam a magamét ezért, lehet, nem itt hanem még anno a beszeljukmac-en.

A "megtekintő" amikor megnyitok egy PDF-et, folyton a kijelző bal oldalára rakja be a megnyitott dokumentumot. Ezen lehet változtatni? Pl. a többi alkalmazás megjegyzi, hogy hagytam...

(#36059) TigerCat válasza moklys1 (#36058) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez ilyen, mindig oda teszi. Speciel szeretem, mert pont jó helyen van. Egyébként engem a Szövegszerkesztő alkalmazás borít ki hasonlóképp. Mindig ugyanoda nyílik, de szerencsére legalább az üres dokumentumablak méretét be lehet állítani, hogy mekkora legyen. Ez is valami.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36060) cigam válasza Cold5 (#36055) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Itt minden le van írva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36061) Cold5 válasza cigam (#36060) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#36062) moklys1 válasza TigerCat (#36059) üzenetére


moklys1
aktív tag

Igen, az is pont ezt csinálja, elfelejtettem írni :)
:D akkor nem csak én vagyok így ezzel. Jó, hogy leírtad, nem tudtam, vagy nem figyeltem korábban.

(#36063) Mr Bond 007 válasza moklys1 (#36058) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát aki ezért leolt mert kérdezel azt nagyon gyorsan el kell küldeni a vérbe! ;]

(#36064) moklys1 válasza Mr Bond 007 (#36063) üzenetére


moklys1
aktív tag

Igen, voltak ilyen időszakok, 10 - 11 éve. De nagyon jó látni hogy ez már megszűnt :R

(#36065) Aureal


Aureal
senior tag

Urak!
A Mini 2014 late hdd-je cserélhető bármilyen, a piacon elérhető sata ssd-re vagy kényes lehet biz. típusokra?

M2 adapter nekem nincs benne és így, valamint hogy eleve esedékes volna most egy ssdt vennem egy másik gép miatt is (emag kuponom van pluszban elkölteni), gondoltam csak kipróbálom én, milyen volna a Minibe ilyenre felrakni a Montereyt, hogy muzsikálna rajta első próbaként. Aztán így olyat választanék, ami ide is, oda is jó lehet később...

Ajánlat/ellenjavallat esetleg?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#36066) cigam válasza Aureal (#36065) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Elméletileg bármelyik jó bele.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36067) Ear001 válasza Aureal (#36065) üzenetére


Ear001
addikt

Gyakorlatilag is mindegy. Amúgy jól muzsikál a Monterey a 2014 Late-en, ha SSD van alatta.

(#36068) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Monterey alatt észrevettem hogy az usb-c--hdmi átalakítón keresztül nem megy semmiféle hang az erősítőbe. A napokban kihúztam mert kellett a kábel, azóta semmi. A kábel és az erősító biztos jó, laptopról hibátlanul szól a zene. Próbáltam másik áta usb-c --hdmi átalakítóval, azzal sem szól. Az erősítőt látja a gép de hang az nem megy. Olvastam hogy Monterey alatt van valami usb hub kezelési hiba, más is találkozott ilyesmivel? NVram reset volt.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36069) cigam válasza Digital (#36068) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A Rendszerbeállítások -»Hang-»Kimenet hova van állítva? Lehet hogy amikor kihúztad, elugrott a belső hangkártyára, és nem állítottad át/vissza, miután visszadugtad.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36070) Digital válasza cigam (#36069) üzenetére


Digital
addikt

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36071) Aureal válasza Ear001 (#36067) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszönöm! #Cigam szintén :R
(Amúgy típus/márka alapján tudtok ajánlani valami kitüntetettet vagy az is mindegy?)

[ Szerkesztve ]

(#36072) cigam válasza Digital (#36070) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát pöccintsed át fejhallgatóról, a Denon-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36073) Aureal válasza Aureal (#36071) üzenetére


Aureal
senior tag

Egy 120-as PNY CS900 van itthon asztali pc-ben windowsra ugyan, de ilyenben is gondolkodtam csak 240 gigásban vagy Crucial BX, MX500, esetleg WD green.
Haveromnak meg elvileg van tartalék, keveset használt Intel 520-asa, azt sztem pluszként is megszerezem tőle most :)) de egy új is kell persze...

[ Szerkesztve ]

(#36074) cigam válasza Aureal (#36073) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért ezt fusd át, mielőtt nekiállsz szétkapni. Nem egyszerű!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36075) Aureal válasza cigam (#36074) üzenetére


Aureal
senior tag

Már túl vagyok rajta. :) Nem nagy ügy ilyen jól illusztrált guide alapján.

Az ssd típusokra akkor nincs különösebb ajánlat?

(#36076) Digital válasza cigam (#36072) üzenetére


Digital
addikt

Megtörtént de nincs hang. :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36077) moklys1


moklys1
aktív tag

Leírom a mai kálváriámat a Logitech G305 egérrel kapcsolatban és ha valakinek segít majd. Nekem az egész napom ráment.

Aki esetleg egy Logitech G305 egér szoftverét szeretné telepíteni macOS pl. az én esetemben Big Sur alá - akkor csak is egyetlen szoftver használható, mégpedig a LOGITECH G HUB (https://www.logitechg.com/hu-hu/innovation/g-hub.html)
Egyéb más, mint pl. A hosszú éveken át működő Logi Options már felejtős. Persze ezt a tényt a termék weboldalán nem közlik. Jelen esetben a gyártó weboldalán a kiválasztott eszköznél, letöltések menüpontban a macOS 11.0-re csak egy “Firmware Update Tool” van, ami semmit nem ér, mert nem működik. Folyton azt írja, hogy eszköz nem található (miközben használom az egeret) Gondolom megnézek egy előző verziót. Na ott már van legalább “Logitech Gaming Software” csak hát persze, macOS 11.0 alatt nem támogatott. A gyártó által ajánlott macOS szoftverek itt befejeződtek. Keresgéltem kicsit, és hát rátaláltam a Logi Option -ra. Erre, sok-sok órám ment rá, hogy rábírjam a működésre, de sajnos folyton azt írta, hogy az eszköz nem található, Logi Option - no devices detected. Természetesen az adatvédelemnél, mindenhova beraktam, de semmi. És utána telepítettem a Logitech G Hub -ot. És ezzel már működött. Persze telepítéskor nálam ez sem települt megfelelően és el sem akart sokáig indulni, ezzel is elpazaroltam kb. 2 órát. De utána töröltem és újratelepítettem és így már működött.
Összegezve, a Logi Option -t már nem fejlesztik és minden potenciát már csak a Logitech G Hub -ba fektetnek. Ebből a cikkből lehet tájékozódni: https://thegamingsetup.com/gaming-mouse/buying-guides/logitech-gaming-software-g-hub
Akinél még működik, az vagy régebbi macOS-t használ, vagy egy viszonylag régi, de még támogatott eszköze van.

Általam használt: Logitech G305 / macOS Big Sur (V. 11.6.1) / MacBook Air (M1, 2020)

(#36078) TigerCat válasza moklys1 (#36077) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Gombokhoz BetterTouchTool, görgetéshez SmoothScroll. Minden egérrel működik, nem szívatom magam a Logitech vackával.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36079) moklys1 válasza TigerCat (#36078) üzenetére


moklys1
aktív tag

Igazából azért szerettem volna a Logitech app-ot mert azzal tudom, hogy a beállításokat bele tudom égetni a belső memóriába és utána már nincs szükség segédprogramra, sőt akár másik gépen is használhatom, ugyan ezekkel a beállításokkal. Az előző egeremet is így állítottam be évekkel ezelőtt és utána hozzá se nyúltam soha többet, még ha másik géphez is csatlakoztattam. Szerintem amiket te írtál, azokkal ezt nem lehet, folyton menniük kell háttérben. Persze akinek ez nem kell akkor egy jó alternatíva.

De a "SmoothScroll" szemezgetek most. Lágyabbá teszi a görgetést?

[ Szerkesztve ]

(#36080) Ear001 válasza moklys1 (#36079) üzenetére


Ear001
addikt

Hát nem tudom. Nekem csak a küzdés volt a Logitech Apple szoftvereivel, meghajtóival. Az volt a jó, ami az oprendszerben volt.

Én a Logitech egereimet a SteerMouse-val lövöm be. Ez ugyan nem égeti be az egérbe, de egyszer beállítottam, és azóta jön velem nem is tudom hány oprendszer frissítés óta.

(#36081) moklys1 válasza Ear001 (#36080) üzenetére


moklys1
aktív tag

Ha a Logitech-nél leírják rendesen, akkor kb. 5-10 perc a telepítés és a beállítás. Így meg szinte egy egész napom ráment. Persze külföldi fórumokon sem találtam semmit. Most leírom ott is, és ha segítek másnak.

(#36082) Ear001 válasza moklys1 (#36081) üzenetére


Ear001
addikt

Nem te vagy az első aki elveszett a Logitech OS X driverek között, de szuper, hogy kisakkoztad. De sajna valószínű, hogy majd jön valami új cucc a Logitechnél, aztán kezdődik minden elölről.

(#36083) moklys1 válasza Ear001 (#36082) üzenetére


moklys1
aktív tag

Remélem, hogy az elkövetkező 5-10 évben nem nagyon fogják a platformot változtatni, az előző is elég sokéig kitartott.
Más. Fel mertétek rakni a macOS Monterey?

(#36084) Syl válasza moklys1 (#36083) üzenetére


Syl
nagyúr

Én első nap feltettem, nincs vele bajom. Kivéve, hogy megszűnt működni a DiscreteScroll.app

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36085) Ear001 válasza moklys1 (#36083) üzenetére


Ear001
addikt

Meglepne.

Persze, ahogy jött le, tettem is fel.

(#36086) TigerCat válasza moklys1 (#36079) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Évek óta használom hiba nélkül. Van ingyenes alternatíva is az összefoglalóban. Próbálgasd.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36087) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Mac Mini-hez (2018) milyen külső kamera ajánlott FacTime-hoz?
Szeretném, ha HD felbontást tudná (de gondolom ez manapság már nem nagy gond)
Köszönöm előre is az ajánlásokat.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36088) kleinguru válasza nylontacsko (#36087) üzenetére


kleinguru
addikt

Logitech 930e használok megelégedve. A mikrofonja is jó, mehet vele a facetime.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36089) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,

Ha felrakom az új rendszert ,utána visszarakhatom a Big Sur-t tiszta telepítéssel?

(#36090) honeypot válasza TechN7ne (#36089) üzenetére


honeypot
tag

Igen. Ez nem iOS, itt lehet downgradelni.

(#36091) TechN7ne válasza honeypot (#36090) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Esetleg erről találok vlhol egy részletes magyar könnyen érthető leírást ,hogyan tudok régebbi rendszert telepíteni tisztán?

1x telepítettem újra a gépet formázott tíszta telepítéssel ,de sajnos csak a aktuális friss rendszerrel sikerült (sztem ez a legkönnyebb) ,szeretném megtanulni a többi lehetőséget is.

tboldi

Pl.?
Hírtelen picit sok ,de ha 1x sikerül akkor már menni fog mint a karikacsapás.
:B

[ Szerkesztve ]

(#36092) tboldi válasza TechN7ne (#36091) üzenetére


tboldi
nagyúr

Összefoglalót nézted már? ;)

(#36093) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Azon gondolkodok, lehetséges-e windows XP-t vagy Win 7-et rakni egy 3. generációs Mac Mini-re? ( https://en.wikipedia.org/wiki/Mac_Mini ) Vagy jelenkori linuxot? (+Proxmox és az alatt felmegy windows.) Bárki tapasztalat?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#36094) Alex91 válasza coco2 (#36093) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36095) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Használja valaki a Temperature Gauge programot? Hónapokig(évekig?) teljesen jól működött, de valami elromlott benne. Régen akartam igazgatni, ezért nem tudom mikor történt, de ha most kiválasztom a Preferences menüpontját, összeomlik a program.

---

Pár napja települt a 10.5.7-hez kiadott 2021-07 biztonsági frissítés, és a Safari 15.1-es verziója. Azóta a Facebook-ot szinte lehetetlen használni, gyakran már attól fejreáll, ha a saját oldalamat/hírfolyamot betölti.
Ez a weboldal újra betöltődött, mert váratlan hiba történt.
Majd kicsivel később, már be sem töltődik, és az ablak elszürkül, és a közepén csak egy üzenet jelenik meg:
"Ismeretlen hiba következett a következővel:
https://www.facebook.com"

Esetleg másnak is van hasonlóan negatív tapasztalata a 15.1-el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36096) r4z válasza coco2 (#36093) üzenetére


r4z
nagyúr

VM-kent barmi ramegy. Egy evjaratot azert irhatnal, C2D-tol Haswellig eleg sok minden lehet benne.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#36097) Cikó


Cikó
tag

Sziasztok!
Adott egy Mac Mini 2018, memóriát szeretnék bővíteni. 2666 MHz helyett tehetek bele 2400-as RAM-ot?

(#36098) r4z válasza Cikó (#36097) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha van elfekvoben RAM-od, tedd bele batran. Ha venni akarsz, inkabb azt ajanlom, hogy a specifikacio egyezzen a gyarival, idozitesben is. Arban nincs kulonbseg.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#36099) Cikó válasza r4z (#36098) üzenetére


Cikó
tag

Rendben, köszönöm a válaszod!

(#36100) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Gyors sebességű pendrive-ot kihasználja a Mac ,vagy exfat-ra formázva nem érdemes drágább fajtát venni és jó egy sima átlagos is?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.