Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) kazsmerlaca válasza devil-k (#36896) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Látom te sem próbáltad még a mail működését :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36902) #54597376 válasza kazsmerlaca (#36900) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ó, jaj! Most aztán jól beszóltál :DD
Beilleszthető nem inline is, meg az hogy fogadó félnél hogyan jelenik meg az függ az ő kliensétől is, de én inkább hallgatok mert lightos user vagyok :DD

(#36903) cigam válasza kazsmerlaca (#36900) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Felháborító! Egy levélbe beágyazza a képet, és a fogadó félnél meg is jelenik. Hová jut így a világ, ha így működik egy levelező program ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36904) moleculez


moleculez
veterán

Gyári Mail app tényleg nevetséges... Nekem az Outlook bevált.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36905) TigerCat válasza moleculez (#36904) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én szeretem, a levéltörzsbe rakott kép sem zavar, még nem volt olyan akinek gondja lett volna vele. Egyszerű kezelni és áttekinthető.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36906) moleculez válasza TigerCat (#36905) üzenetére


moleculez
veterán

Az pl pont triggereli az OCD-met :DDD

Bár sokmindenre elég nekem az Outlook jobban bevált. Ugyanez igaz a tobbi gyári sw-re is (iWork csomag), lakossági általános használatra bőven elég.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36907) Czo válasza TigerCat (#36905) üzenetére


Czo
őstag

Plussz, ugye az a kliens ami nem ismeri ezt a featuret, az csatolmanykent latja, mert tecnikailag csatolmany.

(#36908) devil-k válasza kazsmerlaca (#36901) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezzel dolgozom...

- mozi bolondéria -

(#36909) kazsmerlaca válasza #54597376 (#36902) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nem értitek a lényeget, erről nem tehetek. Akkor használjátok :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36910) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

NA ugye. Végre valaki ért is hozzá :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36911) #54597376 válasza kazsmerlaca (#36909) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem érthetem, nem vagyok "power user" :))

(#36912) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Ha a spotlight keresőbe beírom: Terminál vagy Betűtár
Miért nem jelenik meg? Minden keresési feltétel be van állítva.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36913) blakey válasza kazsmerlaca (#36912) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem ajánlja fel? Esetleg angolul? Nálam működik, de én angolul használom az OS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36914) kazsmerlaca válasza blakey (#36913) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Mindenhogyan próbáltam már.
1 hónapja még működött. Ma kitalálta, hogy nem működik.
Semmilyen appot nem talál meg a kereső. Eddig mindent megtalált. Gáz :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36915) blakey válasza kazsmerlaca (#36914) üzenetére


blakey
titán

Akkor próbálj meg egy "parameter reset"-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36916) Czo válasza kazsmerlaca (#36912) üzenetére


Czo
őstag

Barmi mast megtalal? Vagy mast sem? Esetleg megprobalhatod eldobni a spotlight indexet es ujraindexeltetni vele a disket. Terminalba, eloszor kapcsold ki a spotlightot "sudo mdutil -sa", majd kapcsold be "sudo mdutil -a -i on". Az elsore uzenetben tajekoztat, hogy a /-en es a Data-n kikapcsolta, a masodiknal pedig arrol tajekoztat, hogy bekapcsolta. Ha nem vagy benne biztos, akkor masold ide vissza a valaszokat, amiket a parancsokra kaptal.

(#36917) kazsmerlaca válasza Czo (#36916) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Csak weben akar keresni, mást nem talál.

kikapcsoltam és bekapcsoltam ahogy írtad.

Most várjak? Elkezdett pörögni proci mint állat :D

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36918) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

iMac-en van kényszerített leállítás?
Gyakran beakad egy program (cubase) munka közben és nem lehet bezárni az alkalmazást olyankor kihúzom az áramból a konnektort ami pont nem egészséges.

Jó lenne egy “ilyen” kényszerített leállítás kombináció mint pl. Windows-on…
Gondolom Mac-en is létezik ilyen…?

(#36919) blakey válasza TechN7ne (#36918) üzenetére


blakey
titán

"Alma menü'/Force Quit.
Amúgy miért nem olvasod el a "macOS kézikönyvet"?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36920) Czo válasza kazsmerlaca (#36917) üzenetére


Czo
őstag

Igen, ilyenkor varni kell. Sok eve volt erre jelzes, potty a nagyitoban illetve volt progress bar is, de ezeket lassan kiinovaljak a rendszerbol a fejlesztesek.

Mi ez a sok volume, ami meg rajta volt? Mert ha jol latom, az 1TSSD nevure nem kapcsolta vissza. Az miben masabb, mint a Munka nevu?

[ Szerkesztve ]

(#36921) kazsmerlaca válasza Czo (#36920) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

És működik amit leírtál! Végre megtalál mindent. Hálás köszönet! :R

Az 1T SSD az egy külső eszköz.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36922) kazsmerlaca válasza TechN7ne (#36918) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nekem is volt egyszer behalt minden. De akkor hosszan nyomod a kikapcsoló fizikai gombot és kész. Legalább is én így tettem :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36923) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Az alábbi képen látható szitu áll fenn egy ismerős gépén. Hogy lehet azt az "Egyéb kötetet" (vagy egy részét) felszabadítani?
[kép]

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36924) icecave


icecave
nagyúr

Én a backup-ról kérdeznék. Ha majd veszek egy másik mac mini-t pl. akkor itt is van fullosan olyan backup, mint iOS-en? Minden telepített programot, beállításokkal együtt visszatesz? Vagy ne is álmodjak ilyesmiről?

(#36925) TigerCat válasza icecave (#36924) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Time Machine, vagy csinálsz egy teljes lemezkép mentést a recovery menüből, ami egy pillanatnyi állapotot tartalmaz. Bár én nem szoktam használni egyiket sem, jobb szeretem nulláról beállítani az új gépet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36926) Czo válasza moleculez (#36923) üzenetére


Czo
őstag

Mi a "feltetelezett" problema, illetve mi az a problema amit a szurke terulet csokkentesevel, meg lehetne oldani? Tehat, mi lenne a cel, mi az, amit el szeretnetek erni?

10.15-tol kulon "particion" (valojaban APFS koteten, de hasonloan kell felfogni, mint a particiot) van a rendszer. Big Sur ota, nem csak, hogy kulon particio, de egy "pillanatkep" (snapshot) errol a particiorol, ami kriptografikai eszkozokkel ala van irva.

A kepen az latszik, hogy a disk utilityben ki van valasztva az az APFS kotet, ami ezt, az alairt, pillanatkepet tartalmazza a rendszerrol.

Ennek a merete kb annyi, ami a kepen is latszik, tehat a 15.05 GB ebben az esetben megfelelo.

Ha van legalabb 1 kotet kivalasztva, akkor a "csikon" az osszes tobbi kotet az egyeb kategoriaba fog kerulni.

Ebben az egyeb kategoriaban lehetnek az oprendszer melletti adatok (ez a Data kotet), de lehetnek Time Machine pillanatkepek, de akar mas kotetek is, amiket a felhasznalo csinalt. De ezt nem latjuk, mert ugyesen ugy fotoztad, hogy nehogy lathassuk :)

(#36927) Czo válasza TigerCat (#36925) üzenetére


Czo
őstag

A teljes lemezkepes dolog T2-nel okozhat meglepeteseket.

icecave: A Time Machine lesz a legegyszerubb, vagy ha egyszerre megvan mind a ketto gep, akkor az uj gep kibontasakor megjeleno menuben lesz lehetoseg korabbi geprol koltozni. Ezt meg tudja oldani WiFi -n (ilyenkor peer to peer WiFi-t csinal, tehat ha N-es a WiFi-d, akkor is tud 2 AC-s Mac igy "koltozni"), de ha ossze tudod kotni oket kabellel, pl Thunderbolton, akkor megsebesebben fog a koltozes vegigmenni.

(#36928) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, szerintem akkor úgy lesz, mint iPhone esetében, ott is rájöttem, hogy jobban járok, ha akkor adom el, mikor már a másik is megvan és egyszerűbben átköltözök így. :R

(#36929) moleculez válasza Czo (#36926) üzenetére


moleculez
veterán

Nem én fotóztam. :N Amúgy annyi a baj, hogy így nem megy fel a frissítés, azt akarják csak felrakni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36930) Czo válasza moleculez (#36929) üzenetére


Czo
őstag

Tehat, azt mondod, hogy a frissites arra panaszkodik, hogy nincs eleg hely? Vagy pontosan mire panaszkodik? :D mert ezt meg mindig nem tudjuk.

Nyilvan, azt a problemat kell elharitani, amire panaszkodik es azt is ugy, ami "megoldja". Tehat ha tul sok Time Machine pillanatkepe van, akkor pl le lehet torolni ezeket a snapshotokat. Ha van olyan egyeb kotete letrehozva, amire mar nincs szuksege, azt torolje le. Ha pedig fileokkal van tele, akkor torolgessen abbol.

(#36931) moleculez válasza Czo (#36930) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, köszi, ez a probléma, hogy nem engedi feltenni a frissítést helyhiányra hivatkozva. Ezért kérdeztem azt, amit. Az a baj, h nem nálam van a gép, abból (az infoból) főzök ami van. Majd összefacetimozok vele, aztán mondom mit csináljon, úgy könnyebb. Csak megkérdeztem itt is hátha az öreg motorosoknak beugrik élből mit keressek hol, de igazából ez nem ennyire egyértelmű probléma, szóval végig kell nyomkodni megkeresni mi az.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36932) Czo válasza moleculez (#36931) üzenetére


Czo
őstag

Ha pl hasznal Time Machinet, akkor csinaljon egy friss mentest, majd a mentes utan terminalbol pl. torolhetoek a Time Machine snapshotok (lehet, hogy van ra GUI-s varazs tool is, de soha nem kerestem meg, hiszen van beepitett eszkozkeszlet).

Ehhez a 'tmutil' parancs lesz a baratod, a meglevo spanshotokat a "tmutil listlocalsnapshotdates /" listazza ki. Itt latni fogod a pillanatkepek idopontjait. Ezeket tudod a pl egyesevel takaritani, ha a "tmutil deletelocalsnapshots <datum>" parancsot hasznalod, a datum helyere beirva azt, amit takaritani akarsz.

A szetszort fileok megtalalsara pl nagyon jo szoftver a DaisyDisk, de vannak ingyenes alternativak, pl. a GrandPerspective.

Ha pedig o hozott letre Disk Utilityben sajat koteteket, akkor nyilvan tudni fogja, hogy az kell-e neki, igy el tudja donteni, hogy letorolje-e.

(#36933) TigerCat válasza Czo (#36927) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, ezt mindig elfelejtem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36934) Ear001 válasza Czo (#36932) üzenetére


Ear001
addikt

A snapshotokat az Onyx egy gombnyomással tudja törölni. Távmegszakértésnél az azért sokkal egyszerűbb, mint terminál.

(#36935) Czo válasza Ear001 (#36934) üzenetére


Czo
őstag

Amire van beepitett lehetoseg, arra nem szoktam kulso szoftvert keresni es mivel a macOS meg mindig Unix, ezert kb minden ilyenre van beepitett toolja, ami raadasul cel orientalt igy sokkal egyszerubb hasznalni, mint barmi mast. Nem utolso sorban, akar scriptelheto is.

Ezert is irtam, hogy tuti van kattingatos megoldas, de azokat nem ismerem.

(#36936) Ear001 válasza Czo (#36935) üzenetére


Ear001
addikt

Ja, de az Onyx két kattintással megcsinálja azt, ami vagy negyed óráig terminálozgatnál. Azon kívül ingyen van.

(#36937) moleculez válasza Ear001 (#36936) üzenetére


moleculez
veterán

Átjön Czo mentalitása, amire nem muszáj nem használok külső appot. De ez az Onyx olyan h tényleg pár kattintás ami negyed ora terminal.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36938) Krethx válasza moleculez (#36937) üzenetére


Krethx
aktív tag

Czo-val értek egyet én is. Amit lehet azt Terminal-ból oldom meg. Inkább legyen több idő. Régen szerettem ezeket a külső programokat használni. Aztán egyszer jött egy nagy gubanc. Azóta messze kerülöm őket. Kivéve Pacifist. De itt is csak kiszedem ami kell. Aztán manuálisan bemásolom.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#36939) Czo válasza Krethx (#36938) üzenetére


Czo
őstag

En ugyvagyok a dolgokkal, hogy ha en csinalom, akkor tudom, hogy mit csinaltam, ha elromlik, akkor tudom, hogy mi az ami tortent es akkor, single user modban, vagy recoverybol meg tudom javitani. Pl dosdude osszerakta a patchet, amivel pl. 2008-as MacBook Pro 17"-re felmegy a High Sierra. En soha nem hasznaltam a patchert amit keszitett, mert kozosen fejtettuk meg, hogy mit kell patchelni, hogy minden jo legyen (en csinaltam a patchet, ami lehetove tette, hogy a Software Update mukodjon es tudjanak telepulni a frissitesek). Tehat trivialis, hogy nem fogom a komplett patchert felrakni, hanem csak azt a nehany modositast, amire szukseg van ennel a kimondott modellnel. Ezek kozul volt olyan modositas, amit mashogy hajtottam vegre, mert hiaba korulmenyesebb, de nem lesz bootolhatatlan a gep, ha kap egy PRAM resetet veletlenul.

(#36940) kleinguru válasza Czo (#36939) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönjük minden telekomos iPhone felhasználó nevében a network fix profilt :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36941) Czo válasza kleinguru (#36940) üzenetére


Czo
őstag

nm :)

(#36942) kazsmerlaca válasza devil-k (#36896) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Rájöttél, hogy nem user error?
A mail továbbra sem tud képet mellékletként csatolni.
Hiába lesz ikon, a fogadó félnél ugyan úgy képként jelenik meg. Próbáltad már mielőtt butaságot írogatsz?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36943) cigam válasza kazsmerlaca (#36942) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Te szeretsz a szavakon lovagolni, de így te maradsz az, aki butaságokat irogat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36944) kazsmerlaca válasza cigam (#36943) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Egy kérdésre adott téves válasz a butaság szerintem... :C

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36945) ro3000


ro3000
tag

Sziasztok! Szerintetek szabad megvenni az Apple Mac Mini Late 2014-es gépet? Semmi extra felhasználás, csak az Iphone után gondoltam kipróbálnám asztali rendszernek is a MacOS-t.

(#36946) Czo válasza ro3000 (#36945) üzenetére


Czo
őstag

Azt mondanam, hogy csak akkor, ha piszkosul olcson merik. Ez ugye jelenleg a "belepo" szint, ha Monterey tamogatasrol van szo.

(#36947) ro3000 válasza Czo (#36946) üzenetére


ro3000
tag

Akkor úgy gondolom felejtős. Köszönöm!

(#36948) Ear001 válasza ro3000 (#36947) üzenetére


Ear001
addikt

Én nem gondolom felejtősnek. A kérdés tényleg az ár, de decemberben egy olyan dolgoztam még nagyméretű kiadványokkal, fotókkal, és azt is vállalható szinten vitte, böngészésre, filmnézésre zenehallgatásra hibátlan.

(#36949) ro3000 válasza Ear001 (#36948) üzenetére


ro3000
tag

Ok, de akkor ennek a régi mini-nek mi az elfogadható ára?

(#36950) Ear001 válasza ro3000 (#36949) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez attól függ, mert nem mindegy, melyik proci, de még ennél is többet számít, hogy hagyományos merevlemez van benne, mert azzal azért tényleg darabos egy kicsit, vagy Fusion Drive, amit szerencsére szét lehetett osztani külön SSD-re és merevlemezre, vagy már SSD-re cserélték, és memóriából sem baj, ha van benne 8 GB, a 4 az már kevéske. Így egy 6-70 000 körüli ár szerintem vállalható.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.