Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-11 07:35:32

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Dutka válasza -Mike- (#2141) üzenetére


Dutka
csendes tag

Na jó, persze hogy nem kotyog, de ennyiért már ne is kotyogjon me menten, átlépek az erkélykorláton Mike. :)) .Hát igen, az nekem is feltűnt, hogy kicsit nyüzögébb. :(( .Azt gondolom, hogy mennyire megszokható, lehet úgy ráragadna a kezem, hogy el se bírnám engedni napokig, és a végén is csak kamionfeszítő pántokkal tudnának róla lecupantani :D .Látom itt már mindenki G25 fan, úgy hogy nem sok választásom marad. Valószínűleg "nagy duzzogva" meg kell, vásároljak majd egyet én is. :DD ..

(#2152) edgR válasza Dutka (#2148) üzenetére


edgR
őstag

mar regen kifutott szeria. ritka, mint a feher hollo, de szazszor megbizhatobb (es a tapasztaltabbak szerint jobb is), mint az 'ujabb' momo.

(#2153) Egzee válasza Zanik (#2150) üzenetére


Egzee
őstag

Sztem drága omron mikorkapcsolókat használnak hozzá! Azt ajánlom, ha nem rég járt le a gar, hogy menny be a szervízbe, és kérdezd meg, hogy mennyi a mikrokapcsoló szavatossága! Ha már az is lejárt, vagy nincs neki (elvileg kéne) akkor kérdezd meg tőle h nem hoztek-e be ilyet rosszba... mert akkor adj neki egy 1000-rest, hogy cserélje össze neked véletlen a 2 kapcsolót...

(#2154) -Mike- válasza Dutka (#2149) üzenetére


-Mike-
addikt

te ne cuccolj össze semmit semmivel, g25 oszt jónapot;)

[ Szerkesztve ]

(#2155) Egzee válasza -Mike- (#2154) üzenetére


Egzee
őstag

Miért nyomjátok ennyire a G25-öt??? Sztem azért az már felesleges... Tény, hogy ha kicsit kocsikázgatni van kedvem, lassan a városban, akkor a botváltót használnám...
De minek kuplung meg ilyenek??? Jó jó live for speedbe kell...

(#2156) edgR


edgR
őstag

tudnatok mondani/ajanlani olyan kozelmultbol szarmazo igenyes szimulatort, amit mindenkeppen erdemes lenne kiprobalnom ?

[ Szerkesztve ]

(#2157) -Mike- válasza edgR (#2156) üzenetére


-Mike-
addikt

gtr2, rfactor, race07

(#2158) -Mike- válasza Egzee (#2155) üzenetére


-Mike-
addikt

senki sem írta h kötelező lenne használni a váltóját (ami gagyi mellesleg)
a jelenlegi legjobb kormány a piacon.

(#2159) mazda626 válasza mazda626 (#2125) üzenetére


mazda626
addikt

UP! :B
Felnőttem a kormányhoz, van valami tippetek mi lehet a problem? :F

(#2160) edgR válasza -Mike- (#2157) üzenetére


edgR
őstag

koszonom!

(#2161) bzoley válasza -Mike- (#2158) üzenetére


bzoley
veterán

Csak kicsit gagyi, de én szeretem. Egy jó erős rugót kéne bele moddolni. Kamionnal Lienz-ben élmény kocsikázni :)

(#2162) -Mike- válasza bzoley (#2161) üzenetére


-Mike-
addikt

te tudod;)) én mikor megvettem csak akkor az egyszer szereltem fel azóta ott nyugszik a dobozában;)

(#2163) bzoley válasza -Mike- (#2162) üzenetére


bzoley
veterán

Persze, ha az eredmény fontosabb, akkor fölösleges, de "élménykocsikázni" jó. Viszont ugyanolyan fölösleges akkor a 900fok is. Pl. PCC-hez szoktam néha mindkettőt használni, és újabban Race07-hez. Jó móka :)

(#2164) -Mike- válasza bzoley (#2163) üzenetére


-Mike-
addikt

a 900fok talán a rallys játékokban jó. én a gtr2höz, rfactorhoz, race-hez 400fokot használok;)

(#2165) gabi81


gabi81
tag

sziasztok.

Kormányt szeretnék venni és ezt néztem ki magamnak: [link]

Valaki tud erről valami bővebbet hogy mikor lesz kapható Mo.-n, vagy esetleg már van is valahol?

just believe in yourself

(#2166) Dutka válasza -Mike- (#2154) üzenetére


Dutka
csendes tag

Igenis Mike mester :R ..

(#2167) -Mike- válasza Dutka (#2166) üzenetére


-Mike-
addikt

azért!!;)))

(#2168) bzoley válasza -Mike- (#2167) üzenetére


bzoley
veterán

Nem vagy egy kicsit diktatórikus? :D
Ámbár igazad van.

(#2169) nagyArc


nagyArc
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kormányt, és azt már eldöntöttem, hogy nem akarok force feedback-et (nem az ára miatt, hanem mert hangos, ami éjjel nem túl szerencsés). Mivel még soha nem volt kormányom, ezért az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk a Logitech formula ex-et veszem és kikapcsolom benne az FF-et, akkor ez azt is jelenti, hogy a fogaskerekek sem kapcsolódnak össze? Vagy csak a motor nem megy? Mennyire könnyű így ezt tekergetni? Vagy vegyek inkább egy Saitek r220-at, abban eleve nincs FF, ráadásul optikai érzékelős, így nem kopnak el a potik sem. A Saitekkel kapcsolatban kérdezném még, hogy nincsenek-e túl magasan a pedálok? Megköszönök minden segítséget!

(#2170) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Ezzel a LOGITECH MOMO Racing Force kormánnyal lehet használni a gta san andreasban?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#2171) Egzee válasza lakatosturbo (#2170) üzenetére


Egzee
őstag

Nem... a biliárdasztalt nem lehet használni...

(#2172) lakatosturbo válasza Egzee (#2171) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Autóvezetésre gondoltam:)

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#2173) enterlaci


enterlaci
senior tag

Szükségem lenne a G25 váltó rögzítő méreteire! Valaki le tudná mérni, nagyjából cm-ben, mennyit nyúlik be az asztal síkjától és milyen mélyen?
Mi is kéne nekem?! :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2174) tsar válasza nagyArc (#2169) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha kikapcsolod FF-et csak a terhelés szünik meg a fogaskerekek ugyanúgy kapcsolódnak.
Szerintem mielőtt döntenél néz meg milyen hangos, mert szerintem nem olyan vészes, kivéve ha pont mellette aludna valaki.

(#2175) bzoley válasza enterlaci (#2173) üzenetére


bzoley
veterán

7,8cm, 5,3cm, de két csavarral lekapható, ha útban van :)

(#2176) enterlaci válasza bzoley (#2175) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszönöm szépen! :R Úgy tűnik el is fog férni, akkor már csak be kell szerezni a kicsikét! :K

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2177) abéla


abéla
senior tag

Helló, mindenki!
Valakinek nincs egy Thrustmaster F1 Force feedback-hez egy eladósorban lévő külső tápja?
[link]

hootka!

(#2178) nagyArc válasza tsar (#2174) üzenetére


nagyArc
tag

Kösz szépen a választ, én is azt gondoltam, hogy FF nélkül is van hangja. Sajnos, csak éjjelente van egy kis időm játszani, akkor meg minden zaj zavaró. Úgyhogy vettem is egy Saitek r220-at, azt kell mondanom, hogy szuper. Sőt az asztalra sem kell felcsavarozni, "ölből" nagyon prímán lehet vele menni. A pedálok is nagyon kényelmesek, ha egy kicsit előretolod őket. Többen írták, hogy az XP egy tengelynek látja a féket és a gázt, de le kell tölteni a Saitek honlapjáról az r220-as drivert, és azzal tökéletesen működik. Persze biztosan vannak ennél jobb kormányok is, de nekem teljesen megfelel.

(#2179) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

A LOGITECH MOMO Racing Force-ról mi a véleményetek?
Érdemes egy ilyenre pénzt költeni?
[link]

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#2180) aphra2 válasza lakatosturbo (#2179) üzenetére


aphra2
aktív tag

Attol függ mennyit,de a DFP-re érdemesebb, csak azt már vszinü hogy használtan kapsz.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2181) AMD_ok válasza lakatosturbo (#2179) üzenetére


AMD_ok
őstag

Zsír kormány, nyáron vettem, mondjuk kicsit olcsóbban ;] , de ajánlani tudom! :K

(#2182) gedikart


gedikart
aktív tag

Logitech Driving Force Pro eladó. 2007. februárban vásároltam. RevB00 változat. Kb 2 hónapot használtam. Hibátlan állapotú.
2008/2009 februárig garanciás. A számtechboltban nem kérdeztem meg anno, hogy 1 év garanciát adnak-e, vagy a gyártó hivatalos 2 éves garanciája működik.
Veszprém
19 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

(#2183) -Mike- válasza gedikart (#2182) üzenetére


-Mike-
addikt

miaza "RevB00" változat?

(#2184) gedikart


gedikart
aktív tag

Szia!

Gondolom azt jelenti, hogy hardware verzió 2. Második, javított verzió.

(#2185) abéla


abéla
senior tag

2177-re vlki, esetleg... :(

hootka!

(#2186) tsar válasza abéla (#2185) üzenetére


tsar
aktív tag

Hány voltos az eredeti táp?
Valamelyik univerzális táp nem jó hozzá?

(#2187) Fasten


Fasten
tag

Szevasztok,

kicsit off leszek, bocs érte, de nem találtam megfelelő topicot erre.

Kérdésem csak annyi, 2-3 max 4 ezer forintos kategóriában milyen gamepadot vegyek ?

én pl. erre gondoltam.

http://www.arukereso.hu/jatekvezerlo-es-kiegeszito-c3891/logitech-precision-gamepad-usb-refresh-p18753843.html

mit gondoltok ?

kösz és üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#2188) stevee251


stevee251
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni kormányvásárlas ügyében. Megbizható, jó kormányt szeretnék vásárolni ajándékba egyik ismerősömnek olyan 15e Ft magasságában. :R

(#2189) nagyArc válasza stevee251 (#2188) üzenetére


nagyArc
tag

Saját (egy hetes) tapasztalatom alapján bátran ajánlom a Saitek r220-ast. Igaz, hogy ez nem force feedback-es, de nem biztos, hogy arra neked szükséged van. Nagyon kényelmes, pontos, a kormány optikai érzékelős, ezért nincs az a meghibásodási lehetőség, ami a Logitech-eknél szokott lenni a potméter miatt. Árban is belefér.

(#2190) firo0525


firo0525
csendes tag

Sziasztok vettem egy kormányt ,egy Formula Force EX-et és az volna a problémám hogy nem telepiti fel a drivert a cdröl mert nem látja telepitésnél a kormányt .
tudtok adni valami tanácsot?
elöre is köszönöm

(#2191) cilo9 válasza firo0525 (#2190) üzenetére


cilo9
aktív tag

Üdv! Én tegnap vettem egy ugyanilyen kormányt használtan. Nekem simán telepítette a drivert és a software-t is egyben. Nem tudom te hogy próbáltad, de én az alábbiak szerint csináltam hátha segít rajtad: Összedugdostam minden kábelt a kormányon, tápkábelt is az áramba és utána az usb-t a gépbe. Ekkor az XP automatikusan felismerte az új hardvert és megvártam amiíg a saját hülyeségeit telepítgeti. Mikor kiírta, hogy az új hardver használatra kész akkor betettem a cd-t és indítottam a driver telepítést. Miután befejezte automatikusan bejött és el kellet végezni a kalibrálást. Ezek után már működött is, bár a TDU-ba még nem sikerült normálisan beüzemelnem a Colin Dirt-be ment.

Üdv, Cilo

(#2192) firo0525


firo0525
csendes tag

Én is így csináltam de nem megy ,
más gépen müködik
nem tudom mit csinálhatnék még? :(

[ Szerkesztve ]

(#2193) cselt válasza firo0525 (#2192) üzenetére


cselt
senior tag

Próbáld meg másik USB-be bedugni. Van amikor ez megoldja a problémát.

(#2194) firo0525


firo0525
csendes tag

köszi a tanácsot de már ezt is probáltam :(
azt hiszem ezt buktam mivel igy nem cserélik ki garanciával sem :O

(#2195) aphra2 válasza firo0525 (#2194) üzenetére


aphra2
aktív tag

Régebben (kb 1 hónapon belül) irta valaki hogy csökkentett módbam telepitette rendszergazdaként (vagy vmi ilyesmi) és ugy fölment neki.
Olvass vissza hátha.... próba cseresznye :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2196) cilo9 válasza firo0525 (#2194) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szerintem akkor a windows lesz a hibás. Nekem régebbi logitech cuccoknál volt hasonló jelenség, de hogy hogyan oldottam meg arra már nem emlékszem. Ha másik gépen működik a dolog, akkor még biztosabb vagyok hogy winfos miatt van (bár nem vagyok nagya guru) . Én lehet kínomban újra tenném az op.rendszert, ami persze nem jelent garanciát hogy megjavul és macerás is, de hátha...

Üdv, Cilo

(#2197) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

Rövid válasz kérnék Tőletek..

- Logitech Driving Force Pro
- MOMO Racing

Mindkettő rendelkezik - e a külön váltókar mellett a kormányon található sebváltó kapcsolókkal is vagy ez csak a Momo -nál van igy ? :F

Üdv, F.

....

(#2198) neilszab válasza BPFeri (#2197) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, bár a megoldás eltérő

esetleg, ha használnád a keresőt és utánaolvasnál a fórumban.... :P

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2199) BPFeri válasza neilszab (#2198) üzenetére


BPFeri
senior tag

.. esteleg ha használnám... köszi !! :R használtam és utána olvastam...

[ Szerkesztve ]

....

(#2200) kzoltann válasza BPFeri (#2197) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Driving force pro:
Kb 8 honapja vettem itt a forumon, Saitek R440-rol valtottam.
1. Force Feedback: kb egyforma erossegu az R440-nel (nem tudom ismered-e), szerintem nagyon eros, én nem is nagyon szeretem max 25%-on hasznalom.
2. Pontossag:
- kormány: szerintem nagyon pontos, sokkal jobb az R440-nel, fél ora gyakorlas utan kb. +1.5 masodperc volt szamomra, a 180-900fokos allithatosag is nagyon jo. Én jatektol fuggoen allitgatom. RBR-ben 230fokos korbefordulassal hasznalom, Raceben 245, LFS-ben utcai szeru autoknal 450-600 között, Saubernel 240.
- pedál: az R440 pedálja igen érdekes a többihez képest szoval számomra picit szokatlan volt az átállás, de teljes kényelmes ez is. A pedalok nem olyan kemények mint a G25-nel, de szerintem nagyon jo finoman lehet adagolni a gázt és a féket is. A fék keményebb, mint a gáz, de ez szerintem a minosegibb kormányoknál már megszokhato és elvarhato. A pedal aljan egy kis gombbal kihajthato egy ilyen fogas recés rész mely segiti a pedal helyénmaradasat a szönyegen is.
3. Gombok: mivel PS2-hoz terveztek ezert az összes ps gamepad-en megtalalhato gombot rapakoltak ami kb 14-16 gomb lehet + a 8 allasu pov kapcsolo,szoval nem nagyon kell majd a billentyuzet utan kapkodni vezetes kozben . A bajuszkapcsolo egy atlagos kormanyhoz képest kisebb, az R440-hez képes is sokkal kisebb, de szerintem fél ora utan szokhato, én mar észre sem veszem mivel kézre áll, a kézi sebválto is jo bar csak LFS-hez hasznalom nehany autonal, amugy a kezifek szerepet tolti be.
4. Egyéb: az R440-hez viszonyitva kényelmesebb, szerintem jobb az anyaghasználat.

Pozitivumok:
- 900 fokban elforgathato
- pontos
- eros force feedback
- sok gomb
- kényelmes
- momo-hoz képest idoallobb pedalok
Negativumok:
- anyum majd leugrik a székrol mikor bekapcsolja a széket és ujrakalibralja magat
- kicsit hangos a kivulallok szamara ha eros a ffb
- kicsi bajuszkapcsolok (szokhato)
- nem G25

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.