Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-11 07:35:32

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) cilo9 válasza lakatosturbo (#2300) üzenetére


cilo9
aktív tag

Üdv!

Én csak MM-ban tekergettem a kormányokat, de ennyi pénzért vagy legalábbis plusz pár ezer forintért Logitech-et tudsz venni és azért a minőségben szerintem ez a márka garancia. Érdemes megfontolni szerintem.

Üdv, Cilo

(#2302) Tomate


Tomate
veterán

Mi a véleményetek Ő róla? Valakinek van? Ennyi pénzért megéri??

(#2303) cilo9 válasza Tomate (#2302) üzenetére


cilo9
aktív tag

Üdv Tomate!

Én is ilyen kormányt akartam venni, de végül egy használt EX-t vettem 8ezerért. Nem bántam meg. [link]
Nekem ezek nem tetszettek a sima feedback-esben: a tapadókorongos felfogatás. Szvsz egy izmosabb rally játékban simán lerántod az asztalról. Az ölemben való vezetés szerintem kivitelezhetetlen egy nfs-ben is erősen ráncigálod a kormányt a combod tuti nem tartja meg, és még az asztalra sem biztos hogy fel tudom stabilan rögzíteni. Azt hiszem (ahogy a fórumokban olvastam) a rezgése nem az az igazi force feedback, hanem valami butított rezgés, ezért is ilyen olcsó. Ami tetszett: elvileg nagyobb a kormánykerék átmérője. Én a helyedben a Force EX-t venném még akkor is ha kicsit drágább, de egy jó használtat ugyanilyen áron is tudsz venni.
Egy link ami segíthet a döntésben (az értékelések fülre kattints!)
[Force EX]

Üdv, Cilo

(#2304) brainkiller


brainkiller
csendes tag

Sziasztok! Valaki tud egy listát azokról a játékokról amik támogatják a Logitech G25-öt?Előre is köszönöm :R

(#2305) Tomate válasza cilo9 (#2303) üzenetére


Tomate
veterán

Hello!

Köszi az infót! Akkor tényleg EX-t fogok venni. Olyannyira, hogy ma megyek érte. 11.000Ft-ot adok érte. (Az ember november közepén vette.) Szóval még új,garis meg minden.

(#2306) cilo9 válasza Tomate (#2305) üzenetére


cilo9
aktív tag

Bízom benne, hogy beválik neked is.

Üdv, Cilo

(#2307) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

A Logitech Driving Force Pro (PS3)-as jó a pc-hez, úgy mint a régebbi verziója? Mi a különbség a kettő közt?

(#2308) Kiskokó


Kiskokó
veterán

hello
nagy segitség kellene
van egy Noname kormányom (azaz Dexxa tipusú)
na ez az Xpvel már nem akar naon komaptibilis lenni és akárhogy állitom be mig mozog stb tudo mezt a deadzonnal leeht finomitani de igysem jó... ha hirlten rántom jobra akkor eőte pici t berátn balra stb..
nicsn vlami drivertek az egész rendszerhez avgy kifejezetten ehhez a kormáynhoz avgy javitó pach vagyv lamia fontos lennnee köszii

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#2309) Backspace


Backspace
tag

Kedves Fórumtársak!

Ma vettem egy Logitech Dirving Force EX-et.

Telepítésnél, amikor az eszközt ismerné fel a logitech installer, két ismeretlen eszköz ugrik be, amikhez drivert keresne a gép.
Már mindent kipróbáltam. Mindegyik USB port-ot leteszteltem, csökkentett mód, másik driver...

Egyszerűen nem találja meg az eszközt.

Kérlek segítsetek, nem szeretnék Windowst reinstallálni!

szerk.: Másik gépen próbáltam a kormányt, és ott gond nélkül működik! Ott is 32bites XP van!

(#2310) neilszab válasza brainkiller (#2304) üzenetére


neilszab
őstag

Én nem is értem ezt a kérdést....

Minden játékhoz be lehet állítani!

De ha arra gondolsz, hogy melyik az a játék, ahol tényleg ki lehet használni a képességeit és van is értelme G25-öt venni, akkor azok a SZIMULÁTOROK (és nem az NFS)

Ilyen a rFactor, Live for Speed, Netcar, GTR2, GTL, RACE, Richar Burns Rally...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2311) neilszab válasza kicsiPistike (#2307) üzenetére


neilszab
őstag

Nincs különbség, ez ugyan az a kormány.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2312) kicsiPistike válasza neilszab (#2311) üzenetére


kicsiPistike
tag

Ok, köszi , külföldi lapokon én is ezt találtam. Akkor azt hiszem 23,5-ért veszek, ha jobb olcsóbban nincs :)

(#2313) sparx válasza kicsiPistike (#2312) üzenetére


sparx
tag

Neked most Pc-hez kell kormány ?

(#2314) kicsiPistike válasza sparx (#2313) üzenetére


kicsiPistike
tag

Aha.

(#2315) Tomate


Tomate
veterán

Megvettem a Driveing forc EX-t és az a baj, hogy ha belépek a játékba és ott elfordítom a kormányt, vagy megnyomom valamelyik pedált a menű összevissza ugrál és nem lehet leállítani. Legújabb driver van fönt. Mi a baj?

(#2316) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Valakinek van véleménye erről a kormányról?
SAITEK R660 ForceWheel

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#2317) kicsiPistike válasza Tomate (#2315) üzenetére


kicsiPistike
tag

Én nem vagyok egy nagy kormánytudós, de ha nem a pedál érzékelője ragad be, akkor valami driver -összeférhetetlenségre tippelnék elsőre. Tiszta új windows, új driverek, ütközések megnézése, szóval ezzel kezdeném.

(#2318) cilo9 válasza Tomate (#2315) üzenetére


cilo9
aktív tag

Üdv!

A logitech szoftverében jól bekalibráltad a kormányt+pedált? vagy esetleg a játékban a billentyűzettel navigálj el az irányítás beállításig és lehet ott kell pár dolgot beállítani.

melyik játékról van szó?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#2319) Tomate válasza cilo9 (#2318) üzenetére


Tomate
veterán

Bepipáltam valamit és azóta mostmár jó! Kopp-kopp. Minden játéknál csinálta. Azt nem értem még, hogy pl Pro Streetben Mikor kavicsra megyek rezeg, mikor tolom a nitrót ugyancsak rezeg, de csak ezt a 2-t csinálja. Pedig van még rajta egy rakás funkció. Ezekt, hogy hívjam elő? Pl:
Explosion: nem megy;
Blown Tire: nem megy;
Wooden Bridge (fahíd?) nem megy (mondjuk a prostreetben nemnagyon van fa híd :DDD )
Car crash; nem megy
Se az Ufo Crash, se az Engine nem megy igazán. Ezeket hol kell belőni?

(#2320) cilo9 válasza Tomate (#2319) üzenetére


cilo9
aktív tag

A Pro Streetben nekem se volt túl izmos és gazdag a force hatás, de 1 nap alatt meguntam a játékot, úgyhogy nem foglalkoztam vele, már le is törültem.
A fahídas dolognak működnie kell, a colin dirt-ben nekem ment.
A blown tire a race driver 3-ban műkszik, ha galyra vágom valamelyik kereket, elkezdi rángatni a kormányt és húz is az adott irányba.
A többit nem érzékeltem annyira. Próbáld ki szerintem egy rallys játékban, mert ott van igazán sok ff hatás, ami a kocsit éri, főleg, ha kicsit odacsapod a kanyarban.

A másik, ami szerintem sokkal inkább befolyásolja a kormány ff képességeit, az az hogy arcade/szimulációs-e a játék. A nfs-ek, ugyebár arcade jellegűek, de egy forma 1-es vagy egy richard burns rally, ami vérbeli szilmulációs játék, azok sokkal jobban fogják szerintem nyomatni az effekteket. A kormány, ha fennt van a jó driver, akkor tudja az effekteket, a kérdés, hogy az adott játék melyiket és milyen mértékben tudja visszadni. szvsz

Üdv, Cilo

(#2321) Crazyman33 válasza kicsiPistike (#2317) üzenetére


Crazyman33
senior tag

kicsiPistike

A neten láttad 23,5-ért a Pro-t?
Ha igen, arra szerintem várni kell 2 hetet.

[ Szerkesztve ]

Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

(#2322) Tomate


Tomate
veterán

Colin Dirt nem akarja felismerni így elsőre az EX-t mit csináljak?

(#2323) cilo9 válasza Tomate (#2322) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nekem igy sikerült:

Options --> Control Setup --> Costumize (jobbra nyil): és itt kell beállítgatni a gombokat/balra-jobbra tekerést/pedálokat és utána alapértelmezetté tenni (ENTER a Costumize soron) ha még egyszer jobbra nyilat nyomsz a costumize-n, akkor a ff beállítások jönnek elő.

Üdv, Cilo

(#2324) Tomate válasza cilo9 (#2323) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem a FF beállítások nem voltak elérhetőek. :O A costumizenel ugyan betudtam állítani szal nyomtam egy entert, a kormányt észrevette be is rakta oda hogy Axis meg ilyenek, de játékban nem ment. :F :F

(#2325) Ludy86


Ludy86
csendes tag

hello!
Az a problémám, h az öcsém szeretne játszani természetesen kormánnyal és nekünk egy genius speed wheel 2 van, ami ugyebár game portos. Volt egy gépújtás, következménye új alaplap és ezen nincs game port csak USB meg soros és 1 párhuzamos port. Hogy tudneám használni a kormányt? Van valamiféle átalakító game portról usb-re????
Válaszot előre is köszönöm!
Üdv, Ludy

(#2326) Tomate válasza Ludy86 (#2325) üzenetére


Tomate
veterán

Hát lehet, hogy van az alaplapodon gameport, csak rákell dugni a tüskékre egy kábelt ami ki is visza a házból. (nézd meg a könyvében van-e benne ilyesmi) vagy vegyél egy olcsó sima PCI hangkártyát (kb 1000Ft-ért) Azon van gameport és azzal. Vagy veszel átalakítót ami nagyon ritka és drága (3.000-4.000Ft) ez viszont szerintem nem ér meg ennyit.

(#2327) lumiukko


lumiukko
tag

Heló!

Van egy ilyen kormányunk: [link] . A gond vele, hogy ha középen van akkor valamelyik irányba húz, szóval elállítódott. Ez javítható valahogy?

Köszi

(#2328) Tomate válasza lumiukko (#2327) üzenetére


Tomate
veterán

Persze.
Vezérlőpult-->játékvezérlők-->tulajdonságok-->kalibrálás. Elvileg be tudod itt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#2329) lumiukko válasza Tomate (#2328) üzenetére


lumiukko
tag

Rámegyek, hogy calibrate, kiírja, hogy "Twirl all axis to max range and then press a button." Elforgatom kormányt maximumra, nyomok egy gombot, de nem csinál semmit. ugyanúgy elvan tolódva a középpont. Ötlet?

(#2330) lumiukko válasza lumiukko (#2329) üzenetére


lumiukko
tag

Közben rájöttem nagyjából, hogy működik. De a pedálokkal még mindig bajom van. Vagy a gáz vagy a fék, valamelyik mindig maximumon megy, akkor is ha csak épp hogy lenyomom a pedált.

(#2331) snoopy


snoopy
aktív tag

hát jó időontra időzitik a dfp-k érkezését :D
újévvi ajándéknak jó lesz magamnak, nem sokat hozznak belülük. ahonnét rendeletem oda is csak 5 db jönn.
most örülök hogy nem ebben a hónapban jönn a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#2332) Tomate válasza snoopy (#2331) üzenetére


Tomate
veterán

Ne röhögjetek :B de mik azok a dfp-k?

(#2333) snoopy válasza Tomate (#2332) üzenetére


snoopy
aktív tag

logitech Driving Force Pro

[ Szerkesztve ]

(#2334) Aerostar


Aerostar
csendes tag

Sziasztok!

Tönkre ment a jó öreg Logitech Wingman Formula Force kormányom (5 éves volt, csoda, hogy eddig bírta), így új kormányt kell vennem.

Ti melyiket választanátok:

Logitech Formula Force EX,
vagy a DSP? (G25-re sajnos nincs pénzem, más gyártó meg szóba sem jöhet)

Szinte kizárólag F1 szimulátorhoz használom (F1C, rFactor), ezért tök mindegy, hogy 900 vagy 200 fokos elfordulása van.

(#2335) lumiukko


lumiukko
tag

Nemtudjátok, hogy létezik-e olyan kormány, aminek az elfordulása kb olyan, mint egy személyautóé?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2336) cilo9 válasza Aerostar (#2334) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nekem az EX van és megvagyok vele elégedve, de nem autós játékokkal nyomom egyfolytában. Ha nagy strapának lesz kitéve, akkor DFP-t javaslom.

Üdv, Cilo

(#2337) Madgamer001


Madgamer001
csendes tag

Helló!

Kérdés!(Logitech G25)
Kuplung az csak annyi, hogy benyomom és felengedem azt ennyi?
Vagy mint igazi legalább? Szal számít hogy engedem fel stb?

(#2338) enterlaci válasza Madgamer001 (#2337) üzenetére


enterlaci
senior tag

Szevasz!
Számít, hogy hogyan engeded fel! ...bár én a pillangó váltót használom, ott nem kell kuplung.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2339) neilszab válasza enterlaci (#2338) üzenetére


neilszab
őstag

Amít így írsz, az kicsit furin hangzik.

Az, hogy kell-e kuplung, vagy sem, nem attól függ, hogy melyik váltót használod. ...hanem, hogy mit állítasz be a az adott játékban és mennyire akarod te magad vezetni az autód. (Auto cuplung ON/OFF)

(persze a való életben nem nagyon fordul elő a pillnagóváltóhoz párosulna kuplunpedál :DD )

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2340) enterlaci válasza neilszab (#2339) üzenetére


enterlaci
senior tag

Teljesen igazad van! Köszi a javítást! :R A pillangóváltóval is lehet kuplungot használni. Kicsit késő volt mikor írtam, na meg két jäger után... :DD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#2341) szuzso


szuzso
csendes tag

Szevasztok!
Lenne egy kérdésem.
Szerintetek egy kormányt és egy joystickot lehet használni egy játék alatt egyszerre?
Ha valakinek van egy USB-s kormány és egy szintén USB-s mikrokapcsolós joy, akkor megtenné nekem azt a szívességet, hogy kipróbálja egy játék alatt (a legjobb lenne a GTR2), hogy be tudja-e állítani a sebességváltást a joystick-ra?
Azért érdekelne ez engem, mert gondolkodom egy H-váltó készítésén, amihez egy joystick mikrokapcsolóit használnám fel, a mechanikát már megterveztem, már csak azt várom, hogy érdemes-e venni ezért egy leamortizálódott joy-t vagy hagyjam a fenébe ezt az egészet.
Várom a válaszokat!

szuzso

(#2342) neilszab válasza szuzso (#2341) üzenetére


neilszab
őstag

Szia!

Igen lehet, ez egy bevett eljárás. Vmelyik fórumban van is hozzá egy konkrét leírás, és vmelyik Logi Jostickhoz készítettek egy progit, ami az FFB segítségével az adott sebességben tartja a botot.

Sajna a pontos linkre nem emlékszem....

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2343) szuzso válasza neilszab (#2342) üzenetére


szuzso
csendes tag

Kösz, csak ennyi érdekelt, a többit megoldom. Elég lesz néhány rugó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2344) cselt válasza szuzso (#2343) üzenetére


cselt
senior tag

Majd érdekelne, hogy mit sikerült összehoznod.

(#2345) MANTAnya


MANTAnya
csendes tag

Segítség!!!
Egy egyszerű családanya vagyok, aki a gyereknek kormányt vett karácsonyra az autóversenyzéshez. Gondba vagyok, mert nem jól működik a dolog. Szóval a CD-t telepítettem, aztán Vezérlőpult/Játékvezérlő, ahol kiváasztom a Double Vibration valamit. Aztán Tulajdonságok, ahol a TEST PAGE-n megjelenik a téglalap, de a kereszt nem középen van, hanem bal oldalon. A körben a piros pötty középe. (Az EFFECT PAGE-n a kereszt középen áll, a piros pötty meg bal oldalon.) A pedálok nyomkodásával fel-le irányban mozog a kereszt, a kormány jobbra fordításával is elmozdul jobbra, de mindig visszaáll bal oldalra. Ezért (gondolom én) az autó a kormány közép állásánál egyfolytában balra kanyarodik. Csak azt ne írja senki, hogy kalibrálni kell! Én ilyet sehol nem találok! Vagy akkor azt is írja már le nekem amatőr vizityúknak, hogy hogy az istenbe kell csinálni! A gyerek már a fejemen ugrál, a kocsi meg állandóan balra megy!! Segítsetek légyszi!! De írjatok le mindent pontról pontra, mert egy kicsit hülyének érzem már magam ehhez a témához!!

(#2346) neilszab válasza MANTAnya (#2345) üzenetére


neilszab
őstag

Ööööö... :DDD

Első lépésként talán jó lenne tudni, hogy mi is a kormány pontos típusa.

Minden gyártó más menürendszer használ, közel sem egységes a dolog, így a téglalapok meg piros pöttyök jelentése korán sem világos a szakiknak sem! :B

Addig is, míg sikerül megoldani a problémát, játszon csak nyugodtan a gyerek, nem árt ha kicsit erősödik, tessék szépen ellentartani annak a kormánynak! :))

Amúgy, ideiglenes megoldásként a Force Feedback opció kikapcsolásával megszűntethetőek a kormány erőhatásai és nem fog benne dolgozni a motor. Így persze nem olyan izgi, de talán működik.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2347) MANTAnya válasza neilszab (#2346) üzenetére


MANTAnya
csendes tag

A kormány MANTA Compressor Supreme MM622 vagy mi a szösz. Meg hol lehet kikapcsolni ezt a valamit (Force Feedback)?

(#2348) neilszab válasza MANTAnya (#2347) üzenetére


neilszab
őstag

pfúúúúú...hát ennek még a gyártója honlapját se találtam meg a neten...

Vki kompetens itt MANTA ügyben?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2349) MANTAnya válasza neilszab (#2348) üzenetére


MANTAnya
csendes tag

Nagyon rendes dolog tőled, hogy segítesz. Szóval mindenki azt mondja, hogy kalibráljam. De a vezérlőpult/játékvezérlő/tulajdonságok alatt hol lehet ezt megcsinálni, ha nincs ilyen sehol, csak a test page és az effect page, ahol nincs választható lehetőség, csak az a négyszög benne a kereszttel (ami persze nálunk nem középen van), meg a kör. Az effect page -n sincs semmi, csak a kör meg a kereszt, meg rezeg a kormány, ha erre az oldalra kapcsolok. De olyan, hogy kalibrálás sehol sincs. Lehet ez valamilyen eszköz hiba, vagy tényleg csak valamilyen beállítási probléma?? Tényleg nagyon köszi, hohy ilyen amatőr lélekkel foglalkozol.

(#2350) Superman válasza MANTAnya (#2347) üzenetére


Superman
nagyúr

Kalibrálni kell, de ez nem jó hír, hogy félreáll. Kérlek kapcsold ki, ha lehet valahogyan a vibrációt, ez ugyanis nem valódi Force Feedbackes kormány. Aztán nézd meg újból a kalibrációs képernyőnél.

Az ilyen kalibrációs problémákat a DXTweak2-vel lehet ugyan korrigálni, de ha életedben nem használtad még a progreamot, akkor nem fog menni. Ha továbbra is félreáll vidd vissza és számíttasd be egy kicsivel jobb kormányba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.