Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 19:43:54

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Kötelező


Kötelező
senior tag

sziasztok
Vettem itt a PH!-n egy Dexxa Steering Wheel kormányt és nem tudom telepiteni XP-re. Cmedia 8738 hangkarin van a játékport vezérlőpultba játékvezérlők-ben 2 tengelyes 4 gombosra megyek és azt irja ki nincs csatlakoztatval. :( :O :F

valami ötlet? :F :R

:(

(#2102) kovi válasza enterlaci (#2097) üzenetére


kovi
senior tag

szevasz!
igazából már külső táp nélkül használom a MOMO-m, de még így is nagy a motorerő. Amúgy csak ha - ahogy mondani szokták - "ez sok volt", vagyis túl gyorsan mentem bele egy kanyarba vagy rossz íven, akkor a korrigálni már nemtudok. Tudnék, de akkora a motorerő, hogy nemtudom "visszakapni" az autót az aszfaltra.
Force Feedback-ről persze ne is beszéljünk, valótlan erők, valótlan rázások, pfff, hagyjuk...

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2103) animatrix11 válasza Kötelező (#2101) üzenetére


animatrix11
őstag

hát esetleg kérdezd meg azt akitől vetted ő hogyan telepítette :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2104) -Mike- válasza Kötelező (#2101) üzenetére


-Mike-
addikt

sb live v dexxa-t a kukába az semmire sem jó max porfogónak /volt olyanom tudom mit beszélek;)/

(#2105) Clubforum2 válasza AMD_ok (#2088) üzenetére


Clubforum2
tag

Én GTR2-vel nyomom.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2106) edgR


edgR
őstag

hi
ugy tudom a driving force pro tokeletesen megy pc-vel is. aki ilyet hasznal, tudna adni 1 driver linket? esetleg lehet tudni, hogy megy-e vista alatt is?
thx

(#2107) aphra2 válasza edgR (#2106) üzenetére


aphra2
aktív tag

[link]

A G25-ös 5.0-ás drivere jó hozzá XP alatt,elvileg a Vista-n is jó...próba cseresznye :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2108) edgR válasza aphra2 (#2107) üzenetére


edgR
őstag

akkor jot szedtem le. :P
koszipuszi majd kiprobalom ha megjon :)

(#2109) cselt válasza edgR (#2108) üzenetére


cselt
senior tag

Vista alá még nincsen Logitech driver sajnos.

(#2110) edgR válasza cselt (#2109) üzenetére


edgR
őstag

akkor miert azt jelzi (a linkelt is), hogy vista driver :F

(#2111) cselt válasza edgR (#2110) üzenetére


cselt
senior tag

Bocsánat, csak a 64bites Vista-val nem megy, ill nem működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2112) edgR válasza cselt (#2111) üzenetére


edgR
őstag

ok, mar kezdtem megijedni :)
de jovo heten kiprobalom es irom a tapasztalatokat, hatha lesz vkinek hasonlo problemaja..

(#2113) libus válasza snoopy (#2093) üzenetére


libus
őstag

Te csak egy hónapja rendeltél DFP-t?
Én már több mint 2 hónapja, s hétről hétre ígérik a boltba :((( :O

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2114) kovi


kovi
senior tag

Logitech-ék rohadtul el vannak késve, már mióta itt a 64 bites vista. legalább egy béta driver lenne. ami azért valahogy működik.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#2115) -Mike- válasza libus (#2113) üzenetére


-Mike-
addikt

miért? a dfp annyira hiánycikk lett h csak rendelni lehet?

(#2116) cselt


cselt
senior tag

Eléggé kevés DFP van most a piacon, de nagy nehezen sikerült hozzájutnom egyhez igaz használtan, de tökéletesen működik. Meg kell hogy mondjam nagyon király. Nekem nagyon bejön. Visszatettem a Momot is egy próba erejéig, de áááhh nagyon hamar levettem... Kasztnis modokhoz nagyon el van találva a dfp. Nyitottakhoz nem elég pontos, de az nem baj nem szoktam olyanokkkal játszani. A pedálja se az az elromlós fajta egyszóval szerintem nagyon jó választás.

(#2117) edgR válasza cselt (#2116) üzenetére


edgR
őstag

remelem is, az enyemet jovo hetre igertek :K

(#2118) neilszab válasza cselt (#2116) üzenetére


neilszab
őstag

Hogy érted azt hogy open wheels-hez nem elég pontos?

Ez most vmi szubjektív érzés dolog, vagy objektíven meg tudod határozni, hogy pontosan miben mutatkozik ez meg és hogy mit értesz "pontos" alatt?

Mész 10 kört az rFactor Seat Leon kupával, ahol nagyon király, aztán átrakod a Formula BMW modra, ahol meg már egyből nem lesz pontos.....

...ez egy kicsit olyan bután hangzik nekem

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2119) cselt válasza neilszab (#2118) üzenetére


cselt
senior tag

A nem pontosságot arra értem, hogy viszonylag nagy a kormány holtjátéka, ami kasztnis modokhoz nagyon jó, de a nyitott kocsiknál ez annyira nem jó. Persze megszokással biztos lehet ezzel is jól menni mindkét stílusban.

(#2120) aphra2 válasza cselt (#2119) üzenetére


aphra2
aktív tag

A holtjátékot az overall effects strength 100%-ról 104-107%-ra állításával lehet csökkenteni,de teljesen holtjáték mentes nem lessz. :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2121) neilszab válasza aphra2 (#2120) üzenetére


neilszab
őstag

Hmmm...ez érdekes.

esetleg tudnál adni vmi infót ennek a dolognak a technikai hátteréről, vagy hogy ezt hol ovastad, érdekelne mi áll-e mögött.

ja és az persze az ISI játékokban alapból be van állítva 2-5 fok deadzone, ugye azokat levettétek 0-ra ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2122) aphra2 válasza neilszab (#2121) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ezt a logi support irta még a G25 elött,majd linkelek csak F1-et nézek pont a (németeknél)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2123) libus válasza -Mike- (#2115) üzenetére


libus
őstag

Háát, igen! :(((
De remélem még idén lesz belőle valami!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2124) aphra2 válasza neilszab (#2121) üzenetére


aphra2
aktív tag

Holtjáték ügyben: valójában nem fizikai holtjátékról beszélek,és ezt megerősitik a replay-ok is hanem érzésről.

Tehát ha mész egyenesen, akkor jobbra-balra a középállástól van a holtjáték érzet,(nincs a motoroknak ellenállása) de a kerekek mozognak csak nem érzed (nincs vissza csatolás)
Ezen érzet csökkentésben segít az FFB növelése.
A kért leírás,félig müszaki, félig konyha nyelven.
(a forum 2005 dec 09 18:13-as idejü hsz-a)
[link]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2125) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Van egy kormányom, Thrustmaster Modena 360 Gameport/USB-s. 2003 karácsonyára kaptuk, jó ha volt használva összesen 2 órát. Akkoriban ég volt Gameportom, mostmár nincs. USB-s csatlakozást úgy lehet elérni, hogy Gameport/USB-s átalakítót kell használni. Na ezt megtettem, rádugom a gépre, de ismeretlen eszköznek érzi fel a Windows, holott elvileg működni kéne. A Thrustmaster progik sem érzik. Előbb elértem, hogy valami HID keybordnak és HID mousenak feltelepült, de ennél tovább nem jutottam, már ez sincs meg. Hogyan lehetne működésre bírni? Driver CD-t felraktam, mindent megcsináltam de semmi. :O Kérem segítsetek! :R
Ugyanilyen nekem is, az átalakító is látható rajta: USB/Gameport

[ Szerkesztve ]

(#2126) -Mike- válasza libus (#2123) üzenetére


-Mike-
addikt

az szép..

(#2127) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv.

Eladó a Logitech Driving Force Pro kormányom. 2007. februárban vásároltam. Februárig biztosan van rá garancia. Úgy tudom a gyártó pedig 2 év garanciát vállal rá. A korány Rev.B00 változat. Tökéletesen működik. Igazából kb 2 hónapot volt használva Gtr2 játékhoz.

Irányár 20.000 Ft

(#2128) Clubforum2 válasza gedikart (#2127) üzenetére


Clubforum2
tag

Szia
Hová valósi vagy?Havert lehet,hogy érdekelné.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2129) Dutka


Dutka
csendes tag

Szeretnék venni egy Logitech MOMO force feedback kormányt, hogy a téli begubózásomat kissé aktívabbá tegyem. Csak hát hallottam, hogy néminemű pedál problémák vannak vele. :Y . Ez egy teljesen új vásárlás esetén mit jelent, és mekkora időintervallumnak kell eltelnie, hogy érezhetővé váljon? :) Válaszaitokat előre is köszönöm :R ..

(#2130) -Mike- válasza Dutka (#2129) üzenetére


-Mike-
addikt

1évig bírja aztán előkerül a wd40;)

(#2131) Clubforum2


Clubforum2
tag

Megvan a DFP,délután kipróblásra kerül :DD :DD :DD

MOD:
Konkrétan melyik drivert ajánljátok hozzá XP alá?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2132) aphra2 válasza Clubforum2 (#2131) üzenetére


aphra2
aktív tag

Jó a MOMO 4.6-osa, de G25 5.0-ása még jobb. :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2133) Clubforum2


Clubforum2
tag

Na felment a driver,viszont GTR2-ben nem megy a gáz,amúgy a profiler-ben simán működik minden,de ott nem,pedig file-ok felülírva meg ilyesmi

Kuplungot benyomom akkor érzi a gázt,amúgy meg nem.Én ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2134) -Mike- válasza Clubforum2 (#2133) üzenetére


-Mike-
addikt

dfp-n kuplung? nem két pedálja van csak?

(#2135) Larry303 válasza Dutka (#2129) üzenetére


Larry303
addikt

vedd meg a kollega driving force proját...jobb mint a momo...használtam mind2őt...momonak a pedálja egy kalap szar sajnos..ott porosodik az asztalon, én meg sem próbálom eladni, mert szegény új tulajnak havonta basztatnia kéne a pedált...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2136) Clubforum2 válasza -Mike- (#2134) üzenetére


Clubforum2
tag

Kézi kuplungra gondoltam

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2137) -Mike- válasza Clubforum2 (#2136) üzenetére


-Mike-
addikt

az meg hol van a dfp-n? ;)

(#2138) Clubforum2 válasza -Mike- (#2137) üzenetére


Clubforum2
tag

a billentyűzeten van.Q

F1Challenge alatt kiválóan működnek a pedálok.

[ Szerkesztve ]

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2139) Dutka válasza -Mike- (#2130) üzenetére


Dutka
csendes tag

Kösz az útbaigazítást Mike :DD .Pont most vettem két napja egy 400 ml-es kiszerelést, bár nem pont ehhez vásároltam, de úgy látszik, akkor már működött a tudatalattim. Hát, ha ez megoldja a gondot, akkor azt hiszem, beruházok, mert már beremegek érte, mint Imike a favonatért a játékbolt előtt. :)) . Bár még gondolkodom ezen a héten, hogy ne egy G25 legyen e belőle, me végül is kess az van rá, ha összetörném a disznóperselyem, csak szerintem így első nekirugaszkodásra nem kéne ennyire belenyúlnom a tutiba, mert, még esetleg megbolydulna az elmém, meg még azt se tudom, hogy tetszeni fog e, vagy sem ez a fajta gameterelgetés . :D ..

(#2140) Dutka válasza Larry303 (#2135) üzenetére


Dutka
csendes tag

Larry köszönöm neked is a tanácsot, :R átgondolom rendesen, csak aztán cselekedek. :) Hu basszus, már most úgy hiányzik, mint aszmásnak a pipa roham idején. Megvilágosodtam, és rájöttem, hogy kormány nélkül lehet élni, csak nem érdemes. :)) ..

(#2141) -Mike- válasza Dutka (#2139) üzenetére


-Mike-
addikt

momo vs g25? hm. a g25 pontosabb, ffb-je nem kotyog anyira, precízebb és tartósabb;) fogásra a kormánya kicsit rosszabb, vékonyabb, nagyobb de megszokható;) pedálja keményebb de még azon a határon van ami még elviselhető.
én momo-ról váltottam g25-re és nem bántam meg.

(#2142) Larry303 válasza -Mike- (#2141) üzenetére


Larry303
addikt

szerintem meg össze sem hasonlítható....
a momo egy gyerekjáték a g25 höz képest, egyetlen negativumként, a kormányon található gombok számát tudnám említeni...
ha van pénz g25 re nincs min gondolkozni, értkéálóbb, megbízhatóbb sztem egyértelműen...persze ha a piros momoról van szó akkor nem szóltam :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#2143) Clubforum2


Clubforum2
tag

Nekem meg megoldódott a gázos problémám.Azért köszi:)

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2144) gedikart válasza Clubforum2 (#2128) üzenetére


gedikart
aktív tag

Szia. Veszprém.

(#2145) Clubforum2 válasza gedikart (#2144) üzenetére


Clubforum2
tag

Tessék?Ezt most nem értem.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#2146) edgR válasza Clubforum2 (#2145) üzenetére


edgR
őstag

lol

(#2147) -Mike- válasza Clubforum2 (#2145) üzenetére


-Mike-
addikt

te kérdezted "hová valósi", erre válaszolt.

(#2148) Dutka válasza Larry303 (#2142) üzenetére


Dutka
csendes tag

Piros momo? :F Azmiaz? :Y .Taníts mester, jó padovanod leszek. :) Lehet egyáltalán még olyat újan kapni, vagy már kifutott széria? :U ..

(#2149) Dutka válasza Larry303 (#2135) üzenetére


Dutka
csendes tag

Szóval akkor a driving force pro pedáljával összecuccolható a momo? :B És mifil dollárba kerül ez a kis pedálcserebere, csak hogy képbe legyek, vigyek e harisnyát az otp-be ha beugrok. :DD ..

(#2150) Zanik


Zanik
addikt

Azt hiszem tönkre ment a baloldali váltófül mikrokapcsolója a MOMO kormányomon. Már nem garis, úgyhogy kénytelen leszek másképp megoldani, szerintetek ki lehet cserélni a mikrokapcsolót valahogy? Kapta már szét valaki a saját MOMO-ját? Mire kell figyelni?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.