Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 15:11:36

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Teasüti válasza aphra2 (#2750) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor egy egy kicsit témába:
legalább vmi spéci csapágyazása van ennek a momo-nak, vagy cserélhető?

(#2752) ribarszki


ribarszki
őstag

Emberek! Miért nem játszunk mi néha esténként, egy 1x vagy 2x közösen rfactort neten?? F1, Megane challenge. Vagy van olyan szoba ahol szoktatot lenni, csak nem tok róla? Jó lenne egyet összehozni... szerintem..

(#2753) Teasüti válasza ribarszki (#2752) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:K

Modokat honnan szedjek? Nekem csak a gyári dolgok vannak. (még nem játszottam naon neten, csak egy-két haver ellen :B )

Azt nem tudja vki, h BMW M3 challenge mostanában miért akar tőlem vmi serialt multihoz?? ...amikor elvileg ingyenes játék.

[ Szerkesztve ]

(#2754) ribarszki válasza Teasüti (#2753) üzenetére


ribarszki
őstag

www.hsw.hu

www.rfactorcentral.com

Csak győzd szedni a pályákat, és a modokat :D :D Pedig neten a nagy élmény játszani ;)

(#2755) zitrom válasza neilszab (#2735) üzenetére


zitrom
tag

Nézdmár a kis felbőszítő ;]
Na most kérdezek egyet,ami nem annyira általános:
Mennyi hely kell neki függőlegesen,meg vízszintesen?Mer eléggé szűkébe vagyok a helynek az asztalnál :F
Van az asztal teteje és aztán van egy kb:8-10 cm-es kis polc alatta.Nem tudom jó lesz e ez így.Vízszintesen meg van egy 40-50cnm-em.
Lábam mellett a mélyláda,ellég necces a helyzet vagy nem? :F
Logitech Driving Force Pro-ra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2756) neilszab válasza zitrom (#2755) üzenetére


neilszab
őstag

Komolyan mondom má' lassan frászt kapok tőletek!!!

Ott van bal oldalt felül a kereső, használd:

pölö "dfp cm"

mielőtt vmit ismét megkérdeztek vagy 20adszorra, el lehetne lőni vagy 3-4 keresést :U

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2757) zitrom válasza neilszab (#2756) üzenetére


zitrom
tag

Jóvanna' :B
Amúgy kösz.

(#2758) Teasüti válasza neilszab (#2756) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#2759) zitrom válasza Teasüti (#2758) üzenetére


zitrom
tag

Jól van értem,ne ostorozzatok már ;]
Holnap jön a kormány...Milyen drivert szedjek le hozzá hogy jó legyen?Úgy látom fennt sincs a kormány a logitech hivatalos oldalán :F

[ Szerkesztve ]

(#2760) ribarszki válasza zitrom (#2759) üzenetére


ribarszki
őstag

www.logitech.hu jobb oldalt letöltések, játékeszközök, Driving Force Pro, majd szofgtver beszerzése, driver letöltése, drivel installálása....
Fúúúú öcsém, nem vagy egyszerű. Fennt sincs a hivatalos oldalon?? :D Na ne hülyéskedjél máááááár...

(#2761) neilszab válasza ribarszki (#2760) üzenetére


neilszab
őstag

Minden további kérdés után minimum 1 sört kérünk fejenként... :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2762) zitrom válasza ribarszki (#2760) üzenetére


zitrom
tag

De a termékek között nincs ott,nem a letöltést néztem igaz...
Lehet kicsit szétszórt vagyok most,de ne féljetek jövök még én :) ;]

(#2763) ribarszki válasza zitrom (#2762) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert ott már lecserélték DFGT-re. De, mondom, h a letöltések között nézd, és minden menni fog. Ha mégsem, csatlakozom az 1sörös akcióhoz! :D
Na szóval csak okosan, és szedd össze magad. Utána pedig akkor gyere majd :)

(#2764) Akos81


Akos81
csendes tag

Üdv Nektek
Napokban csak úgy hirtelen vettem kis fórumolvasgatás segytségével 1
Logitech Wingman Formula Force-ot.
Kérdés a hozzáértőknek:
Mennyire "régi" ez a kormány az utóbbi évek játékaihoz? (Pl :GTR2, Colin 3-4 stb 2004-2006ig)
Technikailag mennyire van elmaradva az utódaitól?
Várom a válaszokat, segítségeteket. :R

Ák

(#2765) Teasüti válasza Akos81 (#2764) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elmaradva? Techniakilag? Miről beszélsz?
Sztem jó vétel volt. Főleg ha piszok olcsón jutottál hozzá. :)

(#2766) Akos81 válasza Teasüti (#2765) üzenetére


Akos81
csendes tag

Na ezért kérdeztelek Titeket, HoZZáÉrtŐket :) :C :R
Kösssz, akkor már még jobban várom, h megjöjjön...
1ébként ebayen vettem, 1.24+15posta GBP azaz 5000 Huf... :Y
A fényképen jó állapotúnak tűnt..
itt ni [link]

Ák

(#2767) Teasüti válasza Akos81 (#2766) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne túlózz! :) Nem vagyok szaki.
De volt dolgom ezzel és engem meggyőzött.
Nem kell vérprofi kormány, mégcsak G25 se ahhoz, h élvezd a játékot! :)
Ennél azok se nyújtanak lényegi többletet.

Te, most nézem a képet. Ez nagyon nem az, amit én ismerek.
Konkrétan Wingman Formula Force GP.
Meg ezen pillangók vannak, elvileg csak egy-egy gombnak kéne ott lennie...
Nem tudok róla, h több verzió is létezne belőle.
Ez az.
Lehet, h korábbi verzió?
(mondjuk a soros port dugasz gyanús)

[ Szerkesztve ]

(#2768) Akos81 válasza Teasüti (#2767) üzenetére


Akos81
csendes tag

Hát én még ennek az elődjére gondoltam. Da nagyon jókat írtak erről az SGsek...
Sebaj. MAjd +látjuk, a vak is esszonta. :K :U

Ák

(#2769) zitrom válasza ribarszki (#2763) üzenetére


zitrom
tag

Jajjaj de sok baj van ezzel a kormánnyal :o
Megjött,de valami megakadályozza hogy üzembe helyezzem...Azt a kis pöcköt(négyzetet) ami eltakarja az asztalra rögzítéses kis lábakat hogy a fenébe kell leszedni?Nagyon nem értem :D

(#2770) zitrom válasza zitrom (#2769) üzenetére


zitrom
tag

Jah vagy ezt nem is kell leszedni... :DD

(#2771) zitrom válasza zitrom (#2770) üzenetére


zitrom
tag

Valaki játszik az F1RFT08-as moddal Rfactorban?Vagy egyszerűen csak rFactorral?
Jó lenne egy kis help....
Meg vannak valami javasolt beálítások rFactorhoz?

(#2772) ribarszki válasza zitrom (#2771) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, sztem 80%unk játszik rfactorral. Én legalábbis csak azzal. Megane trophy, és f1rft 2008. Van egy pdf filom ami részletesen leírja, hogy mit hogyan kell beállítani az autón. Ha lesz egy kis időm megkeresem, és elküldöm mailben.

(#2773) zitrom válasza ribarszki (#2772) üzenetére


zitrom
tag

Oké,köszi :)
Amúgy meg ha be van kapcsolva az FFB akkor mér rángat/lehet nehezen forgatni a kormányt ha az aszfalton vagyok?Meg volt szó ilyen inverzbe tételről...Ezt hol lehet átállítani?

(#2774) ribarszki válasza zitrom (#2773) üzenetére


ribarszki
őstag

Írok privát neki, elintézem...

(#2775) Tibor13 válasza neilszab (#2705) üzenetére


Tibor13
csendes tag

Csirkecombot megeted? :D :D :DD
Bocs az offért.

(#2776) Teasüti válasza ribarszki (#2772) üzenetére


Teasüti
nagyúr

NEkem is! :DDD

#2775: én sok répát ettem, az is számít? Fütyülni azt nem tudok, de a kormány nem okoz gondot! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2777) ribarszki válasza Teasüti (#2776) üzenetére


ribarszki
őstag

Neked is küldjem el a beállítások leírását?

(#2778) Teasüti válasza ribarszki (#2777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jaja, köszi!!

(#2779) Teasüti válasza ribarszki (#2777) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
Majd rájövök, h mi is ez. :D

(#2780) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Tegnap beszereztem egy Logitech Formula Force EX kormányt. Az első gyakorlati teszt csak a hétvégén fog jönni, idő hiányában, azonban megosztanám veletek első benyomásaim. Hát most már értem mit értetek lötyögésen... Ez a kormány vadi új és lötyög mint útszéli kurv@ban a lóf@sz. Elég gáz, hogy így jön ki egy kormány és ez nem a sikló csapágy miatt van, mert sikló csapággyal is meg lehetne oldani ezt normálisan. Mind1, az biztos, hogy ezt ki fogom cserélni, mert ez így elég gány. A másik a felfogatás, hát mit mondjak, elkezdtem forgatni a kormányt és majdnem az ölembe esett, miután megtéptem a felfogató füleket, jobb lett a helyzet, de nem az igazi. A pedálokról nem is szólok, azok egyszerűen túl kicsik, mármint a felület, amin rajta vannak. Egy 5-10 centi hiányzik, ráadásul csúsznak is, pedig olyan felületen használom, ahol nem kéne csúszniuk. A váltógombok meg aztán felteszik a pontot az i-re, azokat nem tudom milyen kínai kézre tervezték, de nekem elvesznek az ujjaim között. Szóval az első benyomás... Hát, hogy is mondjam, nem volt túl meggyőző, de nem ítélek elhamarkodottan, megvárom mit nyújt a játékokban.
Tud valaki beállításokat küldeni esetleg?

Üdv

(#2781) Pulsar válasza oceanearth (#2780) üzenetére


Pulsar
veterán

Hali!

Nekem a lötyögésen kívül a többi felsorolt problémák nicnsenek. Nem ugrik a le a kormány, sőt. Ha nem játszom, arrébb rakom, és sokszor alig bírom visszarakni a helyére :) A pedál megintcsak nem csúszkál, és a mérete is megfelelő. Jól előre kell tolni a kormányhoz képest...

(#2782) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok.

tudom nem a reklám helye de azért én kicsit reklámoznék egy Logitech Momo Force Feedback kormányt ára 20 ezer HUF

megkímélt a most wanted lett majdnem végigjátszva vele érdeklődni a gr.bence@freemail.hu cimen lehet.

KÉP (illusztráció)

(#2783) oceanearth válasza Pulsar (#2781) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Megvolt a hétvégi teszt a Project Torque-al. Hát mit mondjak, az első 5 kör nagyon fura volt, de aztán kezdtem megtalálni a beállításokat, meg úgy elhelyezni a kormányt, hogy kényelmes legyen. Kb. a 10. kör után már folyton gyorsultam. Kissé elhamarkodottam ítéltem egyébként 1-2 dologban. A lötyögés abszolút nem zavaró, vszínű a FFB hatása miatt. A tartó füleket is megtéptem, így azok sem okoztak problémát. A váltó gomb, azonban nekem még mindig picit kicsi, az elején kicsit küszködtem a váltásokkal, de a végére belejöttem, bár még mindig nem az igazi, néha még mindig nem találom a váltót. A legzavaróbb a pedál. Nekem túl kemény, kicsi a tartórész és csúszkál is. Tudom ez nem egy csúcskormány, de kb. ugyanennyiért lehetne jó is. Marhára zavaró, amikor egy ilyen renoméval rendelkező vállalat szart gyárt, amikor lehetne az akár jó is. Azt nem értem miért nem állítható a rugóerő. Én modell autózom, ott a távirányítókon simán tudod állítani a kormányt vagy a gázt egy imbusszal. Ez forintos történet, itt is meg lehetne csinálni. Ha nem is növelik meg a tartó méretét, legalább rakhatnának rá tapadó korongokat, mert ezek az 1 centis átmérőjű gumi szarok, még az asszony lába alatt is csúszkáltak, amikor mondtam neki, hogy próbálja ki. Ez egyébként a legzavaróbb, de ezt megoldom, majd valahogy, vagy kétoldalú ragaccsal, vagy 3M-es tépőzárral, vagy tapadókoronggal.

Hát ezek az én tapasztalataim, a kormány egyébként teljesen megérte az árát.

Üdv

(#2784) ribarszki válasza oceanearth (#2783) üzenetére


ribarszki
őstag

Jaja, a pedálra ezt akartam írni. Hogy tegyél alá szőnyegdarabot, tépőzárat, fogakat, ragasztót, vagy mit utdom én :D csak ott maradjon. Örülök, h a többivel nincs problémád már. A váltókat pedig hamar megszokod, hidd el :) Szép napot

(#2785) ribarszki


ribarszki
őstag

Teasüti, Zitrom! Hogy boldogultok a küldött anyaggal? Megy már a tanulás? Szóval az első tengelynél keményebb, vagy lágyabb legyen a rugózás? Hmmm? :D

(#2786) oceanearth válasza ribarszki (#2784) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia Ribarszki!

Köszi a biztatást, szerintem is meg fogom szokni a kormányt. Amennyire nem tetszett az elején, most annyira várom, hogy hazaszabaduljak és játszhassak:) Egészen más kormánnyal tolni a szimulátorokat. A szőnyegdarab sem rossz ötlet, de most sikerült szerválnom pár tapadókorongot, ezeket fogom rá felapplikálni, ha nem megy, akkor lecsavarozom, odahegesztem, vagy vmit kitalálok.
Nem tudnál nekem is küldeni mindenféle beállításokat?

Köszi

(#2787) zitrom


zitrom
tag

Hali!
Rfactorba hol tudom beállítani hogy ha elveszem a lábam a gázról akkor szinte már rögrön lassítson le ezerrel?.Mer majd szétmegy a lábam ha teljesen le akarom venni a lábam a gázról,mondjuk ebbe a körülmények is segítenek...

(#2788) ribarszki válasza zitrom (#2787) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát a garázsban a motorféknél. A motorfék értéket húzd fel.

(#2789) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Legutóbb arra kérdésemre kaptam választ h milyet. Válasz: DFP-t! ( :R )

Mostmár nagyon akarom élvezni a GRID-et ezzel a cuccal,szóval ha vége a nyári melónak,akkor biza meg is veszem ;]
Viszont érdekelne,hogy PS mivolta ellenére,hogyan tudom PC-hez eszkábálni,mert ugye elvileg lehet de potyára meg persze nem akarom venni :U

pls help

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2790) ribarszki válasza hoffman_ (#2789) üzenetére


ribarszki
őstag

2760. válasz. USB csatlakozós. ennyi

(#2791) hoffman_ válasza ribarszki (#2790) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R ( :U )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2792) Teasüti válasza ribarszki (#2785) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nagyon sokat megtudtam és tanultam belőle, amit bármilyen játéknál tudok kamatoztatni! :) Ezer hála!

(most épp nfs u2 lanpartira gyúrok és csutkáig hangoltam a kocsijaimat, szal tökéletes úttartás, meg tulajdonságok. :) Na jó, ez arcade játék, de itt se mindegy, h mire van hangolva a kocsi. )

(#2793) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok.
Van itt valaki aki logitec g25-el játszik race07-et.
A kormány beállításai kellenének, én csak szenvedek, de sehogy nem az igazi :F

Bandi

(#2794) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Vettem 1 formula force EX kormányt, RACE 07-hez szeretném használni, de sehogy nem tudom jól belőni. Ha pl célegyenesben megyek jobbra-balra rángatja a kormányt, a force feedback meg sehogy sem működik... pl a rázókövön nem ráz be stb
Vkinek lenne vmi ötlete? Előre is köszönöm!

(#2795) Shad0w


Shad0w
senior tag

Hi.

Már régóta szemezgetek egy DFP-vel. És a pécsi MM-ban kiállított PS3+DFP+GT5 kombón végre ki is próbálhattam, de ez egyszerűen rossz. Mármint nem a kormány az iszonyat jó, hanem maga a kormánnyal vezetés. A legnagyobb baj, hogy egyenesben kirántja a kezemből a kormányt, tükörsima aszfalton 200-nál melyik kocsi rántja ki az ember kezéből a kormányt? De ha meg is fogom, utána elkezd szitálni a kocsi sztm ennek nem sok köze van a valósághoz. Mentem már 200-230-al sokkal rosszabb úton, mint a játék verseny pályája és effektíve el is engedtem a kormányt, hogy lássam mi történik és meglepő módon semmi nem történt. Szal ez az egyenesben rángatózás minden játékban ott van? Csak mert akkor inkább lemondok a kormányról. Ja meg egy dolgot nem tudtam kipróbálni a pedálokat. Vmelyik idióta úgy gondolta, hogy egy szimulátor játékban minden segítséget bekell kapcsolni, és a gázt meg a féket kanyarban nem én szabályoztam (pedig hát ez lenne a lényege) 10 perc alatt pedig nem találtam meg, hogy hol lehetne kikapcsolni, namind1.
Meg itt olvastam, hogy van egypár mazochista aki a Project Torque-val szopatja magát. Az tudna válaszolni nekem arra, hogy kormánnyal nagy sebességnél a játék leveszi az elforgatás szögét úgy, mint billentyűzetnél (egérrel próbáltam de úgyis leveszi)? És ott is rángat ezerrel az egyenesekben?

(#2796) neilszab válasza Shad0w (#2795) üzenetére


neilszab
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2797) neilszab válasza Shad0w (#2795) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, amiket írtál, annak nem sok köze van a kormányhoz, hanem ezek szoftveres dolgok, tehát hogy milyen információkat küld a progi a kormánynak. Ez minden játékban más és más, van ahol baromi realisztikus, máshol meg gagyi. Sok játékban vagy 30-50 féle paramétert lehet állítgatni, hogy belődd magadnak teljesen személyra szabva a kormányt.

NFS-t, meg ilyenekt tök baromság kormánnyal vezetni, semmivel nem nyújt többet, vannak olyan progik viszont (az igaz szimulátorok, amit megy csak úgy lehet és jó is)

A DFP a maga kategóriában a BEST BUY, ez tuti. De szokni kell, nekem is több napba telt, mire megszerettem, most már oda nem adnám semmiért...

(Esetleg egy Fanatec 911-es kormányért... :D )

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2798) Shad0w válasza neilszab (#2797) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ööö, nekem úgy tűnik, hogy kihagytál egy sort vagy én fogalmaztam túl tömören, nem hagyva helyet a gondolatok között. De akkor most még egyszer.
A DFP jó, a fogása kényelmes, jó erős a force feedback, váltógombok kényelmesek (pedig csak 10 percet nyomtam vele, másik 10 ugye a menü turkálására ment el...), és megfelelően apó így bárhol elfér.
De a Gran Turismo 5-ben rohadt irrealisztikus (van ilyen szó? :F ) volt az egyenes haladás kanyarokban meg ugye a sok segítség miatt érdemben nem tudtam tapasztalatokat szerezni. Tehát a kérdésem egészen konkrétan arra irányul, hogy más autós játékokban is szitál egyenes menetben a kocsi (kormány)? A GT5-öt pedig nem sorolnám az NFS kategóriájába.
Előző hozzászólásomban voltak egyéb kérdések is, azokra is lehet válaszolni, aki tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#2799) neilszab válasza Shad0w (#2798) üzenetére


neilszab
őstag

Sztem válaszoltam. Ez csak a játéktól függ és a beállításoktól. Be tudom állítani hogy szitáljon ha akarom, meg azt is hogy nem... :) A sebességföggő kormányáttételt is ki lehet kapcsolni sok játékban. Amiket felvetettél gondokat, azok nem jellemzőek.

Amúgy valóban van egy kis FFB lyuk a kormány középállásán, és ha egyenesben bemozdítom valamerre a kormányt és elengedem, akkor valóban elkezd tekergeni össze vissza (középre húzza magát, de kicsit túlmozdul és így tovább), de ez rosszabbul hangzik, mint ami, mert ez valójában nem valós probléma...szóval emiatt nem kell aggódni.

Én több kérdést nem láttam a hsz-edben :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#2800) Shad0w válasza neilszab (#2799) üzenetére


Shad0w
senior tag

Így már minden tiszta. Esetleg tudnál is mondani pár játékot amik szimulátorok? Eddig kormány hiányában kimaradtak az életemből, de most szeretném bepótolni.
Asszem az rfactorhoz volt már szerencsém, de billentyűzettel nemvolt vmi könnyű menni vele, meg ha jól tudom akkor az havi díjas játék (igen, kipróbálásra warezoltam :B ). Vannak egyáltalán olyan online játékok amiket egyszer megveszek aztán addig játszok vele amíg vannak serverek? Az ilyen Richard Burns Rally (asszem így írják) játékok csak addig mókásak amíg az ember végigviszi vagy talán még utána is egy kicsit, de hosszú távon az online játékok kötik csak le az embert és jelenleg ez a célom. De ezért nem szeretnék havi több ezer forintot fizetni.

Volt egy kérdésem konkrétan a Project Torqueról is. Ami azért jó játék, mert tökéletesen elvolt találva a szimulátor és arcade átmenet ami egy hosszú nap után amolyan levezetésnek tökéletes. Nem kell 101 beállításon átrágnia magát az embernek, hogy a kocsi az 5. kanyarban se csússzon meg, de azért lehet a kocsi karakterisztikáján változtani. Csak hát a legutolsó nagy patchel elkúrták az egészet, de talán majd a következő helyreteszi és akkor jólesz az, namind1. Közbe eszembe jutott, hogy talán a saját topic-jában kéne kérdeznem erről. :B

Köszi a választ. Igazából még egy kérdést le kell rendeznem magamban, mégpedig, hogy ez a kormányos téma nem csak egy fellángolás-e, mert 25000 Ft+a játékok elég drága hóbort csak egy (fél) nyárra, de talán majd jobban látom ezt a kérdést ha kipróbálok pár vérbeli szimulátort, mégha csak bill-el is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.