Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) bzoley válasza neilszab (#1900) üzenetére


bzoley
veterán

Úgyis pont oda készültem a jövő héten, talán megleshetem közelebbről, ha még ott van.
Az rFactor önmagában még előny is lehetne, de amiket felsoroltál, elég kiábrándítóan hangzik. Mondjuk ettől a hardware nem veszít értékéből, max élvezhetetlen lesz. A kivetítő valszeg a túl nagy fény miatt lehetett homályos. De tetszik a cucc :)
Az egyik videón mintha zártabb lenne a ''fülke'', asszem LFS ment, az elég meggyőzőnek tűnt. Húú, ez már majdnem off, még szerencse, hogy van benne kormány.

mod: az említett LFS: youtube -Force Dynamics 301 dicetest

[Szerkesztve]

(#1902) neilszab válasza harry (#1897) üzenetére


neilszab
őstag

DFP dimensions:

kormányátmérő: 25 cömö

Kormánymű/ház/mitomémi
szélesség: 35 cm ebből 6,5 a váltóbot
hosszúság 18 cm + 7 a kormány
magasság: 16 cm + a rögzítőpöckök (de ebben van egy 2,5 cm-es perem is az elején)

Pedál
hosszúság: 33
szélesség 27

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1903) harry válasza neilszab (#1902) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm ;) Jó ez a kormány, találtam is egy tesztet [link] ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1904) -Mike- válasza harry (#1903) üzenetére


-Mike-
addikt

;)) azért te a pedálokkal finomabban;)

(#1905) -Mike-


-Mike-
addikt

a BRD pedálokról és kormányról vkinek vannak tapasztalatai? vki vett már ilyet? speed7 [link]

(#1906) kzoltann válasza -Mike- (#1905) üzenetére


kzoltann
aktív tag

sztem a www.gtr-masters.hu foruman nezz szet ezzel kapcsolatban.

(#1907) -Mike- válasza kzoltann (#1906) üzenetére


-Mike-
addikt

őket ismerem az ittenieket próbáltam volna kérdezni de ezexerint itt nincs senki akinek lenne

(#1908) Rommel


Rommel
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám: Nemrég tettem szert egy Formula Force Ex-re. A probléma a következő: játékokban, ha jobbra kanyarodok gyors kanyarban, és a kormányt húzza a ffb balra, akkor hirtelen elkezd kattogni, és egy pillanatra elengedi, szal így rángatja (mintha kiugrana mindig egy pillanatra), ugyanaz a kanyar másik irányba, tehát bal kanyar, és jobbra húzza a ffb, akkor meg nincs gond. Ja, ez csak akkor , ha mondjuk az ffb erőbeállítás az olyan 80% felett van. Több játékban is előjött. Viszont a Windows-ban, a tesztelőfelületen, amikor húzatom a POV gombokkal balra meg jobbra, akkor meg teljesen jó. Akár 150%-os erővel is.

Tipp valaki?

Üdv: Rommel

ui.: Original szoftver és driver, a CD-n az van, hogy V4.60. Ja, és mikor a Windows felismeri, akkor Formula Force RX néven ismeri fel.

Terrorism is for pussies.

(#1909) kzoltann válasza Rommel (#1908) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Hello!
Ez egy ismert hiba. Azon kivul hogy lentebb veszed 80% ala nagyon semmit nem tudsz csinalni.

(#1910) Rommel válasza kzoltann (#1909) üzenetére


Rommel
csendes tag

Ezek szerint mások is szívnak vele? Mennyire sűrűn jön elő? Mert ha netán gariban visszaveszik, ugyanez lesz a cserepéldánnyal is valszeg?

A legfurább, hogy nem lehet a Windosos teszt-felületen reprodukálni (gari ezért is necces, látszólag 100%). Driverfrissítés esetleg?

Üdv: Rommel

Terrorism is for pussies.

(#1911) Rommel válasza Rommel (#1910) üzenetére


Rommel
csendes tag

Átnyálazam nagyjából a fórumot: ebből buhera lesz, a gari meg felejtős, nem lehet reprodukálni a hibát (nem mehetek be, hogy ''240 felett Indianapolisban az oválpálya részen kissé rángat''), mert a test-nél Windowsban OK.

Pedig reménykedtem, hogy driver hiba :).

Üdv: Rommel

Terrorism is for pussies.

(#1912) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hali

Most hogy komolyabban elkezdtem foglalkozni az rFactorral, rájöttem hogy a tesóm kormánya nem túl kényelmes nekem , nem tudok vele precízen játszani.Ezért gondolkozom rajta, hogy egy kényelmesebb , jobb kormány keresek.

A jelenlegi:
B-Tech BJW-250
[kép]


Kicsit gagyi, kicsit kényelmetlen, de gyakorlásra tökéletes :)


Az árkategória, amiben kormány keresek, az a 10-17000 Ft között van.
Eddig ezeket találtam:
Logitech Formula Vibration Feedback Wheel 10596 Ft
[kép]
Logitech Formula Force EX kormány 17500 Ft
[kép]

Kérdések: Mennyire tartósak ezek a szerkezetek, kb hány évet bírnak ki? Mennyire lehet elfordítani a kormányt, körbe lehet akármelyiket is fordítani?
Asztalra tenném, az lenne a fontos, hogy minél inkább a kocsira hasonlítson a kormány pozíciója, ennek a kritériumnak melyik felel meg inkább?

Driving Force Pro tetsztene, de nekem az már drága, van hozzá hasonló kormány olcsóbban?
Tudtok még ajánlani az írt árkategóriában jó kormányt?


Előre is köszi :)

[Szerkesztve]

(#1913) Rommel válasza Gzolo (#1912) üzenetére


Rommel
csendes tag

Hali!

Tegnap vettem egy Formula Force Ex-t de ha fentebb elolvasod, már szerzem be a csavarhúzokat a szétszerelésére :). Igazából nem tudom, hogy mennyire sűrűn jön elő ez a hiba, de én mágnesként vonzom a gyári hibás cuccokat. De egyébként a másfél nap alatt az jött le nekem, hogy jó kis kormány ez. A hibát is csak nemrég vettem észre, mert csak akkor jön elő, ha kábé 70%, vagy a fölé állítom a ffb erőt.

Ettől függetlenül tetszik a cucc, szerintem jó a fogása, meg van rajta egy valag gomb, ami tök jó (legalábbis nekem). F1CH 99-02-vel próbáltam ki, azzal tök jó volt. A sebváltógombok épp jó helyen vannak (nem ''pillangók'', csak sima gombok a kormány hátulján, de épp jó helyen szerintem. Igazából meg kell fogdosni, és ki kell próbálni).

Nekem ez az első kormányom, szal nem vagyok húdenagy szakértő, de jónak tűnik. (Csak belenyúltam rendesen ezzel az rángással :W).

mod: Ja, és 180 fokot fordul mindkét irányba, az nem sok, de F1-hez frankó (lehet, hogy rallyhoz nem, nemtudom, nem próbáltam))

[Szerkesztve]

Terrorism is for pussies.

(#1914) -Mike- válasza Gzolo (#1912) üzenetére


-Mike-
addikt

egy momo-t még tudnék ajánlani, bele lehet futni egy jó használtba amire vigyáztak is, de 1év múlva ott is előfognak kerülni a csavarhúzok meg a wd40es;)

(#1915) V.Stryker válasza Gzolo (#1912) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Logitech Formula Vibration Feedback Wheel 10596 Ft

nekem ilyen van....hát ami a hátránya....ilyen tappancsos rögzítése van és marhára tud mozogni, vagy csak nálam. SZal a rögzítés gáz. A pedáloknál pedig még tappancs sincs, tehát játék közben menyomtam az asztal mögé. :D Két kis fadarabot leragasztottam és az támasztja most. Irányítása, váltógombja jó. Érzékenysége nagyon fasza. 180 fokot lehet kb. fordítani rajta mindkét irányba, ennél tapasztalatom szerint a rallynál sem kellett több. A négyírányú gomb rajta kicsit....hát be kell koptatni na. Egyébként nincs baj vele.Én 7800-ért vettem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1916) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok

Van egy btech kormányom, ami meghibásodott már megint, de eddig mindig a poti szállt el, most az usb-vel van asszem gond, mert azt csinálja hogy játék közbe egy pár mp-re nem reagál hogy elfordítottam a kormányt, de a nagyobb gond, hogy játék közbe egy idő után már nem érzékeli a kormányt, semmi nem megy rajta a gombok se, ilyenkor azt tudom csinálni, hogy kihúzom, visszadugom. Ezt a hibát lehet valahogy orvosolni? Volt már másnak is hasonló problémája?

Kösz a segítéget előre is

(#1917) Gzolo válasza V.Stryker (#1915) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nincsen az alján ilyen kihajtható pöcök? A mostani is eléggé mozgott, de megtaláltam a kihajtható rögzítőt, így az asztal eleje támasztja, és nem engedi elmozdulni.
Ez a Logi nagyon tetszik, de sajnos ez a legolcsóbb ár, amit találtam , a többi számtech boltban még drágább.Szerintem kinézek majd Auchanba, hátha ott olcsóbb :DDD


Ezzel van valakinek tapasztalata?:

MANTA Compressor 2 Supreme 7392 Ft
[kép]

Termék specifikáció:
- 12 tűzgomb
- Analóg gáz és feékpedál
- 4 állású sebességváltó
- A kormány dőlésszöge állítható
- 2 működési mód: analóg és digitális
- Dual Shock 2/Dual Shock kompatibilis
- Realisztikus, életszerű kormányzás



(#1918) V.Stryker válasza Gzolo (#1917) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nincs semmi pöcök. Két oldalt van ilyen kihuzható szélesítő, ha a combodra akarod tenni. De az amire te is gondolsz, sajna nincs. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1919) -Mike- válasza Gzolo (#1917) üzenetére


-Mike-
addikt

jáj de csúnya ez a manta :D

(#1920) Flashget válasza Gzolo (#1912) üzenetére


Flashget
félisten

DFP 20K újonnan..sok érte?
nagyon jó rf-hez én azzal nyúzom.

Realme GT Master Edition

(#1921) Flashget válasza Gzolo (#1917) üzenetére


Flashget
félisten

eszedbe ne jusson mantát venni!!
használd pl. a hwsw-n a keresőt ezügyben..ha ebben a topicban nem írtak még róla.
kész átverés show ez a manta..

Realme GT Master Edition

(#1922) Flashget válasza Rommel (#1908) üzenetére


Flashget
félisten

tedd fel az 5.0 drivert (G25-nél megtalálható) volt akinél javult a dolog..
ne tőrödj azzal, h G25..általános driver csak logitech szarik bele, h ezt mindenki tudomására hozza a különböző kormányoknál ;)

Realme GT Master Edition

(#1923) Szigi90 válasza Flashget (#1920) üzenetére


Szigi90
csendes tag

Hol 20k újonnan a DFP? Az engem is érdekelne

(#1924) Gzolo válasza Flashget (#1920) üzenetére


Gzolo
senior tag

Jólenne, de sajnos annyit nem tudok rászánni.27000 Ft-ot fogok kapni a munkáért, abból ruhára is kéne, meg a hétvégékre...

Maradok a 10000-es kategóriánál, eddig a Logitech Formula Vibration a befutó.FFB számomra nem fontos, a mostani is vibrációs. (lenne, ha nem fagyna ki bármelyik játék, amelyikben beálíltom).
Szóval ha van valakinek még ötlete, milyen normális kormány kapható még a Login kívül ebben az árkategóriában, az szívesen meghallgatom.

Mantás gamepadom van, nagyon megvagyok vele elégedve, de akkor ennek a kormánynak utánnan nézek.

Mod: Thrustmaster kormányokat hol lehet venni az országban?Láttam egy képet a Thrustmaster 360 Modenáról, nagyon szép, de sajnos árat és boltot , ahol árulják, azt nem találtam sehol :O Se a depo, se a kiskerara.hu-n nem találtam semmit se :O

[Szerkesztve]

(#1925) Flashget válasza Gzolo (#1924) üzenetére


Flashget
félisten

hát ha a ruhákra meg a bulikra kell a lé akkor valóban felejtős a DFP nálad..de akkor ne írj majd ide x hét/hónap múlva milyen hülye voltam, h nem hallgattam Flashgetre :D

Realme GT Master Edition

(#1926) Gzolo válasza Flashget (#1925) üzenetére


Gzolo
senior tag

Még a végén meggyőzöl :D Nagyon jólenne, az tetszik benne, hogy annyiszor körbe lehet forgatni.Csak akkor most át kéne rendeznem a pénzem, mert szeptemberben lenne megint egy 18000 Ft-os bevétel, de addig meg nem akarok várni, nyáron van több idő játszani.

Egy tesztet esetleg tudsz mutatni a DFP-ről?
Meg pontosan honnan lenne az a 20k-s?Nem nagyon akarok messziről , mert ha mégis valami gond lenne, nem egyszerű a gariztatás.(Kecskeméti vagyok)
Kedden kimegyek Auchanba, és hátha meg tudnám csodálni az ottani kínálatot, meg remélem meg tudom fogdosni a Formula Vibrationt :DDD

Mod: A mostani B-Tech után szinte bármelyik kormány kényelmesebb, jobb lehet :)

[Szerkesztve]

(#1927) kcics


kcics
csendes tag

Szeva Mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne, hogy megdöglött a Genius Speed Wheel Force Feedback kormányom potija. 10Kohm és ''B''-s ''logaritmikus''
Ha valaki tudna ilyet szerezni, vagy ismer valakit, aki hallott olyat, hogy valaki ismer egy olyan embert, aki tud ilyet szerezni, azt megkérném, hogy jelezze, mert nem szívesen vennék egy pár száz forintos alkatrész megdöglése miatt egy új kormányt.. ami egyébként nagyon állat... :)

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#1928) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hali, megint itt vagyok

Szinte biztos hogy nem lesz lehetőségem DFP-re , így körülnéztem az árukeresőn, hogy mik a lehetőségeim 10000 Ft-os kategóriában.
A következőket találtam:

Logitech Formula Vibration Force
[kép]

Trust GM-3300 VIbraforce
[kép]

Saitek Impact
[kép]

Genius Twin Wheel Vibration
[kép]

Saitek R220
[kép]

Saitek Impact X8-39V
[kép]



Nos hát, ezek a lehetőségek.Melyiket érné meg megvenni?

(#1929) bzoley válasza Gzolo (#1928) üzenetére


bzoley
veterán

Inkább keress használtan Formula Force GP-t, jobban jársz vele.

(#1930) libus


libus
őstag

Ha minden igaz, akkor pénteken megjönn a DFP-m! :))
Életem első kormánnya!
Ráadásul, még soha nem próbáltam egy versenyt sem kormánnyal! (mindig gombokkal játszottam).
Szerintetek, ott tudom majd hagyni a gépet hétvégén? :D
Húúúh, már nagyon várom, hogy megízleljem milyen is lesz kormánnyal menni! :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1931) kzoltann válasza libus (#1930) üzenetére


kzoltann
aktív tag

hat az elso ora horror lesz, kell egy délutan hogy utolerd a billentyuzetes/egeres idoidet...

(#1932) Gzolo


Gzolo
senior tag

Engedve a nyomásnak , és az érveknek, úgydöntöttem én is boldog DFP tulaj leszek :))

Remélem minél hamarabb be tudok szerezni egyet

(#1933) neilszab válasza libus (#1930) üzenetére


neilszab
őstag

Háát, azért vigyázz! Nekem az első néhány nap volt horror, de nem az időim miatt. Teljesen mást kaptam, mint amit vártam, idő kell míg megszokod, meg míg az előzetes elképzeléseid és a valóság összeforr... :)

Ja meg rengeteg csúszkát és beállítást lehet birizgálni (driverben, játékban, plr-ben), míg megtalalálod a neked valót, ne kenődj el nagyon, ha elsőre csalódást éreznél... :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1934) Gzolo


Gzolo
senior tag

Srácok, most melyik a Driving Force Pro?

Ezt az Aqua és az árukereső oldalán találtam:
[kép]


Ezt pedig a Google adta ki:
[kép]


A Logitech oldalán pedig már nincs fenn a kormány :S


[Szerkesztve]

(#1935) Eagle16 válasza Gzolo (#1934) üzenetére


Eagle16
addikt

Az alsó a DFP :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1936) libus válasza neilszab (#1933) üzenetére


libus
őstag

OK! Köszi a felkészitést! (Neked is ''kics1'')!
Lélekben már próbálom magam felkésziteni rá! :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1937) kzoltann válasza Gzolo (#1934) üzenetére


kzoltann
aktív tag

fenn van a dfp csak a PlayStation 2-nel nezd meg
mégsem, én sem latom most :D

[Szerkesztve]

(#1938) moonman válasza Gzolo (#1934) üzenetére


moonman
titán

az alsó, nekem is az van - PC-hez - csak ajánlani tudom, vadállat.

(#1939) AMD_ok válasza libus (#1936) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hali!

Na megjött a kormány?

Kiváncsi vagyok, hogy fog menni azzal, nekem kb 7 éve van kormányom, én már gombokkal nem is tudok játszani (jelenleg egy Logitech Momo racing force)

(#1940) libus válasza AMD_ok (#1939) üzenetére


libus
őstag

Sajnos nem! :(
Délután fel hívtam a boltot és mondták, hogy a nagykerbe is csak 20-a után jön. :(((
Úgyhogy, várhatok még 1,5 hétig. :O

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#1941) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Hahó emberek!

Valaki tudja,hogy a Logitech MOMO Racing típusú kormányomat lehet-e üzemeltetni PS3-al is?

Gyerünk csak, gyorsan!

Köszi

(#1942) AMD_ok válasza AMD_ok (#1941) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nem jár itt senki? :(
Gyertek, mondjátok már mi van! :)

(#1943) AMD_ok válasza AMD_ok (#1942) üzenetére


AMD_ok
őstag

Totál behalt a topic, vagy mi van itt gyerekek?

(#1944) Bagira01


Bagira01
veterán

Nem tudja valaki mennyiért lehet manapság eladni egy dpf kormányt? kb 3 hónapos kb semmit nem használt darab.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1945) aphra2 válasza Bagira01 (#1944) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sztem 18 körül teljesen reális az alatt ne nagyon add.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1946) AMD_ok válasza AMD_ok (#1941) üzenetére


AMD_ok
őstag

#1941? :B

Valaki PLESAE HELP ME!

[Szerkesztve]

(#1947) misirulez


misirulez
senior tag

Lehet még egyáltalán ilyet kapni valahol?
mennyi az ára?
tényleg jobb mint a momo racing?



[kép]

(#1948) kzoltann válasza misirulez (#1947) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Boltban ujan biztos nem, max valahol vidéken ahol beragadt 45-50ezerert és mar csak a kirakatban van.
Max hasznaltan, de a meghirdetestol szamitva kb 4orad van lereagalni mert elviszik...
ja és tényleg jobb

[Szerkesztve]

(#1949) neilszab válasza AMD_ok (#1946) üzenetére


neilszab
őstag

Valószínüleg senki sem tudja a választ a kérdésedre...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1950) AMD_ok válasza neilszab (#1949) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ennyire nehezet kérdeztem volna? :D

Bár a MM-ban sem igazán értették, hogy mit kérdezek, aztán egy félénk ''NEM'' volt a válasz, csak hogy menjek már a ..csába, látszott a fején a manusnak.
(csak kérdem én, ha a Formula Force GP(ami ugye szgéphez készített kormány) használható PS2-n-mert az tuti-, akkor miért ne lehetne ezt is használni PS2-n, ill végeredményben PS3-on?)

Ez igy mostmár csak költői kérdés, míg valaki a környezetemben nem vesz egyet, és ki nem próbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.