Hirdetés

2024. július 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DS39


DS39
nagyúr

A promóciós időszak után ez inkább Nope lesz.

(#2) dnelb


dnelb
veterán

szóval gyakorlatilag visszahozzák a hello data startot, nem csodálom, rengetegen mehettek át olcsóbb csomagba amikor kivezették 1 éve.

[ Szerkesztve ]

(#3) DrBubo77 válasza dnelb (#2) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

De csak bevezető áron ilyen olcsó. Jön majd az emelés.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4) szkaroly válasza dnelb (#2) üzenetére


szkaroly
senior tag

Abban alapból volt 50 perc lebeszélhetőség.

Poco X3 Pro

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem csigázott fel. Én a Voda korlátlan netét igényeltem. Ez előfizetés, jár hozzá kedvezmény, a sebességlimit 5 megabit, de ez HD youtube-ra is bőven elég. 6k havonta.

(#6) dnelb válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


dnelb
veterán

így különösen szánalmas adatforradalomként hivatkozni rá, amikor már 2017-ben volt jobb és olcsóbb korlátlan csomagjuk...

(#7) DrBubo77 válasza dnelb (#6) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Közben volt kétszer 15% körüli inflációkövető emelés minden telkónál.
A kétszeri emeléssel 7900 fölött lenne a havidíj.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8) dnelb válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


dnelb
veterán

tehát még mindig olcsóbb lenne 1k-val mint a yepp teljes áron. :DDD
Továbbra sem látom mitől adatforradalom, amikor már 7 éve is ugyanezt tudták.

[ Szerkesztve ]

(#9) joey04


joey04
titán

forradalomnak ez nagyon kevés.

(#10) Cannabis7 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Cannabis7
senior tag

nálam telekom, igaz hogy 16000, de jár hozzá második sim, így az otthoni netem is ugyanez, így nem olyan vészes, és elég gyors a net, nálam van 5g.

(#11) vence


vence
tag

Ez a "streaming-modell" inkább zavaró a címben. :U

A 6 és 9k az 50% emelés (kb durva beetetés, vagy ... de hagyjuk, mert nem szabad szidni a szolgáltatókat.

Egy minimális költségre és ráfordításra hangolt, garantáltan időben fizető tarifa kb. nulla kedvezménnyel az ügyfelek részére ...
( ehhez értenek. )
Ami a promóciós időben még, úgy-ahogy elmegy, de utána ?!

@ #7 DrBubo77

Működő piacokon pedig folyamatosan nőnek az inkluzív adatmennyiségek!
Illetve általános árcsökkentések vannak ...
legutóbb (Júli 1-től) pl. a D. Telekom ment a piac után és csökkentette az optikás szolgáltatások árait általánosan.

Viszonylag drága csomag mellé még ilyen-olyan opciókat venni ...
ezekkel tuti a szolgáltató jár jól.

Máshol a viszonylag olcsó és általános korlátlan hívás és SMS !!
sel van ennyi-annyi adat és + adat stb opciók.

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#12) vence válasza joey04 (#9) üzenetére


vence
tag

forradalmi átverés :D

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#13) Viktor0610 válasza vence (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyiban nem, hogy arra gondolt a költő Yettel, hogy megadod a bankkártyád adatait, és úgy vonja le a szolgáltatás ellenértékét, mint a streaming szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#14) catalano


catalano
tag

Zéró sebességkorlát? - Min. fel/le?

Ez mit is jelent, nem találok róla semmit?

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#15) MPite válasza catalano (#14) üzenetére


MPite
tag

Gondolom 0/0. Mobilszolgáltatásról van szó, itt nem tud lenni garantált sebesség. Lemész a föld alá, nem lesz térerőd se.

A zéró sebességkorlát csak arra utalhat, hogy nincs cappelve a maximum, mint a többi szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#16) catalano válasza MPite (#15) üzenetére


catalano
tag

Hát akkor ez is az egyszerre felcsatlakozott előfizetők szerint megoszlik majd... amit bír a rendszer.

Parasztvakítás az egész... :(

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#17) enginev3.0 válasza janeszgol (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem is jobb

Amúgy is lehetne minden mobil díjcsomagon sebességkorlát, tök felesleges brutál nagy sebesség mobilra, viszont használhatóbb lenne a szolgáltatás mindenki számára

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#18) szkaroly válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


szkaroly
senior tag

Meg még az a 50 perc. Ezek után felvetődik, miért kellett 1 éve a hello datát véglegesen kivezetni? A levágott fejű csirkék esete. Persze ha a flottákat kinyírják, akkor ez még jó lesz az ügyfelek egy részének.

Poco X3 Pro

(#19) joey04 válasza catalano (#14) üzenetére


joey04
titán

minimum nem tud több lenni.

(#20) Jabby


Jabby
őstag

Október 1. után mindenkinek 9K lesz a korlátlan net?

(#21) szabonagyur válasza vence (#11) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ami a promóciós időben még, úgy-ahogy elmegy, de utána ?!

Ha nem vagy vele elégedett vagy éppen drágállod szépen le lehet mondani.

Az azért egy rohadt nagy előny, hogy nem kell érte semmilyen hűséget vállalni, szemben sok másik szolgáltatással, különben az összeg megduplázódik egyből.

legutóbb (Júli 1-től) pl. a D. Telekom ment a piac után és csökkentette az optikás szolgáltatások árait általánosan.

Alma-körte a példád... megint.

(#22) szabonagyur válasza catalano (#16) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát akkor ez is az egyszerre felcsatlakozott előfizetők szerint megoszlik majd... amit bír a rendszer.

És ez meglep téged? Vezetékes szolgáltatásnál is simán lehet, hogy adott helyen, időpontban nem tudod elérni sosem a maximumot a sok előfizető miatt. Nekem vezetékesnél 1000 Mbit lenne lefele, de 600-tól többet sosem mért rajta, senki.

(#23) Viktor0610 válasza Jabby (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
A kedvezőbb ár a bevezető akció része.

Xiaomi 13T

(#24) Komplikato válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

Plusz 2023-ban rávertek extra adót a netre, kábeltévére és a mobiltelefon szolgáltatásra IS.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) thxer válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


thxer
aktív tag

Rosszabb lenne sebességkorláttal. Ha terhelt a hálózat, akkor a TDD miatt úgy is egyenletesen oszlik el a rendelkezésre álló kapacitás (sim prioritásának megfelelően), valamint a csomagok prioritásnak megfelelően kerülnek kiszórásra a csomagok (VOLTE, VOIP elől, streaming hátul), amikor pedig nincs kihasználva a cella, akkor tökmindegy hogy valaki ki tudja használni a maradékot. Viszont ha limitálva lenne, akkor a csúcsforgalmon kívüli időszakban letöltők belecsúsznak időben a csúcsforgalomba (vagy a rövid peakekbe), ott használva a kapacitást pluszba, pedig már rég végezhettek volna.

(#26) janeszgol válasza vence (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért ne lehetne szidni a szolgáltatókat? Visszanézve, meg visszagondolva az utóbbi fél év véleményemet kb 80%-ban kőkemény fika. Néha (de csak néha) elgondolkodom azon, hogy jól csinálom-e, de mindig oda térek ki, hogy igen. 1-2 eset van, amikor belátom, hogy tévedtem.
Itt van ez is. Az, hogy egy havidíjas szolgáltatás 6k vagy 9k az kurvára nem mindegy a magyarnak (se). Ott a Telekom esete, amikor a kormány bevezette az inflációs emelést. Ez havi 5-8 száz forint volt és tömegével váltottak az emberek olcsóbbra. Egy dolgozó panaszkodott is, hogy az évelső négy hónapjában csak visszamondás volt, új kötés nem. Ez talán 2022-ben volt.
Most akkor egy 3 ezres emelést (mert ezt így fogják fel, nem úgy, hogy eredetileg is ennyi lenne, csak promóció van, nem, hanem úgy, hogy ez 6 ezer, aztán emelnek majd 9 ezerre) nem fognak tűrni. Szerintem.

(#27) janeszgol válasza thxer (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez egy baromira érdekes kérdés. Örülnék, ha idelátogatna egy hálózatos szakember és elmagyarázná ezt.
Én pár gondlatot fűznék hozzá. A streaming nem lesz gyorsabb tőle. Egy adott felbontáshoz, bitráta kódoláshoz kell egy adott adatmennyiség. Ha többszörös sebességgel lehetne letölteni, akkor sem profitálna belőle. Zene detto nem. Böngészés dettó nem.
Rosszul gondolom?

(#28) enginev3.0 válasza thxer (#25) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát én csak azt tapasztalom hogy eljön a délután 4-5 óra és a Deák téren is egy hulladék lesz a net

Ami amúgy előtte tök jól működik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#29) vence válasza janeszgol (#26) üzenetére


vence
tag

Tudod itt az az alapvető gond, hogy nem nagyon van valós alternatíva.
És sokaknak egyáltalán semmi - térerő stb. problémák miatt.

Nem beszélve a többszörös árakról ...
és hosszan lehetne sorolni.

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#30) catalano válasza szabonagyur (#22) üzenetére


catalano
tag

Igen, értem, de... adnak valamit, amiről semmi infó és ennyi.

A lényeg, hogy fizess előre! :C

Akarok venni egy mobil netes cuccot, de akkor eddig a Vodafone tűnik a jobbnak és olcsóbbnak.

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#31) 4Grider válasza catalano (#30) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az, hogy adott helyen mi a jobb, az mindig csak akkor derül ki, amikor megméred és használod. A Vodafone hálózata közel sem olyan modern mint a yettelé, mégis előfordul, hogy adott helyen és időpontban a voda (sokkal) jobban teljesít. Persze a fordítottja meg nem kicsit gyakrabban...

(#32) szabonagyur válasza catalano (#30) üzenetére


szabonagyur
félisten

Veszel 1-1 SIM kartyat minden szolgaltatonal es veszel hozza 1 nap korlatlant es megnezed ott mire eleg.

Voda sem garantal semmit, max olcsobb.

(#33) catalano


catalano
tag

A Voda jó itt Szolnok-Szandaszőlősön, a Yettel-ről nincs semmi infóm... Ezért vagyok ilyen mufurc...

Köszönöm a tippeket! :R

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.