Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) kigyi_23 válasza westlake (#2900) üzenetére


kigyi_23
addikt

Valóban lekezeli. Nincs is ebben semmi valótlan, csak a már említett hiányosságokkal.
Na meg a swap tiltásával...
Tehát igazából 3-nál többet nem érdemes a gépbe rakni 32bites xp esetén.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#2902) fuzik válasza kigyi_23 (#2901) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem kell a swap -ot letiltani. :(

Azért mert valaki ezt terjesztette, nem kell mindjárt mindenkinek elhinni.....

Nálam 4G rammal és 640 -es GTS -el a következő módon alakulnak a dolgok:

Összes fizikai (K) -> 3406892
Swap -al a memó korlát (K) -> 5341088

Ja és 32 bites XP -m van.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2903) Thrawn válasza kigyi_23 (#2901) üzenetére


Thrawn
félisten

Erről beszélek én is, hiába a 4X1 GB ram a gépbe, nem tudja rendesen használni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2904) kigyi_23 válasza fuzik (#2902) üzenetére


kigyi_23
addikt

Értem én, de akkor hol van a 4GB?
Mert amit leírtál abból is látszik, hogy nem látja a 4GB-t egyben na akkor most ki terjeszt olyat, hogy megy????
Na látod mégsem megy......

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#2905) fuzik válasza kigyi_23 (#2904) üzenetére


fuzik
aktív tag

:Y

Idézek tőled, ha megengeded:

"Valóban lekezeli. Nincs is ebben semmi valótlan, csak a már említett hiányosságokkal.
Na meg a swap tiltásával..."

Én csak azt jegyeztem meg, hogy nem kell a swap -ot letiltani. A swap mérete vagy megléte nem számít bele a 4G maximális címtérbe. És ehhez fűztem hozzá azt is, hogy attól, hogy a ph! fórumain belül egyesek azt terjesztik, hogy a 4G -be bele kell számolni a swap -ot is, attól ez még nem igaz.

No mindegy......

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2906) kigyi_23 válasza fuzik (#2905) üzenetére


kigyi_23
addikt

Értem én, hogy idézel de minek?
Éppen abban amit írtál van benne, hogy hiába van 4 GB-nyi RAM-od nem kezeli le.
Olvass utána nyugodtan. lehet nem mindenki hülye a ph! fórumain hidd el.
Hiába írja ki az xp-d amit kiír ha nem kezeli a 4GB-n felüli részt.
Egyébként csak annyi van, hogy az xp (első változat) semmi képp sem volt hajlandó ennyit használni gyakran összeomlott ha 4GB-ny RAM-volt a rendszerhez kapcsolva.
SP1-ben a hibát 'javították' na de mégsem.
Annyit csináltak, hogy nem lehetett többet használni mint 4GB egyszerűen nem használ több memcsit az xp. Ez csak tüneti kezelés hiába írja ki 3GB-nál többet enm érdemes a gépbe rakni persze + videókártya..... 64bites XP már csont nélkül alapból kezeli látja és használja az ekkora méretű memcsit.
2003server szintén, Vista meg már csak természetesen...... annak még jól is jön jól is esik ennyi memcsi.
XP alatt meg mi a frásznak egyszerűen nincs is mihez ennyit használni.....

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#2907) Thrawn


Thrawn
félisten

Minek veszekedni mikor verekedni is lehet :F :DDD
Főleg azon, hogy mind a ketten ugyanazt állítjátok csak más szavakkal? :U

Na mivel pont most volt róla szó itt van két link:
Link Link

Máskor elő ne forduljon mert:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2908) Thrawn


Thrawn
félisten

Elkezdtem az első HCC csomagom :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2909) Amazonas


Amazonas
senior tag

Nem tudok aludni.
Rábukkantam erre. Bár nincs éppen csúcskonfigom, de azért csatlakoztam a csapathoz.
Régen a SETI-t nyomtam, anno még a Classic-ot, modemes nettel... :DDD

(#2910) Thrawn válasza Amazonas (#2909) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv a csapatban! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2911) westlake válasza kigyi_23 (#2906) üzenetére


westlake
félisten

a server 2003-nak es a vistanak is csak a 64bites verzioja kezeli a 4gb+-t

Play nice!

(#2912) tomazin válasza Thrawn (#2908) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem még kell pár nap..remélem szép csicsás a grafikus része :)

Üdv a teamben Amazonas!
tök fura,h ilyen sokan joinolnak mostanság.. :F

(#2913) gaborbol válasza tomazin (#2912) üzenetére


gaborbol
őstag

Én is csak pár napja reggeltem,de feleségem amint meglátta mi megy a gépemen,már telepítette is az ő gépére,és ahogy ismerem nemsokára 10 barátnőjének megy a mail, hogy reggeljenek ők is.
Mondtam neki csak egy dologra kell figyelni,hogy a team-nél a prohardvert húzza be :)
Szerverre még nem tettem fel ,de még a héten meglesz.

(#2914) Thrawn válasza gaborbol (#2913) üzenetére


Thrawn
félisten

:DD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2915) kem válasza tomazin (#2912) üzenetére


kem
addikt

azért, mert lett rendes nete az embereknek, soksok elérhető "információval",
és az újfajta vinyók meg coolerek miatt el lehet viselni a gépek hangját.
azt kifelejtettem, hogy sokan már nem tanuláscéljábol járnak PH!-zni(pontosabban kérdezni)
hanem elolvasgatni meg már válaszolgatni.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#2916) ngabor2


ngabor2
nagyúr

tegnap egy fél napra kiesett a nagyobbik gépem memóriahiba miatt. este újraindítottam, igaz, csak 2 GB memóriával. szarul esett 76 nap után...

(#2917) rumkola válasza ngabor2 (#2916) üzenetére


rumkola
veterán

milyen ram?

(#2918) dabadab


dabadab
titán

Na, en is csatlakoztam ehhez a remek projekthez meg csapathoz :)
Az mennyire normalis, hogy a CPU kihasznaltsag folyamatosan ossze-vissza ugral? (A64 X2, linuxos kliens, ha ez szamit.)

DRM is theft

(#2919) westlake válasza dabadab (#2918) üzenetére


westlake
félisten

nem normalis.. a legutolso verziot tetted fel a boinc-bol? ha igen, akkor a preferences-ben a memoria kihasznaltsagot allitsd at 50%-rol 100%-ra.. nalam ez altalaban segitett..

Play nice!

(#2920) westlake válasza fuzik (#2905) üzenetére


westlake
félisten

milyen gepekkel tartod te a 4k-s atlagot?

Play nice!

(#2921) tomazin válasza gaborbol (#2913) üzenetére


tomazin
veterán

:C
az a szomorú,h a környezetemben igencsak sok gép megy napi 16-20órában és az emberek mégsem hajlandóak felrakni,mert jajj lelassítja,meg mittomén. :(

kem : Hát lehet igazad van..

(#2922) westlake


westlake
félisten

erdekes, hogy a linuxos kliens eddig mindig 5 megas volt, de most (5.10.28) csak 1 megas.. nem tudom mit tudtak ennyire "elrontani" (marmint a regebbi verziokban) ;)
mod: hopp, beneztem a command line-os verzioval :U ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2923) ngabor2 válasza rumkola (#2917) üzenetére


ngabor2
nagyúr

800-as samsung ddr2 ma megy gariba a hibás modul.

(#2924) Thrawn válasza dabadab (#2918) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv a csapatban! :)

Az elmúlt 2 napban összesen 6-an csatlakoztak a projethez/csapathoz :R

NG: most akkor 3 GB rammal számolsz?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2925) MZsoltee


MZsoltee
veterán

regeltem, csak nem tudom milyne projektet válaszak. Ajánljatok valamit!

Jah és hogyan tudok csatlakozni a teamhez...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2926) fuzik válasza westlake (#2920) üzenetére


fuzik
aktív tag

2 quad (egyik 3,2 másik 2,8)
2 c2d (egyik 2,8 másik ~1,8)
1 d820 (2,8)
1 a64 3500+
1 noti 2ghz c2d procival

most egy kicsit meg fog zuhanni az átlagom, mert két gép is kifeküdt vagy 2 - 3 napra...... (nesze nekem geil value ram....)

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2927) MZsoltee


MZsoltee
veterán

siker csatlakoztam és fut a progi csak fura mert fel le ugrál a proc kihasználtság 0-100%ig :F
Pedig szinte ssmmi se fut Totalcomander Azureus meg a Firefox...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2928) Thrawn válasza MZsoltee (#2925) üzenetére


Thrawn
félisten

szalontai mester remek kis első hozzászólást készített, szerintem segítségedre lesz :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2929) westlake válasza fuzik (#2926) üzenetére


westlake
félisten

es ez mind a sajatod? :F ;)

Play nice!

(#2930) MZsoltee válasza Thrawn (#2928) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bocsi, csak a nagy héveben nem olvastam vissza... Köszi a figyelmeztetést megérdemeltem :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2931) fuzik válasza westlake (#2929) üzenetére


fuzik
aktív tag

a két quad, az egyik c2d, meg a noti igen

persze nem otthon eszik az áramot ;]

Remélem a héten bővülök egy quad -al, a jövö héten, meg egy 6400+ -os amd -vel. :DD

szerk: na jó az egyik quad otthon eszi

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2932) westlake válasza fuzik (#2931) üzenetére


westlake
félisten

"hulyekocsog" :DDD

Play nice!

(#2933) tomazin válasza MZsoltee (#2927) üzenetére


tomazin
veterán

itt van a frissebb 1hsz,amit még mindig csiszolunk..UGYE? :U

(#2934) Thrawn válasza tomazin (#2933) üzenetére


Thrawn
félisten

Ööö izé hozé, csiszolunk hát!
Mit szeretnél még benne látni?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2935) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nem tudom lehet hogy én vagyok a vak de nem kaptam választ az 1. hozzászólásban arra a kérdésre hogy mi okozhatja azt hogy a prochasználat fel le ugrál és nem foylamat 100%on megy ha nem nyúlok a géphez...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2936) Thrawn válasza MZsoltee (#2935) üzenetére


Thrawn
félisten

A BOINC-ban az Advanced -> Preferences menüben a processor usage fülön ha nem 100% van, akkor állítsd be, majd indítsd újra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2937) MZsoltee válasza Thrawn (#2936) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kössz siker :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2938) ngabor2 válasza Thrawn (#2924) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ejnye, ilyen műveletlen vagy, az újabb lapok NEM mennek 3 memmodullal. így kénytelen voltam tegnap 2-vel nyomulni. de mivel kb. fél óra alatt sikerült a hibás memet garban kicserélni, és ment egy órát a memtest a 4GB-on, ismét 4x2.4GHz, és 4x1GB a felállás (közben természetesen a 2x1.6GHz + 2x512MB az ment.)

ngabor@lizard:~$ sh vpenis
746.7cm

[ Szerkesztve ]

(#2939) Thrawn válasza ngabor2 (#2938) üzenetére


Thrawn
félisten

Ilyen gázosak az Inteles gépek, hogy nem mennek 3 rammodullal? :U ;]
Aztán megtalálted-é a 64 bites memtesztet? (loool) :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2940) ngabor2 válasza Thrawn (#2939) üzenetére


ngabor2
nagyúr

megsúgom, hogy az amd-s se ment... sőt, általában a dual channeles ddr/ddr2-es lapok mostanában leszoktak a 3 modul támogatásáról. 1, 2, vagy 4 modul.

memtesztet nem találtam, ma megy rá 64-bites oprencer.

(#2941) tomazin


tomazin
veterán

Most csinálja az első HCC csomagom,és semmi mozgó cucc nincs a grafikus részében :O
:D

(#2942) gaborbol


gaborbol
őstag

Hát,hogy őszinte legyek kicsit olyan csepp a tengerben érzésem van.Azt hiszem ennek program köszönhetően sikerült bepillantást nyernünk abba, hogy egy komolyabb kutatáshoz micsoda technikai háttér is szükségeltetik.
Kiváncsi lennék pl, hogy a rák procejtet hány 5 órás csomagra osztottak fel.A feleségem gépe elsőnek egy olyat kapott le, a 2,4-es cerka 512-rammal köpni-nyelni sem tudott.
1óra 30 perc után ki kellett lőnöm, mert elérte az állatkínzás kategóriáját...Most már csak a kis csomagokat csinálja azt is 1 csomag/100 perces átlaggal .Amíg netezik,chat-el levelezik,szépen megy a háttérbe,és örül,hogy még ha nem is túl sokat,de valamit Ő is tehet egy jó ügy érdekében.

(#2943) westlake


westlake
félisten

nagy szar ez az uj .28-as linuxos kliens.. ha nem talal aktiv netkapcsolatot, akkor azonnal lecsatlakoztatja a projektet! hat a k. anyjat.. a regebbi boincok legalabb csak feldobtak egy ablakot, hogy nincs net.. reggel termeszetesen ugy fogadott 10 gep, hogy semmit nem csinaltak.. raadasul az elkeszult csomagokkal sem lehetett mit kezdeni, mivel visszacsatlakoztatni mar nem lehetett a regi projektet :(((

Play nice!

(#2944) lumiukko


lumiukko
tag

Hali!

Én is regeltem ma, 186-nak a prohardver csapatba:)
Remélem segítek legalább egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#2945) Thrawn válasza ngabor2 (#2940) üzenetére


Thrawn
félisten

Valamit ott el teccett szúrni, AMD-nél menni kell a 3 modulnak. Single channelben.
A memtesten meg azért mosolygok, mert a 32 bites memtest 64 GB-ig képes ramokat tesztelni. :U

gaborbol: 86,630,400 csomag van

westlake: ezzel azt akarod mondani, hogy a kiszámolt csomagok elvesztek, vagy egy régebbi kliens feltelepítése után még visza lehet őket küldeni?

lumiukko: Üdv a csapatban! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2946) westlake


westlake
félisten

most kaptam egy ac csomagot.. potom 124 megas :Y
#2945: buktam mindent

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2947) lumiukko


lumiukko
tag

Megtudnátok mondani, hogy a "switch between applications between every (nálam:120)minutes" jó így ahogy van, vagy érdemes átírni?
És a memori usage az az számít-e, vagy elég az alap 50-75%?

kösz

[ Szerkesztve ]

(#2948) Thrawn válasza lumiukko (#2947) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam ott 60 perc van, de szerintem a 120 is jó. A Memory usage ha jól emlékszem 100%-on van, de egy csomag sem használ 100MB-nál többet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2949) Thrawn válasza westlake (#2946) üzenetére


Thrawn
félisten

Az AC@H projektek már csak ilyenek, nemhiába van a gépigénye között a sávszélesség is.
Más: nem lehet hogy ez a baja a Linux-os kliensednek?
Development version (Ubuntu Release - standard GUI)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2950) westlake válasza Thrawn (#2949) üzenetére


westlake
félisten

a kernel ugyanaz a release-ekben.. mindegy, visszaraktam a .21-es verziot a gepekre.. azzal nincs semmi baj

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.