Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ajánlanám mindenkinek a figyelmébe ezt a rövid kis programot. Ez az alkalmazás az orvostudományban, gyógyszerkutatásban segít keresni az egyelőre nem gyógyítható betegségek, vírusok (pl. rák,HIV stb.) ellenszerét, úgy hogy a processzort teljesen kihasználja,azaz amíg az feleslegesen menne (kihasználatlanul),ő addig számol.Természetesen ha bármilyen más program használni szeretné a processzort azonnal visszaadja neki,azaz ezen program prioritása a legalacsonyabb Akit bővebben érdekel, benézhet ide, én is befogtam a gépem, hátha segíteni tudok, segíteni tudunk.

A World Community Grid honlapja: [link]

Regisztráció: [link]

Itt értelemszerűen kell az adatokat kitölteni,érdemes országnak Hungary-t kiválasztani és csapatnak Prohardver Team! -et választani. Ezzel a regisztrációval készen is vagyunk.
Ekkor innen [link] letölti az ember a BOINC nevű keretprogramot.Install után [link] oldalon van leirva hogyan kell a BOINC-ot bekonfigolni (ehhez már bejelentkezett állapotban kell lenni).
Mindenképpen érdemes BOINC - ot használni, mert az UnitedDevices-os(UD) kliens(amit a WCG oldalán alapból felajánl) nem használja ki 100%-osan a procit, a 2.magot meg nem is kezeli.

Ha szeretnénk,hogy egyszerre több munka jöjjön le,akkor a weboldalon Device Manager/Device Profile ott pedig fent vannak az UD-s profilok lentebb pedig a Boincos.Lent rákattintunk a Boinc-os Defaultra(vagy igény esetén lértehozunk újat),és beállítjuk,hogy csak 1-2-3naponta csatlakozunk a szerverre.(Connect to network about every)Ekkor letölt nekünk egy rakat munkát,és számolhat.Ez azért jó,mert néha van,h nem hajlandó kommunálni a szerverrel,és ilyenkor sem megy fölöslegesen a gép.
FIGYELEM: A letöltött csomagok érvényességi ideje 1hét.Tehát akinek nem megy 0-24ben a gépe,az ne töltessen le 10csomagot,mert 1 hét alatt nem fogja kiszámolni,és utána meg hiába számolja,már nem kap érte pontot.

Modemes használat esetén érdemes csak FightAIDS@Home -t számolni (ezt a profilban be lehet állítani),mert annak 1mb alatt van a fel/letöltése munkánként(leszámítva az 1. letöltést akkor több,nem kell megijedni,ekkor szedi le azt is amivel számol)
Mikor már visszaküldi az ember az 1. csomagját,akkor nem kell megijedni,nem számolja el rögtön a pontokat,majd csak későbbiekben.(Többször is leellenőriznek egy munkát mielőtt az kész lesz.Tehát csak akkor lesz pont,ha mindenki leellenőrizte akinek kiküldték)

Internet természetesen csak addig szükséges amíg fel/le -tölti a csomagokat.

Ha a jelenleg futó projectek szeretnéd megnézni a [link] teheted.

Még annyit, hogy először Find-A-Drug néven indult a project,ami már készen van: [link]
A Prohardver Team eredményei: [link]

Magyarország eredményei: [link]

Mindenkinek jó számolgatást, és eredményes pontgyűjtést

sZalontai

Aktuális helyezés

Előzmény:
World Community Grid - Csatlakozz Te is a PH! csapatához! Archívum I. [link]

[ Módosította: Thrawn ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Sajnálom, hogy ilyen rossz hírrel kell kezdenem, de valamit nagyon elbaltáztak a WCG oldalon:
[kép]

Bátorkodtam nyitni egy fórumtémát, remélem mihamarabb válaszolnak is rá, és elhárítják a hibát.
mod: már érkeztek is válaszok, de nem az illetékesektől, nem vagyunk egyedül a problémával. Itt a [link]

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) Thrawn válasza Thrawn (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyorsak voltak és elhárították a hibát, visszatért minden a régi kerékvágásba. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

fossátok a szót, türelmetlenkedtek... pár órát már nem bírtatok ki. szégyelljétek magatokat

ps: :P

(#5) Thrawn válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Majd kérdezd meg Winner_hun-t hova tűnt a topikja, vagy Racecam-ot ;)

ps: :P nyomom itt a supportot meg írogatok a külföldi fórumba hogy mi van már azt mégse?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) tomazin válasza Thrawn (#2) üzenetére


tomazin
veterán

reggelt!

most látom van szép új teleoffolnadó fórumunk...ennél jobb reggelt :)
amúgy mé nem hagytátok meg a házni modnak a lehetőséget a munkára?(ha már én sem vele csináltattam az 1.hsz-t(azaz csak részben))

(#7) ngabor2 válasza Thrawn (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én tudom, hogy hol van. de mivel úgyse lehet írni, ezért nem linkelem be. winner is tudja, és ő se tudja írni. nem én zártam/töröltem, de pistikénk mostanában elég lazán kezeli az alapelveket.

(#8) Thrawn válasza ngabor2 (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

A link az megvan az előző topik végén is valahol csak éppen a nagy semmibe mutat. Talán jobb is, mert az tényleg szinte csak offolás volt. Pistikét (ez tetszik ;] ) mostanában talán túl sok sugárzás érte :)

szalontai: a házi modit nem akartuk felébreszteni mondjuk telefonon, de ha nagyon akarná még mindig megtehetné (de nem fogja)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) Ottoka


Ottoka
őstag

Friss ropogós új totyik.
Hajrá pontgyűjtők!

Topikindító kutykurutty és oink-oink! :DDD

Mezőhegyes

(#10) ngabor2 válasza Thrawn (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kevesebb offal kellett volna közlekedni, és akkor lassabban tellik be.

a topik még megvan, csak nem látható. de lehet, hogy hamarosan nem lesz meg. winner hozzáállásától függ ;]

(#11) slayer006 válasza Ottoka (#9) üzenetére


slayer006
addikt

az ilyenekért szeretem én eztetet a totyikot :DDD :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#12) ngabor2 válasza slayer006 (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

alakul... már alig több, mint 12k. pár nap, és... ;]

(#13) Winner_hun válasza ngabor2 (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérem a többi példát

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Winner_hun válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért pont tőlem?:F Ha nem tudok írni bele akkor nem tök mindegy?:F Vagy ezt most nem értem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) ngabor2 válasza Winner_hun (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem baj :P majd elmagyarázom.

(#16) Winner_hun válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) westlake válasza Winner_hun (#16) üzenetére


westlake
félisten

ti aztan tudtok elni... nem gyenge szinten tudtok offolni ;]

Play nice!

(#18) westlake


westlake
félisten

5.8.16 beta [link]
5.8.16 beta linux [link]

Play nice!

(#19) ngabor2 válasza Winner_hun (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem mondom. elég, ha én tudom.

(#20) Ottoka válasza ngabor2 (#19) üzenetére


Ottoka
őstag

Meg persze én.

Slayer: Húzzál bele!

[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#21) westlake


westlake
félisten

sorry, de a linux-os kiterjesztest allandoan elrontom.. a helyes link: [link]

Play nice!

(#22) kigyi_23


kigyi_23
addikt

LoL szétoffoltok mindent :D Megtelt vele egy totyik na ja akkor én is off ha már úgyis friss ropogós :D

Amúgy hajrá pontgyűjtők! :D

[Szerkesztve]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#23) ngabor2 válasza westlake (#21) üzenetére


ngabor2
nagyúr

link javítva. bár nem hinném, hogy túl sokan használnák innen azt. a winest talán, de akik innen linuxot használnak, azok nem szoktak itt tolongani a bétákért :(

(#24) westlake válasza ngabor2 (#23) üzenetére


westlake
félisten

akkor sajat magamnak teszek csak jot, amikor kilinkelgetem a betakat :B :D
en az osszes munkahelyi gepemen knoppix-ot futtatok, igy szuksegem van a linux-os valtozatra..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#25) hm


hm
aktív tag

Na hát akkor hajrá, mentsük meg az embereket. :P

(#26) westlake válasza hm (#25) üzenetére


westlake
félisten

mi ez a cinizmus? :U ;)

Play nice!

(#27) tomazin válasza hm (#25) üzenetére


tomazin
veterán

először is a gépeket a sok üresjárattól ;)

(#28) hm válasza westlake (#26) üzenetére


hm
aktív tag

Nem szántam cinikusnak, csak a pozitív hozzáállás miatt van ott a smiley. Cinikus smiley ez szvsz: ;]

(#29) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valami gubanc van nálam... nem akar rendesen teljesíteni a cucc, legalábbis nekem úgy tűnik. a feladatkezelő szerint a rendszer 99%-ban üresjáratban van. a 2 wcg-s processz kemény 0%-on van általában, néha felugrik 5-10, esteleg 40%-ig. a boinc-ban is azt mutatja, hogy kb. minden 5. mp-ben nő 1 mp-cel a processzoridő. boinc 5.8.15. másnál nem jelentkezik ez? valami ötlet?

[link]

újraindítás megvolt, új projektek kérése megvolt, ötletekből kifogytam.

(#30) westlake válasza ngabor2 (#29) üzenetére


westlake
félisten

en a helyedben uninstallalnam a boinc-ot, letorolnem a komplett konyvtarat, aztan dobnek egy uj beta16-os.. mas otletem nincs a problema orvoslasara.. :(

Play nice!

(#31) ngabor2 válasza westlake (#30) üzenetére


ngabor2
nagyúr

5.4.11-et tettem fel. az 5.8.15 mintha kissé bogaras lenne, és nincs benne semmi olyan plusz, ami miatt a legfrissebb kellene (szerintem). úgy tűnik, hogy hétvégére már a másik 2 gépet nem tudom downgradelni, de jó lesz ez így hétfőig.

(#32) westlake válasza ngabor2 (#31) üzenetére


westlake
félisten

az 5.8-as boinc-nak semmi baja nincs.. nem tudom, hogy mi szamit neked bogaras mukodesnek.. esetleg, ha valami konkretumot mondanal ;) nalam mar hetek ota megy a windows-os es a linux-os valtozat is (hibamentesen)

Play nice!

(#33) ngabor2 válasza westlake (#32) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, utánanézek a 2 frissen telepített játékosnak is. bogarasnak (értsd bugosnak) azt értettem, amit linkeltem is. a jelenlegit nem linkelem, az 2x100%-ot mond.

(#34) dany27


dany27
őstag

nah én is beszállok hátha tudok segíteni!

(#35) Thrawn válasza dany27 (#34) üzenetére


Thrawn
félisten

Welcome aboard! :R
Jó érzés új arcokat látni :)

ps: most hakkolom haverom gépét csak meg ne tudja ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36) dany27


dany27
őstag

felraktam a cuccost hol látom h dolgozik vagy épp hogy áéé a project?? mert nekem ír vmit h komunikáció elhalasztva 1óra 17 percre! ez most mi???

(#37) Winner_hun válasza ngabor2 (#19) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kár hogy nincs blablabla szmájlim

de ilyen [kép] van. NG

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) dany27 válasza Winner_hun (#37) üzenetére


dany27
őstag

nah már megy számol is a gépem ezerrel :D egyszerre két feladatot is végez!! Lehet azé me dupla magosom van??

4óra van vissza a készig!

(#39) Soak válasza dany27 (#38) üzenetére


Soak
veterán

Azért mert DC procid van... :)

(#40) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A következő akkor is az enyém lesz:D;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41) ngabor2 válasza Winner_hun (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

örüjjél pistike, úgy tűnik, igazad volt :P

a többit meg majd linkelem, ha megtalálom ismét, mert egy óvatlan pillanatban töröltem egy olyan helyről, ahol te nem láthatod.

(#42) Winner_hun válasza ngabor2 (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem csak, hogy úgy tűnik, ez nyilvánvaló, hogy igazam van:D

Viszont ez a második rész gondolkodásra késztetett. Mit nem láthatok? Mikor lesz tali?:DDD

Jah az a szmájli... inkább majd keresek olyat, amilyenre gondoltam. Illetve van is, csak az WLM-ben van, arról meg nem tudom hogy hol tárolja a szmájlikat, bár lehet majd utánajárok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) ngabor2 válasza Winner_hun (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nyilvánvaló. persze. meg a föld banán alakú :P

hogy on is legyek: valahogy meg lehet tudni egy gépről, hogy fut-e rajta a boinc?

mod: közben rájöttem, igen. fut.

(#44) westlake válasza ngabor2 (#33) üzenetére


westlake
félisten

szerintem ez a bug nem egy konkret boinc szamlajara irhato.. valami olyan problema lehet/lehetett nalad, ami akar a boinc hibaja is lehet, de barmelyik boinc-al elojonne..
nekem ez a velemenyem.. termeszetesen nem akarom en vedeni egyik beta verziot sem.. en mindig felteszem a legujabbakat, lesz ami lesz.. igy legalabb el tudom mondani nektek, hogy van-e barmi baja... igaz, hogy eddig ezt nem nagyon tettem meg, de igerem, megprobalok ezen valtoztatni ;)

Play nice!

(#45) westlake


westlake
félisten

en is eszrevettem egy erdekes dolgot.. nezegettem az eppen futo ket csomagot, de az eltelt masodpercek nem eppen ugy novekedtek, ahogy annak illett volna.. nyitottam egy process managert es csodalkozva vettem eszre, hogy 50%-ot eszik a ket magbol egy olyan process, amit en meg sosem lattam.. valam WLSVMC.exe volt a neve (nem biztos)
kivancsi voltam, hogy mi tortenik, ha lelovom.. nem tortent semmi.. eddig a 15-os final boinc volt fenn, de feltetettem a beta16-ost..

mod: ja es ez egy frissen telepitett windows.. csak az update-ek, a directx es a driverek vannak fent.. egyeduli program a boinc..erdekes..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#46) westlake


westlake
félisten

halistennek a melohelyen otthagyott 5 notebook-ot ra tudtam venni, hogy toltesenek le fejenkent 20-30 csomagot.. remelem eleg lesz nekik 72 orara ;) (jobb lett volna 10 darab.. raadasul az 5-bol egyik sem dual core noti :( a tomeges c2d notikra meg varni kell egy ideig.. )

[Szerkesztve]

Play nice!

(#47) SLYM


SLYM
veterán

ó! most látom csak, hogy új topic lett. amúgy már 56. vagyok a 104-ből és van 9262 pontom. dejó vagyok :D

(#48) tomazin válasza ngabor2 (#43) üzenetére


tomazin
veterán

nem azé a 20fillérért mondom,de nem lehetne úgy,hogy más is tudja mi van? :P

amúgy meg égjen a zsír,mert a boinc még az odaégett vízkövet is eltávolítja :DDD

(#49) ngabor2 válasza tomazin (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

na jó, csak azért, mert ilyen szépen kérted :D a result status-nál néztem meg. ott nem igazán írja percre pontosan, hogy hogyan áll, de ha pl. egy 2-magos rendszernél legalább 2 friss, In progress van, vagy legalább 3 Inprogress (frissességtől majdnem függetlenül), akkor nagy valószínűséggel nem fagyott le/füstölt el a gép.

aki meg odaégeti a vízkövet, az magára vessen.

(#50) westlake válasza ngabor2 (#49) üzenetére


westlake
félisten

remote desktop.. a legjobb.. en az ultra vnc nevu progit reszesitem elonyben..

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.