Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Steven


Steven
addikt

My Accumulated Points: 1,016,114

:D :DD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3002) fuzik válasza Steven (#3001) üzenetére


fuzik
aktív tag

:P My Accumulated Points: 1,126,684

Átjöttem a ph team -be számolgatni! :))

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#3003) westlake


westlake
félisten

megbizonyosodtam arrol, hogy a ph team fele full alkesz es nem tisztelik az bekesen alvo allampolgarokat sem (mobilon hivogatjak hajnali 2:40-kor).. masodsorban kiderult, hogy zsido vagyok (sok a penzem - bar ezt en meg nem vettem eszre) es hogy engem mindenki utal (legalabbis itt, a ph-n) :DDD

Play nice!

(#3004) ngabor2 válasza westlake (#2992) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem meg ne legyen olyan. aki a ph-s world community gridben van, az nem a modboxos cuccra kiváncsi.

a ph-n vannak bevált dolgok, amik működnek. lehet, hogy nem ideális, de sokak számára elfogadott, sőt, még többek megszokták. ilyen a kiemelt topikok 1. hsz-a. elég kiábrándító lenne, hogy ha egy témában máshol már lenne egy összefoglaló, akkor az 1. hsz csak azt a linket tartalmazná.

(arról nem is beszélve, hogy az a fórum mintha egy picit kisebb lenne, mint ez, és a taglétszám illetve a nézettség is hajszálnyival elmarad.)

amúgy az ott összehozott hsz nem rossz, sőt, meglehetősen informatív.

[ Szerkesztve ]

(#3005) kem


kem
addikt

Kicseréltem a tápomat, és azóta egy errort sem csinál a gépem. Jó "megérzés" :B
Csak úgy ontja a Validokat ;] 1hét mulva meg jön az opteron 165-ösöm.
Nekem megér 10k-t a procicsere.

Köszi!

(#3006) westlake válasza ngabor2 (#3004) üzenetére


westlake
félisten

nehany dolgot azert tisztazzunk:
1: itt mindenki felnott ember es el tudja onalloan donteni, hogy mit es hol szeretne megnezni..
ne akard megfosztani oket ettol az elojoguktol.. (en sem akarom megmondani, ezert is emlitettem csak lehetosegkent..
2: igen, abban egyetertek, hogy bevalt.. ami ugy nem jelenti ugyanazt, hogy jo... az oregemberek szoktak az alatald is emlitett dologra hivatkozni, mikor szobakerul az esetelges lakhelyvaltozasuk.. persze, hogy nem akarnak egy jobb helyen elni, mivel mar megszoktak a hosszu evek soran a regit..
3: lehet, hogy kibrandito lenne, de sokkal flexibilisebb megoldas az ottani hsz.. es nem kell ennyire tiltakozni azellen, ha valaki esetleg mar kibrandult :U (es ha valoban kiabrandito, akkor annak is megvan az oka.. mindketten tudjuk mi az)
4: soha, senki nem irt olyat, hogy az 1. hsz csak a linket tartalmazza..
5: a modbox.hu NEM forum, de csodalkozom, hogy ez neked nem tunt fel.. igaz, hogy egy forummotorra epul, de aki jobban megnezte, tisztaban van vele, hogy kizarolag EN irkalok oda.. ebbol kifolyolag kar is lenne vitatkozni a "forum" latogatottsagarol, vagy mereterol.. megjegyeznem azt is, hogy en annal sokkal intelligensebbnek tartottalak, hogy ennyire cinukusan irjal egy olyan letszamrol, aminek a hattererol nem tudsz semmit.. ez is csak azt bizonyitja, hogy elbol elutasitasz egy esetlegesen jobb dolgot, nem pedig ervek alapjan dontesz..
erdekesnek tartom azt is, hogy esz ervekkel nem tudsz szolgalni, csak arra hivatkozni, hogy szerinted mi kiabrandito es mi nem.. raadasul olyan latogatottsagra hivatkozol, ami ebben az esetben lenyegtelen, hiszen nem a "nagyvilagbol" kell a user-nek az oldalamra talalnia, hanem innen erne el egy link alal.. ebben az esetben miert is szamit a latogatottsag?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3007) ngabor2 válasza westlake (#3006) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1: itt mindenki felnott ember es el tudja onalloan donteni, hogy mit es hol szeretne megnezni..
ne akard megfosztani oket ettol az elojoguktol.. (en sem akarom megmondani, ezert is emlitettem csak lehetosegkent..

nem én akarom megfosztani ettől őket. te írtad: néhány sor plusz a link.

2: igen, abban egyetertek, hogy bevalt.. ami ugy nem jelenti ugyanazt, hogy jo... az oregemberek szoktak az alatald is emlitett dologra hivatkozni, mikor szobakerul az esetelges lakhelyvaltozasuk.. persze, hogy nem akarnak egy jobb helyen elni, mivel mar megszoktak a hosszu evek soran a regit..

ha nem lenne jó, akkor nem ragaszkodnának hozzá minden topikban ennyien. kb. te vagy az első, aki szerint ez nem jó.

3: lehet, hogy kibrandito lenne, de sokkal flexibilisebb megoldas az ottani hsz.. es nem kell ennyire tiltakozni azellen, ha valaki esetleg mar kibrandult :U (es ha valoban kiabrandito, akkor annak is megvan az oka.. mindketten tudjuk mi az)

ööö... miért is flexibilisebb? mert nem ~20 mod, hanem csak 2 tud változtatni rajta?

4: soha, senki nem irt olyat, hogy az 1. hsz csak a linket tartalmazza..

nem, csak hasonlót.

5: a modbox.hu NEM forum, de csodalkozom, hogy ez neked nem tunt fel.. igaz, hogy egy forummotorra epul, de aki jobban megnezte, tisztaban van vele, hogy kizarolag EN irkalok oda..

tehát lenne egy ph-s valódi topik, meg egy "westlake az isten" hely, ahol mindenki előtted hajlong. asszem már volt egy ilyen próbálkozásod, ami egy idő után magától elhalt.

én meg már csak olyan maradi vagyok, hogyha egy fórummotort látok, akkor feltételezem, hogy fórum van mögötte. de szerintem ez a normális.

elbol elutasitasz egy esetlegesen jobb dolgot, nem pedig ervek alapjan dontesz..

mivel érvekkel eddig nem találkoztam, ezért nehezen látom, hogy az miért lenne jobb, hogy a csapat nevét adó fórum helyett egy tag saját olddala legyen a "fő" oldal.

ebben az esetben miert is szamit a latogatottsag?

egyszerű... ha senki nem látja, akkor nincs róla információ.

(#3008) westlake válasza ngabor2 (#3007) üzenetére


westlake
félisten

a dolgok elferditeseben otthon vagy, ezt latom.. ervekkel ismet nem talalkoztam, viszont altalad feltetelezett dolgokkal igen, amik a valosagnak sokszor egyaltalan nem felnek meg.. vitatkozni nem fogok, mivel en mar erveltem ellentetben veled (vilagits ra, hogy az oldal lassu, csunya, rosszl van formazva, vagy orosz.. de nem tudsz, mivel semmi olyat nem tudsz mondani, ami miatt rosszabb lenne az altalam emlitett dolog, mint a jelenlegi).. az, hogy szemely szerint neked nem tetszik, vagy velem van problemad, az egy dolog.. jelen allas szerint meg mindig egyel tobben vannak azok, akik az en allaspontomat tartjak a jobbnak, igy asszem nincs mirol beszelgetnunk.. en is elkezdhetnem kimasolgatni a valaszaidat es ugy valaszolni, hogy felreertelmezheto legyen az egesz, de en ezt nem tartom annyira fair dolognak..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3009) westlake


westlake
félisten

egy dolgot meg fontosnak tartok megjegyezni..
a topikot nem te nyitottad, igy ha a "tulajdonos" jobbnak latja az en megoldasomat, akkor hivatalosan az o szava a donto.. az megint mas kerdes, ha szaladsz parcihoz es megmondod neki, hogy gyorsan bele kellene vanni a szabalyzatba, hogy mas forumokat tilos linkelgetni.. hiszen hogy veszi mar ki magat, hogy a ph egyik topikjanak kezdohozzaszolasaban egy masik forum linkje van (es ott jelenik meg a kezdohozzaszolas) :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3010) westlake


westlake
félisten

fuzik lassan letaszit a max avarge tronjarol :O :D (nem a jelenlegirol, mert arrol mar lenyomott)

Play nice!

(#3011) Thrawn válasza westlake (#3010) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindig van egy erősebb kutya :D

3 éves a World Community Grid! :)

Szerk: a Help Conquer Cancer projektet pár napra leállították, mert hibát találtak benne.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3012) westlake válasza Thrawn (#3011) üzenetére


westlake
félisten

miert volt az az erzesem (ami be is igazolodott), hogy most nem fogsz allast folglalni a kezdohozzaszolasos temaban? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3013) Thrawn válasza westlake (#3012) üzenetére


Thrawn
félisten

Ja, végülis minek alakítgattam azt a postot meg agyaltam rajta mit kéne még beletenni :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3014) fuzik válasza westlake (#3010) üzenetére


fuzik
aktív tag

:R ugyanmár..... :))

Ja - asszem a phenomot kihagyom...... elég kiábrándítóak az első tesztek :O !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#3015) ngabor2 válasza westlake (#3008) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem azt mondtam, hogy rossz, hanem hogy felesleges, és nem jobb, mint az 1. hsz.

és legfeljebb eggyel többen vannak, akik mellédálltak, mint akik a másik oldalon kifejtették a véleményüket. ez azért is lehet, mert ők nem nézték meg a te oldaladat. felőlem linkelgetheted az oldaladat, engem nem zavar. de ennek a topiknak az 1. hsz-a már több ember munkáját tartalmazza. amúgy én nem ferdítettem, látható tényekre érvekkel válaszoltam. viszont azt továbbra se látom, hogy az általad létrehozott oldal mennyiben több, jobb, informatívabb, népszerűbb, stb, mint ez a fórum.

hogy más nem reagált erre, az könnyen lehet azért, mert magasról tesznek rá, ők csak számolgatnak.

(#3016) westlake válasza ngabor2 (#3015) üzenetére


westlake
félisten

latom megint eleg feluletes voltal.. az oldalamon talalhato informativ post az itteni 1. hsz-bol lett kimasolva! ami kulombseget pedig felfedezel, az Thrawn munkaja.. nem is ertem, hogy miert hozod fel azt, hogy az itteni 1. hsz hany ember aldozatos munkajat takarja.. elhiszem.. vitattam valaha is? nem.. csokkenti a munkajuk erteket barmennyire is, hogy en azt kimasoltam es egy masik helyen postoltam? nem.. akkor meg mi a fenerol beszelunk mar megint?? az erveid eleg erdekesek, mar ne haragudj.. hol allitottam olyat, hogy informativabb, vagy nepszerubb? mar megint kitalatal valamit es ugya adod elo, mintha en irtam volna.. errol leszokhatnal vegre, mert szerintem senki nem szereti ez.. mennyiben tobb? szerintem nezd meg jobban es rajossz.. egyszeruen csak jobb a szemnek azt a format nezni, mint a jelenlegit.. en megertem, ha te ezt nem latod be, hiszen tudom mi a dolgod itt a forumon.. hogy mas miert nem reagalni? erre is lenne valaszom, csak nem akarnam megserteni a tobbseget.. de mindegy, nyugodtan postolgasd csak az altalad kitalalt dolgokat, ugy eloadva, mintha en mondtam volna..

Play nice!

(#3017) westlake


westlake
félisten

kaptam ket csunyasagot ;) kep1 kep2

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3018) fuzik válasza westlake (#3017) üzenetére


fuzik
aktív tag

Én ménem kapok sohasem ilyeneket :)) ?!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#3019) kem


kem
addikt

Visszavittem ma mustárba a rossz tápom,
persze nem hittek nekem(tesztlapkára jó feszeket adott,
de megmozgatni a kábeleket már lusta volt),
ugyhogy még tesztelik pár napig.
Az errorokat kaphattam szerintetek a rossz táp miatt?
Csere óta csak Valid jön.
már kérdeztem előbb, de eltörpült a nagy viharban

Köszi!

(#3020) westlake válasza kem (#3019) üzenetére


westlake
félisten

ha csak a tapot cserelted ki es semmi mast nem allitottal at, akkor szerintem kar is ilyet kerdezned, mivel eleg egyertelmu a valasz ;)

Play nice!

(#3021) Thrawn válasza westlake (#3017) üzenetére


Thrawn
félisten

Az új HCC-t teszteled. Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3022) tomazin


tomazin
veterán

Linuxosok: Lehet-e olyat csinálni,mint windows alatt,h feltelepíted a boincot egy gépre,és aztán az egész könyvtárat csak átmásolod a másik gépre,akkor az ott menni fog?

(#3023) tomazin válasza kem (#3019) üzenetére


tomazin
veterán

Csak a faah lett erroros?Az érdekes....

(#3024) ngabor2 válasza tomazin (#3022) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tapasztalatom szerint igen.

(#3025) tomazin válasza ngabor2 (#3024) üzenetére


tomazin
veterán

akkor küldenél nekem mailban egy sima installt boinc könyvtárat?
köcci

(#3026) westlake válasza tomazin (#3022) üzenetére


westlake
félisten

siman...

Play nice!

(#3027) kem válasza tomazin (#3023) üzenetére


kem
addikt

lj113_ 00098_ 3--is lett erroros, csak nem fért ki a képre.

Köszi!

(#3028) Thrawn


Thrawn
félisten

Windows-ra és OS/X-re ismét elérhető a HCC. Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3029) kem válasza Thrawn (#3028) üzenetére


kem
addikt

8600-ra viszont még nem érhető el az osx :O
...persze amd-s PC-re ;]

Köszi!

(#3030) tomazin


tomazin
veterán

bárkinek megköszönönném,ha küld egy linuxos boincot :U

[ Szerkesztve ]

(#3031) ngabor2 válasza tomazin (#3030) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezzel mi a probléma? asszem én is ezt használom.

ha nem jó, akkor ha hazamentem, elküldöm az enyémet.

[ Szerkesztve ]

(#3032) tomazin válasza ngabor2 (#3031) üzenetére


tomazin
veterán

nekem installt kellene,mert suliban nem tudok installni :U

(#3033) ngabor2 válasza tomazin (#3032) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... nem érteni...

letöltöd ezt az sh-t,

sh boinc_5.10.21_i686-pc-linux-gnu.sh

, majd a létrehozott kt-ban ./run_manager. asszem itt is lehet csatlakozni. ha én a sajátomat küldöm el, akkor nekem fogsz számolni. ha van a saját kt-ban levő cuccaidra futtatási jogod, akkor nem kell külső, "felinstallált" (tkp kitömörített, mert installni nem kell) változat, ha nincs, akkor úgyse tudod futtatni. linux alá máshogy nem lehet telepíteni ezt a cuccost. nem mászik bele a rendszer lelkébe.

(#3034) tomazin válasza ngabor2 (#3033) üzenetére


tomazin
veterán

westi csinál nekem egyet,de kipróbálom,hogy meg tudom-e csinálni amit irtál.AMugy totál érteletlen vok linuxhoz,csak a programozás megy rajta(azaz még az se ugy ahogy kellene :( )

[ Szerkesztve ]

(#3035) tomazin


tomazin
veterán

Tessék szólni,ha én vagyok a hülye:
1.adtam futtatási jogot a run_managernek,de nem indult el,mert a benne foglalt könyvtár nem indítható
2.ezután adtam jogot a boincmgr-nek, ./boincmgr &@-el elindítottam(ami elvileg egyenértékü a runmanagerrel),de nem tud connectelni a localhosthoz,mert a connect-re csatlakozás megtagadva érkezik.

Esetleg valami ötlet?

(#3036) westlake válasza tomazin (#3035) üzenetére


westlake
félisten

ez mar lehet permission kerdes.. en ugy szoktam csinalni, hogy inditok egy console-t, majd onnan egy mc-t (midnight commander).. ezutan elmanagelem magam a boinc konyvtarba es egyszeruen egy enter leutesevel elinditom a run_manager-t.. tenyleg azt kellene megprobalnod, hogy leszeded a .sh kiterjesztesu boinc "install"-t es az elobb emlitett modszerrel elinditod mc alol.. letrehoz egy boinc konyvtarat (ezt a konyvtarat kuldtem el neked betomoritve)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3037) tomazin válasza westlake (#3036) üzenetére


tomazin
veterán

na fasza..ha én installtam ugy mar megy.
Köcci mind2töknek! :R
mod:jah és igy minden éjszaka enyém a suliban egy gép amig ki nem basznak érte :D

[ Szerkesztve ]

(#3038) ngabor2 válasza tomazin (#3035) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egész konkrétan milyen hibát ír ki? úgy könnyebb segíteni.

ngabor@lizard:~/BOINC$ ./run_manager

Gdk-WARNING **: Missing charsets in FontSet creation


Gdk-WARNING **: JISX0208.1983-0


Gdk-WARNING **: KSC5601.1987-0


Gdk-WARNING **: GB2312.1980-0


Gdk-WARNING **: JISX0201.1976-0

send: -1
send: Bad file descriptor
connect: A csatlakozás megtagadva
connect: A művelet folyamatban

nálam ezt hazudja, de megy a cuccos.

(ha meg kibasznak a suliból, majd mész a kukához, a képek tanulsága szerint úgyis öszemelegedtetek ;] )

[ Szerkesztve ]

(#3039) tomazin válasza ngabor2 (#3038) üzenetére


tomazin
veterán

hát csak nem tán.

na akkor kövi kérdés:hogyan indítod el a boincot úgy,h:
be ssh-zok,és command lineban indítom el,de ezt dobja:

Error: Unable to initialize gtk, is DISPLAY set properly?

mert akkor nem kellene bejönni a suliba,hanem otthon elindítanám,és akkor mehetne egész éjszaka

amit eddig kiokoskodtam,h a ./boinc_cmd -daemon -al kellene valamit ügyködni

[ Szerkesztve ]

(#3040) Thrawn válasza ngabor2 (#3038) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak egy ágy van, nem férne el :P
#3041: Azt lesheted :o A zasszony kirúgott vagy mi? ;]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3041) tomazin válasza Thrawn (#3040) üzenetére


tomazin
veterán

hát össze lehet bújni egyem a kicsi szívedet zsíroskenyírvel :DDD
neeem..csak hátha lesz egy szamár,ha a ló elhagy ;]

amugy a boinc_cmd-vel csak a már aktív futó boincot tudod manipulálni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3042) ngabor2 válasza tomazin (#3041) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha simán a boinc-ot indítod, az miért nem jó?

(#3043) tomazin válasza ngabor2 (#3042) üzenetére


tomazin
veterán

mert akkor nem kellene úgymond láthatóan bejelelentkezve lenni a gépen,meg nem kellene bemenni esténként suliba,hanem itthonról ssh,és akkor tuti

(#3044) ngabor2 válasza tomazin (#3043) üzenetére


ngabor2
nagyúr

screen ruleZ! esetleg nohup.

ja, oké, írod, hogy linuxban nem vagy otthon...
cd BOINC
screen ./boinc
ctrl a d (ezzel "lelépsz" a screen-ről, miközben fut a háttérben szépen.)
ha kilépsz, akkor is futni fog. ha visszalépsz, és kiváncsi vagy a logokra:
screen -r
és behozza a screen-t, benne a futó boinc-kal.

[ Szerkesztve ]

(#3045) tomazin


tomazin
veterán

Na hát talált Thrawn olyat,h command line boinc.Sikerült is bekonfigolni,fut is,ha besshzok.
Megy vagy egy fél órát,és jön az üzenet 10mp-enként:

Message from syslogd@nyl39 at Fri Nov 23 19:20:00 2007 ...
nyl39 kernel: CPU0: Running in modulated clock mode

Message from syslogd@nyl39 at Fri Nov 23 19:20:05 2007 ...
nyl39 kernel: CPU0: Temperature above threshold

(#3046) tomazin válasza tomazin (#3045) üzenetére


tomazin
veterán

és ezt csak akkor csinálja,ha csak én vagyok bejelentkezve.ha ül valaki a gép előtt,és úgy jelentkezek be,akkor nem hisztizik.

(#3047) tomazin válasza ngabor2 (#3044) üzenetére


tomazin
veterán

a screenel is megy frankón :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3048) Thrawn


Thrawn
félisten

Miniblokk closed...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3049) tomazin válasza Thrawn (#3048) üzenetére


tomazin
veterán

meg a topic is kihalt :(

(#3050) Thrawn válasza tomazin (#3049) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez van, nincs miről beszélni. Se új BOINC, se új projekt, senkinek semmi gondja :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.